Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Skultorp

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Skultorp
Arrangörsorganisationer: IF Hagen / OK P4
Datum: tisdag 24 april 2018

Långa

6 130 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik OlssonBrattås CK53:238:42
2Niclas WesterbergIF Hagen59:089:38
3Anders KindbomIF Hagen1:00:009:47
4Torbjörn JarlevangVolvo1:11:0311:35
5Karl GellermanIF Hagen1:13:3712:00
6Urban BarkIF Hagen1:24:0713:43
7Mats AhnheimTibro OK1:25:4113:58
8Emma KindbomIF Hagen1:30:0814:42
9Mats KarlssonIF Hagen1:59:4619:32

Mellan

4 380 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pernilla OlssonSkåneslättens OL44:1910:07
2Albin AlsiöIF Hagen49:3511:19
3Ola LundhIF Hagen50:2611:30
4Martin BergqvistIF Hagen53:4812:16
5Linus AhlénIF Hagen59:5113:39
6Liam JohanssonIF Hagen59:5113:39
7Inger WesterbergIF Hagen1:00:3013:48
8Nina AhlénIF Hagen1:01:1213:58
9Åke WijkmarkIF Hagen1:01:2014:00
10Karl-Evert SvenssonIF Hagen1:01:3314:03
11Ella JohanssonTibro OK1:02:1714:13
12Kjell JohanssonIF Hagen1:02:2414:14
13Hans-Gösta BernhardMariestads FK1:03:5114:34
14Roger AnderssonOK P41:11:5616:25
15Christer OttossonOK P41:24:4719:21
16Joakim HejdeFörsvarsmakten1:30:3720:41
17Johanna PetersonFalköpings AIK OK1:56:3626:37
18Martin HellmerssonFörsvarsmaktenej godkänd
19Mikael PetersonFalköpings AIK OKej godkänd
20Karin AnderssonIF Hagenej godkänd
21Stefan LinderothIF Hagenej godkänd
22Lars SvenssonTibro OKej godkänd

Korta

2 360 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa AlsjöIF Hagen25:3310:49
2Joakim AhnheimTibro OK32:0813:36
3Maria WidmarkIF Hagen32:2113:42
4Peter MalmbergIFK Skövde handboll32:2213:42
5Lars WahlströmIstrums SK35:4915:10
6Malin KindbomIF Hagen38:2316:15
7Jonas SandgrenVolvo40:2617:07
8Agnes JohanssonIF Hagen40:5517:20
9Emma AhlénIF Hagen40:5817:21
10Renita PåsseIF Hagen43:4518:32
11Styrbjörn JanssonIF Hagen43:4618:32
12Karl-Erik JohanssonIstrums SK44:1018:42
13Jonny FlinkÖvrig49:1320:51
14Jonas AllanssonÖvrig51:5321:59
15Ove AllanssonPolisen51:5421:59
16Fredrik TörnellFörsvarsmakten1:04:1427:13
17Hugo GustavssonTibro OK1:08:3929:05
18Stefan GustavssonTibro OKej godkänd

Lätta

2 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin B AnderssonIF Hagen41:4716:11
2Vilma WesterbergIF Hagen47:5018:32
3Viktor WesterbergIF Hagen47:5718:35
4Malin Toll HäggÖvrig51:4320:02
5Cristian LinderothIF Hagenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser