Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Billingen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Billingen
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: tisdag 22 maj 2018

Långa

6 080 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niclas TjernlundSkåneslättens OL38:526:23
2Harri KarlssonJärla orientering40:596:44
3Urban BarkIF Hagen52:518:41
4Pernilla OlssonSkåneslättens OL55:069:03
5Victor ArvesvedTibro OK1:01:1110:03
6Emma KindbomIF Hagen1:04:4610:39
7Anton PetterssonTibro OK1:05:3010:46
8Kristina HöökOK Klyftamo1:10:1711:33

Mellan

4 100 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alf AnderssonIF Hagen35:148:35
2Erik GullbrandIF Hagen36:538:59
3Lena ReisenIF Hagen36:579:00
4Hans-Gösta BernhardMariestads FK38:109:18
5Roger AnderssonOK P438:109:18
6Nina AhlenIF Hagen38:359:24
7Niklas SahlénIF Hagen38:499:28
8Stefan LinderothIF Hagen39:049:31
9Christer OttossonOK P440:039:46
10Gunilla SterudIF Hagen40:449:56
11Karin AnderssonIF Hagen40:539:58
12Per SedinFörsvarsmakten42:3610:23
13Mikael BrodenOK P442:4010:24
14Inger WesterbergIF Hagen43:1610:33
15Maria WidmarkIF Hagen43:1710:33
16Ove FlinkIK Albion43:2510:35
17Yngve GustavssonVolvo44:0710:45
18Henrik ElmingFörsvarsmakten44:2210:49
19Björn SterudIF Hagen44:5110:56
20Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK45:1311:01
21Joakim HejdeFörsvarsmakten46:1111:15
22Linus AhlenIF Hagen46:2211:18
23Peter SvenssonIK Gandvik49:4512:08
24Robert JohanssonP452:1112:43
25Hans TuvessonIF Hagen52:3312:49
26Daniel ArvidssonOvrig59:1114:26
27Hans LarssonOK P41:00:1814:42
28Fredrik ÖdénFörsvarsmakten1:00:4614:49
29Conny LjungbergVolvo1:01:1314:55
30Anders IsraelssonÖvrigt1:03:5315:34
31Sofie BendeFörsvarsmakten1:05:0715:52
32Nils DahlenIstrums SK1:09:2416:55

Korta

3 180 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan OlssonIF Hagen35:5811:18
2Ove AllanssonPolisen37:0111:38
3Joakim AhnheimTibro OK37:3011:47
4Benny HoffmanGudhems IF38:1612:02
5Hannes NowakFörsvarsmakten39:5912:34
6Emma AhlénIF Hagen40:1812:40
7Fredrik TörnellFörsvarsmakten40:2212:41
8Rolf EinarssonIF Hagen41:1912:59
9Catrin SternerIF Hagen41:3713:05
10Styrbjörn JanssonIF Hagen41:4513:07
11Ulla AnderssonIF Hagen41:5413:10
12Kamilla ChoroszmanFörsvarsmakten42:5813:30
13Stig Göran DennissonÖvrigt42:5913:31
14Annika WetterlundLänsstyrelsen43:4913:46
15Jonny FlinkÖvrig44:1613:55
16Fredrik LundqvistLänsstyrelsen45:1814:14
17Carina WallgrenIstrums SK45:3014:18
18Kristoffer SvenssonT2 IF46:0114:28
19Carl-Otto WijkmarkIF Hagen46:2814:36
20Ann NyströmIF Hagen47:5815:05
21Andreas DeichmannFörsvarsmakten49:0715:26
22Emma KarlssonFörsvarsmakten49:1215:28
23Kay SvenssonOK P449:3215:34
24Tommy HildingssonLänsstyrelsen51:3216:12
25Charlotta LarssonÖvrig51:4216:15
26Anders MellegårdProjektengagemang IF51:4516:16
27Jimmy LarssonLänsstyrelsen52:0816:23
28Johanna BackströmLänsstyrelsen52:2816:29
29Lars SvenssonLänsstyrelsen53:3016:49
30Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan1:02:0919:32
31Ulrika GöhleIK Gandvik1:02:5119:45
32Lotta LarssonLänsstyrelsen1:04:0020:07
33Daniel TorstenssonLänsstyrelsen1:04:2020:13
34Lijbah ÖzmenÖvrigt1:04:3420:18
35Mikael OlssonLänsstyrelsen1:04:3820:19
36Lena JonssonIF Hagen1:07:2521:12
37Julia LarsdotterFörsvarsmakten1:08:0121:23
38Karin B AnderssonIF Hagen1:08:0121:23
39Johan FredrikssonLstej godkänd
40Gustaf LarssonMHSej godkänd

Lätta

2 160 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin NybergLänsstyrelsen27:1812:38
2Svea WesterÖvrig29:2813:38
3Anneli ErikssonLänsstyrelsen37:1817:16
4Marianne JohanssonLänsstyrelsen37:2617:19
5Karl-Gustav LarssonOK P446:1421:24
6Eva BrodénOK P446:1621:25

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser