Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Vallersjön

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Vallersjön
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: tisdag 19 juni 2018

Långa

5 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa SonessonFalköpings AIK OK50:359:32
2Jens NyströmIF Hagen50:449:34
3Joachim FribergIF Hagen51:309:43
4Alma WilhemssonFalköpings AIK OK52:019:48
5Henrik BalaguéFalköpings AIK OK52:249:53
6Ola LundhIF Hagen54:1010:13
7Maria SahlénIF Hagen56:1410:36
8Thomas HjertFalköpings AIK OK58:1210:58
9Alicia FribergIF Hagen1:06:0312:27
10Kristina HöökOK Klyftamo1:11:4913:33
11Greger AhlenIF Hagen1:12:3613:41
12Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:24:3315:57

Mellan

4 100 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LindgrenIF Hagen47:5811:41
2Åke WijkmarkIF Hagen51:3912:35
3Håkan SanderiLVSK53:4913:07
4Hans-Gösta BernhardMariestads FK54:1113:12
5Niklas SahlénIF Hagen54:3913:19
6Roger AnderssonOK P455:0713:26
7Mikael BrodenOK P455:4613:36
8Karin AnderssonIF Hagen56:1213:42
9Gunilla SterudIF Hagen56:3813:48
10Jan AlbertssonIstrums SK58:2214:14
11Tommy RoosFalköpings AIK OK1:02:1215:10
12Björn SterudIF Hagen1:02:4315:17
13Jan-Åke EmilssonGudhems IF1:03:4115:31
14Marie OlssonTibro OK1:05:4016:00
15Yngve GustavssonVolvo1:06:1916:10
16Jan LindströmIK Wilske1:07:0316:21
17Lars BörjessonIstrums SK1:07:0816:22
18Monica AbrahamssonGudhems IF1:08:5416:48
19Linus AhlenIF Hagen1:09:4517:00
20Fredrik ÖdénIstrum1:13:4417:59
21Jonas EricssonVolvo1:17:0918:49
22Peter SvenssonIK Gandvik1:21:1319:48
23Anders JonssonOK P41:22:2620:06
24Arvid LarssonÖvriga1:25:0720:45
25Therese SvantessonOK Klyftamo1:41:0624:39
26Susanne OlssonGudhems IFej godkänd
27Erik GullbrandIF Hagenej godkänd

Korta

2 400 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim AhnheimTibro OK29:4312:22
2Stefan OlssonIF Hagen31:5313:17
3Thomas NyströmIF Hagen33:2913:57
4Inger WesterbergIF Hagen36:1015:04
5Jonny FlinkÖvrig41:2417:15
6Ann NyströmIF Hagen43:0817:58
7Agnes JohanssonIF Hagen46:2519:20
8Emma AhlénIF Hagen46:2819:21
9Carl-Otto WijkmarkIF Hagen47:2219:44
10Helena SonessonFalköpings AIK OK48:1020:04
11Elise JohanssonFalköpings AIK OK56:0823:23
12Carina WallgrenIstrums SK58:3024:22
13Ulrika GöhleIK Gandvik1:27:0736:17
14Emma LarssonIF Hagen1:34:1439:15
15Hampus NyströmIF Hagen1:34:1639:16
16Karin B AnderssonIF Hagen1:35:5739:58
17Per BrattRonneby OKej godkänd

Lätta

1 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo GustavssonTibro OK13:478:06
2Angelina LydinRonneby OK48:5128:44

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser