Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Våmbskleven

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Våmbskleven
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: tisdag 21 augusti 2018

Långa

6 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo SvenssonVolvo58:249:44

Mellan

4 700 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats AhnheimTibro OK43:429:17
2Hanna AlsiöIF Hagen46:169:50
3Victor ArvesvedTibro OK46:339:54
4Åke WijkmarkIF Hagen50:1310:41
5Moa SkoogFalköpings AIK OK50:5110:49
6Stefan LinderothIF Hagen51:4311:00
7Per GånfältOK P453:1811:20
8Johan LindgrenIF Hagen54:2511:34
9Anders RotzénOK P455:0211:42
10Åsa AlsiöIF Hagen55:0511:43
11Henrik LinderothIstrums SK57:1312:10
12Roger AnderssonOK P457:4312:16
13Ove FlinkIK Albion58:0012:20
14Robert SkoogFalköpings AIK OK58:4012:28
15Joakim AhnheimTibro OK1:00:0512:47
16Magnus RamsinIstrums SK1:00:2812:51
17Alf AnderssonOK P41:01:1213:01
18Christer OttossonOK P41:02:0913:13
19Conny LjungbergVolvo1:09:1914:44
20Yngve GustavssonVolvo1:09:4514:50
21Hans TuvessonIF Hagen1:09:4914:51
22Jonas RickÖvrig1:10:3915:01
23Stefan CarlssonIF Hagen1:13:0915:33
24Anders JakobssonK31:15:3216:04
25Gunilla SterudIF Hagen1:16:5316:21
26Björn SterudIF Hagen1:18:3616:43
27Daniel ArvidssonÖvrig1:25:1118:07

Korta

2 800 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefin BertilssonÖvrig35:2112:37
2Jan AlbertssonIstrums SK35:2312:38
3Malin KindbomIF Hagen38:0613:36
4Lars WikströmIF Hagen38:2313:42
5Jonny FlinkÖvrig39:4614:12
6Anders JakobssonIK Albion40:2414:25
7Ann NyströmIF Hagen41:4614:55
8Lars BörjessonIstrums SK42:2215:07
9Börje ReimertsonOK P444:3115:53
10Jonas SandgrenVolvo45:2116:11
11Catrin SternerIF Hagen47:4517:03
12Per-Anders FurusköldIK Gandvik47:5317:06
13Gun LundbergIstrums SK47:5917:08
14Kay SvenssonOK P449:1217:34
15Lina LundbergIstrums SK49:3017:40
16Ove AllanssonPolisen50:3218:02
17Lars WahlströmIstrums SK52:4718:51
18Carina WallgrenIstrums SK56:1620:05
19Therese SvantessonOK Klyftamo56:2920:10
20Roland SandströmIF Hagen1:01:3021:57
21Karl-Erik JohanssonIstrums SK1:03:4322:45
22Charlotta LarssonÖvrig1:07:0123:56
23Nils DahlenIstrums SK1:10:3125:11
24Marcus MalmMariestads FK1:12:2025:50
25Anna GrönIK Studenternas Umeå1:15:0026:47
26Karin B AnderssonIF Hagen1:21:4529:11
27Margaretha FredrikssonIstrums SKej godkänd
28Anders IsraelssonÖvrigtej godkänd

Lätta

3 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt ÖsterblomK3 IF43:3214:02
2Fanny AhlrikFalköpings AIK OK44:0714:13
3Ann GånfältÖvrigej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser