Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Klagstorp

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Klagstorp
Arrangörsorganisationer: IF Hagen / OK P4
Datum: tisdag 28 augusti 2018

Långa

5 540 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn JarlevangVolvo38:116:53
2Victor ArvesvedTibro OK41:537:33
3Urban BarkIF Hagen46:188:21
4Bo SvenssonVolvo50:029:01
5Moa SkoogFalköpings AIK OK50:159:04
6Karl-Evert SvenssonIF Hagen53:279:38
7Anders JacobssonK31:10:2912:43

Mellan

4 030 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per GånfältFörsvarsmakten32:087:58
2Ella JohanssonTibro OK35:428:51
3Anders RotzénOK P438:169:29
4Robert SkoogFalköpings AIK OK38:389:35
5Nina AhlenIF Hagen38:589:40
6Joakim AhnheimTibro OK40:079:57
7Åke WijkmarkIF Hagen41:0410:11
8Hans-Gösta BernhardMariestads FK42:5110:37
9Michael KarlssonOK P444:2111:00
10Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK45:1311:13
11Daniel ArvidssonÖvrig45:3211:17
12Christer OttossonOK P448:4112:04
13Fredrik ÖdénIstrum49:3212:17
14Lennart HöijeOk Skogsstjärnan50:3012:31
15Ove FlinkIK Albion51:3612:48
16Rolf EinarssonIF Hagen52:2312:59
17Jonny FlinkÖvrig52:5613:08
18Gunilla SterudIF Hagen53:0713:10
19Hans TuvessonIF Hagen53:2913:16
20Conny LjungbergVolvo53:4313:19
21Björn SterudIF Hagen54:1013:26
22Renita PåsseIF Hagen1:00:2314:59
23Nils DahlenIstrums SK1:01:2015:13
24Annica HöckergårdIF Hagen1:06:0116:22
25Kerstin LarssonIF Hagen1:07:0416:38
26Carl GranforsFörsvarsmaktenej godkänd
27Johan LindgrenIF Hagenej godkänd

Korta

2 860 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus MalmMariestads FK26:219:12
2Malin KindbomIF Hagen28:009:47
3Benny HoffmanGudhems IF28:329:58
4Jonas AllanssonÖvrig30:5010:46
5Ove AllanssonPolisen31:1010:53
6Anders JakobssonIK Albion34:1611:58
7Styrbjörn JanssonIF Hagen34:4412:08
8Roland SandströmIF Hagen36:5612:54
9Alf AnderssonOK P437:3113:07
10Alf SiewertzGudhems IF37:5013:13
11Lars WahlströmIstrums SK38:1913:23
12Ulla AnderssonIF Hagen40:1014:02
13Karl-Erik JohanssonIstrums SK42:1314:45
14Eva HöijeOK Skogsstjärnan43:3915:15
15Charlotta LarssonÖvrig45:0315:45
16Karin B AnderssonIF Hagen56:4019:48

Lätta

1 670 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen HammarstrandÖvrig22:4113:34
2Elinor HammarstrandÖvrig23:1713:56
3Camilla MorellIK Gandvik24:0714:26
4Lena JonssonIF Hagen24:1014:28
5Eva BrodénOK P436:2421:47
6Niklas MobergFörsvarsmakten37:1122:15
7Ann GånfältÖvrig37:4722:37

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser