Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Billingen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Billingen
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: tisdag 9 oktober 2018

Långa

5 700 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tony LarssonIstrums SK38:296:45
2Tommy HöögIK Gandvik59:2510:25
3Magnus DahlinIk Gandvik59:2910:26
4Johan Källik Gandvik1:00:0410:32
5Magnus SundmarkIK Gandvik1:00:0510:32
6Magnus SödervallIK Gandvik1:00:0810:32
7Urban BarkIF Hagen1:02:0210:52
8Andrew LaurensonIF Hagen Skid klubbej godkänd

Mellan

5 000 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik GullbrandIF Hagen42:408:32
2Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu46:119:14
3Johan LindgrenIF Hagen48:199:39
4Pär GånfeltFörsvarsmakten51:0710:13
5Niklas SahlénIF Hagen51:5810:23
6Greger AhlenIF Hagen52:2710:29
7Karl-Evert SvenssonIF Hagen53:0310:36
8Åke WijkmarkIF Hagen57:3911:31
9Anders RotzénOK P457:5211:34
10Christer OttossonOK P41:01:2312:16
11Björn SterudIF Hagen1:02:0612:25
12Gunilla SterudIF Hagen1:03:2812:41
13Yngve GustavssonVolvo1:06:3513:19
14Jonny FlinkÖvrig1:26:4017:20
15Leo AnderssonOK P41:30:5318:10
16Mikael KrantzOK P4ej godkänd
17Alf AnderssonOK P4ej godkänd
18Ove FlinkIK Albionej godkänd

Korta

3 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna NordlöfIF Hagen27:068:28
2Jan-Åke EmilssonGudhems IF32:2110:06
3Benny HoffmanGudhems IF33:5210:35
4Hans-Gösta BernhardMariestads FK34:1410:41
5Lars WahlströmIstrums SK43:3113:35
6Elisabeth FredrikssonGudhems IF43:4113:39
7Susanne OlssonGudhems IF46:3214:32
8Peter RavnellGudhems IF48:3615:11
9Karin B AnderssonIF Hagen56:4917:45
10Karl-Erik JohanssonIstrums SK57:0817:51
11Anders IsraelssonÖvrig1:04:5720:17

Lätta

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Charlotta LarssonÖvrig28:5011:32
2Bengt ÖsterblomK3 IF37:1314:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser