Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppet Skaraborgsmästerskap, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet Skaraborgsmästerskap, stafett
Arrangörsorganisation: Mariestads FK
Datum: tisdag 7 maj 2019

Öppen

18 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Hagen 11:06:47
Johan Mårtensson26:402+3:1826:402+3:18
Oscar Stomberg14:24141:041-1-3:18
Anton Carlsson25:4311:06:47100:00
2IF Hagen 21:20:40+13:53
Moa Alsiö29:138+5:5129:138+5:51
Lars Holmberg19:344+5:1048:472-6+7:43+1:52
Erik Gullbrand31:534+6:101:20:4020+13:53+6:10
3IF Hagen 41:24:27+17:40
Johan Holmberg35:0214+11:4035:0214+11:40
Linus Ahlén19:192+4:5554:218-6+13:17+1:37
Malin Kindbom20:576+6:3354:218-6+13:17+1:37
Liam Johansson30:062+4:231:24:273-5+17:40+4:23
4Tibro OK 11:25:39+18:52
Edvin Henrysson28:166+4:5428:166+4:54
Gustav Lidman22:5610+8:3251:123-3+10:08+5:14
Thomas Henrysson32:1017+17:4651:123-3+10:08+5:14
Lukas Andrén34:278+8:441:25:394+1+18:52+8:44
5Falköpings AIK OK 11:28:01+21:14
Adam Fredén28:135+4:5128:135+4:51
Adam Samuelsson25:2314+10:5953:367+2+12:32+7:41
Oscar Niklasson34:257+8:421:28:015-2+21:14+8:42
6Istrums SK 21:28:46+21:59
Lasse Karlsson-Lod28:177+4:5528:177+4:55
Kalle Inemyr23:1311+8:4951:304-3+10:26+5:31
Karin Holm37:1611+11:331:28:466+2+21:59+11:33
7Tibro OK 21:30:11+23:24
Victor Arvesved33:5813+10:3633:5813+10:36
Ella Johansson21:127+6:4855:1010-3+14:06+3:30
Thomas Ljungqvist35:019+9:181:30:117-3+23:24+9:18
8Falköpings AIK OK 21:30:24+23:37
Elsa Sonesson29:249+6:0229:249+6:02
Alice Wahlberg22:499+8:2552:136-3+11:09+5:07
Jan Samuelsson38:1112+12:281:30:248+2+23:37+12:28
9Falköpings AIK OK 31:34:26+27:39
Henrik Balagué28:094+4:4728:094+4:47
Hanna Samuelsson30:1716+15:5358:2612+8+17:22+12:35
Jonas Niklasson36:0010+10:171:34:269-3+27:39+10:17
10OK Skogsstjärnan 11:34:49+28:02
Fredrik Johansson28:073+4:4528:073+4:45
Gunilla Johansson34:5418+20:301:03:0114+11+21:57+17:12
Erik Adolfsson31:483+6:051:34:4910-4+28:02+6:05
11OK Amne 11:34:55+28:08
Ola Holtbring32:5011+9:2832:5011+9:28
Jonas Olsson29:5715+15:331:02:4713+2+21:43+12:15
Sanna Tolonen36:4819+22:241:02:4713+2+21:43+12:15
Mika Tolonen32:085+6:251:34:5511-2+28:08+6:25
12IF Hagen 51:40:35+33:48
Hanna Alsiö32:5612+9:3432:5612+9:34
Stefan Karlsson Alsiö24:4412+10:2057:4011-1+16:36+7:02
Åsa Alsiö42:5514+17:121:40:3512+1+33:48+17:12
13OK Klyftamo 21:45:53+39:06
Claes-Håkan Svensson35:3515+12:1335:3515+12:13
Erik Svensson19:323+5:0855:079-6+14:03+1:50
Irma Svensson50:4617+25:031:45:5313+4+39:06+25:03
14Tibro OK 41:48:27+41:40
Emilia Henrysson40:3916+17:1740:3916+17:17
Jonas Lundgren22:488+8:241:03:2715-1+22:23+5:06
Anna Olsson45:0015+19:171:48:2714-1+41:40+19:17
15OK Klyftamo 12:01:36+54:49
Eric Nystrand55:1318+31:5155:1318+31:51
Oscar Nystrand24:4813+10:241:20:0116-2+38:57+7:06
Oskar Dalström41:3513+15:522:01:3615-1+54:49+15:52
16Tibro OK 32:10:45+1:03:58
Philip Stensby45:1917+21:5745:1917+21:57
Malin Bevort37:0220+22:381:22:21170+41:17+19:20
Roelof Bevort48:2416+22:412:10:4516-1+1:03:58+22:41
IF Hagen 3ej godkänd
Maria Sahlén31:3610+8:1431:3610+8:14
Moa Skoog20:255+6:0152:015-5+10:57+2:43
Ellen Larssonej godkändej godkänd
Istrums SK 1ej godkänd
Tony Larsson23:22123:221
Mirjam Inemyrej godkändej godkänd
Anders Påhlman33:066+7:23ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser