Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppet Skaraborgsmästerskap, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet Skaraborgsmästerskap, stafett
Arrangörsorganisation: Mariestads FK
Datum: tisdag 7 maj 2019

IF Hagen

10 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Hagen 1Öppen (18)1:06:47
1. Johan Mårtensson26:402+3:1826:402+3:18
2. Oscar Stomberg14:24141:041-1-3:18
3. Anton Carlsson25:4311:06:47100:00
2IF Hagen 2Öppen (18)1:20:40+13:53
1. Moa Alsiö29:138+5:5129:138+5:51
2. Lars Holmberg19:344+5:1048:472-6+7:43+1:52
3. Erik Gullbrand31:534+6:101:20:4020+13:53+6:10
3IF Hagen 4Öppen (18)1:24:27+17:40
1. Johan Holmberg35:0214+11:4035:0214+11:40
2. Linus Ahlén19:192+4:5554:218-6+13:17+1:37
2. Malin Kindbom20:576+6:3354:218-6+13:17+1:37
3. Liam Johansson30:062+4:231:24:273-5+17:40+4:23
3IF Hagen 1Propaganda (15)1:15:40+16:17
1. David Olsson24:044+4:3324:044+4:33
2. Per Carlsson16:393+4:0640:433-1+8:39+4:06
3. Nina Ahlén34:5713+13:291:15:4030+16:17+7:38
6IF Hagen 2Propaganda (15)1:18:49+19:26
1. Erica Bogren30:289+10:5730:289+10:57
2. Agnes Johansson17:184+4:4547:467-2+15:42+4:45
3. Karin Andersson31:039+9:351:18:496-1+19:26+3:44
8IF Hagen 3Propaganda (15)1:29:21+29:58
1. Greger Ahlén35:2211+15:5135:2211+15:51
2. Annica Höckergård23:2414+10:5157:3410-1+25:30+9:39
2. Hampus Sahlén22:1211+9:3957:3410-1+25:30+9:39
3. Kjell Johansson31:4711+10:191:29:218-2+29:58+4:28
12IF Hagen 5Öppen (18)1:40:35+33:48
1. Hanna Alsiö32:5612+9:3432:5612+9:34
2. Stefan Karlsson Alsiö24:4412+10:2057:4011-1+16:36+7:02
3. Åsa Alsiö42:5514+17:121:40:3512+1+33:48+17:12
IF Hagen 5Propaganda (15)diskvalificerad
1. Daniel Bogren19:31119:311
2. N.N 12:33132:04100:00
3. N.N 22:072+0:39diskvalificerad
IF Hagen 3Öppen (18)ej godkänd
1. Maria Sahlén31:3610+8:1431:3610+8:14
2. Moa Skoog20:255+6:0152:015-5+10:57+2:43
3. Ellen Larssonej godkändej godkänd
IF Hagen 4Propaganda (15)ej godkänd
1. Niklas Sahlén25:096+5:3825:096+5:38
2. Renita Påsseej godkändej godkänd
2. Kerstin Larssonej godkändej godkänd
3. Maria Widmarkej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser