Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sydsvenska mästerskapen, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Sydsvenska mästerskapen, stafett
Arrangörsorganisation: Växjö OK
Datum: söndag 14 april 2019

SSM Stafett

34 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Smålands OF 11:57:49
1. Ida Eskilsson34:553+0:2934:553
2. Isak Eskilsson23:15158:101-2
3. Tuva Östangård30:3811:28:4810
4. Viktor Gunnarsson29:0111:57:4910
2Skåne OF 12:12:28
1. Moa Wallenborg38:077+3:4138:077
2. Svante Selin26:562+3:411:05:032-5
3. Tuva Selin32:193+1:411:37:223+1
4. Albin Weiden35:064+6:052:12:282-1
3Skåne OF 22:12:31
1. Alice Olvegård37:475+3:2137:475
2. Wilmer Selin27:194+4:041:05:063-2
3. Anna Benatti32:193+1:411:37:254+1
4. Agust Kronkvist35:064+6:052:12:313-1
4Smålands OF 22:13:14
1. Evelina Svensson Finndahl38:128+3:4638:128
2. Victor Hörnquist26:583+3:431:05:104-4
3. Sandra Ling31:582+1:201:37:082-2
4. Mattias Öhlund36:0610+7:052:13:144+2
5Blekinge OF 12:20:56
1. Alma Svennerud34:26134:261
2. Axel Bratt33:449+10:291:08:106+5
3. Emma Zettervall38:369+7:581:46:4660
4. Hugo Larsson34:102+5:092:20:565-1
6Halland OF12:25:39
1. Klara Persson34:462+0:2034:462
2. Simon Corneliusson33:288+10:131:08:147+5
3. Fanny Hansson41:5111+11:131:50:0570
4. Tobias Johansson35:346+6:332:25:396-1
7Smålands OF 92:32:11
1. Emmy Granstedt38:1510+3:4938:1510
2. Filip Gummesson30:366+7:211:08:518-2
3. Filippa Braun35:257+4:471:44:165-3
4. Gustav Eveborn47:5530+18:542:32:117+2
8Smålands OF 52:32:23
1. Hanna Öberg35:014+0:3535:014
2. Viggo Wulff38:4317+15:281:13:4410+6
3. Emma Olin41:1410+10:361:54:58100
4. Olle Kallerbäck37:2514+8:242:32:238-2
9Smålands OF 32:34:44
1. Agnes Djurstedt38:139+3:4738:139
2. Elias Thunberg37:3213+14:171:15:4512+3
3. Tova Rangert34:475+4:091:50:328-4
4. Joel Björnlinger44:1225+15:112:34:449+1
10Smålands OF 42:37:31
1. Tove Vallerius42:3017+8:0442:3017
2. Wilhelm Karmetun38:3415+15:191:21:0415-2
3. Minna Palm34:516+4:131:55:5512-3
4. Axel Evebom41:3624+12:352:37:3110-2
11Skåne OF 32:39:06
1. Emmy Palm43:3318+9:0743:3318
2. Noah Krikström36:2711+13:121:20:0014-4
3. Alice Johansson42:3213+11:542:02:3213-1
4. Edvin Selin36:3413+7:332:39:0611-2
12Smålands OF 62:39:22
1. Thea Nordin Abaji38:056+3:3938:056
2. Kalle Öhlund29:565+6:411:08:015-1
3. Lovisa Kroksmyr46:2817+15:501:54:299+4
4. Lucas Hagberg44:5326+15:522:39:2212+3
13Skåne OF 42:42:25
1. Alva Nystedt40:3213+6:0640:3213
2. Hjalmar Axelsson31:527+8:371:12:249-4
3. Aprilia Cinthio42:4214+12:041:55:0611+2
4. Erik Johansson47:1929+18:182:42:2513+2
14Blekinge OF 22:44:27
1. Ella Söderberg48:5527+14:2948:5527
2. Eddie Karlsson44:1122+20:561:33:0624-3
3. Hedda Svensson36:578+6:192:10:0315-9
4. Linus Vernström34:243+5:232:44:2714-1
15Smålands OF 142:46:22
1. Meja Berger50:2033+15:5450:2033
2. Isac Elingfors34:1610+11:011:24:3618-15
3. Linn Björneld45:3716+14:592:10:1316-2
4. Hugo Unosson36:0911+7:082:46:2215-1
16Smålands OF 72:48:42
1. Stina Andersson43:5320+9:2743:5320
2. Carl Öberg41:3820+18:231:25:3119-1
3. Pia Eliasson41:5912+11:212:07:3014-5
4. Albin Hjellström41:1222+12:112:48:4216+2
17Skåne OF 52:48:51
1. Selma Larsson43:5219+9:2643:5219
2. Viktor Ahltin37:4114+14:261:21:3316-3
3. Ellen Andersson48:4218+18:042:10:1517+1
4. Isak Andersson38:3619+9:352:48:51170
18Smålands OF 132:50:10
1. Vendela Sturek40:3514+6:0940:3514
2. Olle Petersén39:0818+15:531:19:4313-1
3. Tyra Stalebrant50:3220+19:542:10:1517+4
4. Johan Hansson39:5521+10:542:50:1018+1
19Smålands OF 162:55:34
1. Ellen Toll50:0331+15:3750:0331
2. Hjalmar Folkestad38:4116+15:261:28:4420-11
3. Anja Svensson45:1615+14:382:14:0019-1
4. Theo Lövdahl41:3423+12:332:55:34190
20Halland OF 22:55:37
1. Thilda Seldén41:4716+7:2141:4716
2. Albin Paulsson40:1919+17:041:22:0617+1
3. Ida Andersson54:2121+23:432:16:2720+3
4. Emil Jägstedt39:1020+10:092:55:37200
21Blekinge OF 32:57:12
1. Lisa Swartz43:5821+9:3243:5821
2. Emil Albinsson46:3225+23:171:30:3023+2
3. Lova Kronmar50:1019+19:322:20:4021-2
4. Filip Håkansson36:3212+7:312:57:12210
22Blekinge OF 43:03:27
1. Vilmalee Suwan44:3023+10:0444:3023
2. Jakob Omelchenko44:2623+21:111:28:5621-2
3. Elin Saleskog56:1824+25:402:25:1422+1
4. Anton Törnqvist38:2717+9:263:03:27220
23Smålands OF 83:03:25
1. Enni Lindskog46:2025+11:5446:2025
2. Emil Kreutner43:1221+19:571:29:3222-3
3. Wilma Kroksmyr1:05:2430+34:462:34:5624+2
4. Linus Bägeby38:2516+9:243:03:2523-1
24Smålands OF 113:00:42
1. Eira Hertin44:1622+9:5044:1622
2. Valter Rooth54:5629+31:411:39:1228+6
3. Alva Hagelberg58:3827+28:002:37:5027-1
4. Oscar Hultgren35:428+6:413:00:4224-3
25Halland OF 33:14:30
1. Maja Karmstig38:1510+3:4938:1510
2. Oskar Blom37:1012+13:551:15:2511+1
3. Emy Hjertström1:09:5932+39:212:25:2423+12
4. Isak Bengtsson49:3031+20:293:14:3025+2
26Halland OF 53:03:34
1. Maja Graad41:4515+7:1941:4515
2. Leon Ryberg54:3828+31:231:36:2325+10
3. Lovisa Eliasson1:00:5029+30:122:37:1326+1
4. Alex Johansson38:3418+9:333:03:34260
27Smålands OF 103:00:39
1. Tilda Palm46:5526+12:2946:5526
2. Hilda Petersson1:04:4932+41:341:51:4433+7
3. Julia Abaji55:4022+25:022:47:2429-4
4. Filip Broling35:397+6:383:00:3927-2
28Halland OF 43:00:51
1. Marta Törnström40:3012+6:0440:3012
2. Isak Törnström58:5830+35:431:39:2829+17
3. Jenny Severinsson1:09:4631+39:082:49:1431+2
4. Jakob Moberg35:519+6:503:00:5128-3
29Smålands OF 153:16:19
1. Ellen Olovsson50:0130+15:3550:0130
2. Alfred Tyrberg47:5726+24:421:37:5827-3
3. Ebba Ulvagården57:1925+26:412:35:1725-2
4. Oscar Olin51:1932+22:183:16:1929+4
30Smålands OF 173:10:09
1. Asta Törnkvist58:2634+24:0058:2634
2. Hugo Martinsson53:1327+29:581:51:3932-2
3. Tilda Sundkvist55:4022+25:022:47:1928-4
4. Erik Ling45:0927+16:083:10:0930+2
31Smålands OF 123:11:07
1. Filippa Söderberg44:3023+10:0444:3023
2. Matti Johansson1:05:2033+42:051:49:5030+7
3. Evanna Johansson57:3826+27:002:47:28300
4. Olle Erlandsson46:0728+17:063:11:0731+1
32Skånes OF 63:03:04
1. Olivia Larsson49:4328+15:1749:4328
2. Ebba Ranbro2:11:4134+1:48:263:01:2434+6
3. Emelia Carlström59:0528+28:273:18:0532-2
4. David Morén38:0415+9:033:03:04320
Blekinge OF 5ej godkänd
1. Vilma Engström50:0932+15:4350:0932
2. Oliver Håkansson46:2624+23:111:36:3526-6
3. Siri Kleinej godkändej godkänd
4. Oskar Ericssonej godkändej godkänd
Skåne OF 7ej godkänd
1. Alice Persson49:5329+15:2749:5329
2. Saga Palmertz1:00:2331+37:081:50:1631+2
3. Linnéa Bjärbyej godkändej godkänd
4. Lucas Treldalej godkändej godkänd

D14 Andra Chansen

0 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Halland OF 2ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start

H14 Andra Chansen

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Blekinge OF 2ej godkänd
1. Noah Mulariej godkändej godkänd
2. vacant ej startej godkänd
Blekinge OF 3ej godkänd
1. Lukas Blissingej godkändej godkänd
2. vacant ej startej godkänd
Halland OF 1ej godkänd
1. Samuel Dahlbers53:423+9:0653:423
2. vacant ej startej godkänd
Halland OF 2ej godkänd
1. Gustav Lundqvist46:252+1:4946:252
2. vacant ej startej godkänd
Smålands OF 2ej godkänd
1. Lea Friberg44:36144:361
2. vacant ej startej godkänd
Blekinge OF 1ej start
1. Emil Ringej startej start
2. vacant ej startej start
Smålands OF 1ej start
1. Sanna Sigvardsonej startej start
2. vacant ej startej start

D16 Andra Chansen

16 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Blekinge OF1ej godkänd
1. Julia Karlssonej godkändej godkänd
2. vacant ej startej godkänd
Halland OF 1ej godkänd
1. Emma Eliassonej godkändej godkänd
2. vacant ej startej godkänd
Halland OF 2ej godkänd
1. Annie Eriksson53:3614+8:5753:3614
2. vacant ej startej godkänd
Skåne OF 1ej godkänd
1. Viola Holmström44:39144:391
2. vacant ej startej godkänd
Skåne OF 2ej godkänd
1. Joanna Persson46:486+2:0946:486
2. vacant ej startej godkänd
Skåne OF 4ej godkänd
1. Elsa Wiberg46:384+1:5946:384
2. vacant ej startej godkänd
Smålands OF 1ej godkänd
1. Tilda Hagelberg48:4410+4:0548:4410
2. vacant ej startej godkänd
Smålands OF 10ej godkänd
1. Felicia Fyhr47:118+2:3247:118
2. vacant ej startej godkänd
Smålands OF 2ej godkänd
1. Maja Lindén50:5812+6:1950:5812
2. vacant ej startej godkänd
Smålands OF 3ej godkänd
1. Martina Niklasson50:4911+6:1050:4911
2. vacant ej startej godkänd
Smålands OF 4ej godkänd
1. Ella Persson46:507+2:1146:507
2. vacant ej startej godkänd
Smålands OF 5ej godkänd
1. Stina Lind46:293+1:5046:293
2. vacant ej startej godkänd
Smålands OF 6ej godkänd
1. Emma Isidorsson51:1913+6:4051:1913
2. vacant ej startej godkänd
Smålands OF 7ej godkänd
1. Frida Mouchard46:425+2:0346:425
2. vacant ej startej godkänd
Smålands OF 8ej godkänd
1. Emma Rindstig44:402+0:0144:402
2. vacant ej startej godkänd
Smålands OF 9ej godkänd
1. Stella Rangert47:139+2:3447:139
2. vacant ej startej godkänd
Blekinge OF 4ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
Skånes OF 5ej start
1. Olivia Larssonej startej start
2. vacant ej startej start
Skånes OF3ej start
1. Linnea Leijonej startej start
2. vacant ej startej start

H16 Andra Chansen

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Halland OF 2ej godkänd
1. Malte Kristiansson43:20143:201
2. vacant ej startej godkänd
Halland OF1ej godkänd
1. Erik Rexfeltt54:213+11:0154:213
2. vacant ej startej godkänd
Skåne OF 2ej godkänd
1. Love Perssonej godkändej godkänd
2. vacant ej startej godkänd
Smålands OF 1ej godkänd
1. Albin Samuelsson55:164+11:5655:164
2. vacant ej startej godkänd
Smålands OF 2ej godkänd
1. Ville Lundgren44:162+0:5644:162
2. vacant ej startej godkänd
Halland OF 3ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
Halland OF 4ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
Skåne OF 1ej start
1. David Olanderej startej start
2. vacant ej startej start
Skåne OF 3ej start
1. Malte Stockforsej startej start
2. vacant ej startej start
Smålands OF 3ej start
1. Lukas Hagbergej startej start
2. vacant ej startej start
Smålands OF 4ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
Smålands OF 5ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser