Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Partilletrippeln, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Partilletrippeln, medel
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: söndag 6 oktober 2019

D21

4 100 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin MånssonIFK Göteborg Orientering31:217:38
2Andrea SvenssonOK Tisaren36:11+4:508:49
3Anna WallinGöteborg-Majorna OK37:33+6:129:09
4Anna NärhiIFK Göteborg Orientering37:40+6:199:11
4Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OK37:40+6:199:11
6Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK37:44+6:239:12
7Hanna LindströmOK Tranan38:02+6:419:16
8Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK38:16+6:559:20
9Jennie HöyeOK Vivill38:29+7:089:23
10Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK38:32+7:119:23
11Annica EngIFK Göteborg Orientering40:10+8:499:47
12Amanda BlennowFalköpings AIK OK40:18+8:579:49
13Lovisa LemanGöteborgs SK40:43+9:229:55
14Veronica LindgrenOK Skogshjortarna41:39+10:1810:09
15Klara HolmgårdKils OK43:02+11:4110:29
16Louise BorgHalmstad OK43:28+12:0710:36
17Emma SilvergrundLerums SOK1:18:03+46:4219:02
Elsa JanssonJärla Orienteringej godkänd
Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebroej start
Josephine RegnellVäxjö OKej start
Mia KajsajunttiOK Skogsfalkenej start
Camilla EngstrandIFK Göteborg Orienteringej start

H21

4 790 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eskil KinnebergIFK Göteborg Orientering29:096:05
2Gustav HindérOK Tisaren29:59+0:506:15
3Erik Ivarsson SandbergOK Denseln30:59+1:506:28
4Elias Bäcklund EkvallHalden SK31:08+1:596:29
5Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering31:50+2:416:38
6Håvard Sandstad EidsmoIFK Göteborg Orientering33:15+4:066:56
7Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad33:25+4:166:58
8Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK33:27+4:186:58
9Markus HederskogIK Hakarpspojkarna33:54+4:457:04
10Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad34:21+5:127:10
11Erik EngstrandIFK Göteborg Orientering34:55+5:467:17
12Rasmus LundbergOK Bävern35:05+5:567:19
13Kevin StåhlGöteborg-Majorna OK35:28+6:197:24
14Jakob EngIFK Göteborg Orientering35:36+6:277:25
15Johan OlsonGöteborg-Majorna OK35:42+6:337:27
16Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK35:57+6:487:30
17Viktor WassénHalden SK36:20+7:117:35
18Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering37:04+7:557:44
19Jooseppi KalliokoskiGöteborg-Majorna OK37:17+8:087:47
20Per-Åke BligårdGöteborg-Majorna OK37:27+8:187:49
21Andreas SamuelssonOK Vivill38:38+9:298:03
22Fredrik NorellFrölunda OL38:58+9:498:08
23Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb40:26+11:178:26
24Calle StenbergGöteborg-Majorna OK40:32+11:238:27
25Johan AxenborgGöteborg-Majorna OK40:39+11:308:29
26Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK40:50+11:418:31
27Mattias NilssonÄrla IF41:37+12:288:41
28Jonas LundgrenStora Tuna OK42:09+13:008:47
29Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK42:30+13:218:52
30Johan EngebrattGöteborgs SK42:41+13:328:54
31Loke AgmarkenHalmstad OK45:43+16:349:32
32Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK47:15+18:069:51
33Ola WallinderGöteborg-Majorna OK48:34+19:2510:08
34Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb48:39+19:3010:09
35Martin AnkelOK Alehof49:39+20:3010:21
36Hugo ThunbergOK Alehof50:23+21:1410:31
37Anders PelanderOK Djerf50:41+21:3210:34
38Niklas HelmertzFrölunda OL51:15+22:0610:41
39Albin SvahnFrämmestads IK55:57+26:4811:40
40Oskar ErikssonOK Älgen1:14:03+44:5415:27
Kristian AlgersSkogspojkarnas OKej godkänd
Martin HederskogKalmar OKej godkänd
Henrik EliassonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Andreas HöyeIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Anton SundströmBredareds IFej godkänd
Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Johan GrahnIK Uvenej godkänd
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKej start
Tobias NobornIFK Göteborg Orienteringej start
Arvid NordIK Hakarpspojkarnaej start
Marcus UllmanOK Alehofej start
Oskar LeinonenOK Kolmårdenej start
Tuve MöllerOK Linnéej start
Joakim EliassonGöteborg-Majorna OKej start
Leif SvenssonOK Tisarenej start
Tobias JohanssonOK Skogshjortarnaej start

D20

3 690 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK36:509:58
2Isabella AumoKungälvs OK37:44+0:5410:13
3Elina HansonKungälvs OK38:45+1:5510:30
4Hanna BoquistIK Uven39:18+2:2810:39
5Lisa BörnstedtKungälvs OK40:14+3:2410:54
6Rikke Blakkestad IngesenFossum IF43:23+6:3311:45
Tove JohanssonOK Alehofej godkänd

H20

4 210 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel PihlströmOK Landehof26:536:23
2Felix AxelssonMarkbygdens OK27:38+0:456:33
3Ludvig EkNyköpings OK27:46+0:536:35
4Axel HalvarssonGöteborg-Majorna OK29:01+2:086:53
5Martin LammFrölunda OL33:43+6:508:00
6Hampus NyströmIF Hagen35:22+8:298:24
7Thorsten SvenssonFinspångs SOK37:44+10:518:57
8Jonas LauriFK Herkules39:02+12:099:16
9Carl HolmbergIF Hagen39:57+13:049:29
10Erik ErikssonOK Älgen44:03+17:1010:27
11Johan HjelmérSjövalla FK50:28+23:3511:59
Daniel GlimténOK Löftanej godkänd

D18

3 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering28:588:31
2Märta LjungbergSjövalla FK31:02+2:049:07
3Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK33:46+4:489:55
4Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK37:50+8:5211:07
5Klara WallinderGöteborg-Majorna OK39:52+10:5411:43
6Felicia LorénOK Landehof42:55+13:5712:37
7Tova LarssonLerums SOK46:36+17:3813:42
Olivia AspIFK Göteborg Orienteringej start

H18

3 690 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan25:096:48
2Emil AxelssonLerums SOK25:25+0:166:53
3Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK25:57+0:487:01
4Albin PerssonHalmstad OK26:15+1:067:06
5Felix DrejmoOK Landehof26:46+1:377:15
6Rasmus PetterssonOK Djerf27:35+2:267:28
7Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK27:49+2:407:32
8Grunde Gjedtjernet IsaksætreIFK Göteborg Orientering32:48+7:398:53
9Tamás NédaTipo TKE33:15+8:069:00
10Ivan MagnussonGöteborg-Majorna OK37:41+12:3210:12
11Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK40:41+15:3211:01
12Hannes RosendahlIF Marin Väst43:09+18:0011:41
13Edvin BorneFrölunda OL45:47+20:3812:24
14Emrik LindFK Herkules47:03+21:5412:45
15Wilmer HolmqvistSjövalla FK53:13+28:0414:25
16David NeroNässjö OK1:01:24+36:1516:38
17Erik JohanssonOK Alehof1:04:06+38:5717:22
18Daniel AnderssonFjärås AIK1:42:16+1:17:0727:42
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej godkänd
Daniel StåhlOK Hammarenej start
Hugo JakobssonEksjö SOKej start

D16

3 300 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eleonora AlinderSjövalla FK23:347:08
2Ida BengtssonOK Alehof25:29+1:557:43
3Hedda Kärner GroossAllerød OK32:51+9:179:57
4Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering37:10+13:3611:15
5Ellen PelanderOK Djerf37:24+13:5011:20
6Elsa KarlssonOK Landehof37:35+14:0111:23
7Maja GraadIF Rigor37:36+14:0211:23
8Rebecka PihlströmOK Landehof38:14+14:4011:35
9Molly GranängKungälvs OK41:49+18:1512:40
10Elvira SöderbergSävedalens AIK47:28+23:5414:23
11Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK48:21+24:4714:39
12Matilda WallströmSävedalens AIK49:36+26:0215:01
13Amanda Ström EckerlidSävedalens AIK1:00:23+36:4918:17
14Emilia KraftIK Uven1:02:33+38:5918:57
15Frida DahlbergIK Uven1:23:24+59:5025:16
Elina ReinholdssonOK Alehofej start
Matilda AspIFK Göteborg Orienteringej start
Disa RangertKungälvs OKej start

H16

3 440 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna22:036:24
2Casper SkeppSävedalens AIK22:48+0:456:37
3Gunnar FovaeusSävedalens AIK23:28+1:256:49
4Tobias JohanssonOK Löftan24:38+2:357:09
5Marcus SteneboAttunda OK25:21+3:187:22
6William SturessonLerums SOK25:56+3:537:32
7David AlménVänersborgs SK26:02+3:597:34
8Hans Grønborg NielsenAllerød OK26:31+4:287:42
9Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK26:32+4:297:42
10Melker ÅkessonOK Landehof26:51+4:487:48
11Willy FjällborgStenungsunds OK27:07+5:047:52
12Simon BååthSävedalens AIK27:08+5:057:53
13Lucas BoströmOK Alehof28:21+6:188:14
14Kende KovácsTipo TKE29:07+7:048:27
15Alvin OllanderOK Landehof29:59+7:568:42
16Victor HanssonOK Löftan30:22+8:198:49
17William RönnborgIK Uven30:28+8:258:51
18Carl-Henrik WassOK Kolmården31:40+9:379:12
19Ebbe HolmqvistSjövalla FK31:54+9:519:16
20Karl GranforsOK Landehof32:19+10:169:23
21Hannes EssungerSjövalla FK33:28+11:259:43
22Johan Wall JungbjerGöteborgs SK34:00+11:579:53
23Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb42:19+20:1612:18
24Johan SaméusFrölunda OL45:12+23:0913:08
25Tom EkenstråleFK Herkules45:13+23:1013:08
26Axel BjörkmanSjövalla FK57:28+35:2516:42
27Simon LjungkvistOK Alehof59:22+37:1917:15
28Alvin RösehagVänersborgs SK1:02:26+40:2318:08
29Edvin TolestamIF Rigor1:42:58+1:20:5529:55
Elias NordbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Emil LindbladSävedalens AIKej start
Gustav BertsOK Alehofej start
Victor BeischerIK Uvenåterbud

D16 Kort

3 090 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes ThulinKungälvs OK1:13:2223:44
2Alice NordqvistIF Rigor1:17:17+3:5525:00

D14

3 010 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja AxelssonLerums SOK24:508:15
2Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering25:23+0:338:25
3Minna PalmIK Hakarpspojkarna26:54+2:048:56
4Audrey HanssonFrölunda OL27:06+2:169:00
5Wilma ReinholdssonOK Alehof28:49+3:599:34
6Ella PetterssonSävedalens AIK29:39+4:499:51
7Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb29:53+5:039:55
8Elsa MoqvistLerums SOK32:07+7:1710:40
9Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK34:07+9:1711:20
10Miranda WallströmSävedalens AIK36:25+11:3512:05
11Signe LundqvistSjövalla FK36:30+11:4012:07
12Emma KarlssonOK Landehof36:44+11:5412:12
13Johanna PihlströmOK Landehof40:14+15:2413:21
14Clara LövgärdOK Alehof41:22+16:3213:44
15Frida Kärner GroossAllerød OK41:25+16:3513:45
16Frida LindénEksjö SOK42:18+17:2814:03
17Julia BogeOK Alehof43:39+18:4914:30
18Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK44:18+19:2814:43
19Signe KullanderSävedalens AIK45:43+20:5315:11
Maja TorseinFrölunda OLej start
Anna-Lisa KinellIFK Göteborg Orienteringej start

H14

3 060 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK21:457:06
2Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK22:33+0:487:22
3Fabian AlinderSjövalla FK23:19+1:347:37
4Simon CorneliussonOK Löftan23:47+2:027:46
5Hannes PerssonFK Herkules24:13+2:287:54
6Marcus LammFrölunda OL25:56+4:118:28
7Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK26:23+4:388:37
8Arvid HermanssonKungälvs OK27:03+5:188:50
9Ola LeireGöteborg-Majorna OK27:05+5:208:51
10Adam SjööarvOK Nackhe28:00+6:159:09
11Martin EkFrölunda OL28:44+6:599:23
12Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb29:04+7:199:29
13Edvard PelanderOK Djerf30:36+8:5110:00
14Elias NyqvistOK Landehof30:46+9:0110:03
15Viggo WulffOK Gränsen30:56+9:1110:06
16Simon GrahnIK Uven33:37+11:5210:59
17Carl-Johan StåhlSävedalens AIK33:53+12:0811:04
18Erik Grønborg NielsenAllerød OK33:54+12:0911:04
19Isak NilssonOK Landehof35:58+14:1311:45
20Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb36:59+15:1412:05
21Adam GranhageSjövalla FK37:21+15:3612:12
21Axel Ström EckerlidSävedalens AIK37:21+15:3612:12
23Albin SvenssonFK Herkules38:54+17:0912:42
24Liam HogedalVänersborgs SK40:16+18:3113:09
25Linus AlinderSjövalla FK43:20+21:3514:09
26Alwin EinarssonKungälvs OK43:56+22:1114:21
27David RothamelTolered-Utby Ol-klubb47:34+25:4915:32
Åke FalkenströmSkogsluffarnas OKej godkänd
Adam NeroNässjö OKej godkänd
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Isak ÖhgrenSävedalens AIKej start
Oskar BlomOK Löftanej start
Elias LauriFK Herkulesej start

D14 Kort

2 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva ÖsterlinSävedalens AIK33:2313:34
2Selma PetterssonKungälvs OK38:07+4:4415:29
3Hanna SchälinOK Alehof42:47+9:2417:23
Ella BergelindFK Herkulesåterbud

H14 Kort

2 460 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle KullmanOK Alehof39:2115:59
2David BergströmFrölunda OL41:38+2:1716:55

D12

2 430 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin NobornIFK Göteborg Orientering24:129:57
2Emelina HolmqvistSjövalla FK24:53+0:4110:14
3Selma PerssonFK Herkules25:02+0:5010:18
4Elina KarlssonFK Herkules26:29+2:1710:53
5Alice FagerströmIFK Göteborg Orientering28:20+4:0811:39
6Alice BohlinIFK Göteborg Orientering29:30+5:1812:08
7Signe KullmanOK Alehof29:53+5:4112:17
8Vera HöglundSjövalla FK29:59+5:4712:20
9Wilma RosénGöteborg-Majorna OK30:13+6:0112:26
10Linnea WestfeldtGöteborg-Majorna OK31:16+7:0412:52
11Edith HolmstrandOK Landehof31:47+7:3513:04
12Evelina BjörkmanKungälvs OK32:13+8:0113:15
13Emma EkdahlSävedalens AIK33:29+9:1713:46
14Agnes ÅbergTolered-Utby Ol-klubb34:20+10:0814:07
15Ellen RubendahlFrölunda OL35:50+11:3814:44
16Elin AxelssonLerums SOK35:53+11:4114:46
17Emma WisslerFK Herkules37:51+13:3915:34
18Elin ZachrissonKungälvs OK38:16+14:0415:44
19Emma LindénEksjö SOK38:46+14:3415:57
20Signe AxelssonGöteborg-Majorna OK40:12+16:0016:32
21Hedda LjungbergTolered-Utby Ol-klubb41:45+17:3317:10
22Elin KarlssonOK Landehof42:35+18:2317:31
23Agnes BogeOK Alehof42:58+18:4617:40
24Ebba LövgärdOK Alehof45:50+21:3818:51
25Alva JunkellFK Herkules45:59+21:4718:55
26Alice SjööarvOK Nackhe47:29+23:1719:32
27Elly EinarssonKungälvs OK59:29+35:1724:28
Elsa ArvidssonSjövalla FKej start

H12

2 440 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin SonedahlOK Landehof20:418:28
2Emil SkeppSävedalens AIK21:24+0:438:46
3Noah HedenblomSjövalla FK21:27+0:468:47
4Gustav AspIFK Göteborg Orientering22:44+2:039:19
5Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering22:58+2:179:24
6Gustav StåhlSävedalens AIK23:43+3:029:43
6Axel EkdalaKungälvs OK23:43+3:029:43
8Herman PetterssonSävedalens AIK24:05+3:249:52
9Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb24:27+3:4610:01
10Malte LjungkvistOK Alehof25:28+4:4710:26
11Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK25:53+5:1210:36
12Jarvis HanssonFrölunda OL25:54+5:1310:36
13Lukas RandåkerSjövalla FK29:15+8:3411:59
14Theander HulthénMölndal Outdoor IF30:01+9:2012:18
15Bruno FovaeusSävedalens AIK30:05+9:2412:19
16Gabriel HogedalVänersborgs SK31:01+10:2012:42
17Erik SaméusFrölunda OL31:57+11:1613:05
18Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb32:23+11:4213:16
19Max VetterSävedalens AIK33:57+13:1613:54
20Linus WeihardSävedalens AIK34:22+13:4114:05
21Nils LydmarkSjövalla FK36:23+15:4214:54
22Artur StjernlöfIFK Göteborg Orientering37:13+16:3215:15
23Carl DavidssonSävedalens AIK38:21+17:4015:43
24Pontus BergströmFrölunda OL38:22+17:4115:43
25William KraftIK Uven39:24+18:4316:08
26Joel NilssonSjövalla FK43:41+23:0017:54
27Filip ThorTolered-Utby Ol-klubb48:22+27:4119:49
28Otto BondesonIK Uven1:00:12+39:3124:40
Arvid LanneKungälvs OKej godkänd
Filip ValentinGöteborg-Majorna OKej start
Lukas GudmundssonOK Landehofej start

D12 Kort

2 010 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Klara HallerödFrölunda OLej start

D10

1 990 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering13:026:32
2Hilma AxelssonGöteborg-Majorna OK18:59+5:579:32
3Molly GraadIF Rigor20:47+7:4510:26
4Ellen HederströmLerums SOK20:48+7:4610:27
5Ingrid AndreassonIFK Göteborg Orientering20:49+7:4710:27
6Ebba BogeOK Alehof21:15+8:1310:40
7Greta EngebrattGöteborgs SK22:52+9:5011:29
8Moa WallströmSävedalens AIK23:28+10:2611:47
9Vera IngulfSävedalens AIK23:34+10:3211:50
10Vera BergquistSjövalla FK27:03+14:0113:35
11Pennie SvedjenäsOK Skogshjortarna33:23+20:2116:46
12Elin RönnqvistIF Rigor35:25+22:2317:47
13Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK42:39+29:3721:25
Angelika LjungmanSävedalens AIKej start
Hedvig GrahnIFK Göteborg Orienteringej start
Linnea NilssonOK Landehofej start

H10

2 050 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel PerssonGöteborg-Majorna OK12:596:20
2Sven BörjessonJärla Orientering13:02+0:036:21
3Noel KjellbergerIFK Göteborg Orientering13:48+0:496:43
4Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb15:01+2:027:19
5Olle JohanssonIFK Göteborg Orientering15:32+2:337:34
6Jesper RandåkerSjövalla FK16:13+3:147:54
7Hilding MartinssonLerums SOK16:22+3:237:59
8Alfred EdmanLerums SOK16:35+3:368:05
9Emil JohanssonIFK Göteborg Orientering16:54+3:558:14
10Ivar HolmstrandOK Landehof18:05+5:068:49
11Arild NorbergIF Marin Väst18:25+5:268:59
12Robin SommanssonIK Uven19:12+6:139:21
13Herman EngIFK Göteborg Orientering19:13+6:149:22
14Jakub DobsicekOK Orinto20:28+7:299:59
15Edvin StjernlöfIFK Göteborg Orientering22:36+9:3711:01
16Ted NömmIFK Göteborg Orientering22:51+9:5211:08
17Felix WeihardSävedalens AIK23:07+10:0811:16
18Alvar HedenblomSjövalla FK23:24+10:2511:24
19Jakob GudmundssonOK Landehof23:27+10:2811:26
20Noah GrundbergSävedalens AIK23:30+10:3111:27
21Emil ZetterlundLerums SOK23:54+10:5511:39
22Arvid LiljaGöteborg-Majorna OK24:53+11:5412:08
23Axel LydmarkSjövalla FK26:18+13:1912:49
24Henning AndreassonOK Skogshjortarna26:19+13:2012:50
25Vilgot ÅbergTolered-Utby Ol-klubb27:54+14:5513:36
26Joel BjörkmanKungälvs OK30:05+17:0614:40
27Maximilian MellqvistSjövalla FK36:12+23:1317:39
28Gustav AgnvallIK Uven41:20+28:2120:09
29Frederik HulthénMölndal Outdoor IF1:12:01+59:0235:07
Olle RoosIFK Göteborg Orienteringej start
Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbej start
Filip StåhlSävedalens AIKej start

D35

3 690 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie SvalinVänersborgs SK37:0610:03
2Frida KjellbergIFK Göteborg Orientering38:21+1:1510:23
3Lena MaxFrölunda OL45:40+8:3412:22
4Sara HolmdellGöteborg-Majorna OK47:16+10:1012:48
5Kersti KärnerAllerød OK53:30+16:2414:29
Lena FlinkFjärås AIKej godkänd

H35

4 350 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HöijeGöteborg-Majorna OK33:447:45
2Filip HolmHalmstad OK39:14+5:309:01
3Martin SykGöteborgs SK39:45+6:019:08
4Lee FenyoeGVOC40:26+6:429:17
5Gustav HolmquistGöteborg-Majorna OK47:06+13:2210:49
6Erik HulthénMölndal Outdoor IF50:36+16:5211:37
7Daniel NybergMölndal Outdoor IF50:54+17:1011:42

D40

3 320 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmstrandOK Landehof28:448:39
2Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof30:53+2:099:18
3Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb41:31+12:4712:30
4Maria HöglundSjövalla FK42:44+14:0012:52
5Åsa AgapievIK Uven42:50+14:0612:54
6Marie-Louise StjernlöfIFK Göteborg Orientering44:22+15:3813:21
6Linda HedenblomSjövalla FK44:22+15:3813:21
8Malin BruhnIF Rigor46:36+17:5214:02
9Cecilia ThorTolered-Utby Ol-klubb48:30+19:4614:36
10Frida PerssonFK Herkules54:02+25:1816:16
11Karin BergquistSjövalla FK57:19+28:3517:15
12Maria EngebrattGöteborgs SK58:31+29:4717:37
13Linda RandåkerSjövalla FK59:04+30:2017:47
14Sandra PerssonIFK Göteborg Orientering1:00:21+31:3718:10
15Anna ArvidssonSjövalla FK1:00:35+31:5118:14
16Linda CorneliussonOK Löftan1:04:05+35:2119:18
17Rakel MartinssonMarkbygdens OK1:04:07+35:2319:18
18Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb1:06:21+37:3719:59
19Johanna HulthénMölndal Outdoor IF1:14:24+45:4022:24
Ingrid AlinderSjövalla FKej start
Therese DahlströmOK Alehofej start

H40

4 210 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias HolmstrandOK Landehof33:377:59
2Fredrik PerssonHalmstad OK36:09+2:328:35
3Sven GranforsOK Landehof37:22+3:458:52
4Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK39:40+6:039:25
5Björn PerssonVäxjö OK43:03+9:2610:13
6Anders SjööarvOK Nackhe44:05+10:2810:28
7Per PerssonFK Herkules48:34+14:5711:32
8Magnus ÅbergTolered-Utby Ol-klubb54:48+21:1113:00
9Magnus AlinderSjövalla FK57:05+23:2813:33
10Niklas JambrénGöteborgs SK59:14+25:3714:04
11Jonas StjernlöfIFK Göteborg Orientering1:05:45+32:0815:37
12Ingvar LiljaGöteborg-Majorna OK1:20:59+47:2219:14
Tobias HöglundSjövalla FKej start

D45

3 050 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia JohanssonOK Landehof28:319:20
2Kristin EkdalaKungälvs OK30:48+2:1710:05
3Åsa BörjessonJärla Orientering32:22+3:5110:36
4Pernilla HedinTolered-Utby Ol-klubb33:37+5:0611:01
5Sara LorénOK Landehof34:01+5:3011:09
6Cecilia GrothKungälvs OK34:25+5:5411:17
7Lotta RosénGöteborg-Majorna OK34:29+5:5811:18
8Maria AspIFK Göteborg Orientering37:57+9:2612:26
9Karin KullmanOK Alehof37:58+9:2712:26
10Angélique Grønborg RasmussenAllerød OK40:07+11:3613:09 Ladda ner rutt i gpx-format
11Sofia KarlssonOK Landehof42:47+14:1614:01
12Karin AlthoffKungälvs OK43:31+15:0014:16
13Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK44:30+15:5914:35
14Mari KraftIK Uven48:24+19:5315:52
15Katja Stenström BohlinIFK Göteborg Orientering49:09+20:3816:06
16Marie-Louise LarssonLerums SOK54:42+26:1117:56
17Jeanette BlomOK Löftan55:20+26:4918:08
18Anna RönnborgIK Uven56:01+27:3018:21
19Teres ZachrissonKungälvs OK1:16:11+47:4024:58
Gisela LindFK Herkulesej godkänd
Anna LövgärdOK Alehofej godkänd
Hanna RangertKungälvs OKej start

H45

3 720 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK27:567:30
2Marcus HanssonFrölunda OL28:57+1:017:46
3Jussi AumoKungälvs OK29:14+1:187:51
4Sören SturessonLerums SOK31:23+3:278:26
5Herman RosénGöteborg-Majorna OK31:35+3:398:29
6Jörgen LjungbergGöteborg-Majorna OK31:52+3:568:33
7Erik AderstedtKungälvs OK32:58+5:028:51
8Jonas AxelssonLerums SOK33:25+5:298:58
9Jesper GroossAllerød OK33:47+5:519:04
10Anders HellgrenFrölunda OL33:53+5:579:06
11Magnus HanssonOK Löftan34:06+6:109:10
12Stefan GraadIF Rigor34:14+6:189:12
13Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK34:49+6:539:21
14Stefan JohanssonKungälvs OK34:55+6:599:23
15Thomas KarlssonOK Landehof35:00+7:049:24
16Johan BergmanMölndal Outdoor IF35:07+7:119:26
17Anders ThulinKungälvs OK35:12+7:169:27
18Niels-Peter Vest NielsenAllerød OK35:13+7:179:28
19Fredrik BergIF Rigor35:14+7:189:28
20Per BaierTolered-Utby Ol-klubb35:32+7:369:33
21Daniel GudmundssonOK Landehof36:07+8:119:42
22Lars KullmanOK Alehof37:05+9:099:58
23Andreas EklundGöteborg-Majorna OK37:09+9:139:59
24Erik LauriFK Herkules37:26+9:3010:03
25Peter DellmingIFK Göteborg Orientering37:45+9:4910:08
26Anders LundellGöteborg-Majorna OK40:37+12:4110:55
27Ulf NyqvistOK Landehof41:36+13:4011:10
28Per RubendahlOK Skogshjortarna42:02+14:0611:17
29Sven BogeOK Alehof42:55+14:5911:32
30Johan BertsOK Alehof43:28+15:3211:41
31Niklas GranhageSjövalla FK45:36+17:4012:15
32Anders BäckLerums SOK46:10+18:1412:24
33Rikard AndreassonIFK Göteborg Orientering46:52+18:5612:35
34Anders LövgärdOK Alehof47:44+19:4812:49
35Patrik JohanssonLerums SOK48:07+20:1112:56
36Henrik EssungerSjövalla FK48:17+20:2112:58
37Lars AxviLerums SOK49:16+21:2013:14
38Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb56:52+28:5615:17
39Fredrik RothamelTolered-Utby Ol-klubb57:49+29:5315:32
40Jimmy BondesonIK Uven59:47+31:5116:04
41Kristoffer LindFK Herkules1:03:07+35:1116:58
42Claes BjörkmanSjövalla FK1:05:44+37:4817:40
43Petter ThorTolered-Utby Ol-klubb1:09:04+41:0818:33
44Tomas RönnqvistIF Rigor1:17:39+49:4320:52
Daniel ValentinGöteborg-Majorna OKej start
Jonny LindénEksjö SOKej start
Stefan KinellIFK Göteborg Orienteringej start

D50

2 810 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK31:5611:21
2Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK33:47+1:5112:01
3Malin LammFrölunda OL34:03+2:0712:07
4Ann ChihaniFK Herkules35:13+3:1712:31
5Suzy LarssonOK Skogshjortarna35:42+3:4612:42
6Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK37:33+5:3713:21
7Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK38:29+6:3313:41
8Tone Karina IngesenSarpsborg OL41:07+9:1114:37
9Katarina AlmehedFrölunda OL41:33+9:3714:47
10Anne SvantessonHjärnarps OL41:57+10:0114:55
11Gun RosendahlIF Marin Väst43:32+11:3615:29
12Susanne BerghMölndal Outdoor IF46:03+14:0716:23
13Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb48:45+16:4917:20
14Eva NilssonKungälvs OK51:18+19:2218:15
15Mari HjeltMölndal Outdoor IF58:15+26:1920:43
16Katarina BorneFrölunda OL1:01:34+29:3821:54
17Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK1:01:58+30:0222:03
Anna ErikssonOK Älgenej godkänd
Anna ErikssonOK Landehofej start

H50

3 420 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg Orientering24:487:15
2Magnus JohanssonOK Löftan27:57+3:098:10
2Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK27:57+3:098:10
4Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK28:13+3:258:15
5Hans MelinGöteborg-Majorna OK30:54+6:069:02
6Bjørn Idar SætranIF Trauma31:17+6:299:08
7Per KjellanderGöteborg-Majorna OK34:39+9:5110:07
8Anders LammFrölunda OL36:29+11:4110:40
9Stefan ErikssonOK Älgen37:48+13:0011:03
9Ole IngesenSarpsborg OL37:48+13:0011:03
11Stefan LemurellSjövalla FK39:26+14:3811:31
12Göran NordSol Tranås39:28+14:4011:32
13Stefan L JohanssonKungälvs OK40:00+15:1211:41
14Johan WettergrenFK Herkules41:10+16:2212:02
15Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK45:45+20:5713:22
16Joakim ÅkessonOK Landehof47:07+22:1913:46
17Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK47:09+22:2113:47
17Mats RönnborgIK Uven47:09+22:2113:47
19Mats DahlrotIK Uven47:56+23:0814:00
20Torbjörn KjörkFrölunda OL49:01+24:1314:19
21Hans NilssonKungälvs OK49:58+25:1014:36
22Richard TorseinFrölunda OL54:06+29:1815:49
23Martin EkdalaKungälvs OK55:56+31:0816:21
24Bernt BerndtssonFrölunda OL1:04:47+39:5918:56
Lars LjungbergSjövalla FKej godkänd
Henrik ErdalenIFK Göteborg Orienteringej start
Anders AspMölndal Outdoor IFej start
Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start

D55

2 810 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules29:3410:31
2Lena PeterssonOK Alehof31:26+1:5211:11
3Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK33:06+3:3211:46
4Annika AasaIK Uven35:03+5:2912:28
5Maria WidmarkIF Hagen36:03+6:2912:49
6Åsa NybergGöteborg-Majorna OK37:44+8:1013:25
7Sari HåkanssonOK Gränsen41:09+11:3514:38
Karin HelmertzFrölunda OLej godkänd

H55

3 270 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb29:279:00
2Lars SvantessonHjärnarps OL31:33+2:069:38
3Hans WedbergSjövalla FK32:38+3:119:58
4Robert HallbergIK Uven34:18+4:5110:29
5Stefan GustafssonOK Skogshjortarna34:51+5:2410:39
6Göran StuhlhoferOK Landehof36:27+7:0011:08
7Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK37:13+7:4611:22
8Johan ByströmKFUK-KFUM Göteborg37:27+8:0011:27
9Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK37:33+8:0611:28
10Christer BorgGöteborg-Majorna OK38:15+8:4811:41
11Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK39:48+10:2112:10
12Ulf AlmehedFrölunda OL40:01+10:3412:14
13Magnus OhlssonSjövalla FK41:27+12:0012:40
14Mikael JungbjerGöteborgs SK44:22+14:5513:34
15Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK46:54+17:2714:20
16Börje PerssonOK Alehof52:51+23:2416:09
17Håkan EggertIF Hagen54:08+24:4116:33
18Jan GrahnIK Uven54:37+25:1016:42
19Hans LindgrenOK Skogshjortarna58:15+28:4817:48
20Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:03:18+33:5119:21
21Anders WestfeldtGöteborg-Majorna OK1:28:33+59:0627:04
Philip MullinsSjövalla FKej godkänd
Andres LaasOK Skogshjortarnaej godkänd
Magnus WideFrölunda OLej godkänd
Per-Arne WahlgrenSjövalla FKej start

D60

2 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena FromIK Stern31:5312:42
2Ann Warma LaasOK Skogshjortarna39:02+7:0915:33
3Ulrika GreenIK Stern42:25+10:3216:53
4Monika NilssonOK Alehof46:07+14:1418:22
5Birgitta LööfGöteborg-Majorna OK46:55+15:0218:41
My EngströmIK Sternej godkänd

H60

3 130 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK26:438:32
2Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK26:50+0:078:34
3Gunnar LangsSkarpnäcks OL29:39+2:569:28
4Örjan WängdahlOK Gipen31:47+5:0410:09
5Hans GarmerGöteborg-Majorna OK32:27+5:4410:22
6Tomas KarlssonOK Skogshjortarna35:37+8:5411:22
7Pierre KarlssonOK Alehof37:59+11:1612:08
8Sven SundströmBredareds IF40:42+13:5913:00
9Anders SpånérGöteborg-Majorna OK40:46+14:0313:01
10Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna42:50+16:0713:41
11Clas BörjessonIK Uven49:52+23:0915:55
12Jan SveideFrölunda OL53:41+26:5817:09
13Håkan HåkanssonOK Gränsen55:27+28:4417:42
Kjell AnderssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Christer KlintGöteborg-Majorna OKej start

D65

2 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK30:5412:18
2Solveig HedenblomSjövalla FK32:51+1:5713:05
3Maria NorellFrölunda OL36:57+6:0314:43
4Maria NordwallOK Kolmården38:13+7:1915:13
5Ingela NelsénFalkenbergs OK44:48+13:5417:50
6Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb44:50+13:5617:51
Karin AxelssonIK Uvenej start

H65

2 810 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yngve NorellFrölunda OL26:339:26
2Kjell NeroNässjö OK30:04+3:3110:41
3Kent ErikssonLerums SOK30:44+4:1110:56
4Bent GalborgenIndre Østfold OK30:46+4:1310:56
5Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK32:40+6:0711:37
6Bo HåkanssonIFK Göteborg Orientering33:13+6:4011:49
7Bengt SvedjebySkattkärrs SOK37:14+10:4113:15
8Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb38:41+12:0813:45
9Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK44:04+17:3115:40
10Jan AnderssonFjärås AIK1:06:18+39:4523:35
Ulf PetersonKungälvs OKej start

D70

2 260 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK31:1413:49
2Ulla LindheIK Stern34:31+3:1715:16
3Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK34:43+3:2915:21
4Rosa JohanssonIK Uven40:22+9:0817:51
5Barbro AnderssonOK Skogshjortarna40:23+9:0917:52
6Britt-Marie GrönroosOK Alehof42:39+11:2518:52
7Lotta GranholmLinköpings OK43:25+12:1119:12
8Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK44:13+12:5919:33
9Eva AlsinIK Ymer46:20+15:0620:30
Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OKutgått

H70

2 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle AdolfssonLerums SOK32:4911:43
2Christer ElfsbergKristinehamns OK34:46+1:5712:25
3Lennart AnderssonGöteborgs SK36:00+3:1112:51
4Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb38:13+5:2413:38
5Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb46:01+13:1216:26
6Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK46:30+13:4116:36
7Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb47:53+15:0417:06
8Jack GrönroosOK Alehof50:39+17:5018:05
9Hans CarlssonIFK Göteborg Orientering55:35+22:4619:51
10Sten HelmertzFrölunda OL57:54+25:0520:40
11Bertil JohanssonOK Skogshjortarna1:00:18+27:2921:32
12Dan JohanssonFjärås AIK1:00:26+27:3721:35

D75

2 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvy BörjessonOK Alehof1:12:4534:09

H75

2 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna25:429:53
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna28:36+2:5411:00
3Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna29:42+4:0011:25
4Lars FinbomOK Landehof30:29+4:4711:43
5Henrik HvoslefIK Stern31:20+5:3812:03
6Magne HagströmFrölunda OL32:48+7:0612:36
7Bengt BörjessonOK Alehof34:22+8:4013:13
8Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK40:27+14:4515:33
9Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK46:30+20:4817:53
10Karl-Axel JohanssonIK Uven51:53+26:1119:57
Sune MentorGöteborg-Majorna OKej start

D80

2 130 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK35:2416:37
2Gull-Britt GrönbergKungälvs OK45:29+10:0521:21
3Barbro VallinKungälvs OK1:03:16+27:5229:42
Gunnel BörjessonIK Uvenej godkänd

H80

2 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ragnar BewertOK Landehof53:4223:45
2Rolf BååthHestra IF1:13:51+20:0932:40
Ragnar GudmundssonIF Rigorej godkänd

H85

1 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils JanssonSkattkärrs SOK31:4416:21
2Carl-Henrik HallbergIK Uven34:35+2:5117:49
Gösta CederinGöteborg-Majorna OKutgått

Inskolning

1 470 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Oliver AgrérIK Uvenfullföljt
Agnes AhlgrenIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Hulda AlbrektssonIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Veronica AnderssonFjärås AIKfullföljt
Linnea BastaKlubblösfullföljt
Hannes Bergagård GillTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Alva BergquistSjövalla FKfullföljt
Engstrand ElsaIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Maja EngIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Olle EngstrandIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Daniel GunnarssonKlubblösfullföljt
Frans HagsjöKlubblösfullföljt
Liv HederströmLerums SOKfullföljt
Ruben HolmquistGöteborg-Majorna OKfullföljt
Emilia JernbergSjövalla FKfullföljt
Elmer MartinssonLerums SOKfullföljt
Erik MaxFrölunda OLfullföljt
Ester MännerIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Engstrand OlleIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Ellen PerssonKlubblösfullföljt
Jack ThoméKlubblösfullföljt
Tilda MartnerIFK Göteborg Orienteringej start
Doris PilbladIFK Göteborg Orienteringej start

U1

2 020 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander RosénGöteborg-Majorna OK15:497:49
2John HermanssonKungälvs OK17:36+1:478:42
3Moa KjellbergerIFK Göteborg Orientering19:35+3:469:41
4Ester ThoméSävedalens AIK20:31+4:4210:09
5Melker MartnerIFK Göteborg Orientering20:47+4:5810:17
6Kasper KarttunenKlubblös21:23+5:3410:35
7Viggo Kjellberg NielsenIFK Göteborg Orientering21:27+5:3810:37
8Simon KarttunenKlubblös22:09+6:2010:57
9Tage EkbergGöteborg-Majorna OK22:25+6:3611:05
10Sally PilbladIFK Göteborg Orientering22:57+7:0811:21
11Vera Kjellberg NielsenIFK Göteborg Orientering23:26+7:3711:36
12Vilmer GudmundssonOK Landehof23:41+7:5211:43
13Axel LindeqvistKlubblös24:01+8:1211:53
14Tage EngelkeGöteborg-Majorna OK25:36+9:4712:40
15Arvid RosénIK Uven26:51+11:0213:17
16Astrid ZetterlundLerums SOK27:07+11:1813:25
17Aina HolmqvistSjövalla FK28:01+12:1213:52
18Signe SvedbergTibro OK28:06+12:1713:54
19Emil Welander EricssonSävedalens AIK28:10+12:2113:56
20Sixten WeilerTolered-Utby Ol-klubb29:17+13:2814:29
21Holger WeilerTolered-Utby Ol-klubb29:48+13:5914:45
22Hampus LöfgrenIK Uven30:37+14:4815:09
23Ronja BergmanMölndal Outdoor IF30:52+15:0315:16
24Jonathan BrolinSjövalla FK32:37+16:4816:08
25Oskar SvahnOK Landehof33:11+17:2216:25
26Johanna ThorTolered-Utby Ol-klubb36:02+20:1317:50
27Torsten Pettersson HorneTolered-Utby Ol-klubb36:03+20:1417:50
28Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebro36:22+20:3318:00
29Dexter HanssonFrölunda OL36:39+20:5018:08
30Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb45:09+29:2022:21
31Arthur BrattbergSjövalla FK45:24+29:3522:28
Thure SundbäckSävedalens AIKej godkänd
Katerina DobsicekOK Orintoej godkänd

U2

2 270 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil RosénIK Uven31:1813:47
2Astrid GrahnIFK Göteborg Orientering31:43+0:2513:58
3Eskil ZetterbergIK Uven32:48+1:3014:26
4Oscar Wong LarssonTrollhättans SOK32:51+1:3314:28
5Casper EngstrandIFK Göteborg Orientering34:59+3:4115:24
6Daniel Wong LarssonTrollhättans SOK35:20+4:0215:33
7Karl PerssonKlubblös35:42+4:2415:43
8Axel PerssonFK Herkules36:21+5:0316:00
9Franz LöfstrandGöteborg-Majorna OK37:30+6:1216:31
10Mailis HolmqvistSjövalla FK38:40+7:2217:02
11Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubb39:47+8:2917:31
12Selma EngelkeGöteborg-Majorna OK43:50+12:3219:18
13Henrik groosAllerød OK45:09+13:5119:53
14Adam HemmendorffIK Uven45:19+14:0119:57
15Elsa WisslerFK Herkules45:25+14:0720:00
16Freja HesselSjövalla FK45:38+14:2020:06
17Arvid JunkellFK Herkules46:05+14:4720:18
18Lin PelanderOK Djerf46:07+14:4920:18
19Jonas EhlersSjövalla FK46:30+15:1220:29
20Artur IngulfSävedalens AIK46:41+15:2320:33
21Vera ArvidssonSjövalla FK47:58+16:4021:07
22Märta PetterssonKungälvs OK53:08+21:5023:24
23Folke BergmanMölndal Outdoor IF56:45+25:2725:00
24Linnea LöfgrenStångenäs AIS1:00:01+28:4326:26
25Amanda SjööarvOK Nackhe1:04:24+33:0628:22
26David ErikssonTolered-Utby Ol-klubb1:17:56+46:3834:19
27Masaki AnderssonOK Landehof1:18:32+47:1434:35
Olle AneforsOK Landehofej godkänd
Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbej start
Alva KullmanOK Alehofej start

Öppen motion 1

2 270 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilhelm HedendahlKungälvs OK42:2318:40
2Danica TasevaIFK Göteborg Orientering52:25+10:0223:05
3Daniel Bergagård GillTolered-Utby Ol-klubb59:17+16:5426:06
4Evelina Bergagård GillTolered-Utby Ol-klubb59:19+16:5626:07
5Lillie PetterssonKlubblös1:08:36+26:1330:13
6Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK1:16:01+33:3833:29

Öppen motion 3

2 840 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo CorneliussonOK Löftan35:3112:30
2Patrik CorneliussonOK Löftan35:33+0:0212:31
3Joakim KjällströmKlubblös36:37+1:0612:53
4Alvin LindFK Herkules43:00+7:2915:08
5Hana TrefnáOK Orinto44:09+8:3815:32
6Nils GunnarssonKlubblös45:16+9:4515:56
7Mattias HanssonFrölunda OL49:32+14:0117:26
8Nina SvahnOK Landehof53:34+18:0318:51
9Gunnar HallOK Skogsvargarna55:59+20:2819:42
10Anna HallOK Skogsvargarna56:01+20:3019:43
11Cecilia KrookKlubblös57:11+21:4020:08
12Anna HederströmLerums SOK58:04+22:3320:26
13Joel GunnarssonSävedalens AIK1:01:54+26:2321:47
14Cicilia DjurleKlubblös1:03:17+27:4622:16
15Linda PerssonGöteborg-Majorna OK1:03:39+28:0822:24
16Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna1:05:18+29:4722:59
17Linnea OskarssonSjövalla FK1:05:22+29:5123:00
18Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna1:05:31+30:0023:04
19Lena CardfeltKlubblös1:14:24+38:5326:11
20Gofsiå kolosinskåKlubblös1:15:44+40:1326:40
21Rune JungbjerGöteborgs SK1:18:03+42:3227:28
22Camilla EkendalTolered-Utby Ol-klubb1:19:01+43:3027:49
23Anna-Stina ArnessonIK Dran1:22:21+46:5028:59
24Joar Sennelöv FöranderOK Landehof1:24:58+49:2729:55
25Helena BjörkmanSjövalla FK1:25:20+49:4930:02
26Albert NorbergIF Marin Väst1:27:01+51:3030:38
27Helena NorbergIF Marin Väst1:27:09+51:3830:41
28Anne AlsholmSävedalens AIK1:27:30+51:5930:48
29Carl GrundbergKlubblös1:32:31+57:0032:34
Mary LarnerGöteborg-Majorna OKej godkänd
Johan VestlundGöteborgs SKej godkänd
Nanna LarsenIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Ida Abrahamsson-HjelmqvistOK Vivillej godkänd
Anna ForsaeusGöteborg-Majorna OKutgått

Öppen motion 5

3 290 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas JohanssonIFK Göteborg Orientering34:0610:21
2Filip TagessonStenungsunds OK38:34+4:2811:43
3Hanna JohanssonOK Skogshjortarna38:37+4:3111:44
4Ola TegvaldOK Landehof39:14+5:0811:55
5Mattilda SvenssonÅmåls OK39:55+5:4912:07
6Sven TolestamIF Rigor41:23+7:1712:34
7Sune WikströmKlubblös41:44+7:3812:41
8Marcus SöderbomSävedalens AIK43:10+9:0413:07
9Eric BäckströmKlubblös44:07+10:0113:24
10Andreas HesselSjövalla FK47:01+12:5514:17
11Anna DolkJönköpings OK48:03+13:5714:36
12Eva Lamm-BergströmFrölunda OL48:16+14:1014:40
13Anna GranforsOK Landehof49:28+15:2215:02
14Jens AxelssonKlubblös49:31+15:2515:03
15Helmut HansenKlubblös50:01+15:5515:12
16Erik BjärkbyKlubblös50:12+16:0615:15
17Thomas BlomqvistKFUK-KFUM Göteborg50:40+16:3415:24
18Björn DavidssonSjövalla FK51:06+17:0015:31
19Maria JunkellFK Herkules52:29+18:2315:57
20Lukas RosénOK Vivill54:21+20:1516:31
21Robert BengtssonFjärås AIK54:27+20:2116:33
22Sofia UllmanOK Alehof55:57+21:5117:00
23Tomas NilssonFjärås AIK56:01+21:5517:01
24Anders AnderssonOK Löftan56:03+21:5717:02
25Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK56:28+22:2217:09
26Hans NybergKlubblös56:33+22:2717:11
27Marika GrebergIK Uven57:12+23:0617:23
28Victoria FalkenströmSkogsluffarnas OK57:46+23:4017:33
29Jonas KlassonKlubblös1:00:07+26:0118:16
30Jonas LundqvistSjövalla FK1:01:38+27:3218:44
31Klara MartinssonLerums SOK1:01:58+27:5218:50
32Gabriela EgerupTullinge SK1:02:08+28:0218:53
33Ken AlexanderssonIK Uven1:02:39+28:3319:02
34Malin AlbrektssonIFK Göteborg Orientering1:03:05+28:5919:10
35Pia JohanssonIFK Göteborg Orientering1:03:11+29:0519:12
36Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:03:12+29:0619:12
37Sandra BaumannKlubblös1:03:35+29:2919:19
38Carola AnderssonOK Löftan1:04:24+30:1819:34
39Stina GunnarssonSävedalens AIK1:06:10+32:0420:06
40Anna BertsOK Alehof1:07:27+33:2120:30
41Åsa LarsenTolered-Utby Ol-klubb1:09:52+35:4621:14
42Arvid MårildGöteborgs SK1:10:03+35:5721:17
43Pia HeikkinenFrölunda OL1:11:49+37:4321:49
44Ingalill MullinsSjövalla FK1:14:49+40:4322:44
45Håkan FärnlöfIF Rigor1:16:24+42:1823:13
46Annika OskarssonSjövalla FK1:19:08+45:0224:03
47Josefin PeterssonMölndal Outdoor IF1:19:44+45:3824:14
48Christer NelsénFalkenbergs OK1:22:58+48:5225:13
49Anna DurgéKFUK-KFUM Göteborg1:22:59+48:5325:13
50Christine LarssonGöteborg-Majorna OK1:24:27+50:2125:40
51Sandra CervinIFK Göteborg Orientering1:25:23+51:1725:57
52Ingrid CullbrandIK Stern1:26:51+52:4526:23
53Helena RothamelTolered-Utby Ol-klubb1:28:06+54:0026:46
54Anna-Maria SaméusFrölunda OL1:29:13+55:0727:07
55Frida EkströmOK Gläntan Vessigebro1:39:12+1:05:0630:09
56Per RobertssonIFK Göteborg Orientering1:46:30+1:12:2432:22
57Reinhold ReulOK Orinto1:56:19+1:22:1335:21
58Anna NordqvistIF Rigor2:22:31+1:48:2543:19
Agnes MårildGöteborgs SKej godkänd
Marie MårildGöteborgs SKej godkänd
Stefan NilssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Elisabeth PrinsKungälvs OKej start
Benjamin ReulOK Orintoej start
Simon TolestamIF Rigorej start

Öppen motion 7

2 970 m, 82 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella SjöbergTullinge SK23:588:04
2Anders GunnarssonKlubblös24:38+0:408:17
3Aarnes SofiaNydalens SK26:02+2:048:45
4Mikael SvenssonFK Herkules27:16+3:189:10
5Karin NobornIFK Göteborg Orientering28:01+4:039:25
6Roger HallgrenIFK Göteborg Orientering28:29+4:319:35
7Caroline LövhammerIFK Göteborg Orientering28:36+4:389:37
8Lena WesterlundOK Djerf29:18+5:209:51
9Sofia JohanssonOK Alehof29:50+5:5210:02
10Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK30:16+6:1810:11
11Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK30:48+6:5010:22
12Åsa HagnestålMarkbygdens OK32:08+8:1010:49
13Patrik WisslerFK Herkules32:38+8:4010:59
14Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK32:57+8:5911:05
15Jonas SvedbergTibro OK33:43+9:4511:21
16Helena Bergagård GillTolered-Utby Ol-klubb34:05+10:0711:28
17Hans EricssonHalmstad OK34:29+10:3111:36 Ladda ner rutt i gpx-format
18Andreas NäsmanLerums SOK34:46+10:4811:42
19Gustaf HederströmLerums SOK35:11+11:1311:50
20Annica Clevnert LeireGöteborg-Majorna OK35:51+11:5312:04
21Martin AxelssonOK Skogshjortarna36:01+12:0312:07
22Tobias KarlssonOK Landehof36:12+12:1412:11
23Malin JonssonSävedalens AIK36:21+12:2312:14
24Elin WinbergStenungsunds OK36:42+12:4412:21
25Sara SvenssonTibro OK36:44+12:4612:22
26Anders LarssonOK Landehof36:45+12:4712:22
27Jessica ElmerssonOK Bävern37:40+13:4212:40
28Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK37:51+13:5312:44
29Jan StenhoffOK Landehof38:05+14:0712:49
30Ann-Charlotte BäcklundIFK Göteborg Orientering38:22+14:2412:55
31Marika Ogrelius EngströmIK Stern38:36+14:3812:59
32Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK39:21+15:2313:14
33Magnus SöderbomSävedalens AIK39:38+15:4013:20
34Oliwer LundbergOK Bävern40:04+16:0613:29
35Mats LarssonTrollhättans SOK40:06+16:0813:30
36Ingemar ArnessonIK Dran40:13+16:1513:32
37Ingemar CarlssonLunds OK40:40+16:4213:41
38Lene KinnebergRaumar Orientering41:13+17:1513:52
39Calle Randåker BokedalSjövalla FK42:28+18:3014:17
40Andreas ViltfjällIFK Göteborg Orientering44:00+20:0214:48
41Lena OlssonKlubblös45:03+21:0515:10
42Karin WahlgrenSjövalla FK45:54+21:5615:27
43Anna SjödinOK Skogshjortarna46:38+22:4015:42
44Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK46:40+22:4215:42
45Fredrik NilssonKlubblös47:36+23:3816:01
46Mikael NömmIFK Göteborg Orientering47:43+23:4516:03
47Madelene SöderlundKlubblös47:52+23:5416:07
48Örjan SöderlundKlubblös47:54+23:5616:07
49Lisa AgnvallIK Uven48:17+24:1916:15
50Per-Erik OlssonKlubblös48:51+24:5316:26
51Sara LydmarkSjövalla FK49:47+25:4916:45
52Jörgen HedinTolered-Utby Ol-klubb49:58+26:0016:49
53Kurt-Åke KarlssonSjövalla FK50:00+26:0216:50
54Kajsa WinbergStenungsunds OK50:29+26:3116:59
55Karl BeckmanKlbblös50:33+26:3517:01
56Jakob ArvidssonSjövalla FK50:37+26:3917:02
57Per BrattbergSjövalla FK51:32+27:3417:21
58Sten OlssonOK Alehof51:35+27:3717:22
59Pertti HeedOK Orinto51:53+27:5517:28
60Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK53:33+29:3518:01
60Greta JodalGoat53:33+29:3518:01
62Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb53:34+29:3618:02
63Annika HogedalGöteborg-Majorna OK55:23+31:2518:38
64Marie-louise PerssonFK Herkules57:25+33:2719:19
65Miriam ZetterlundLerums SOK58:01+34:0319:32
66Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna59:22+35:2419:59
67Alexandra HägglinKlubblös59:57+35:5920:11
68Johanna GustfssonKlunnlös1:00:06+36:0820:14
69Per LiedmanTolered-Utby Ol-klubb1:00:48+36:5020:28
70Ingegerd OlssonOK Alehof1:01:51+37:5320:49
71Linnéa AnderssonIK Vista1:07:21+43:2322:40
72Elin DolkJönköpings OK1:07:24+43:2622:41
73Espen SkanckeGoat1:08:07+44:0922:56
74Peter NorbergIF Marin Väst1:08:44+44:4623:08
75Olof AnderssonIF Rigor1:10:02+46:0423:34
76Pär LydmarkSjövalla FK1:10:45+46:4723:49
77Anna GrahnIK Uven1:13:08+49:1024:37
78David LundeviOK Skogsvargarna1:14:42+50:4425:09
79Ragnar FallströmLerums SOK1:15:13+51:1525:19
80Gunilla GlimténOK Löftan1:17:23+53:2526:03
Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Sofia WideFrölunda OLej godkänd
Monica DahlbergIK Uvenej start

Öppen motion 8

4 130 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK26:146:21
2Johan StrandGöteborg-Majorna OK27:32+1:186:40
3Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK27:57+1:436:46
4Fredrik PerssonIFK Göteborg Orientering30:22+4:087:21
5Johan HördegårdhIFK Göteborg Orientering31:06+4:527:31
6Per RosénIK Uven31:52+5:387:42
7Anders JernbergSjövalla FK32:47+6:337:56
8Halvor SaunesNydalens SK32:51+6:377:57
9Niklas GrahnGöteborgs SK33:02+6:487:59
10Rikard WeilerTolered-Utby Ol-klubb33:15+7:018:03
11Andreas WikströmIK Uven34:04+7:508:14
12Jonatan FridolfssonOK Gränsen34:28+8:148:20
13Magnus ZetterlundLerums SOK35:09+8:558:30
14Emil TengvallGöteborgs SK36:13+9:598:46
15Johan RosénGöteborg-Majorna OK36:15+10:018:46
16Åsa HellquistIFK Göteborg Orientering37:08+10:548:59
17Jonas HemlinIK Uven38:37+12:239:21
18Markus FridénIK Uven39:00+12:469:26
19Tobias HolmqvistSjövalla FK39:32+13:189:34
20Magnus KarlssonOK Landehof40:21+14:079:46
21Joakim HermanssonKlubblös41:03+14:499:56
22Ulrik LassenIFK Göteborg Orientering41:08+14:549:57
23Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK41:37+15:2310:04
24Irma FridolfssonOK Gränsen41:48+15:3410:07
25Claes HagstrandLerums SOK42:09+15:5510:12
26Jonas NilssonOK Nackhe42:14+16:0010:13
27Olof BjörkmanKungälvs OK42:20+16:0610:15
28Simon GöthbergKlubblös43:06+16:5210:26
29Per-Erik JohanssonKlubblös43:51+17:3710:37
30Ulf WallinGöteborg-Majorna OK44:20+18:0610:44
31Linus ÅbergTjällmo-Godegårds OK44:55+18:4110:52
32Joakim RingsgårdKlubblös45:38+19:2411:02
33Christofer Björn FredrikssonSödertälje IF45:50+19:3611:05
34Arvid PerssonMölndal Outdoor IF45:53+19:3911:06
35Angelika LarssonÖrkelljunga FK46:45+20:3111:19
36Magnus BrobackOK Flundrehof46:48+20:3411:19
37Pål SchmidtFrölunda OL47:02+20:4811:23
38Anna LebarGöteborg-Majorna OK47:31+21:1711:30
39Annieke GrahnGöteborgs SK47:34+21:2011:31
40Arvid HammarFK Herkules48:22+22:0811:42
41Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb48:35+22:2111:45
42Göran LundqvistJärfälla OK49:34+23:2012:00
43Peter FlycktLerums SOK49:58+23:4412:05
44Håkan BerndtssonFrölunda OL51:21+25:0712:26
45Fredrik EinarssoKlubblös51:54+25:4012:33
46Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb52:28+26:1412:42
47Andreas NyströmTolered-Utby Ol-klubb52:41+26:2712:45
48Oskar EkbergGöteborg-Majorna OK53:56+27:4213:03
49Henrik KlassonOK Gisle54:10+27:5613:06
50Fredrik BergströmFrölunda OL54:12+27:5813:07
51Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK54:20+28:0613:09
52Jörgen SaméusFrölunda OL54:32+28:1813:12
53Per StrandemoIK Stern54:36+28:2213:13
54Albin SchmidtFrölunda OL55:02+28:4813:19
55Rickard PehrsonGöteborg-Majorna OK55:54+29:4013:32
56Johan HallmanTrollhättans SOK56:27+30:1313:40
57Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb58:01+31:4714:02
58Anna PerssonVäxjö OK1:00:16+34:0214:35
59Agneta TörnkvistIK Uven1:02:55+36:4115:14
60Anders BerglundOK Skogshjortarna1:03:03+36:4915:15
61Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb1:05:18+39:0415:48
62Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb1:05:19+39:0515:48
63Erik JanssonOK Linné1:09:32+43:1816:50
64Axel NiklassonIK Uven1:10:06+43:5216:58
65Viktoria WallinMölndal Outdoor IF1:17:24+51:1018:44
66Joakim KopkaIFK Göteborg Orientering1:17:41+51:2718:48
Tord HederskogJönköpings OKej godkänd
Anna-Lena AxelssonTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Jesper DalgrenKlubblösej godkänd
Håkan HöglindFK Herkulesej godkänd
Anneli ZetterbergIK Uvenutgått
Felix KindeTolered-Utby Ol-klubbej start
Filippa KindeSävedalens AIKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser