Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-O Gillevi Koppom

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-O Gillevi Koppom
Arrangörsorganisation: OK Hierne
Datum: torsdag 19 april 2018

Lätta banan

1 800 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias CajdellÅmotfors OK18:4710:26
2Alexander Tangen HoltetEidskog OL21:31+2:4411:57
3Sebastian Tangen HoltetEidskog OL21:32+2:4511:57
4Anton CajdellÅmotfors OK22:12+3:2512:20
5John LarssonÅrjängs OK26:27+7:4014:41
6Emil WadmanKlubblös31:47+13:0017:39
7Ida SkarfeltKlubblös31:55+13:0817:43
8Tim ÖstlundOK Jösse32:26+13:3918:01
9Thea VadmanKlubblös32:36+13:4918:06
10Leo ÖstlundOK Jösse34:22+15:3519:05
11Rune OlssonÅmotfors OK36:33+17:4620:18
12Åke DahlÅrjängs OK41:27+22:4023:01
Selma VårliOK Hierneej godkänd
Henry VårliOK Hierneej godkänd

Korta banan

2 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John TangenEidskog OL30:2410:51
2Thorbjörn NilssonOK Jösse32:53+2:2911:44
3Christer HoltOK Hierne33:38+3:1412:00
4Mette SolbergseterAustmarka IL38:42+8:1813:49
5Hanna KohlbergOK Jösse39:57+9:3314:16
6Erika GuldbrandssonOK Jösse40:09+9:4514:20
7Oddvar GravingenOK Hierne41:17+10:5314:44
8Ann-Sofie AnderssonKlubblös45:11+14:4716:08
9Laila OlssonÅmotfors OK48:52+18:2817:27
10Marianne GerbornÅrjängs OK53:53+23:2919:14
11Stig CarlsonOK Jösse1:13:03+42:3926:05

Mellan banan

4 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt NilssonOK Hierne35:078:46
2Tor SolbergseterAustmarka IL36:35+1:289:08
3Thomas ÖstlundOK Jösse39:30+4:239:52
4Kristian VårliOK Hierne43:28+8:2110:52
5Jan NilssonOK Hierne49:47+14:4012:26
6Jens Henrik SimonsenOK Øst54:46+19:3913:41

Långa banan

5 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus JonssonOK Mangen45:508:48
2Stefan VårliOK Hierne50:50+5:009:46
3Fredrik KarlssonOK Jösse52:21+6:3110:04
4Jonas BacklundOK Jösse58:35+12:4511:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser