Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering-

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering-
Arrangörsorganisation: Herrestads AIF
Datum: torsdag 24 maj 2018

Öppen motion 1

2 240 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia BergenholzKlubblös33:0814:47
2Hanna PerssonKlubblös33:09+0:0114:47
3Andrea Reyeskklubblös33:14+0:0614:50
4Alma OlssonUddevalla OK35:42+2:3415:56
5Elin SundbergLjungskile FK36:18+3:1016:12
6Elsa ForsengLjungskile FK36:21+3:1316:13
7Julia HöglundLjungskile FK36:24+3:1616:15
8Daniel JohanssonUddevalla OK38:55+5:4717:22
9Erik JohanssonUddevalla OK39:15+6:0717:31
10Jakob SundbergLjungskile FK39:28+6:2017:37
11Anja WallinKlubblös47:23+14:1521:09
12Henrik WallinKlubblös47:28+14:2021:11
13Magnus AnderssonHerrestads AIF48:55+15:4721:50
14Tova HusbergHerrestads AIF49:04+15:5621:54
15Adrian AntonssonUddevalla OK50:27+17:1922:31
16Rasmus LindénUddevalla OK52:33+19:2523:27
17Ronja WallströmLjungskile FK57:40+24:3225:44
18Rasmus WallströmLjungskile FK58:02+24:5425:54
Valter BladLjungskile FKej godkänd
Philippa BäckmanKlubblösej godkänd
Gustav BäckmanKlubblösej godkänd

Öppen motion 2

3 450 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan AnderssonKlubblös33:489:47
2Ida-Karin WallinUddevalla OK49:44+15:5614:24
3Alva ZakriassonUddevalla OK1:00:45+26:5717:36
4Ebba KarlssonUddevalla OK1:00:57+27:0917:40
5Linnea JohanssonUddevalla OK1:01:50+28:0217:55
6Alexander SkooghHerrestads AIF1:01:54+28:0617:56
7William SkooghHerrestads AIF1:01:58+28:1017:57
8Torbjörn LarssonKlubblös1:02:12+28:2418:01
9Hanna AnderssonUddevalla OK1:02:47+28:5918:11

Öppen motion 3

3 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilma HenrikssonUddevalla OK59:1219:17
2Anna-Sara ZakariassonUddevalla OK4:35:26+3:36:141:29:43
Tilia OlssonUddevalla OKej godkänd

Öppen motion 5

3 300 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Arne KällénUddevalla OK36:4611:08
2Hans Andersson StrinningAttunda OK43:43+6:5713:14
3Olof KarlssonUddevalla OK45:54+9:0813:54
4Ulf BjörkdahlHerrestads AIF46:31+9:4514:05
5Leif LöfTrollhättans SOK47:11+10:2514:17
6Gunnar BejbomUddevalla OK47:55+11:0914:31
7Hjalmar OlssonUddevalla OK48:11+11:2514:36
8Nina BejbomUddevalla OK48:51+12:0514:48
9Lasse BerndesKlubblös53:27+16:4116:11
10Börje PålssonUddevalla IS59:36+22:5018:03
11Eva KarlssonUddevalla OK1:00:19+23:3318:16
12William WasseniusUddevalla OK1:08:41+31:5520:48
13Kuno EkdahlOK P 41:11:33+34:4721:40
Molly BergstrandUddevalla OKutgått
Thomas BergstrandBrattås CKutgått

Öppen motion 6

4 760 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas ZakriassonUddevalla OK48:3510:12
2Per BladLjungskile FK56:02+7:2711:46
3Pål MagnussonUddevalla IS56:34+7:5911:53
Axel WasseniusUddevalla OKutgått

Lätt

1 280 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tor LindénUddevalla OK18:3014:27
2Ebba ForsengLjungskile FK33:55+15:2526:29
3Agnes HammarLjungskile FK34:03+15:3326:36
4Elsa AntonssonUddevalla OK34:51+16:2127:13
5Edvin HöökUddevalla OK48:38+30:0837:59

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser