Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ljungsbrokampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ljungsbrokampen
Arrangörsorganisation: OK Skogsströvarna
Datum: onsdag 8 maj 2019

D21

4 360 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva OlssonLinköpings OK33:007:34
2Rebecka HeinrupTullinge SK36:30+3:308:22
3Fredrika VångellLinköpings OK38:22+5:228:47
4Elin SvenssonNässjö OK40:27+7:279:16
5Sanna SkoogKils OK40:44+7:449:20
6Anna WehlinLinköpings OK41:11+8:119:26
7Kristina TedhamreSnättringe SK42:03+9:039:38
8Matilda ErikssonOK Kåre42:12+9:129:40
9Kajsa HammarströmLinköpings OK42:40+9:409:47
10Klara LjunggrenLinköpings OK42:41+9:419:47
11Amélie WallenhammarHagaby GoIF Örebro42:51+9:519:49
12Josefine HöögHagaby GoIF Örebro44:18+11:1810:09
13Moa SvenssonNässjö OK45:15+12:1510:22
14Frida KarlssonLinköpings OK47:23+14:2310:52
15Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF50:19+17:1911:32
16Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK51:30+18:3011:48
17Charlotte NedforsOK Roxen52:30+19:3012:02
18Karolina NygrenSkogspojkarnas OK53:36+20:3612:17
19Tilda MarmelidOK Roxen53:56+20:5612:22
20Malva EvebornOK Roxen56:08+23:0812:52
21Ellinor TjernlundOK Tisaren57:11+24:1113:06
22Josefine DahlstedtTjalve IF Norrköping57:25+24:2513:10
23Stina NeroLinköpings OK1:01:08+28:0814:01
24Anna KempeOK Denseln1:06:50+33:5015:19
Lisa MalmströmTjalve IF Norrköpingej godkänd
Julia Modig TjärnströmLinköpings OKej godkänd
Marika LundinTjällmo-Godegårds OKej start
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej start
Erika BlixtOK Hammarenej start

H21

5 170 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton JohanssonOK Orion30:205:52
2Arvid VågIFK Göteborg Orientering32:37+2:176:18
3Ville JohanssonOK Kolmården32:52+2:326:21
4Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna32:56+2:366:22
5William PommerStora Tuna OK34:15+3:556:37
6Erik MartinssonLinköpings OK34:47+4:276:43
7Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF34:50+4:306:44
8Anton NilssonJärla Orientering35:27+5:076:51
9Ludvig ErikssonKils OK35:29+5:096:51
9August MollénOK Denseln35:29+5:096:51
11Mathias HallménOK Denseln35:52+5:326:56
12Erik MalmbergLinköpings OK36:01+5:416:57
13Magnus PerssonOK Tisaren36:16+5:567:00
14Victor BergstrandLinköpings OK36:24+6:047:02
15Per CarlborgHagaby GoIF Örebro36:34+6:147:04
16Arvid HenrikssonJärla Orientering36:50+6:307:07
17Sven EngströmLinköpings OK36:57+6:377:08
18Oskar DanielsAttunda OK37:09+6:497:11
19Gustaf SundbüeOK Hällen37:16+6:567:12
20Erik SandhOK Roxen38:50+8:307:30
21Pontus LindblomOK Roxen40:09+9:497:45
22Fritjof AxelssonFK Göingarna40:43+10:237:52
23Eric RosanderFinspångs SOK40:56+10:367:55
24Malte EvebornOK Roxen41:43+11:238:04
25Albin AlsiöIF Hagen41:45+11:258:04
26Simon NilssonEksjö SOK41:55+11:358:06
27Joakim GustafssonFinspångs SOK42:16+11:568:10
28Johan PerssonHagaby GoIF Örebro42:32+12:128:13
29Niklas OlssonLinköpings OK42:47+12:278:16
30Daniel NilssonNyköpings OK42:49+12:298:16
31Andreas AxelssonTjällmo-Godegårds OK43:22+13:028:23
32Hugo LindellLånghundra IF43:56+13:368:29
33Fredrik JohanssonLinköpings OK44:51+14:318:40
34Arvid LinderOK Hällen45:21+15:018:46
35Oskar HöglundMotala AIF OL45:23+15:038:46
36Lukas EvebornOK Roxen45:49+15:298:51
37Jonathan AhlsénSödertälje-Nykvarn OF45:51+15:318:52
38Johan AllardLinköpings OK46:49+16:299:03
39Charlie StoltRehns BK47:34+17:149:12
40Jonathan JylltorpLinköpings OK48:48+18:289:26
41Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL48:59+18:399:28
42Marcus HardtMotala AIF OL50:04+19:449:41
43Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK50:35+20:159:47
44Tobias KonradssonOK Roxen52:39+22:1910:11
45Erik HelanderOK Roxen57:54+27:3411:11
46Andreas MagnvallOK Södertörn1:01:25+31:0511:52
47Hugo EkingeOK Motala1:08:38+38:1813:16
Hans BrolundOK Denselnej godkänd
Henrik HamreforsVästerås SOKej godkänd
Henrik TostebergLinköpings OKej start
Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OKej start
Erik BacktemanLinköpings OKej start

D18

3 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna KromnérSkogspojkarnas OK49:0213:37

H18

4 180 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo JakobssonEksjö SOK29:207:01
2Joar HertinIK Hakarpspojkarna29:38+0:187:05
3Arvid WesterbergOK Kolmården44:18+14:5810:35
4Erik JohnssonOK Kolmården49:01+19:4111:43
5Erik SahlmanLinköpings OK1:11:37+42:1717:07

D16

3 360 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården32:059:32
2Linnea LundOK Kolmården33:53+1:4810:05
3Alice JohanssonFinspångs SOK35:34+3:2910:35
4Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb35:40+3:3510:36
5Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK40:15+8:1011:58
6Lova ElnegårdLinköpings OK42:18+10:1312:35
7Kristin HerberthsonLinköpings OK43:46+11:4113:01
Ida HjortOK Roxenej godkänd
Elin KjellmanLinköpings OKej start

H16

3 780 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sverre RöjgårdOK Kolmården30:298:03
2Hugo PerssonOK Denseln31:29+1:008:19
3Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping32:05+1:368:29
4Johan ÅrbrinkLinköpings OK34:27+3:589:06
5Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping34:36+4:079:09
6Oliver HöögOK Motala36:34+6:059:40
7Måns BjörnskiöldOK Roxen37:24+6:559:53
8Noel HelmerssonOK Tisaren37:25+6:569:53
9Emil LarssonOK Tisaren39:29+9:0010:26
10Carl HedegårdOK Kolmården44:08+13:3911:40
11Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK45:03+14:3411:55
12Mattias JosefssonOK Roxen46:07+15:3812:12
13Olof EkmanFinspångs SOK46:12+15:4312:13
14William SvartlingOK Motala47:04+16:3512:27
15Alfons PetersonOK Denseln48:13+17:4412:45
16Albin KjellbergBjörkfors GOIF58:41+28:1215:31
17Rasmus PåledalOK Roxen1:04:24+33:5517:02
18Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK1:04:56+34:2717:10
19Samuel KleinBjörkfors GOIF1:06:13+35:4417:31
20Francesco SavaniSkogspojkarnas OK1:36:43+1:06:1425:35
John KinnanderMatteus SIej godkänd
Rasmus KarlssonOK Denselnej start
Pontus ÖstemarFinspångs SOKej start

D14

3 170 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie EttlingSkogspojkarnas OK26:538:28
2Yrsa RöjgårdOK Kolmården28:02+1:098:50
3Stella RosengrenTjalve IF Norrköping28:44+1:519:03
4Sigrid LjunggrenLinköpings OK28:56+2:039:07
5Sofia TunessonSkogspojkarnas OK29:43+2:509:22
6Sigrid ForsmanLinköpings OK29:44+2:519:22
7Annie LundOK Kolmården29:57+3:049:26
8Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping31:41+4:489:59
9Moa PihlströmOK Roxen34:21+7:2810:50
10Alva ForsmanLinköpings OK35:19+8:2611:08
11Ellen LindforsBjörkfors GOIF38:54+12:0112:16
12Alva KarlssonOK Kolmården39:16+12:2312:23
13Stina SöderqvistLinköpings OK39:45+12:5212:32
14Mindra LangerOK Roxen43:53+17:0013:50
15Fanny WalterssonOK Roxen49:28+22:3515:36
16Line NidebornOK Roxen55:24+28:3117:28
17Ida SelimOK Roxen56:18+29:2517:45
Frida SamuelssonBjörkfors GOIFej start

H14

3 170 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig EronnLinköpings OK25:288:02
2Otto NilssonLinköpings OK26:32+1:048:22
3Jacob PåledalOK Roxen27:49+2:218:46
4Elis BönnerBjörkfors GOIF28:29+3:018:59
5Hugo BraamOK Denseln28:46+3:189:04
6Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK29:55+4:279:26
7Wilmer KempeOK Denseln30:27+4:599:36
8Elis PetersonOK Denseln31:39+6:119:59
9Vincent DahmTjalve IF Norrköping32:04+6:3610:06
10Rikard HellgrenFinspångs SOK33:16+7:4810:29
11Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OK34:03+8:3510:44
12Arvid SvenssonBjörkfors GOIF34:14+8:4610:47
13Ian JohanssonLinköpings OK34:18+8:5010:49
14Arvid RothLinköpings OK39:38+14:1012:30
14Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK39:38+14:1012:30
16Lucas BerggrenLinköpings OK40:30+15:0212:46
17Olle MalmströmLinköpings OK40:59+15:3112:55
18Rasmus VibergOK Roxen45:05+19:3714:13
19Melker WaldfeltFinspångs SOK46:49+21:2114:46
20Ludvig ErikssonLinköpings OK49:40+24:1215:40
21Noah KorallMotala AIF OL51:31+26:0316:15
22Lucas PilemalmMotala AIF OL1:09:06+43:3821:47
23Oliver HaleniusMotala AIF OL1:14:03+48:3523:21
24August EkingeOK Motala1:14:36+49:0823:31
25Martin PilemalmMotala AIF OL1:28:49+1:03:2128:01
Elias SjöwallOK Denselnej start
Theo ÅrbrinkLinköpings OKej start
Filip HöögOK Motalaej start

D14 Kort

2 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina JohanssonHammarkinds OK36:3114:22
2Moa KleistBoxholm-Mjölby OL38:28+1:5715:08

D12

2 540 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba SkullmanLinköpings OK24:319:39
2Emma EngströmFinspångs SOK24:51+0:209:47
3Tilde EvebornOK Roxen29:30+4:5911:36
4Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping29:33+5:0211:38
5Stina BerggrenLinköpings OK30:35+6:0412:02
6Jennifer NyströmOK Roxen32:27+7:5612:46
7Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL33:31+9:0013:11
8Johanna AnderssonBoxholm-Mjölby OL36:41+12:1014:26
9Alva LindforsBjörkfors GOIF39:06+14:3515:23
10Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb39:31+15:0015:33
11Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb41:46+17:1516:26
12Tora KolmodinOK Roxen43:53+19:2217:16
13Elsa KorallMotala AIF OL50:48+26:1720:00
14Stina WallinOK Roxen53:30+28:5921:03
15Agnes AdolfssonÖdeshögs SK1:07:29+42:5826:34
16Stina JonssonOK Roxen1:14:04+49:3329:09
17Tuva BodirozaÖdeshögs SK1:40:09+1:15:3839:25
Frida SöderqvistLinköpings OKej godkänd
Ebba HaapaniemiOK Roxenej start

H12

2 510 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin ÅttingLinköpings OK21:068:24
2Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK24:53+3:479:54
3Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK27:48+6:4211:04
4Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK29:30+8:2411:45
5Love OtterströmLinköpings OK40:28+19:2216:07
6Jakob LindholmBoxholm-Mjölby OL41:14+20:0816:25
7Vilgot LidvikLinköpings OK51:54+30:4820:40
8Fredrik SelldinStjärnorps SK1:00:50+39:4424:14
Emil OscarssonFinspångs SOKej godkänd
Anton NinoOK Roxenej start
Emil ÖstemarFinspångs SOKej start
Joel FrodinOK Roxenej start

D12 Kort

2 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elma MagnellKatrineholms OK21:2710:04
2Hilda BrantvallOK Denseln24:19+2:5211:24
3Elin RydbergLinköpings OK44:18+22:5120:47

H12 Kort

2 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus SamuelssonOK Denseln17:548:24
2Linus FredsbergOK Roxen18:54+1:008:52

D10

2 130 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lova BraamOK Denseln13:366:23
2Malin GöhlFinspångs SOK15:49+2:137:25
3Linnéa PåledalOK Roxen17:17+3:418:06
4Erika LindholmBoxholm-Mjölby OL19:21+5:459:05
5Saga LindellOK Roxen20:34+6:589:39
6Emma PilemalmMotala AIF OL22:17+8:4110:27
Stina KleinBjörkfors GOIFej godkänd

H10

2 130 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes PetersonOK Denseln13:006:06
2Olof HertinIK Hakarpspojkarna14:19+1:196:43
3Felix NidebornOK Roxen14:20+1:206:43
4Lukas LarssonOK Roxen15:08+2:087:06
5Theo IllnerTjalve IF Norrköping15:41+2:417:21
6Elton MagnellKatrineholms OK17:01+4:017:59
7Oskar SelldinStjärnorps SK17:38+4:388:16
8Ville AnderssonMatteus SI20:27+7:279:36
9Ludvig RantzerLinköpings OK24:16+11:1611:23
10Hugo AldénOK Roxen28:29+15:2913:22
11Otto BrantvallOK Denseln30:53+17:5314:29
Edvin NobrantOK Roxenej start

D40

3 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna KorallMotala AIF OL40:4711:19
2Viktoria LindholmBoxholm-Mjölby OL46:04+5:1712:47
3Emma BerggrenLinköpings OK49:49+9:0213:50
4Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping1:21:35+40:4822:39

H40

4 430 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK32:047:14
2Kristian AlgersSkogspojkarnas OK33:38+1:347:35
3Marcus AnderssonMatteus SI36:38+4:348:16
4Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL37:31+5:278:28
5Henrik PetersonOK Denseln37:38+5:348:29
6Robert SvenssonBjörkfors GOIF40:27+8:239:07
7Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb43:19+11:159:46
8Stefan NidebornOK Roxen47:33+15:2910:44
9Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb51:02+18:5811:31
10James MelanderTjällmo-Godegårds OK52:08+20:0411:46
11Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF57:32+25:2812:59
12Mårten LindquistBoxholm-Mjölby OL1:05:38+33:3414:48
13Joakim KjellbergBjörkfors GOIF1:15:54+43:5017:07
Jonas ViklundMatteus SIej godkänd

D45

2 970 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina AhlanderOK Denseln24:078:07
2Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL25:56+1:498:43
3Mia EronnLinköpings OK27:33+3:269:16
4Kristina LjunggrenLinköpings OK29:38+5:319:58
5Malin PerssonOK Denseln43:51+19:4414:45
6Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIF47:36+23:2916:01
7Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping1:03:53+39:4621:30
Annika IvarssonLinköpings OKej start

H45

3 900 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter EttlingSkogspojkarnas OK31:178:01
2Henrik GöhlFinspångs SOK32:14+0:578:15
3Per MagnussonLinköpings OK32:18+1:018:16
4Per KempeOK Denseln32:54+1:378:26
5Henrik MarmelidOK Roxen33:26+2:098:34
6Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK34:09+2:528:45
7Åke LjunggrenLinköpings OK34:19+3:028:47
8Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK35:27+4:109:05
9Jonas JohnssonOK Kolmården35:32+4:159:06
10Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL36:12+4:559:16
11Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping40:23+9:0610:21
12Martin JarelandLinköpings OK40:42+9:2510:26
13Jan JohanssonLinköpings OK40:45+9:2810:26
14Mattias NilssonBjörkfors GOIF41:10+9:5310:33
15Kjell SvenssonStjärnorps SK42:51+11:3410:59
16Jesper WaldfeltFinspångs SOK44:03+12:4611:17
17Niclas KinnanderMatteus SI48:11+16:5412:21
18Matz HöögOK Motala49:17+18:0012:38
19Jonas RåbergLinköpings OK49:22+18:0512:39
20Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK50:42+19:2513:00
21Leif LindgrenLinköpings OK51:02+19:4513:05
22Anders JohanssonFinspångs SOK51:19+20:0213:09
23Andreas PihlströmOK Landehof54:53+23:3614:04
24Karl-Johan BönnerBjörkfors GOIF57:30+26:1314:44
25Johan DahmTjalve IF Norrköping1:02:18+31:0115:58
Johan WänströmFinspångs SOKej godkänd

D50

2 970 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Sofie BarkLinköpings OK34:0911:29
2Sofia GustafssonOK Roxen34:38+0:2911:39
3Lotta BorgLinköpings OK38:55+4:4613:06
4Lena MalmströmTjalve IF Norrköping40:19+6:1013:34
5Gitte EngströmLinköpings OK42:35+8:2614:20
6Helena HolmOK Roxen43:30+9:2114:38
7Anna KullbergLinköpings OK47:05+12:5615:51
8Ebba HedegårdOK Kolmården47:52+13:4316:07

H50

3 870 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PetterssonOK Motala26:106:45
2Johan OtterströmLinköpings OK28:24+2:147:20
3Björn AnderssonBredaryds SOK30:27+4:177:52
4Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK30:31+4:217:53
5Olle LindmanFinspångs SOK31:15+5:058:04
6Patrik NilssonLinköpings OK33:21+7:118:37
7Thomas PerssonOK Denseln33:32+7:228:39
8Gunnar NilssonFinspångs SOK33:48+7:388:44
9Per JohanssonMotala AIF OL35:09+8:599:04
10Lars WistedtBoxholm-Mjölby OL36:33+10:239:26 Ladda ner rutt i gpx-format
11Fredrik JönssonMotala AIF OL37:19+11:099:38
12Johan ÅttingLinköpings OK37:57+11:479:48
13Magnus SahlmanLinköpings OK38:19+12:099:54
14Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK39:37+13:2710:14
15Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL39:46+13:3610:16
16Torbjörn AnderssonOK Motala39:52+13:4210:18
17Johan MalmOK Kolmården41:04+14:5410:36
18Andreas HellgrenHammarkinds OK42:41+16:3111:01
19Roger JohanssonOK Vargen45:06+18:5611:39
20Jonas RothLinköpings OK46:19+20:0911:58
21Christer BroströmOK Denseln47:09+20:5912:11
22Anders EkingeOK Motala49:13+23:0312:43
23Magnus HedegårdOK Kolmården51:50+25:4013:23
24Ola SvärmOK Roxen51:51+25:4113:23
25Patric HaleniusMotala AIF OL54:04+27:5413:58
26Fredrik UrbergHammarkinds OK57:23+31:1314:49

D55

2 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK25:499:51
2Maria BergstrandMotala AIF OL32:20+6:3112:20
3Pia VångellLinköpings OK32:55+7:0612:33
4Carina KaleredOK Denseln43:58+18:0916:46
5Ingrid RoosMotala AIF OL47:47+21:5818:14

H55

3 070 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders MolinBoxholm-Mjölby OL30:249:54
2Rikard BorgLinköpings OK32:54+2:3010:42
3Jonas KarlssonOK Tylöskog34:01+3:3711:04
4Lennart GustafssonBoxholm-Mjölby OL34:26+4:0211:12
5Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL36:47+6:2311:58
6Jens LindströmTibro OK38:25+8:0112:30
7Peter LaudonBoxholm-Mjölby OL1:03:38+33:1420:43
Mats JohanssonSol Tranåsej start
Anders BergLinköpings OKej start

D60

2 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena RosanderFinspångs SOK38:1014:08
2Carina FaxénLinköpings OK42:41+4:3115:48
3Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OK42:49+4:3915:51
4Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb47:18+9:0817:31
Pia StålhandskeBjörkfors GOIFej start

H60

3 070 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL28:239:14
2Bengt SchwartzOK Kolmården30:13+1:509:50
3Tommy ErikssonTjalve IF Norrköping31:06+2:4310:07
4Christer KarlssonTjällmo-Godegårds OK32:07+3:4410:27
5Tommy TörndahlMatteus SI35:42+7:1911:37
6Mats RosanderFinspångs SOK36:18+7:5511:49
7Thomas StenströmLinköpings OK36:52+8:2912:00
8Börje AnderssonLinköpings OK37:00+8:3712:03
9Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK38:08+9:4512:25
10Mats AnderssonFinspångs SOK38:32+10:0912:33
11Karl MollénOK Denseln42:39+14:1613:53
12Sven GranathTjällmo-Godegårds OK44:07+15:4414:22
13Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:09:21+40:5822:35
Leif EfraimssonMotala AIF OLej godkänd

D65

2 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona PetersenOK Motala59:1421:56
2Ulla KjellLinköpings OK1:02:12+2:5823:02
3Carin AnderssonOK Denseln1:03:56+4:4223:40
4Gerd HagströmTjalve IF Norrköping1:03:58+4:4423:41
Lena PerssonGamleby OKej start

H65

3 030 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK29:419:47
2Kent GranqvistVästerviks OK30:44+1:0310:08
3Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL33:41+4:0011:06
4Göran BlombergTjalve IF Norrköping37:38+7:5712:25
5Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK38:12+8:3112:36
6Pär ForsströmStjärnorps SK38:36+8:5512:44
7Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL40:03+10:2213:13
8Magnus WrethmanOK Roxen40:15+10:3413:17
9Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OK40:22+10:4113:19
10Pelle SkullmanLinköpings OK41:41+12:0013:45
11Hans OlstrandStjärnorps SK44:15+14:3414:36
12Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF45:44+16:0315:05
13Torgny JohanssonBjörkfors GOIF45:58+16:1715:10
14Anders KjellLinköpings OK47:09+17:2815:33
15Kjell ErikssonStjärnorps SK47:49+18:0815:46
16Stephan SvenssonLinköpings OK48:41+19:0016:04
17Hannes CarlssonHammarkinds OK1:01:53+32:1220:25
18Sune CarlssonOK Motala1:02:58+33:1720:46
Leif HasselströmMotala AIF OLej start
Ingemar PerssonGamleby OKej start

D70

2 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindellOK Hällen34:5016:54
2Kerstin BlomOK Kolmården49:24+14:3423:58
3Eva LindgrenLinköpings OK52:44+17:5425:35
4Inger PetterssonBjörkfors GOIF52:55+18:0525:41
Kerstin ErikssonBjörkfors GOIFej godkänd
Vivianne HolgerssonOK Måsenej start

H70

2 720 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen27:3110:06
2Per WirénOK Kolmården29:36+2:0510:52
3Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL31:44+4:1311:39
4Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK32:08+4:3711:48
5Stellan AhnströmForserums SOK34:21+6:5012:37
6Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL35:15+7:4412:57
7Rune RingsgårdOK Roxen35:39+8:0813:06
8Claus PetersenOK Motala36:26+8:5513:23
9Hans PerssonMatteus SI37:03+9:3213:37
10Rolf KarlssonOK Hällen38:30+10:5914:09
11Gunnar EnbergMålilla OK38:46+11:1514:15
12Peter HagströmTjalve IF Norrköping39:36+12:0514:33
13Bo JernbergOK Roxen40:47+13:1614:59
14Peter JakobssonLinköpings OK42:11+14:4015:30
15Jerry MartinssonOK Motala44:40+17:0916:25
16Gustaf OlssonLinköpings OK50:12+22:4118:27
17Roland NilssonSOK Viljan50:15+22:4418:28
18Christer JohanssonOK Motala54:36+27:0520:04
19Anders HedinMotala AIF OL1:05:21+37:5024:01
20Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL1:17:16+49:4528:24
Ove JohanssonOK Kolmårdenej start
Hans-Ove ErikssonNyköpings OKej start
Hans HolgerssonOK Måsenej start

D75

2 060 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta GranholmLinköpings OK38:0918:31
2Carina LindmanFinspångs SOK40:15+2:0619:32
3Inger GustafssonOK Roxen42:32+4:2320:38
4Kerstin BengtssonMotala AIF OL51:07+12:5824:48
5Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK58:12+20:0328:15
6Sonja HanssonTjalve IF Norrköping59:09+21:0028:42
Britten PerssonFinspångs SOKej godkänd
Chatarina AnderssonOK Motalaej godkänd

H75

2 720 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell HolmströmBjörkfors GOIF39:3514:33
2Ulf WaldenfjordLinköpings OK40:30+0:5514:53
3Lars HammarströmOK Kolmården40:50+1:1515:00
4Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL41:54+2:1915:24
5Lennart PetterssonBjörkfors GOIF42:01+2:2615:26
6Uno BergOK Motala43:52+4:1716:07
7Nils SjödinTjalve IF Norrköping45:22+5:4716:40
8Ove CaesarTjällmo-Godegårds OK45:39+6:0416:46
9Stig JonssonBjörkfors GOIF52:44+13:0919:23
10Leif SamorTjällmo-Godegårds OK54:17+14:4219:57
11Bengt KarlssonLinköpings AIK57:55+18:2021:17
12Gunnar BrystHjobygdens OK1:03:44+24:0923:25
Arne AnderssonOK Motalaej godkänd
Bertil ArdellOK Roxenej start
Göran LillieströmSOK Anebyej start

H80

2 060 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AdlerLinköpings AIK31:3515:19
2Stig BengtssonMotala AIF OL39:44+8:0919:17
3Per-Inge SvenssonOK Eken44:26+12:5121:34
4Sune LindellOK Hällen45:21+13:4622:00
5Holger PerssonOK Eken46:10+14:3522:24
6Leif AnderssonOK Motala1:02:58+31:2330:33

H85

2 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven JonssonOK Roxen38:4218:47
2Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK51:48+13:0625:08

Inskolning

1 670 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emmy AnderssonOK Denselnfullföljt
Arvid BobergOK Roxenfullföljt
Nils HendebyOK Roxenfullföljt
Astrid HörbergOK Roxenfullföljt
Hanna HörbergOK Roxenfullföljt
Emil OhlssonTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Polly RogbjerFinspångs SOKfullföljt
Konrad SamuelssonOK Denselnfullföljt
Alvar SjölanderÖdeshögs SKfullföljt
Simon SvenssonTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Arvid NobrantOK Roxenej start

U1

1 680 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvin MagnellKatrineholms OK14:558:52
2Elsa SamuelssonOK Denseln18:28+3:3310:59
3Maja SamuelssonOK Denseln18:34+3:3911:03
4Alvin KorallMotala AIF OL19:45+4:5011:45
5Axel WallinOK Roxen20:50+5:5512:24
6Alicia SassOK Roxen21:02+6:0712:31
7Alva CederborgMotala AIF OL21:36+6:4112:51
8Grete WistedtBoxholm-Mjölby OL22:50+7:5513:35
9Johanna RylanderFinspångs SOK23:02+8:0713:42
10Amanda PlawskiOK Roxen24:29+9:3414:34
11Einar SelldinStjärnorps SK34:01+19:0620:14
12Oliver VibergOK Roxen35:20+20:2521:01

U2

2 370 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Levi OnelövOK Roxen35:4415:04
2Alma BrantvallOK Denseln45:57+10:1319:23
3Sigrid LythOK Roxen57:24+21:4024:13
4Elvira LankerOK Roxen57:25+21:4124:13
5Malva StrömkvistMotala AIF OL1:41:14+1:05:3042:42
Hugo RylanderFinspångs SOKej start
Anna WiklundLinköpings OKej start
Ammy ÖstemarFinspångs SOKej start

Öppen 1

2 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa NilssonBoxholm-Mjölby OL23:399:58
2Emma ZecÖdeshögs SK51:37+27:5821:46
3Ulla NilssonSOK Viljan56:54+33:1524:00

Öppen 3

2 390 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav LevanderLinköpings OK31:0513:00
2Fredrik IllnerTjalve IF Norrköping41:53+10:4817:31
3Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL43:46+12:4118:18
4Alexander LarssonFinspångs SOK49:07+18:0220:33
5André SternsonFinspångs SOK49:12+18:0720:35
6Rolf NorinTjällmo-Godegårds OK51:20+20:1521:28
7Elisabeth TångringBoxholm-Mjölby OL52:13+21:0821:50
8Angelica BrandqvistTibro OK53:41+22:3622:27
9Eva JylltorpLinköpings OK55:00+23:5523:00
10Inger EkmanOK Roxen57:07+26:0223:53
11Sandra MalmstenLinköpings OK1:00:27+29:2225:17
12Christina ÖbergOK Hällen1:08:29+37:2428:39
13Lars-Åke HolmLinköpings OK1:14:20+43:1531:06
14Amanda WestbergKlubblös1:16:41+45:3632:05
15Lise-Lotte AnderssonKlubblös1:20:28+49:2333:40
16Anna WirenKlubblös1:30:45+59:4037:58
17Axel KarlssonÖdeshögs SK1:39:53+1:08:4841:47
Hugo RantzerLinköpings OKej godkänd

Öppen 5

3 400 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin AllardTjällmo-Godegårds OK35:0910:20
2Ellen BromanOK Roslagen35:45+0:3610:30
3Daniel ChristenssonSödertälje-Nykvarn OF37:04+1:5510:54
4Fredrik RylanderFinspångs SOK40:07+4:5811:47
5Jonathan AnderssonLiTHe Vilse40:44+5:3511:58 Ladda ner rutt i gpx-format
6Petra KorallMotala AIF OL51:53+16:4415:15
7Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb53:44+18:3515:48
8Fredrik GummusKlubblös54:55+19:4616:09
9Julia SjöbrinkOK Tranan1:00:21+25:1217:45
10Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK1:05:33+30:2419:16
11Anna-Karin SalovaaraKlubblös1:06:07+30:5819:26
12Åsa StåhlklooBoxholm-Mjölby OL1:06:25+31:1619:32
13Per-Ove EkmanOK Roxen1:08:39+33:3020:11
14Peter PilemalmMotala AIF OL1:08:44+33:3520:12
15Moa GöhlFinspångs SOK1:10:59+35:5020:52
16Tobias JanssonNAIS Orienteringsklubb1:12:51+37:4221:25
17Elsa KarlssonÖdeshögs SK1:15:46+40:3722:17
18Susanne LindgrenKlubblös1:20:24+45:1523:38
19Hans GuldbrandMotala AIF OL1:21:45+46:3624:02
Markus MeyerMatteus SIej godkänd
Niklas KolmodinOK Roxenej godkänd
Åsa ForsmanLinköpings OKej start
Cornelia LarssonFinspångs SOKej start

Öppen 7

3 180 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas RönnbäckOK Eken26:228:17
2Christian Eriksson SternerLinköpings OK30:18+3:569:31
3Karolina HellgrenFinspångs SOK35:31+9:0911:10
4Magnus EngströmFinspångs SOK37:18+10:5611:43
5Per-Inge JohanssonKlubblös37:46+11:2411:52
6Rickard JakobssonEksjö SOK37:51+11:2911:54
7Per DanielssonStjärnorps SK38:27+12:0512:05
8Lars-Erik SpaakEksjö SOK39:31+13:0912:25
9Jörgen SköldLinköpings OK43:18+16:5613:36
10Mats ForsmanLinköpings OK43:36+17:1413:42
11Malin AxFinspångs SOK44:26+18:0413:58
12Anna KullbergBjörkfors GOIF45:03+18:4114:10
13Adam LidvikLinköpings OK46:16+19:5414:32
14Åsa BraamOK Denseln48:30+22:0815:15
15Anna LjusbergLinköpings OK49:23+23:0115:31
16Bo FrisbergOK Roxen49:40+23:1815:37
17Torgny FaxénLinköpings OK49:57+23:3515:42
18Mattias OlssonSidensjö IK52:03+25:4116:22
19Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK53:42+27:2016:53
20Lars LundbladOK Roxen54:31+28:0917:08
21Eva LindsténStjärnorps SK55:30+29:0817:27
22Malin Rydell KleistBoxholm-Mjölby OL55:35+29:1317:28
23Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF56:44+30:2217:50
24Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL56:56+30:3417:54
25Mattias KarlssonÖdeshögs SK1:25:52+59:3027:00
Sara HelanderDomnarvets GOIFej godkänd
Gustaf KullbergBjörkfors GOIFej godkänd
Gunnel SundbergFinspångs SOKej godkänd
Patrik GustavssonLinköpings OKej godkänd
Annika RantzerLinköpings OKej godkänd
Elmer WaldfeltFinspångs SOKej start

Öppen 8

4 260 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik LjungemyrOK Kolmården39:369:17
2Björn KarlssonOK Denseln40:23+0:479:28
3Jenny RöjgårdOK Kolmården40:54+1:189:36
4Rolf E JohanssonVästerviks OK42:34+2:589:59
5Lars-Olof MagnellKatrineholms OK43:52+4:1610:17
6John HylandStjärnorps SK43:56+4:2010:18
7Joakim TostebergLinköpings OK45:48+6:1210:45
8Jonas WestinNAIS Orienteringsklubb47:00+7:2411:01
9Robert WingrenKlubblös48:49+9:1311:27
10Håkan BerlinHästveda OK49:11+9:3511:32
11David SundbergFinspångs SOK51:49+12:1312:09
12Andreas BergLinköpings OK54:02+14:2612:41
13Emma ForsbergOK Kåre54:09+14:3312:42
14Hans PetterssonKlubblös55:10+15:3412:56
15Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL55:47+16:1113:05
16Anders TostebergLinköpings OK56:13+16:3713:11
17Åke LarssonFinspångs SOK56:33+16:5713:16
18Mats EkmanFinspångs SOK57:56+18:2013:35
19Magnus JohanssonOK Kolmården58:18+18:4213:41
20Fredrik GustafssonLinköpings OK59:04+19:2813:51
21Lovisa JohanssonVästerviks OK59:35+19:5913:59
22Markus KleinBjörkfors GOIF1:05:45+26:0915:26
23Lars SonnertSol Tranås1:17:27+37:5118:10
Jonas AnderssonOK Roxenej start

Prov1

2 300 m, 1 startande

Klassen ogiltigförklarad.

Prov2

2 800 m, 1 startande

Klassen ogiltigförklarad.

Prov4

2 400 m, 1 startande

Klassen ogiltigförklarad.

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser