Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ljungsbrokampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ljungsbrokampen
Arrangörsorganisation: OK Skogsströvarna
Datum: onsdag 8 maj 2019

Attunda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Oskar DanielsH21 (49)37:09+6:497:11

Björkfors GOIF

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kjell HolmströmH75 (13)39:3514:33
4Inger PetterssonD70 (5)52:55+18:0525:41
4Elis BönnerH14 (25)28:29+3:018:59
5Lennart PetterssonH75 (13)42:01+2:2615:26
6Robert SvenssonH40 (14)40:27+8:239:07
6Cecilia BjörkhammerD45 (7)47:36+23:2916:01
9Stig JonssonH75 (13)52:44+13:0919:23
9Alva LindforsD12 (18)39:06+14:3515:23
11Ellen LindforsD14 (17)38:54+12:0112:16
11Kristian SamuelssonH40 (14)57:32+25:2812:59
12Anna KullbergÖppen 7 (30)45:03+18:4114:10
12Arvid SvenssonH14 (25)34:14+8:4610:47
12Bengt-Ove BlomkvistH65 (18)45:44+16:0315:05
13Torgny JohanssonH65 (18)45:58+16:1715:10
13Joakim KjellbergH40 (14)1:15:54+43:5017:07
14Mattias NilssonH45 (26)41:10+9:5310:33
16Albin KjellbergH16 (21)58:41+28:1215:31
19Samuel KleinH16 (21)1:06:13+35:4417:31
22Markus KleinÖppen 8 (23)1:05:45+26:0915:26
24Karl-Johan BönnerH45 (26)57:30+26:1314:44
Gustaf KullbergÖppen 7 (30)ej godkänd
Stina KleinD10 (7)ej godkänd
Kerstin ErikssonD70 (5)ej godkänd
Frida SamuelssonD14 (17)ej start
Pia StålhandskeD60 (4)ej start

Boxholm-Mjölby OL

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Åsa NilssonÖppen 1 (3)23:399:58
1Anders MolinH55 (7)30:249:54
1Göran ValfridssonH60 (14)28:239:14
2Moa KleistD14 Kort (2)38:28+1:5715:08
2Maria PetterssonD45 (7)25:56+1:498:43
2Viktoria LindholmD40 (4)46:04+5:1712:47
3Jennie KleistÖppen 3 (18)43:46+12:4118:18
3Per-Åke TengvallH65 (18)33:41+4:0011:06
3Håkan GustafssonH70 (20)31:44+4:1311:39
4Lennart GustafssonH55 (7)34:26+4:0211:12
4Albin TengvallH40 (14)37:31+5:278:28
4Rolf-Inge KarlssonH75 (13)41:54+2:1915:24
4Erika LindholmD10 (7)19:21+5:459:05
5Conny BruhnH55 (7)36:47+6:2311:58
6Anders MonteliusH70 (20)35:15+7:4412:57
6Jakob LindholmH12 (9)41:14+20:0816:25
7Elisabeth TångringÖppen 3 (18)52:13+21:0821:50
7Peter LaudonH55 (7)1:03:38+33:1420:43
7Håkan TengvallH65 (18)40:03+10:2213:13
7Johanna KleistD12 (18)33:31+9:0013:11
8Grete WistedtU1 (12)22:50+7:5513:35
8Johanna AnderssonD12 (18)36:41+12:1014:26
10Lars WistedtH50 (26)36:33+10:239:26Ladda ner rutt i gpx-format
10Patrik KleistH45 (26)36:12+4:559:16
12Åsa StåhlklooÖppen 5 (21)1:06:25+31:1619:32
12Mårten LindquistH40 (14)1:05:38+33:3414:48
13Jan-Erik KarlssonH60 (14)1:09:21+40:5822:35
15Emil BruhnÖppen 8 (23)55:47+16:1113:05
15Johan KnutssonH50 (26)39:46+13:3610:16
20Ingemar MagnussonH70 (20)1:17:16+49:4528:24
22Malin Rydell KleistÖppen 7 (30)55:35+29:1317:28
24Helen AnderssonÖppen 7 (30)56:56+30:3417:54
41Henrik TengvallH21 (49)48:59+18:399:28

Bredaryds SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Björn AnderssonH50 (26)30:27+4:177:52

Domnarvets GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Sara HelanderÖppen 7 (30)ej godkänd

Eksjö SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hugo JakobssonH18 (5)29:207:01
6Rickard JakobssonÖppen 7 (30)37:51+11:2911:54
8Lars-Erik SpaakÖppen 7 (30)39:31+13:0912:25
26Simon NilssonH21 (49)41:55+11:358:06

Finspångs SOK

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lena RosanderD60 (4)38:1014:08
2Carina LindmanD75 (8)40:15+2:0619:32
2Malin GöhlD10 (7)15:49+2:137:25
2Henrik GöhlH45 (26)32:14+0:578:15
2Emma EngströmD12 (18)24:51+0:209:47
3Alice JohanssonD16 (8)35:34+3:2910:35
3Karolina HellgrenÖppen 7 (30)35:31+9:0911:10
4Alexander LarssonÖppen 3 (18)49:07+18:0220:33
4Magnus EngströmÖppen 7 (30)37:18+10:5611:43
4Fredrik RylanderÖppen 5 (21)40:07+4:5811:47
5André SternsonÖppen 3 (18)49:12+18:0720:35
5Olle LindmanH50 (26)31:15+5:058:04
6Mats RosanderH60 (14)36:18+7:5511:49
8Gunnar NilssonH50 (26)33:48+7:388:44
9Johanna RylanderU1 (12)23:02+8:0713:42
10Mats AnderssonH60 (14)38:32+10:0912:33
10Rikard HellgrenH14 (25)33:16+7:4810:29
11David SundbergÖppen 8 (23)51:49+12:1312:09
11Malin AxÖppen 7 (30)44:26+18:0413:58
13Olof EkmanH16 (21)46:12+15:4312:13
15Moa GöhlÖppen 5 (21)1:10:59+35:5020:52
16Jesper WaldfeltH45 (26)44:03+12:4611:17
17Åke LarssonÖppen 8 (23)56:33+16:5713:16
18Mats EkmanÖppen 8 (23)57:56+18:2013:35
19Melker WaldfeltH14 (25)46:49+21:2114:46
22Anders JohanssonH45 (26)51:19+20:0213:09
23Eric RosanderH21 (49)40:56+10:367:55
27Joakim GustafssonH21 (49)42:16+11:568:10
Polly RogbjerInskolning (10)fullföljt
Gunnel SundbergÖppen 7 (30)ej godkänd
Britten PerssonD75 (8)ej godkänd
Emil OscarssonH12 (9)ej godkänd
Johan WänströmH45 (26)ej godkänd
Emil ÖstemarH12 (9)ej start
Pontus ÖstemarH16 (21)ej start
Hugo RylanderU2 (5)ej start
Ammy ÖstemarU2 (5)ej start
Cornelia LarssonÖppen 5 (21)ej start
Elmer WaldfeltÖppen 7 (30)ej start

FK Göingarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Fritjof AxelssonH21 (49)40:43+10:237:52

Forserums SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Stellan AhnströmH70 (20)34:21+6:5012:37

Gamleby OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lena PerssonD65 (4)ej start
Ingemar PerssonH65 (18)ej start

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Mats StrandhagenH60 (14)38:08+9:4512:25

Hagaby GoIF Örebro

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Amélie WallenhammarD21 (26)42:51+9:519:49
12Josefine HöögD21 (26)44:18+11:1810:09
15Per CarlborgH21 (49)36:34+6:147:04
28Johan PerssonH21 (49)42:32+12:128:13

Hammarkinds OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karolina JohanssonD14 Kort (2)36:3114:22
17Hannes CarlssonH65 (18)1:01:53+32:1220:25
18Andreas HellgrenH50 (26)42:41+16:3111:01
26Fredrik UrbergH50 (26)57:23+31:1314:49

Hjobygdens OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Ann-Catrine AhlströmD75 (8)58:12+20:0328:15
12Gunnar BrystH75 (13)1:03:44+24:0923:25

Hästveda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Håkan BerlinÖppen 8 (23)49:11+9:3511:32

IF Hagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Albin AlsiöH21 (49)41:45+11:258:04

IFK Göteborg Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Arvid VågH21 (49)32:37+2:176:18

IK Hakarpspojkarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Joar HertinH18 (5)29:38+0:187:05
2Olof HertinH10 (11)14:19+1:196:43

Järla Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Anton NilssonH21 (49)35:27+5:076:51
16Arvid HenrikssonH21 (49)36:50+6:307:07

Katrineholms OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elvin MagnellU1 (12)14:558:52
1Elma MagnellD12 Kort (3)21:2710:04
5Lars-Olof MagnellÖppen 8 (23)43:52+4:1610:17
6Elton MagnellH10 (11)17:01+4:017:59

Kils OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Sanna SkoogD21 (26)40:44+7:449:20
9Ludvig ErikssonH21 (49)35:29+5:096:51

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Amanda WestbergÖppen 3 (18)1:16:41+45:3632:05

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Lise-Lotte AnderssonÖppen 3 (18)1:20:28+49:2333:40

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Anna WirenÖppen 3 (18)1:30:45+59:4037:58

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Fredrik GummusÖppen 5 (21)54:55+19:4616:09

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Anna-Karin SalovaaraÖppen 5 (21)1:06:07+30:5819:26

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Susanne LindgrenÖppen 5 (21)1:20:24+45:1523:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Per-Inge JohanssonÖppen 7 (30)37:46+11:2411:52

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Robert WingrenÖppen 8 (23)48:49+9:1311:27

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Hans PetterssonÖppen 8 (23)55:10+15:3412:56

Linköpings AIK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anders AdlerH80 (6)31:3515:19
11Bengt KarlssonH75 (13)57:55+18:2021:17

Linköpings OK

91 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lotta GranholmD75 (8)38:0918:31
1Ebba SkullmanD12 (18)24:319:39
1Edvin ÅttingH12 (9)21:068:24
1Alva OlssonD21 (26)33:007:34
1Inger BergD55 (5)25:499:51
1Bertil EronnH40 (14)32:047:14
1Ludvig EronnH14 (25)25:288:02
1Gustav LevanderÖppen 3 (18)31:0513:00
1Anna Sofie BarkD50 (8)34:0911:29
2Ulla KjellD65 (4)1:02:12+2:5823:02
2Rikard BorgH55 (7)32:54+2:3010:42
2Ulf WaldenfjordH75 (13)40:30+0:5514:53
2Otto NilssonH14 (25)26:32+1:048:22
2Christian Eriksson SternerÖppen 7 (30)30:18+3:569:31
2Carina FaxénD60 (4)42:41+4:3115:48
2Johan OtterströmH50 (26)28:24+2:147:20
3Fredrika VångellD21 (26)38:22+5:228:47
3Elin RydbergD12 Kort (3)44:18+22:5120:47
3Per MagnussonH45 (26)32:18+1:018:16
3Pia VångellD55 (5)32:55+7:0612:33
3Mia EronnD45 (7)27:33+3:269:16
3Emma BerggrenD40 (4)49:49+9:0213:50
3Lotta BorgD50 (8)38:55+4:4613:06
3Eva LindgrenD70 (5)52:44+17:5425:35
4Kristina LjunggrenD45 (7)29:38+5:319:58
4Sigrid LjunggrenD14 (17)28:56+2:039:07
4Johan ÅrbrinkH16 (21)34:27+3:589:06
5Erik SahlmanH18 (5)1:11:37+42:1717:07
5Stina BerggrenD12 (18)30:35+6:0412:02
5Love OtterströmH12 (9)40:28+19:2216:07
5Gitte EngströmD50 (8)42:35+8:2614:20
6Sigrid ForsmanD14 (17)29:44+2:519:22
6Lova ElnegårdD16 (8)42:18+10:1312:35
6Erik MartinssonH21 (49)34:47+4:276:43
6Anna WehlinD21 (26)41:11+8:119:26
6Patrik NilssonH50 (26)33:21+7:118:37
7Joakim TostebergÖppen 8 (23)45:48+6:1210:45
7Vilgot LidvikH12 (9)51:54+30:4820:40
7Åke LjunggrenH45 (26)34:19+3:028:47
7Kristin HerberthsonD16 (8)43:46+11:4113:01
7Anna KullbergD50 (8)47:05+12:5615:51
7Thomas StenströmH60 (14)36:52+8:2912:00
8Börje AnderssonH60 (14)37:00+8:3712:03
9Eva JylltorpÖppen 3 (18)55:00+23:5523:00
9Kajsa HammarströmD21 (26)42:40+9:409:47
9Jörgen SköldÖppen 7 (30)43:18+16:5613:36
9Ludvig RantzerH10 (11)24:16+11:1611:23
10Mats ForsmanÖppen 7 (30)43:36+17:1413:42
10Klara LjunggrenD21 (26)42:41+9:419:47
10Alva ForsmanD14 (17)35:19+8:2611:08
10Pelle SkullmanH65 (18)41:41+12:0013:45
11Sandra MalmstenÖppen 3 (18)1:00:27+29:2225:17
12Erik MalmbergH21 (49)36:01+5:416:57
12Johan ÅttingH50 (26)37:57+11:479:48
12Andreas BergÖppen 8 (23)54:02+14:2612:41
12Martin JarelandH45 (26)40:42+9:2510:26
13Stina SöderqvistD14 (17)39:45+12:5212:32
13Lars-Åke HolmÖppen 3 (18)1:14:20+43:1531:06
13Adam LidvikÖppen 7 (30)46:16+19:5414:32
13Magnus SahlmanH50 (26)38:19+12:099:54
13Ian JohanssonH14 (25)34:18+8:5010:49
13Jan JohanssonH45 (26)40:45+9:2810:26
14Anders KjellH65 (18)47:09+17:2815:33
14Arvid RothH14 (25)39:38+14:1012:30
14Frida KarlssonD21 (26)47:23+14:2310:52
14Peter JakobssonH70 (20)42:11+14:4015:30
14Victor BergstrandH21 (49)36:24+6:047:02
15Anna LjusbergÖppen 7 (30)49:23+23:0115:31
16Anders TostebergÖppen 8 (23)56:13+16:3713:11
16Lucas BerggrenH14 (25)40:30+15:0212:46
16Stephan SvenssonH65 (18)48:41+19:0016:04
16Hanna Modig TjärnströmD21 (26)51:30+18:3011:48
16Gustaf OlssonH70 (20)50:12+22:4118:27
17Torgny FaxénÖppen 7 (30)49:57+23:3515:42
17Sven EngströmH21 (49)36:57+6:377:08
17Olle MalmströmH14 (25)40:59+15:3112:55
19Jonas RåbergH45 (26)49:22+18:0512:39
20Fredrik GustafssonÖppen 8 (23)59:04+19:2813:51
20Jonas RothH50 (26)46:19+20:0911:58
20Ludvig ErikssonH14 (25)49:40+24:1215:40
21Leif LindgrenH45 (26)51:02+19:4513:05
23Stina NeroD21 (26)1:01:08+28:0814:01
29Niklas OlssonH21 (49)42:47+12:278:16
33Fredrik JohanssonH21 (49)44:51+14:318:40
38Johan AllardH21 (49)46:49+16:299:03
40Jonathan JylltorpH21 (49)48:48+18:289:26
Hugo RantzerÖppen 3 (18)ej godkänd
Frida SöderqvistD12 (18)ej godkänd
Julia Modig TjärnströmD21 (26)ej godkänd
Patrik GustavssonÖppen 7 (30)ej godkänd
Annika RantzerÖppen 7 (30)ej godkänd
Annika IvarssonD45 (7)ej start
Elin KjellmanD16 (8)ej start
Anders BergH55 (7)ej start
Henrik TostebergH21 (49)ej start
Theo ÅrbrinkH14 (25)ej start
Erik BacktemanH21 (49)ej start
Anna WiklundU2 (5)ej start
Åsa ForsmanÖppen 5 (21)ej start

LiTHe Vilse

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Jonathan AnderssonÖppen 5 (21)40:44+5:3511:58Ladda ner rutt i gpx-format

Långhundra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Hugo LindellH21 (49)43:56+13:368:29

Malungs OK Skogsmårdarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Rickard BörjessonH21 (49)32:56+2:366:22

Matteus SI

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Marcus AnderssonH40 (14)36:38+4:348:16
5Tommy TörndahlH60 (14)35:42+7:1911:37
8Ville AnderssonH10 (11)20:27+7:279:36
9Hans PerssonH70 (20)37:03+9:3213:37
17Niclas KinnanderH45 (26)48:11+16:5412:21
Markus MeyerÖppen 5 (21)ej godkänd
John KinnanderH16 (21)ej godkänd
Jonas ViklundH40 (14)ej godkänd

Motala AIF OL

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anna KorallD40 (4)40:4711:19
2Maria BergstrandD55 (5)32:20+6:3112:20
2Stig BengtssonH80 (6)39:44+8:0919:17
4Kerstin BengtssonD75 (8)51:07+12:5824:48
4Alvin KorallU1 (12)19:45+4:5011:45
5Malva StrömkvistU2 (5)1:41:14+1:05:3042:42
5Ingrid RoosD55 (5)47:47+21:5818:14
6Petra KorallÖppen 5 (21)51:53+16:4415:15
6Emma PilemalmD10 (7)22:17+8:4110:27
7Alva CederborgU1 (12)21:36+6:4112:51
9Per JohanssonH50 (26)35:09+8:599:04
11Fredrik JönssonH50 (26)37:19+11:099:38
13Elsa KorallD12 (18)50:48+26:1720:00
14Peter PilemalmÖppen 5 (21)1:08:44+33:3520:12
19Hans GuldbrandÖppen 5 (21)1:21:45+46:3624:02
19Anders HedinH70 (20)1:05:21+37:5024:01
21Noah KorallH14 (25)51:31+26:0316:15
22Lucas PilemalmH14 (25)1:09:06+43:3821:47
23Oliver HaleniusH14 (25)1:14:03+48:3523:21
25Patric HaleniusH50 (26)54:04+27:5413:58
25Martin PilemalmH14 (25)1:28:49+1:03:2128:01
35Oskar HöglundH21 (49)45:23+15:038:46
42Marcus HardtH21 (49)50:04+19:449:41
Leif EfraimssonH60 (14)ej godkänd
Leif HasselströmH65 (18)ej start

Målilla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Gunnar EnbergH70 (20)38:46+11:1514:15

NAIS Orienteringsklubb

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ida WaernqvistD16 (8)35:40+3:3510:36
4Inger JohanssonD60 (4)47:18+9:0817:31
7Helena LindgrenÖppen 5 (21)53:44+18:3515:48
7Erik KjellgrenH40 (14)43:19+11:159:46
8Jonas WestinÖppen 8 (23)47:00+7:2411:01
9Tommy AnderssonH40 (14)51:02+18:5811:31
10Emma LindgrenD12 (18)39:31+15:0015:33
11Tuva AnderssonD12 (18)41:46+17:1516:26
16Tobias JanssonÖppen 5 (21)1:12:51+37:4221:25

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Daniel NilssonH21 (49)42:49+12:298:16
Hans-Ove ErikssonH70 (20)ej start

Nässjö OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Elin SvenssonD21 (26)40:27+7:279:16
13Moa SvenssonD21 (26)45:15+12:1510:22

OK Denseln

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Rasmus SamuelssonH12 Kort (2)17:548:24
1Nina AhlanderD45 (7)24:078:07
1Lova BraamD10 (7)13:366:23
1Hannes PetersonH10 (11)13:006:06
2Hilda BrantvallD12 Kort (3)24:19+2:5211:24
2Hugo PerssonH16 (21)31:29+1:008:19
2Elsa SamuelssonU1 (12)18:28+3:3310:59
2Björn KarlssonÖppen 8 (23)40:23+0:479:28
2Alma BrantvallU2 (5)45:57+10:1319:23
3Carin AnderssonD65 (4)1:03:56+4:4223:40
3Maja SamuelssonU1 (12)18:34+3:3911:03
4Carina KaleredD55 (5)43:58+18:0916:46
4Per KempeH45 (26)32:54+1:378:26
5Malin PerssonD45 (7)43:51+19:4414:45
5Henrik PetersonH40 (14)37:38+5:348:29
5Hugo BraamH14 (25)28:46+3:189:04
7Thomas PerssonH50 (26)33:32+7:228:39
7Wilmer KempeH14 (25)30:27+4:599:36
8Elis PetersonH14 (25)31:39+6:119:59
9August MollénH21 (49)35:29+5:096:51
11Otto BrantvallH10 (11)30:53+17:5314:29
11Karl MollénH60 (14)42:39+14:1613:53
11Mathias HallménH21 (49)35:52+5:326:56
14Åsa BraamÖppen 7 (30)48:30+22:0815:15
15Alfons PetersonH16 (21)48:13+17:4412:45
21Christer BroströmH50 (26)47:09+20:5912:11
24Anna KempeD21 (26)1:06:50+33:5015:19
Emmy AnderssonInskolning (10)fullföljt
Konrad SamuelssonInskolning (10)fullföljt
Hans BrolundH21 (49)ej godkänd
Rasmus KarlssonH16 (21)ej start
Elias SjöwallH14 (25)ej start

OK Eken

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Niklas RönnbäckÖppen 7 (30)26:228:17
3Per-Inge SvenssonH80 (6)44:26+12:5121:34
5Holger PerssonH80 (6)46:10+14:3522:24

OK Hammaren

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Erika BlixtD21 (26)ej start

OK Hällen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ulla LindellD70 (5)34:5016:54
4Sune LindellH80 (6)45:21+13:4622:00
10Rolf KarlssonH70 (20)38:30+10:5914:09
12Christina ÖbergÖppen 3 (18)1:08:29+37:2428:39
19Gustaf SundbüeH21 (49)37:16+6:567:12
34Arvid LinderH21 (49)45:21+15:018:46

OK Kolmården

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Henrik LjungemyrÖppen 8 (23)39:369:17
1Sverre RöjgårdH16 (21)30:298:03
1Kerstin LjungemyrD16 (8)32:059:32
2Yrsa RöjgårdD14 (17)28:02+1:098:50
2Linnea LundD16 (8)33:53+1:4810:05
2Bengt SchwartzH60 (14)30:13+1:509:50
2Kerstin BlomD70 (5)49:24+14:3423:58
2Per WirénH70 (20)29:36+2:0510:52
3Jenny RöjgårdÖppen 8 (23)40:54+1:189:36
3Lars HammarströmH75 (13)40:50+1:1515:00
3Arvid WesterbergH18 (5)44:18+14:5810:35
3Ville JohanssonH21 (49)32:52+2:326:21
4Erik JohnssonH18 (5)49:01+19:4111:43
7Annie LundD14 (17)29:57+3:049:26
8Ebba HedegårdD50 (8)47:52+13:4316:07
9Jonas JohnssonH45 (26)35:32+4:159:06
10Carl HedegårdH16 (21)44:08+13:3911:40
12Alva KarlssonD14 (17)39:16+12:2312:23
17Johan MalmH50 (26)41:04+14:5410:36
19Magnus JohanssonÖppen 8 (23)58:18+18:4213:41
23Magnus HedegårdH50 (26)51:50+25:4013:23
Ove JohanssonH70 (20)ej start

OK Kåre

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Matilda ErikssonD21 (26)42:12+9:129:40
13Emma ForsbergÖppen 8 (23)54:09+14:3312:42

OK Landehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Andreas PihlströmH45 (26)54:53+23:3614:04

OK Motala

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johan PetterssonH50 (26)26:106:45
1Mona PetersenD65 (4)59:1421:56
6Oliver HöögH16 (21)36:34+6:059:40
6Uno BergH75 (13)43:52+4:1716:07
6Leif AnderssonH80 (6)1:02:58+31:2330:33
8Claus PetersenH70 (20)36:26+8:5513:23
14William SvartlingH16 (21)47:04+16:3512:27
15Jerry MartinssonH70 (20)44:40+17:0916:25
16Torbjörn AnderssonH50 (26)39:52+13:4210:18
18Sune CarlssonH65 (18)1:02:58+33:1720:46
18Matz HöögH45 (26)49:17+18:0012:38
18Christer JohanssonH70 (20)54:36+27:0520:04
22Anders EkingeH50 (26)49:13+23:0312:43
24August EkingeH14 (25)1:14:36+49:0823:31
47Hugo EkingeH21 (49)1:08:38+38:1813:16
Arne AnderssonH75 (13)ej godkänd
Chatarina AnderssonD75 (8)ej godkänd
Filip HöögH14 (25)ej start

OK Måsen

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Vivianne HolgerssonD70 (5)ej start
Hans HolgerssonH70 (20)ej start

OK Orion

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anton JohanssonH21 (49)30:205:52

OK Roslagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ellen BromanÖppen 5 (21)35:45+0:3610:30

OK Roxen

61 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Levi OnelövU2 (5)35:4415:04
1Sven JonssonH85 (2)38:4218:47
1Christer SandhH70 (20)27:3110:06
2Linus FredsbergH12 Kort (2)18:54+1:008:52
2Sofia GustafssonD50 (8)34:38+0:2911:39
3Inger GustafssonD75 (8)42:32+4:2320:38
3Linnéa PåledalD10 (7)17:17+3:418:06
3Sigrid LythU2 (5)57:24+21:4024:13
3Tilde EvebornD12 (18)29:30+4:5911:36
3Jacob PåledalH14 (25)27:49+2:218:46
3Felix NidebornH10 (11)14:20+1:206:43
4Elvira LankerU2 (5)57:25+21:4124:13
4Lukas LarssonH10 (11)15:08+2:087:06
5Saga LindellD10 (7)20:34+6:589:39
5Henrik MarmelidH45 (26)33:26+2:098:34
5Axel WallinU1 (12)20:50+5:5512:24
6Alicia SassU1 (12)21:02+6:0712:31
6Jennifer NyströmD12 (18)32:27+7:5612:46
6Helena HolmD50 (8)43:30+9:2114:38
7Måns BjörnskiöldH16 (21)37:24+6:559:53
7Rune RingsgårdH70 (20)35:39+8:0813:06
8Magnus WrethmanH65 (18)40:15+10:3413:17
8Stefan NidebornH40 (14)47:33+15:2910:44
9Moa PihlströmD14 (17)34:21+7:2810:50
10Amanda PlawskiU1 (12)24:29+9:3414:34
10Inger EkmanÖppen 3 (18)57:07+26:0223:53
10Hugo AldénH10 (11)28:29+15:2913:22
12Mattias JosefssonH16 (21)46:07+15:3812:12
12Oliver VibergU1 (12)35:20+20:2521:01
12Tora KolmodinD12 (18)43:53+19:2217:16
13Per-Ove EkmanÖppen 5 (21)1:08:39+33:3020:11
13Bo JernbergH70 (20)40:47+13:1614:59
14Mindra LangerD14 (17)43:53+17:0013:50
14Stina WallinD12 (18)53:30+28:5921:03
15Fanny WalterssonD14 (17)49:28+22:3515:36
16Line NidebornD14 (17)55:24+28:3117:28
16Stina JonssonD12 (18)1:14:04+49:3329:09
16Bo FrisbergÖppen 7 (30)49:40+23:1815:37
17Ida SelimD14 (17)56:18+29:2517:45
17Rasmus PåledalH16 (21)1:04:24+33:5517:02
17Charlotte NedforsD21 (26)52:30+19:3012:02
18Rasmus VibergH14 (25)45:05+19:3714:13
19Tilda MarmelidD21 (26)53:56+20:5612:22
20Lars LundbladÖppen 7 (30)54:31+28:0917:08
20Malva EvebornD21 (26)56:08+23:0812:52
20Erik SandhH21 (49)38:50+8:307:30
21Pontus LindblomH21 (49)40:09+9:497:45
24Ola SvärmH50 (26)51:51+25:4113:23
24Malte EvebornH21 (49)41:43+11:238:04
36Lukas EvebornH21 (49)45:49+15:298:51
44Tobias KonradssonH21 (49)52:39+22:1910:11
45Erik HelanderH21 (49)57:54+27:3411:11
Arvid BobergInskolning (10)fullföljt
Nils HendebyInskolning (10)fullföljt
Astrid HörbergInskolning (10)fullföljt
Hanna HörbergInskolning (10)fullföljt
Ida HjortD16 (8)ej godkänd
Niklas KolmodinÖppen 5 (21)ej godkänd
Bertil ArdellH75 (13)ej start
Anton NinoH12 (9)ej start
Joel FrodinH12 (9)ej start
Ebba HaapaniemiD12 (18)ej start
Edvin NobrantH10 (11)ej start
Jonas AnderssonÖppen 8 (23)ej start
Arvid NobrantInskolning (10)ej start
Hugo DalhammerProv2 (1)klassen ogiltigförklarad
Fanny AsketunProv1 (1)klassen ogiltigförklarad
Adam TellsénProv4 (1)klassen ogiltigförklarad

OK Södertörn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
46Andreas MagnvallH21 (49)1:01:25+31:0511:52

OK Tisaren

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Noel HelmerssonH16 (21)37:25+6:569:53
9Emil LarssonH16 (21)39:29+9:0010:26
13Magnus PerssonH21 (49)36:16+5:567:00
21Ellinor TjernlundD21 (26)57:11+24:1113:06

OK Tranan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Julia SjöbrinkÖppen 5 (21)1:00:21+25:1217:45

OK Tylöskog

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Jonas KarlssonH55 (7)34:01+3:3711:04

OK Vargen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Roger JohanssonH50 (26)45:06+18:5611:39

Rehns BK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
39Charlie StoltH21 (49)47:34+17:149:12

Sidensjö IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Mattias OlssonÖppen 7 (30)52:03+25:4116:22

Skogspojkarnas OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sofie EttlingD14 (17)26:538:28
1Hanna KromnérD18 (1)49:0213:37
1Peter EttlingH45 (26)31:178:01
2Kristian AlgersH40 (14)33:38+1:347:35
5Sofia TunessonD14 (17)29:43+2:509:22
5Moa Algers OmholtD16 (8)40:15+8:1011:58
6Arvid Algers OmholtH14 (25)29:55+4:279:26
10Pernilla TunessonÖppen 5 (21)1:05:33+30:2419:16
14Gustav HellgrenH14 (25)39:38+14:1012:30
14Ulf JohnssonH50 (26)39:37+13:2710:14
18Karolina NygrenD21 (26)53:36+20:3612:17
20Francesco SavaniH16 (21)1:36:43+1:06:1425:35

Snättringe SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Kristina TedhamreD21 (26)42:03+9:039:38

SOK Aneby

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Göran LillieströmH75 (13)ej start

SOK Viljan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ulla NilssonÖppen 1 (3)56:54+33:1524:00
17Roland NilssonH70 (20)50:15+22:4418:28

Sol Tranås

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Lars SonnertÖppen 8 (23)1:17:27+37:5118:10
Mats JohanssonH55 (7)ej start

Stjärnorps SK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Pär ForsströmH65 (18)38:36+8:5512:44
6John HylandÖppen 8 (23)43:56+4:2010:18
7Per DanielssonÖppen 7 (30)38:27+12:0512:05
7Oskar SelldinH10 (11)17:38+4:388:16
8Fredrik SelldinH12 (9)1:00:50+39:4424:14
11Einar SelldinU1 (12)34:01+19:0620:14
11Hans OlstrandH65 (18)44:15+14:3414:36
15Kjell ErikssonH65 (18)47:49+18:0815:46
15Kjell SvenssonH45 (26)42:51+11:3410:59
21Eva LindsténÖppen 7 (30)55:30+29:0817:27

Stora Tuna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5William PommerH21 (49)34:15+3:556:37

Södertälje-Nykvarn OF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Daniel ChristenssonÖppen 5 (21)37:04+1:5510:54
7Jesper SjöblomH21 (49)34:50+4:306:44
15Kristin WillamoD21 (26)50:19+17:1911:32
37Jonathan AhlsénH21 (49)45:51+15:318:52
Jeanette Jönsson HellstadiusD21 (26)ej start

Tibro OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Jens LindströmH55 (7)38:25+8:0112:30
8Angelica BrandqvistÖppen 3 (18)53:41+22:3622:27

Tjalve IF Norrköping

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Fredrik IllnerÖppen 3 (18)41:53+10:4817:31
3Stella RosengrenD14 (17)28:44+1:519:03
3Valter FredrikssonH16 (21)32:05+1:368:29
3Tommy ErikssonH60 (14)31:06+2:4310:07
4Gerd HagströmD65 (4)1:03:58+4:4423:41
4Tilda MalmströmD12 (18)29:33+5:0211:38
4Helene ÖhlundD40 (4)1:21:35+40:4822:39
4Lena MalmströmD50 (8)40:19+6:1013:34
4Göran BlombergH65 (18)37:38+7:5712:25
5Simon FlankegårdH16 (21)34:36+4:079:09
5Theo IllnerH10 (11)15:41+2:417:21
6Sonja HanssonD75 (8)59:09+21:0028:42
7Nils SjödinH75 (13)45:22+5:4716:40
7Karin ZimmermanD45 (7)1:03:53+39:4621:30
8Klara ZimmermanD14 (17)31:41+4:489:59
9Vincent DahmH14 (25)32:04+6:3610:06
11Sven-Johan PrytzH45 (26)40:23+9:0610:21
12Peter HagströmH70 (20)39:36+12:0514:33
22Josefine DahlstedtD21 (26)57:25+24:2513:10
25Johan DahmH45 (26)1:02:18+31:0115:58
Lisa MalmströmD21 (26)ej godkänd

Tjällmo-Godegårds OK

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Martin AllardÖppen 5 (21)35:0910:20
1Anders ÅbergH65 (18)29:419:47
2Arvid TrofastH12 (9)24:53+3:479:54
2Nils-Erik ÅbergH85 (2)51:48+13:0625:08
3Oscar SvenskH12 (9)27:48+6:4211:04
3Marianne AxelssonD60 (4)42:49+4:3915:51
4Anders SvenskH50 (26)30:31+4:217:53
4Oskar KarlqvistH12 (9)29:30+8:2411:45
4Christer KarlssonH60 (14)32:07+3:4410:27
4Per-Martin GustavsonH70 (20)32:08+4:3711:48
5Rolf AxelssonH65 (18)38:12+8:3112:36
6Erik KarlssonH45 (26)34:09+2:528:45
6Rolf NorinÖppen 3 (18)51:20+20:1521:28
8Ove CaesarH75 (13)45:39+6:0416:46
8Andreas KarlqvistH45 (26)35:27+4:109:05
9Håkan ÅbergH65 (18)40:22+10:4113:19
10Leif SamorH75 (13)54:17+14:4219:57
10James MelanderH40 (14)52:08+20:0411:46
11Ludvig KarlqvistH16 (21)45:03+14:3411:55
11Elias OhlssonH14 (25)34:03+8:3510:44
12Sven GranathH60 (14)44:07+15:4414:22
18Emil SöderbergH16 (21)1:04:56+34:2717:10
19Anna KarlqvistÖppen 7 (30)53:42+27:2016:53
20Thorbjörn GustafssonH45 (26)50:42+19:2513:00
31Andreas AxelssonH21 (49)43:22+13:028:23
43Rasmus JonssonH21 (49)50:35+20:159:47
Emil OhlssonInskolning (10)fullföljt
Simon SvenssonInskolning (10)fullföljt
Marika LundinD21 (26)ej start
Vidar SjögrenH21 (49)ej start

Tullinge SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Rebecka HeinrupD21 (26)36:30+3:308:22

Västerviks OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Kent GranqvistH65 (18)30:44+1:0310:08
4Rolf E JohanssonÖppen 8 (23)42:34+2:589:59
21Lovisa JohanssonÖppen 8 (23)59:35+19:5913:59

Västerås SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Henrik HamreforsH21 (49)ej godkänd

Ödeshögs SK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Emma ZecÖppen 1 (3)51:37+27:5821:46
15Agnes AdolfssonD12 (18)1:07:29+42:5826:34
17Elsa KarlssonÖppen 5 (21)1:15:46+40:3722:17
17Axel KarlssonÖppen 3 (18)1:39:53+1:08:4841:47
17Tuva BodirozaD12 (18)1:40:09+1:15:3839:25
25Mattias KarlssonÖppen 7 (30)1:25:52+59:3027:00
Alvar SjölanderInskolning (10)fullföljt

Östgöta Helikopter SK & IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Bo PetterssonÖppen 7 (30)56:44+30:2217:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser