Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, natt, Värmland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Värmland
Arrangörsorganisation: Skattkärrs SOK
Datum: fredag 30 augusti 2019

D21

7 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HolmgårdKils OK1:11:1810:05
2Elsa HolmgårdKils OK1:13:00+1:4210:19

H21

8 960 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan SöderlundOK Tyr1:03:157:03
2Waldemar AnderssonLånghundra IF1:07:21+4:067:31
3Johan WennermarkOK Tyr1:08:24+5:097:38
4Lars-Håkan BengtssonOK Tyr1:09:43+6:287:46
5Jan OlmKils OK1:12:36+9:218:06
6Andrey AbadzhievOK Tyr1:14:52+11:378:21
7Anders HedqvistOK Tyr1:27:56+24:419:48

H20

6 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus PetterssonOK Djerf52:268:36
2Lukas OlmKils OK53:03+0:378:42
3Lukas KatvalaKarlskrona SOK54:25+1:598:56
Oskar NymanOK Tyrej godkänd

D18

4 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nicolina MobergOK Tyr54:5511:07
2Elin LindbladOK Djerf56:18+1:2311:23
3Tove OrdqvistKils OK58:58+4:0311:56
Amanda JanssonOK Djerfej start

H18

6 090 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Mattias HaneOK Tyrej start

D16

4 720 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cornelia KindlundOK Tyr47:1810:01
2Jonna LindbladOK Djerf53:26+6:0811:19
3Ellen PelanderOK Djerf54:15+6:5711:29
4Linn AnderssonOK Tyr56:18+9:0011:55
5Amanda AlfredssonOK Tyr56:23+9:0511:56
6Rebecka WestlundKils OK1:02:28+15:1013:14

H16

5 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton UllerKils OK46:129:02
2William RebaneKils OK1:24:43+38:3116:34
Alexander JanssonOK Djerfej start

D14

3 410 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia ForsgrenOK Tyr27:147:59
2Lina UllerKils OK31:28+4:149:13
3Emma AlfredssonOK Tyr31:52+4:389:20
4Milla ForkéusOK Tyr33:32+6:189:50
5Ella LaineDegerfors OK35:26+8:1210:23
6Sara Storm-AnderssonOK Tyr36:13+8:5910:37
7Emelie ForslundKristinehamns OK45:18+18:0413:17

H14

3 410 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton JonssonOK Tyr21:436:22
2Arvid ErikssonOK Tyr26:36+4:537:48
3Hugo EkströmOK Tyr27:30+5:478:03
4Linus NilssonOK Tyr29:32+7:498:39
5Isak HolmgårdKils OK29:55+8:128:46
6Oscar AnderssonOK Tyr31:41+9:589:17
7Hjalmar WIlhelmssonFilipstads OK33:30+11:479:49
8Alfred NybergSkattkärrs SOK37:34+15:5111:00
9Fredrik WestlundKils OK45:13+23:3013:15

D12

2 580 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Izabella LjungbergOK Tyr18:347:11
2Tuva HenricssonOK Tyr21:19+2:458:15
3Tilda KindlundOK Tyr47:23+28:4918:21
Lea JohannesdalSkattkärrs SOKej start

H12

2 580 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvard PelanderOK Djerf17:406:50
2Malte GranefeltOK Tyr19:40+2:007:37
3Ivar WikströmOK Tyr19:46+2:067:39
4Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf21:14+3:348:13
5Joel HolmgårdKils OK21:29+3:498:19
6Emil HöglundIK Vikings OK22:37+4:578:45
Albin RansjöOK Tyrej start
Matheus LaineDegerfors OKej start

H10

1 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa HöglundIK Vikings OK15:229:15
2Olle GranefeltOK Tyr15:47+0:259:30
Gabriel LaineDegerfors OKej start
Henry NordströmKils OKej start

D40

4 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna KindlundOK Tyr42:428:38
2Lena WesterlundOK Djerf55:19+12:3711:11
3Angelica WikströmOK Tyr55:20+12:3811:12

H40

7 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LjungbergOK Tyr57:508:10
2Magnus JonssonVästvärmlands OK1:23:02+25:1211:44
3Peter CarlmanVästvärmlands OK1:25:01+27:1112:01
4Fredrik KarlssonVästvärmlands OK1:40:24+42:3414:12

D45

4 380 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda RyenOK Djerf46:2610:36
2Kristin JohanssonVästvärmlands OK47:32+1:0610:51
3Anna UllerKils OK52:03+5:3711:53

H45

6 090 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henric BrohedeOK Tyr49:328:08
2Daniel BrohedeOK Tyr50:45+1:138:20
3Magnus MossbergLesjöfors SK51:25+1:538:26
4Andreas BlomgrenOK Hierne53:28+3:568:46
5Lars OlssonOK Tyr56:00+6:289:11
6Jonas LarssonKristinehamns OK59:00+9:289:41
7Mats BergenfurIK Vikings OK1:00:18+10:469:54
8Peter AnderssonVästvärmlands OK1:05:07+15:3510:41
9Mattias PerssonOK Tyr1:05:40+16:0810:46
10Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK1:24:35+35:0313:53
Martin Koppfeldt FogelbergVästvärmlands OKej start

H50

5 590 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per JanssonOK Djerf45:178:06
2Magnus NordströmKils OK45:30+0:138:08
3Svein NygårdLillomarka OL48:35+3:188:41
4Anders JohanssonVästvärmlands OK51:40+6:239:14
5Anders JonssonIK Vikings OK52:52+7:359:27
6Jan HanssonOK Djerf54:38+9:219:46
7Mats LiljaOK Älgen55:22+10:059:54
8Håkan LindbergOK Djerf1:02:50+17:3311:14
9Jens AnderssonKristinehamns OK1:05:37+20:2011:44

D55

4 020 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid KensbyOK Tyr43:2910:49
2Tone HollowellOK Tyr46:35+3:0611:35
3Catarina HögkvistOK Tyr50:19+6:5012:30
4Ida EngenRaumar Orientering53:38+10:0913:20
5Anna Weckner WestlundOK Tyr57:28+13:5914:17
6Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK1:00:14+16:4514:59
Marita FilipssonMarkaryds FKej godkänd

H55

5 590 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HolmgårdKils OK49:318:51
2Thomas HollowellOK Tyr49:49+0:188:54
3Björn EiderbrantOK Tyr59:37+10:0610:39
4Per HögkvistOK Tyr59:55+10:2410:43
5Conny GunnarssonOK Älgen1:05:04+15:3311:38
6Leif SandahlOK Tyr1:19:45+30:1414:15
Niclas MobergOK Tyrej godkänd
Björn SvenssonSK Örnenej godkänd
Mats KensbyOK Tyrej start

D60

3 410 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona OrdqvistKils OK37:5611:07
2Karin MoodhOK Tyr40:38+2:4211:54
3Anna Lena ChristensenOK Fryksdalen51:11+13:1515:00
4Lisa AnnersandOK Tyr57:31+19:3516:52

H60

4 940 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars NordströmKils OK43:448:51
2Kurt NilssonOK Hierne49:47+6:0310:04
3Tord JanssonVästvärmlands OK51:43+7:5910:28
4Thomas GabrielssonVästvärmlands OK56:37+12:5311:27
5Ulf NordzellOK Djerf1:01:57+18:1312:32
6Knut EngenRaumar Orientering1:01:59+18:1512:32
7Håkan NissulaSK Örnen1:04:29+20:4513:03
8Sven-Erik BrodinKristinehamns OK1:19:53+36:0916:10
Oddvar GravingenOK Hierneej godkänd

H65

4 380 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olov ÖströmOK Tyr40:219:12
2Lars-Erik OlssonOK Tyr45:16+4:5510:20
3Göran ErikssonLustens OK55:17+14:5612:37
4Stefan GunnarssonKristinehamns OK58:03+17:4213:15
5Tommy WesterbergIF Hagen1:13:18+32:5716:44
6Lasse HageröKristinehamns OK1:30:43+50:2220:42

H70

4 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke GustavssonOK Älgen45:5811:26
2Christer NälemarkOK Djerf48:14+2:1611:59
3Börje RåbergOK Tyr51:04+5:0612:42
4Ingemar ZiljatKristinehamns OK52:55+6:5713:09
Jan FogelbergVästvärmlands OKej godkänd

H75

3 410 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer HoltOK Hierne47:3413:56
2Ove LundbergOK Tyr52:43+5:0915:27 Ladda ner rutt i gpx-format
3Lars-B LarssonOK Tyr55:35+8:0116:18
4Björn BråbyOK Tyr1:05:30+17:5619:12
5Hans PerssonOK Älgen1:09:09+21:3520:16
6Gunnar JohanssonFilipstads OK1:21:11+33:3723:48
Lennart MattssonLustens OKej godkänd
Leif LindhIK Vikings OKej start

Öppen 1

1 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma ErikssonOK Tyr24:1114:34

Öppen 4

3 140 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda EngenRaumar Orientering31:5010:08
2Frida HöglundIK Vikings OK46:58+15:0814:57
3Agneta BomanOK Tyr47:25+15:3515:06
4Marcus TraboldKlubblös1:00:48+28:5819:21
Elin BomanOK Tyrej godkänd
Erik LaineDegerfors OKutgått

Öppen 7

3 490 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael ForslundKristinehamns OK40:4711:41
2Johan HenricssonOK Tyr43:03+2:1612:20
3Bertil JohanssonKristinehamns OK43:18+2:3112:24
4Leif EricssonOK Tyr45:09+4:2212:56
5Daniel RåådOK Tyr46:59+6:1213:27
6Olof ÅslundKlubblös1:01:28+20:4117:36
7Johanna AlfredssonOK Tyr1:05:30+24:4318:46
8Mikael AlfredssonOK Tyr1:05:39+24:5218:48

Öppen 9

5 840 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik EkströmOK Tyr1:15:1912:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser