Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för ICA-sprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: ICA-sprinten
Arrangörsorganisation: Vännäs OK
Datum: lördag 28 april 2018

Högåkers OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Magdalena NilssonÖppen motion 820:59+3:257:48

IFK Bergvik

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1claes rosenqvistÖppen motion 817:346:31

IFK Umeå

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Tyra LarssonD1222:39+7:4612:35
3Per StenbergÖppen motion 819:38+2:047:17
6Kerstin LarssonÖppen motion 822:24+4:508:19
12Axel LarssonH1019:36+7:1019:24

Lycksele IF

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Melinda ErikssonD1014:3414:25
3Melker ErikssonH1013:22+0:5613:14
10Hampus DanielssonH1017:14+4:4817:03
11Hugo DanielssonH1017:38+5:1217:27
17Jennie ErikssonÖppen motion 827:36+10:0210:15
18Johan DanielssonÖppen motion 828:09+10:3510:27
27Maria DanielssonÖppen motion 837:46+20:1214:02
Nicklas ErikssonÖppen motion 8ej godkänd

Robertsfors IK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Arvid EngströmH1012:2612:18
2Stina LindmarkD1221:40+6:4712:02
2Frida LindmarkD1420:57+6:5311:38
2Malte EngströmH1013:00+0:3412:52
2Mattias LindmarkÖppen motion 819:25+1:517:13
4Ted LindmarkH1013:34+1:0813:25
15Malin LindmarkÖppen motion 826:12+8:389:44

SK Björnen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Edvard SvenssonH1224:19+1:5313:30
4Andreas SvenssonH1627:02+8:3610:02
23Annika SvenssonÖppen motion 832:01+14:2711:54
24Lars-Åke SvenssonÖppen motion 833:08+15:3412:19
25Sara SigfridssonÖppen motion 836:23+18:4913:31

Umedalens IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Stefan KärrlanderÖppen motion 823:16+5:428:38
Emmy KärrlanderD14ej start

Umeå OK

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Otto TimbyH1412:156:48
1Tuva SirviöD1214:538:16
1Alice LarssonD1414:047:48
1Lea EdvardssonD1620:407:40
1Lukas ErikssonH1222:2612:27
1Rasmus ErikssonH1618:266:51
2Moa TimbyD1015:51+1:1715:41
2Jakob NilssonH1618:40+0:146:56
3Alva LarssonD1629:41+9:0111:02
3Jesper RamebäckH1621:54+3:288:08
3Emil LundmarkH1418:59+6:4410:32
5Karin LarssonÖppen motion 821:57+4:238:09
5Elina Lindbro DömstedtD1230:26+15:3316:54
7Erk Lindbro DömstedtH1016:23+3:5716:13
7Gunnar TigerÖppen motion 822:28+4:548:21
8Åsa BäckstrandÖppen motion 822:34+5:008:23
9Linus HallgrenÖppen motion 823:04+5:308:34
10Per HALLGRENÖppen motion 823:08+5:348:35
14Linda SandbladÖppen motion 826:01+8:279:40
16Louise RamebäckÖppen motion 826:42+9:089:55
19Ove PerssonÖppen motion 828:20+10:4610:31
20Chatarina KarlssonÖppen motion 829:27+11:5310:56
21Bert ErikssonÖppen motion 829:57+12:2311:08
22Lars-Johan DömstedtÖppen motion 830:29+12:5511:19
26Mats KlingvallÖppen motion 836:46+19:1213:40
28Håkan ErikssonÖppen motion 839:18+21:4414:36
30Hardy PaulssonÖppen motion 848:12+30:3817:55
Niklas TimbyÖppen motion 8ej godkänd
Janis BrokersÖppen motion 8ej godkänd
Jerry LarssonÖppen motion 8ej godkänd

Vännäs OK

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ester LaudonD1622:33+1:538:22
2Oskar WallbergH1415:08+2:538:24
3Emmy GöranssonD1016:08+1:3415:58
4Agnes WallbergD1016:34+2:0016:24
4Ida FranssonD1226:11+11:1814:32
5Rasmus ForsbergH1645:36+27:1016:57
5Julia LindbergD1017:56+3:2217:45
5Henning ÅströmH1014:11+1:4514:02
6Nils GeorgssonH1016:07+3:4115:57
6Molly PerssonD1020:28+5:5420:15
7Alma StrandbergD1020:41+6:0720:28
8Lovisa StrandbergD1020:42+6:0820:29
8William LindbergH1016:43+4:1716:33
9Emil LindbergH1016:48+4:2216:38
9Agnes BjörkD1021:23+6:4921:10
10Iris ÅströmD1021:29+6:5521:16
12Alma LaudonÖppen motion 825:25+7:519:26
13Elina NilssonÖppen motion 825:30+7:569:28
13Max BjörkH1021:17+8:5121:04
14TAGE EnglenH1022:10+9:4421:56
29Sara ForsbergÖppen motion 845:43+28:0916:59
Kristina FridmanÖppen motion 8ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila