Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-O Tallmon, Cg-berg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-O Tallmon, Cg-berg
Arrangörsorganisation: OK Hierne
Datum: torsdag 9 augusti 2018

Lätta banan

1 170 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Asbjørn LandeBrittatorps TK8:106:58
2Lauritz Palmstrøm-StolpeBrittatorps TK8:56+0:467:38
3Synne SørliBrittatorps TK10:57+2:479:21
4Noah HalvorsrudBrittatorps TK11:11+3:019:33
5Niklas StolpeBrittatorps TK12:43+4:3310:52
6Håkon StolpeBrittatorps TK12:55+4:4511:02
7Rune OlssonÅmotsfors OK13:33+5:2311:34
8Joel DåverhögOK Jösse14:06+5:5612:03
9Sara-Sofie Larsen SimonsenMalmö OK14:16+6:0612:11
10Oskar DåverhögOK Jösse14:30+6:2012:23
11Liv SimonsenMalmö OK14:38+6:2812:30
12Bjørn BergersenBrittatorps TK17:23+9:1314:51
13Mille Marie LundgrenBrittatorps TK17:31+9:2114:58
14Leonie BergersenBrittatorps TK18:37+10:2715:54
15Noah BergersenBrittatorps TK18:41+10:3115:58
16Dan NordstrandBrittatorps TK19:48+11:3816:55
17Daniel NordstrandBrittatorps TK19:51+11:4116:57

Korta banan

2 360 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oddvar GravingenOK Hierne26:0311:02
2Jonny HalvorsrudBrittatorps TK27:50+1:4711:47
3Christer HoltOK Hierne28:12+2:0911:56
4Solveig BillingsøBrittatorps TK28:47+2:4412:11
5Lina EkenbeckOK Mangen32:38+6:3513:49
6Maria SundbäckÅmotsfors OK36:14+10:1115:21
7Halvard NarvestadBrittatorps TK38:49+12:4616:26
8John LarssonUKS Traper 46:15+20:1219:35
9Marainne GerbornÅrjängs OK46:19+20:1619:37
10Tor SimonsenMalmö OK1:10:08+44:0529:43

Mellan banan

3 560 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders HalvorsrudBrittatorps TK28:588:08
2Tor SolbergseterOK Alferna35:47+6:4910:03
3Glenn R BergersenBrittatorps TK36:48+7:5010:20
4Bjørn SteinbekkenLjusne-Ala OK38:10+9:1210:43
5Kristian VårliOK Hierne39:01+10:0310:57
6Thomas ÖstlundOK Jösse41:10+12:1211:33
7Tord JanssonOK Jösse43:11+14:1312:07
8Jenny Gullquist,Åmotsfors OK43:49+14:5112:18
9John TangenBrittatorps TK43:50+14:5212:18
10Arne SørliBrittatorps TK44:40+15:4212:32
11Hanne NarvestadSträngnäs-Malmby OL44:59+16:0112:38
12Christina GabrielssonOK Mangen48:46+19:4813:41
13Dick SundbäckÅmotsfors OK48:47+19:4913:42
13Maria DåverhögOK Jösse48:47+19:4913:42
15Jan NilssonOK Hierne50:14+21:1614:06
16Örjan EkenbeckOK Mangen50:49+21:5114:16
17Jens-Henrik SimonsenMalmö OK52:01+23:0314:36
18Klaus EngenBrittatorps TK52:39+23:4114:47
19Jan SveenOK Norrvirdarna56:09+27:1115:46
20Tony GullquistÅmotfors if59:29+30:3116:42
21Mette SolbergseterOK Alferna1:05:27+36:2918:23
22Christofffer JacobsonOK Jösse1:31:29+1:02:3125:41
Leif BillingsøBrittatorps TKfullföljt
Anne-Grete AustadOK Norrvirdarnautgått

Långa banan

5 110 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eivind LandeBrittatorps TK40:507:59
2Jon Ivar BergersenBrittatorps TK49:01+8:119:35
3Jonas BecklundOK Jösse50:38+9:489:54
4Rolf AnderssonÅrjängs OK52:47+11:5710:19
5Stefan VårliOK Hierne54:53+14:0310:44
6Thomas GabrielssonOK Mangen55:48+14:5810:55
7Fredrik KarlssonOK Jösse58:04+17:1411:21
8Jan Ove BråtenMalmö OK59:05+18:1511:33
9Philip FøyenBrittatorps TK1:03:42+22:5212:27
10Bengt NilssonOK Mangen1:04:13+23:2312:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser