Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna
Arrangörsorganisation: OK Österåker
Datum: tisdag 27 mars 2018

Klasser: Visa alla | A | B | C

Långa

4 590 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus BurlingFredrikshov IF40:288:48
2Peder KarlssonRånäs OK43:02+2:349:22
3Eddie BjärenholtRånäs OK44:12+3:449:37
4Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL48:20+7:5210:31
5Anna RökenTäby OK52:52+12:2411:31
6Eva ElnerudSigtuna OK53:32+13:0411:39
7Per-Åke HolmSigtuna OK57:41+17:1312:34

Mellan

3 490 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif NordlundLänna IF34:249:51
2Anders GärderudIFK Lidingö SOK36:06+1:4210:20
3Peteer BrunnbergVallentuna-Össeby OL36:34+2:1010:28
4Per-Erik WåhlbergOK Linné36:59+2:3510:35
5Per-Johan JanssonLänna IF37:57+3:3310:52
6C-G BoströmEnebybergs IF39:45+5:2111:23
7Håkan BojeAttunda OK39:57+5:3311:26
8Bengt-Göran StjernaLänna IF40:19+5:5511:33
9Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL41:30+7:0611:53
10Stig JaremanVallentuna-Össeby OL41:49+7:2511:58
11Ulf ÅströmOK Roslagen42:00+7:3612:02
12Kurt AnderssonEnebybergs IF42:49+8:2512:16
13Christer AnderssonATG42:51+8:2712:16
14Thord RådbergOK Roslagen43:58+9:3412:35
15Leif NordinTurebergs IF44:35+10:1112:46
16Anne LundmarkJärfälla OK44:55+10:3112:52
17Mats LundbladTäby OK45:06+10:4212:55
18Rolf AnderssonRimbo SOK46:43+12:1913:23
19Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK47:08+12:4413:30
20Birgitta KlangLånghundra IF48:04+13:4013:46
21Leif LundquistEnebybergs IF48:12+13:4813:48
22Bo WinanderJärfälla OK48:33+14:0913:54
23Stellan FehrnströmEnebybergs IF49:55+15:3114:18
24Ulf SkogsstjärnOK Linné49:58+15:3414:19
25Sören ErikssonLänna IF50:08+15:4414:21
26Eva von HeijneSigtuna OK50:25+16:0114:26
27Mats TörngrenOK Linné51:49+17:2514:50
28Jan-Olof MalmSigtuna OK52:15+17:5114:58
29Anders EdlingOK Linné53:46+19:2215:24
30Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL53:54+19:3015:26
31Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:01:04+26:4017:29
32Tor LindströmTumba-Mälarhöjden OK1:01:45+27:2117:41

Korta

2 260 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden31:2113:52
2Kurt BoströmOK Linné31:34+0:1313:58
3Bo KällströmOK Milan33:14+1:5314:42
4Roine MattsonHäverödals SK34:37+3:1615:19
5Lennart JanssonHäverödals SK34:45+3:2415:22
6Ewa NordlundLänna IF36:14+4:5316:01
7Olov JanssonHäverödals SK36:40+5:1916:13
8Lars-Åke ErikssonTäby OK37:13+5:5216:28
9Bo WestlingHäverödals SK37:29+6:0816:35
10Tage AnderssonRånäs OK38:14+6:5316:55
11Margaretha WallenTäby OK38:59+7:3817:14
12Sigurd WallénTäby OK39:25+8:0417:26
13Lars PerssonVäsby OK44:17+12:5619:35
14Björn ErikssonOK Roslagen45:22+14:0120:04
15Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF45:39+14:1820:11
16Åke LinderothSundbybergs IK46:17+14:5620:28
17Sivert SöderbärgOK Roslagen54:31+23:1024:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Hallands 3 dagars
Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars