Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för IKS Veteran OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: IKS Veteran OL
Arrangörsorganisation: IK Standard
Datum: tisdag 3 april 2018

Almby IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Ann-Britt GöranssonKlass A (25)46:01+8:2711:05

Arboga OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Per-Arne EkbomKlass B (38)43:16+10:0612:25
10Hans NordgrenKlass D Klass A (25)44:25+12:0422:12
12Håkan SöderqvistKlass B (38)44:24+11:1412:45
23Sten NordgrenKlass D Klass A (25)57:03+24:4228:31
35Göran JanzonKlass B (38)58:55+25:4516:55

Avesta OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Elisabeth W-ErikssonKlass D Klass A (25)45:34+13:1322:47
34Östen ErikssonKlass B (38)55:09+21:5915:50

Eskilstuna OL

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ingrid LundinKlass E (5)50:12+13:2832:23
7Rolf MathisenKlass A (25)43:48+6:1410:33
13Inger OnsbringKlass A (25)48:02+10:2811:34
16Bo SegerKlass A (25)52:09+14:3512:33
18Stig LundinKlass D Klass A (25)50:38+18:1725:19
19Kjell FröbergKlass A (25)56:16+18:4213:33
19Bo Karlsson LöfrothKlass B (38)46:35+13:2513:23
22Caroline SegerKlass A (25)57:45+20:1113:54
23Ove LarssonKlass B (38)47:41+14:3113:42
24Nils-Erik GustafssonKlass C (36)47:27+14:4818:02
25Kerstin LissKlass B (38)50:16+17:0614:26
26Rolf HedlundKlass B (38)50:29+17:1914:30
28Leif JanssonKlass B (38)50:39+17:2914:33
31Jerry HolmKlass B (38)51:20+18:1014:45
36Mats NilssonKlass B (38)1:00:02+26:5217:15
Gun AnderssonKlass E (5)utgått

Fellingsbro GOIF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Roland RohdeKlass D Klass A (25)40:15+7:5420:07
11Mats HastadKlass A (25)46:46+9:1211:16
11Johnny ErixonKlass D Klass A (25)44:59+12:3822:29

Hallstahammars OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Göran WiigKlass D Klass A (25)32:2116:10
3Henrik OlssonKlass A (25)38:29+0:559:16
5Lars SöderlundKlass D Klass A (25)38:45+6:2419:22
12Ingemar JonssonKlass C (36)39:31+6:5215:01
16Rune SandbergKlass C (36)41:47+9:0815:53
34Alva OlssonKlass C (36)1:03:40+31:0124:12
35Ida OlssonKlass C (36)1:03:51+31:1224:16

IF Rune

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Vincent LiljekvistKlass E (5)36:4423:41
15Rolf JanssonKlass D Klass A (25)46:34+14:1323:17
Ronny AnderssonKlass A (25)ej godkänd

Katrineholms OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Per-Erik CarleniusKlass B (38)36:00+2:5010:20
5Harry AxelssonKlass E (5)51:24+14:4033:09
13Anders MobergKlass B (38)44:28+11:1812:46

Kjula IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Anders JohanssonKlass D Klass A (25)32:48+0:2716:24
17Kerstin PalmKlass C (36)42:30+9:5116:09
23Gittan JonssonKlass C (36)47:00+14:2117:52
38Jarl Erik PalmKlass B (38)1:11:55+38:4520:39

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Tommy WåhlinKlass B (38)47:52+14:4213:45

Köping-Kolsva OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Bo ErikssonKlass C (36)33:27+0:4812:43
5Alf LindbergKlass A (25)40:09+2:359:40
7Anders WelénKlass C (36)37:29+4:5014:15
15Karl-Gustav KlemetsKlass C (36)40:39+8:0015:27
20Kerstin Vidner - ErikssonKlass C (36)46:07+13:2817:32
21Stig TörnkvistKlass C (36)46:32+13:5317:41

Nyköpings OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hans-Ove ErikssonKlass A (25)37:349:03
1Roger HolmbergKlass C (36)32:3912:24
3Inga JohanssonKlass C (36)34:12+1:3313:00
4Christer SvenssonKlass C (36)34:31+1:5213:07
8Bo CarlssonKlass B (38)41:58+8:4812:03
9Göran ForsbergKlass A (25)45:10+7:3610:53
11Conny NilssonKlass B (38)44:01+10:5112:38
12Curt KarlssonKlass A (25)47:57+10:2311:33
14Mona ForsbergKlass B (38)45:27+12:1713:03
15Olle ArmanKlass B (38)45:29+12:1913:04
18Curt ThorénKlass B (38)46:24+13:1413:20
21Hans GustavssonKlass B (38)46:40+13:3013:24
Anders JohanssonKlass C (36)ej godkänd

OK Enen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Jan BurellKlass D Klass A (25)42:36+10:1521:18
25Barbro MelvingerKlass D Klass A (25)1:00:32+28:1130:16

OK Grip

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Lennart KarlssonKlass C (36)40:23+7:4415:21
19Harriet KarlssonKlass D Klass A (25)51:39+19:1825:49
21Britt-Marie ErikssonKlass D Klass A (25)52:32+20:1126:16

OK Hedströmmen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Margareta DahlströmKlass E (5)46:46+10:0230:10
6Ulf KjellinKlass A (25)42:14+4:4010:10

OK Hällen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
37Sven AnderssonKlass B (38)1:05:43+32:3318:53

OK Klemmingen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Göran SvärdKlass B (38)41:51+8:4112:01
11Monica SvärdKlass C (36)39:02+6:2314:50

OK Kåre

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Mats HiertnerKlass B (38)47:35+14:2513:40

OK Nalle

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Ann-Britt FlodinKlass D Klass A (25)51:55+19:3425:57
28Jan FlodinKlass C (36)52:42+20:0320:02

OK Tjärnen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Dagny AnderssonKlass E (5)50:42+13:5832:42
17Erik RundströmKlass B (38)45:54+12:4413:11
22Nils JohanssonKlass C (36)46:43+14:0417:45
30Ingemar GustafssonKlass B (38)50:59+17:4914:39
33Kjell KarlssonKlass C (36)58:51+26:1222:22

OK Tor

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Karl-Robert MoqvistKlass D Klass A (25)32:34+0:1316:17
2Stig LandstorpKlass A (25)38:26+0:529:15
5Arne KarlssonKlass C (36)35:27+2:4813:28
6Stig WesterbergKlass D Klass A (25)40:00+7:3920:00
15Kurt Håkan AnderssonKlass A (25)49:46+12:1211:59
16Monica AndreassonKlass D Klass A (25)46:46+14:2523:23
20Åke GranstamKlass A (25)56:22+18:4813:34
22Lars AndreassonKlass D Klass A (25)53:18+20:5726:39
26Alf LundkvistKlass C (36)49:22+16:4318:46

Sala OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Lars-Olov JohanssonKlass C (36)37:29+4:5014:15
8Göran LarssonKlass A (25)44:07+6:3310:37
9Gun JanssonKlass C (36)37:39+5:0014:18
9Sören JohanssonKlass B (38)42:53+9:4312:19
20Kenneth JanssonKlass B (38)46:36+13:2613:23

SK Trim/Virsbo

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Åke LiljebrandKlass B (38)45:36+12:2613:06
29Ingrid LiljebrandKlass C (36)53:41+21:0220:24

Skarpnäcks OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Claes ÖgrenKlass A (25)39:28+1:549:30

SNO

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Stig PedersonKlass B (38)39:58+6:4811:29

Stjärnhovs OK 65

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Mats GärlingKlass B (38)35:41+2:3110:15
13Göran LagerstedtKlass D Klass A (25)45:48+13:2722:54
14Jan WennerholmKlass D Klass A (25)45:58+13:3722:59

Strängnäs-Malmby OL

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Sten ErikssonKlass B (38)36:14+3:0410:24
8Lars GustafssonKlass D Klass A (25)42:04+9:4321:02
14Inge GustafsssonKlass C (36)40:30+7:5115:23
18Gullan AnderssonKlass C (36)43:29+10:5016:32
27Bo AnderssonKlass B (38)50:34+17:2414:31
31Birgitta ErikssonKlass C (36)58:18+25:3922:10

Södertälje IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Jan EnesvedKlass C (36)38:20+5:4114:34
27Sixten WesterlundKlass C (36)52:38+19:5920:00
30Lauri LumpusKlass C (36)57:20+24:4121:47

Södertälje-Nykvarn OF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Lars-Gunnar AndénKlass A (25)48:41+11:0711:43
18Christer AndénKlass A (25)54:45+17:1113:11
21Tomas NorlénKlass A (25)56:49+19:1513:41

Trosabygdens OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
32Birgitta WallinKlass C (36)58:38+25:5922:17
32Bendy WallinKlass B (38)53:21+20:1115:19

Vandrarringen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Kurt ErikssonKlass A (25)53:18+15:4412:50
23Nils-Erik HjelmerKlass A (25)57:55+20:2113:57
24Nils OlssonKlass A (25)1:05:34+28:0015:47
29Bo OrtmanKlass B (38)50:58+17:4814:38

Västerås SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
33Per NybonsKlass B (38)54:02+20:5215:31

Åkers IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Margareta JönssonKlass D Klass A (25)37:33+5:1218:46
6Bengt JönssonKlass B (38)40:42+7:3211:41
19Sonja JedarKlass C (36)44:23+11:4416:52
24Bengt LindkvistKlass D Klass A (25)59:31+27:1029:45

Ärla IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Stig Arne BorgKlass B (38)33:109:31
6Esko RaitaKlass C (36)36:20+3:4113:48
17Bengt DagermarkKlass D Klass A (25)49:37+17:1624:48
25Christer LiwellKlass C (36)48:30+15:5118:26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila