Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för FK Åsen, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FK Åsen, medel
Arrangörsorganisation: FK Åsen
Datum: söndag 15 september 2019

D21

4 150 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Siri JeppsonKatrineholms OK33:418:06
2Emelie EklöfLunds OK33:42+0:018:07
3Ebba ThuressonOK Pan-Kristianstad35:39+1:588:35
4Matilda OlssonSkåneslättens OL36:17+2:368:44
5Emma DahlstedtKamrat och IF KIF36:47+3:068:51
6Pia OlssonSkåneslättens OL38:26+4:459:15
7Hanna ModinLunds OK38:46+5:059:20
8Hilma HolmströmHärlövs IF42:25+8:4410:13
9Anna HellnerLunds OK44:36+10:5510:44
10Linnea GillbergCentrum OK48:23+14:4211:39
11Elin HugossonLunds OK50:31+16:5012:10
12Pia-Maria BondessonFrosta OK50:45+17:0412:13
Hilda AxelssonFK Göingarnaej godkänd
Camilla NilssonOK Torfinnej start
Annie LennartssonSkåneslättens OLej start

H21

4 775 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik LindebergSkåneslättens OL28:025:52
2Jonathan GunnarssonMalmö OK28:55+0:536:03
3Mikael KristenssonSkåneslättens OL28:59+0:576:04
4Henrik OlofssonOK Kompassen29:04+1:026:05
5Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad30:56+2:546:28
6Joel KristianssonSkåneslättens OL31:37+3:356:37
7Fritjof AxelssonFK Göingarna31:46+3:446:39
8Mattias KillanderHästveda OK32:00+3:586:42
9Martin GranqvistKamrat och IF KIF34:47+6:457:17
10Joel BergkvistCentrum OK35:11+7:097:22
11Fajer WennerbergOK Klyftamo36:11+8:097:34 Ladda ner rutt i gpx-format
12Mikael NilssonLunds OK40:25+12:238:27
13Simon EngelHässleholms OK42:10+14:088:49
14Fredrik PerssonHalmstad OK44:27+16:259:18
15Linnea GustafssonOK Gynge45:36+17:349:32
16Christian GlantzAndrarums IF49:35+21:3310:23
17Albin PerssonHalmstad OK51:45+23:4310:50
Albin StrömbergOK Gyngeej start
Linus KajsajunttiKamrat och IF KIFej start
Joel SjöholmOK Pan-Kristianstadej start
Jonas HjertFalköpings AIK OKej start
David LarssonLunds OKej start
Gustav ÅmanOK Vilse 87ej start
Simon PreutzOK Torfinnej start

D18

3 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa WahlbomLunds OK41:1211:56
2Tina LjungqvistLunds OK46:31+5:1913:28
3Alva SvenssonFK Åsen57:57+16:4516:47

H18

3 825 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias CarlstedtHjärnarps OL43:0911:16

H16

3 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik OlssonFK Åsen38:4211:13
2Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad40:14+1:3211:39
3Edwin FalkstrandTormestorps IF45:18+6:3613:07
4Erik AlbinssonHjärnarps OL46:35+7:5313:30
5Axel TenghagenHärlövs IF1:03:45+25:0318:28
Isak LevinFK Åsenej godkänd
Jakob HåkanssonYstads OKåterbud
Elias NilssonHässleholms OKåterbud

D14

2 950 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad33:5811:30
2Liv LundsgaardOK Kontinent1:04:11+30:1321:45
3Ebba EdénVäxjö AIS1:17:28+43:3026:15

H14

2 925 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar AxelssonFK Göingarna26:289:02
2Aksel SjögärdSkåneslättens OL30:35+4:0710:27
3Villyam JohanssonOK Tyringe38:45+12:1713:14
4Axel NilssonÖrkelljunga FK39:11+12:4313:23
5Casper TuressonHärlövs IF39:15+12:4713:25
6Arvid AlbinssonHjärnarps OL41:45+15:1714:16
7Gunnar WessbergHärlövs IF42:46+16:1814:37
8William SteffertOK Tyringe45:19+18:5115:29
9Otto NybergÖrkelljunga FK48:17+21:4916:30
10Caspar PegardOK Gynge56:45+30:1719:24
11Arvid FalkstrandTormestorps IF59:28+33:0020:19
12Erik WihlborgOK Gynge1:50:18+1:23:5037:42
Melwin IvarssonHärlövs IFej start

D12

2 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin AnzeliusHästveda OK26:4011:35
2Smilla ThomassonFK Göingarna28:11+1:3112:15
3Kristina Nilsson CondoriHästveda OK32:45+6:0514:14
4Astrid HjelmLunds OK33:04+6:2414:22
5Sara CarlstedtHjärnarps OL35:39+8:5915:30
6Emma WikströmHästveda OK38:23+11:4316:41
7Esther Krogh NilssonLunds OK38:37+11:5716:47
8Fifi PegardOK Gynge41:29+14:4918:02
Amelia Victor MendesHjärnarps OLej godkänd
Evelina LindsjöSävedalens AIKej start
Emma PerssonHalmstad OKej start

H12

2 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Atle KulstadSkåneslättens OL17:177:30
2Tage SjögärdSkåneslättens OL22:30+5:139:46
3Alfred OlssonLunds OK32:48+15:3114:15
4Eric WahlbomLunds OK34:59+17:4215:12
5Love EnerothLunds OK36:07+18:5015:42
6Kasper RingströmLunds OK42:45+25:2818:35
Philip HöglindOK Pan-Kristianstadej godkänd
Axel FalkstrandTormestorps IFej start

D10

2 075 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svea SjögärdSkåneslättens OL24:5411:59
2Emma LundsgaardOK Kontinent31:13+6:1915:02
3Maja EdénVäxjö AIS31:45+6:5115:18
4Elin Sjöberg DietschOK Pan-Kristianstad40:38+15:4419:34
5Delia CondoriHästveda OK45:17+20:2321:49
6Elina NordgrenOK Kontinent1:02:22+37:2830:03
7Victoria HöglindOK Pan-Kristianstad1:12:04+47:1034:43

H10

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Troj GunnarssonBig Foot Orienteers19:0710:03
2Vilgot BeringHelsingborgs SOK25:56+6:4913:38
3Hjalmar AnderssonFK Boken34:04+14:5717:55
4Leander WennblomMalmö OK34:08+15:0117:57

D35

3 675 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin FredinOK Nackhe43:2511:48
Emma LundgrenFalköpings AIK OKej start

D40

3 425 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MickelåkerAndrarums IF29:308:36
2Anna WikströmHästveda OK37:04+7:3410:49
3Maria NilssonLunds OK38:30+9:0011:14
4Tereza PlanckLunds OK42:09+12:3912:18
5Linda GunnarssonHästveda OK44:48+15:1813:04

H40

4 150 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan GunnarssonFK Göingarna30:077:15
2Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers31:04+0:577:29
3Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad32:30+2:237:49
4Mikael ThomassonFK Göingarna33:15+3:088:00
5André BjärbyFrosta OK36:56+6:498:53
6David WennblomMalmö OK38:52+8:459:21
7Martin LindsjöSävedalens AIK38:59+8:529:23
8Ingemar MånssonRonneby OK41:41+11:3410:02
9Fredrik NilssonÖrkelljunga FK51:48+21:4112:28
Petter SoldingFrosta OKej godkänd
Fredrik HolmerHästveda OKej start
Johan AdetorpLunds OKej start

D45

3 075 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ewa PerssonTormestorps IF25:258:15
2Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad26:25+1:008:35
3Louise AxelssonFK Göingarna29:07+3:429:28
4Anna LjungqvistLunds OK29:41+4:169:39
5Ingrid LarssonFK Göingarna34:23+8:5811:10
6Marie NilssonHärlövs IF34:38+9:1311:15
7Christina OlssonSkåneslättens OL34:56+9:3111:21
8Kerstin JensenSkåneslättens OL35:44+10:1911:37
9Lotta MorénHjärnarps OL35:46+10:2111:37
10Anneli WihlborgOK Gynge39:11+13:4612:44
11Anna BjärbyFrosta OK41:02+15:3713:20
12Kajsa BenattiSkåneslättens OL41:58+16:3313:38
13Malin ÅmanOK Vilse 8742:07+16:4213:41
14Marie AlbinssonHjärnarps OL43:42+18:1714:12
15Lotte HenrikssonSimrishamns OK56:01+30:3618:13
Malin LeijonHärlövs IFej godkänd
Maria TuressonHärlövs IFutgått

H45

3 950 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Conny RaskHjärnarps OL26:246:41
2Henrik ModigOK Pan-Kristianstad27:49+1:257:02
3Michael LönnHjärnarps OL28:27+2:037:12
4Heide PerssonAndrarums IF30:04+3:407:36
5Tomas VensrydEslövs FK30:20+3:567:40
6Thomas NilssonEslövs FK30:28+4:047:42
7Mikael PihlOK Pan-Kristianstad31:03+4:397:51
8Fabian LjungqvistLunds OK32:47+6:238:17
9Magnus WihlborgOK Gynge33:06+6:428:22
10Fredrik HugossonLunds OK33:48+7:248:33
11Mats EriksonLunds OK34:27+8:038:43
12Ola MarkholmSkåneslättens OL35:05+8:418:52
13Johan JensenSkåneslättens OL39:54+13:3010:06
14Jens SörvikLunds OK40:12+13:4810:10
15Fredrik WahlbomLunds OK58:48+32:2414:53
Tobias PalmEslövs FKutgått
Michael HusénOK Pan-Kristianstadej start

D50

2 925 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina GustafssonOK Gynge26:259:01
2Ingela ThoressonAndrarums IF30:01+3:3610:15
3Annika EngelHässleholms OK31:37+5:1210:48
4Helena KristianssonHässleholms OK32:42+6:1711:10
5Ingela EkelövSkåneslättens OL32:50+6:2511:13
6Malin WeidenSkåneslättens OL35:36+9:1112:10
7Susanne KarlssonHärlövs IF41:28+15:0314:10
8Karin JägrydSkåneslättens OL45:31+19:0615:33
9Anne SvantessonHjärnarps OL47:19+20:5416:10
10Kristina HolmqvistFrosta OK49:20+22:5516:51
Camilla CarlssonHärlövs IFej godkänd
Lotta BerntssonSkåneslättens OLej godkänd

H50

3 650 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henric HöglindOK Pan-Kristianstad24:546:49
2Magnus TenghagenHärlövs IF27:58+3:047:39
3Magnus LarsenFK Boken28:37+3:437:50
4Niklas EdvardssonFK Göingarna28:48+3:547:53
5Olle SjöforsOK Älme30:56+6:028:28
6Lennart MorénHjärnarps OL31:18+6:248:34
7Björn CarlstedtHjärnarps OL33:01+8:079:02
8Anders EricssonLunds OK33:42+8:489:13
9Håkan ErikssonHästveda OK34:27+9:339:26
10Torgny HolmströmHärlövs IF34:52+9:589:33
11Anders JägrydSkåneslättens OL35:11+10:179:38
12Jan JohanssonSkåneslättens OL36:59+12:0510:07
13Henrik WeidenSkåneslättens OL37:43+12:4910:20
14Jonas RothLinköpings OK37:55+13:0110:23
15Per-Åke NilssonOK Pan-Kristianstad39:35+14:4110:50
16Håkan CaesarHärlövs IF39:36+14:4210:50
17Morgan BjelkHästveda OK41:01+16:0711:14
18Niklas NilssonHärlövs IF41:49+16:5511:27
19Jan GradinAndrarums IF45:16+20:2212:24
20Anders NilssonFK Göingarna45:23+20:2912:26
21Peter AnderssonOK Gynge47:18+22:2412:57
22Magnus NilssonHärlövs IF57:26+32:3215:44
23Lars ErikssonHjärnarps OL1:00:58+36:0416:42
Håkan AxelssonFK Göingarnaej godkänd
Mats OrrhedeHelsingborgs SOKej start

D55

2 825 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara Snogerup LinseLunds OK25:018:51
2Lena OlssonSkåneslättens OL28:34+3:3310:06
3Kerstin TjernlundOK Vilse 8729:19+4:1810:22
4Ann-Kristin SjöströmLunds OK32:34+7:3311:31
5Kerstin OlssonEslövs FK33:48+8:4711:57
6Tina HagårdRävetofta OK35:36+10:3512:36
7Lotta HanssonOK Kontinent41:51+16:5014:48
8Lollo NybergOK Kontinent45:23+20:2216:03
9Wiveka ErnstssonFK Göingarna49:37+24:3617:33
Elisabeth HåkanssonYstads OKåterbud

H55

3 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SvantessonHjärnarps OL24:337:13
2Bengt OlssonEslövs FK26:38+2:057:50
3Klaes AxelssonMullsjö SOK29:09+4:368:34
4Peo OlssonHärlövs IF30:39+6:069:00
5Ulf LinderfalkSkåneslättens OL31:38+7:059:18
6Sverker ErikssonOK Gynge33:52+9:199:57
7Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL33:55+9:229:58
8Ulf MinörLunds OK34:50+10:1710:14
9Tomas NilssonHässleholms OK38:22+13:4911:17
10Jörgen AnderssonMalmö OK59:44+35:1117:34
11Mats SkäppegårdFK Åsen3:00:08+2:35:3552:58
Anders GranqvistVärend GN OLej start

D60

2 675 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta LinseforsLunds OK23:518:54
2Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad24:48+0:579:16
3Ina LindebergSkåneslättens OL25:21+1:309:28
4Britt-Marie SvenssonOK Pan-Kristianstad28:35+4:4410:41
5Christina SegerslättSkåneslättens OL34:40+10:4912:57
6Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK37:29+13:3814:00
7Eva WildmarkFK Boken42:48+18:5716:00
8Arja IngvarssonOK Vilse 8743:01+19:1016:04

H60

3 350 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF26:477:59
2Håkan LindbergOK Vilse 8728:24+1:378:28
3Bengt LarssonFK Göingarna29:06+2:198:41
4Ingmar OlssonOK Vilse 8731:28+4:419:23 Ladda ner rutt i gpx-format
5Ingmar EkelövSkåneslättens OL33:05+6:189:52
6Dan SjöholmHalmstad OK33:29+6:429:59
7Patrick AdlercreutzLunds OK34:30+7:4310:17
8Sten SegerslättSkåneslättens OL34:52+8:0510:24
9Stellan MartinssonOK Tyringe35:59+9:1210:44
10Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK37:37+10:5011:13
11Alf WestessonOK Kontinent38:37+11:5011:31
12Kyrre ThalbergLunds OK38:56+12:0911:37
13Björn FränkelHjärnarps OL40:04+13:1711:57
14Tore TjernlundOK Vilse 8741:23+14:3612:21
15Anders HellrupFrosta OK49:08+22:2114:40
Thomas DagsbergMalmö OKej start
Lars ForsstedtSöders-Tyresöej start

D65

2 575 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun NilssonLunds OK34:1613:18
2Åsa StåhlHjärnarps OL37:27+3:1114:32
3Margareta SvenssonOK Vilse 8738:56+4:4015:07
4Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad49:04+14:4819:03
5Karin LarssonOK Kompassen50:56+16:4019:46
6Siv LarssonEmmaboda Verda OK55:01+20:4521:21
7Margareta SchölinTockarps IK56:38+22:2221:59

H65

3 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Inge SvenssonHässleholms OK25:368:32
2Carl-Johan RoubertFK Finn31:16+5:4010:25
3Yngve ErnstssonFK Göingarna31:45+6:0910:35
4Kenneth FagerKarlskrona SOK32:09+6:3310:43
5Bo Anders NilssonLunds OK33:25+7:4911:08
6Olle BohmanHjärnarps OL33:56+8:2011:18
7Arne AnderssonOK Torfinn36:31+10:5512:10
8Lars JohanssonMalmö OK43:57+18:2114:39
9Mats IngvarssonOK Vilse 8744:19+18:4314:46
10Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK46:32+20:5615:30
11Bengt HanssonAndrarums IF50:31+24:5516:50
12Roland DahlmanMalmö OK1:05:52+40:1621:57
13Bert OlofssonOK Kompassen1:08:06+42:3022:42

D70

2 500 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla HåkanssonOK Gynge35:5614:22
2Karin PerssonOK Tyringe37:29+1:3314:59
3Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad41:22+5:2616:32
4Karin BengtssonOK Kompassen41:58+6:0216:47
5Berit SchannongMalmö OK45:12+9:1618:04
6Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL45:39+9:4318:15
7Britt BülowMalmö OK49:37+13:4119:50
8Sonja HammarOK Kompassen50:53+14:5720:21
9Barbro MartinssonOK Tyringe51:04+15:0820:25
10Carin BergmanLunds OK57:08+21:1222:51
11Kristin LindbergLunds OK1:03:12+27:1625:16
12Inga LjungquistLunds OK1:40:12+1:04:1640:04
Solbritt GustafssonOK Virdarnaej godkänd
Margareta SjöbergLunds OKej start
Bodil RuterOK Älmeej start

H70

2 925 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne BengtssonOK Kompassen25:488:49
2Gert LundquistGotlands Bro OK25:58+0:108:52
3Åke PerssonHjärnarps OL31:44+5:5610:50
4Lennart BohmanKarlskrona SOK34:39+8:5111:50
5Per-Olof FernbergIS Skanne35:18+9:3012:04
6Lennart MartinssonOK Tyringe36:04+10:1612:19
7Bill SchölinTockarps IK36:07+10:1912:20
8Mats HåkanssonMalmö OK36:20+10:3212:25
9Krister NilssonVäxjö OK38:14+12:2613:04
10Erland MartinssonOK Tyringe38:49+13:0113:16
11Kent R NilssonAndrarums IF41:38+15:5014:14
12Kjell LönnHjärnarps OL41:52+16:0414:18
13Jan-Evert OlssonAndrarums IF43:15+17:2714:47
14Christer JönssonLunds OK46:16+20:2815:49
15Leif KarlssonFrosta OK46:26+20:3815:52
16Janne LindholmFrosta OK47:16+21:2816:09 Ladda ner rutt i gpx-format
17Bengt StåhlHjärnarps OL49:03+23:1516:46
18Gert OlssonSkåneslättens OL49:23+23:3516:52
19Conny BerggrenVäxjö AIS49:57+24:0917:04
20Per EngkvistRonneby OK51:10+25:2217:29
21Lennart RevströmLunds OK52:20+26:3217:53
22Jan HanssonLunds OK53:06+27:1818:09
23Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK53:24+27:3618:15
24Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK55:23+29:3518:56
25Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK56:56+31:0819:27
26Lennart SvenssonRävetofta OK59:58+34:1020:30
27Sven-Erik PerssonFrosta OK1:01:48+36:0021:07
28Göran LarssonOK Kompassen1:13:28+47:4025:07
29Kaare HanssonMalmö OK1:26:11+1:00:2329:27
Stig JohanssonHelsingborgs SOKej start
Kenth SundgrenSkåneslättens OLej start

D75

2 175 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Charlotte JensenHässleholms OK29:2513:31
2Elsa SvenssonOK Vilse 8732:08+2:4314:46
3Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK35:26+6:0116:17
4Gull SvenssonÖrkelljunga FK38:02+8:3717:29
5Barbro NilssonAlvesta SOK38:40+9:1517:46
6Torill SvendsenFrosta OK39:02+9:3717:56
7Berit NilssonOK Älme40:18+10:5318:31
8Berit ByströmOK Virdarna41:28+12:0319:03
9Brita DahlbergHässleholms OK46:18+16:5321:17
10Marianne CarlssonSkåneslättens OL48:20+18:5522:13
11Lena PehrssonOK Silva55:18+25:5325:25
12Gunilla GrönbladHärlövs IF1:02:19+32:5428:39
Maria Foster SchadSkåneslättens OLej godkänd

H75

2 675 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn LinnersjöOK Orion29:2711:00
2Åke EkstrandHärlövs IF30:06+0:3911:15
3Benkt AnderssonFrosta OK30:08+0:4111:15
4Sven RuterOK Älme33:31+4:0412:31
5Kjell LindauOK Kompassen34:33+5:0612:54
6Rune BergLunds OK35:12+5:4513:09
7Bo SvenssonÖrkelljunga FK36:02+6:3513:28
8Olle AnderssonIFK Mora OK36:46+7:1913:44
9Lars HenrikssonOK Älme37:46+8:1914:07
10Stig LarssonRävetofta OK38:52+9:2514:31
11Håkan BrostMalmö OK39:42+10:1514:50
12Torsten LindénIS Kullen40:00+10:3314:57
13Tom LindbergLunds OK41:10+11:4315:23
14Roland OffrellFrosta OK42:43+13:1615:58
15Nils-Åke NilssonHärlövs IF44:42+15:1516:42
16Verner LönnquistHärlövs IF46:10+16:4317:15
17Inge PerssonFK Boken46:45+17:1817:28
18Johnny MalmgrenHjärnarps OL49:56+20:2918:40
19Hubert HugossonOK Gynge50:23+20:5618:50
20Kenneth LindborgHässleholms OK52:11+22:4419:30
21Sven ThelanderssonLunds OK54:51+25:2420:30
22Roland AkselssonLunds OK1:12:12+42:4526:59
23Christer LjungquistLunds OK1:25:26+55:5931:56
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OLej godkänd
Christer GrönbladHärlövs IFutgått
Kjell MånssonRonneby OKej start

D80

1 825 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LexellOK Torfinn39:2221:34
Barbro HugossonLunds OKej godkänd
Gun HanssonYstads OKej start

H80

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar SvenssonLunds OK32:5613:10
2Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad40:50+7:5416:20
3Arne GustafssonMalmö OK46:21+13:2518:32
Anders CarlssonSkåneslättens OLej godkänd
Torbjörn WingqvistSkåneslättens OLej godkänd

H85

2 175 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif ClaessonTormestorps IF38:1417:34
2Klas TykessonSkåneslättens OL44:25+6:1120:25
3Bengt EdvardssonOK Torfinn49:34+11:2022:47
Torsten HannrupOK Kompassenej start

H90

1 825 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune IsakssonHelsingborgs SOK49:1326:58
2Curth SvenssonSkåneslättens OL1:22:59+33:4645:28

Inskolning

1 725 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Amelie NordgrenOK Kontinentfullföljt
Emma RanåkerFrosta OKfullföljt
Julie RoosOK Pan-Kristianstadfullföljt
Stig WilsonLunds OKfullföljt

U1

1 900 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot HeldFK Åsen26:4514:04
2Alva NordfeldtFK Åsen30:08+3:2315:51
3Svante DahlstedtKamrat och IF KIF30:19+3:3415:57
4Viggo GranqvistKamrat och IF KIF30:34+3:4916:05
5Smilla DahlstedtKamrat och IF KIF32:05+5:2016:53
6Filip BengtslinLunds OK35:48+9:0318:50
7Stina HanssonEslövs FK37:53+11:0819:56
8Eleonor PihlOK Pan-Kristianstad41:23+14:3821:46
9Carl IsgrenMalmö OK42:24+15:3922:18
10Erik EkbladFrosta OK43:26+16:4122:51
11Joel Wallin ÖdénLunds OK44:17+17:3223:18
12Iris HultqvistKlubblös1:15:23+48:3839:40
13Alice CondoriHästveda OK1:16:17+49:3240:08
Freja HörströmEslövs FKej godkänd

U2

2 075 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna EriksonLunds OK35:5117:16
2Signe JohanssonOK Gynge39:23+3:3218:58
3Vincent SteffertOK Tyringe42:41+6:5020:34
4Vilgot HjelmLunds OK42:47+6:5620:37
5Ida NilssonFK Åsen44:05+8:1421:14
6Viggo OlssonSkåneslättens OL46:06+10:1522:13
7Alma RingströmLunds OK52:56+17:0525:30

Öppen 1

1 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daphne WennblomMalmö OK34:2418:06
2Åsa HanssonEslövs FK38:02+3:3820:01
3Tomicic MariaKlubblös44:10+9:4623:14
4Eva BergstrandVärend GN OL48:11+13:4725:21
5Bertil JohanssonSkåneslättens OL52:01+17:3727:22
6Valdemar DelgadoMalmö OK1:42:22+1:07:5853:52

Öppen 3

2 750 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne SoldingFrosta OK42:1415:21
2Kati NémethStigmännen Karlshamns OK45:55+3:4116:41
3Kim KulstadSkåneslättens OL46:02+3:4816:44
4Anneli WihlborgOK Gynge46:26+4:1216:53
5Kerstin FränkelHjärnarps OL46:59+4:4517:05
6Bertil OttossonFK Göingarna47:14+5:0017:10
7Viktor Wallin ÖdénLunds OK47:15+5:0117:10
8Kerstin MartinssonOK Tyringe50:11+7:5718:14
9Barbro NilssonAndrarums IF52:45+10:3119:10
10Leslie VeryserMalmö OK52:52+10:3819:13
11Ida MeijerFK Åsen54:06+11:5219:40
12Annelie ThomassonFK Göingarna55:40+13:2620:14
13John-Erik BergstrandVärend GN OL58:08+15:5421:08
14Anja NilssonKlubblös58:21+16:0721:13
15Ellinor HellrupHässleholms OK58:24+16:1021:14
16Ingrid NilssonVäxjö OK59:41+17:2721:42
17Marita OlofssonOK Kompassen1:05:13+22:5923:42
18Leila EkmanYstads OK1:10:28+28:1425:37
19Marlene GranÖrkelljunga FK1:11:40+29:2626:03
20Anton CarlströmFK Boken1:15:47+33:3327:33
21Marie CarlströmFK Boken1:16:13+33:5927:42
22Asta NilssonHärlövs IF1:21:14+39:0029:32
23Margareta EdbergMalmö OK1:25:55+43:4131:14
24Dennis TuressonHärlövs IF1:38:24+56:1035:46
25Ulla KarlssonOK Tyringe1:39:32+57:1836:11
26Jan DahlbergHässleholms OK1:41:52+59:3837:02
Anne-Marie LundquistGotlands Bro OKej godkänd
Arvid BrännströmHästveda OKej godkänd
Annette Victor-MendesHjärnarps OLej godkänd
Alexander BjärbyFrosta OKej godkänd
Karin MalmgrenHjärnarps OLutgått
Astrid EkecransMalmö OKutgått
David EriksonLunds OKutgått
Veronica DahlbomHelsingborgs SOKej start
Manfred SoldingFrosta OKej start

Öppen 5

3 450 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas HörströmEslövs FK35:2510:15
2Enar MagnussonIS Skanne35:55+0:3010:24
3Håkan FranssonRonneby OK38:08+2:4311:03
4Atle KulstadSkåneslättens OL38:47+3:2211:14
5Viktor NordquistLunds OK41:30+6:0512:01
6Sven-Otto JönssonEslövs FK47:19+11:5413:42
7Karin WikforssLunds OK48:10+12:4513:57
8Karin JohanssonLunds OK48:52+13:2714:09
9Line LundsgaardOK Kontinent49:11+13:4614:15
10Marianne EriksonLunds OK50:37+15:1214:40
11Albin HugossonLunds OK52:34+17:0915:14
12Cecilia HugossonLunds OK52:40+17:1515:15
13Ing-Mari PerssonHärlövs IF54:49+19:2415:53
14Linda ErikssonEj klubbansluten56:13+20:4816:17
15Ulf WidemarkYstads OK57:28+22:0316:39
16Kristina RylanderLunds OK57:39+22:1416:42
17Olof HanssonEslövs FK57:51+22:2616:46
18Stefan HanssonEslövs FK57:52+22:2716:46
19Rickard MattissonFK Göingarna59:17+23:5217:11
20Richard BengtssonLunds OK1:00:22+24:5717:29
21Marie JohanssonOK Gynge1:02:11+26:4618:01
22Greger IngemanssonYstads OK1:04:38+29:1318:44
23Madeleine HellqvistOK Kontinent1:07:56+32:3119:41
24Fanni Gustafson FaegerstenLunds OK1:10:59+35:3420:34
25Anette HolmströmHärlövs IF1:16:38+41:1322:12
26Annika ØstbyMalmö OK1:38:29+1:03:0428:32
Mikael AnderssonEj klubbanslutenej godkänd
Anders NilssonFrosta OKej godkänd
Cecilia CollrydKlubblösutgått
Annika GranqvistVärend GN OLej start
Mats HornedOK Pan-Kristianstadej start

Öppen 7

3 275 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik PerssonHelsingborgs SOK28:138:36
2Tomas KarlssonOK Njudung31:49+3:369:42
3Willie OlssonRävetofta OK34:48+6:3510:37
4Louise PihlOK Pan-Kristianstad37:04+8:5111:19
5David MorénHjärnarps OL38:18+10:0511:41
6Marie MarkholmSkåneslättens OL40:01+11:4812:13
7Hanna MellbyEslövs FK40:43+12:3012:25
8Jenny VinbladLunds OK40:53+12:4012:29
9Thomas VinbladLunds OK41:05+12:5212:32
10Adrian HardenFK Boken41:14+13:0112:35
11Björn EdénVäxjö AIS41:59+13:4612:49
12Martin HeydenLunds OK43:01+14:4813:08
13Kim PeterssonHästveda OK44:51+16:3813:41
14Lina RoosOK Pan-Kristianstad45:30+17:1713:53
15Kristofer BrännströmHästveda OK45:32+17:1913:54
16Kaj NilssonOK Tyringe46:56+18:4314:19
17Jan WessbergHärlövs IF48:53+20:4014:55
18Lena DanielssonHärlövs IF49:56+21:4315:14
19Karin AnderssonFrosta OK51:05+22:5215:35
20Bengt IvarssonOK Tyringe51:58+23:4515:52
21Anette BjelkHästveda OK52:28+24:1516:01
22Maritha SchönAndrarums IF52:39+24:2616:04
23Christina-A-M RönngrenLunds OK52:56+24:4316:09
24Åsa EnerothLunds OK53:07+24:5416:13
25Ebba NilssonÖrkelljunga FK53:18+25:0516:16
26Kerstin WessbergHärlövs IF53:21+25:0816:17
27Sten Åke KvistIS Kullen54:15+26:0216:33
27Eva-Lena EkbladFrosta OK54:15+26:0216:33
29Christin OlssonOK Gynge54:38+26:2516:40
30Lena StrandMarkaryds FK57:50+29:3717:39
31Anders YngveOK Kontinent59:15+31:0218:05
32Susanne IngemanssonYstads OK1:01:10+32:5718:40
33Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad1:01:33+33:2018:47
34Cecilia ÖdénLunds OK1:01:50+33:3718:52
35Ingvar SchönAndrarums IF1:01:53+33:4018:53
35Gustaf SchejaFrosta OK1:01:53+33:4018:53
37Roland ErikssonHästveda OK1:01:56+33:4318:54
38Tor HellbergLunds OK1:04:04+35:5119:33
39Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna1:11:50+43:3721:56
40Mats RosénHästveda OK1:12:02+43:4921:59
41Johan PetterssonReijmyre IF1:18:38+50:2524:00
42Gunnar SvenssonAndrarums IF1:22:48+54:3525:16
43Emma CarlstedtHjärnarps OL1:36:10+1:07:5729:21
44Pamela SvenssonLunds OK1:38:16+1:10:0330:00
Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Carolina NilssonOK Kompassenej godkänd

Öppen 8

4 450 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan AspegrenOK Kontinent28:566:30
2Göran SundblomLunds OK30:54+1:586:56
3Johan SanderSkåneslättens OL33:45+4:497:35
4Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK37:24+8:288:24
5David BengtssonFK Åsen37:50+8:548:30
6Mattias KovacicFrosta OK38:19+9:238:36
7Håkan GrubbMalmö OK38:55+9:598:44
8Staffan HaglindKlubblös39:10+10:148:48
9Mattias WallinLunds OK40:20+11:249:03
10Ulf BeringHelsingborgs SOK42:00+13:049:26
11Eva-Lotta BengtslinLunds OK42:51+13:559:37
12Jon MobergFK Göingarna44:11+15:159:55
13Eddie KarlssonOK Vilse 8744:30+15:3410:00
14Fredrik NordgrenOK Kontinent44:36+15:4010:01
15Magnus SchönEj klubbansluten45:33+16:3710:14
16Isak EngOK Pan-Kristianstad45:58+17:0210:19
17Hampus ÅgrenLunds OK46:08+17:1210:22
18Göran JohanssonOK Tyringe48:27+19:3110:53
19Bengt-Arne ClaessonMalmö OK48:31+19:3510:54
20Roger ThörnOK Vilse 8749:07+20:1111:02
21Per PegardOK Gynge49:09+20:1311:02
22Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK51:39+22:4311:36
23David AnderssonIFK Lidingö SOK51:58+23:0211:40
24Miklos MolnarLunds OK53:38+24:4212:03
25Alexander GameliusMalmö OK54:06+25:1012:09
26Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad55:53+26:5712:33
27Jimmy AnderssonKlubblös56:44+27:4812:44
28Peter BengtslinLunds OK58:05+29:0913:03
29Mårten MellbyEslövs FK58:20+29:2413:06
30Kerstin JohnssonKlubblös59:33+30:3713:22
31Helena ÅhlinHelsingborgs SOK59:46+30:5013:25
32Charlie FhermHästveda OK1:00:41+31:4513:38
33Ronny FhermHästveda OK1:00:42+31:4613:38
34Anna NordgrenOK Kontinent1:01:51+32:5513:53
35Anders ÅbergSkåneslättens OL1:02:45+33:4914:06
36Johan WensäterLunds OK1:11:09+42:1315:59
37Stein ØstbyMalmö OK1:11:12+42:1616:00
38Jenny GustafssonLunds OK1:15:01+46:0516:51
39Per EnerothLunds OK1:15:07+46:1116:52
40Claes LinseforsLunds OK1:15:25+46:2916:56
41Erik LindbergEslövs FK1:15:28+46:3216:57
42Ronny LiljenbergEslövs FK1:15:30+46:3416:57
43Magnus LinderotKlubblös1:18:22+49:2617:36
44Anders SandbergEj klubbansluten1:28:02+59:0619:46
45Katarina FastOK Pan-Kristianstad1:34:04+1:05:0821:08
46Gustav JonssonKlubblös1:45:06+1:16:1023:37
47Anders FreijLunds OK1:51:14+1:22:1824:59
Göran FrankEslövs FKej godkänd
Karl MinörLunds OKej start

Öppen 9

6 975 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad48:056:53
2Per-Ola OlssonOK Vilse 8754:53+6:487:52
3Stefan RosénHästveda OK1:02:52+14:479:00
4Stefan CollrydBredaryds SOK1:17:13+29:0811:04
5Victor IngemanssonEj klubbansluten1:21:04+32:5911:37
6Robert BertilssonLunds OK1:21:39+33:3411:42
7Fredrik HjortHelsingborgs SOK1:23:30+35:2511:58
8Gert PetterssonLunds OK1:34:25+46:2013:32
9Andreas EkbladFrosta OK1:39:18+51:1314:14
10Göran FastOK Pan-Kristianstad1:41:27+53:2214:32
11Anders NilssonMalmö OK1:50:56+1:02:5115:54 Ladda ner rutt i gpx-format

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser