Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för FK Åsen, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FK Åsen, medel
Arrangörsorganisation: FK Åsen
Datum: söndag 15 september 2019

Lunds OK

81 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ingemar SvenssonH80 (5)32:5613:10
1Anna EriksonU2 (7)35:5117:16
1Lotta LinseforsD60 (8)23:518:54
1Gudrun NilssonD65 (7)34:1613:18
1Lovisa WahlbomD18 (3)41:1211:56
1Sara Snogerup LinseD55 (10)25:018:51
2Emelie EklöfD21 (13)33:42+0:018:07
2Tina LjungqvistD18 (3)46:31+5:1913:28
2Göran SundblomÖppen 8 (48)30:54+1:586:56
3Alfred OlssonH12 (7)32:48+15:3114:15
3Maria NilssonD40 (5)38:30+9:0011:14
4Eric WahlbomH12 (7)34:59+17:4215:12
4Vilgot HjelmU2 (7)42:47+6:5620:37
4Astrid HjelmD12 (9)33:04+6:2414:22
4Tereza PlanckD40 (5)42:09+12:3912:18
4Ann-Kristin SjöströmD55 (10)32:34+7:3311:31
4Anna LjungqvistD45 (16)29:41+4:169:39
5Love EnerothH12 (7)36:07+18:5015:42
5Bo Anders NilssonH65 (13)33:25+7:4911:08
5Viktor NordquistÖppen 5 (28)41:30+6:0512:01
6Kasper RingströmH12 (7)42:45+25:2818:35
6Filip BengtslinU1 (14)35:48+9:0318:50
6Rune BergH75 (24)35:12+5:4513:09
6Robert BertilssonÖppen 9 (11)1:21:39+33:3411:42
7Alma RingströmU2 (7)52:56+17:0525:30
7Esther Krogh NilssonD12 (9)38:37+11:5716:47
7Patrick AdlercreutzH60 (15)34:30+7:4310:17
7Karin WikforssÖppen 5 (28)48:10+12:4513:57
7Hanna ModinD21 (13)38:46+5:059:20
7Viktor Wallin ÖdénÖppen 3 (30)47:15+5:0117:10
8Gert PetterssonÖppen 9 (11)1:34:25+46:2013:32
8Ulf MinörH55 (11)34:50+10:1710:14
8Karin JohanssonÖppen 5 (28)48:52+13:2714:09
8Jenny VinbladÖppen 7 (46)40:53+12:4012:29
8Fabian LjungqvistH45 (15)32:47+6:238:17
8Anders EricssonH50 (24)33:42+8:489:13
9Mattias WallinÖppen 8 (48)40:20+11:249:03
9Anna HellnerD21 (13)44:36+10:5510:44
9Thomas VinbladÖppen 7 (46)41:05+12:5212:32
10Carin BergmanD70 (13)57:08+21:1222:51
10Fredrik HugossonH45 (15)33:48+7:248:33
10Marianne EriksonÖppen 5 (28)50:37+15:1214:40
11Albin HugossonÖppen 5 (28)52:34+17:0915:14
11Elin HugossonD21 (13)50:31+16:5012:10
11Mats EriksonH45 (15)34:27+8:038:43
11Kristin LindbergD70 (13)1:03:12+27:1625:16
11Eva-Lotta BengtslinÖppen 8 (48)42:51+13:559:37
11Joel Wallin ÖdénU1 (14)44:17+17:3223:18
12Inga LjungquistD70 (13)1:40:12+1:04:1640:04
12Cecilia HugossonÖppen 5 (28)52:40+17:1515:15
12Kyrre ThalbergH60 (15)38:56+12:0911:37
12Martin HeydenÖppen 7 (46)43:01+14:4813:08
12Mikael NilssonH21 (17)40:25+12:238:27
13Tom LindbergH75 (24)41:10+11:4315:23
14Christer JönssonH70 (29)46:16+20:2815:49
14Jens SörvikH45 (15)40:12+13:4810:10
15Fredrik WahlbomH45 (15)58:48+32:2414:53
16Kristina RylanderÖppen 5 (28)57:39+22:1416:42
17Hampus ÅgrenÖppen 8 (48)46:08+17:1210:22
20Richard BengtssonÖppen 5 (28)1:00:22+24:5717:29
21Lennart RevströmH70 (29)52:20+26:3217:53
21Sven ThelanderssonH75 (24)54:51+25:2420:30
22Jan HanssonH70 (29)53:06+27:1818:09
22Roland AkselssonH75 (24)1:12:12+42:4526:59
23Christer LjungquistH75 (24)1:25:26+55:5931:56
23Christina-A-M RönngrenÖppen 7 (46)52:56+24:4316:09
24Miklos MolnarÖppen 8 (48)53:38+24:4212:03
24Åsa EnerothÖppen 7 (46)53:07+24:5416:13
24Fanni Gustafson FaegerstenÖppen 5 (28)1:10:59+35:3420:34
28Peter BengtslinÖppen 8 (48)58:05+29:0913:03
34Cecilia ÖdénÖppen 7 (46)1:01:50+33:3718:52
36Johan WensäterÖppen 8 (48)1:11:09+42:1315:59
38Tor HellbergÖppen 7 (46)1:04:04+35:5119:33
38Jenny GustafssonÖppen 8 (48)1:15:01+46:0516:51
39Per EnerothÖppen 8 (48)1:15:07+46:1116:52
40Claes LinseforsÖppen 8 (48)1:15:25+46:2916:56
44Pamela SvenssonÖppen 7 (46)1:38:16+1:10:0330:00
47Anders FreijÖppen 8 (48)1:51:14+1:22:1824:59
Stig WilsonInskolning (4)fullföljt
Barbro HugossonD80 (2)ej godkänd
David EriksonÖppen 3 (30)utgått
Margareta SjöbergD70 (13)ej start
David LarssonH21 (17)ej start
Johan AdetorpH40 (10)ej start
Karl MinörÖppen 8 (48)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser