Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nyköpingsnatten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nyköpingsnatten
Arrangörsorganisation: Nyköpings OK
Datum: fredag 22 mars 2019

D21

6 075 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BachmanIFK Lidingö SOK42:196:57
2Lilian ForsgrenOK Tisaren43:42+1:237:11
3Frida VikströmSundsvalls OK43:54+1:357:13
4Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF44:10+1:517:16
5Lisa AnderssonÄrla IF44:34+2:157:20
6Kristin HylanderNyköpings OK44:46+2:277:22
7Lovisa PerssonOK Tisaren44:55+2:367:23
8Johanna EngströmOK Hällen46:23+4:047:38
9Tilde BacklundOK Södertörn47:28+5:097:48
10Julia DavidssonÄrla IF48:14+5:557:56
11Johanna ÖbergOK Hällen49:56+7:378:13
12Enni JalavaTurun Suunnistajat50:04+7:458:14
13Rebecka NylinOK Tisaren50:30+8:118:18
14Malin Leijon LindOK Kolmården50:36+8:178:19
15Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK50:42+8:238:20
16Rebecka HylanderNyköpings OK51:26+9:078:27
17Ellinor ErikssonOK Tisaren51:33+9:148:29
18Hanga SzuromiTurun Suunnistajat51:35+9:168:29
19Josefin ErlandssonOK Milan51:37+9:188:29
20Tilda GolsäterKorsnäs IF OK51:40+9:218:30
21Fanny SundbladEksjö SOK51:56+9:378:32
22Frida HectorSnättringe SK53:24+11:058:47
23Ebba LindOK Skärmen53:29+11:108:48
24Moa WestbladOK Ravinen54:08+11:498:54
25Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF56:36+14:179:19
26Sara JohanssonDomnarvets GOIF56:40+14:219:19
27Emma KantarpÄrla IF56:49+14:309:21
28Anna GröllEksjö SOK56:52+14:339:21
29Sonja JulkunenTurun Suunnistajat56:57+14:389:22
30Signe NilssonNyköpings OK1:01:23+19:0410:06
31Jessica HallidayDomnarvets GOIF1:03:34+21:1510:27
32Sofia JohanssonOK Skärmen1:03:48+21:2910:30
33Emilia EngelOK Ravinen1:04:15+21:5610:34
34Ilona LainioTurun Suunnistajat1:09:18+26:5911:24
35Hanne ManderbackaTurun Suunnistajat1:09:20+27:0111:24
36Laura JerkkuTurun Suunnistajat1:19:07+36:4813:01
Tilda DalekantIFK Enskedeej godkänd
Jenny WegebroSundsvalls OKej godkänd
Ida HylanderNyköpings OKutgått
Tone AlbrektssonOK Ravinenej start
Alli HaavistoTurun Suunnistajatej start
Anna HallménOK Tisarenej start
Sofia LindhagenIFK Enskedeej start
Erica PetterssonIFK Göteborg Orienteringej start

H21

8 650 m, 115 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BergmanOK Ravinen48:575:39
2Simon HectorSnättringe SK49:01+0:045:40
3Filip JacobssonOK Tisaren49:07+0:105:40
4Ville JohanssonOK Kolmården49:16+0:195:41
5Emil AnderssonÄrla IF51:12+2:155:55
6Johan RunessonTampereen Pyrintö52:13+3:166:02
7Viktor SvenskStora Tuna OK52:16+3:196:02
8Ludvig EkNyköpings OK52:18+3:216:02
9Emil LjungemyrOK Kolmården52:20+3:236:03
10Anton ForsbergStora Tuna OK52:21+3:246:03
11Johan GibergSödertälje-Nykvarn OF52:22+3:256:03
12Lauri NenonenKalevan Rasti52:25+3:286:03
13Petter ErikssonÄrla IF52:30+3:336:04
14Andreas HallIFK Lidingö SOK52:34+3:376:04
15Ludvig ErikssonKils OK53:40+4:436:12
16Jere PajunenKalevan Rasti53:41+4:446:12
17Robbin KantarpÄrla IF53:47+4:506:13
18Olle KaleredStora Tuna OK53:48+4:516:13
19Eduardo Gil MarcosTurun Metsänkävijät53:50+4:536:13
20Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF54:04+5:076:15
21Melker ForsbergKFUM Örebro OK54:06+5:096:15
22Erik PetterssonOK Denseln54:08+5:116:15
23Hector HainesIFK Lidingö SOK54:13+5:166:16
24Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF54:23+5:266:17
25Hugo LillieströmOK Roxen54:24+5:276:17
26Tapani MäkinenTurun Metsänkävijät54:27+5:306:17
27Marcin BiedermanOK Kolmården54:43+5:466:19
28Edgars BertuksTurun Metsänkävijät54:57+6:006:21
29Erik LiljequistStora Tuna OK55:15+6:186:23
30Robert MerlTurun Metsänkävijät55:55+6:586:27
31Philip CarlssonNyköpings OK55:57+7:006:28
32Carl CarlssonNyköpings OK56:15+7:186:30
33Peter ÖbergOK Hällen56:19+7:226:30
34Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK57:05+8:086:35
35Uldis UpitisTurun Metsänkävijät57:07+8:106:36
36Touko SeppäTurun Suunnistajat57:09+8:126:36
37Fricis SpektorsTurun Metsänkävijät57:10+8:136:36
38Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK57:14+8:176:36
39Timo MähönenIFK Lidingö SOK57:17+8:206:37
40Martins SirmaisTurun Metsänkävijät57:18+8:216:37
41Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK57:19+8:226:37
42Hannu AirilaKalevan Rasti57:23+8:266:38
43Matthew FellbaumTurun Metsänkävijät59:12+10:156:50
44Oscar VångellÄrla IF59:21+10:246:51
45Tommy SöderbergOK Hällen59:23+10:266:51
46Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF59:31+10:346:52
47Albin FalkNyköpings OK59:58+11:016:55
48Rihards R. KruminsTurun Metsänkävijät1:00:00+11:036:56
49Oskar LindEksjö SOK1:00:25+11:286:59
50Emil KaleredOK Denseln1:01:29+12:327:06
51Kalle BergmanOK Ravinen1:01:55+12:587:09
52Per ÖbergOK Hällen1:02:38+13:417:14
53Joakim SvenskStora Tuna OK1:03:40+14:437:21
54Matiss SliksjanisTurun Metsänkävijät1:03:59+15:027:23
55Viktor SkoogKils OK1:04:05+15:087:24
56Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:04:17+15:207:25
57Esa HuttunenTurun Metsänkävijät1:06:34+17:377:41
58Simon HodlerIFK Mora OK1:06:45+17:487:43
59David LundstenIFK Umeå1:06:48+17:517:43
60Jonas EngströmOK Hällen1:06:58+18:017:44
61Mikko HuhtinenTurun Suunnistajat1:07:09+18:127:45
62Stefan Svensson GeliusSnättringe SK1:08:39+19:427:56
63Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF1:10:54+21:578:11
64Isak GeliusSnättringe SK1:10:56+21:598:12
64David HectorSnättringe SK1:10:56+21:598:12
66Andreas NäslundVästerås SOK1:11:07+22:108:13
67Mattias MårtsStora Tuna OK1:11:26+22:298:15
68Marijonas GipasOK Ravinen1:11:46+22:498:17
69Melker LundinOK Hällen1:11:47+22:508:17
70Tom CampbellOK Kolmården1:12:31+23:348:23
71Johan AronssonOK Tisaren1:12:53+23:568:25
72Endijs D. TitomersTurun Metsänkävijät1:13:51+24:548:32
73Janis KumsTurun Metsänkävijät1:13:52+24:558:32
74Peter LöfåsDomnarvets GOIF1:14:16+25:198:35
75Saku ValkilaTurun Suunnistajat1:15:07+26:108:41
76Valentin KoziavinSnättringe SK1:15:11+26:148:41
77Antonín SemeradSK Praga1:16:07+27:108:47
78Olle CarlssonSöders-Tyresö1:16:18+27:218:49
79Juho RajaniemiTurun Suunnistajat1:16:27+27:308:50
80Albin AnderssonOK Ravinen1:17:12+28:158:55
81Erik HelanderOK Roxen1:17:18+28:218:56
82Morgan KarlssonSundbybergs IK1:17:56+28:599:00
83Hans PerssonIFK Umeå1:22:29+33:329:32
84Hampus HatlenSnättringe SK1:23:45+34:489:40
85Lukas NovakEksjö SOK1:24:14+35:179:44
86Fredric JohanssonSnättringe SK1:24:22+35:259:45 Ladda ner rutt i gpx-format
87Anders KnutssonLinköpings OK1:24:30+35:339:46
88Erik ToomingasSundsvalls OK1:25:22+36:259:52
89Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro1:25:58+37:019:56
90Johan BernhardSnättringe SK1:26:58+38:0110:03
91Mikael NybergSkattkärrs SOK1:27:46+38:4910:08
92Christoffer AndersénOK Tisaren1:27:53+38:5610:09
93Simon NybergNAIS Orienteringsklubb1:27:58+39:0110:10
94Per ForsbergIFK Enskede1:29:40+40:4310:21
95Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK1:30:25+41:2810:27
96Joachim WansölinOK Ravinen1:30:49+41:5210:29
97John WolgastSnättringe SK1:30:57+42:0010:30
98Karl LundinOK Hällen1:38:25+49:2811:22
Josh BeechEspoon Suuntaej godkänd
Love BerzellOK Ravinenej godkänd
Alex CarcasTurun Metsänkävijätej godkänd
Jacob ErikssonKFUM Örebro OKej godkänd
Gustav FrænellSundsvalls OKej godkänd
Albin HainkeSnättringe SKej godkänd
Mats JönssonKorsnäs IF OKej godkänd
Erik LindgrenOK Tisarenej godkänd
Jonas LundgrenLinköpings OKej godkänd
Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OLej godkänd
Martin NilssonIFK Umeåej godkänd
Henrik PetrisiVästerbergslagens OLej godkänd
Scott FraserTurun Metsänkävijätutgått
Axel GranqvistOK Ravinenutgått
Oskari NummelinTurun Suunnistajatutgått
Markus RäsänenKalevan Rastiutgått
Gustav ÖhgrenOK Kåreutgått
Oskar CarlborgOK Hällenej start
Mattias FrisbergOK Roxenej start
Miika KirmulaKalevan Rastiej start
Linus MalmKFUM Örebro OKej start
David ModigOK Denselnej start
William NilssonNyköpings OKej start
Viktor SilvemarkÄrla IFej start
Lars SoldaggOK Klemmingenej start
Gleb TikhonovTurun Metsänkävijätej start
Bart Van WijngaardenOK Klemmingenej start
Michael WilhelmssonKorsnäs IF OKej start

Öppen 7

3 375 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes SvahnOK Ravinen29:398:47
2Martin RinnbäckOK Ravinen35:12+5:3310:25
3Björn LundquistOK Ravinen36:03+6:2410:40
4Erik LundquistOK Ravinen40:01+10:2211:51
5Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL43:17+13:3812:49
6Mickael GöranssonHagaby GoIF Örebro46:19+16:4013:43
7Maja BergqvistKorsnäs IF OK46:44+17:0513:50
7Thea NordinKorsnäs IF OK46:44+17:0513:50
9Jesper NordinKorsnäs IF OK46:46+17:0713:51
10William MöllerSkarpnäcks OL47:41+18:0214:07
11Justus ArenanderSkarpnäcks OL47:45+18:0614:08
12Klara HöglundEksjö SOK50:00+20:2114:48
13Fredrik PetrisiVästerbergslagens OL50:55+21:1615:05
14Kurt NensénOK Måsen52:26+22:4715:32
15Frida MouchardIF Hallby SOK52:50+23:1115:39
16Fredrik MouchardIF Hallby SOK52:53+23:1415:40
17Jari ValimaaKlubblös54:28+24:4916:08
18Leo LjungbergSkarpnäcks OL55:49+26:1016:32
19Hampus HolmbergSkarpnäcks OL55:54+26:1516:33
20Tove SvedellSkarpnäcks OL55:59+26:2016:35
21Majken JanssonSkarpnäcks OL56:03+26:2416:36
22Martin ErikssonAnnebergs GIF1:01:12+31:3318:08
23Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF1:01:22+31:4318:10
24Camilla RosénAnnebergs GIF1:01:27+31:4818:12
25Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg1:04:20+34:4119:03
26Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg1:04:43+35:0419:10
27Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg1:04:48+35:0919:12
28Per-Ingvar AdamssonTrosabygdens OK1:14:13+44:3421:59
29Lennart KjellgrenLjusdals OK1:15:25+45:4622:20
30Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:39:07+1:09:2829:22
31Ida WesselLänna IF1:40:41+1:11:0229:49
Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Kirsi ValimaaKlubblösej godkänd
Annika BerntssonVäsby OKej godkänd
Jörgen StegardSkarpnäcks OLej godkänd
Samuel HowardSkarpnäcks OLej godkänd
Teodor JonssonSkarpnäcks OLej godkänd
Albin LindskogOK Ravinenutgått
Karl KvarnforsSkarpnäcks OLutgått
Mette HuitfeldtSkarpnäcks OLej start
Arvid KristofferssonSkarpnäcks OLej start
Henrik NettelmarkSurahammars SOKej start
Vidar NettelmarkSurahammars SOKej start

Öppen 8

4 900 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor AntonssonEksjö SOK39:097:59
2Martin RegbornHagaby GoIF Örebro39:42+0:338:06
3Per HolmIFK Mora OK40:24+1:158:14
4Emma ErikssonEksjö SOK40:36+1:278:17
5Artem PanchenkoIFK Mora OK41:07+1:588:23
6Andreas BerganderEksjö SOK42:06+2:578:35
7Emil SvenskStora Tuna OK42:11+3:028:36
7Kristian DahlströmIFK Mora OK42:11+3:028:36
9Christian HjalmarssonKamrat och IF KIF43:18+4:098:50
10Leevi RöntynenTurun Suunnistajat45:35+6:269:18
11Hugo JakobssonEksjö SOK48:28+9:199:53
12Niklas WansölinOK Ravinen48:49+9:409:57
13Emil AnderssonLänna IF49:24+10:1510:04
14Simon SvahnEksjö SOK51:19+12:1010:28
15Joakim OlssonVäsby OK57:25+18:1611:43
16Martina RizziEksjö SOK57:39+18:3011:45
17Staffan KjellmanOK Ravinen57:54+18:4511:48
18Gustav BjörklundIFK Enskede59:15+20:0612:05
19Simon NilssonEksjö SOK1:00:07+20:5812:16
20Anders BjörklundIFK Enskede1:00:18+21:0912:18
21Patric De BoussardIFK Enskede1:01:04+21:5512:27
22Sarina ZülligEksjö SOK1:01:23+22:1412:31
23Onni SinerväTurun Suunnistajat1:02:37+23:2812:46
24Dennis NyqvistVäsby OK1:04:00+24:5113:03
25Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad1:05:22+26:1313:20
26Peter AlbinssonIFK Enskede1:06:22+27:1313:32
27Oskar SvahnEksjö SOK1:09:38+30:2914:12
28Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb1:10:39+31:3014:25
29Sakari HolmroosTurun Suunnistajat1:11:59+32:5014:41
30Joonas PaananenTurun Suunnistajat1:13:06+33:5714:55
31Fredrik ÅslundKatrineholms OK1:16:31+37:2215:36
32Per SkyllbergOK Klemmingen1:16:36+37:2715:37
33Nils Forsberg RundströmIFK Enskede1:18:39+39:3016:03
34Harald BauerIFK Lidingö SOK1:23:03+43:5416:56
35Vera RolfssonSkarpnäcks OL1:32:46+53:3718:55
36Tindra JonssonSkarpnäcks OL1:33:06+53:5719:00
37Frida ArnessonSkarpnäcks OL1:33:08+53:5919:00
38Per WesterlundSkogsluffarnas OK2:16:00+1:36:5127:45
Pontus AxellIFK Enskedeej godkänd
Lukas ÖstmanSkarpnäcks OLej godkänd
Linus HalvorsenSkarpnäcks OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser