*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Finspångs vårlopp

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Finspångs vårlopp
Arrangörsorganisation: Finspångs SOK
Datum: lördag 24 mars 2018

Bana A 8,2km svart

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ville JohanssonOK Kolmården54:16
2Emil LjungemyrOK Kolmården58:12+3:56
3Robbin KantarpÄrla IF59:01+4:45
4Per LindmanFinspångs SOK59:27+5:11
5Jonas EngströmOK Hällen1:00:22+6:06
6Leo JohanssonOK Kolmården1:02:45+8:29
7Ondrej VolakFinspångs SOK1:03:21+9:05
8Jan RusinFinspångs SOK1:06:27+12:11
9Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF1:09:02+14:46
10Martin RoudnyFinspångs SOK1:09:55+15:39
11Pontus LindblomOK Roxen1:11:24+17:08
12Arvid LinderOK Hällen1:11:59+17:43
13Fredrik JohanssonOK Nacke1:12:15+17:59
14Emil RankkaOK Roxen1:12:41+18:25
15Anders LillieströmOK Roxen1:19:43+25:27
16Emma HelmerssonOK Roxen1:25:01+30:45
17Johanna EngströmOK Hällen1:26:03+31:47
18Måns WidemarkTjalve IF Norrköping1:29:30+35:14
19Fanny AsketunOK Roxen1:35:51+41:35
20Roushan Rezvani AranyLinköpings OK2:01:16+1:07:00

Bana B 5 km lila/svart

23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Filip KarlssonIF Hagen35:03
2Henrik LjungemyrOK Kolmården46:19+11:16
3Jan Senior RusinFinspångs SOK48:36+13:33
4Jesper WaldfeltFinspångs SOK48:40+13:37
5Lisa BerggrenOK Kolmården49:33+14:30
6Kerstin LjungemyrOK Kolmården52:42+17:39
7Jana PeterovaFinspångs SOK52:50+17:47
8Henrik GöhlFinspångs SOK54:29+19:26
9Emma KantarpÄrla IF54:32+19:29
10Mats RosanderFinspångs SOK57:02+21:59
11Elin GunnarssonFinspångs SOK57:29+22:26
12Agnes WesterbergOK Roxen1:00:18+25:15
13Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping1:03:47+28:44
14Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF1:04:04+29:01
15Anita WehlinSkogspojkarnas OK1:04:18+29:15
16Linnea NordOK Klemmingen1:05:58+30:55
17Anna KullbergBjörkfors GOIF1:09:17+34:14
18Carina KaleredOK Denseln1:13:22+38:19
19Christopher AnderssonVingåkers OK1:17:49+42:46
20Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb1:17:56+42:53
21Maria LillieströmOK Roxen1:19:05+44:02
22Ebba HedegårdOK Kolmården1:22:41+47:38
23Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb1:44:00+1:08:57
Ellinor ErikssonOK Tisarenej start
Edvin WaldfeltFinspångs SOKej start

Bana C 3,2km orange

21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna GillerforsNAIS Orienteringsklubb37:08
2Jensine SvenssonFinspångs SOK40:29+3:21
3Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb42:21+5:13
4Helena HolmOK Roxen44:49+7:41
5Johan DahmTjalve IF Norrköping46:48+9:40
6Lena RosanderFinspångs SOK48:03+10:55
7Runar AldénOK Kolmården48:15+11:07
8Maja HarryssonFinspångs SOK53:23+16:15
9Britt-Marie AldénOK Kolmården54:21+17:13
10Jesper AnderssonVingåkers OK56:54+19:46
11Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb56:59+19:51
12Stig BengtssonMotala AIF OL59:27+22:19
13Gustaf KullbergBjörkfors GOIF1:00:08+23:00
14Eva-Britt HultquistFinspångs SOK1:01:56+24:48
15Britten PerssonFinspångs SOK1:07:26+30:18
16Kerstin BengtssonMotala AIF OL1:07:37+30:29
17Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping1:18:34+41:26
18Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping1:18:58+41:50
19Elin BomTjalve IF Norrköping1:19:01+41:53
20Melker WaldfeltFinspångs SOK1:25:19+48:11
21Moa GöhlFinspångs SOK1:25:23+48:15
Jonathan AnderssonVingåkers OKej start
Elmer WaldfeltFinspångs SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser