Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Finspångs vårlopp

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Finspångs vårlopp
Arrangörsorganisation: Finspångs SOK
Datum: lördag 24 mars 2018

Björkfors GOIF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
13Gustaf KullbergBana C 3,2km orange (21)1:00:08+23:00
14Bengt-Ove BlomkvistBana B 5 km lila/svart (23)1:04:04+29:01
17Anna KullbergBana B 5 km lila/svart (23)1:09:17+34:14

Finspångs SOK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Jensine SvenssonBana C 3,2km orange (21)40:29+3:21
3Jan Senior RusinBana B 5 km lila/svart (23)48:36+13:33
4Jesper WaldfeltBana B 5 km lila/svart (23)48:40+13:37
4Per LindmanBana A 8,2km svart (20)59:27+5:11
6Lena RosanderBana C 3,2km orange (21)48:03+10:55
7Jana PeterovaBana B 5 km lila/svart (23)52:50+17:47
7Ondrej VolakBana A 8,2km svart (20)1:03:21+9:05
8Maja HarryssonBana C 3,2km orange (21)53:23+16:15
8Henrik GöhlBana B 5 km lila/svart (23)54:29+19:26
8Jan RusinBana A 8,2km svart (20)1:06:27+12:11
10Mats RosanderBana B 5 km lila/svart (23)57:02+21:59
10Martin RoudnyBana A 8,2km svart (20)1:09:55+15:39
11Elin GunnarssonBana B 5 km lila/svart (23)57:29+22:26
14Eva-Britt HultquistBana C 3,2km orange (21)1:01:56+24:48
15Britten PerssonBana C 3,2km orange (21)1:07:26+30:18
20Melker WaldfeltBana C 3,2km orange (21)1:25:19+48:11
21Moa GöhlBana C 3,2km orange (21)1:25:23+48:15
Edvin WaldfeltBana B 5 km lila/svart (23)ej start
Elmer WaldfeltBana C 3,2km orange (21)ej start

IF Hagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Filip KarlssonBana B 5 km lila/svart (23)35:03

Linköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
20Roushan Rezvani AranyBana A 8,2km svart (20)2:01:16+1:07:00

Motala AIF OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
12Stig BengtssonBana C 3,2km orange (21)59:27+22:19
16Kerstin BengtssonBana C 3,2km orange (21)1:07:37+30:29

NAIS Orienteringsklubb

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Anna GillerforsBana C 3,2km orange (21)37:08
3Carl-Gustav NöjdBana C 3,2km orange (21)42:21+5:13
11Gustav GranströmBana C 3,2km orange (21)56:59+19:51
20Åsa GranströmBana B 5 km lila/svart (23)1:17:56+42:53
23Mattis GranströmBana B 5 km lila/svart (23)1:44:00+1:08:57

OK Denseln

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
18Carina KaleredBana B 5 km lila/svart (23)1:13:22+38:19

OK Hällen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Jonas EngströmBana A 8,2km svart (20)1:00:22+6:06
12Arvid LinderBana A 8,2km svart (20)1:11:59+17:43
17Johanna EngströmBana A 8,2km svart (20)1:26:03+31:47

OK Klemmingen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
16Linnea NordBana B 5 km lila/svart (23)1:05:58+30:55

OK Kolmården

9 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Ville JohanssonBana A 8,2km svart (20)54:16
2Henrik LjungemyrBana B 5 km lila/svart (23)46:19+11:16
2Emil LjungemyrBana A 8,2km svart (20)58:12+3:56
5Lisa BerggrenBana B 5 km lila/svart (23)49:33+14:30
6Kerstin LjungemyrBana B 5 km lila/svart (23)52:42+17:39
6Leo JohanssonBana A 8,2km svart (20)1:02:45+8:29
7Runar AldénBana C 3,2km orange (21)48:15+11:07
9Britt-Marie AldénBana C 3,2km orange (21)54:21+17:13
22Ebba HedegårdBana B 5 km lila/svart (23)1:22:41+47:38

OK Nacke

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
13Fredrik JohanssonBana A 8,2km svart (20)1:12:15+17:59

OK Roxen

8 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Helena HolmBana C 3,2km orange (21)44:49+7:41
11Pontus LindblomBana A 8,2km svart (20)1:11:24+17:08
12Agnes WesterbergBana B 5 km lila/svart (23)1:00:18+25:15
14Emil RankkaBana A 8,2km svart (20)1:12:41+18:25
15Anders LillieströmBana A 8,2km svart (20)1:19:43+25:27
16Emma HelmerssonBana A 8,2km svart (20)1:25:01+30:45
19Fanny AsketunBana A 8,2km svart (20)1:35:51+41:35
21Maria LillieströmBana B 5 km lila/svart (23)1:19:05+44:02

OK Tisaren

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Ellinor ErikssonBana B 5 km lila/svart (23)ej start

Skogspojkarnas OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
15Anita WehlinBana B 5 km lila/svart (23)1:04:18+29:15

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Michael WehlinBana A 8,2km svart (20)1:09:02+14:46

Tjalve IF Norrköping

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Johan DahmBana C 3,2km orange (21)46:48+9:40
13Valter FredrikssonBana B 5 km lila/svart (23)1:03:47+28:44
17Klara ZimmermanBana C 3,2km orange (21)1:18:34+41:26
18Måns WidemarkBana A 8,2km svart (20)1:29:30+35:14
18Karin ZimmermanBana C 3,2km orange (21)1:18:58+41:50
19Elin BomBana C 3,2km orange (21)1:19:01+41:53

Vingåkers OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
10Jesper AnderssonBana C 3,2km orange (21)56:54+19:46
19Christopher AnderssonBana B 5 km lila/svart (23)1:17:49+42:46
Jonathan AnderssonBana C 3,2km orange (21)ej start

Ärla IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Robbin KantarpBana A 8,2km svart (20)59:01+4:45
9Emma KantarpBana B 5 km lila/svart (23)54:32+19:29

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser