Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för ParkO 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: ParkO 1
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: tisdag 17 april 2018

D21

3 380 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika JohanssonÖstersunds OK22:576:47
2Johanna ÅgranOK Storsjön23:20+0:236:54
3Helen HanstockÖstersunds OK23:54+0:577:04
4Frida LundagårdsKlubblös24:37+1:407:16
5Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarna26:10+3:137:44
6Ingela RönnestrandFrösö IF27:20+4:238:05
7Elin HedmanÖstersunds OK27:53+4:568:14
8Agnes MattssonTandsbyns IF28:25+5:288:24
Hanna Sunnerheim SjöbergÖstersunds OKej godkänd
Sofia LevinUmeå OKutgått

H21

3 970 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David SundströmSöderhamns OK19:234:52
2Olle NäslundÖstersunds OK20:00+0:375:02
3Ulf LindqvistÖstersunds OK20:34+1:115:10
4Martin SundströmSöderhamns OK21:10+1:475:19
5Axel BengtssonSol Tranås21:52+2:295:30
6Martin OhlssonOK Storsjön21:53+2:305:30
7Daniel BerggrenÖstersunds OK22:16+2:535:36
8David LarssonKlubblös22:57+3:345:46
9Pär BodénLitsbygdens SK22:58+3:355:47
10Tor RönnestrandFrösö IF23:30+4:075:55
11Marcus BäckströmÖstersunds OK23:42+4:195:58
12Lars-Åke LarssonÖstersunds OK24:59+5:366:17
13Henrik JonssonÖstersunds OK25:08+5:456:19
14Marie OhlssonOK Storsjön25:47+6:246:29
15Axel ArnessonÖstersunds OK26:31+7:086:40
16Jörgen MattssonTandsbyns IF26:43+7:206:43
17Tobias HallKlubblös27:09+7:466:50
18James TurtonÖstersunds OK28:02+8:397:03
19Jonas PetersonIFK Umeå29:29+10:067:25
20Petter SunnerheimÖstersunds OK36:03+16:409:04
Hannes Sjölund MyhrÖstersunds OKej godkänd

H20

3 380 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn RönnestrandFrösö IF21:066:14
2Richard EngholmTandsbyns IF21:48+0:426:26
3Thor NybergFrösö IF21:51+0:456:27

D16

2 650 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Flisa RavaldÖstersunds OK17:526:44
2Tindra ÖsterbergÖstersunds OK23:18+5:268:47
3Ester OlofssonOK Storsjön23:52+6:009:00
4Jenny JohannessonÖstersunds OK29:16+11:2411:02

H16

2 650 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Manne SpångbergFrösö IF23:068:43
2Vidar BäckmanFrösö IF25:17+2:119:32

D14

2 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LindqvistÖstersunds OK15:077:07
2Elsa ArnessonÖstersunds OK20:04+4:579:27

H14

2 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tore HambergÖstersunds OK16:037:34
2Joar BäckmanFrösö IF18:49+2:468:52
3Malte OlofssonOK Storsjön20:53+4:509:51

D12

1 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Greta HedmanÖstersunds OK12:108:30
2Silje TirenKlubblös21:01+8:5114:41

H12

1 430 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle HambergÖstersunds OK10:077:04
2Måns RavaldÖstersunds OK10:32+0:257:21
3Adam TengbladFrösö IF11:21+1:147:56
4Olle SjöblomÖstersunds OK12:10+2:038:30
5Jonatan GreenÖstersunds OK13:57+3:509:45
6Måns TorstemoOpe if16:23+6:1611:27
7Nils ForzeliusKlubblös18:18+8:1112:47
8Wilmer NilssonKlubblös18:20+8:1312:49
9Rasmus KarlströmFrösö IF18:36+8:2913:00
10Wille LarssonKlubblös18:47+8:4013:08
Oskar BoströmÖstersunds OKej godkänd

D10

930 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edit OlofssonOK Storsjön11:2212:13
2Sigrid OhlssonOK Storsjön15:13+3:5116:21

H10

930 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik MaripuuÖstersunds OK11:2012:11
1Loa NordströmFrösö IF11:2012:11
3Nils RönnestrandFrösö IF11:23+0:0312:14
4Erik TengbladFrösö IF16:33+5:1317:47
4Isak OskarssonFrösö IF16:33+5:1317:47
Wilmer NilssonKlubblösej godkänd

H35

3 380 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders DanielssonÖstersunds OK18:245:26
2Johan AndreassonFrösö IF19:57+1:335:54
3Per-Erik RönnestrandFrösö IF21:08+2:446:15
4Adrian JonesÖstersunds OK21:09+2:456:15
5Robert HadefjellKlubblös22:11+3:476:33
6Johan BeiersenÖstersunds OK23:33+5:096:58
7Mats KarlströmFrösö IF25:44+7:207:36
André NordströmFrösö IFej godkänd

D45

2 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britta BrännströmÖstersunds OK24:159:09
2Åsa PerssonÖstersunds OK26:25+2:109:58
3Susanne LingblomOK Storsjön27:27+3:1210:21

H45

2 970 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola RavaldÖstersunds OK18:136:08
2Björn OlofssonOK Storsjön18:25+0:126:12
3Erik WillénÖstersunds OK20:32+2:196:54
4Urban LindgrenOK Storsjön23:23+5:107:52
5Hans GreenÖstersunds OK23:50+5:378:01

D55

2 650 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla GillströmÖstersunds OK22:498:36
2Monica Skoog BoströmBrunflo IF25:45+2:569:43
3Maria AndersdotterBrunflo IF27:05+4:1610:13
4Agneta SamuelssonFältjägarnas IF27:19+4:3010:18
5Kristina PetersonIFK Umeå30:04+7:1511:20

H55

2 650 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen ÅgranOK Storsjön21:178:01
2Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF22:23+1:068:26
3Sven Martin ErikssonÖstersunds OK26:27+5:109:58
4Göran NilssonOK Vildhussen27:11+5:5410:15

D65

2 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin WalltinÖstersunds OK22:3210:37
2Eva KilanderÖstersunds OK24:25+1:5311:31
3Helene EriksdotterÖstersunds OK24:41+2:0911:38

H65

2 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF16:337:48
2Ove HemmingssonBrunflo IF16:59+0:268:00
3Tom BrantheimÖstersunds OK19:33+3:009:13
4Bengt JonssonÖstersunds OK24:17+7:4411:27
5Seth PerssonFältjägarnas IF25:19+8:4611:56

D75

1 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eivor LindgrenBrunflo IF18:4914:08

H75

1 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar GustafssonFältjägarnas IF18:0813:38

U2

930 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theo LundströmÖGIF13:5915:02
2Arvid HedmanÖstersunds OK14:02+0:0315:05

Öppen motion 3

1 330 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe RoosÖstersunds OK11:098:23
2Klara RoosÖstersunds OK16:45+5:3612:35
3Björn WikstrandÖstersunds OK17:05+5:5612:50
4Eric LindbergÖstersunds OK19:11+8:0214:25

Öppen motion 5

2 650 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik FlygareÖstersunds OK20:177:39
2Anna-Karin RoosÖstersunds OK20:58+0:417:54
3Matilda HeiskanenÖstersunds OK23:03+2:468:41
4Siri NybergFrösö IF23:13+2:568:45
5Andreas HöglundKlubblös24:31+4:149:15
6Torulf BäckmanFrösö IF24:53+4:369:23
7Sara NordstrandKlubblös26:05+5:489:50
8Daniela WedekingMIUN27:05+6:4810:13

Öppen motion 7

3 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina PerssonUmeå OK24:016:02
2Joakim StenvallÖstersunds OK26:40+2:396:43
3Charlotta NilssonFrösö IF30:31+6:307:41
4Sofia LindgrenÖstersunds OK33:48+9:478:30

Knatte

600 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa NybergKlubblös9:2815:46
2Nils HedmanÖstersunds OK11:34+2:0619:16
3Alva MaripuuÖstersunds OK11:42+2:1419:30
4Grete OhlssonOK Storsjön12:51+3:2321:25
5Greta AndreassonFrösö IF12:58+3:3021:36
6Tilda GulleÖstersunds OK13:00+3:3221:40
7Malte NovenKlubblös14:27+4:5924:05
7Vilgot NovenKlubblös14:27+4:5924:05
9Lundvig BjörkÖstersunds OK14:33+5:0524:15
10Alfons BylanderFrösö IF15:44+6:1626:13
11Nike LindebergFrösö IF15:48+6:2026:20
12Ellen KindmalmKlubblös16:08+6:4026:53
13Tuve HûbinetteKlubblös16:23+6:5527:18
14Tobias BroströmKlubblös16:47+7:1927:58
15Elvin BroströmKlubblös17:02+7:3428:23
16Philip BylanderKlubblös20:11+10:4333:38
Olle BrännströmKlubblösutgått

Inskolning

930 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Alfons BylanderFrösö IFfullföljt
Lo FlygareÖstersunds OKfullföljt
Axel ForzeliusKlubblösfullföljt
August HûbinetteKlubblösfullföljt
Emilia JohanssonÖstersunds OKfullföljt
Vilda Larsson MagnussonÖstersunds OKfullföljt
Robin LindebergFrösö IFfullföljt
Ella MaripuuÖstersunds OKfullföljt
Freddie NilssonKlubblösfullföljt
Bosse SehlenKlubblösfullföljt
Svante SellenKlubblösfullföljt
Alva StåhlKlubblösfullföljt
Isak StåhlKlubblösfullföljt
Julia StåhlKlubblösfullföljt
Silje TirenKlubblösfullföljt
Mille WallinFrösö IFfullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser