Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bodens Bandyklubb OS, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bodens Bandyklubb OS, lång
Arrangörsorganisation: Bodens Bandyklubb OS
Datum: lördag 1 juni 2019

D21

7 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin LundgrenVittjärvs IK1:11:389:24
2Elsa ChristofferssonOK Renen1:22:11+10:3310:47
3Evelina ChristofferssonOK Renen1:24:47+13:0911:08

H21

9 910 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus WickbomBergnäsets AIK1:10:537:09
2Albert AskengrenBergnäsets AIK1:12:55+2:027:21
3Joar SvartholmBergnäsets AIK1:13:47+2:547:26
4Magnus LindmarkIFK Kiruna1:25:54+15:018:40
5Robert SandbergOK Roslagen1:27:02+16:098:46
Oskar ÖqvistBergnäsets AIKej start

D18

4 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen KillmeyVittjärvs IK1:04:3214:18

D16

4 860 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara KivijärviOK Renen47:559:51
2Matilda AasaOK Renen52:15+4:2010:45
Ella TuressonOK Renenej start

H16

5 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar IngvarssonOK Renen44:498:37
2Aron BlomqvistVittjärvs IK59:10+14:2111:22
Oskar ErikssonOK Renenej godkänd

D16 Kort

4 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia WickbomVittjärvs IK1:09:5517:00

D14

4 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mirjam EdinOK Renen40:279:50
2Lisa HörnquistOK Renen45:40+5:1311:06
3Alma HedlundOK Renen1:15:52+35:2518:27
Emma HasselströmOK Renenej godkänd
Alva EngströmOK Renenej start

H14

4 110 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid IngvarssonOK Renen34:078:18
2Tim LundbergOK Renen36:24+2:178:51
3Linus NordinOK Renen37:15+3:089:03
4Mattias KillmeyVittjärvs IK42:24+8:1710:18
5Arvid WeinzOK Renen51:43+17:3612:34
6Eric HasselströmOK Renen56:54+22:4713:50

D14 Kort

2 930 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Moa LundgrenVittjärvs IKej start

D12

2 930 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hedda EdinOK Renen32:0010:55
2Iris BergkvistOK Renen35:44+3:4412:11

H12

2 930 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilgot KuokkanenOK Renen27:589:32
2Hugo PellaVittjärvs IK47:20+19:2216:09
3Anton HanssonBergnäsets AIK56:08+28:1019:09
4Viktor JonssonOK Renen1:01:35+33:3721:01
5Axel EngströmOK Renen1:06:06+38:0822:33
6Emil EngströmOK Renen1:09:34+41:3623:44
Elias HedströmOK Renenej start

D10

2 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irma IngvarssonOK Renen30:1111:58
2Vilma KuokkanenOK Renen31:50+1:3912:37

H10

2 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin BerggrenOK Renen26:1210:23
2Erik HörnquistOK Renen28:50+2:3811:26

D40

4 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Catrin IngvarssonOK Renen49:0210:52
2Anneli WickbomVittjärvs IK1:13:45+24:4316:21
Sofia LundbergOK Renenej godkänd

H40

7 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BennitzOK Renen59:077:46
2Erik OlssonOK Renen59:35+0:287:49
3Jörgen IngvarssonOK Renen1:14:09+15:029:44
4Mats LuspaIFK Kiruna1:17:26+18:1910:10
5Fredrik EngströmOK Renen1:18:11+19:0410:16
6Jan HäggrotOK Renen1:20:52+21:4510:37
7Tomas HedströmOK Renen1:35:34+36:2712:33
8Samuel JonssonOK Renen2:33:59+1:34:5220:14
Melker PetterssonOK Renenej start

H45

6 110 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas LundbergOK Renen52:218:34
2Magnus LundgrenI 19 IF52:47+0:268:38
3Lars RovaI 19 IF58:46+6:259:37
4Niklas PermanI 19 IF1:06:41+14:2010:54
5Martin HasselströmOK Renen1:17:27+25:0612:40
6Rein PellaVittjärvs IK1:30:49+38:2814:51
7Anders JohanssonOK Renen1:33:40+41:1915:19
8Mats HanssonBergnäsets AIK1:43:47+51:2616:59
Stefan LauriGammelstads IFej start

H55

4 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frans WickbomI 19 IF41:179:09
2Per ÖgrenBergnäsets AIK41:29+0:129:11
3Ingvar IsakssonSeskarö IF45:26+4:0910:04
4Björn SamuelssonOK Renen1:24:16+42:5918:41

D60

3 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger VennbergOK Renen47:4914:32
2Britt KarlssonUmeå OK49:36+1:4715:04
3Angela NilssonSkellefteå OK1:01:49+14:0018:47
4Irene DanielssonPiteå IF Orienteringsklubb1:04:48+16:5919:41

H60

4 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henry BarskÖvertorneå IF45:5710:11
2Sture NorénÄlvsby IF OK47:56+1:5910:37
3Richard HolmgrenBergnäsets AIK51:08+5:1111:20
4Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK53:45+7:4811:55

H65

4 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt BennitzOK Enen46:3811:29
2Lennart KarlssonUmeå OK47:18+0:4011:39
3Torbjörn LundbergPiteå IF Orienteringsklubb51:26+4:4812:40
4Robert SvartholmGammelstads IF54:29+7:5113:25

H70

4 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo JohanssonIK Örnen Måttsund47:3011:41
2Hans Åke ErssonÖvertorneå IF1:09:03+21:3317:00
Olle DalhäggÖvertorneå IFej start

D75

2 860 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann PerssonPiteå IF Orienteringsklubb1:21:3728:32
Barbro LundqvistArvidsjaurs OKej godkänd

H75

3 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran EnkvistSkellefteå OK59:3018:05
2Roland LundqvistArvidsjaurs OK1:03:07+3:3719:11
Åke SaloniemiSK Gränsenej godkänd
Ove JohanssonIK Örnen Måttsundej godkänd

H80

2 860 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig LindskogVisborgs OK54:1118:56
2Runar MarktinArvidsjaurs OK54:46+0:3519:08
3Gunnar LindströmOK Renen59:20+5:0920:44
4Henken ErikssonI 19 IF1:05:09+10:5822:46
Folke ErikssonI 19 IFej godkänd

Inskolning

1 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Anton  LundbergOK Renenfullföljt

U2

2 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes PellaVittjärvs IK43:3017:15
2Ellen BergkvistOK Renen47:37+4:0718:53
3Märta WeinzOK Renen50:42+7:1220:07
4Axel JonssonOK Renen55:21+11:5121:57
5Frida KillmeyVittjärvs IK57:03+13:3322:38
Emil HedströmOK Renenej start

Öppen 1

2 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde KoivumaaVittjärvs IK31:4012:33
2Alice KoivumaaVittjärvs IK34:52+3:1213:50

Öppen 3

2 930 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna LundqvistKlubblös30:3710:26
2Linn OlofssonÄlvsby IF OK50:49+20:1217:20
3Ulrika KeisuVittjärvs IK52:31+21:5417:55
4Jonas WeinzOK Renen1:00:58+30:2120:48
5Therese PellaVittjärvs IK1:16:52+46:1526:14
6Linda JonssonOK Renen1:31:08+1:00:3131:06
Lena BennitzOK Enenej godkänd

Öppen 5

4 110 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel LundbergPiteå IF Orienteringsklubb37:289:06
2Anna NilssonKlubblös45:58+8:3011:11
3Johan NorenÄlvsby IF OK48:06+10:3811:42
4David BellqvistKlubblös51:13+13:4512:27
5Malin Kronholm BergkvistOK Renen53:44+16:1613:04
6Ulrika LarssonOK Renen56:38+19:1013:46
7Linda LundbergOK Renen57:49+20:2114:04
8Mattias LundgrenVittjärvs IK1:07:07+29:3916:19
Jonatan PalmgrenKlubblösej godkänd
Karolina BennitzOK Renenej start
Kristina HedströmOK Renenej start

Öppen 7

3 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gry HolmgrenBergnäsets AIK1:04:5419:43
2Anders RensgardOK Renen1:14:26+9:3222:37

Öppen 8

4 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ahti AasaÖvertorneå IF53:4911:55
2Victor HenrikssonSeskarö IF54:37+0:4812:06
3Agneta HolmgrenBergnäsets AIK1:10:10+16:2115:33
4Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK1:13:09+19:2016:13
5Mikael KivijärviOK Renen1:20:55+27:0617:56
6Kjell HenrikssonSeskarö IF1:26:26+32:3719:09
Kjell SandströmBodens Bandyklubb OSej start

Öppen 9

7 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter WestinVittjärvs IK1:02:018:08
2Mikael LindmarkSkellefteå OK1:03:56+1:558:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser