Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DOK:s motions-OL Bruket

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DOK:s motions-OL Bruket
Arrangörsorganisation: Degerfors OK
Datum: torsdag 17 maj 2018

Korta

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lucas FogelHagaby GoIF Örebro5:22
2Fredur Almby IK5:40+0:18
3Nellie LaineDegerfors OK5:44+0:22
4Hansur EgefalkHagaby GoIF Örebro5:47+0:25
5Jonas LeandurssonDegerfors OK6:10+0:48
6Jonas AlmHagaby GoIF Örebro6:13+0:51
7Rebecka NylénDegerfors OK6:23+1:01
8Emil EkdahlHagaby GoIF Örebro6:39+1:17
9Linda JohanssonDegerfors OK7:16+1:54
10Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro8:15+2:53
11Gabriel LaineDegerfors OK10:58+5:36
12Mats SundströmDegerfors OK11:27+6:05
13Svea ElfvingDegerfors OK12:06+6:44

Mellan

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ella LaineDegerfors OK10:56
2Gabriel LaineDegerfors OK11:58+1:02

Långa

34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro11:10
2Johan GerdevågHagaby GoIF Örebro12:32+1:22
3Lukas FogelHagaby GoIF Örebro12:50+1:40
4Amanda NylénDegerfors OK13:17+2:07
5Fredrik CampbellAlmby IK13:51+2:41
6Anders ErikssonOK Djerf14:02+2:52
7Isabella LaineDegerfors OK14:14+3:04
8Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro14:16+3:06
9Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro15:18+4:08
10Edith FållstenHagaby GoIF Örebro15:19+4:09
11Linda JohanssonDegerfors OK15:22+4:12
12Henry LaineDegerfors OK15:38+4:28
13Oliwer MolinDegerfors OK15:44+4:34
14Christer NälemarkOK Djerf16:00+4:50
15Emil EkdahlHagaby GoIF Örebro16:40+5:30
16Anders ElofssonOK Djerf17:21+6:11
17Ville ÖstlingHagaby GoIF Örebro17:52+6:42
18Larseric LarssonDegerfors OK18:35+7:25
19Emma LiliegrenOK Djerf18:53+7:43
20Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf18:59+7:49
21Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro19:12+8:02
22Patrik MolinDegerfors OK21:22+10:12
23Annika LjungbergDegerfors OK24:19+13:09
24Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro25:23+14:13
25Annelie BlomqvistDegerfors OK29:23+18:13
26Emil KämmerlingHagaby GoIF Örebro34:58+23:48
27Tage FållstenHagaby GoIF Örebro37:30+26:20
28Bertil FållstenHagaby GoIF Örebro37:39+26:29
29Stina ThegelHagaby GoIF Örebro41:24+30:14
30Tyra GerdevågHagaby GoIF Örebro42:26+31:16
31Julia EkdahlHagaby GoIF Örebro44:50+33:40
Lars BroströmDegerfors OKej godkänd
Göran LarssonDegerfors OKej godkänd
Håkan AlmqvistDegerfors OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser