Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DOK:s motions-OL Bruket

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DOK:s motions-OL Bruket
Arrangörsorganisation: Degerfors OK
Datum: torsdag 17 maj 2018

Almby IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Fredur Korta (13)5:40+0:18
5Fredrik CampbellLånga (34)13:51+2:41

Degerfors OK

21 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Ella LaineMellan (2)10:56
2Gabriel LaineMellan (2)11:58+1:02
3Nellie LaineKorta (13)5:44+0:22
4Amanda NylénLånga (34)13:17+2:07
5Jonas LeandurssonKorta (13)6:10+0:48
7Isabella LaineLånga (34)14:14+3:04
7Rebecka NylénKorta (13)6:23+1:01
9Linda JohanssonKorta (13)7:16+1:54
11Linda JohanssonLånga (34)15:22+4:12
11Gabriel LaineKorta (13)10:58+5:36
12Mats SundströmKorta (13)11:27+6:05
12Henry LaineLånga (34)15:38+4:28
13Oliwer MolinLånga (34)15:44+4:34
13Svea ElfvingKorta (13)12:06+6:44
18Larseric LarssonLånga (34)18:35+7:25
22Patrik MolinLånga (34)21:22+10:12
23Annika LjungbergLånga (34)24:19+13:09
25Annelie BlomqvistLånga (34)29:23+18:13
Lars BroströmLånga (34)ej godkänd
Göran LarssonLånga (34)ej godkänd
Håkan AlmqvistLånga (34)ej godkänd

Hagaby GoIF Örebro

21 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Mikael AnderssonLånga (34)11:10
1Lucas FogelKorta (13)5:22
2Johan GerdevågLånga (34)12:32+1:22
3Lukas FogelLånga (34)12:50+1:40
4Hansur EgefalkKorta (13)5:47+0:25
6Jonas AlmKorta (13)6:13+0:51
8Hans EgefalkLånga (34)14:16+3:06
8Emil EkdahlKorta (13)6:39+1:17
9Ellen AnderssonLånga (34)15:18+4:08
10Edith FållstenLånga (34)15:19+4:09
10Fia AnderssonKorta (13)8:15+2:53
15Emil EkdahlLånga (34)16:40+5:30
17Ville ÖstlingLånga (34)17:52+6:42
21Fia AnderssonLånga (34)19:12+8:02
24Edwin SäkerLånga (34)25:23+14:13
26Emil KämmerlingLånga (34)34:58+23:48
27Tage FållstenLånga (34)37:30+26:20
28Bertil FållstenLånga (34)37:39+26:29
29Stina ThegelLånga (34)41:24+30:14
30Tyra GerdevågLånga (34)42:26+31:16
31Julia EkdahlLånga (34)44:50+33:40

OK Djerf

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Anders ErikssonLånga (34)14:02+2:52
14Christer NälemarkLånga (34)16:00+4:50
16Anders ElofssonLånga (34)17:21+6:11
19Emma LiliegrenLånga (34)18:53+7:43
20Linus Bodin-LiliegrenLånga (34)18:59+7:49

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila