Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL OKS

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL OKS
Arrangörsorganisation: OK Skogsströvarna
Datum: torsdag 26 april 2018

Boxholm-Mjölby OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jan LindgrenKort (20)42:4120:19
2Håkan TengvallMellan (30)38:44+3:2713:21
2Per-Åke TengvallLång (19)39:34+1:3810:41
7Rolf-Inge KarlssonMellan (30)44:39+9:2215:23
Gunnar PalmqvistMellan (30)ej godkänd

Finspångs SOK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Hansi FridströmPromenad (13)31:56+8:5618:47
3Britten PerssonKort (20)43:13+0:3220:34
4Erik HallgrenMellan (30)43:36+8:1915:02
8Lars PerssonMellan (30)45:16+9:5915:36
15Claes MartinssonLång (19)1:02:11+24:1516:48
15Eva-Britt HultquistKort (20)1:00:35+17:5428:50
18Berit MartinssonMellan (30)52:24+17:0718:04
24Carina LindmanMellan (30)55:05+19:4818:59
Gösta LindmanMellan (30)ej godkänd

IFK Norrköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Bertil WahlqvistMellan (30)45:38+10:2115:44
Göran SjögrenKort (20)ej godkänd

Linköpings AIK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Jonna EngblomPromenad (13)33:02+10:0219:25
5Rubert EngblomPromenad (13)33:02+10:0219:25

Linköpings OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Rune FritzPromenad (13)23:0013:31
2Marie SvernestamKort (20)43:12+0:3120:34
2Curt TillmanPromenad (13)25:11+2:1114:48
4Stephan SvenssonLång (19)45:19+7:2312:14
4Monika LindgrenPromenad (13)32:58+9:5819:23
5Roger DanielssonLång (19)45:32+7:3612:18
5Eva LindgrenKort (20)49:30+6:4923:34
6Ulf WaldenfjordMellan (30)44:27+9:1015:19
11Maud Göthe LundgrenMellan (30)46:41+11:2416:05
14Lennart SvernestamMellan (30)49:05+13:4816:55
16Yngve PetterssonLång (19)1:03:52+25:5617:15
17Gustaf OlssonMellan (30)51:52+16:3517:53
21Inga-Lill PetterssonMellan (30)54:20+19:0318:44
23Kjell HagströmMellan (30)54:38+19:2118:50
25Pelle JohanssonMellan (30)56:22+21:0519:26

Motala AIF OL

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Stig BengtssonKort (20)45:34+2:5321:41
6Kerstin BengtssonKort (20)49:37+6:5623:37
7Leif EfraimssonLång (19)47:11+9:1512:45
10Leif HasselströmMellan (30)46:08+10:5115:54
18Ulf KorallKort (20)1:33:51+51:1044:41
22Anders HedinMellan (30)54:31+19:1418:47
Stina KorallKort (20)ej godkänd

NAIS Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Carl-Gustav NöjdLång (19)50:34+12:3813:40

OK Kolmården

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Per WirénLång (19)45:08+7:1212:11
5Lars HammarströmMellan (30)44:18+9:0115:16
8Britt-Marie AldénLång (19)48:10+10:1413:01
9Runar AldénLång (19)49:49+11:5313:27
12Karin RenbergKort (20)56:01+13:2026:40
13Ove JohanssonLång (19)58:50+20:5415:54
17Catharina JohanssonKort (20)1:02:03+19:2229:32
26Alf MattssonMellan (30)57:27+22:1019:48

OK Motala

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Ove PetterssonKort (20)53:26+10:4525:26
15Annie GunnarstorpMellan (30)49:14+13:5716:58
17Uno BergLång (19)1:06:17+28:2117:54
19Lars JohanssonMellan (30)53:15+17:5818:21
Arne AnderssonMellan (30)ej godkänd

OK Roxen

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kjell WalleringMellan (30)35:1712:10
7Inger GustafssonKort (20)49:41+7:0023:39
7Rosmarie CarlsonPromenad (13)33:05+10:0519:27
8Britt-Marie OlsKort (20)53:20+10:3925:23
8Brigitte AlsénPromenad (13)33:11+10:1119:31
13Roland AlsénMellan (30)48:26+13:0916:42
14Lars-Erik OlsKort (20)59:11+16:3028:10
14Bo JernbergLång (19)1:00:01+22:0516:13

Sol Tranås

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Lars SonnertMellan (30)50:16+14:5917:20

Stjärnorps SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Hans OlstrandMellan (30)42:46+7:2914:44
6Pär ForsströmLång (19)46:16+8:2012:30

Tjalve IF Norrköping

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Peter HagströmLång (19)52:26+14:3014:10
12Gerd HagströmMellan (30)48:23+13:0616:41
16Sonja HanssonKort (20)1:01:56+19:1529:29

Tjällmo-Godegårds OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anders ÅbergLång (19)37:5610:15
9Inga JohanssonPromenad (13)34:14+11:1420:08
10Ann-Magret SamorPromenad (13)34:16+11:1620:09
11Siw ErikssonPromenad (13)37:13+14:1321:53
11Nils-Erik ÅbergKort (20)55:22+12:4126:21
12Birgitta GustafssonPromenad (13)37:15+14:1521:54
12Lars StrömLång (19)56:02+18:0615:08
13Inger AnderssonPromenad (13)37:19+14:1921:57
13Tore KarlssonKort (20)56:48+14:0727:02
18Ove CaesarLång (19)1:08:46+30:5018:35
19Sievert GustafssonLång (19)1:18:51+40:5521:18
20Leif SamorMellan (30)54:06+18:4918:39
Bengt AnderssonMellan (30)ej godkänd

Ödeshögs SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Lennart LarssonKort (20)54:06+11:2525:45

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser