Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 5-dagars E1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 5-dagars E1
Arrangörsorganisation: Gränna-Bygdens OK
Datum: torsdag 26 april 2018

Gränna-Bygdens OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Elliott RehnH12 (10)21:18+3:467:44
4Siri RehnD10 (6)23:36+7:3611:11
5Samuel KarlssonH10 (7)22:24+5:5310:36
6Lea JonzonD10 (6)50:00+34:0023:41
8Rasmus AllohU2 (14)41:20+21:0115:01
9Wincent KarlssonH12 (10)35:40+18:0812:58
10Robin AllohH12 (10)40:09+22:3714:36
18Vide JonzonU1 (18)40:04+23:4718:59
Malte KarlssonInskolning (7)fullföljt

IF Hallby SOK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Fredrik MouchardÖppen motion 5 (13)27:18+1:358:00
3Arvid RydellU3 (3)50:26+0:5317:05
3Kevin KarlssonU2 (14)28:24+8:0510:19
5Nike BlombergU2 (14)38:31+18:1214:00
5Frida MouchardD16 (7)40:57+17:2011:09
5Andrea LundellD14 (7)34:48+11:3311:47
8Felix BlombergH12 (10)32:55+15:2311:58
13Anja RydellU2 (14)1:05:52+45:3323:57
Alva HaraldssonU2 (14)ej godkänd

IK Hakarpspojkarna

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Vilda PerssonU3 (3)49:3316:47
1Adrian SjödinH14 (3)18:096:09
1Emma OlinD14 (7)23:157:52
1Minna PalmD12 (4)18:376:46
1Emil LingH12 (10)17:326:22
1Mattias ÖhlundH16 (5)22:596:15
1Hilda Holmqvist JohanssonD16 (7)23:376:26
1Michael HertinÖppen motion 5 (13)25:437:32
2Wilbur ClaessonU3 (3)49:39+0:0616:49
2Evelina GomérD10 (6)17:49+1:498:26
2Felix FrykfeldtH12 (10)20:56+3:247:36
2Pia EliassonD12 (4)22:34+3:578:12
2Emma LingD16 (7)23:44+0:076:28
3Erik LingH16 (5)27:19+4:207:26
3Evelina Svensson FinndahlD16 (7)25:33+1:566:57
3Eira HertinÖppen motion 5 (13)28:10+2:278:15
4Filip Hedenskog-EliassonU1 (18)23:22+7:0511:04
4Oscar OlinH16 (5)27:58+4:597:37
4Maya LjubezD16 (7)34:22+10:459:21
5Albin HjellströmH16 (5)28:57+5:587:53
5Anastacia IlkevichÖppen motion 5 (13)33:24+7:419:47
6Alva LoreforsD16 (7)49:58+26:2113:36
6Måns SandahlH12 (10)28:04+10:3210:12
7Filip IvarsonU2 (14)39:32+19:1314:22
7Klas LoreforsÖppen motion 5 (13)36:28+10:4510:41
11Viggo PerssonU2 (14)45:06+24:4716:24
13Emil OlinU1 (18)31:19+15:0214:50
15Matilda Gome'rU1 (18)34:17+18:0016:14
Jens EliassonInskolning (7)fullföljt
Casper Hedenskog-EliassonInskolning (7)fullföljt
Sofia ÖhlundD12 (4)ej start
Måns EliassonH14 (3)ej start
Kalle ÖhlundH14 (3)ej start
Sandra LingD14 (7)ej start

IK Vista

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Clara ElonssonU1 (18)27:50+11:3313:11

Jönköpings OK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hilma TrofastD10 (6)16:007:34
1Alfred ClaessonU2 (14)20:197:23
2Gabriel ClaessonH14 (3)23:12+5:037:51
2Benjamin ClaessonH16 (5)23:24+0:256:22
2Bo MöllerströmU1 (18)20:07+3:509:32
2Ida RosjöD14 (7)24:03+0:488:09
2Felix SvenssonH10 (7)17:23+0:528:14
3Tage MöllerströmH10 (7)17:39+1:088:21
3Vera DahlbergD10 (6)22:58+6:5810:53
5Lova BeijerU1 (18)25:24+9:0712:02
6Alma TrofastU1 (18)25:25+9:0812:02
7Hanna PalmérU1 (18)25:45+9:2812:12
7Walter BlomqvistH12 (10)29:58+12:2610:53
8Edith PalmérU1 (18)25:46+9:2912:12
8Tobias MöllerströmÖppen motion 5 (13)37:31+11:4811:00
9Lovisa DahlbergU1 (18)25:49+9:3212:14
10Norah BlomqvistU1 (18)27:46+11:2913:09
12Assar Rose'n ThelinU2 (14)54:27+34:0819:48
16Signe AronssonU1 (18)37:38+21:2117:50
Stella BeijerInskolning (7)fullföljt
Amelie FranssonInskolning (7)fullföljt
Linnea Palme'rInskolning (7)fullföljt

Lekeryd-Svarttorps SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Hans Jörgen HanssonÖppen motion 5 (13)38:17+12:3411:13
Marie HanssonÖppen motion 3 (3)fullföljt

OK Gränsen

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emil SternerU1 (18)16:177:43
1Hannes HolmbergH10 (7)16:317:49
3Tilda SundkvistD12 (4)24:40+6:038:58
3Viggo WulffH12 (10)21:13+3:417:42
4Linus FogelströmU2 (14)37:42+17:2313:42
4Moa DahlsonD12 (4)32:31+13:5411:49
4Per SundqvistÖppen motion 5 (13)28:15+2:328:17
5Rasmus SternerH12 (10)21:29+3:577:48
6Calle DahlsonU2 (14)39:01+18:4214:11
6Lukas HultH10 (7)44:00+27:2920:51
7Ellinor LihvD16 (7)1:02:49+39:1217:06
7Ida KarlssonD14 (7)49:18+26:0316:42
10Eric FridénU2 (14)43:53+23:3415:57
12Lars KarlssonÖppen motion 5 (13)50:28+24:4514:47
Elisabeth SkoglundhÖppen motion 3 (3)fullföljt
Rikard HultÖppen motion 5 (13)ej godkänd
Linus HolmbergH10 (7)ej godkänd

Tenhults SOK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Pernilla JuelÖppen motion 1 (2)26:449:43
3Oskar JuelU1 (18)21:19+5:0210:06
3Agnes HertzD14 (7)26:57+3:429:08
4Jenny JanssonD14 (7)28:11+4:569:33
4Hugo JanssonH10 (7)21:09+4:3810:01
5Tilda SkarstedtD10 (6)23:45+7:4511:15
6Selma HedströmD14 (7)37:19+14:0412:38
6Björn HertzÖppen motion 5 (13)34:57+9:1410:14
9Einar OrestigU2 (14)42:18+21:5915:22
10Per-Olof ClaessonÖppen motion 5 (13)39:12+13:2911:29
11Anette HertzÖppen motion 5 (13)40:51+15:0811:58
12Milton SparrU1 (18)29:39+13:2214:03
14Wilma JohanssonU1 (18)31:22+15:0514:51
17Sofia JuelU1 (18)38:23+22:0618:11
Noomi SparrInskolning (7)fullföljt
Karin HedströmÖppen motion 3 (3)fullföljt
Olle HedströmU2 (14)ej start
Unni SparrInskolning (7)ej start

Ölmstads IS

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Viggo NilssonU2 (14)22:13+1:548:04
2Peter NilssonÖppen motion 1 (2)36:38+9:5413:19
3Erik ElfH14 (3)40:35+22:2613:45

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser