Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Uven-/Rigordubbeln, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Uven-/Rigordubbeln, medel
Arrangörsorganisation: IK Uven
Datum: lördag 30 mars 2019

D21

3 740 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa RisbyOK Kåre29:457:57
2Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK30:45+1:008:13
3Anna WallinGöteborg-Majorna OK32:18+2:338:38
4Karin ThernOK Skogshjortarna32:37+2:528:43
5Frida BakkmanIFK Göteborg Orientering32:57+3:128:48
6Camilla EngstrandIFK Göteborg Orientering32:59+3:148:49
7Åsa HellquistIFK Göteborg Orientering33:53+4:089:03
8Agnes LeoGöteborg-Majorna OK34:07+4:229:07
9Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK35:46+6:019:33
10Emma AnderssonSävedalens AIK36:04+6:199:38
11Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK36:28+6:439:45
12Pernilla NilssonSävedalens AIK37:37+7:5210:03
13Annica EngIFK Göteborg Orientering38:05+8:2010:10
14Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK38:17+8:3210:14
15Petra WernerssonGöteborg-Majorna OK38:54+9:0910:24
16Sanna SvenssonSävedalens AIK39:49+10:0410:38
17Frida NeroGöteborg-Majorna OK40:43+10:5810:53
18Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK42:13+12:2811:17
19Rahela BrunnerGöteborg-Majorna OK43:39+13:5411:40
20Malin SettergrenHalmstad OK45:29+15:4412:09
21Sofia LarssonHestra IF46:34+16:4912:27
22Veronica LindgrenOK Skogshjortarna47:02+17:1712:34
23Alice AronengHestra IF47:13+17:2812:37
24Carolina RåbergOK Landehof50:03+20:1813:22
25Sofia AnderssonCentrum OK50:56+21:1113:37
26Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb52:17+22:3213:58
27Martina JohanssonHestra IF52:46+23:0114:06
28Lydia NorinFrölunda OL1:00:14+30:2916:06
Annika ÖstmanDomnarvets GOIFej start

H21

4 550 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas PilbladIFK Göteborg Orientering29:136:25
2Oskar LeinonenOK Kolmården30:03+0:506:36
3Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering30:12+0:596:38
4Pontus KarlssonMarkbygdens OK30:43+1:306:45
5Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK31:03+1:506:49
6Fredrik LöwegrenIFK Göteborg Orientering31:12+1:596:51
7Anders HedbergGöteborg-Majorna OK31:58+2:457:01
7Sergey FedatsenkaSävedalens AIK31:58+2:457:01
9Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK32:07+2:547:03
10Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK32:14+3:017:05
11Erik EngstrandIFK Göteborg Orientering32:27+3:147:07
12Jesper SjögrenHestra IF32:43+3:307:11
13Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK32:45+3:327:11
14Ilya BeliankaSävedalens AIK33:19+4:067:19
15Albin ThunbergSävedalens AIK34:23+5:107:33
16Petter JönssonGöteborg-Majorna OK34:35+5:227:36
17Andréas ThernOK Skogshjortarna34:52+5:397:39
18Mattias NilssonÄrla IF35:56+6:437:53
19Anton KarlssonOK Kullingshof36:05+6:527:55
20Jesper NilssonUlricehamns OK36:31+7:188:01
21Fredrik NorellFrölunda OL37:43+8:308:17
22Gabriel SturessonLerums SOK38:35+9:228:28
23Victor AxbomOK Landehof38:57+9:448:33
24Anton BernevingOK Gipen40:05+10:528:48
25Niklas HidmanHalmstad OK43:28+14:159:33
26Martin AnkelOK Alehof44:42+15:299:49
27John GabrielssonSävedalens AIK45:13+16:009:56
28Jonas FagerholmHalmstad OK46:28+17:1510:12
29Johan GustafssonOK Nackhe47:04+17:5110:20
30Hugo ThunbergOK Alehof48:23+19:1010:38
31Niklas HelmertzFrölunda OL50:01+20:4810:59
32Erik KvarnströmKils OK50:25+21:1211:04
33Claes AnderssonFalkenbergs OK51:46+22:3311:22
34Kennet HorvathHalmstad OK55:09+25:5612:07
35Immanuel StensötaFrölunda OL1:01:14+32:0113:27
36David AndréGöteborg-Majorna OK1:03:17+34:0413:54
37Martin KvarnströmKils OK1:03:29+34:1613:57
38Filip EklundHalmstad OK1:06:07+36:5414:31
39Kristian AndersonGöteborgs SK1:06:24+37:1114:35
40Olof CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:09:01+39:4815:10
Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Karl LevinSävedalens AIKej godkänd
Daniel NetzIFK Göteborg Orienteringej start
Nils Wallentin TärkHalmstad OKej start

D20

3 450 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie KarlssonSävedalens AIK38:4411:13
2Ebba HjertbergHestra IF39:43+0:5911:30
3Alice HultinOK Löftan39:47+1:0311:31
4Lovisa RingHalmstad OK50:30+11:4614:38
5Johanna RundqvistOK Löftan53:35+14:5115:31
6Paulina JägstedtHalmstad OK1:01:48+23:0417:54
7Tove JohanssonOK Alehof1:15:40+36:5621:55

H20

4 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel BlomFrölunda OL41:509:59
2Jacob EnbergHalmstad OK45:32+3:4210:52
3Jonas LauriFK Herkules52:33+10:4312:32

D18

3 650 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK40:0710:59
2Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK47:13+7:0612:56
3Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK49:21+9:1413:31
4Klara WallinderGöteborg-Majorna OK57:32+17:2515:45
5Ida SüdhoffBrattås CK1:05:17+25:1017:53

H18

3 650 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob GunnarssonLerums SOK31:598:45
2Lukas GustafssonIK Ymer34:50+2:519:32
3Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK35:47+3:489:48
4Olle ElfströmOK Orinto43:30+11:3111:55
5Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK44:43+12:4412:15
6Erik JohanssonOK Alehof45:36+13:3712:29
7Noah BechtelFK Friskus-Varberg49:04+17:0513:26
8Emil SundströmOK Orinto50:49+18:5013:55
9Zebastian ArfwedsonFrölunda OL53:27+21:2814:38
10Wilmer HolmqvistSjövalla FK53:35+21:3614:40
11Gustav BohmanOK Orinto1:10:25+38:2619:17
12Marcus RagnarssonMarkbygdens OK1:17:05+45:0621:07

D16

3 410 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eleonora AlinderSjövalla FK29:358:40
2Ida BengtssonOK Alehof33:27+3:529:48
3Ebba ThernOK Skogshjortarna34:16+4:4110:02
4Olivia LundstedtSjövalla FK38:32+8:5711:18
5Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering38:36+9:0111:19
6Elvira SöderbergSävedalens AIK42:42+13:0712:31
7Rebecka PihlströmOK Landehof43:09+13:3412:39
8Maja KarmstigFK Friskus-Varberg44:38+15:0313:05
9Elin FlakbergIFK Göteborg Orientering45:31+15:5613:20
10Anna SvenssonIF Rigor46:11+16:3613:32
11Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb46:20+16:4513:35
12Maja GraadIF Rigor47:18+17:4313:52
13Elsa AspMölndal Outdoor IF47:26+17:5113:54
14Matilda AspIFK Göteborg Orientering48:31+18:5614:13
15Emma EliassonFK Friskus-Varberg50:09+20:3414:42
16Emilia KraftIK Uven51:33+21:5815:07
17Elsa WibergHelsingborgs SOK52:10+22:3515:17
18Disa RangertKungälvs OK52:14+22:3915:19
19Louise OlssonMölndal Outdoor IF57:06+27:3116:44
20Molly GranängKungälvs OK57:53+28:1816:58
21Matilda WallströmSävedalens AIK57:56+28:2116:59
22Marta TörnströmFK Friskus-Varberg1:03:53+34:1818:44
23Linnea HöökFjärås AIK1:18:14+48:3922:56
24Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:24:16+54:4124:42
Sofia RaskKungälvs OKej godkänd
Frida DahlbergIK Uvenej godkänd
Elina ReinholdssonOK Alehofej start

H16

3 500 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Willy FjällborgStenungsunds OK28:048:01
2Tobias JohanssonOK Löftan28:26+0:228:07
3Simon BååthSävedalens AIK28:54+0:508:15
4Elias NordbergGöteborg-Majorna OK31:06+3:028:53
5Emil JägstedtHalmstad OK31:14+3:108:55
6Gunnar FovaeusSävedalens AIK32:26+4:229:16
7Anton KastrupSävedalens AIK33:13+5:099:29
8Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK33:22+5:189:32
8William RönnborgIK Uven33:22+5:189:32
10Victor BeischerIK Uven33:49+5:459:39
11Jakob MobergOK Löftan34:31+6:279:51
12Gustav BertsOK Alehof35:01+6:5710:00
13Lucas BoströmOK Alehof36:57+8:5310:33
14Alvin OllanderOK Landehof38:04+10:0010:52
15Gustav AnderssonOK Löftan38:11+10:0710:54
16Ebbe HolmqvistSjövalla FK38:17+10:1310:56
17Hannes EssungerSjövalla FK38:51+10:4711:06
18Lukas GrothKungälvs OK39:40+11:3611:20
19Jonathan RundqvistOK Nackhe40:44+12:4011:38
20Alfred ErdeliusIF Rigor41:10+13:0611:45
21Alex JohanssonFK Friskus-Varberg42:21+14:1712:06
22Arvid PerssonMölndal Outdoor IF45:06+17:0212:53
23Alfred JohanssonOK Alehof50:17+22:1314:22
24Johan Wall JungbjerGöteborgs SK51:39+23:3514:45
25Filip IngemarssonHestra IF52:52+24:4815:06
26Anton LundOK Skogshjortarna52:53+24:4915:06
27Jacob GrahnIK Uven1:08:42+40:3819:37
28Hugo ÅkerbergOK Löftan1:13:22+45:1820:57
29Victor EricssonHelsingborgs SOK1:14:21+46:1721:14
30Adrian BergqvistOK Alehof1:18:14+50:1022:21
Tage KinellIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Axel BechtelFK Friskus-Varbergej godkänd
David PerssonHelsingborgs SOKej godkänd
William SturessonLerums SOKej godkänd
David AlménVänersborgs SKej start
Arvid SkeppSävedalens AIKej start
Anton BlomqvistMarkbygdens OKej start

D16 Kort

2 670 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn EneljungIFK Göteborg Orientering38:5214:33
2Signe LindebladIFK Göteborg Orientering40:48+1:5615:16

H16 Kort

2 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel BjörkmanSjövalla FK48:1419:03
Albin JägstedtHalmstad OKej start
Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg Orienteringej start

D14

2 670 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella PetterssonSävedalens AIK22:268:24
2Stina ThernOK Skogshjortarna23:50+1:248:55
3Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering25:36+3:109:35
4Emilia LundstedtSjövalla FK26:45+4:1910:01
5Audrey HanssonFrölunda OL27:02+4:3610:07
6Malva ArvidssonBrattås CK27:26+5:0010:16
7Wilma ReinholdssonOK Alehof27:52+5:2610:26
8Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb28:00+5:3410:29
9Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb29:56+7:3011:12
10Emma KarlssonOK Landehof30:05+7:3911:16
11Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb31:29+9:0311:47
12Signe KullanderSävedalens AIK32:43+10:1712:15
13Miranda WallströmSävedalens AIK33:12+10:4612:26
14Alice TryggSävedalens AIK34:32+12:0612:56
15Saga PalmertzHelsingborgs SOK36:59+14:3313:51
16Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb37:26+15:0014:01
17Ida AnderssonOK Löftan37:30+15:0414:02
18Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb37:54+15:2814:11
19Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg38:14+15:4814:19
20Clara LövgärdOK Alehof40:48+18:2215:16
21Sara BengtssonOK Alehof43:05+20:3916:08
22Matilda FolkessonIK Uven46:41+24:1517:29
23Alice OlssonMölndal Outdoor IF48:59+26:3318:20
24Linnea OskarssonSjövalla FK49:21+26:5518:28
25Maja TorseinFrölunda OL51:21+28:5519:13
Elsa MoqvistLerums SOKej godkänd
Tilde BlomOK Nackheej godkänd
Ebba RanbroHelsingborgs SOKej godkänd
Stina Lyckemalm DahlénIK Uvenej godkänd
Nanna TorénHestra IFej godkänd
Lisa Hafstad WallanderBrattås CKej start

H14

2 760 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK20:117:18
2Fabian AlinderSjövalla FK20:53+0:427:33
3Hannes PerssonFK Herkules21:43+1:327:52
4Simon CorneliussonOK Löftan21:59+1:487:57
5Marcus LammFrölunda OL22:22+2:118:06
6Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK24:13+4:028:46
7Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb26:19+6:089:32
8Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb26:43+6:329:40
9Olle FlorénIF Rigor26:52+6:419:44
10Emil LindbladSävedalens AIK27:30+7:199:57
11Arvid HermanssonKungälvs OK27:58+7:4710:07
12Emil SeldénIF Rigor29:07+8:5610:32
13Edvin AlexanderssonIF Rigor29:43+9:3210:46
14Erik SlättOK Alehof31:04+10:5311:15
15Ola LeireGöteborg-Majorna OK31:12+11:0111:18
16Albin KarlsmoIK Uven36:42+16:3113:17
17Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb37:36+17:2513:37
18Linus AlinderSjövalla FK37:39+17:2813:38
19Isak ÖgrenSävedalens AIK38:19+18:0813:52
20Erik SüdhoffBrattås CK38:27+18:1613:55
21Noah ErefalkSjövalla FK41:02+20:5114:52
22Erik GustafssonDegerfors OK41:36+21:2515:04
23Isak TörnströmFK Friskus-Varberg41:52+21:4115:10
24Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb42:18+22:0715:19
25Alexander FedjeFrölunda OL44:55+24:4416:16
26Olle KullmanOK Alehof48:18+28:0717:30
27Gustav LundqvistHalmstad OK48:24+28:1317:32
28Oscar Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK48:54+28:4317:43
29Vilgot RappSjövalla FK51:06+30:5518:30
30Simon TolestamIF Rigor58:11+38:0021:04
31Martin EkFrölunda OL59:15+39:0421:28
Gabriel EkströmHalmstad OKej godkänd
Adam SjööarvOK Nackheej godkänd
Samuel DahlbergIK Trenne Ullaredej start
David RothamelTolered-Utby Ol-klubbej start
Albin PaulssonOK Löftanej start

D14 Kort

2 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna SchälinOK Alehof34:3315:17
Stella ModénFrölunda OLej start

H14 Kort

2 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melvin LundOK Skogshjortarna42:2218:06
Elias PerssonHelsingborgs SOKej start

D12

2 260 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK17:187:39
2Elin NobornIFK Göteborg Orientering20:06+2:488:53
3Signe KullmanOK Alehof20:32+3:149:05
4Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering20:40+3:229:08
5Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg21:01+3:439:17
6Elin AnderssonOK Löftan22:09+4:519:48
7Elvina BergdahlOK Orinto22:11+4:539:48
8Emelina HolmqvistSjövalla FK22:17+4:599:51
9Lova JohanssonFK Friskus-Varberg22:19+5:019:52
10Alma KjellénHelsingborgs SOK22:46+5:2810:04
11Vera HöglundSjövalla FK23:42+6:2410:29
12Elina KarlssonFK Herkules24:16+6:5810:44
13Hedda RoosIFK Göteborg Orientering25:07+7:4911:06
14Agnes PaulssonOK Löftan25:22+8:0411:13
15Ebba LövgärdOK Alehof27:25+10:0712:07
16Linnea StéenHelsingborgs SOK27:34+10:1612:11
17Ellen RubendahlFrölunda OL35:34+18:1615:44 Ladda ner rutt i gpx-format
18Agnes PerssonHelsingborgs SOK35:46+18:2815:49
19Elin ZachrissonKungälvs OK38:31+21:1317:02
20Elin KarlssonOK Landehof39:06+21:4817:18
21Elsa IngemarssonHestra IF40:52+23:3418:04
22Nelly GrothKungälvs OK54:22+37:0424:03
Edith HolmstrandOK Landehofej start

H12

2 340 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah HedenblomSjövalla FK16:216:59
1Gustav AspIFK Göteborg Orientering16:216:59
3Emil SkeppSävedalens AIK16:53+0:327:12
4Edvin SonedahlOK Landehof17:22+1:017:25
5Axel EkdalaKungälvs OK18:07+1:467:44
6Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb18:45+2:248:00
7Rasmus GranängKungälvs OK21:26+5:059:09
8Gustav StåhlSävedalens AIK21:34+5:139:12
9Lukas RandåkerSjövalla FK21:37+5:169:14
10Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering22:02+5:419:24
11Eric EkströmIK Uven22:46+6:259:43
12Truls VoelkerlingIK Uven23:05+6:449:51
13Albin SvenssonFK Herkules23:35+7:1410:04
13William RönnFK Friskus-Varberg23:35+7:1410:04
15Gustav RexOK Landehof24:09+7:4810:19
16Linus WeihardSävedalens AIK25:08+8:4710:44
17Kurt SjöbergHelsingborgs SOK25:14+8:5310:47
18William KraftIK Uven26:21+10:0011:15
19Joar BlomqvistBredareds IF26:43+10:2211:25
20Jarvis HanssonFrölunda OL26:45+10:2411:25
21Jonas LeireGöteborg-Majorna OK28:33+12:1212:12
22Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb29:44+13:2312:42
23Victor Lin-björnströmGöteborg-Majorna OK29:59+13:3812:48
24Anton DahlbergIK Uven30:22+14:0112:58
25Elliot JägstedtHalmstad OK32:16+15:5513:47
26Martin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb33:05+16:4414:08
27Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb34:32+18:1114:45
28Hugo TolestamIF Rigor37:49+21:2816:09
Bruno FovaeusSävedalens AIKej godkänd
Vilmer AntonssonFK Friskus-Varbergej start
Jacob RuderfeltIF Rigorej start
Alvar AlexanderssonIF Rigorej start

D12 Kort

2 530 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Sonja BertsOK Alehofej start

H12 Kort

2 180 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils LydmarkSjövalla FK20:019:10
2Erik JohanssonIK Uven26:09+6:0811:59
3Otto BondesonIK Uven30:35+10:3414:01
4Elias BergqvistOK Alehof44:13+24:1220:16

D10

2 180 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering16:107:24
2Linnéa RexOK Landehof19:25+3:158:54
3Viola RönnFK Friskus-Varberg21:00+4:509:37
4Ingrid AndreassonIFK Göteborg Orientering24:35+8:2511:16
5Linnea NilssonOK Landehof25:06+8:5611:30
6Ella RuderfeltIF Rigor25:50+9:4011:51
7Molly GraadIF Rigor28:45+12:3513:11
Linnea LundstedtSjövalla FKej start
Hedvig GrahnIFK Göteborg Orienteringej start

H10

2 180 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb14:156:32
2Axel PerssonGöteborg-Majorna OK15:09+0:546:56
3Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg16:20+2:057:29
4Oskar HellstrandIF Rigor17:11+2:567:52
5Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb17:49+3:348:10
6Ted NömmIFK Göteborg Orientering18:04+3:498:17
7Jesper RandåkerSjövalla FK18:13+3:588:21
8Olle JohanssonIFK Göteborg Orientering18:38+4:238:32
9Filip StåhlSävedalens AIK18:43+4:288:35
10Axel LydmarkSjövalla FK19:30+5:158:56
11Olle RoosIFK Göteborg Orientering19:51+5:369:06
12Ivar HolmstrandOK Landehof20:22+6:079:20
13Alvar HedenblomSjövalla FK27:32+13:1712:37
14William FedjeFrölunda OL28:00+13:4512:50
15Axel PerssonFK Herkules35:20+21:0516:12
Leo BertsOK Alehofej start

D35

3 450 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Desiré RexOK Landehof42:0112:10
2Lena FlinkFjärås AIK53:13+11:1215:25
3Åsa BrusehedFK Herkules55:04+13:0315:57
4Therese EkströmHalmstad OK1:07:46+25:4519:38

D40

3 450 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmstrandOK Landehof34:219:57
2Maria HolmqvistSjövalla FK36:12+1:5110:29
3Ida HördegårdhIFK Göteborg Orientering38:19+3:5811:06
4Linnéa BäckströmHestra IF40:40+6:1911:47
5Pernilla AlexanderssonIF Rigor42:58+8:3712:27
6Linda RanbroHelsingborgs SOK43:18+8:5712:33
7Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof43:38+9:1712:38
8Sofia KarmstigFK Friskus-Varberg45:31+11:1013:11
9Åsa HagnestålMarkbygdens OK48:26+14:0514:02
10Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb49:01+14:4014:12
11Sara NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb49:59+15:3814:29
12Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb50:16+15:5514:34
13Therese BlomOK Nackhe50:42+16:2114:41
14Terese RuderfeltIF Rigor53:00+18:3915:21
15Veronika PalmertzHelsingborgs SOK1:10:56+36:3520:33
16Ingrid AlinderSjövalla FK1:14:30+40:0921:35
17Sara JägstedtHalmstad OK1:25:30+51:0924:46
Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OLej start
Sandra HanssonFrölunda OLej start

H40

4 190 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias HolmstrandOK Landehof35:208:25
2Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb36:36+1:168:44
3Sven GranforsOK Landehof36:50+1:308:47
4Erik BengtssonOrienteringsklubben Brunnen40:14+4:549:36
5Anders SjööarvOK Nackhe40:31+5:119:40
6Daniel BornefalkFK Friskus-Varberg40:56+5:369:46 Ladda ner rutt i gpx-format
7Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK42:40+7:2010:10
8Mathias PerssonHelsingborgs SOK43:44+8:2410:26
9Magnus WåkeråsRydboholms SK44:47+9:2710:41
10Magnus AlinderSjövalla FK45:23+10:0310:49
11Claes DavidssonGöteborg-Majorna OK51:46+16:2612:21
12Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OK54:06+18:4612:54
13Jonas NorénHelsingborgs SOK1:08:31+33:1116:21
14Fredrik EkströmHalmstad OK1:19:09+43:4918:53
Magnus ÅbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Daniel GrahnIFK Göteborg Orienteringej start

D45

2 870 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna LövgärdOK Alehof29:4310:21
2Johanna AspIFK Göteborg Orientering30:20+0:3710:34
3Hanna RangertKungälvs OK33:46+4:0311:45
4Katrin SkeppSävedalens AIK35:43+6:0012:26
5Pia JohanssonOK Landehof36:37+6:5412:45
6Andrea Wallenius-ErikssonSävedalens AIK36:46+7:0312:48
7Annika BengtssonOK Alehof38:43+9:0013:29
8Sara LorénOK Landehof38:55+9:1213:33
9Susanne CoxLerums SOK39:26+9:4313:44
10Åse SundinSjövalla FK40:05+10:2213:57
11Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK40:41+10:5814:10
12Anette CarlssonGällstadbygdens SOK42:13+12:3014:42
13Yvonne WeihardSävedalens AIK43:20+13:3715:05
14Pernilla HedinTolered-Utby Ol-klubb44:00+14:1715:19
15Malin JohanssonFK Friskus-Varberg48:08+18:2516:46
16Malin BrorsonOK Nackhe50:02+20:1917:25
17Annika BechtelFK Friskus-Varberg50:39+20:5617:38
18Ulrika GranforsIF Rigor50:43+21:0017:40
19Christine LundOK Skogshjortarna51:55+22:1218:05
20Christina SüdhoffBrattås CK53:04+23:2118:29
21Karin AlthoffKungälvs OK54:39+24:5619:02
22Ulrika OdénFjärås AIK56:15+26:3219:35
23Tove EneljungIFK Göteborg Orientering58:35+28:5220:24
24Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering1:01:35+31:5221:27
25Anna-Karin SärénHestra IF1:02:58+33:1521:56
26Nina KastrupFK Herkules1:03:55+34:1222:16
27Marie WibergHelsingborgs SOK1:04:54+35:1122:36
28Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb1:13:02+43:1925:26
29Maria IngemarssonHestra IF1:21:00+51:1728:13
30Teres ZachrissonKungälvs OK1:24:06+54:2329:18
Cecilia GrothKungälvs OKej godkänd
Marie-Louise LarssonLerums SOKej start

H45

4 010 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SturessonOK Alehof31:047:44
2Ola SkeppSävedalens AIK32:10+1:068:01
3Martin BobergIF Rigor33:41+2:378:23
4Magnus HomannOK Orinto34:00+2:568:28
5Sören SturessonLerums SOK34:16+3:128:32
6Mikael LundqvistHalmstad OK35:25+4:218:49
7Magnus HedmanKungälvs OK35:43+4:398:54
8Anders ArfwedsonFrölunda OL36:26+5:229:05
9Fredrik BergIF Rigor37:17+6:139:17
10Stefan GraadIF Rigor37:35+6:319:22
11Hans JensenFalkenbergs OK38:28+7:249:35
12Anders LövgärdOK Alehof38:37+7:339:37
13Marcus HanssonFrölunda OL39:20+8:169:48
14Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK39:48+8:449:55
15Lennart BengtssonFalkenbergs OK40:07+9:0310:00
16William RexOK Landehof41:21+10:1710:18
17Thomas KarlssonOK Landehof42:17+11:1310:32
18Niklas FlorénIF Rigor42:35+11:3110:37
19Peter DellmingIFK Göteborg Orientering43:18+12:1410:47
20Anders HellgrenFrölunda OL43:33+12:2910:51
21Stefan KinellIFK Göteborg Orientering43:42+12:3810:53
22Emil ErdeliusIF Rigor44:28+13:2411:05
23Lars KullmanOK Alehof44:35+13:3111:07
24Martin JohanssonOK Orinto45:14+14:1011:16
25Mattias JägstedtHalmstad OK45:15+14:1111:17
26Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK46:16+15:1211:32
27Anders LeireGöteborg-Majorna OK46:38+15:3411:37
28Olle SchälinOK Alehof46:46+15:4211:39
29Henrik EssungerSjövalla FK49:34+18:3012:21
30Martin JohanssonHalmstad OK50:09+19:0512:30
31Martin SvenssonIF Rigor51:20+20:1612:48
32Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb52:51+21:4713:10
33Johan BertsOK Alehof53:44+22:4013:23
34Henrik AnderssonOK Löftan54:54+23:5013:41
35Henrik BechtelFK Friskus-Varberg55:49+24:4513:55
36Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK58:23+27:1914:33
37Ronnie BohmanOK Orinto1:01:28+30:2415:19
38Magnus EliassonFK Friskus-Varberg1:02:34+31:3015:36
39Calle Randåker BokedalSjövalla FK1:03:51+32:4715:55
40Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:04:49+33:4516:09
41Pontus KastrupFK Herkules1:05:56+34:5216:26
42Håkan RundqvistOK Nackhe1:07:11+36:0716:45
43Fredrik EnbergHalmstad OK1:11:15+40:1117:46
44Robert EneljungIFK Göteborg Orientering1:13:19+42:1518:17
45Claes BjörkmanSjövalla FK1:15:16+44:1218:46
46Lars EdbergOK Nackhe1:21:18+50:1420:16
47Henrik OlssonMölndal Outdoor IF1:25:11+54:0721:14
Tomas RönnqvistIF Rigorej godkänd
Per BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Odd WallanderBrattås CKej start
Erik AderstedtKungälvs OKej start

D50

2 950 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK34:2311:39
2Camilla ÖhgrenSävedalens AIK35:15+0:5211:56
3Anna ErikssonOK Landehof39:59+5:3613:33
4Jeanette SigenstamMarkbygdens OK42:42+8:1914:28
5Mia JodalGöteborg-Majorna OK45:21+10:5815:22
6Tuuli SaariFK Herkules46:18+11:5515:41
7Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK48:48+14:2516:32
8Karin JägrydSkåneslättens OL51:24+17:0117:25
9Agnetha Le ClaireFK Herkules52:32+18:0917:48
10Ann ChihaniFK Herkules52:43+18:2017:52
11Helena ÅhlinHelsingborgs SOK52:49+18:2617:54
12Katarina AlmehedFrölunda OL52:59+18:3617:57
13Erika AspMölndal Outdoor IF53:16+18:5318:03
14Nina DjerfLerums SOK53:33+19:1018:09
15Susanne BerghMölndal Outdoor IF58:58+24:3519:59
16Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb1:07:38+33:1522:55
17Gun RosendahlIF Marin Väst1:08:18+33:5523:09
18Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK1:10:56+36:3324:02
19Helena StensötaFrölunda OL1:15:46+41:2325:41 Ladda ner rutt i gpx-format
20Kirsten TofteredIF Rigor1:23:57+49:3428:27

H50

3 560 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan HildingHestra IF26:257:25
2Thomas AspIFK Göteborg Orientering27:29+1:047:43
3Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna27:55+1:307:50
4Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb32:10+5:459:02
5Magnus SteenHelsingborgs SOK32:40+6:159:10
6Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK32:51+6:269:13
7Ola WallinderGöteborg-Majorna OK33:22+6:579:22
8Mattias BååthSävedalens AIK34:05+7:409:34
9Olle SjöforsOK Älme34:49+8:249:46
10Carl NorinFrölunda OL35:53+9:2810:04
11Gert WildheimFK Friskus-Varberg37:04+10:3910:24
12Thomas KullanderSävedalens AIK37:05+10:4010:25
13Per KjellanderGöteborg-Majorna OK39:12+12:4711:00
14Daniel FredrikssonFrölunda OL39:13+12:4811:00
15Erik RuotsalainenFrölunda OL40:02+13:3711:14
16Lennart BjörnströmGöteborg-Majorna OK40:18+13:5311:19
17Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb40:56+14:3111:29
18Johan WettergrenFK Herkules43:05+16:4012:06
19Martin EkdalaKungälvs OK43:31+17:0612:13
20Anders JägrydSkåneslättens OL43:54+17:2912:19
21Fredrik AskMarkbygdens OK45:31+19:0612:47
22Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK46:51+20:2613:09
23Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OK49:23+22:5813:52
24Jonas HultinOK Löftan51:08+24:4314:21
25Torbjörn KjörkFrölunda OL58:00+31:3516:17
26Bernt BerndtssonFrölunda OL1:01:28+35:0317:15
27Richard TorseinFrölunda OL1:10:18+43:5319:44
Ulf KokinskyIFK Göteborg Orienteringej start

D55

2 950 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena ErikssonElfsborg SOK38:5313:10
2Lena PeterssonOK Alehof40:41+1:4813:47
3Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb42:17+3:2414:20
4Helena LarssonHestra IF47:07+8:1415:58
5Helen CarlbomIFK Göteborg Orientering48:30+9:3716:26
6Karin HelmertzFrölunda OL1:20:55+42:0227:25
Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Jane MelinGöteborg-Majorna OKej godkänd

H55

3 530 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans MelinGöteborg-Majorna OK30:388:40
2Pär GustavssonGöteborg-Majorna OK32:50+2:129:18
3Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb33:16+2:389:25
4Hans WedbergSjövalla FK35:43+5:0510:07
5Jörgen HallénTrollhättans SOK36:02+5:2410:12
6Per FlakbergIFK Göteborg Orientering36:03+5:2510:12
7Magnus JoelssonSOK 6836:09+5:3110:14
8Magnus KarlssonOK Landehof36:17+5:3910:16
9Christer BorgGöteborg-Majorna OK38:27+7:4910:53
10Per-Arne WahlgrenSjövalla FK39:02+8:2411:03
11Johan ByströmKFUK-KFUM Göteborg40:16+9:3811:24
12Thomas AttforsSävedalens AIK40:45+10:0711:32
13Magnus WideFrölunda OL41:29+10:5111:45
14Stefan GustafssonOK Skogshjortarna44:06+13:2812:29
15Ulf AlmehedFrölunda OL45:13+14:3512:48
16Patrick DjerfLerums SOK47:03+16:2513:19
17Magnus OhlssonSjövalla FK47:18+16:4013:23
18Mikael JungbjerGöteborgs SK48:22+17:4413:42
19Thomas BäckströmIF Rigor48:51+18:1313:50
20Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK49:39+19:0114:03
21Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK50:19+19:4114:15
22Börje PerssonOK Alehof57:22+26:4416:15
23Roy JohanssonOK Skogsvargarna57:24+26:4616:15
24Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:12:52+42:1420:38
25Stig GustafssonIK Ymer1:30:12+59:3425:33
26Sven TolestamIF Rigor1:38:04+1:07:2627:46
Ulf TörnströmFK Friskus-Varbergej start
Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullaredej start

D60

2 810 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva KarlssonUddevalla OK40:2914:24
2Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK42:01+1:3214:57
3Marianne KlassonUlricehamns OK42:34+2:0515:08
4Agneta OlivestamVimmerby OK44:48+4:1915:56
5Karin IngelhagFrölunda OL46:23+5:5416:30
6Gunilla AxelssonSävedalens AIK48:13+7:4417:09
7My EngströmIK Stern48:48+8:1917:21
8Monica WassFalkenbergs OK50:37+10:0818:00
9Monika NilssonOK Alehof52:40+12:1118:44
10Lisa LarssonSjövalla FK1:14:04+33:3526:21
Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OKej start

H60

3 420 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK31:069:05
2Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK32:48+1:429:35
3Thomas GeorgssonOK Nackhe33:06+2:009:40
4Ulf PalmérUlricehamns OK33:45+2:399:52
5Jerker NetzTrollhättans SOK34:53+3:4710:11
6Pierre KarlssonOK Alehof35:27+4:2110:21
7Torsten BacktemanLerums SOK35:50+4:4410:28
8Svante LindgrenKorsnäs IF OK38:41+7:3511:18
9Örjan WängdahlOK Gipen39:12+8:0611:27
10Tomas KarlssonOK Skogshjortarna39:22+8:1611:30
11Anders AxelssonOK Skogsvargarna39:35+8:2911:34
12Christer KlintGöteborg-Majorna OK39:57+8:5111:40
13Magnus AnderssonUlricehamns OK40:09+9:0311:44
14Hans GarmerGöteborg-Majorna OK42:55+11:4912:32 Ladda ner rutt i gpx-format
15Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb44:58+13:5213:08
16Bengt KlassonUlricehamns OK46:12+15:0613:30
17Per-Martin JohanssonIF Rigor49:45+18:3914:32
18Karl SchneiderMölndal Outdoor IF50:05+18:5914:38
19Björn BorgGöteborg-Majorna OK52:13+21:0715:16
20Bernt AnderssonIF Rigor55:10+24:0416:07
21Peter LarssonTrollhättans SOK56:52+25:4616:37

D65

2 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria NorellFrölunda OL41:0514:37
2Solveig HedenblomSjövalla FK41:24+0:1914:43
3Ingela NelsénFalkenbergs OK45:36+4:3116:13
4Eva BlomströmIK Stern58:56+17:5120:58
Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullaredej start

H65

2 870 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart HålsjöOK Skogshjortarna32:5611:28
2Stefan MillegårdSävedalens AIK33:41+0:4511:44
3Ulf PetersonKungälvs OK33:53+0:5711:48
4Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe34:06+1:1011:52
5Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK34:20+1:2411:57
6Hasse ÅbergValbo AIF36:41+3:4512:46
7Dan WidercrantzOK Skärmen38:17+5:2113:20
8Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb38:57+6:0113:34
9Håkan AnderssonMarkbygdens OK42:24+9:2814:46
10Greger MossbergTolered-Utby Ol-klubb43:19+10:2315:05
11Sten BlomströmIK Stern50:42+17:4617:39
12Hans EkbergTrollhättans SOK53:36+20:4018:40
Kent KardellLjungskile FKej godkänd
Björn PetterssonUlricehamns OKej godkänd
Kent ErikssonLerums SOKej godkänd

D70

2 570 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK39:1515:16
2Maud NilssonHJS-Vansbro OK43:05+3:5016:45
3Ingrid Rex WallströmOK Landehof47:14+7:5918:22
4Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL55:54+16:3921:45
5Lotta BörjessonSävedalens AIK58:33+19:1822:46
6Ingrid ÅhlundSvenljunga OK1:00:12+20:5723:25
7Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:02:03+22:4824:08
8Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:04:57+25:4225:16
9Monica LarssonOK Tranan1:07:31+28:1626:16
Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OKej start

H70

2 880 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune LarssonOK Skogshjortarna29:4510:19
2Per-Arne KällénUddevalla OK38:54+9:0913:30
3Benny IvarssonFjärås AIK38:57+9:1213:31
4Sture GrytheimElfsborg SOK40:07+10:2213:55
5Torbjörn WikströmOK Orinto40:29+10:4414:03
6Olof KarlssonUddevalla OK41:20+11:3514:21
7Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb42:38+12:5314:48
8Lennart AlmströmIK Stern44:14+14:2915:21
9Rune EliassonFalkenbergs OK45:45+16:0015:53
10Leif RylanderOK Gläntan Vessigebro46:15+16:3016:03
11Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK47:46+18:0116:35
12Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb48:20+18:3516:46
13Sören SvenssonSjövalla FK49:18+19:3317:07
14Kjell JeppsonIF Rigor53:23+23:3818:32
15Hans CarlssonIFK Göteborg Orientering56:12+26:2719:30
16Lennart AnderssonGöteborgs SK58:04+28:1920:09
17Bengt MattssonOK Orinto59:23+29:3820:37
18Dan JohanssonFjärås AIK1:07:06+37:2123:17
19Johnny KarlssonUddevalla OK1:09:50+40:0524:14
20Sten HelmertzFrölunda OL1:24:52+55:0729:28
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Ronny RagnarssonMarkbygdens OKej godkänd
Håkan WinnbergIK Trenne Ullaredej start
Mats KågesonGöteborg-Majorna OKej start
Kurt JohanssonSvenljunga OKej start
Carl-Henry AnderssonOK Orintoej start

D75

2 060 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern33:1716:09
2Gunnel SvenssonIK Ymer34:22+1:0516:40
3Ingrid HermanssonIK Ymer37:13+3:5618:03
4Britt RangertIK Ymer38:40+5:2318:46
5Barbro JohanssonSjövalla FK54:37+21:2026:30
6Inga PerssonOK Skogshjortarna1:12:11+38:5435:02
Elvy BörjessonOK Alehofej godkänd
Inger BylanderSvenljunga OKej godkänd
Ann-Britt BjörkmanKungälvs OKej start

H75

2 880 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna41:4614:30
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna44:18+2:3215:22
3Per LjungbergOK Alehof49:45+7:5917:16
4Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna49:57+8:1117:20
5Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK52:12+10:2618:07
6Henrik HvoslefIK Stern53:38+11:5218:37
7Magne HagströmFrölunda OL56:47+15:0119:42
8Leif BjörkmanIK Ymer57:42+15:5620:02
9Bengt-Åke SvenssonIK Ymer1:00:25+18:3920:58
10Gösta LindqvistOK Löftan1:00:54+19:0821:08
11Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK1:01:29+19:4321:20
12Hans KarlssonOK Orinto1:03:45+21:5922:08
13Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:06:15+24:2923:00
14Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK1:08:34+26:4823:48
15Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL1:12:36+30:5025:12
16Gösta MalmerIF Marin Väst1:14:11+32:2525:45
17Bert LuvöFK Herkules1:14:50+33:0425:59
18Carl-Eric AnderssonFjärås AIK1:15:17+33:3126:08
19Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:16:29+34:4326:33
20Lars-Åke LarssonOK Tranan1:22:36+40:5028:40
21Christer WestbergIFK Göteborg Orientering1:24:30+42:4429:20
22Ingmar ErikssonFalkenbergs OK1:26:33+44:4730:03
Anders SternöTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Bengt BörjessonOK Alehofej start
Sören AnderssonIK Dranej start

D80

2 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK40:5719:52
2Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna47:51+6:5423:13
3Barbro VallinKungälvs OK1:16:16+35:1937:01
4Marianne GrahnGöteborgs SK1:18:36+37:3938:09
5Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:30:24+49:2743:53

H80

2 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran OlofssonFjärås AIK49:0819:07
Nils-Eric TofteredIF Rigorej godkänd

H85

2 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse OlssonIK Trenne Ullared48:4223:38
2Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:08:57+20:1533:28

Inskolning

1 510 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Evelina AnderssonOK Gipenfullföljt
Veronica AnderssonFjärås AIKfullföljt
Alva BergquistSjövalla FKfullföljt
Jonas EhlersSjövalla FKfullföljt
Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Elsa EngstrandIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Kacper EngstrandIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Olle EngstrandIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Maja FridGöteborg -Majorna OKfullföljt
Elias HemmendorffIK Uvenfullföljt
Alva JohanssonFalkenbergs OKfullföljt
Olivia KarlssonIK Uvenfullföljt
Daniel LeireGöteborg-Majorna OKfullföljt
Linnea NorellFrölunda OLfullföljt
Doris PilbladIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Alinda RundqvistOK Nackhefullföljt
Lukas RåbergOK Landehoffullföljt
Viktor SamorLerums SOKfullföljt
Oliver SibbessonKlubblösfullföljt
Viktor SunessonOK Alehoffullföljt
Greta WernerssonGöteborg-Majorna OKfullföljt

U1

1 550 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot ÅbergTolered-Utby Ol-klubb15:3210:01
2Jonathan RexOK Landehof16:53+1:2110:53
3Stina AnderssonOK Löftan17:04+1:3211:00
4Viktor ZachrissonOK Alehof17:57+2:2511:34
5Astrid GrahnIFK Göteborg Orientering18:48+3:1612:07
6Alma DavidssonGöteborg-Majorna OK19:16+3:4412:25
7Jakob AnderssonOK Löftan20:10+4:3813:00
8Gustav AgnvallIK Uven21:12+5:4013:40
9Tage EkbergGöteborg-Majorna OK21:32+6:0013:53
10Moa KjellbergerIFK Göteborg Orientering22:15+6:4314:21
11Karin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb22:25+6:5314:27
12Olle WindevallSjövalla FK23:18+7:4615:01
13Felix EhlersSjövalla FK23:22+7:5015:04
14Aina HolmqvistSjövalla FK23:43+8:1115:18
15Albin PeterssonOK Alehof23:45+8:1315:19
16Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubb24:42+9:1015:56
17Neo WagnerIK Uven26:25+10:5317:02
18Gabriel SlättOK Alehof26:45+11:1317:15
19Märta GrahnGöteborgs SK30:58+15:2619:58
20Samuel BäckmanIFK Göteborg Orientering34:47+19:1522:26
21Lova BergdahlOK Orinto35:53+20:2123:09
22Solveig WallentinLerums SOK37:40+22:0824:18
23Maximilian SjöbergGöteborg-Majorna OK41:21+25:4926:40
Elsa PerssonGöteborg-Majorna OKej start

U2

2 530 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joar LinbjörnströmGöteborg-Majorna OK23:499:24
2Robin HildingHestra IF26:18+2:2910:23
3Elias GranängKungälvs OK27:30+3:4110:52
4Melker SamorLerums SOK28:01+4:1211:04
5Emilia PerssonIK Uven28:09+4:2011:07
6Wilma PerssonIK Uven28:10+4:2111:07
7Olle BlomqvistMarkbygdens OK30:21+6:3211:59
8Hilda GrahnGöteborgs SK31:02+7:1312:15
9Noel KjellbergerIFK Göteborg Orientering31:07+7:1812:17
10Felix WeihardSävedalens AIK32:09+8:2012:42
11Nils FridGöteborg -Majorna OK32:17+8:2812:45
12Emilia WängrothOK Skogshjortarna32:31+8:4212:51
13Elsalie WängrothKlubblös32:37+8:4812:53
14Juli PeterssonIK Uven34:12+10:2313:31
15Selma BirkestadOK Orinto34:49+11:0013:45
16Nils BirkestadOK Orinto35:11+11:2213:54
17Selma JönssonIK Uven36:09+12:2014:17
18Moa DahlOK Alehof36:36+12:4714:27
19Arvid ZetterstrandGöteborg-Majorna OK36:59+13:1014:37
20Ingrid BirkestadOK Orinto37:24+13:3514:46
21Ina JohanssonIFK Göteborg Orientering37:43+13:5414:54
22Ivar DahlenKlubblös40:09+16:2015:52
23Leo SchärlinKlubblös40:10+16:2115:52
24Agnes ÅbergTolered-Utby Ol-klubb40:22+16:3315:57
24Agnes ForsbergIK Uven40:22+16:3315:57
26Hedda LjungbergTolered-Utby Ol-klubb40:35+16:4616:02
27Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb41:26+17:3716:22
28Samuel AllegreaTolered-Utby Ol-klubb41:34+17:4516:25
29Alva KullmanOK Alehof42:12+18:2316:40
30Sonja FagerholmHalmstad OK42:46+18:5716:54
31Johannes BlomqvistBredareds IF50:09+26:2019:49
32Sally PilbladIFK Göteborg Orientering50:11+26:2219:50
33Oscar MobergOK Löftan51:02+27:1320:10
34Joel RåbergOK Landehof51:13+27:2420:14
35Linus RappSjövalla FK55:42+31:5322:00
36Elsa StaafKlubblös57:54+34:0522:53
37Adam HemmendorffIK Uven58:24+34:3523:04
38Elin RönnqvistIF Rigor59:59+36:1023:42
39Jonathan BäckmanIFK Göteborg Orientering1:07:20+43:3126:36
Gunnar DahlenKlubblösej godkänd
Johannes DahlbergIK Trenne Ullaredej start
Madeleine BergqvistOK Alehofej start

Öppen 1

2 530 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tyra FlinkFjärås AIK29:1511:33
2Irene Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK44:01+14:4617:23
3Christina VernerssonOK Orinto46:42+17:2718:27
4Olof FagrellOK Alehof55:34+26:1921:57
5Torbjörn ToresonOK Löftan59:27+30:1223:29
6Alice SjööarvOK Nackhe1:04:44+35:2925:35
7Amanda SjöarvOK Nackhe1:06:01+36:4626:05

Öppen 3

2 500 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1KRISTIAN AHLSTRÖMFjärås AIK26:5310:45
2Dennis MerzKlubblös27:23+0:3010:57
3Elis GrahnGöteborgs SK28:18+1:2511:19
4Johanna PihlströmOK Landehof31:57+5:0412:46
5Catarina ÅkerströmFK Herkules32:43+5:5013:05
6Rasmus HildingHestra IF33:04+6:1113:13
7Johanna FridKlubblös34:26+7:3313:46
8Cornelia HällåsOK Löftan34:32+7:3913:48
9Kristina TörnströmFK Friskus-Varberg37:42+10:4915:04
10Jonas HermanssonKungälvs OK39:48+12:5515:55
11Signe AxelssonGöteborg-Majorna OK40:50+13:5716:20
12Annika OskarssonSjövalla FK41:03+14:1016:25
13Emmelie GeorgssonOK Nackhe41:38+14:4516:39
14Annika HallénTrollhättans SOK43:21+16:2817:20
15Britt-Marie EkbergOK Orinto43:57+17:0417:34
16Lena SvenssonOK Löftan45:11+18:1818:04
17Helena SlättOK Alehof45:44+18:5118:17
18Stina KjellenKlubblös45:53+19:0018:21
19Lisa KjellénHelsingborgs SOK45:54+19:0118:21
20Rune JungbjerGöteborgs SK46:51+19:5818:44
21Ulla BjörkmanIK Ymer47:03+20:1018:49
22Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna50:48+23:5520:19
23Lena NilssonUlricehamns OK51:16+24:2320:30
24Annika JohanssonOK Alehof51:54+25:0120:45
25Marita JohanssonMarkbygdens OK55:53+29:0022:21
26Bibbi GustafssonOK Gipen1:07:57+41:0427:10
27Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK1:15:23+48:3030:09
28Lena CardfeltKlubblös1:16:22+49:2930:32
Christer NelsénFalkenbergs OKej godkänd
Lars UtterGöteborg -Majorna OKej godkänd
Lorenna Gassiot LagosGöteborg-Majorna OKej godkänd
Kjell JohanssonMarkbygdens OKej godkänd

Öppen 5

3 310 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin AnderssonMarkbygdens OK26:007:51
2Anders ReimertzGällstadbygdens SOK33:42+7:4210:10
3Hugo NobornIFK Göteborg Orientering40:19+14:1912:10
4Karin NobornIFK Göteborg Orientering40:32+14:3212:14
5Alfred KjellénHelsingborgs SOK41:16+15:1612:28
6Fredrik GanningIK Omega46:04+20:0413:55
7Patrik Gustavsson BjörkkvistBrittatorps TK46:44+20:4414:07
8Maria LarssonDegerfors OK47:28+21:2814:20
9Mikael RuderfeltIF Rigor47:35+21:3514:22
10Lars KarlssonFK Herkules49:05+23:0514:49
11Rickard ÖlanderMarkbygdens OK49:22+23:2214:54
12Lena Rabe JosefssonFjärås AIK49:30+23:3014:57
13Daniel MobergOK Löftan49:40+23:4015:00
14Kristian ErikssonMarkbygdens OK50:51+24:5115:21
15Elsa BobergIF Rigor51:06+25:0615:26
16Elin BlomqvistMarkbygdens OK52:43+26:4315:55
17Helena BlomqvistMarkbygdens OK52:49+26:4915:57
18Jenny RönnqvistOK Löftan54:17+28:1716:23
19Anna GranforsOK Landehof55:47+29:4716:51
20Malin HolmbergGöteborg -Majorna OK56:55+30:5517:11
21Frida RönnqvistOK Löftan57:07+31:0717:15
22Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK57:14+31:1417:17
23Stefan HägelmarkFjärås AIK58:43+32:4317:44
24Vera ElfströmOK Orinto59:13+33:1317:53
25Lena TornéusSävedalens AIK1:00:44+34:4418:20
26Kajsa ElfströmOK Orinto1:00:47+34:4718:21
27Ellen NormanSävedalens AIK1:01:18+35:1818:31
28Marie-Louise StridhHestra IF1:01:41+35:4118:38
29Rickard BerndtssonFrölunda OL1:01:56+35:5618:42
30Karin ÅkesdotterIFK Göteborg Orientering1:02:44+36:4418:57
31Elin JambrénKlubblös1:02:58+36:5819:01
32Anders EkdahlTolered-Utby Ol-klubb1:03:42+37:4219:14
33Jonas LarssonDegerfors OK1:04:35+38:3519:30
34Pernilla KarlssonOK Landehof1:05:08+39:0819:40
35Anne Sofie HellstrandIF Rigor1:05:40+39:4019:50
36Frida OdénFjärås AIK1:08:01+42:0120:32
37Maria GrahnElfsborg SOK1:09:01+43:0120:51
38Åsa LarsenTolered-Utby Ol-klubb1:09:05+43:0520:52
39Stanley TaivulaKlubblös1:09:06+43:0620:52
40Annika BengtssonOK Löftan1:14:26+48:2622:29
41Mikael NilssonFK Friskus-Varberg1:14:45+48:4522:34
42Anders TallhageBerga FK1:15:21+49:2122:45
43Sofia ZetterstrandGöteborg-Majorna OK1:16:39+50:3923:09
44Cecilia WängrothKlubblös1:17:20+51:2023:21
44Michael WängrothKlubblös1:17:20+51:2023:21
46Birgitta CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:19:28+53:2824:00
47Elin AnderssonIF Rigor1:19:51+53:5124:07
48Eric BäckströmKlubblös1:20:21+54:2124:16
49Christer AndreIF Marin Väst1:20:30+54:3024:19
50Elsie HäggmarkMarkbygdens OK1:21:48+55:4824:42
51Bo BengtssonOK Alehof1:26:01+1:00:0125:59
52Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:32:44+1:06:4428:00
53Anders PerssonHelsingborgs SOK1:33:27+1:07:2728:13
53Åse NilssonOK Landehof1:33:27+1:07:2728:13
55Pia HeikkinenFrölunda OL1:36:06+1:10:0629:01
56Jalle StrömbomElfsborg SOK1:40:25+1:14:2530:20
57Tina CarlssonElfsborg SOK1:40:28+1:14:2830:21
58Camilla OlssonMölndal Outdoor IF1:41:37+1:15:3730:41
59Anna DurgéKFUK-KFUM Göteborg1:42:44+1:16:4431:02
Karin BergquistSjövalla FKej godkänd
Lukas ThellKlubblösej godkänd
Olivia StensötaFrölunda OLej godkänd
Kristina BohmanOK Orintoej start

Öppen 7

2 960 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niclas AnderssonMarkbygdens OK28:329:38
2Gustaf BergquistSjövalla FK32:02+3:3010:49
3Jonas BrånaltFrölunda OL32:30+3:5810:58
4Tomas GunnarssonOK Nackhe34:47+6:1511:45
5Lina SamorLerums SOK34:48+6:1611:45
6Håkan ForsmanRonneby OK36:56+8:2412:28
7Hans WahlströmFjärås AIK36:58+8:2612:29
8Linnéa JohnssonOK Nackhe37:46+9:1412:45
9Emelie UnossonBredareds IF38:31+9:5913:00
10Jenny ArvidssonBrattås CK38:37+10:0513:02
11Stig LarssonGöteborg-Majorna OK39:19+10:4713:16
12Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK40:03+11:3113:31
13Per PerssonFK Herkules40:19+11:4713:37
14Rikard AndreassonIFK Göteborg Orientering40:29+11:5713:40
15Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL40:40+12:0813:44
16Fredrik SöderbergTolered-Utby Ol-klubb40:41+12:0913:44
17Lasse BjörfjällBredareds IF40:51+12:1913:48
18Anders LarssonOK Landehof41:14+12:4213:55
19Johanna MikkeläOK Hedströmmen42:03+13:3114:12
20Filippa KindeSävedalens AIK42:28+13:5614:20
21Åsa NybergGöteborg-Majorna OK43:12+14:4014:35
22Thomas OlofssonFjärås AIK43:31+14:5914:42
23Ylva SunessonOK Alehof44:51+16:1915:09
24Peter WallentinLerums SOK45:10+16:3815:15
25Daniel TorstenssonGöteborgs SK46:20+17:4815:39
26Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK46:46+18:1415:47
27Johanes Schulte SüdhoffBrattås CK46:58+18:2615:52
28Ingemar CarlssonLunds OK47:27+18:5516:01
29Sune WikströmKlubblös48:28+19:5616:22
30Martin EkströmOK Gläntan Vessigebro49:13+20:4116:37
31Klas BogsjöHelsingborgs SOK50:40+22:0817:07
32Mie ÖstlingKungälvs OK52:06+23:3417:36
33Sven-Harry SvenssonMarkbygdens OK52:13+23:4117:38
34Rune SandbergUddevalla OK54:14+25:4218:19
35Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK54:21+25:4918:21
36Britt-Mari KvarnströmKils OK55:49+27:1718:51
37Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK56:38+28:0619:07
38Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb57:14+28:4219:20
39Jörgen TorénHestra IF57:17+28:4519:21
40Sandra AnderssonFalkenbergs OK58:58+30:2619:55
41Kurt EkbergOK Orinto58:59+30:2719:55
42Robert BengtssonFjärås AIK59:08+30:3619:58
43Hans VokseppOK Skogshjortarna1:00:09+31:3720:19
44Lars TorstenssonGöteborgs SK1:00:49+32:1720:32
45Olof StåhlSävedalens AIK1:01:52+33:2020:54
46Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna1:03:47+35:1521:32
47Jessica WahlfridssonKlubblös1:04:17+35:4521:43
48Lars ErikssonMarkbygdens OK1:04:43+36:1121:51
49Anders LundOK Skogshjortarna1:05:46+37:1422:13
50Per-Johan PerssonFjärås AIK1:05:52+37:2022:15
51Mikael NömmIFK Göteborg Orientering1:06:13+37:4122:22
52Fredrik RothamelTolered-Utby Ol-klubb1:07:07+38:3522:40
53Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK1:07:31+38:5922:48
54Håkan BjörklundSjövalla FK1:09:46+41:1423:34
55Leif CliffordsonSävedalens AIK1:11:04+42:3224:00
56Lars LarssonSjövalla FK1:11:21+42:4924:06
57Christina StåhlSävedalens AIK1:12:04+43:3224:20
58Annica BörjessonSävedalens AIK1:12:26+43:5424:28
59Audun TengsHerkules1:15:43+47:1125:34
60Patrick EhlersOK Landehof1:16:39+48:0725:53
61Linda RandåkerSjövalla FK1:16:58+48:2626:00
62Daniel HällåsOK Löftan1:19:30+50:5826:51
63Anders DahlénIK Uven1:21:45+53:1327:37
64Tommy PedersenKlubblös1:26:08+57:3629:05
65Olof AnderssonIF Rigor1:29:50+1:01:1830:20
66Ingalill SvenssonSävedalens AIK1:30:12+1:01:4030:28
67Jan AnderssonFjärås AIK1:34:17+1:05:4531:51
68Sara LydmarkSjövalla FK1:58:24+1:29:5240:00
Lars-Olof RönnqvistOK Löftanej godkänd
Frida PerssonFK Herkulesej godkänd
Dennis LindrothOK Hedströmmenej godkänd
Conny VernerssonOK Orintoej godkänd
Carina SturessonLerums SOKej godkänd
Magnus BergqvistOK Alehofej godkänd

Öppen 8

4 500 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin KällménOK Tisaren34:057:34
2Elias LjungqvistSävedalens AIK35:59+1:547:59
3Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK37:31+3:268:20
4Roine PetterssonIFK Göteborg Orientering39:29+5:248:46
5Johan RosénGöteborg-Majorna OK39:50+5:458:51
6Herman RosénGöteborg-Majorna OK40:22+6:178:58
7Jonatan AnderssonFalkenbergs OK40:31+6:269:00
8Pontus EnhagerOK Landehof43:42+9:379:42
9Palle ZetterstrandGöteborg-Majorna OK44:23+10:189:51
10Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering44:40+10:359:55
11Stefan RoosIFK Göteborg Orientering44:42+10:379:56
12Martin JohanssonFalkenbergs OK45:07+11:0210:01
13Staffan LjungqvistSävedalens AIK45:37+11:3210:08
14Pär MoqvistLerums SOK46:26+12:2110:19
14Tobias WängrothOK Skogshjortarna46:26+12:2110:19
16Hanna AxelssonOK Skogshjortarna47:09+13:0410:28
17Ulf NorellFrölunda OL47:21+13:1610:31
18Per-Olov DavalliusKlubblös48:17+14:1210:43
19Mats AnderssonOK Löftan48:26+14:2110:45
20Niklas JohanssonGöteborg-Majorna OK50:06+16:0111:08
21Johan MarsMarkbygdens OK50:53+16:4811:18
22Magnus BrobackOK Flundrehof50:58+16:5311:19
23Björn LindkvistSjövalla FK51:50+17:4511:31
24Henrik UndelandIFK Göteborg Orientering51:52+17:4711:31
25Jimmy HäggFK Friskus-Varberg52:29+18:2411:39
26Lars ÖstlingKungälvs OK52:35+18:3011:41
27Mikael AxelssonOK Skogshjortarna53:29+19:2411:53
28Lotta RosénGöteborg-Majorna OK53:35+19:3011:54
29Martin AnderssonSjövalla FK53:54+19:4911:58
30Felix GarmerGöteborg-Majorna OK54:11+20:0612:02
31Fredrik EinarssonKlubblös54:14+20:0912:03
32Ulf WallinGöteborg-Majorna OK54:30+20:2512:06
33Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb55:30+21:2512:20
34Jonas BergdahlOK Orinto56:12+22:0712:29
35Petter HindérTolered-Utby Ol-klubb56:26+22:2112:32
36Anna ÅhlinHelsingborgs SOK57:04+22:5912:40
37Calle DavalliusKlubblös57:06+23:0112:41
38John LandstedtIFK Göteborg Orientering57:38+23:3312:48
39Johan TallhageBerga FK58:19+24:1412:57
40Anders IvarssonFK Friskus-Varberg58:52+24:4713:04
41Mark UbbinkSävedalens AIK59:00+24:5513:06
42Emma DjerfLerums SOK59:09+25:0413:08
43Erik ÖstlingKungälvs OK59:49+25:4413:17
44Martin AxelssonOK Skogshjortarna1:02:03+27:5813:47
45Fabian OdénFjärås AIK1:03:38+29:3314:08
46Göran OlesundOK Landehof1:04:00+29:5514:13
47Stefan OlofssonOK Gisle1:04:48+30:4314:24
48Tobias HöglundSjövalla FK1:05:43+31:3814:36
49Philip MullinsSjövalla FK1:06:11+32:0614:42
50Jonas KarlssonMarkbygdens OK1:07:06+33:0114:54
51Maria HöglundSjövalla FK1:08:26+34:2115:12
52Sandra EkströmOK Orinto1:14:01+39:5616:26
53Jesper LagerbergKlubblös1:15:42+41:3716:49
54Jan SveideFrölunda OL1:17:42+43:3717:16
55Oskar EkbergGöteborg-Majorna OK1:21:28+47:2318:06
56Magnus FovaeusSävedalens AIK1:22:19+48:1418:17
57Hannah FovaeusSävedalens AIK1:22:20+48:1518:17
58Annika AnderssonOK Orinto1:24:24+50:1918:45
59Daniel LarssonIFK Göteborg Orientering1:24:35+50:3018:47
60Niclas NygrenFrölunda OL1:25:00+50:5518:53
61Fredrik HöökFjärås AIK1:26:34+52:2919:14 Ladda ner rutt i gpx-format
62Nanna BergendahlIF Rigor1:35:18+1:01:1321:10
63Anders FolkessonKlubblös1:44:18+1:10:1323:10
64Krister AlfredssonOK Orinto1:47:06+1:13:0123:48
Mats G AnderssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Adam OdénFjärås AIKej godkänd
Jonas LagerbergKlubblösej godkänd
Håkan BerndtssonFrölunda OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser