Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Uven-/Rigordubbeln, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Uven-/Rigordubbeln, lång
Arrangörsorganisation: IF Rigor
Datum: söndag 31 mars 2019

D21

7 930 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa RisbyOK Kåre57:537:17
2Natalia GemperleAlfta-Ösa OK59:08+1:157:27
3Maria MagnussonSävedalens AIK1:02:39+4:467:54
4Amilia BjörklundSävedalens AIK1:02:43+4:507:54
5Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK1:03:58+6:058:03
6Anna WallinGöteborg-Majorna OK1:05:58+8:058:19
7Karin ThernOK Skogshjortarna1:06:59+9:068:26
8Frida BrogrenSävedalens AIK1:08:41+10:488:39
9Lovisa NilssonSävedalens AIK1:11:13+13:208:58
10Indre ValaiteIFK Mora OK1:12:56+15:039:11
11Olha PanchenkoIFK Mora OK1:13:10+15:179:13
12Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK1:15:57+18:049:34
13Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK1:18:24+20:319:53
14Lovisa LemanGöteborgs SK1:19:01+21:089:57
15Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OK1:19:27+21:3410:01
16Johanka SimkovaIFK Mora OK1:21:39+23:4610:17
17Stina BergSävedalens AIK1:23:25+25:3210:31
18Filippa SpånérSävedalens AIK1:28:09+30:1611:06
19Emma LindénFK Friskus-Varberg1:28:28+30:3511:09
20Alice AronengHestra IF1:28:33+30:4011:09
21Malin SettergrenHalmstad OK1:28:43+30:5011:11
22Anna BrodinSävedalens AIK1:28:55+31:0211:12
23Louise BorgHalmstad OK1:29:29+31:3611:17
Emma AnderssonSävedalens AIKej godkänd
Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Klara PålssonSävedalens AIKej godkänd
Agnes LeoGöteborg-Majorna OKej godkänd
Petra WernerssonGöteborg-Majorna OKej start
Sara BengtssonSävedalens AIKej start

H21

9 620 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering55:285:45
2Artem PanchenkoIFK Mora OK59:31+4:036:11
3Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering59:33+4:056:11
4Jonas PilbladIFK Göteborg Orientering59:41+4:136:12
5Arvid NordIK Hakarpspojkarna59:57+4:296:13
6Raffael Huber SvenssonIFK Mora OK1:01:50+6:226:25
7Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK1:02:03+6:356:27
8Albin ThunbergSävedalens AIK1:02:25+6:576:29
9Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:02:57+7:296:32
10Sergey FedatsenkaSävedalens AIK1:03:01+7:336:33
11Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:03:21+7:536:35
12Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK1:04:32+9:046:42
13Erik EngstrandIFK Göteborg Orientering1:05:44+10:166:49
14Jesper SjögrenHestra IF1:07:02+11:346:58
15Björn ArnessonUlricehamns OK1:07:03+11:356:58 Ladda ner rutt i gpx-format
16Gustav SparrevikIK Hakarpspojkarna1:07:33+12:057:01
17Johan LevinSävedalens AIK1:09:53+14:257:15
18Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK1:09:54+14:267:15
19Anton KarlssonOK Kullingshof1:10:51+15:237:21
20Ilya BeliankaSävedalens AIK1:12:04+16:367:29
21Gustav BoquistIK Uven1:12:52+17:247:34
22Jesper NilssonUlricehamns OK1:13:35+18:077:38
23Mattias NilssonÄrla IF1:14:30+19:027:44
24Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK1:14:47+19:197:46
25Anton BernevingOK Gipen1:16:36+21:087:57
26Daniel AnderssonOK Löftan1:17:42+22:148:04
27Erik RåbergOK Landehof1:19:38+24:108:16
28Hampus LarssonFK Göingarna1:21:20+25:528:27
29Erik BengtssonSävedalens AIK1:21:49+26:218:30
30Martin AnkelOK Alehof1:23:45+28:178:42
31Fredrik NorellFrölunda OL1:25:10+29:428:51
32Hugo ThunbergOK Alehof1:26:57+31:299:02
33Niklas HidmanHalmstad OK1:27:12+31:449:03
34Gustav le DousMölndal Outdoor IF1:33:14+37:469:41
35Vidar FaxénSävedalens AIK1:45:37+50:0910:58
36Anders le DousMölndal Outdoor IF1:49:58+54:3011:25
Tobias ThorssonOK Löftanej godkänd
Daniel NetzIFK Göteborg Orienteringej start

D21 Kort

4 710 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lydia NorinFrölunda OL1:14:1915:46

H21 Kort

7 930 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon LindbergIK Uven1:06:098:20
2Henrik BrusSävedalens AIK1:16:00+9:519:35
3John GabrielssonSävedalens AIK1:18:09+12:009:51
4Anton HemlinIK Uven1:18:14+12:059:51
5Arvid HammarFK Herkules1:51:27+45:1814:03
6Jacob EnbergHalmstad OK1:53:05+46:5614:15
Johan GustafssonOK Nackheej godkänd
Oscar WestHalmstad OKej start

D20

5 690 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK54:479:37
2Johanna NilssonKungälvs OK55:38+0:519:46
3Ebba HjertbergHestra IF58:03+3:1610:12
4Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK59:19+4:3210:25
5Emelie KarlssonSävedalens AIK1:01:18+6:3110:46
6Elina HansonKungälvs OK1:02:17+7:3010:56
7Alice HultinOK Löftan1:04:23+9:3611:18
8Tove PerssonMölndal Outdoor IF1:04:50+10:0311:23
9Lisa BörnstedtKungälvs OK1:05:05+10:1811:26
10Hanna BoquistIK Uven1:14:17+19:3013:03
11Lovisa RingHalmstad OK1:17:47+23:0013:40
Paulina JägstedtHalmstad OKej godkänd

H20

7 660 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tim JohanssonFK Friskus-Varberg57:177:28
2Eric BerlinTrollhättans SOK1:04:34+7:178:25
3Eskil TryggöTrollhättans SOK1:06:18+9:018:39
4Jonas LauriFK Herkules1:08:41+11:248:57
5Gabriel SturessonLerums SOK1:09:48+12:319:06
6Erik LundStenungsunds OK1:36:59+39:4212:39
7Oscar KarlssonTrollhättans SOK1:42:12+44:5513:20
8Daniel GlimténOK Löftan2:10:27+1:13:1017:01
Axel ForsmanFK Herkulesej start

D18

4 710 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isabella AumoKungälvs OK46:599:58
2Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK50:09+3:1010:38
3Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK51:43+4:4410:58
4Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK52:34+5:3511:09
5Matilda HagstrandLerums SOK54:59+8:0011:40
6Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK56:18+9:1911:57
7Linnea BengtssonFalkenbergs OK56:41+9:4212:02
8Clara JohanssonOK Skärmen58:24+11:2512:23
9Nora AronengHestra IF1:00:41+13:4212:53
Klara WallinderGöteborg-Majorna OKej start

H18

6 710 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK48:197:12
2Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK51:05+2:467:36
3Felix DrejmoOK Landehof52:08+3:497:46
4Albin PerssonHalmstad OK54:43+6:248:09
5Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK57:04+8:458:30
6Joar TryggöTrollhättans SOK58:07+9:488:39
7Jakob GunnarssonLerums SOK58:35+10:168:43
8Simon NordbergGöteborg-Majorna OK1:00:40+12:219:02
9Noah BechtelFK Friskus-Varberg1:05:19+17:009:44
10Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK1:06:14+17:559:52
11Olle ElfströmOK Orinto1:13:41+25:2210:58
12Zebastian ArfwedsonFrölunda OL1:32:21+44:0213:45
13Gustav BohmanOK Orinto1:44:53+56:3415:37
Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIKej godkänd
Nils GrimbeckSävedalens AIKej start
Olle BergstedtMarkbygdens OKej start

H17-20 Kort

5 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel HedenbladIF Rigor1:35:3416:53

D16

4 680 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida BengtssonOK Alehof37:187:58
2Eleonora AlinderSjövalla FK38:21+1:038:11
3Klara PerssonHalmstad OK39:54+2:368:31
4Lisa ÅkessonMarkbygdens OK40:00+2:428:32
5Sabina AumoKungälvs OK40:24+3:068:37
6Ebba ThernOK Skogshjortarna42:49+5:319:08
7Olivia LundstedtSjövalla FK49:00+11:4210:28
8Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering49:01+11:4310:28
9Maja GraadIF Rigor50:09+12:5110:42
10Matilda WallströmSävedalens AIK57:27+20:0912:16
11Matilda AspIFK Göteborg Orientering58:10+20:5212:25
12Frida JohanssonOK Skärmen59:05+21:4712:37
13Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb1:01:31+24:1313:08
14Emma EliassonFK Friskus-Varberg1:06:31+29:1314:12
15Anna SvenssonIF Rigor1:11:48+34:3015:20
16Unni GranforsIF Rigor1:13:16+35:5815:39
17Disa RangertKungälvs OK1:13:29+36:1115:42
18Emmy WallinFalkenbergs OK1:32:13+54:5519:42
Erika ÅkessonMarkbygdens OKej godkänd
Linnea HöökFjärås AIKej godkänd
Maja KarmstigFK Friskus-Varbergej godkänd
Elina ReinholdssonOK Alehofej start

H16

5 660 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK39:467:01
2Lukas LarssonOK Skogshjortarna40:33+0:477:09
3William SturessonLerums SOK41:42+1:567:22
4Tobias JohanssonOK Löftan44:27+4:417:51
5Willy FjällborgStenungsunds OK45:08+5:227:58
6Emil JägstedtHalmstad OK46:52+7:068:16
7Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK47:23+7:378:22
8Gunnar FovaeusSävedalens AIK48:28+8:428:33
8Anton KastrupSävedalens AIK48:28+8:428:33
10Alvin OllanderOK Landehof52:48+13:029:19
11Jakob MobergOK Löftan53:27+13:419:26
12Hannes EssungerSjövalla FK53:39+13:539:28
13Simon BååthSävedalens AIK55:35+15:499:49
14Ludvig HedströmOK Skogshjortarna55:50+16:049:51
15Jonathan RundqvistOK Nackhe56:15+16:299:56
16Elias NordbergGöteborg-Majorna OK56:27+16:419:58
17Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna57:53+18:0710:13
18Johan Wall JungbjerGöteborgs SK1:00:08+20:2210:37
19Arvid PerssonMölndal Outdoor IF1:00:12+20:2610:38
20Karl GranforsOK Landehof1:00:13+20:2710:38
21Alex JohanssonFK Friskus-Varberg1:02:25+22:3911:01
22Johan LundStenungsunds OK1:03:48+24:0211:16
23William RönnborgIK Uven1:04:39+24:5311:25
24David MorénHjärnarps OL1:09:34+29:4812:17
25Alfred JohanssonOK Alehof1:11:43+31:5712:40
26Albin SamuelssonOK Vivill1:15:34+35:4813:21
27Malte KristianssonHalmstad OK1:22:51+43:0514:38
28Ville TörmänenMölndal Outdoor IF1:34:10+54:2416:38
Lukas GrothKungälvs OKej godkänd
Alfred ErdeliusIF Rigorej godkänd
Isak BengtssonOK Löftanej godkänd
Samuel BökeOK Skogshjortarnaej godkänd
Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej start
David AlménVänersborgs SKej start
Hjalmar OlssonUddevalla OKej start
Axel BechtelFK Friskus-Varbergej start
Edvin TolestamIF Rigorej start
Jacob GrahnIK Uvenej start

H16 Kort

3 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon LjungkvistOK Alehof1:21:0720:25
2Ludvig KarlssonTrollhättans SOK1:21:38+0:3120:33
3Erik KlerforsFK Herkules1:46:26+25:1926:48
4Benjamin ReulOK Orinto2:03:04+41:5730:59

D14

3 970 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia LundstedtSjövalla FK39:109:51
2Stina ThernOK Skogshjortarna39:15+0:059:53
3Ella PetterssonSävedalens AIK39:39+0:299:59
4Audrey HanssonFrölunda OL41:42+2:3210:30
5Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering42:04+2:5410:35
6Malva ArvidssonBrattås CK44:38+5:2811:14
7Miranda WallströmSävedalens AIK45:17+6:0711:24
8Tilia OlssonUddevalla OK47:02+7:5211:50
9Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb47:29+8:1911:57
10Elsa MoqvistLerums SOK47:39+8:2912:00
10Wilma ReinholdssonOK Alehof47:39+8:2912:00
12Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb48:26+9:1612:11
13Emma KarlssonOK Landehof49:02+9:5212:21
14Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb50:41+11:3112:45
15Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb53:23+14:1313:26
16Ida AnderssonOK Löftan55:59+16:4914:06
17Clara LövgärdOK Alehof57:52+18:4214:34
18Jenny SeverinssonFalkenbergs OK1:07:57+28:4717:06
19Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg1:09:53+30:4317:36
20Stina Lyckemalm DahlénIK Uven1:14:38+35:2818:47
Lisa GunnarssonLerums SOKej godkänd
Tilde BlomOK Nackheej start
Frida OdénFjärås AIKej start
Anna-Lisa KinellIFK Göteborg Orienteringej start
Felicia AhlstrandFK Friskus-Varbergej start
Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubbej start

H14

3 980 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK29:557:31
2Simon CorneliussonOK Löftan34:02+4:078:33
3Hannes PerssonFK Herkules34:19+4:248:37
4Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK34:53+4:588:45
5Marcus LammFrölunda OL35:00+5:058:47
6Emil SeldénIF Rigor36:19+6:249:07
7Tim MartnerFrölunda OL38:06+8:119:34
8Fabian AlinderSjövalla FK38:32+8:379:40
9Dante RangertKungälvs OK39:53+9:5810:01
10Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb39:59+10:0410:02
11Olle FlorénIF Rigor40:38+10:4310:12
12Elias ThunbergOK Vivill43:23+13:2810:54
13Arvid HermanssonKungälvs OK45:19+15:2411:23
14Linus AlinderSjövalla FK47:06+17:1111:50
15Carl-Johan StåhlSävedalens AIK49:37+19:4212:27
16Isak ÖgrenSävedalens AIK50:38+20:4312:43
17Albin KarlsmoIK Uven50:58+21:0312:48
18Felix JohanssonOK Alehof51:29+21:3412:56
19Martin EkFrölunda OL54:37+24:4213:43
20Leon RybergFalkenbergs OK1:01:00+31:0515:19
21Albin PaulssonOK Löftan1:01:15+31:2015:23
22Isak TörnströmFK Friskus-Varberg1:01:16+31:2115:23
23Einar SörqvistMarkbygdens OK1:04:31+34:3616:12
24Alwin EinarssonKungälvs OK1:06:53+36:5816:48
25Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:08:56+39:0117:19
26Oscar Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK1:10:10+40:1517:37
27Noah ErefalkSjövalla FK1:20:50+50:5520:18
28Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb2:05:33+1:35:3831:32
Simon HanssonIF Rigorej godkänd
Edvin AlexanderssonIF Rigorej godkänd
Simon TolestamIF Rigorej start
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Samuel DahlbergIK Trenne Ullaredej start

D14 Kort

2 830 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia SvarfvarSjövalla FK39:2313:54

H14 Kort

2 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias LauriFK Herkules30:2210:32
2Erik GustafssonDegerfors OK53:34+23:1218:35

D12

2 880 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia LönnHalmstad OK24:098:23
2Elin AnderssonOK Löftan30:22+6:1310:32
3Emma PerssonHalmstad OK31:25+7:1610:54
4Elvina BergdahlOK Orinto32:11+8:0211:10
5Lova JohanssonFK Friskus-Varberg33:35+9:2611:39
6Edith HolmstrandOK Landehof34:57+10:4812:08
7Vera HöglundSjövalla FK35:58+11:4912:29
8Ebba LövgärdOK Alehof37:32+13:2313:01
9Wilma PalmqvistOK Tranan38:13+14:0413:16
10Maja NordelöfMölndal Outdoor IF42:24+18:1514:43
11Nelly GrothKungälvs OK47:06+22:5716:21
12Mira WallinFalkenbergs OK49:05+24:5617:02
13Agnes PaulssonOK Löftan50:04+25:5517:23
14Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna50:05+25:5617:23
15Evelina BjörkmanKungälvs OK51:04+26:5517:43
16Elly EinarssonKungälvs OK54:23+30:1418:52
17Elin KarlssonOK Landehof54:33+30:2418:56
Elvira KarmstigFK Friskus-Varbergej godkänd
Elin ZachrissonKungälvs OKej godkänd
Emelina HolmqvistSjövalla FKej start
Anna JohannessonFrölunda OLej start
Alice CarlqvistFK Friskus-Varbergej start

H12

2 830 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar IngelsboOK Tranan20:527:22
2Emil SkeppSävedalens AIK22:42+1:508:01
3Axel EkdalaKungälvs OK22:52+2:008:04
4Viktor HedströmOK Skogshjortarna23:06+2:148:09
5Gustav AspIFK Göteborg Orientering23:52+3:008:26
6Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering23:59+3:078:28
7Gustav StåhlSävedalens AIK25:05+4:138:51
8Harald MartnerFrölunda OL26:17+5:259:17
9Edvin SonedahlOK Landehof26:52+6:009:29
10Axel SlättOK Alehof27:45+6:539:48
11Lukas RandåkerSjövalla FK27:51+6:599:50
12Andy GranforsIF Rigor28:14+7:229:58
13Herman PetterssonSävedalens AIK28:28+7:3610:03
14Gustav RexOK Landehof28:57+8:0510:13
15Jarvis HanssonFrölunda OL29:01+8:0910:15
16Noah HedenblomSjövalla FK29:12+8:2010:19
17Emil WalleniusFrölunda OL29:13+8:2110:19
18Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg29:45+8:5310:30
19Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb30:06+9:1410:38
20Calle WärnOK Skogshjortarna30:08+9:1610:38
21Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb30:34+9:4210:48
22Isak DahlOK Alehof31:39+10:4711:11
23Malte LjungkvistOK Alehof31:57+11:0511:17
24Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb32:28+11:3611:28
25Albin SvenssonFK Herkules34:42+13:5012:15
26Arvid LanneKungälvs OK36:31+15:3912:54
27Anton DahlbergIK Uven38:08+17:1613:28
28Hugo CorneliussonOK Löftan38:42+17:5013:40
29Linus KarlsmoIK Uven39:56+19:0414:06
30William RönnFK Friskus-Varberg40:50+19:5814:25
31Victor Lin-björnströmGöteborg-Majorna OK41:55+21:0314:48
32Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubb42:45+21:5315:06
33Jacob RuderfeltIF Rigor45:27+24:3516:03
34Elliot JägstedtHalmstad OK47:23+26:3116:44
35Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg50:02+29:1017:40
36Linus WeihardSävedalens AIK53:33+32:4118:55
Alvar AlexanderssonIF Rigorej start
Edvin BrathTolered-Utby Ol-klubbej start
Hugo TolestamIF Rigorej start

D12 Kort

2 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia PerssonIK Uven33:1612:30
2Saga WildheimMölndal Outdoor IF39:50+6:3414:58
Signe AxelssonGöteborg-Majorna OKej start
Elin JonssonSjövalla FKej start

H12 Kort

2 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte AnderssonSjövalla FK26:349:54
2Elliot BurvallOK Orinto30:33+3:5911:23 Ladda ner rutt i gpx-format
3Ludvig OverlandIF Rigor34:40+8:0612:56

D10

2 680 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa LindgrenSävedalens AIK24:089:00
2Sara LönnHalmstad OK25:05+0:579:21
3Ella RuderfeltIF Rigor29:15+5:0710:54
4Isabella BrathTolered-Utby Ol-klubb31:54+7:4611:54
5Linnea LundstedtSjövalla FK33:59+9:5112:40
6Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb34:42+10:3412:56
7Elsa PalmqvistOK Tranan35:48+11:4013:21
8Linnéa RexOK Landehof36:16+12:0813:31
9Molly GraadIF Rigor38:19+14:1114:17
10Ingrid AndreassonIFK Göteborg Orientering1:00:20+36:1222:30
Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orienteringej start
Hedvig GrahnIFK Göteborg Orienteringej start

H10

2 660 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle JohanssonIFK Göteborg Orientering23:388:53
2Jesper RandåkerSjövalla FK27:15+3:3710:14
3Oscar WärnOK Skogshjortarna29:22+5:4411:02
4Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg29:41+6:0311:09
5Vide FlinkFjärås AIK29:47+6:0911:11
6Alvar HedenblomSjövalla FK32:02+8:2412:02
7Almer HanningOK Löftan32:22+8:4412:10
8Folke FranssonFK Friskus-Varberg33:56+10:1812:45
9Hjalmar JohanssonOK Alehof36:01+12:2313:32
10Filip StåhlSävedalens AIK37:40+14:0214:09
11Oskar HellstrandIF Rigor41:59+18:2115:46
12Axel PerssonFK Herkules45:13+21:3516:59
13Albin StamfjordFalkenbergs OK48:41+25:0318:18
14Ivar HolmstrandOK Landehof49:24+25:4618:34
Ludvig BurvallOK Orintoej godkänd
Wilhelm BjöremarkFjärås AIKej godkänd
Anton ArvidssonBrattås CKej start

D35

5 870 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla EngstrandIFK Göteborg Orientering50:398:37
2Frida NeroGöteborg-Majorna OK59:13+8:3410:05
3Helena SvenssonFK Herkules1:01:41+11:0210:30
4Laila B HöglundFK Herkules1:04:45+14:0611:01
5Hanna RangertKungälvs OK1:04:50+14:1111:02
6Desiré RexOK Landehof1:11:57+21:1812:15
7Maria Rosén ThelinJönköpings OK1:13:39+23:0012:32
8Maria LönnHalmstad OK1:16:38+25:5913:03
9Cecilia EngdahlFrölunda OL1:17:46+27:0713:14
10Kristin EkdalaKungälvs OK1:18:09+27:3013:18
11Cecilia GrothKungälvs OK1:19:21+28:4213:31
12Åsa BrusehedFK Herkules1:28:42+38:0315:06
13Ida AnderssonIK Stern1:42:14+51:3517:24
14Jennie Malmgren RybergFalkenbergs OK2:05:31+1:14:5221:22

H35

7 930 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik WeihardSävedalens AIK55:337:00
2Jonas MartnerFrölunda OL58:46+3:137:24
3Fredrik SturessonOK Alehof59:30+3:577:30
4Joakim AntonssonOK Löftan1:04:01+8:288:04
5Lennart BengtssonFalkenbergs OK1:07:37+12:048:31
6Johan BergmanMölndal Outdoor IF1:10:36+15:038:54
7Erik TengvallIFK Göteborg Orientering1:11:50+16:179:03
8Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OK1:12:54+17:219:11
9Erik LindgrenSävedalens AIK1:25:11+29:3810:44
10David AndréGöteborg-Majorna OK1:26:24+30:5110:53
11Erik SternemalmIK Stern2:29:56+1:34:2318:54
Daniel SundqvistOK Orintoej godkänd
Mikael BergstedtMarkbygdens OKej start

D40

4 710 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof43:299:13
2Maria HolmstrandOK Landehof43:39+0:109:16
3Anna NordelöfMölndal Outdoor IF46:46+3:179:55
4Annica EngIFK Göteborg Orientering48:36+5:0710:19
5Viktoria WallinMölndal Outdoor IF50:16+6:4710:40
6Åsa OttossonMölndal Outdoor IF52:15+8:4611:05
7Anna MartnerFrölunda OL53:17+9:4811:18
8Karolina WildheimMölndal Outdoor IF56:51+13:2212:04
9Johanna MobergOK Löftan1:03:21+19:5213:27
10Susanne BerghMölndal Outdoor IF1:04:39+21:1013:43
11Therese BlomOK Nackhe1:05:06+21:3713:49
12Ingrid AlinderSjövalla FK1:09:18+25:4914:42
13Åsa HedströmOK Skogshjortarna1:09:20+25:5114:43
14Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb1:17:12+33:4316:23
15Anna RosnäsIK Stern1:42:30+59:0121:45
Sara JägstedtHalmstad OKej godkänd
Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Maria HolmqvistSjövalla FKej start
Hanna PerssonGöteborg-Majorna OKej start

H40

7 660 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andréas ThernOK Skogshjortarna52:426:52
2Sven GranforsOK Landehof1:00:04+7:227:50
3Joakim GustafssonHalmstad OK1:06:24+13:428:40
4Fredrik PerssonHalmstad OK1:09:15+16:339:02
5Per ThunbergOK Vivill1:10:19+17:379:10
6Johan LidénOK Landehof1:12:22+19:409:26
7Erik BengtssonOrienteringsklubben Brunnen1:12:53+20:119:30
8Anders LövgärdOK Alehof1:15:48+23:069:53
9Max KarleOK Skogshjortarna1:15:56+23:149:54
10Pär BrathTolered-Utby Ol-klubb1:16:30+23:489:59
11Anders FrickTrollhättans SK1:20:25+27:4310:29
12David HellerströmFK Friskus-Varberg1:21:15+28:3310:36
13Gustaf BergquistSjövalla FK1:26:02+33:2011:13
14Magnus AlinderSjövalla FK1:26:48+34:0611:19
15Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OK1:28:00+35:1811:29
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OKej start
Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubbej start

D45

4 410 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna LövgärdOK Alehof42:239:36
2Jeannette AumoKungälvs OK46:07+3:4410:27
3Katrin SkeppSävedalens AIK47:30+5:0710:46
4Andrea Wallenius-ErikssonSävedalens AIK55:32+13:0912:35
5Ellinor JohanssonOK Alehof56:02+13:3912:42
6Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK1:00:05+17:4213:37
7Mari KraftIK Uven1:05:28+23:0514:50
8Malin BrorsonOK Nackhe1:07:27+25:0415:17
9Lotta MorénHjärnarps OL1:07:29+25:0615:18
10Ulrika OdénFjärås AIK1:13:13+30:5016:36
11Nina KastrupFK Herkules1:13:44+31:2116:43
12Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna1:21:09+38:4618:24
13Tove EneljungIFK Göteborg Orientering1:31:20+48:5720:42
14Teres ZachrissonKungälvs OK1:34:18+51:5521:22
15Anna Lennerstedt TörmänenMölndal Outdoor IF1:41:39+59:1623:02
Karin AlthoffKungälvs OKej godkänd

H45

6 710 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik LöwegrenIFK Göteborg Orientering42:296:19
2Martin LarssonIFK Göteborg Orientering49:55+7:267:26
3Magnus HedmanKungälvs OK52:24+9:557:48
4Jussi AumoKungälvs OK52:49+10:207:52
5Sören SturessonLerums SOK53:06+10:377:54
6Magnus HomannOK Orinto53:39+11:107:59
7Michael LönnHjärnarps OL56:06+13:378:21
8Anders HellgrenFrölunda OL56:55+14:268:28
9Robert EneljungIFK Göteborg Orientering57:27+14:588:33
10Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK58:06+15:378:39
10Marcus HanssonFrölunda OL58:06+15:378:39
12Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK1:02:05+19:369:15
13Anders ArfwedsonFrölunda OL1:03:50+21:219:30
14Gary LarssonOK Skogshjortarna1:04:14+21:459:34
15William RexOK Landehof1:05:52+23:239:48
16Benny WallinFalkenbergs OK1:06:54+24:259:58
17Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering1:07:22+24:5310:02
18Björn KarlssonOK Orinto1:08:03+25:3410:08
19Martin JohanssonOK Orinto1:08:29+26:0010:12
20Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:09:43+27:1410:23
21Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb1:10:05+27:3610:26
22Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK1:10:57+28:2810:34
23Erik LauriFK Herkules1:11:43+29:1410:41
24Henrik EssungerSjövalla FK1:12:04+29:3510:44
25Mattias JägstedtHalmstad OK1:12:32+30:0310:48
26Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:13:35+31:0610:57
27Henrik AnderssonOK Löftan1:13:49+31:2011:00
28Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb1:14:17+31:4811:04
29Mikael SvenssonFK Herkules1:16:46+34:1711:26
30Johan BertsOK Alehof1:22:12+39:4312:15
31Niklas PerssonHalmstad OK1:26:59+44:3012:57
32Fredrik EnbergHalmstad OK1:33:00+50:3113:51
33Pontus KastrupFK Herkules1:35:04+52:3514:10
34Ronnie BohmanOK Orinto1:40:31+58:0214:58
35Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb1:41:09+58:4015:04
Håkan RundqvistOK Nackheej godkänd
Magnus EliassonFK Friskus-Varbergej godkänd
Anders LundellGöteborg-Majorna OKej start
Stefan KinellIFK Göteborg Orienteringej start
Per BaierTolered-Utby Ol-klubbej start

D50

4 330 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla ÖhgrenSävedalens AIK44:1710:13
2Anna ErikssonOK Landehof47:35+3:1810:59
3Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK48:36+4:1911:13
4Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK49:56+5:3911:31
5Ing-Marie AronengBredareds IF51:21+7:0411:51
6Mia JodalGöteborg-Majorna OK53:35+9:1812:22
7Berit BengtssonOK Lindéna54:47+10:3012:39
8Nina DjerfLerums SOK1:00:05+15:4813:52
9Annelie JohanssonOK Skärmen1:00:33+16:1613:59
10Tuuli SaariFK Herkules1:05:08+20:5115:02
11Katarina AlmehedFrölunda OL1:10:30+26:1316:16
12Agnetha Le ClaireFK Herkules1:10:41+26:2416:19
13Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb1:18:21+34:0418:05
14Gun RosendahlIF Marin Väst1:19:39+35:2218:23
15Karin JägrydSkåneslättens OL1:23:11+38:5419:12
16Katarina BorneFrölunda OL1:25:32+41:1519:45
Christina AronssonFK Friskus-Varbergej start
Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OKej start

H50

5 870 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg Orientering40:546:58
2Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna47:12+6:188:02
3Odd WallumSävedalens AIK47:23+6:298:04
4Mikael ÖhgrenSävedalens AIK49:26+8:328:25
5Peter AronssonFK Friskus-Varberg50:11+9:178:32
6Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb51:39+10:458:47
7Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK51:41+10:478:48
8Stefan AronengHestra IF53:03+12:099:02
9Ola WallinderGöteborg-Majorna OK53:29+12:359:06
10Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg53:56+13:029:11
11Mattias BååthSävedalens AIK54:11+13:179:13
12Lennart BjörnströmGöteborg-Majorna OK54:59+14:059:22
13Kennet HorvathHalmstad OK58:31+17:379:58
14Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb58:52+17:5810:01
15Lars BjörkingOK Skogshjortarna59:02+18:0810:03
16Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb59:23+18:2910:06
17Anders JägrydSkåneslättens OL59:26+18:3210:07
18Carl NorinFrölunda OL59:33+18:3910:08
19Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL1:02:58+22:0410:43
20Hans NilssonKungälvs OK1:04:22+23:2810:57
21Olle SjöforsOK Älme1:06:00+25:0611:14
22David GabrielssonSävedalens AIK1:06:15+25:2111:17
23Torbjörn GrahnIK Uven1:07:21+26:2711:28
24Johan WettergrenFK Herkules1:07:41+26:4711:31
25Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK1:11:15+30:2112:08
26Lennart MorénHjärnarps OL1:13:09+32:1512:27
27Mats RönnborgIK Uven1:15:58+35:0412:56
28Stefan L JohanssonKungälvs OK1:17:56+37:0213:16
29Thomas BorneFrölunda OL1:18:28+37:3413:22
30Peter BadenfeltFalkenbergs OK1:19:45+38:5113:35
31Mats DahlrotIK Uven1:22:13+41:1914:00
32Jonas HultinOK Löftan1:31:09+50:1515:31
33Torbjörn KjörkFrölunda OL1:41:24+1:00:3017:16
34Andreas NyströmTolered-Utby Ol-klubb1:43:53+1:02:5917:41
35Jan StenhoffOK Landehof1:57:20+1:16:2619:59
36Bernt BerndtssonFrölunda OL2:05:02+1:24:0821:18
Ulrik OlssonBrattås CKej godkänd
Magnus JohanssonOK Löftanej start
Pär JohannessonFrölunda OLej start

D55

4 330 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK47:1710:55
2Annika AasaIK Uven54:17+7:0012:32
3Marie HögstrandMarkbygdens OK56:15+8:5812:59
4Helen CarlbomIFK Göteborg Orientering57:13+9:5613:12
5Mona OlssonBrattås CK1:00:35+13:1813:59
6Birgit HanssonHerrestads AIF1:02:39+15:2214:28
7Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:05:28+18:1115:07
8Susanne JohanssonFjärås AIK1:06:17+19:0015:18
9Lena PeterssonOK Alehof1:09:50+22:3316:07
10Jenny HomannOK Orinto1:26:52+39:3520:03

H55

5 690 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans MelinGöteborg-Majorna OK49:028:37
2Magnus KarlssonOK Landehof49:50+0:488:45
3Pär GustavssonGöteborg-Majorna OK51:17+2:159:00
4Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb52:10+3:089:10
5Hans WedbergSjövalla FK52:22+3:209:12
6Christer BorgGöteborg-Majorna OK53:53+4:519:28
7Per-Arne WahlgrenSjövalla FK54:34+5:329:35 Ladda ner rutt i gpx-format
8Bertil ÅkessonMarkbygdens OK55:03+6:019:40
9Robert HallbergIK Uven55:39+6:379:46
10Thomas AttforsSävedalens AIK57:43+8:4110:08
11Pär ClaessonSävedalens AIK58:22+9:2010:15
12Johan ByströmKFUK-KFUM Göteborg58:31+9:2910:17
13Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK1:02:44+13:4211:01
14Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK1:04:13+15:1111:17
15Ulf AlmehedFrölunda OL1:04:21+15:1911:18
16Patrik FredrikssonFK Herkules1:12:21+23:1912:42
17Göran StuhlhoferOK Landehof1:13:50+24:4812:58
18Mikael JohanssonOK Skärmen1:17:11+28:0913:33
19Patrick DjerfLerums SOK1:22:36+33:3414:31
20Håkan WåhlanderFrölunda OL1:25:15+36:1314:58
21Jan GrahnIK Uven1:33:47+44:4516:28
22Leif HagmanIK Uven1:38:25+49:2317:17
23Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:48:32+59:3019:04
Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullaredej start

D60

3 250 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena FromIK Stern35:2610:54
2Agneta OlivestamVimmerby OK36:44+1:1811:18
3Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK40:34+5:0812:28
4Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK41:22+5:5612:43
5Anneli Brander NilssonStenungsunds OK42:10+6:4412:58
6Eva KarlssonUddevalla OK46:18+10:5214:14
7Marianne ThorssonIK Trenne Ullared46:46+11:2014:23
8Leila LjunggrenMarkbygdens OK53:54+18:2816:35
9Ulrika GreenIK Stern54:42+19:1616:49
10Monica WassFalkenbergs OK55:15+19:4917:00
11Christina NilssonLerums SOK55:49+20:2317:10
12Monika NilssonOK Alehof57:50+22:2417:47
13Lisa LarssonSjövalla FK1:08:36+33:1021:06
14Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:13:44+38:1822:41
15Jane McpheatFK Herkules1:36:24+1:00:5829:39
Gunilla AxelssonSävedalens AIKej start

H60

4 710 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK42:228:59
2Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK43:03+0:419:08
3Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK44:34+2:129:27
4Johan BerglundSävedalens AIK47:20+4:5810:02
5Mikael BodénMarkbygdens OK49:04+6:4210:25
6Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK49:15+6:5310:27
7Thomas GeorgssonOK Nackhe50:00+7:3810:36
8Mats LindqvistSävedalens AIK50:31+8:0910:43
9Örjan WängdahlOK Gipen50:41+8:1910:45
10Stefan JanssonLerums SOK53:34+11:1211:22
11Pierre KarlssonOK Alehof53:37+11:1511:23
12Svante LindgrenKorsnäs IF OK54:32+12:1011:34 Ladda ner rutt i gpx-format
13Anders AxelssonOK Skogsvargarna54:54+12:3211:39
14Björn BorgGöteborg-Majorna OK57:40+15:1812:14
15Ulf SundinGöteborg-Majorna OK58:12+15:5012:21
16Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK59:20+16:5812:35
17Karl SchneiderMölndal Outdoor IF1:01:32+19:1013:03
18Jan FromIK Stern1:06:42+24:2014:09
19Lennart VamlingFrölunda OL1:15:54+33:3216:06
20Clas BörjessonIK Uven1:19:27+37:0516:52
21Arne LundStenungsunds OK1:23:35+41:1317:44
Ulf PalmérUlricehamns OKej godkänd
Jonas RutbergIK Sternej godkänd
Bengt KlassonUlricehamns OKej godkänd

D65

3 250 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig HedenblomSjövalla FK42:0412:56
2Maria NorellFrölunda OL43:33+1:2913:24
3Margareta JohanssonHalmstad OK43:57+1:5313:31
4Inger LindholmFjärås AIK45:38+3:3414:02
5Ingela NelsénFalkenbergs OK46:46+4:4214:23
6Eva ThörnblomSjövalla FK53:38+11:3416:30
7Karin AxelssonIK Uven58:30+16:2618:00
8Eva BlomströmIK Stern1:02:32+20:2819:14
9Britt KarlssonStenungsunds OK1:14:37+32:3322:57

H65

4 410 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HerderssonMarkbygdens OK44:2810:04
2Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK45:57+1:2910:25
3Hasse ÅbergValbo AIF46:09+1:4110:27
4Lennart HålsjöOK Skogshjortarna48:32+4:0411:00
5Björn JägerströmIK Uven48:33+4:0511:00
6Kent KardellLjungskile FK51:12+6:4411:36
7Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb53:50+9:2212:12
8Anders ErikssonOK Gipen57:58+13:3013:08
9Ulf PetersonKungälvs OK58:36+14:0813:17
10Björn NilssonOK Nackhe59:05+14:3713:23
11Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb1:00:40+16:1213:45
12Björn PetterssonUlricehamns OK1:05:22+20:5414:49
13Sten BlomströmIK Stern1:07:11+22:4315:14
14Bill AnderssonHestra IF1:07:55+23:2715:24
15Mats KarlssonStenungsunds OK1:26:22+41:5419:35
Magnus RehnSävedalens AIKej start
Stefan MillegårdSävedalens AIKej start
Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubbej start

D70

3 020 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie GrönroosOK Alehof44:0214:34
2Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK47:40+3:3815:47
3Göta SeverinssonFalkenbergs OK49:29+5:2716:23
4Eva AlsinIK Ymer49:42+5:4016:27
5Maud NilssonHJS-Vansbro OK50:40+6:3816:46
6Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL54:26+10:2418:01
7Ingrid Rex WallströmOK Landehof54:31+10:2918:03
8Rosa JohanssonIK Uven1:00:19+16:1719:58
9Lotta BörjessonSävedalens AIK1:05:34+21:3221:42
10Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:06:48+22:4622:07

H70

4 330 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto44:2810:16
2Jonas LarssonOK Kullingshof51:15+6:4711:50
3Torbjörn WikströmOK Orinto55:29+11:0112:48
4Kjell LönnHjärnarps OL58:33+14:0513:31
5Lennart AlmströmIK Stern59:02+14:3413:38
6Per-Olof FernbergIS Skanne1:00:11+15:4313:53
7Dan JohanssonFjärås AIK1:00:33+16:0513:59
8Jack GrönroosOK Alehof1:05:22+20:5415:05
9Rune EliassonFalkenbergs OK1:06:18+21:5015:18
10Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:06:43+22:1515:24
11Bertil HermanssonStenungsunds OK1:07:33+23:0515:36
12Benny IvarssonFjärås AIK1:07:38+23:1015:37
13Kjell AnderssonOK Reftele1:07:48+23:2015:39
14Bengt MattssonOK Orinto1:07:56+23:2815:41
15Hans CarlssonIFK Göteborg Orientering1:09:16+24:4815:59
16Johnny KarlssonUddevalla OK1:13:28+29:0016:58
17Kent OlaussonOK Orinto1:13:31+29:0316:58
18Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb1:15:35+31:0717:27
19Rune DavidssonOK Räven1:26:14+41:4619:54
Sören SvenssonSjövalla FKej godkänd
Sune AnderssonHalmstad OKej godkänd
Anders AxelssonSävedalens AIKej godkänd
Håkan WinnbergIK Trenne Ullaredej start
Lennart AnderssonGöteborgs SKej start

D75

3 020 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern46:1215:17
2Gunnel SvenssonIK Ymer47:19+1:0715:40
3Lena WaernTrollhättans SOK50:07+3:5516:35
4Britt RangertIK Ymer52:46+6:3417:28
5Mariann KjellbergBredareds IF56:47+10:3518:48
6Ingrid HermanssonIK Ymer59:52+13:4019:49
7Carola AnderssonOK Löftan1:12:14+26:0223:55
8Barbro JohanssonSjövalla FK1:13:14+27:0224:14
Ann-Britt BjörkmanKungälvs OKej start

H75

3 250 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna40:0712:20
2Henrik HvoslefIK Stern41:49+1:4212:52
3Magne HagströmFrölunda OL44:39+4:3213:44
3Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna44:39+4:3213:44
5Ronny AnderssonOK Skogshjortarna45:58+5:5114:08
6Gösta LindqvistOK Löftan46:17+6:1014:14
7Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna46:24+6:1714:16
8Karl-Axel JohanssonIK Uven53:12+13:0516:22
9Bengt BörjessonOK Alehof56:05+15:5817:15
10Gösta MalmerIF Marin Väst1:01:16+21:0918:51
11Björn HolmerKungälvs OK1:01:27+21:2018:54
12Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:02:40+22:3319:16
13Bengt-Åke SvenssonIK Ymer1:03:56+23:4919:40
14Carl-Eric AnderssonFjärås AIK1:10:55+30:4821:49
15Christer WestbergIFK Göteborg Orientering1:11:26+31:1921:58
16Roland LagessonOK Löftan1:12:46+32:3922:23
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OLej start

D80

2 430 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK42:1717:24
2Gunnel BörjessonIK Uven44:32+2:1518:19
3Gull-Britt GrönbergKungälvs OK54:37+12:2022:28
4Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK1:02:14+19:5725:36
5Marianne GrahnGöteborgs SK1:07:36+25:1927:49
6Barbro VallinKungälvs OK1:21:40+39:2333:36

H80

3 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ernie BroströmHalmstad OK43:5014:30
2Göran OlofssonFjärås AIK45:57+2:0715:12
3Roland BrandshageSävedalens AIK49:50+6:0016:30
Per-Hugo LundgrenLerums SOKej start
Stig JohanssonHalmstad OKej start
Agne ÖstenssonSävedalens AIKej start

H85

2 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henrik HallbergIK Uven1:00:1424:47
2Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:02:04+1:5025:32
3Lasse OlssonIK Trenne Ullared1:10:52+10:3829:09

Inskolning

1 650 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Veronika AnderssonFjärås AIKfullföljt
Felix AndreenIF Rigorfullföljt
Maja EngIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Svante FlorénIF Rigorfullföljt
Ebba FranssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Nils FrickTrollhättans SKfullföljt
Vidar HanningOK Löftanfullföljt
Astrid HellerströmFK Friskus-Varbergfullföljt
Matilda HellerströmFK Friskus-Varbergfullföljt
Freja HesselSjövalla FKfullföljt
Elmer KarleOK Skogshjortarnafullföljt
Alice MarmanderFK Friskus-Varbergfullföljt
Lukas MobergOK Löftanfullföljt
Molly NordelöfMölndal Outdoor IFfullföljt
Egon PalmérUlricehamns OKfullföljt
Elton PetterssonSävedalens AIKfullföljt
Greta WernerssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Nils WetterKungälvs OKfullföljt
Olivia KarlssonIK Uvenej start
Tuva WaltillaKlubblösej start

U1

2 130 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valter GustavssonOK Löftan23:0010:47
2Emil JohanssonIFK Göteborg Orientering23:57+0:5711:14
3Herman EngIFK Göteborg Orientering25:44+2:4412:04
4Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK26:15+3:1512:19
5Vigor Kjellberg-NielsenIFK Göteborg Orientering27:48+4:4813:03
6Gustav AgnvallIK Uven28:42+5:4213:28
7Jonathan RexOK Landehof28:59+5:5913:36
8Vera WildheimMölndal Outdoor IF30:25+7:2514:16
9Ella RosénGöteborg-Majorna OK32:36+9:3615:18
10Alexander RosénGöteborg-Majorna OK32:37+9:3715:18
11Adelia BurvallOK Orinto33:00+10:0015:29
12Elsa RambergOK Löftan33:01+10:0115:30
13Hannes AndreenIF Rigor34:47+11:4716:19
14Vidar NilssonOK Orinto35:09+12:0916:30
15Tilda GustafssonGöteborg-Majorna OK36:09+13:0916:58
16Astrid ZetterlundLerums SOK38:37+15:3718:07
17Dexter HanssonFrölunda OL39:21+16:2118:28
18Lovisa CarlénIK Uven40:46+17:4619:08
19Arvid OverlandIF Rigor41:51+18:5119:38
20Axel GustafssonDegerfors OK42:34+19:3419:59
21Lova BergdahlOK Orinto44:18+21:1820:47
22Tage EngelkeGöteborg-Majorna OK44:49+21:4921:02
23Valdemar EhnSjövalla FK45:22+22:2221:17
24Ted EngdahlFrölunda OL58:11+35:1127:18
Lukas RåbergOK Landehofej godkänd
Albert NorbergIF Marin Västej godkänd
Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubbej start

U2

2 770 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teo PalmérUlricehamns OK24:258:48
2Joar Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK25:34+1:099:13
3Karl-Hugo NilssonOK Orinto27:08+2:439:47
4Klara BrockmarkMölndal Outdoor IF30:15+5:5010:55
5David GustafssonGöteborg-Majorna OK32:52+8:2711:51
6Moa DahlOK Alehof33:07+8:4211:57
7Felix WeihardSävedalens AIK33:34+9:0912:07
8Holger BergendahlIF Rigor33:53+9:2812:13
9Felix AumoKungälvs OK34:02+9:3712:17
10Elis MarmanderFK Friskus-Varberg35:43+11:1812:53
11Loke JagetegFalkenbergs OK36:58+12:3313:20
12Ralf GustavssonOK Löftan37:14+12:4913:26
13Assar Rosén ThelinJönköpings OK38:40+14:1513:57
14Linnéa  LöfgrenStångenäs AIS41:12+16:4714:52
15Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK41:16+16:5114:53
16Arild NorbergIF Marin Väst46:54+22:2916:55
17Joel BjörkmanKungälvs OK47:40+23:1517:12
18Oscar MobergOK Löftan48:59+24:3417:41
19Vera LindbergIFK Göteborg Orientering49:17+24:5217:47
20Svante LindbergIFK Göteborg Orientering49:20+24:5517:48
21Axel StamfjordFalkenbergs OK49:24+24:5917:50
22Emil ZetterlundLerums SOK49:31+25:0617:52
23Joel RåbergOK Landehof56:29+32:0420:23
24Elin RönnqvistIF Rigor59:28+35:0321:28

Öppen 1

2 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikkel BergmanIK Uven34:3212:28
2Hanna SalbergIK Uven1:02:30+27:5822:33

Öppen 2

3 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin LanneKungälvs OK41:5113:17
2Bo AnderssonOK Löftan1:11:19+29:2822:38

Öppen 3

2 880 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel EdebroKlubblös26:529:19
2Filip ValentinGöteborg-Majorna OK29:49+2:5710:21
3Johanna BrockmarKlubblös30:41+3:4910:39
4Johanna PihlströmOK Landehof36:46+9:5412:45
5Jenny PalmqvistOK Tranan39:34+12:4213:44
6Åsa DryseliusMarkbygdens OK40:24+13:3214:01
7Ching-Pei ChenTrollhättans SK44:50+17:5815:34
8Linda PerssonKlubblös47:43+20:5116:34
9Patrik HedenbladIF Rigor48:00+21:0816:40
10Eva BergmanIK Uven51:10+24:1817:45
11Christer NelsénFalkenbergs OK51:56+25:0418:01
12Britt-Marie EkbergOK Orinto52:21+25:2918:10
13Isak OllanderOK Landehof53:12+26:2018:28
14Karl BjörkqvistKlubblös54:02+27:1018:45
15Rut Olsson RaneklintKinnaströms SK54:16+27:2418:50
16Lena OlssonKinnaströms SK54:19+27:2718:51
17Rune JungbjerGöteborgs SK54:27+27:3518:54
18Lena LarssonSävedalens AIK55:07+28:1519:08
19Samuel LundmarkIK Omega59:10+32:1820:32
20Julia KarlssonKlubblös1:00:57+34:0521:09
21Lisa OttossonOK Landehof1:07:25+40:3323:24
22Helena NorbergIF Marin Väst1:10:05+43:1324:20
23Reijo MukkalaHalmstad OK1:14:27+47:3525:51
24Lena KlerforsFK Herkules1:15:43+48:5126:17
25Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK1:21:55+55:0328:26
26Lena CardfeltKlubblös1:23:56+57:0429:08
Karin BjörkqvistKlubblösej godkänd
Rasmus SöderströmIF Rigorej godkänd

Öppen 4

4 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper AugustssonKinnaströms SK41:418:52
2Pia JohanssonIK Stern52:42+11:0111:12
3Hana TrefnáOK Orinto56:43+15:0212:04
4Viktor Le ClaireFK Herkules57:08+15:2712:09
5Mattias JodalGöteborg-Majorna OK2:04:22+1:22:4126:27

Öppen 5

3 980 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK48:3112:11
2Patrik G BjörkqvistBrittatorps TK49:13+0:4212:21
3Ronja ArvidssonIK Uven51:42+3:1112:59
4Peter LekbergSävedalens AIK53:06+4:3513:20
5Matilda LekbergSävedalens AIK53:07+4:3613:20
6Petter KarlssonIK Uven53:13+4:4213:22
7Ellen NormanSävedalens AIK53:56+5:2513:33
8Kim Ere Sjövalla FK54:30+5:5913:41
9Börje SundbergOK Gipen54:53+6:2213:47
10Anders DahlénIK Uven56:14+7:4314:07
11Elsa BobergIF Rigor56:29+7:5814:11
12Eric BäckströmKlubblös58:30+9:5914:41
13Stefan HägelmarkFjärås AIK1:00:29+11:5815:11
14Magnus FovaeusSävedalens AIK1:00:43+12:1215:15
15Jenny RönnqvistOK Löftan1:05:21+16:5016:25
16Frida RönnqvistOK Löftan1:08:20+19:4917:10
17Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:08:29+19:5817:12
18Kristina PerssonHalmstad OK1:09:16+20:4517:24
19Linda JakobssonIK Uven1:09:36+21:0517:29
20Charlotta SvarfvarSjövalla FK1:12:23+23:5218:11
21Peter NorbergIF Marin Väst1:12:38+24:0718:14
22Lena TornéusSävedalens AIK1:12:58+24:2718:20
23Daniel MobergOK Löftan1:17:19+28:4819:25
24Anna Ekbom-OlsonIK Uven1:18:47+30:1619:47
25Camilla VargmanHåby IF1:20:38+32:0720:15
26Stanley TaivulaKlubblös1:23:07+34:3620:53
27Anton BjörkqvistKlubblös1:23:31+35:0020:59
28Nils LeanderKlubblös1:24:16+35:4521:10
28Jonas LeanderKlubblös1:24:16+35:4521:10
30Valter DrejmoOK Landehof1:27:22+38:5121:57
31Maria ÅbergOK Landehof1:28:05+39:3422:07
32KRISTIAN AHLSTRÖMFjärås AIK1:28:10+39:3922:09
33Christina PetterssonSjövalla FK1:29:13+40:4222:24
34Johan LundmarkIK Omega1:29:49+41:1822:34
35Elias LundmarkIK Omega1:30:32+42:0122:44
36Christer AndréIF Marin Väst1:33:16+44:4523:26
37Inger SundinOK Landehof1:34:47+46:1623:48
38Ann-Christine BorgFrölunda OL1:37:43+49:1224:33
39Hans AlvebrattLerums SOK1:43:38+55:0726:02
40Karin VidarssonOK Nackhe1:44:22+55:5126:13
41Barbro AlvebrattLerums SOK1:53:05+1:04:3428:24
Christina VestergrenIK Uvenej godkänd
Åsa LarsenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Kristina BohmanOK Orintoej start

Öppen 6

5 570 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders IvarssonFK Friskus-Varberg1:01:4511:05
2Bernard FiedlerKlubblös1:06:49+5:0411:59
3Carl JohanssonDrT Kungsbacka1:07:02+5:1712:02
4Joakim ÅkessonOK Landehof1:12:40+10:5513:02
5Patrik NilssonVänersborgs SK1:13:09+11:2413:07
6Ulf-Björn RönnFK Friskus-Varberg1:22:56+21:1114:53
7Elisabeth SöderströmIF Rigor1:27:04+25:1915:37
8Christer Brander NilssonStenungsunds OK1:27:40+25:5515:44
9Eva NilssonKungälvs OK1:31:54+30:0916:29
10Jonas Pettersson-BergHalmstad OK1:32:23+30:3816:35
11Christina BjörkqvistOK Landehof1:32:28+30:4316:36
12Annette LundeOK Landehof1:32:32+30:4716:36
13Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg1:49:42+47:5719:41
14Erika GrenSävedalens AIK1:59:05+57:2021:22
Mikael NilssonFK Friskus-Varbergej godkänd

Öppen 7

3 020 m, 83 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David DjurbäckSävedalens AIK26:308:46
2Melker ÅkessonOK Landehof29:47+3:179:51
3Olof BjörkmanKungälvs OK30:33+4:0310:06
4Per PerssonFK Herkules30:40+4:1010:09
5Agneta BerlinTrollhättans SOK31:39+5:0910:28
6Jesper IngelsboOK Tranan33:00+6:3010:55
7Lena CarlssonSävedalens AIK33:16+6:4611:00
8Stefan NormanSävedalens AIK33:41+7:1111:09
9Lotta RosénGöteborg-Majorna OK34:29+7:5911:25
10Lotta NybergOK Alehof34:40+8:1011:28
11Lina PalmérUlricehamns OK35:35+9:0511:46
12Gunnar MarkenhuhtaGöteborgs SK35:42+9:1211:49
13Filip LemanGöteborgs SK36:32+10:0212:05
14Mats JohanssonIstrums SK37:27+10:5712:24
15Hans AntonssonOK Löftan37:30+11:0012:25
16Erik HemmendorffIK Uven37:34+11:0412:26
17Madeleine AttforsSävedalens AIK39:52+13:2213:12
18Kristin OlssonOK Alehof40:09+13:3913:17
19Andreas PihlströmOK Landehof40:18+13:4813:20
20Johanna RundqvistOK Löftan40:39+14:0913:27
21Thomas OlofssonFjärås AIK40:41+14:1113:28
22Pia JohanssonOK Landehof40:48+14:1813:30
23Helena BengtssonSävedalens AIK41:18+14:4813:40
24Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL42:38+16:0814:07
25Camilla BorgKlubblös42:46+16:1614:09
26Ulla EinarssonKungälvs OK42:49+16:1914:10
27Mikael FjällborgStenungsunds OK42:53+16:2314:11
28Linda SkogOK Reftele43:05+16:3514:15
29Johan OlsonGöteborg-Majorna OK43:08+16:3814:16
30Malin JohanssonFK Friskus-Varberg44:10+17:4014:37
31Eva DahlOK Alehof44:26+17:5614:42
32Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK44:36+18:0614:46
33Lars-Inge AnderssonOK Räven44:57+18:2714:53
34Jan SonedahlOK Landehof45:14+18:4414:58
35Karin KullmanOK Alehof45:18+18:4815:00
36Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK45:38+19:0815:06
37Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna46:11+19:4115:17
38Calle Randåker BokedalSjövalla FK47:44+21:1415:48
39Joanna MalmkvistSävedalens AIK48:37+22:0716:05
40Sofia SörqvistMarkbygdens OK48:48+22:1816:09
41Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb49:51+23:2116:30
42Kristin FranssonFK Friskus-Varberg50:19+23:4916:39
43Mats HanssonOK Alehof50:26+23:5616:41
44Frida PerssonFK Herkules51:15+24:4516:58
45Kurt-Åke KarlssonSjövalla FK51:35+25:0517:04
46Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK51:57+25:2717:12
47Kurt EkbergOK Orinto52:58+26:2817:32
48Sune WikströmKlubblös54:08+27:3817:55
49Annika BechtelFK Friskus-Varberg54:29+27:5918:02
49Annika HogedalGöteborg-Majorna OK54:29+27:5918:02
51Sofia LöfgrenVästerås SOK54:35+28:0518:04
52Markus KarlssonSimlångsdalens IF54:42+28:1218:06
53Monica DahlbergIK Uven56:32+30:0218:43
54Lars-Olof RönnqvistOK Löftan57:01+30:3118:52
55Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK57:08+30:3818:55
56Sandra EkströmOK Orinto59:10+32:4019:35
57Olof StåhlSävedalens AIK59:49+33:1919:48
58Anna GrahnIK Uven1:00:07+33:3719:54
59Kristoffer JagetegFalkenbergs OK1:00:25+33:5520:00
60Lars LarssonSjövalla FK1:01:28+34:5820:21
61Lars MathiassonIK Stern1:01:43+35:1320:26
62Kjell EhrencronaIFK Göteborg Orientering1:02:44+36:1420:46
63Anna DurgéKFUK-KFUM Göteborg1:03:09+36:3920:54
64Helena ÅhlinHelsingborgs SOK1:03:31+37:0121:01
65Linda RandåkerSjövalla FK1:04:16+37:4621:16
66Bengt-Rune WallströmIK Uven1:04:35+38:0521:23
67Lise-lotte RybergFK Herkules1:06:45+40:1522:06
68Emilia JohanssonOK Gisle1:08:16+41:4622:36
69Anna BeischerIK Uven1:08:40+42:1022:44
70Miriam ZetterlundLerums SOK1:08:45+42:1522:45
71Jan AnderssonFjärås AIK1:15:46+49:1625:05
72Tommy PedersenKlubblös1:18:46+52:1626:04
73Ingrid HesselSjövalla FK1:20:58+54:2826:48
74Sandra JohanssonGöteborg-Majorna OK1:24:53+58:2328:06
74Niklas JohanssonGöteborg-Majorna OK1:24:53+58:2328:06
76Birgitta VerhagenOK Orinto1:26:18+59:4828:34
Michael JohanssonIFK Norrköpingej godkänd
Ellika GrothKungälvs OKej godkänd
Emelie RönnborgIK Uvenej godkänd
Bo HermanssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Michael AnderssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Fanny BrodinIstrums SKej godkänd
Jan LarssonSävedalens AIKej godkänd
Helena LindbergIFK Göteborg Orienteringej start

Öppen 8

4 680 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ClassonOK Orinto29:176:15
2Mattias HolmstrandOK Landehof32:26+3:096:55
3Håkan PeterssonIFK Göteborg Orientering34:46+5:297:25
4Magnus ZetterlundLerums SOK36:25+7:087:46
5Andreas WikströmIK Uven36:36+7:197:49
6Johan RosénGöteborg-Majorna OK37:51+8:348:05
7Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK38:10+8:538:09
8Roine PetterssonIFK Göteborg Orientering39:51+10:348:30
9David RisbergKils OK40:03+10:468:33
10Ulrik LassenIFK Göteborg Orientering41:39+12:228:53
11Sofia EbermarkSävedalens AIK45:10+15:539:39
12Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK45:21+16:049:41
13Axel KarlssonSimlångsdalens IF45:39+16:229:45
14Per-Olof DavalliusKlubblös46:16+16:599:53
15Henrik UndelandIFK Göteborg Orientering46:38+17:219:57
16Joakim HanssonKlubblös46:58+17:4110:02
17Anna FrantzKungälvs OK47:35+18:1810:10
18Johan ÅbergOK Landehof48:48+19:3110:25
19Weronica ZederinOK Nackhe48:59+19:4210:27
20Niklas LarssonIK Uven49:48+20:3110:38
21Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK49:51+20:3410:39
22Annieke GrahnGöteborgs SK50:05+20:4810:42
23Elin BjörkmanMölndal Outdoor IF50:07+20:5010:42
24Martin EkdalaKungälvs OK50:57+21:4010:53
25Agnes PetterssonSävedalens AIK51:40+22:2311:02
26Felicia StuhlhoferOK Landehof52:09+22:5211:08
27Pär JohanssonOK Alehof52:49+23:3211:17
28Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubb52:55+23:3811:18
29Per GerdleHalmstad OK53:48+24:3111:29
30Fredrik PerssonFK Åsen54:10+24:5311:34
31Pål SchmidtFrölunda OL54:15+24:5811:35
32Lena FlinkFjärås AIK54:36+25:1911:40
33Sara LorénOK Landehof55:12+25:5511:47
34Felicia LorénOK Landehof56:09+26:5211:59
35Hans EricssonHalmstad OK56:35+27:1812:05 Ladda ner rutt i gpx-format
36Karl NilssonOK Orinto57:14+27:5712:13
37Jonas FrantzKungälvs OK58:47+29:3012:33
38Pernilla HanssonKlubblös59:51+30:3412:47
39Philip MullinsSjövalla FK1:00:07+30:5012:50
40Stefan PauliGöteborg-Majorna OK1:00:08+30:5112:50
41Susanne BerglundSävedalens AIK1:00:31+31:1412:55
42Frida KjellbergIFK Göteborg Orientering1:00:35+31:1812:56
43Agneta TörnkvistIK Uven1:02:07+32:5013:16
44David GustafssonKlubblös1:02:11+32:5413:17
45Ingemar BlomGnellspikes MSC1:04:03+34:4613:41
46Per KristianssonHalmstad OK1:05:04+35:4713:54
47Anna CarlströmOK Landehof1:06:02+36:4514:06
48Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb1:06:22+37:0514:10
49Fredrik HöökFjärås AIK1:07:19+38:0214:23 Ladda ner rutt i gpx-format
50Rikard AndreassonIFK Göteborg Orientering1:08:18+39:0114:35
51Mattias PalmqvistOK Tranan1:08:57+39:4014:43
52Charlotte DrejmoOK Landehof1:09:12+39:5514:47
53Göran AnderssonFK Friskus-Varberg1:11:25+42:0815:15
54Axel NiklassonIK Uven1:12:09+42:5215:25
55Maria HöglundSjövalla FK1:19:34+50:1717:00
56Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK1:22:04+52:4717:32
57Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK1:32:17+1:03:0019:43
58Albin SchmidtFrölunda OL1:36:20+1:07:0320:35
59Karin SundhFjärås AIK1:42:38+1:13:2121:55
60Annette ReulOK Orinto1:58:03+1:28:4625:13 Ladda ner rutt i gpx-format
Gustav AlbertssonKlubblösej godkänd
Janni AxelssonSävedalens AIKej godkänd
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ralf VidarssonOK Nackheej godkänd

Öppen 9

7 660 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HedbergGöteborg-Majorna OK49:476:29
2Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK52:12+2:256:48
3Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK53:19+3:326:57
4Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK53:37+3:506:59
5Mikolaj DutkowskiRonneby OK54:01+4:147:03
6Anders HederskogIFK Göteborg Orientering54:37+4:507:07
7Samuel PihlströmOK Landehof55:50+6:037:17
8Christian NielsenIFK Göteborg Orientering56:19+6:327:21
9Magnus ArvidssonBrattås CK57:00+7:137:26
10Mattias GrahnGöteborgs SK57:49+8:027:32
11Jakob EngIFK Göteborg Orientering58:06+8:197:35
12Fredrik RosénJönköpings OK58:20+8:337:36
13Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK58:56+9:097:41
14Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK59:24+9:377:45
15Anders HöijeGöteborg-Majorna OK59:59+10:127:49
16Karl LarssonOK Skogshjortarna1:02:04+12:178:06
17Emil AndreassonOK Skogshjortarna1:03:20+13:338:16
18Jonas LundgrenStora Tuna OK1:03:35+13:488:18
19Jonatan FridolfssonOK Gränsen1:06:15+16:288:38
20Emil TengvallGöteborgs SK1:06:23+16:368:39
21Anders JanssonTäby OK1:06:30+16:438:40
22August MikaelssonVästerås SOK1:08:00+18:138:52
23Ulf LunnhedOK Reftele1:08:27+18:408:56
24Victor AxbomOK Landehof1:09:39+19:529:05
25Christofer  FredrikssonSödertälje IF1:10:06+20:199:09
26Johan WinteråsVästerbergslagens OL1:12:00+22:139:23
27Pontus EnhagerOK Landehof1:12:10+22:239:25
28Erik WeimannKungälvs OK1:13:05+23:189:32
29Gustav RingströmHåby IF1:13:13+23:269:33
30Jonas HemlinIK Uven1:15:26+25:399:50
31Stefan JohanssonKungälvs OK1:17:54+28:0710:10
32Andreas KaverénAnderstorps OK1:22:11+32:2410:43
33Martin WildheimMölndal Outdoor IF1:23:03+33:1610:50
34Irma FridolfssonOK Gränsen1:25:38+35:5111:10
35Marcus WetterKungälvs OK1:33:08+43:2112:09
36Wilmer LindblomKungälvs OK1:37:05+47:1812:40
37David GudmundsKlubblös1:43:49+54:0213:33
38Erik AlbinssonHjärnarps OL1:45:40+55:5313:47
39Marie AlbinssonHjärnarps OL1:45:46+55:5913:48
39Jonas BergdahlOK Orinto1:45:46+55:5913:48
41Annika AnderssonOK Orinto1:45:53+56:0613:49
42Mattias L BrockmarkMölndal Outdoor IF2:07:03+1:17:1616:35
Erik JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Filip JohanssonKungälvs OKej godkänd
Erik AderstedtKungälvs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser