Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinterser

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinterser
Arrangörsorganisation: Järla Orientering
Datum: söndag 18 mars 2018

BanaA

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per MårtenssonOK Ravinen53:10
2Hannes SvahnOK Ravinen55:26+2:16
3Johan LindqvistTäby OK1:03:03+9:53
4Márk PorgányiOK Södertörn1:09:37+16:27
5Jörgen BatzSkarpnäcks OL1:11:30+18:20
6Erik FroodeKlubblös1:16:48+23:38
7Anders HolmqvistSnättringe SK1:18:22+25:12
8Magnus BurlingKlubblös1:19:36+26:26
9Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:22:40+29:30
10Caroline WilboisGöteborgs Skidklubb1:24:41+31:31
11Mattias ÅgrenCentrum OK1:28:47+35:37
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

BanaB

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Patrik LeicktTullinge SK47:50
2Per FranzénOK Södertörn50:44+2:54
3Anders BrinkmanVandrarringen52:03+4:13
4Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK54:32+6:42
5Stefan NorlinIFK Enskede55:45+7:55
6Björn LundquistOK Ravinen56:03+8:13
7Erik MöllerOK Södertörn56:32+8:42
8Ingemar GardSöders-Tyresö56:56+9:06
9Lars SegermanSkarpnäcks OL57:21+9:31
10Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn57:30+9:40
11Tina JunegardTullinge SK1:00:00+12:10
12Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK1:02:57+15:07
13Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL1:04:59+17:09
14Per ÖhlundGustavsbergs OK1:05:31+17:41
15Roger TinglöfVäsby OK1:05:41+17:51
16Torbjörn SvedinEj klubbansluten1:05:55+18:05
17Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF1:09:37+21:47
18Rune RådeströmSnättringe SK1:17:10+29:20
Matz LarssonGustavsbergs OKej godkänd
Lotta ValentinGustavsbergs OKej godkänd

BanaC

24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erik LundquistOK Ravinen39:37
2Janne NilssonCentrum OK40:35+0:58
3Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL41:11+1:34
4Madeleine LimparAttunda OK44:39+5:02
5Sara MöllerOK Södertörn45:37+6:00
6Ann FranzénOK Södertörn48:10+8:33
7Stefan PerssonSödertälje49:08+9:31
8Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby50:48+11:11
9Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL55:19+15:42
10Jörgen MårdbergKlubblös56:43+17:06
11Anna PernebyTullinge SK58:18+18:41
12Annika SvenssonSolna OK1:01:01+21:24
13Lisa LeicktTullinge SK1:01:48+22:11
14Therese HolmströmOK Ravinen1:03:17+23:40
15Katja LeicktTullinge SK1:03:45+24:08
16Staffan ElmhagenSöders-Tyresö1:11:33+31:56
17Joakim JörgensenTumba-Mälarhöjden OK1:15:28+35:51
18Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK1:17:33+37:56
19Susanne AkterinOK Älvsjö-Örby1:17:38+38:01
20Gunnar BramstenSundbybergs IK1:33:33+53:56
21Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:35:49+56:12
22Margareta BerghSkarpnäcks OL1:38:42+59:05
Margareta HaraldssonGustavsbergs OKej godkänd
Magnus HaraldssonGustavsbergs OKutgått

BanaD

44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karl-Erik JohanssonOK Södertörn38:53
2Björn RegerSöders-Tyresö39:08+0:15
3Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF39:11+0:18
4Per LjungStockholms OK39:32+0:39
5Bror FureskogAlfta-Ösa OK40:06+1:13
6Tommy LindbergHaninge SOK40:38+1:45
7Rune CarlssonSundbybergs IK44:19+5:26
8Jan LindgrenOK Södertörn44:39+5:46
9Wilma MårtenssonOK Ravinen45:21+6:28
10Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö46:24+7:31
11Helena KorhonenHaninge SOK48:05+9:12
12Ronny HedlundOK Södertörn48:24+9:31
13Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK48:38+9:45
14Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK49:11+10:18
15Erik NorlinIFK Enskede50:02+11:09
16Kurt ErikssonVandrarringen50:05+11:12
17Lars SegerqvistSkarpnäcks OL51:13+12:20
18Bo HedlundIFK Enskede51:58+13:05
19Sara NylénBromma-Vällingby SOK53:05+14:12
20Åsa NylénBromma-Vällingby SOK53:07+14:14
21Christer HedinIFK Enskede53:14+14:21
22Ingvar LarssonGustavsbergs OK53:30+14:37
23Bo KällströmOK Milan54:09+15:16
24Håkan SjökvistSöders-Tyresö54:52+15:59
25Annmarie HolmströmKlubblös56:28+17:35
26Reine BorgströmSkogsluffarnas OK57:43+18:50
27Ingrid GraneliHaninge SOK1:01:33+22:40
28Leif HermundstadSnättringe SK1:01:43+22:50
29Kristina TinglöfDegerfors OK1:04:04+25:11
30Ludvig FerdmanTullinge SK1:04:05+25:12
31Martin ErikssonOK Södertörn1:05:17+26:24
32Kerstin JensenKlubblös1:07:10+28:17
33Börje PahlénSöders-Tyresö1:07:13+28:20
34Göran JohanssonSnättringe SK1:07:38+28:45
35Jan LarssonTullinge SK1:09:20+30:27
36Jytte GutelandSnättringe SK1:17:18+38:25
37Gösta GutelandSnättringe SK1:17:46+38:53
38Olle ArmanNyköpings OK1:23:09+44:16
39Christina NordströmBodens BK1:27:21+48:28
40Helena LibrandOK Älvsjö-Örby1:28:18+49:25
41Linn NilssonSöders-Tyresö1:29:29+50:36
Sören JohanssonSala OKej godkänd
Helena PerssonCentrum OKej godkänd
Erika HörnfeldtCentrum OKutgått

BanaE

21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Margareta WadinOK Älvsjö-Örby29:23
2Klara JunegardTullinge SK31:42+2:19
3Johnny JunegardTullinge SK31:45+2:22
4Björn StoltOK Ravinen33:40+4:17
5Jan BojlingSolna OK33:48+4:25
6Kenneth BerglundHellas Orientering38:10+8:47
7Ulf EskilssonOK Södertörn38:27+9:04
8Eeva EuropeOK Älvsjö-Örby39:06+9:43
9Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby41:05+11:42
10Britt ErikssonHammarby IF OF41:18+11:55
11Christer AskerblomKlubblös43:01+13:38
12Eva NordinGustavsbergs OK44:32+15:09
13Gunnel BalckIFK Lidingö SOK44:51+15:28
14Lars PerssonVäsby OK47:08+17:45
15Lars NordinSolna OK47:12+17:49
16Göran GrimvallTäby OK50:38+21:15
17Jan BurellOK Enen58:45+29:22
18Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:00:19+30:56
19Susanne WadströmKlubblös1:02:32+33:09
20Anna TuressonBromma-Vällingby SOK1:02:36+33:13
21Daniel EkenstedtTullinge SK1:46:55+1:17:32

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser