Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Göteborg O-meeting, etapp 2, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Göteborg O-meeting
Arrangörsorganisationer: Frölunda OL / Göteborg-Majorna OK
Datum: fredag 23 augusti 2019 - söndag 25 augusti 2019

Etapp 1, medelEtapp 2, sprintEtapp 2, sprint (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

D21

2 900 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK17:015:52
2Amilia BjörklundSävedalens AIK18:27+1:266:21
3Kirsi NurmiIFK Göteborg Orientering20:12+3:116:57
4Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna21:04+4:037:15
5Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK21:07+4:067:16
6Karin ThernOK Skogshjortarna21:12+4:117:18
7Moa PetterssonGöteborg-Majorna OK21:50+4:497:31
8Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF22:06+5:057:37
9Amanda BlennowFalköpings AIK OK22:15+5:147:40
10Lovisa LemanGöteborgs SK22:46+5:457:51
11Louise BorgHalmstad OK22:54+5:537:53
12Elin OlssonTibro OK24:24+7:238:24
13Anna CaglioPol Besanese24:54+7:538:35
14Amalie TripaxSøllerød OK27:10+10:099:22
15Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb28:42+11:419:53
16Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro29:57+12:5610:19
17Therese LjungbergGöteborgs SK31:17+14:1610:47
Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerfej godkänd
Lisa RisbyOK Kåreutgått
Anna NärhiIFK Göteborg Orienteringej start
Anna EngelbrektssonHalmstad OKej start

H21

3 010 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sebastian InderstEksjö SOK17:085:41
2Filip GrahnHestra IF17:21+0:135:45
3Markus HederskogIK Hakarpspojkarna17:53+0:455:56
4Emil WingstedtHalden SK18:20+1:126:05
5Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad18:50+1:426:15
6Anders KonringSøllerød OK20:51+3:436:55
7Jonas TofteredIF Rigor21:12+4:047:02
8Tobias JohanssonOK Skogshjortarna21:17+4:097:04
9Anton HemlinIK Uven22:08+5:007:21
10Otto LundmanOK Roslagen22:12+5:047:22
11Marcus UllmanOK Alehof24:03+6:557:59
12Filip HolmHalmstad OK27:09+10:019:01
13Raphael MakGöteborg-Majorna OK28:30+11:229:28
14Johan SärnbrattTolered-Utby Ol-klubb29:47+12:399:53
15Oskar ErikssonOK Älgen29:53+12:459:55
16Sebastian SundbergOK Skogshjortarna33:58+16:5011:17
17Mikael HindgårdBredareds IF34:17+17:0911:23
18Jes Mose JensenAKIF34:40+17:3211:31
19Maxwell CarrTibro OK36:15+19:0712:02
Anton SundströmBredareds IFej godkänd
Emanuel ViklundGustavsbergs OKej start
Håvard Sandstad EidsmoIFK Göteborg Orienteringej start
Anton KarlssonOK Kullingshofej start

D20

2 620 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AxelssonEksjö SOK18:267:02
2Johanna NilssonKungälvs OK19:19+0:537:22
3Ellen KallerbäckOK Orion19:31+1:057:26
4Zoe GrahamJROS21:36+3:108:14
5Lisa BörnstedtKungälvs OK21:40+3:148:16
6Rebecca AspinJROS24:50+6:249:28
7Paulina JägstedtHalmstad OK29:43+11:1711:20
Elina HansonKungälvs OKej godkänd
Ida KristianssonHalden SKej godkänd

H20

2 620 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix AxelssonMarkbygdens OK14:175:27
2Alasdair PedleyJROS14:43+0:265:37
3Tim JohanssonFK Friskus-Varberg15:44+1:276:00
4Oscar ModigOK Pan-Kristianstad16:20+2:036:14
5Olle SörqvistMarkbygdens OK16:22+2:056:14
6Daniel RönnqvistOK Linné16:29+2:126:17
7Joseph WrightJROS16:32+2:156:18
8Harry ScottJROS16:49+2:326:25
9Eskil TryggöTrollhättans SOK17:29+3:126:40
10Gabriel SturessonLerums SOK17:36+3:196:43
11Jonas LauriFK Herkules17:45+3:286:46
12Matthew PemberyJROS18:13+3:566:57
12Ryan ElliotJROS18:13+3:566:57
14Johan GrahnIK Uven18:15+3:586:57
15Hampus NyströmIF Hagen18:32+4:157:04
Erik ErikssonOK Älgenej start
Erik LundStenungsunds OKej start

D18

2 630 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK19:067:15
2Olivia AspIFK Göteborg Orientering19:08+0:027:16
3Märta LjungbergSjövalla FK19:12+0:067:18
4Alma HjertbergHestra IF19:14+0:087:18
5Mairi EadesJROS19:56+0:507:34
6Isabella AumoKungälvs OK20:34+1:287:49
7Tilda MelkstamLerums SOK21:09+2:038:02
8Ebba LindOK Skärmen23:07+4:018:47
9Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering23:59+4:539:07
10Kirsty CampbellJROS24:02+4:569:08
11Ellika GrothKungälvs OK25:05+5:599:32
12Ida SüdhoffBrattås CK26:29+7:2310:04
13Matilda JohannessonFrölunda OL26:46+7:4010:10
14Chloe CracknellJROS27:41+8:3510:31
15Tova LarssonLerums SOK28:37+9:3110:52
16Sarah HorslerJROS29:02+9:5611:02
17Laura HarrisonJROS32:41+13:3512:25
18Tilda ThulinKungälvs OK35:04+15:5813:20
Julia LindbladSävedalens AIKej start
Emely WeihartHestra IFej start

H18

2 780 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus KristianssonTrollhättans SOK15:515:42
2Carl JosefssonSävedalens AIK17:10+1:196:10
3Stanley HeapJROS17:13+1:226:11
4Olle BergstedtMarkbygdens OK17:30+1:396:17
5Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK17:37+1:466:20
6Andrew ElwoodJROS18:12+2:216:32
7Thomas HowellJROS18:20+2:296:35
8Dominic DakinJROS18:52+3:016:47
9Jakob GunnarssonLerums SOK19:29+3:387:00
10Quinlan SilkJROS19:37+3:467:03
11Per NordholmSävedalens AIK19:49+3:587:07
12Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK19:58+4:077:10
13Arvid KronmarKarlskrona SOK20:03+4:127:12
14Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK21:19+5:287:40
15Olle ElfströmOK Orinto21:49+5:587:50
16William ThomasJROS23:17+7:268:22
17Elias ThörnbladTrollhättans SOK24:01+8:108:38
18Emil SundströmOK Orinto24:44+8:538:53
19Gustav BohmanOK Orinto26:01+10:109:21
20Daniel AnderssonFjärås AIK38:29+22:3813:50
Felix DrejmoOK Landehofej godkänd
Wilmer HolmqvistSjövalla FKej start
Adrian VartiaOK Löftanej start
Nils GrimbeckSävedalens AIKej start

D16

2 120 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elina ReinholdssonOK Alehof15:377:21
2Eleonora AlinderSjövalla FK16:06+0:297:35
3Alma SvennerudKarlskrona SOK16:16+0:397:40
4Ida BengtssonOK Alehof16:17+0:407:40
5Lisa SwartzOK Orion16:25+0:487:44
6Kaia JørgensenPeninsula And Plains Orienteers16:42+1:057:52
7Sabina AumoKungälvs OK17:07+1:308:04
8Matilda AspIFK Göteborg Orientering19:40+4:039:16
9Matilda WallströmSävedalens AIK20:13+4:369:32
10Vilma EngströmOK Orion20:47+5:109:48
11Thilda SeldénIF Rigor20:57+5:209:52
12Vera ElfströmOK Orinto21:19+5:4210:03
13Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering21:47+6:1010:16
14Molly GranängKungälvs OK21:52+6:1510:18
15Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb21:58+6:2110:21
16Emma EliassonFK Friskus-Varberg22:11+6:3410:27
17Julie WoldOK Moss22:48+7:1110:45
18Emma H OlsenHalden SK22:51+7:1410:46
19Filippa KindeSävedalens AIK23:52+8:1511:15
20Emilia KraftIK Uven24:40+9:0311:38
21Signe LindebladIFK Göteborg Orientering25:23+9:4611:58
22Linnea HöökFjärås AIK25:43+10:0612:07
23Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb25:52+10:1512:12
24Linn EneljungIFK Göteborg Orientering25:55+10:1812:13
25Elsa AspMölndal Outdoor IF28:56+13:1913:38
26Ebba ThernOK Skogshjortarna30:20+14:4314:18
27Agnes ThulinKungälvs OK41:42+26:0519:40
Matilda CederbergVänersborgs SKej godkänd
Sara SaetreOK Landehofej godkänd
Louise OlssonMölndal Outdoor IFej start

H16

2 220 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK13:256:02
2Anton KastrupSävedalens AIK13:29+0:046:04
3Jacob MikkelsenHorsens OK14:26+1:016:30
4Elias NordbergGöteborg-Majorna OK14:29+1:046:31
5Gunnar FovaeusSävedalens AIK14:54+1:296:42
6Anton TörnqvistKarlskrona SOK14:59+1:346:44
7Hugo LarssonKarlskrona SOK15:08+1:436:49
8Melker ÅkessonOK Landehof15:16+1:516:52
9Emil JägstedtHalmstad OK15:28+2:036:58
10Willy FjällborgStenungsunds OK15:35+2:107:01
11Jonathan RundqvistOK Nackhe15:49+2:247:07
12Arvid EkströmStenungsunds OK16:02+2:377:13
13Melker LarssonOK Orion16:07+2:427:15
14Liam JohanssonIF Hagen16:20+2:557:21
15Ludvig HedströmOK Skogshjortarna16:40+3:157:30
15Arvid PerssonMölndal Outdoor IF16:40+3:157:30
17Alfred JohanssonOK Alehof16:57+3:327:38
18Johan LundStenungsunds OK17:36+4:117:55
19Lucas BoströmOK Alehof17:38+4:137:56
20Malte KristianssonHalmstad OK18:04+4:398:08
20Johan Wall JungbjerGöteborgs SK18:04+4:398:08
22Gustav BertsOK Alehof18:11+4:468:11
23Joel RingströmOK Landehof18:12+4:478:11
23Simon BååthSävedalens AIK18:12+4:478:11
25Martin HanssonIF Rigor18:15+4:508:13
26Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK18:19+4:548:15
27Isak ThörnbladOK Flundrehof18:49+5:248:28
28Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb19:04+5:398:35
29Filip HåkanssonOK Orion19:50+6:258:56
30Gustav AnderssonOK Löftan20:06+6:419:03
31Hannes EssungerSjövalla FK20:11+6:469:05
32Karl GranforsOK Landehof20:36+7:119:16
33Alvin OllanderOK Landehof21:28+8:039:40
34Joel HolmbergUlricehamns OK22:05+8:409:56
35Jakob AspIFK Göteborg Orientering22:18+8:5310:02
36Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb22:55+9:3010:19
37Vide EneljungIFK Göteborg Orientering25:54+12:2911:39
38Johan SaméusFrölunda OL26:20+12:5511:51
39Edvin TolestamIF Rigor34:15+20:5015:25
Tobias JohanssonOK Löftanej godkänd
Linus ZederinOK Nackheej godkänd
Lukas GrothKungälvs OKej godkänd
Ebbe HolmqvistSjövalla FKej start
Benjamin ReulOK Orintoej start
William SturessonLerums SOKej start
Victor BeischerIK Uvenej start
Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubbej start
David AlménVänersborgs SKej start
Tage KinellIFK Göteborg Orienteringej start

D16 Kort

2 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Meja HanssonEmmaboda Verda OK27:0313:27

H16 Kort

2 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar OlinIK Hakarpspojkarna17:478:40
2Albin JägstedtHalmstad OK24:58+7:1112:10
3Anton LarssonOK Landehof26:36+8:4912:58
4Alvin RösehagVänersborgs SK31:07+13:2015:10
Hugo NorbergIK Sternej start
Malte GunnarssonEmmaboda Verda OKej start

D14

2 010 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ZettervallKarlskrona SOK13:236:39
2Maja AxelssonLerums SOK13:51+0:286:53
3Elsa SödervallIK Gandvik14:21+0:587:08
4Emma OlinIK Hakarpspojkarna14:25+1:027:10
5Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb14:42+1:197:18
5Minna PalmIK Hakarpspojkarna14:42+1:197:18
7Stina ThernOK Skogshjortarna14:58+1:357:26
8Julia BogeOK Alehof15:33+2:107:44
9Wilma ReinholdssonOK Alehof15:54+2:317:54
10Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb16:00+2:377:57
10Miranda WallströmSävedalens AIK16:00+2:377:57
12Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb16:08+2:458:01
13Ella PetterssonSävedalens AIK16:20+2:578:07
14Audrey HanssonFrölunda OL16:42+3:198:18
15Elsa MoqvistLerums SOK17:01+3:388:27
16Ida AnderssonOK Löftan17:02+3:398:28
17Agnes JohanssonIF Hagen17:58+4:358:56
18Emilia LundstedtSjövalla FK18:37+5:149:15
19Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK18:48+5:259:21
20Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg19:00+5:379:27
21Malva ArvidssonBrattås CK19:03+5:409:28
22Maja TorseinFrölunda OL19:05+5:429:29
23Lisa Hafstad WallanderBrattås CK19:14+5:519:34
24Emma LarssonKarlskrona SOK19:44+6:219:49
25Sara BengtssonOK Alehof19:51+6:289:52
26Hedda SvenssonOK Orion19:53+6:309:53
27Lova KronmarKarlskrona SOK19:56+6:339:55
28Maja NymanVänersborgs SK20:04+6:419:59
29Signe KullanderSävedalens AIK20:31+7:0810:12
30Ella MikkelsenHorsens OK20:46+7:2310:19
31Nathalie RingströmRydboholms SK20:51+7:2810:22
32Elsie GerhardtBrattås CK20:59+7:3610:26
33Frida OdénFjärås AIK21:10+7:4710:31
34Clara LövgärdOK Alehof21:50+8:2710:51
35Agnes IvarssonOK Skogshjortarna22:40+9:1711:16
36Johanna PihlströmOK Landehof22:55+9:3211:24
37Matilda LekbergSävedalens AIK24:11+10:4812:01
38Hanna SchälinOK Alehof24:32+11:0912:12
39Linna NybergIFK Göteborg Orientering25:04+11:4112:28
40Ida KarlssonOK Gränsen26:03+12:4012:57
41Anna-Lisa KinellIFK Göteborg Orientering30:45+17:2215:17
Signe HördegårdhIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubbej start

H14

2 050 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton JonssonOK Tyr12:446:12
2Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK13:25+0:416:32
3Hannes PerssonFK Herkules13:55+1:116:47
4Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK14:37+1:537:07
5Axel BrattOK Orion15:15+2:317:26
6Liam HogedalVänersborgs SK15:42+2:587:39
7Linus NilssonOK Tyr15:49+3:057:42
8Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb16:29+3:458:02
9Nils SwartzOK Orion16:32+3:488:03
10Olle FlorénIF Rigor16:38+3:548:06
11Elias NyqvistOK Landehof16:41+3:578:08
12Albin PaulssonOK Löftan16:53+4:098:14
13Oskar BlomOK Löftan17:29+4:458:31
14Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK17:53+5:098:43
15Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb18:04+5:208:48
16Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK19:36+6:529:33
17Ola LeireGöteborg-Majorna OK19:55+7:119:42
18Alwin EinarssonKungälvs OK20:28+7:449:59
19Axel RydgrenTolered-Utby Ol-klubb20:47+8:0310:08
20Erik SüdhoffBrattås CK20:51+8:0710:10
21Albert BrohedeOK Tyr21:02+8:1810:15
22Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb21:17+8:3310:22
23Jacob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb21:27+8:4310:27
24Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb21:43+8:5910:35
25Simon ThörnbladOK Flundrehof21:51+9:0710:39
26Levin LummanderLerums SOK22:04+9:2010:45
27Felix JohanssonOK Alehof22:07+9:2310:47
28Albin IsakssonOK Tyr22:43+9:5911:04
29Albin WraneHestra IF22:52+10:0811:09
30Alexander FedjeFrölunda OL22:53+10:0911:09
31Oliver HåkanssonOK Orion23:11+10:2711:18
31Edvin AlexanderssonIF Rigor23:11+10:2711:18
33Simon TolestamIF Rigor23:27+10:4311:26
34David RothamelTolered-Utby Ol-klubb24:20+11:3611:52
35Linus AlinderSjövalla FK24:23+11:3911:53
36Albin KarlsmoIK Uven25:22+12:3812:22
37Ludvig MedinTolered-Utby Ol-klubb26:15+13:3112:48
38Axel StyreniusTolered-Utby Ol-klubb26:22+13:3812:51
39Filip HanssonOK Löftan27:40+14:5613:29
40Linus AugustssonGöteborgs SK27:47+15:0313:33
41Arvid MårildGöteborgs SK28:17+15:3313:47
42Isak LemurellSjövalla FK28:26+15:4213:52
43Arild ErikmatsSävedalens AIK28:53+16:0914:05
44Elias LauriFK Herkules29:09+16:2514:13
45Martin EkFrölunda OL29:21+16:3714:19
46Primus HäggbomTolered-Utby Ol-klubb29:58+17:1414:37
47Walter HällåsOK Löftan33:16+20:3216:13
Simon GrahnIK Uvenej godkänd
Marcus LammFrölunda OLej godkänd
Fabian AlinderSjövalla FKej godkänd
Felix LindOK Tyrej godkänd
Oscar HallqvistVänersborgs SKej start
Emil SeldénIF Rigorej start
Isak ÖhgrenSävedalens AIKej start
Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubbej start
Emil LindbladSävedalens AIKej start
Liam WingstedtHalden SKej start

D14 Kort

1 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara Storm-AnderssonOK Tyr14:307:42
2Tilde StridOK Landehof20:46+6:1611:02
Amanda ThorTolered-Utby Ol-klubbej start

H14 Kort

1 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elliot NorbergIK Stern20:0011:06
2David BergströmFrölunda OL23:21+3:2112:58
3Filip ÖstbergIK Uven28:40+8:4015:55
4Axel NilssonTolered-Utby Ol-klubb30:46+10:4617:05

D12

1 880 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna WingstedtHalden SK10:585:50
2Märta SvennerudKarlskrona SOK10:59+0:015:50
3Andrea EnbomVänersborgs SK11:03+0:055:52
4Linn EnbomVänersborgs SK11:08+0:105:55
5Ida AnderssonVänersborgs SK11:18+0:206:00
6Selma PerssonFK Herkules11:26+0:286:04
7Julia LönnHalmstad OK12:01+1:036:23
8Elin AxelssonLerums SOK12:16+1:186:31
9Selma LeopoldOK Orion12:29+1:316:38
10Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering12:39+1:416:43
11Elsa ArvidssonSjövalla FK12:57+1:596:53 Ladda ner rutt i gpx-format
12Elin NobornIFK Göteborg Orientering12:59+2:016:54
13Lova JohanssonFK Friskus-Varberg13:07+2:096:58
14Ellen SkovbjergFrölunda OL13:09+2:116:59
15Ida SylvanVänersborgs SK13:39+2:417:15
16Agnes PaulssonOK Löftan13:41+2:437:16
17Wilma JonssonOK Tyr13:45+2:477:18
18Wilma RosénGöteborg-Majorna OK14:03+3:057:28
19Elina KarlssonFK Herkules14:06+3:087:30
20Saga WildheimMölndal Outdoor IF14:15+3:177:34
21Emilia MellegårdLidköpings VSK14:19+3:217:36
22Evelina LindgrenLidköpings VSK14:32+3:347:43
23Erle Elise WoldOK Moss15:09+4:118:03
24Elin AnderssonOK Löftan15:12+4:148:05
25Elin ZachrissonKungälvs OK15:50+4:528:25
26Alva EngströmOK Orion16:02+5:048:31
27Elin NilssonKarlskrona SOK16:07+5:098:34
28Kajsa ElfströmOK Orinto16:09+5:118:35
29Alice FagerströmIFK Göteborg Orientering16:19+5:218:40
30Ebba KopkaIFK Göteborg Orientering16:33+5:358:48
31Ebba LövgärdOK Alehof16:39+5:418:51
32Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb16:42+5:448:52
33Gerda MedinEmmaboda Verda OK17:09+6:119:07
34Anna JohannessonFrölunda OL17:58+7:009:33
35Elma MagnellKatrineholms OK18:21+7:239:45
36Maja ÖjerskogFrölunda OL18:45+7:479:58
37Emma WisslerFK Herkules19:03+8:0510:07
38Agnes BogeOK Alehof19:22+8:2410:18
39Hanna HolmerFrölunda OL19:30+8:3210:22
40Cornelia HällåsOK Löftan19:38+8:4010:26
41Elly EinarssonKungälvs OK22:23+11:2511:54
42Ellen RubendahlFrölunda OL24:37+13:3913:05
43Alva BodforssTolered-Utby Ol-klubb25:51+14:5313:45
Hilma EkströmStenungsunds OKej godkänd
Edith HolmstrandOK Landehofej godkänd
Ella AnderssonOK Löftanej godkänd
Emelina HolmqvistSjövalla FKej godkänd
Evelina BjörkmanKungälvs OKej start

H12

1 800 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK10:205:44
2Viktor HedströmOK Skogshjortarna11:40+1:206:28
3Filip ValentinGöteborg-Majorna OK11:51+1:316:35
4Gustav AspIFK Göteborg Orientering11:52+1:326:35
5Emil SkeppSävedalens AIK11:54+1:346:36
6Noah HedenblomSjövalla FK12:00+1:406:40
7Emil WalleniusFrölunda OL12:03+1:436:41
8Edvin SonedahlOK Landehof12:21+2:016:51
9Jarvis HanssonFrölunda OL12:22+2:026:52
10Gustav RexOK Landehof12:28+2:086:55
11Axel EkdalaKungälvs OK12:41+2:217:02
12Filip MyrénOK Orion12:52+2:327:08
13Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg13:14+2:547:21
14Floyd GerhardtBrattås CK13:17+2:577:22
15Herman PetterssonSävedalens AIK13:21+3:017:25
16Lukas GudmundssonOK Landehof13:30+3:107:30
17Linus KarlsmoIK Uven13:37+3:177:33
18Gabriel HogedalVänersborgs SK13:57+3:377:45
19Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering13:59+3:397:46
20Rasmus GranängKungälvs OK14:06+3:467:50
21Emil AugustssonGöteborgs SK14:39+4:198:08
22Isak DahlOK Alehof14:50+4:308:14
23Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb14:56+4:368:17
24Lukas RandåkerSjövalla FK14:57+4:378:18
25Vilgot ÅhlundVänersborgs SK15:05+4:458:22
26Samuel JakobssonOK Skogshjortarna15:16+4:568:28
26Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb15:16+4:568:28
28Linus WeihardSävedalens AIK15:25+5:058:33
29Björn DjupströmFrölunda OL15:27+5:078:35
30Alvar AlexanderssonIF Rigor15:34+5:148:38
31Einar BeckmanSjövalla FK16:20+6:009:04
32Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb16:46+6:269:18
33Jacob RuderfeltIF Rigor16:51+6:319:21
34Arvid LanneKungälvs OK17:08+6:489:31
35Alvar NivertFK Herkules17:14+6:549:34
36Albert JonforsenFrölunda OL17:26+7:069:41
37Theander HulthénMölndal Outdoor IF17:42+7:229:50
38Max VetterSävedalens AIK18:33+8:1310:18
39Elliot JägstedtHalmstad OK18:46+8:2610:25
40Elias JosefssonVästvärmlands OK19:54+9:3411:03
41Bruno FovaeusSävedalens AIK20:37+10:1711:27
42William RönnFK Friskus-Varberg21:23+11:0311:52
43Carl DavidssonSävedalens AIK22:33+12:1312:31
44Erik SaméusFrölunda OL23:01+12:4112:47
45Nils LydmarkSjövalla FK24:02+13:4213:21
46William KraftIK Uven24:29+14:0913:36
47Elliot BurvallOK Orinto24:33+14:1313:38
48Erik LeopoldOK Orion25:37+15:1714:13
49Jonathan BäckmanIFK Göteborg Orientering29:15+18:5516:15
50Miles GerhardtBrattås CK29:39+19:1916:28
51Love ErikssonIK Uven30:13+19:5316:47
Albin PerssonKarlskrona SOKej godkänd
Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubbej start
Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubbej start
Pontus BergströmFrölunda OLej start
Filip ThorTolered-Utby Ol-klubbej start

D12 Kort

1 530 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hedda LjungbergTolered-Utby Ol-klubb13:428:57
2Tilde ÖstbergIK Uven20:10+6:2813:10
Emilia HåkanssonOK Orionej godkänd

H12 Kort

1 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig OverlandIF Rigor15:5410:07
2Malte ZijpVänersborgs SK18:36+2:4211:50

D10

1 530 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering10:567:08
2Linnea LundstedtSjövalla FK11:11+0:157:18
3Sara LönnHalmstad OK11:20+0:247:24
4Hedvig AugustssonGöteborgs SK11:39+0:437:36
5Molly GraadIF Rigor12:32+1:368:11
6Olivia MyrénOK Orion12:37+1:418:14
7Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering12:41+1:458:17
8Torun JørgensenPeninsula And Plains Orienteers12:53+1:578:25
9Ebba BogeOK Alehof12:57+2:018:27
10Linnéa RexOK Landehof13:16+2:208:40
11Elvira ÅhlundVänersborgs SK13:56+3:009:06
12Astrid LindgrenLidköpings VSK14:02+3:069:10
13Moa WallströmSävedalens AIK14:55+3:599:44
14Ella RuderfeltIF Rigor15:24+4:2810:03
15Viola RönnFK Friskus-Varberg15:26+4:3010:05
16Moa DahlOK Alehof15:49+4:5310:20
17Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK17:45+6:4911:36
18Meja StridOK Landehof18:07+7:1111:50
19Ebba MagnussonEmmaboda Verda OK19:47+8:5112:55
20Vera WildheimMölndal Outdoor IF20:03+9:0713:06
21Elsa EngströmOK Orion20:23+9:2713:19
22Tekla GunnarssonEmmaboda Verda OK20:55+9:5913:40
23Ylva WranneFrölunda OL21:04+10:0813:46
24Stella BrageOK Landehof24:10+13:1415:47
25Selma JönssonIK Uven28:13+17:1718:26
Carolina HallqvistVänersborgs SKej start

H10

1 570 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton ArvidssonBrattås CK9:215:57
2Erik ZettervallKarlskrona SOK10:26+1:056:38
3Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb10:32+1:116:42
4Johannes AnderssonVänersborgs SK10:34+1:136:43
5Noel KjellbergerIFK Göteborg Orientering10:55+1:346:57
6Olle JohanssonIFK Göteborg Orientering11:08+1:477:05
7Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg11:45+2:247:29
8Jakob RingströmOK Landehof11:56+2:357:36
9Alvin HogedalOK Alehof11:58+2:377:37
10Hjalmar JohanssonOK Alehof12:22+3:017:52
11Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb12:36+3:158:01
12Ville WingstedtHalden SK12:48+3:278:09
13Hilding MartinssonLerums SOK13:07+3:468:21
14Elton MagnellKatrineholms OK13:17+3:568:27
15Folke TyrbergKarlskrona SOK13:54+4:338:51
16Mikkel BergmanIK Uven14:31+5:109:14
17Ivar HolmstrandOK Landehof14:41+5:209:21
18Martin SkovbjergFrölunda OL14:43+5:229:22
19William FedjeFrölunda OL14:45+5:249:23
20Alfred EdmanLerums SOK15:12+5:519:40
21Jakob GudmundssonOK Landehof15:39+6:189:58
22Robin SommanssonIK Uven15:54+6:3310:07
23Axel LydmarkSjövalla FK16:13+6:5210:19
24Jakob AnderssonOK Löftan16:52+7:3110:44
25Alvar HedenblomSjövalla FK17:29+8:0811:08
26Ludvig BurvallOK Orinto18:29+9:0811:46
27Jonas MikkelsenHorsens OK18:31+9:1011:47
28Ralf GustavssonOK Löftan18:32+9:1111:48
29Max SylvanVänersborgs SK18:34+9:1311:49
30Arild NorbergIF Marin Väst24:10+14:4915:23
31Frederik HulthénMölndal Outdoor IF25:00+15:3915:55
32Nils EkströmStenungsunds OK25:50+16:2916:27
33Edward ArnellOK Löftan26:09+16:4816:39
34Olof NyquistEmmaboda Verda OK42:13+32:5226:53
35Melker ÖstbergIK Uven47:10+37:4930:02
David GustafssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Elvin MagnellKatrineholms OKej godkänd
Leo BertsOK Alehofej start
Jesper RandåkerSjövalla FKej start

D35

2 630 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie SvalinVänersborgs SK20:437:52
2Jenny GullqvistVästvärmlands OK21:46+1:038:16
3Desiré RexOK Landehof22:59+2:168:44
4Lena FlinkFjärås AIK23:24+2:418:53
5Ida AnderssonIK Stern25:15+4:329:36
6Maria LönnHalmstad OK29:20+8:3711:09

H35

2 590 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob VikströmTolered-Utby Ol-klubb16:116:14
2Johan MyrénOK Orion18:23+2:127:05
3Anders FogelbergVästvärmlands OK20:22+4:117:51
4Erik HulthénMölndal Outdoor IF22:06+5:558:31
5Daniel SundqvistOK Orinto22:22+6:118:38
6Kristian AndersonGöteborgs SK23:07+6:568:55
7Viktor SundströmBredareds IF28:11+12:0010:52
8David LundeviOK Skogsvargarna29:10+12:5911:15
Martin HogedalOK Alehofej godkänd
Kristian ErikssonMarkbygdens OKej start
Martin SykGöteborgs SKej start

D40

2 520 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa BäckströmHestra IF18:557:30
2Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof20:09+1:147:59
3Åsa HedströmOK Skogshjortarna20:34+1:398:09
4Anja WingstedtHalden SK20:47+1:528:14
5Malin JonssonOK Tyr20:51+1:568:16
6Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb20:57+2:028:18
7Maria HolmqvistSjövalla FK21:20+2:258:27
8Eva DahlOK Alehof22:31+3:368:56
9Linda HedenblomSjövalla FK24:13+5:189:36
10Ingrid AlinderSjövalla FK25:00+6:059:55
11Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb25:58+7:0310:18
12Katarina EnbomVänersborgs SK26:33+7:3810:32
13Cecilia ThorTolered-Utby Ol-klubb27:47+8:5211:01
14Sara LindgrenLidköpings VSK27:49+8:5411:02
15Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb28:00+9:0511:06
16Kajsa BrostedtFK Herkules28:31+9:3611:18
17Anna RosnäsIK Stern28:51+9:5611:26
18Kristina ÅhlundVänersborgs SK30:11+11:1611:58
19Linda RandåkerSjövalla FK36:10+17:1514:21
20Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb36:12+17:1714:21
21Julie FrancisMelbourne Forest racers42:36+23:4116:54
22Anna LarssonOK Gipen48:47+29:5219:21
Linda ÖstbergIK Uvenej start
Sara JägstedtHalmstad OKej start

H40

2 660 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias HolmstrandOK Landehof16:476:18
2Sven GranforsOK Landehof16:50+0:036:19
3Urban RingströmRydboholms SK18:18+1:316:52
4Andréas ThernOK Skogshjortarna18:25+1:386:55
5Magnus AlinderSjövalla FK18:38+1:517:00
6Robert EnbomVänersborgs SK20:11+3:247:35
7Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb20:22+3:357:39
8Peter AugustssonGöteborgs SK21:05+4:187:55
9Mattias EngströmOK Orion21:40+4:538:08
10Gabriel StafströmEmmaboda Verda OK21:47+5:008:11
11Mikael MellegårdLidköpings VSK21:58+5:118:15
12Lars-Olof MagnellKatrineholms OK22:06+5:198:18
13Claes DavidssonGöteborg-Majorna OK22:13+5:268:21
14Anders LeopoldOK Orion22:18+5:318:23
15Christian StiernstedtKungälvs OK22:22+5:358:24
16Olof IngemarssonKarlskrona SOK23:33+6:468:51
17Stefan DahlOK Alehof23:51+7:048:57
18Magnus VedinTrollhättans SOK24:51+8:049:20
19Martin RådboMölndal Outdoor IF26:36+9:4910:00
20Daniel HällåsOK Löftan26:37+9:5010:00
21Glen NivertFK Herkules27:46+10:5910:26
22Ulf-Björn RönnFK Friskus-Varberg30:00+13:1311:16
23Daniel MagnussonEmmaboda Verda OK32:15+15:2812:07
24Kristian GustafssonOK Skogshjortarna32:23+15:3612:10
25Peter MohlinIK Stern32:30+15:4312:13
26Peter HanssonEmmaboda Verda OK35:31+18:4413:21

D45

2 560 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny HåkanssonOK Orion17:396:53
2Hanna PalmIK Hakarpspojkarna17:42+0:036:54
3Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK17:59+0:207:01
4Pia JohanssonOK Landehof19:14+1:357:30
5Weronica ZederinKarlskrona SOK19:31+1:527:37
6Karin NobornIFK Göteborg Orientering19:38+1:597:40
7Katrin SkeppSävedalens AIK19:46+2:077:43
8Malin WraneHestra IF19:53+2:147:46
9Lotta SaetreOK Landehof19:55+2:167:46
10Karolina WildheimMölndal Outdoor IF20:35+2:568:02
11Marina AxelssonMarkbygdens OK20:41+3:028:04
12Anna LövgärdOK Alehof20:43+3:048:05
13Jeannette AumoKungälvs OK20:54+3:158:09
14Jenni AdamsPeninsula And Plains Orienteers21:09+3:308:15
15Annika BengtssonOK Alehof21:39+4:008:27
16Kristin EkdalaKungälvs OK22:36+4:578:49
17Irene MikkelsenHorsens OK22:49+5:108:54
18Lotta RosénGöteborg-Majorna OK23:15+5:369:04
18Karin AlthoffKungälvs OK23:15+5:369:04
20Charlotte DrejmoOK Landehof23:47+6:089:17
21Yvonne WeihardSävedalens AIK24:11+6:329:26
22Christina SüdhoffBrattås CK24:55+7:169:43
23Pernilla HedinTolered-Utby Ol-klubb25:18+7:399:52
24Malin JohanssonFK Friskus-Varberg26:05+8:2610:11
25Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK26:18+8:3910:16
26Linda GunnarssonLerums SOK26:23+8:4410:18
27Maria LarssonDegerfors OK26:36+8:5710:23
28Marie-Louise LarssonLerums SOK26:43+9:0410:26
29Mette Møller NielsenAKIF27:19+9:4010:40
30Maria AspIFK Göteborg Orientering27:20+9:4110:40
31Hanne WoldOK Moss29:02+11:2311:20
32Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb29:24+11:4511:29
33Lotta EnbergHalmstad OK29:26+11:4711:29
34Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb30:54+13:1512:04
35Ulrika OdénFjärås AIK31:11+13:3212:10
36Pernilla KarlssonOK Landehof34:20+16:4113:24
37Karin RundqvistOK Nackhe35:18+17:3913:47
38Jessica AugustssonGöteborgs SK36:33+18:5414:16
39Nina KastrupFK Herkules36:55+19:1614:25
40Mia ThulinKungälvs OK45:13+27:3417:39
Karolina MelkstamLerums SOKej godkänd

H45

2 700 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel BrohedeOK Tyr16:266:05
2Sören SturessonLerums SOK16:35+0:096:08
3Tommy AnderssonVänersborgs SK16:39+0:136:09
4Martin LarssonIFK Göteborg Orientering16:49+0:236:13
5Fredrik JohanssonMelbourne Forest racers17:26+1:006:27
6Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK17:43+1:176:33
7Jonas AxelssonLerums SOK17:55+1:296:38
8Carsten JørgensenPeninsula And Plains Orienteers17:56+1:306:38
9Per HolmbergUlricehamns OK18:01+1:356:40
10Magnus LarssonKarlskrona SOK18:13+1:476:44
11Anders HåkanssonOK Orion18:18+1:526:46
12Jussi AumoKungälvs OK18:30+2:046:51
13Niklas FlorénIF Rigor18:41+2:156:55
14Magnus HanssonOK Löftan18:52+2:266:59
15Sven BogeOK Alehof19:47+3:217:19
16Anders LövgärdOK Alehof19:58+3:327:23
17Fredrik BergIF Rigor20:04+3:387:25
18Per BaierTolered-Utby Ol-klubb20:18+3:527:31
19Stefan TisellIK Stern20:19+3:537:31
20Erik LauriFK Herkules20:25+3:597:33
21Johan ÅhlundVänersborgs SK20:41+4:157:39
22Stefan JohanssonKungälvs OK20:44+4:187:40
23Henrik AnderssonOK Löftan20:53+4:277:44
23Mattias JägstedtHalmstad OK20:53+4:277:44
25Anders ThulinKungälvs OK21:17+4:517:52
26Andreas EklundGöteborg-Majorna OK21:25+4:597:55
27Mads MikkelsenHorsens OK21:34+5:087:59
28Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK21:40+5:148:01
29Patrik JohanssonLerums SOK21:41+5:158:01
30Martin WildheimMölndal Outdoor IF21:43+5:178:02
31Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb22:13+5:478:13
32Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb22:25+5:598:18
33Fredrik HanssonIF Rigor22:30+6:048:20
34Johan BertsOK Alehof22:41+6:158:24
35Peter LekbergSävedalens AIK22:52+6:268:28
36Fredrik EnbergHalmstad OK23:24+6:588:40
37Emil ErdeliusIF Rigor23:52+7:268:50
38Odd WallanderBrattås CK23:56+7:308:51
39Klas ÅströmMölndal Outdoor IF23:59+7:338:52
39Jonas LarssonKristinehamns OK23:59+7:338:52
41Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb24:56+8:309:14
42Fredrik HöökFjärås AIK25:15+8:499:21
43Johan HanssonOK Löftan26:05+9:399:39
44Mattias BillsonVänersborgs SK26:22+9:569:45
45Adam OdénFjärås AIK26:41+10:159:52
46Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL27:09+10:4310:03
47Henrik OlssonMölndal Outdoor IF27:43+11:1710:15
48Pontus KastrupFK Herkules28:26+12:0010:31
49Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb29:38+13:1210:58
50Ola SteneborgOK Orinto33:01+16:3512:13
51Fredrik RothamelTolered-Utby Ol-klubb36:05+19:3913:21
52Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK37:59+21:3314:04
53Ola StyreniusTolered-Utby Ol-klubb43:54+27:2816:15
Ola SkeppSävedalens AIKej godkänd
Arne Kjell VikhagenGöteborg-Majorna OKej start
Henrik EssungerSjövalla FKej start
Håkan RundqvistOK Nackheej start
Peter NorbergIK Sternej start
Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubbej start
Joakim EkdahlEmmaboda Verda OKej start

D50

2 260 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla ÖhgrenSävedalens AIK17:197:39
2Eva PetterssonKarlskrona SOK18:36+1:178:13
3Maria SibilevaKarlskrona SOK19:31+2:128:38
4Anna ErikssonOK Landehof20:15+2:568:57
5Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK22:46+5:2710:04
6Jenny NymanVänersborgs SK23:26+6:0710:22
7Eva NilssonKungälvs OK23:31+6:1210:24
8Erika AspMölndal Outdoor IF24:57+7:3811:02
9Kristina Höök PatrikssonOK Klyftamo25:08+7:4911:07
10Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb25:27+8:0811:15
11Karin ClarinIF Rigor26:24+9:0511:40
12Susanne BerghMölndal Outdoor IF27:19+10:0012:05
13Agnetha Le ClaireFK Herkules28:39+11:2012:40
14Kristina LindOK Skärmen30:43+13:2413:35
15Lena CarlssonSävedalens AIK35:14+17:5515:35
16Annette SeldénIF Rigor36:18+18:5916:03
Renita PåsseIF Hagenej godkänd
Tuuli SaariFK Herkulesej start

H50

2 510 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn KristianssonTrollhättans SOK16:216:30
2Anders AspMölndal Outdoor IF16:58+0:376:45
3Mattias BååthSävedalens AIK17:32+1:116:59
4Peter AronssonFK Friskus-Varberg18:48+2:277:29
5Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb18:50+2:297:30
6Thomas KullanderSävedalens AIK18:54+2:337:31
7Nils GustavssonLidköpings VSK19:03+2:427:35
8Stein BlomsethLillomarka OL19:50+3:297:54
9Jonas HolgerssonOK Måsen19:57+3:367:56
10Peter EkdahlEmmaboda Verda OK20:25+4:048:08
11Per KristianssonHalmstad OK20:52+4:318:18
12Kennet HorvathHalmstad OK20:58+4:378:21
13Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK21:02+4:418:22
14Henrik MelkstamLerums SOK21:05+4:448:23
15Stefan ErikssonOK Älgen21:10+4:498:25
16Torbjörn GrahnIK Uven21:39+5:188:37
17Johanes Schulte SüdhoffBrattås CK21:47+5:268:40
18Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb22:31+6:108:58
19Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OK23:27+7:069:20
20Jonas JohanssonOK Nackhe23:30+7:099:21
21Kjell JohanssonIF Hagen25:59+9:3810:21
22Joakim ÅkessonOK Landehof28:22+12:0111:18
23Tony GullqvistVästvärmlands OK31:54+15:3312:42
Peter RavnellGudhems IFej godkänd
Karl TholénOK Skogshjortarnaej godkänd
Lars LjungbergSjövalla FKej godkänd
Magnus SödervallIK Gandvikej godkänd
Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Magnus JohanssonOK Löftanej start
Olle SjöforsOK Älmeej start
Björn LindbladSävedalens AIKej start
Mats LiljaOK Älgenej start

D55

2 260 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules17:327:45
2Lena SwartzOK Orion20:17+2:458:58
3Annika AasaIK Uven20:50+3:189:13
4Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared23:17+5:4510:18
5Christina BirathStenungsunds OK23:41+6:0910:28
6Elisabeth FredrikssonGudhems IF24:09+6:3710:41
7Agneta JohanssonRydboholms SK26:05+8:3311:32
8Inger SimonsenSilkeborg OK27:21+9:4912:06
9Lena PeterssonOK Alehof28:32+11:0012:37
Maria LenningSkåneslättens OLej godkänd
Alice BedwellJROSej godkänd

H55

2 470 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andres LaasOK Skogshjortarna17:056:54
2Magnus JosefssonSävedalens AIK18:00+0:557:17
3Peter CederbergVänersborgs SK18:03+0:587:18
4Morten KjærSilkeborg OK20:07+3:028:08
5Tryggve RönnqvistOK Linné20:41+3:368:22
6Ragnar UppströmFK Herkules20:48+3:438:25
7Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubb21:38+4:338:45
8Philip MullinsSjövalla FK23:54+6:499:40
9Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK25:51+8:4610:27
10Conny GunnarssonOK Älgen28:14+11:0911:25
11Lars KarlssonOK Gränsen30:44+13:3912:26
12Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb38:46+21:4115:41
13Thomas ReichelSävedalens AIK44:17+27:1217:55
14Lars HumleAKIF50:18+33:1320:21
Jan HanssonStenungsunds OKej start

D60

2 020 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena RunessonOK Vivill19:259:36
2Eva KarlssonUddevalla OK19:51+0:269:49
3Sigbritt AndreassonIK Stern20:20+0:5510:03
4Ann Warma LaasOK Skogshjortarna21:21+1:5610:34
5Katarina SjöholmMullsjö SOK21:52+2:2710:49
6My EngströmIK Stern23:48+4:2311:46
7Kristina TellqvistIK Dran26:08+6:4312:56
8Kerstin Haugen LundStenungsunds OK26:34+7:0913:09
9Leila LjunggrenMarkbygdens OK28:22+8:5714:02
10Marianne ThorssonIK Trenne Ullared31:21+11:5615:31

H60

2 560 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK16:546:36
2Mark SaundersJROS19:02+2:087:26
3Sören LindOK Gipen20:23+3:297:57
4Thomas HjertFalköpings AIK OK20:27+3:337:59
5Anders BjörklundSävedalens AIK20:36+3:428:02
6Lasse JohanssonEds SK20:55+4:018:10
7Urban LarssonOK Gipen21:05+4:118:14
8Lars RunessonOK Vivill22:03+5:098:36
9Arne LundStenungsunds OK23:03+6:099:00
10Tommy RoosFalköpings AIK OK23:38+6:449:13
11Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro26:43+9:4910:26
12Roger GustafssonIdefjordens SK26:54+10:0010:30
13Norbert ZenkerUSV TU Dresden27:58+11:0410:55
14Sven SundströmBredareds IF28:45+11:5111:13
Clas BörjessonIK Uvenej godkänd

D65

1 950 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria NordwallOK Kolmården19:019:45
2Titti BergendahlOK Måsen22:02+3:0111:17
3Margareta JohanssonHalmstad OK23:01+4:0011:48
4Karin AxelssonIK Uven23:02+4:0111:48
4Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL23:02+4:0111:48
6Ingela NelsénFalkenbergs OK23:21+4:2011:58
7Catherine DawsonGafanhori24:37+5:3612:37
8Gunnel TurpeinenKvillebyns SK27:23+8:2214:02
9Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK30:06+11:0515:26
10Gunilla HogedalVänersborgs SK31:00+11:5915:53
Solveig HedenblomSjövalla FKej godkänd
Eva BlomströmIK Sternej godkänd

H65

1 960 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KardellLjungskile FK16:488:34
2Lars HogedalVänersborgs SK17:02+0:148:41
3Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK17:24+0:368:52
4Thomas SjöholmMullsjö SOK17:35+0:478:58
5Bo HåkanssonIFK Göteborg Orientering17:44+0:569:02
6Sten BlomströmIK Stern18:13+1:259:17
7Ulf PetersonKungälvs OK18:16+1:289:19
8Kent TörnqvistKarlskrona SOK18:26+1:389:24
9Björn JägerströmIK Uven18:52+2:049:37
10Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK19:10+2:229:46
11Bengt SvedjebySkattkärrs SOK24:41+7:5312:35
12Börje SundbergOK Gipen28:42+11:5414:38
13Anders MohlinIK Stern31:20+14:3215:59
14Åke JohanssonRydboholms SK32:50+16:0216:45
15Anders KumlinIK Ymer44:16+27:2822:35
Kent ErikssonLerums SOKej godkänd

D70

1 820 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK19:1810:36
2Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK20:46+1:2811:24
3Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK22:25+3:0712:19
4Vivianne HolgerssonOK Måsen23:06+3:4812:41
5Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK27:41+8:2315:12
6Ann-Britt JohanssonIK Stern31:42+12:2417:25
7Inga GustavssonIK Uven34:21+15:0318:52
8Rosa JohanssonIK Uven35:42+16:2419:36

H70

1 950 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto16:258:25
2Hans CarlssonIFK Göteborg Orientering17:24+0:598:55
3Roy DawsonGafanhori18:23+1:589:25
4Torbjörn WikströmOK Orinto19:26+3:019:57
5Hans HolgerssonOK Måsen20:40+4:1510:35
6Sören SvenssonSjövalla FK20:50+4:2510:41
7Ronald Mc GrailHjärnarps OL20:53+4:2810:42
8Johnny KarlssonUddevalla OK31:32+15:0716:10
9Lennart GustavssonIK Uven36:51+20:2618:53
10Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK38:26+22:0119:42

D75

1 550 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern18:0511:40
2Gunnel SvenssonIK Ymer19:07+1:0212:20
3Britt RangertIK Ymer20:14+2:0913:03
4Lotta GranholmLinköpings OK26:53+8:4817:20
5Lillemor HallinOK Landehof34:08+16:0322:01
6Kerstin JohanssonMarkbygdens OK38:09+20:0424:36

H75

1 820 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören AnderssonIK Dran18:3310:11
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna20:42+2:0911:22
3Lars JohanssonOK Skogshjortarna21:46+3:1311:57
4Karl-Axel JohanssonIK Uven26:34+8:0114:35
5Åke GatelidOK Skogshjortarna30:26+11:5316:43
6Kurt FredrixonOK Skogshjortarna32:00+13:2717:34
Sune MentorGöteborg-Majorna OKej start

D80

1 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK16:3011:13
2Vivi-Anne BylundRydboholms SK18:46+2:1612:45
3Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna19:28+2:5813:14
4Birgitta MägiGöteborg-Majorna OK21:11+4:4114:24
5Marianne GrahnGöteborgs SK21:41+5:1114:45
6Eivor Steen-OlssonKungälvs OK23:10+6:4015:45
7Gunnel BörjessonIK Uven33:32+17:0222:48

H80

1 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar BylundRydboholms SK25:3217:22

H85

1 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henrik HallbergIK Uven14:3012:17
2Lasse OlssonIK Trenne Ullared20:17+5:4717:11

Inskolning

1 150 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elsie AamotFrölunda OLfullföljt
Harry AnderssonSjövalla FKfullföljt
Veronica AnderssonFjärås AIKfullföljt
Alve AspenbergKlubblösfullföljt
Enja AspenbergKlubblösfullföljt
Theo BackmanKlubblösfullföljt
bo ekbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Julia FlintaFK Herkulesfullföljt
Tilda FranzénEmmaboda Verda OKfullföljt
Nils FrickTrollhättans SKfullföljt
Lova HogedalOK Alehoffullföljt
Hanna HolmbergKlubblösfullföljt
Rut HolmstrandOK Landehoffullföljt
leo johanssonKlubblösfullföljt
Oscar JohanssonKlubblösfullföljt
Edwin JonforsenFrölunda OLfullföljt
Edith KleimarkKlubblösfullföljt
Elmer MartinssonLerums SOKfullföljt
Erik MaxFrölunda OLfullföljt
Oskar MaxFrölunda OLfullföljt
Vera MedinEmmaboda Verda OKfullföljt
Felix MohlinIK Sternfullföljt
Hilma SidebyGöteborg-Majorna OKfullföljt
Filip SokalskiBredareds IFfullföljt
Matilda StockbergEmmaboda Verda OKfullföljt
Moa SylvanVänersborgs SKfullföljt
Nils UllmanOK Alehoffullföljt
Olle ÅslundIK Uvenfullföljt
Bror ÄngebornEmmaboda Verda OKfullföljt
Emilia JernbergSjövalla FKej godkänd

U1

1 410 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lo HedenusKlubblös13:419:42
2Emil StridOK Landehof14:56+1:1510:35
3Emil OlinIK Hakarpspojkarna15:01+1:2010:39
4Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubb15:06+1:2510:42
5Hannes ModénVänersborgs SK15:17+1:3610:50
6Vide Zetterberg ViklundOK Djerf15:20+1:3910:52
7Joshua McCallumKlubblös15:43+2:0211:08
8Einar AamotFrölunda OL16:08+2:2711:26
9Max McCallumKlubblös16:41+3:0011:49
10Tage EkbergGöteborg-Majorna OK16:42+3:0111:50
11Liv JakobssonOK Skogshjortarna17:13+3:3212:12
12Oliver StiernstedtKungälvs OK17:57+4:1612:43
13Adelia BurvallOK Orinto18:01+4:2012:46
14Moa KjellbergerIFK Göteborg Orientering18:07+4:2612:50
15Meia McCallumKlubblös18:21+4:4013:00
16Zora JaraiVänersborgs SK18:36+4:5513:11
17Svante FlorénIF Rigor18:42+5:0113:15
18Dexter HanssonFrölunda OL19:39+5:5813:56
19Tilda GustafssonGöteborg-Majorna OK20:18+6:3714:23
20Mio EidertEmmaboda Verda OK22:04+8:2315:39
21Hilmer AndréIF Marin Väst22:08+8:2715:41
22Melker AndréIF Marin Väst22:15+8:3415:46
23Adele LunardelliKlubblös22:16+8:3515:47
24Stina AnderssonOK Löftan22:40+8:5916:04
25Saga Zobal MedinEmmaboda Verda OK22:56+9:1516:15
25Freja MedinEmmaboda Verda OK22:56+9:1516:15
27Elton PetterssonSävedalens AIK24:25+10:4417:19
28Isabella StiernstedtKungälvs OK25:11+11:3017:51
29Linnea MohlinTolered-Utby Ol-klubb26:30+12:4918:47
30Nikolaj Gillefalk LassenIFK Göteborg Orientering27:37+13:5619:35
31Rut MårildGöteborgs SK27:51+14:1019:45
32Torsten Pettersson HorneTolered-Utby Ol-klubb30:29+16:4821:37
33Albert NorbergIF Marin Väst1:02:57+49:1644:38
Tindra BackmanKlubblösej godkänd
Isak ElesEmmaboda Verda OKej godkänd
Hilde HolmerFrölunda OLej godkänd
Daniel GunnarssonOK SGej godkänd
Robin LönnHalmstad OKej godkänd
Vincent Berglund KallerbäckEmmaboda Verda OKej start

U2

1 530 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valter GustavssonOK Löftan13:088:35
2Axel PerssonFK Herkules14:06+0:589:12
3Olle LaasOK Skogshjortarna14:49+1:419:41
4Alinda RundqvistOK Nackhe15:19+2:1110:00
5Vera ArvidssonSjövalla FK16:44+3:3610:56
6Olof KarlssonFK Herkules16:54+3:4611:02
7Felix WeihardSävedalens AIK18:00+4:5211:45
8Erik OdénSävedalens AIK18:06+4:5811:49
9Elis LjungbergTolered-Utby Ol-klubb18:17+5:0911:56
10Malin NilssonOK Tyr18:39+5:3112:11
11Elias GranängKungälvs OK18:52+5:4412:19
12Tim AhlströmEmmaboda Verda OK19:10+6:0212:31
13Elsa WisslerFK Herkules19:31+6:2312:45
14Arvid RudlingOK Landehof19:44+6:3612:53
15Isak FranzénEmmaboda Verda OK19:59+6:5113:03
15Emil MobergEmmaboda Verda OK19:59+6:5113:03
17Esther AllwoodKarlskrona SOK20:21+7:1313:18
18Lucas KraufvelinOK Gipen21:03+7:5513:45
19Hanna LarssonOK Gipen21:07+7:5913:48
20Emil JohanssonIFK Göteborg Orientering21:17+8:0913:54
21Minda Turpa BolinKlubblös21:54+8:4614:18
22Kerstin JohanssonOK Skogshjortarna22:00+8:5214:22
23Wilmer MedinEmmaboda Verda OK22:07+8:5914:27
24Alfred ArnellOK Löftan22:40+9:3214:48
25Alma DavidssonGöteborg-Majorna OK22:50+9:4214:55
26Simon FlintaFK Herkules23:40+10:3215:28
27Hjalmar BrostedtFK Herkules23:58+10:5015:39
28Anton NilssonTolered-Utby Ol-klubb25:17+12:0916:31
29Malte LindoufIFK Göteborg Orientering25:35+12:2716:43
30Arvid OverlandIF Rigor25:52+12:4416:54
30Tage LindoufKlubblös25:52+12:4416:54
32Robin GullqvistVästvärmlands OK26:21+13:1317:13
32Matilda JonforsenFrölunda OL26:21+13:1317:13
34Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb26:35+13:2717:22
35Max EidertEmmaboda Verda OK28:21+15:1318:31
36Maya EidertEmmaboda Verda OK28:25+15:1718:34
37Melvin HanssonEmmaboda Verda OK32:10+19:0221:01
38William PusaFrölunda OL32:59+19:5121:33
39David ErikssonTolered-Utby Ol-klubb33:40+20:3222:00
40caspian gustavssonOK Landehof38:47+25:3925:20
41Alva HedinTolereds Allmänna IK39:38+26:3025:54
42Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb42:35+29:2727:49
Moa AlmEmmaboda Verda OKej godkänd
Johanna ThorTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Ida TholénOK Skogshjortarnaej start

Öppen 1

1 340 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ErnlothssonEmmaboda Verda OK12:539:36
1Cecilia ErnlothssonEmmaboda Verda OK12:539:36
3Jaidev OzaKlubblös16:04+3:1111:59
4ashish mishraKlubblös16:21+3:2812:12
5Linnea NestelKlubblös34:30+21:3725:44
6Vagn LindersKlubblös34:38+21:4525:50
7Johanna LindersKlubblös34:50+21:5725:59
Ellen LindersKlubblösej godkänd

Öppen 3

1 640 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nore ModénVänersborgs SK14:038:34
2Sara AnderssonVänersborgs SK15:05+1:029:11
3Oskar SandblomOK Gläntan Vessigebro15:15+1:129:17
3Malte BookKlubblös15:15+1:129:17
5Hugo NobornIFK Göteborg Orientering15:32+1:299:28
6Ann NybergIFK Göteborg Orientering16:39+2:3610:09
7Sara StiernstedtKungälvs OK17:05+3:0210:25
8Marie MårildGöteborgs SK17:06+3:0310:25
9Elin RönnqvistOK Linné17:45+3:4210:49
10Malte AnderssonSjövalla FK18:30+4:2711:16
11lukas charitonovasKlubblös18:41+4:3811:23
12Therese CarlssonEmmaboda Verda OK18:43+4:4011:24
13Lina GustavssonOK Löftan18:45+4:4211:25
14Karin BergdahlIK Uven19:12+5:0911:42
15Ulla RagnarssonMarkbygdens OK20:30+6:2712:30
16Helena NorbergIF Marin Väst20:52+6:4912:43
17Anders GustafssonKlubblös21:07+7:0412:52
18Olof HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb21:36+7:3313:10
19Ulf NilssonTolered-Utby Ol-klubb21:55+7:5213:21
20Frida EngströmOK Orion22:03+8:0013:26
21Ida Sofie RönnqvistOK Linné22:34+8:3113:45
22Moa KristianssonHalmstad OK22:45+8:4213:52
23Malin GunnarssonEmmaboda Verda OK22:54+8:5113:57
24Linnea OskarssonSjövalla FK25:29+11:2615:32
25Johan FranzenSjövalla FK25:45+11:4215:42
26Filip SchälinOK Alehof29:17+15:1417:51
27Helena NyquistEmmaboda Verda OK31:44+17:4119:20
28Lotta LemanGöteborgs SK33:24+19:2120:21
29Lennart MagnussonLaholms IF OK36:14+22:1122:05
30Nils NyquistEmmaboda Verda OK36:36+22:3322:19
31Annika BäckmanIFK Göteborg Orientering37:28+23:2522:50
32Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK38:21+24:1823:23
33Maria PerssonKarlskrona SOK38:56+24:5323:44
Febe JacobssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Beti GunnarssonOK SGej godkänd

Öppen 5

2 390 m, 84 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK14:466:10
2Marcus RagnarssonMarkbygdens OK19:09+4:238:00
3Linda AllwoodKarlskrona SOK19:32+4:468:10
4Patrik WisslerFK Herkules20:00+5:148:22
5Tobias Petersson JohanssonEmmaboda Verda OK20:10+5:248:26
6Joel JakobssonOK Skogshjortarna20:32+5:468:35
7Torsten LindersKlubblös20:43+5:578:40
8Joakim GerhardtBrattås CK21:04+6:188:48
9Lars KarlssonFK Herkules21:26+6:408:58
10Aron GilljamKlubblös22:14+7:289:18
11David ErikmatsSävedalens AIK22:41+7:559:29
12Kristin LöfIK Hakarpspojkarna22:59+8:139:36
13Elsie HäggmarkMarkbygdens OK23:14+8:289:43
14Urban BjufströmSOK 6823:26+8:409:48
15Anni HogedalOK Alehof24:16+9:3010:09
16Magnus StridOK Landehof24:31+9:4510:15
17Henrik RosenkvistFK Herkules24:36+9:5010:17
18Jörgen HedinTolered-Utby Ol-klubb24:44+9:5810:20
19Hedvig Engström JakobssonOK Skogshjortarna24:46+10:0010:21
20Christer CarlssonIK Uven24:57+10:1110:26
21peter HumlicekGöteborg-Majorna OK25:10+10:2410:31
22Anders MedinEmmaboda Verda OK25:15+10:2910:33
23Ching-Pei ChenTrollhättans SK25:24+10:3810:37
24Sofia UllmanOK Alehof25:46+11:0010:46
25Eva NyströmFK Herkules25:58+11:1210:51
26Andreas Eriksson SikGöteborg-Majorna OK25:59+11:1310:52
27Gustav FranssonEmmaboda Verda OK26:14+11:2810:58
28Pär JohanssonOK Alehof26:20+11:3411:01
28Solveig EdmanLerums SOK26:20+11:3411:01
30Peter NorbergIF Marin Väst26:24+11:3811:02
31Nichlas WallströmSävedalens AIK26:26+11:4011:03
32Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb26:36+11:5011:07
33Torbjörn NyströmTrollhättans SOK26:58+12:1211:16
34Emma EidertEmmaboda Verda OK27:23+12:3711:27
35Lena OlssonKlubblös27:26+12:4011:28
36Gergely JaraiVänersborgs SK27:52+13:0611:39
37Jakob ArvidssonSjövalla FK28:01+13:1511:43
38Peter FranzénEmmaboda Verda OK28:18+13:3211:50
39Camilla Rundkrantz ÄngebornEmmaboda Verda OK28:28+13:4211:54
40Hans SkogmanRydboholms SK28:36+13:5011:57
41Tomas GöransonIK Ymer29:03+14:1712:09
42Pernilla KindeTolered-Utby Ol-klubb29:25+14:3912:18
43Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna29:58+15:1212:32
44Lina ErdeliusIF Rigor30:13+15:2712:38
45Sara LydmarkSjövalla FK30:20+15:3412:41
46Edvin LanneKungälvs OK30:35+15:4912:47
47Lena TornéusSävedalens AIK30:44+15:5812:51
48Oskar NyquistEmmaboda Verda OK31:12+16:2613:03
49Linda GerhardtBrattås CK31:15+16:2913:04
50Ronny RagnarssonMarkbygdens OK31:27+16:4113:09
51Mikael NilssonFK Friskus-Varberg31:57+17:1113:22
52Klara MartinssonLerums SOK32:10+17:2413:27
53Lena EliassonFK Friskus-Varberg32:11+17:2513:27
54Marie HallbergIF Marin Väst32:49+18:0313:43
55Per-Erik OlssonKlubblös33:13+18:2713:53
56Hanna EkbergGöteborg-Majorna OK33:15+18:2913:54
57Jonas LarssonDegerfors OK33:40+18:5414:05
58Lotte HjoartFaaborg OK33:51+19:0514:09
59andrius charitonovasKlubblös34:08+19:2214:16
60Johannes MedinEmmaboda Verda OK35:39+20:5314:54
61Johanna HulthénMölndal Outdoor IF37:09+22:2315:32
62Helena RothamelTolered-Utby Ol-klubb37:35+22:4915:43
63Matilda LanneKungälvs OK37:38+22:5215:44
64Stanley TaivulaKlubblös37:44+22:5815:47
65Katarina ErikmatsSävedalens AIK37:55+23:0915:51
66Jana HumlicekGöteborg-Majorna OK38:24+23:3816:04
67Helene JohanssonOK Nackhe38:35+23:4916:08
68Agnes MårildGöteborgs SK40:44+25:5817:02
69Louise ModénVänersborgs SK41:05+26:1917:11
70Karin B. AnderssonIF Hagen41:12+26:2617:14
71Åsa HanssonIF Rigor41:17+26:3117:16
72Julia FranssonKlubblös45:10+30:2418:53
73Morten LassenFaaborg OK45:56+31:1019:13
74Gurjeet SinghOK Gipen48:28+33:4220:16
75Håkan FärnlöfIF Rigor48:29+33:4320:17
76Brith MohlinIK Stern51:00+36:1421:20
Thomas AhlströmEmmaboda Verda OKej godkänd
Erik NyquistEmmaboda Verda OKej godkänd
Petter FranssonKlubblösej godkänd
Kristina KarlssonFK Herkulesej godkänd
Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Christer NelsénFalkenbergs OKej godkänd
Frida LyxellGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ola FranssonEmmaboda Verda OKutgått
Anna BertsOK Alehofej start
Reinhold ReulOK Orintoej start

Öppen 7

2 910 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK17:406:04
2John KumlinIK Ymer18:16+0:366:16
3Jonas LundgrenStora Tuna OK18:31+0:516:21
4Anders JernbergSjövalla FK19:23+1:436:39
5Tuve MöllerOK Linné19:57+2:176:51
6Tobias ThorssonOK Löftan21:04+3:247:14
7Anton ThorstenssonIK Hakarpspojkarna21:20+3:407:19
8Erik JohanssonOK Skogshjortarna21:47+4:077:29
9Gustav le DousMölndal Outdoor IF22:28+4:487:43
10Hjalmar LjungbergSjövalla FK22:54+5:147:52
11Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK23:13+5:337:58
12Anders GunnarssonOK SG23:29+5:498:04
13Johan KarlssonKlubblös23:56+6:168:13
14Stefan JakobssonFrölunda OL25:09+7:298:38
15Filip LemanGöteborgs SK25:57+8:178:55
16Anders FrickTrollhättans SK26:07+8:278:58
17Nils Anders DanielssonMölndal Outdoor IF27:18+9:389:22
18Emil ErikmatsSävedalens AIK27:30+9:509:27
19Isabell HåkanssonIK Uven28:10+10:309:40
19Viktor LyxellGöteborg-Majorna OK28:10+10:309:40
21Lotta FalkKlubblös28:28+10:489:46
22Martin EkströmOK Gläntan Vessigebro28:30+10:509:47
23Bernard FiedlerKlubblös28:50+11:109:54
24Lars BäckmanIFK Göteborg Orientering28:51+11:119:54
25Hans NilssonKungälvs OK29:33+11:5310:09
26Joel AnderssonIK Gandvik29:59+12:1910:18
27Amanda Stensson BohmanNybro OK30:14+12:3410:23
28Mattias ModénVänersborgs SK30:37+12:5710:31
29Patrik NilssonVänersborgs SK31:31+13:5110:49
30Mikael NömmIFK Göteborg Orientering32:48+15:0811:16
31Erik JanssonOK Linné33:19+15:3911:26
32Viktoria AhlströmEmmaboda Verda OK33:23+15:4311:28
33Malin LammFrölunda OL33:32+15:5211:31
33Åsa SylvanVänersborgs SK33:32+15:5211:31
35Yves GänssingerGöteborg-Majorna OK34:22+16:4211:48
36Karin BorggrenGöteborg-Majorna OK34:55+17:1511:59
37Henrik ÅslundIK Uven36:12+18:3212:26
38Anna ArvidssonSjövalla FK36:39+18:5912:35
39Magnus FovaeusSävedalens AIK38:07+20:2713:05
40Hannah FovaeusSävedalens AIK38:14+20:3413:08
41Karin BergquistSjövalla FK43:55+26:1515:05
42Karin ÅkesdotterIFK Göteborg Orientering44:13+26:3315:11
43Annika OskarssonSjövalla FK46:29+28:4915:58
44Hanna SvenssonFK Herkules51:11+33:3117:35
45Roger LundinFK Herkules52:42+35:0218:06
46Mattias BrännströmFK Herkules53:31+35:5118:23
Ulla EinarssonKungälvs OKej godkänd
Per PerssonFK Herkulesej godkänd
Rene MirusMENISKOS Brnoej godkänd
Johanna Lindgren GrimåsFrölunda OLej godkänd
Ronnie BohmanOK Orintoej godkänd
Linda MartinssonIF Marin Västej godkänd
Anna BeischerIK Uvenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser