Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Göteborg O-meeting, etapp 3, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Göteborg O-meeting
Arrangörsorganisationer: Frölunda OL / Göteborg-Majorna OK
Datum: fredag 23 augusti 2019 - söndag 25 augusti 2019

Etapp 1, medelEtapp 2, sprintEtapp 2, sprint (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

D21

7 830 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK1:06:098:26
2Sara HagströmIFK Göteborg Orientering1:09:54+3:458:55
3Amilia BjörklundSävedalens AIK1:12:19+6:109:14
4Andrea SvenssonOK Tisaren1:16:48+10:399:48
5Linnea GustafssonUddevalla OK1:23:16+17:0710:38
6Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna1:23:40+17:3110:41
7Anna WallinGöteborg-Majorna OK1:23:53+17:4410:42
8Anna NärhiIFK Göteborg Orientering1:27:48+21:3911:12
9Amanda BlennowFalköpings AIK OK1:33:39+27:3011:57
10Sara BengtssonSävedalens AIK1:36:10+30:0112:16
11Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf1:37:35+31:2612:27
12Lovisa LemanGöteborgs SK1:37:53+31:4412:30
13Moa PetterssonGöteborg-Majorna OK1:42:46+36:3713:07
14Emma PetterssonOK Roxen1:43:48+37:3913:15
15Hedda Bergqvist-kringstadGöteborg-Majorna OK1:45:26+39:1713:27
16Louise BorgHalmstad OK1:46:29+40:2013:35
17Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK1:47:00+40:5113:39
18Filippa SpånérSävedalens AIK1:50:54+44:4514:09
19Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb2:00:11+54:0215:20
20Anna CaglioPol Besanese2:06:19+1:00:1016:07
Elin PetterssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Vilma BlennowOK Linnéej godkänd
Elsa JanssonJärla Orienteringutgått
Elin MånssonIFK Göteborg Orienteringutgått
Karin ThernOK Skogshjortarnautgått
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej start
Amalie TripaxSøllerød OKej start

H21

9 820 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar SjöbergOK Linné1:13:377:29
2Jens WängdahlIFK Göteborg Orientering1:17:01+3:247:50
3Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering1:17:06+3:297:51
4Sebastian InderstEksjö SOK1:17:48+4:117:55
5Tobias NobornIFK Göteborg Orientering1:18:03+4:267:56
6Erik Ivarsson SandbergOK Denseln1:19:37+6:008:06
7Elias Bäcklund EkvallHalden SK1:20:11+6:348:09
8Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad1:21:16+7:398:16
9Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad1:22:43+9:068:25
10Viktor WassénHalden SK1:26:48+13:118:50
11Olle JosarpOK Tisaren1:27:20+13:438:53
12Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:28:55+15:189:03
13Johan OlsonGöteborg-Majorna OK1:30:35+16:589:13
14Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:35:03+21:269:40
15Kevin StåhlGöteborg-Majorna OK1:38:11+24:349:59
16Jesper SjögrenHestra IF1:41:02+27:2510:17
17Tobias JohanssonOK Skogshjortarna1:48:51+35:1411:05
18Jonas TofteredIF Rigor1:53:20+39:4311:32
19Otto LundmanOK Roslagen2:04:01+50:2412:37
20Jes Mose JensenAKIF2:05:08+51:3112:44
Anders KonringSøllerød OKej godkänd
Simon LindbergIK Uvenej godkänd
Jesper NilssonUlricehamns OKej godkänd
Hugo ThunbergOK Alehofej godkänd
Fredrik AnderssonIF Rigorej godkänd
Anton KarlssonOK Kullingshofej godkänd
Emanuel ViklundGustavsbergs OKej godkänd
Filip HolmHalmstad OKej godkänd
Anders le DousMölndal Outdoor IFutgått
Gustav le DousMölndal Outdoor IFutgått
Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstadutgått
Erik SchultzLunds OKutgått
Erik ClassonOK Orintoej start
Håvard Sandstad EidsmoIFK Göteborg Orienteringej start
Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orienteringej start
Hampus OlesundOK Landehofej start

H21 Kort

6 990 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus LarssonOK Alehof1:09:359:57
2Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK1:14:28+4:5310:39
3Anton HemlinIK Uven1:20:20+10:4511:29
4Arvid HammarFK Herkules1:43:17+33:4214:46
Sebastian SundbergOK Skogshjortarnaej godkänd
Andrew McHargInterlopersej godkänd
John GabrielssonSävedalens AIKej godkänd
Oskar BörjesonFK Herkulesej start

D20

4 920 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AxelssonEksjö SOK50:4510:18
2Ida KristianssonHalden SK58:00+7:1511:47
3Johanna NilssonKungälvs OK59:15+8:3012:02
4Alice HultinOK Löftan1:05:15+14:3013:15
5Elvira WildheimFK Friskus-Varberg1:12:34+21:4914:44
6Elina HansonKungälvs OK1:17:32+26:4715:45
7Tove PerssonMölndal Outdoor IF1:18:11+27:2615:53
8Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad1:20:03+29:1816:16
9Lisa BörnstedtKungälvs OK1:25:30+34:4517:22
10Zoe GrahamJROS1:28:56+38:1118:04
11Rebecca AspinJROS1:29:09+38:2418:07
Emelie KarlssonSävedalens AIKej start
Paulina JägstedtHalmstad OKej start
Ellen KallerbäckOK Orionej start

H20

6 990 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip TrofastBredaryds SOK56:388:06
2Joseph WrightJROS1:01:30+4:528:47
3Felix AxelssonMarkbygdens OK1:02:19+5:418:54
4Tim JohanssonFK Friskus-Varberg1:04:28+7:509:13
5Fredrik HamreforsVästerås SOK1:05:50+9:129:25
6Alasdair PedleyJROS1:06:47+10:099:33
7Daniel RönnqvistOK Linné1:07:04+10:269:35
8Olle SörqvistMarkbygdens OK1:10:40+14:0210:06
9Eskil TryggöTrollhättans SOK1:12:36+15:5810:23
10Harry ScottJROS1:13:11+16:3310:28
11Oscar ModigOK Pan-Kristianstad1:13:25+16:4710:30
12Ryan ElliotJROS1:15:49+19:1110:50
13Gabriel SturessonLerums SOK1:19:15+22:3711:20
14Jonas LauriFK Herkules1:28:21+31:4312:38
15Hampus NyströmIF Hagen1:30:01+33:2312:52
16Johan GrahnIK Uven1:42:28+45:5014:39
17Matthew PemberyJROS1:44:28+47:5014:56
Erik ErikssonOK Älgenej start

D18

4 950 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK52:5110:40
2Märta LjungbergSjövalla FK55:18+2:2711:10
3Olivia AspIFK Göteborg Orientering58:50+5:5911:53
4Kajsa Karlsson WallumSävedalens AIK1:00:38+7:4712:14
5Ebba LindOK Skärmen1:02:11+9:2012:33
6Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK1:02:41+9:5012:39
7Isabella AumoKungälvs OK1:03:19+10:2812:47
8Kirsty CampbellJROS1:04:17+11:2612:59
9Emely WeihartHestra IF1:04:35+11:4413:02
10Ellika GrothKungälvs OK1:06:07+13:1613:21
11Alma HjertbergHestra IF1:08:01+15:1013:44
12Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:11:42+18:5114:29
13Chloe CracknellJROS1:50:59+58:0822:25
Klara WallinderGöteborg-Majorna OKej godkänd
Thea FagerströmIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Laura HarrisonJROSej godkänd
Sarah HorslerJROSej godkänd
Mairi EadesJROSej godkänd
Julia LindbladSävedalens AIKej start

H18

6 080 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan49:358:09
2Linus KristianssonTrollhättans SOK50:03+0:288:13
3Adrian VartiaOK Löftan51:50+2:158:31
4Felix DrejmoOK Landehof53:05+3:308:43
5Carl JosefssonSävedalens AIK55:14+5:399:05
6Emil AxelssonLerums SOK59:28+9:539:46
7Stanley HeapJROS1:04:55+15:2010:40
8Lukas GustafssonIK Ymer1:07:01+17:2611:01
9Per NordholmSävedalens AIK1:07:24+17:4911:05
10Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK1:08:38+19:0311:17
11Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK1:10:18+20:4311:33
12Quinlan SilkJROS1:11:00+21:2511:40
13Arvid KronmarKarlskrona SOK1:11:33+21:5811:46
14Gustav ÖstenssonOK Tranan1:11:57+22:2211:50
15Thomas HowellJROS1:12:00+22:2511:50
16Jacob ÖstermanVänersborgs SK1:14:12+24:3712:12
17William ThomasJROS1:16:22+26:4712:33
18Andrew ElwoodJROS1:17:38+28:0312:46
19Dominic DakinJROS1:17:44+28:0912:47
20Olle BergstedtMarkbygdens OK1:19:28+29:5313:04
21Jakob GunnarssonLerums SOK1:22:30+32:5513:34
22Olle ElfströmOK Orinto1:22:50+33:1513:37
23Erik HultanderIF Rigor1:45:40+56:0517:22
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Gustav BohmanOK Orintoej godkänd
Elias ThörnbladTrollhättans SOKej godkänd
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SKutgått
Nils GrimbeckSävedalens AIKej start

D16

4 710 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida BengtssonOK Alehof47:039:59
2Sabina AumoKungälvs OK48:32+1:2910:18
3Alma SvennerudKarlskrona SOK51:51+4:4811:00
4Elina ReinholdssonOK Alehof53:29+6:2611:21
5Eleonora AlinderSjövalla FK57:02+9:5912:06
6Lovis BergstrandUddevalla OK1:00:51+13:4812:55
7Kaia JørgensenPeninsula And Plains Orienteers1:01:34+14:3113:04
8Molly GranängKungälvs OK1:04:06+17:0313:36
9Matilda AspIFK Göteborg Orientering1:06:01+18:5814:00
10Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering1:07:34+20:3114:20
11Elsa KarlssonOK Landehof1:08:28+21:2514:32
12Marta TörnströmFK Friskus-Varberg1:11:09+24:0615:06
13Maja KarmstigFK Friskus-Varberg1:15:10+28:0715:57
14Emma H OlsenHalden SK1:15:24+28:2116:00
15Olivia LundstedtSjövalla FK1:16:56+29:5316:20
16Elsa AspMölndal Outdoor IF1:17:36+30:3316:28
17Elvira SöderbergSävedalens AIK1:22:35+35:3217:32
18Julie WoldOK Moss1:30:28+43:2519:12
19Linn EneljungIFK Göteborg Orientering2:02:00+1:14:5725:54
20Signe LindebladIFK Göteborg Orientering2:05:57+1:18:5426:44
Vilma EngströmOK Orionej godkänd
Stella BurénIK Ymerej start
Thilda SeldénIF Rigorej start
Filippa KindeSävedalens AIKej start
Ebba ThernOK Skogshjortarnaej start
Lisa SwartzOK Orionej start

H16

5 210 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar FovaeusSävedalens AIK43:218:19
2Casper SkeppSävedalens AIK46:02+2:418:50
3William SturessonLerums SOK47:04+3:439:02
4Elias NordbergGöteborg-Majorna OK48:21+5:009:16
5Hugo LarssonKarlskrona SOK48:40+5:199:20
6Tobias JohanssonOK Löftan51:18+7:579:50
7Jacob MikkelsenHorsens OK51:29+8:089:52
8Willy FjällborgStenungsunds OK52:05+8:449:59
9Melker ÅkessonOK Landehof52:39+9:1810:06
10Simon BååthSävedalens AIK54:15+10:5410:24
11Gustav AnderssonOK Löftan56:31+13:1010:50
12Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK58:20+14:5911:11
13Anton TörnqvistKarlskrona SOK1:00:53+17:3211:41
14Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:02:15+18:5411:56
15Joel HolmbergUlricehamns OK1:02:50+19:2912:03
16Filip HåkanssonOK Orion1:03:09+19:4812:07
17Emil JägstedtHalmstad OK1:03:43+20:2212:13
18Gustav BertsOK Alehof1:04:20+20:5912:20
19Melker LarssonOK Orion1:04:51+21:3012:26
20Arvid PerssonMölndal Outdoor IF1:05:04+21:4312:29
21Karl GranforsOK Landehof1:05:11+21:5012:30
22William RönnborgIK Uven1:05:29+22:0812:34
23Jonathan RundqvistOK Nackhe1:06:02+22:4112:40
24Lucas BoströmOK Alehof1:07:00+23:3912:51
25Arvid EkströmStenungsunds OK1:08:58+25:3713:14
26Alfred JohanssonOK Alehof1:09:32+26:1113:20
27Isak ThörnbladOK Flundrehof1:15:41+32:2014:31
28Axel BrönnestamOK Gipen1:24:30+41:0916:13
29Johan SaméusFrölunda OL1:26:02+42:4116:30
30Lukas GrothKungälvs OK1:28:42+45:2117:01
31Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb1:32:45+49:2417:48
32Alex JohanssonFK Friskus-Varberg1:41:58+58:3719:34
Malte KristianssonHalmstad OKej godkänd
Joel RingströmOK Landehofej godkänd
Linus ZederinOK Nackheej godkänd
Johan Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Liam JohanssonIF Hagenej godkänd
Alvin OllanderOK Landehofej godkänd
Anton KastrupSävedalens AIKej godkänd
Alfred ErdeliusIF Rigorutgått
Tage KinellIFK Göteborg Orienteringej start
Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubbej start
David AlménVänersborgs SKej start
Victor BeischerIK Uvenej start
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start
Hannes EssungerSjövalla FKej start
Ludvig HedströmOK Skogshjortarnaej start

H16 Kort

3 950 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar OlinIK Hakarpspojkarna53:4713:36
2Hugo NorbergIK Stern1:02:08+8:2115:43
3Alvin RösehagVänersborgs SK1:36:25+42:3824:24
Albin JägstedtHalmstad OKej godkänd
Anton LarssonOK Landehofej godkänd
Malte GunnarssonEmmaboda Verda OKej start

D14

3 950 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja AxelssonLerums SOK42:4810:50
2Ella PetterssonSävedalens AIK43:34+0:4611:01
3Emma ZettervallKarlskrona SOK43:54+1:0611:06
4Minna PalmIK Hakarpspojkarna45:21+2:3311:28
5Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering45:34+2:4611:32
6Emma OlinIK Hakarpspojkarna46:51+4:0311:51
7Audrey HanssonFrölunda OL47:12+4:2411:56
8Miranda WallströmSävedalens AIK49:02+6:1412:24
9Hedda SvenssonOK Orion49:52+7:0412:37
10Emilia LundstedtSjövalla FK49:57+7:0912:38
11Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb50:05+7:1712:40
12Lisa ÖstenssonOK Tranan52:01+9:1313:10
13Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb53:14+10:2613:28
14Wilma ReinholdssonOK Alehof54:05+11:1713:41
15Agnes IvarssonOK Skogshjortarna55:22+12:3414:01
16Emma LarssonKarlskrona SOK59:44+16:5615:07
17Lova KronmarKarlskrona SOK1:00:16+17:2815:15
18Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb1:03:26+20:3816:03
19Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK1:04:17+21:2916:16
20Elsa SödervallIK Gandvik1:05:26+22:3816:33
21Agnes JohanssonIF Hagen1:07:49+25:0117:10
22Lisa ErikssonOK Landehof1:08:36+25:4817:22
23Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg1:18:57+36:0919:59
24Frida OdénFjärås AIK1:19:38+36:5020:09
25Ella MikkelsenHorsens OK1:19:55+37:0720:13
26Maja TorseinFrölunda OL1:22:58+40:1021:00
27Clara LövgärdOK Alehof1:25:08+42:2021:33
28Ida KarlssonOK Gränsen1:34:42+51:5423:58
Elsa MoqvistLerums SOKej godkänd
Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FKej start
Johanna PihlströmOK Landehofej start
Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Stina ThernOK Skogshjortarnaej start
Malva ArvidssonBrattås CKej start
Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubbej start

H14

3 950 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton JonssonOK Tyr37:449:33
2Axel BrattOK Orion38:03+0:199:37
3Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK38:52+1:089:50
4Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK38:56+1:129:51
5Hannes PerssonFK Herkules40:08+2:2410:09
6Fabian AlinderSjövalla FK40:25+2:4110:13
7Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb42:37+4:5310:47
8Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb44:59+7:1511:23
9Marcus LammFrölunda OL46:01+8:1711:38
10Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb46:13+8:2911:42
11Oliver HåkanssonOK Orion46:24+8:4011:44
12Ola LeireGöteborg-Majorna OK48:56+11:1212:23
13Elias NyqvistOK Landehof50:31+12:4712:47
14Albin WraneHestra IF51:27+13:4313:01
15Liam HogedalVänersborgs SK51:34+13:5013:03
16Olle FlorénIF Rigor51:43+13:5913:05
17Nils SwartzOK Orion54:21+16:3713:45
18Linus NilssonOK Tyr54:48+17:0413:52
19Oskar BlomOK Löftan55:14+17:3013:58
20Martin EkFrölunda OL1:02:23+24:3915:47
21Edvin AlexanderssonIF Rigor1:02:45+25:0115:53
22Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb1:02:58+25:1415:56
23Carl-Johan StåhlSävedalens AIK1:04:27+26:4316:18
24Alexander FedjeFrölunda OL1:05:11+27:2716:30
25David RothamelTolered-Utby Ol-klubb1:05:16+27:3216:31
26Truls VoelkerlingIK Uven1:06:12+28:2816:45
27Albin IsakssonOK Tyr1:06:34+28:5016:51
28Linus AugustssonGöteborgs SK1:07:41+29:5717:08
29Albert BrohedeOK Tyr1:09:38+31:5417:37
30Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK1:14:07+36:2318:45
31Axel StyreniusTolered-Utby Ol-klubb1:19:22+41:3820:05
32Arild ErikmatsSävedalens AIK1:21:08+43:2420:32
33Elias LauriFK Herkules1:22:42+44:5820:56
34Felix LindOK Tyr1:23:45+46:0121:12
35Isak TörnströmFK Friskus-Varberg1:24:57+47:1321:30
36Ludvig MedinTolered-Utby Ol-klubb1:27:21+49:3722:06
37Simon GrahnIK Uven1:32:52+55:0823:30
38Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:39:31+1:01:4725:11
39Viktor JanssonMölndal Outdoor IF1:46:27+1:08:4326:56
40Albin BoellIFK Göteborg Orientering1:58:36+1:20:5230:01
Albin KarlsmoIK Uvenej godkänd
Linus AlinderSjövalla FKej godkänd
Åke FalkenströmSkogsluffarnas OKutgått
Emil SeldénIF Rigorej start
Emil LindbladSävedalens AIKej start
Simon ThörnbladOK Flundrehofej start
Walter HällåsOK Löftanej start
Jacob ErikssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Levin LummanderLerums SOKej start

D14 Kort

3 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara Storm-AnderssonOK Tyr59:5619:27
2Tilde StridOK Landehof1:11:12+11:1623:07
3Hanna SchälinOK Alehof1:13:19+13:2323:48

H14 Kort

3 010 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elliot NorbergIK Stern1:04:1021:19
2Filip ÖstbergIK Uven1:09:19+5:0923:01
3David BergströmFrölunda OL1:09:55+5:4523:13
4Vilgot LöfFK Herkules1:36:54+32:4432:11
5Melvin KarlssonFK Herkules1:43:14+39:0434:17
Emil GrönroosOK Alehofej godkänd
Samuel RingströmOK Landehofej start

D12

3 010 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea EnbomVänersborgs SK33:3211:08
2Julia LönnHalmstad OK33:57+0:2511:16
3Märta SvennerudKarlskrona SOK35:50+2:1811:54
4Wilma RosénGöteborg-Majorna OK38:46+5:1412:52
5Elina KarlssonFK Herkules39:09+5:3713:00
6Linn EnbomVänersborgs SK39:42+6:1013:11
7Ida AnderssonVänersborgs SK39:50+6:1813:14
8Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg41:01+7:2913:37
9Elin NobornIFK Göteborg Orientering42:11+8:3914:00
10Elin NilssonKarlskrona SOK44:50+11:1814:53
11Elin AxelssonLerums SOK45:13+11:4115:01
12Selma PerssonFK Herkules45:50+12:1815:13
13Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering46:31+12:5915:27
14Elsa ArvidssonSjövalla FK47:49+14:1715:53
15Ellen RubendahlFrölunda OL47:56+14:2415:55
16Ebba LövgärdOK Alehof48:41+15:0916:10
17Maja ÖjerskogFrölunda OL49:33+16:0116:27
18Lova JohanssonFK Friskus-Varberg51:04+17:3216:57
19Elin ZachrissonKungälvs OK51:59+18:2717:16
20Alice FagerströmIFK Göteborg Orientering52:51+19:1917:33
21Alva JunkellFK Herkules54:22+20:5018:03
22Ellen SkovbjergFrölunda OL54:28+20:5618:05
23Erle Elise WoldOK Moss54:32+21:0018:07
24Anna JohannessonFrölunda OL55:09+21:3718:19
25Nelly GrothKungälvs OK58:16+24:4419:21
26Cornelia HällåsOK Löftan58:27+24:5519:25
27Hanna HolmerFrölunda OL1:00:12+26:4020:00
28Emma WisslerFK Herkules1:06:35+33:0322:07
29Selma LeopoldOK Orion1:09:56+36:2423:14
30Hilma EkströmStenungsunds OK1:13:50+40:1824:31
31Elin KarlssonOK Landehof1:14:29+40:5724:44
32Klara BrockmarkMölndal Outdoor IF1:15:00+41:2824:55
33Gerda MedinEmmaboda Verda OK1:15:40+42:0825:08
34Nikki WeihartHestra IF1:15:48+42:1625:10
35Agnes ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:17:11+43:3925:38
36Vilma JanssonMölndal Outdoor IF1:18:29+44:5726:04
37Ida SylvanVänersborgs SK1:24:59+51:2728:14
Evelina BjörkmanKungälvs OKej godkänd
Saga WildheimMölndal Outdoor IFej godkänd
Alva EngströmOK Orionej godkänd
Edith HolmstrandOK Landehofej start
Embla SternöTolered-Utby Ol-klubbej start
Wilma JonssonOK Tyrej start

H12

3 080 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav AspIFK Göteborg Orientering30:429:58
2Filip ValentinGöteborg-Majorna OK31:11+0:2910:07
3Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK31:24+0:4210:11
4Emil SkeppSävedalens AIK32:51+2:0910:39
5Edvin SonedahlOK Landehof34:09+3:2711:05
6Viktor HedströmOK Skogshjortarna34:39+3:5711:15
7Samuel JakobssonOK Skogshjortarna35:22+4:4011:28
8Herman PetterssonSävedalens AIK35:36+4:5411:33
9Emil WalleniusFrölunda OL35:58+5:1611:40
10Jarvis HanssonFrölunda OL36:29+5:4711:50
11Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb37:21+6:3912:07
12Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg37:39+6:5712:13
13Gustav RexOK Landehof37:42+7:0012:14
14Alvar AlexanderssonIF Rigor38:26+7:4412:28
15Axel EkdalaKungälvs OK40:50+10:0813:15
16Edvin BrathTolered-Utby Ol-klubb41:47+11:0513:33
17Olof TholénOK Skogshjortarna42:18+11:3613:44
18Gabriel HogedalVänersborgs SK43:04+12:2213:58
19Noah HedenblomSjövalla FK44:00+13:1814:17
20Björn DjupströmFrölunda OL44:45+14:0314:31
21Lukas RandåkerSjövalla FK45:05+14:2314:38
22Albert JonforsenFrölunda OL45:22+14:4014:43
23Filip MyrénOK Orion46:06+15:2414:58
24Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering46:07+15:2514:58
25Linus KarlsmoIK Uven47:49+17:0715:31
26Jonas LeireGöteborg-Majorna OK48:00+17:1815:35
27Lukas GudmundssonOK Landehof49:06+18:2415:56
28Erik SaméusFrölunda OL49:08+18:2615:57
29Linus WeihardSävedalens AIK49:52+19:1016:11
30Vidar EkdalaKungälvs OK49:54+19:1216:12
31Arvid LanneKungälvs OK52:12+21:3016:56
32Gustav StåhlSävedalens AIK53:55+23:1317:30
33Miles GerhardtBrattås CK54:12+23:3017:35
34Einar BeckmanSjövalla FK54:20+23:3817:38
35Bruno FovaeusSävedalens AIK57:56+27:1418:48
36Theander HulthénMölndal Outdoor IF1:00:27+29:4519:37
37Emil AugustssonGöteborgs SK1:01:56+31:1420:06
38Carl DavidssonSävedalens AIK1:02:10+31:2820:11
39Erik LeopoldOK Orion1:04:09+33:2720:49
40Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb1:04:37+33:5520:58
41Alvar NivertFK Herkules1:04:46+34:0421:01
42William RönnFK Friskus-Varberg1:05:50+35:0821:22
43Vilgot ÅhlundVänersborgs SK1:08:39+37:5722:17
44Nils LydmarkSjövalla FK1:21:10+50:2826:21
45Albin PerssonKarlskrona SOK1:23:44+53:0227:11
46Otto BondesonIK Uven1:43:25+1:12:4333:34
47Amandus KraftAlmby IK1:50:28+1:19:4635:51
Jacob RuderfeltIF Rigorej godkänd
Elliot JägstedtHalmstad OKej godkänd
Floyd GerhardtBrattås CKej godkänd
Eric OlofssonSjövalla FKej start
Pontus BergströmFrölunda OLej start
Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubbej start

D12 Kort

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hedda LjungbergTolered-Utby Ol-klubb46:5118:01
2Irene Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK48:16+1:2518:33
3Linnéa GrönroosOK Alehof58:33+11:4222:31
4Tilde ÖstbergIK Uven1:00:34+13:4323:17

H12 Kort

2 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte ZijpVänersborgs SK58:4823:42

D10

2 480 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara LönnHalmstad OK24:419:57
2Tyra FlinkFjärås AIK25:43+1:0210:22
3Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering26:49+2:0810:48
4Linnea LundstedtSjövalla FK31:01+6:2012:30
5Hedvig AugustssonGöteborgs SK31:12+6:3112:34
6Linnéa RexOK Landehof31:28+6:4712:41
7Isabella BrathTolered-Utby Ol-klubb35:59+11:1814:30
8Ellen HederströmLerums SOK36:43+12:0214:48
9Tekla GunnarssonEmmaboda Verda OK36:55+12:1414:53
10Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering37:24+12:4315:04
11Moa WallströmSävedalens AIK37:49+13:0815:14
12Meja StridOK Landehof38:04+13:2315:20
13Vera BergquistSjövalla FK38:12+13:3115:24
14Ella RuderfeltIF Rigor39:03+14:2215:44
15Elvira ÅhlundVänersborgs SK40:36+15:5516:22
16Olivia MyrénOK Orion40:52+16:1116:28
17Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb41:05+16:2416:33
18Ingrid AndreassonIFK Göteborg Orientering43:38+18:5717:35
19Viola RönnFK Friskus-Varberg52:51+28:1021:18
20Ylva WranneFrölunda OL1:00:27+35:4624:22
21Ebba MagnussonEmmaboda Verda OK1:01:31+36:5024:48
22Torun JørgensenPeninsula And Plains Orienteers1:42:59+1:18:1841:31
Elsa EngströmOK Orionej start

H10

2 600 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ZettervallKarlskrona SOK22:218:35
2Johannes AnderssonVänersborgs SK22:34+0:138:40
3Vide FlinkFjärås AIK25:47+3:269:55
4Olle JohanssonIFK Göteborg Orientering27:04+4:4310:24
5Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg27:57+5:3610:45
6Alexander LindellOK Alehof28:52+6:3111:06
7Sven TholénOK Skogshjortarna29:54+7:3311:30
8Jakob GudmundssonOK Landehof31:05+8:4411:57
9Martin SkovbjergFrölunda OL31:11+8:5011:59
10Axel LydmarkSjövalla FK31:25+9:0412:05
11Noel KjellbergerIFK Göteborg Orientering31:50+9:2912:14
12Nils EkströmStenungsunds OK32:00+9:3912:18
13Elton MagnellKatrineholms OK33:12+10:5112:46
14Herman EngIFK Göteborg Orientering35:51+13:3013:47
15Olof NyquistEmmaboda Verda OK36:11+13:5013:55
16Oskar HellstrandIF Rigor36:32+14:1114:03
17Alvar HedenblomSjövalla FK37:36+15:1514:27
18Folke TyrbergKarlskrona SOK38:09+15:4814:40
19Mikkel BergmanIK Uven38:37+16:1614:51
20Hilding MartinssonLerums SOK39:38+17:1715:14
21Ralf GustavssonOK Löftan39:41+17:2015:15
22Felix AumoKungälvs OK40:57+18:3615:45
23David GustafssonGöteborg-Majorna OK41:15+18:5415:51
24Alexander JohanssonOK Gipen41:19+18:5815:53
25William FedjeFrölunda OL44:08+21:4716:58
26Gustav BrockmarkMölndal Outdoor IF45:19+22:5817:25
27Alfred EdmanLerums SOK46:11+23:5017:45
28Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb47:02+24:4118:05
29Ivar HolmstrandOK Landehof51:02+28:4119:37
30Gustav AgnvallIK Uven57:55+35:3422:16
31Olle RoosIFK Göteborg Orientering59:23+37:0222:50
32Frederik HulthénMölndal Outdoor IF1:04:00+41:3924:36
33Holger BergendahlIF Rigor1:09:25+47:0426:41
34Jonas MikkelsenHorsens OK1:17:00+54:3929:36
35Max SylvanVänersborgs SK1:18:11+55:5030:04
Melker ÖstbergIK Uvenej godkänd
Filip StåhlSävedalens AIKej start
Edward ArnellOK Löftanej start
Anton ArvidssonBrattås CKej start
Jakob RingströmOK Landehofej start
Jesper RandåkerSjövalla FKej start

D35

5 650 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Desiré RexOK Landehof1:12:1312:46
2Emelie SvalinVänersborgs SK1:14:32+2:1913:11
3Lena FlinkFjärås AIK1:24:38+12:2514:58
4Maria LönnHalmstad OK1:27:01+14:4815:24
5Ulrika LindholmFjärås AIK1:30:10+17:5715:57
6Maria PollMölndal Outdoor IF1:55:12+42:5920:23
Ida AnderssonIK Sternej godkänd
Nanna BergendahlIF Rigorej start

H35

8 050 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias LindellOK Alehof1:13:559:10
2Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OK1:16:12+2:179:27
3Anders HöijeGöteborg-Majorna OK1:17:55+4:009:40
4Fredrik WeihardSävedalens AIK1:18:10+4:159:42
5Stefan RoosIFK Göteborg Orientering1:32:07+18:1211:26
6Mattias KarlssonOK Alehof1:35:13+21:1811:49
7Johan MyrénOK Orion1:43:45+29:5012:53
8Anders FogelbergVästvärmlands OK1:46:56+33:0113:17
9David AndréGöteborg-Majorna OK2:04:32+50:3715:28
10Erik HulthénMölndal Outdoor IF2:07:40+53:4515:51
11Martin SykGöteborgs SK2:20:21+1:06:2617:26
Kristian AndersonGöteborgs SKej start
Daniel SundqvistOK Orintoej start
Kristian ErikssonMarkbygdens OKej start

D40

4 590 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa HellquistIFK Göteborg Orientering45:309:54
2Maria HolmstrandOK Landehof46:45+1:1510:11
3Annica EngIFK Göteborg Orientering51:57+6:2711:19
4Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof53:47+8:1711:43
5Linnéa BäckströmHestra IF57:44+12:1412:34
6Åsa HedströmOK Skogshjortarna58:34+13:0412:45
7Linda HedenblomSjövalla FK58:51+13:2112:49
8Kristina ÅhlundVänersborgs SK1:17:42+32:1216:55
9Sara NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb1:18:03+32:3317:00
10Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:24:25+38:5518:23
11Pernilla AlexanderssonIF Rigor1:33:25+47:5520:21
12Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb1:39:19+53:4921:38
13Jenny JohanssonIFK Göteborg Orientering1:43:05+57:3522:27
14Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb1:55:06+1:09:3625:04
15Anna RosnäsIK Stern1:55:57+1:10:2725:15
16Ingrid AlinderSjövalla FK2:14:49+1:29:1929:22
Maria EngebrattGöteborgs SKej godkänd
Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubbutgått
Linda RandåkerSjövalla FKej start
Sara JägstedtHalmstad OKej start
Malin JonssonOK Tyrej start
Linda ÖstbergIK Uvenej start

H40

6 990 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel GrahnIFK Göteborg Orientering1:05:559:25
2Sven GranforsOK Landehof1:08:33+2:389:48
3Jakob EngIFK Göteborg Orientering1:09:49+3:549:59
4Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering1:11:30+5:3510:13
5Per GrönroosOK Alehof1:12:16+6:2110:20
6Mattias HolmstrandOK Landehof1:13:03+7:0810:27
7Christian KjellbergerIFK Göteborg Orientering1:18:04+12:0911:10
8Magnus ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:24:58+19:0312:09
9Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb1:30:28+24:3312:56
10Magnus VedinTrollhättans SOK1:30:31+24:3612:56
11Martin AnderssonSjövalla FK1:30:58+25:0313:00
12Magnus ForsbergFK Herkules1:33:00+27:0513:18
13Peter AugustssonGöteborgs SK1:44:52+38:5715:00
14David HellerströmFK Friskus-Varberg1:46:53+40:5815:17
15Magnus AlinderSjövalla FK1:49:46+43:5115:42
16Lars-Olof MagnellKatrineholms OK1:53:46+47:5116:16
17Martin RådboMölndal Outdoor IF2:13:15+1:07:2019:03
18Ulf-Björn RönnFK Friskus-Varberg2:15:38+1:09:4319:24
Olof IngemarssonKarlskrona SOKej godkänd
Daniel HällåsOK Löftanej godkänd
Anders LeopoldOK Orionej godkänd
Niclas DavidssonSävedalens AIKej godkänd
Peter MohlinIK Sternej start
Andréas ThernOK Skogshjortarnaej start
Robert EnbomVänersborgs SKej start

D45

4 320 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta SaetreOK Landehof46:5910:52
2Hanna PalmIK Hakarpspojkarna48:22+1:2311:11
3Jenny HåkanssonOK Orion49:01+2:0211:20
4Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK50:17+3:1811:38
5Anna LövgärdOK Alehof51:39+4:4011:57
6Katrin SkeppSävedalens AIK54:15+7:1612:33
7Weronica ZederinKarlskrona SOK55:51+8:5212:55
8Jeannette AumoKungälvs OK55:53+8:5412:56
9Marina AxelssonMarkbygdens OK56:50+9:5113:09
10Pia JohanssonOK Landehof57:21+10:2213:16
11Karolina WildheimMölndal Outdoor IF58:59+12:0013:39
12Malin WraneHestra IF1:00:28+13:2913:59
13Jenni AdamsPeninsula And Plains Orienteers1:02:45+15:4614:31
14Ellinor JohanssonOK Alehof1:03:31+16:3214:42
15Lotta RosénGöteborg-Majorna OK1:03:48+16:4914:46
16Kristin EkdalaKungälvs OK1:06:51+19:5215:28
17Sofia ÖstenssonOK Tranan1:08:55+21:5615:57
18Pernilla HedinTolered-Utby Ol-klubb1:09:35+22:3616:06
19Irene MikkelsenHorsens OK1:09:37+22:3816:06
20Mie ÖstlingKungälvs OK1:11:09+24:1016:28
21Maria ModigOK Pan-Kristianstad1:12:00+25:0116:40
22Åse SundinSjövalla FK1:17:46+30:4718:00
23Ulrika OdénFjärås AIK1:21:25+34:2618:50
24Anna RönnborgIK Uven1:23:50+36:5119:24
25Karin AlthoffKungälvs OK1:24:53+37:5419:38
26Mette Møller NielsenAKIF1:27:04+40:0520:09
27Jessica AugustssonGöteborgs SK1:30:41+43:4220:59
28Mari KraftIK Uven1:32:13+45:1421:20
29Jenny JohanssonIK Ymer1:36:59+50:0022:26
30Tove EneljungIFK Göteborg Orientering1:39:13+52:1422:58
31Charlotte DrejmoOK Landehof1:41:33+54:3423:30
32Lotta EnbergHalmstad OK1:54:26+1:07:2726:29
Karin RundqvistOK Nackheej godkänd
Linda GunnarssonLerums SOKej godkänd
Nina KastrupFK Herkulesej godkänd
Hanne WoldOK Mossej godkänd
Pernilla AntonssonFK Friskus-Varbergutgått
Karolina MelkstamLerums SOKej start

H45

6 370 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK57:369:02
2Martin LarssonIFK Göteborg Orientering59:35+1:599:21
3Henric BrohedeOK Tyr59:39+2:039:21
4Ola SkeppSävedalens AIK1:00:14+2:389:27
5Fredrik JohanssonMelbourne Forest racers1:01:14+3:389:36
6Daniel BrohedeOK Tyr1:02:47+5:119:51
7Sören SturessonLerums SOK1:02:53+5:179:52
8Magnus LarssonKarlskrona SOK1:03:36+6:009:59
9Jens ArvidssonIF Rigor1:03:38+6:029:59
10Henrik ModigOK Pan-Kristianstad1:03:41+6:059:59
11Magnus HomannOK Orinto1:04:08+6:3210:04
12Magnus HedmanKungälvs OK1:04:19+6:4310:05
13Peter AspIFK Göteborg Orientering1:04:37+7:0110:08
14Carsten JørgensenPeninsula And Plains Orienteers1:05:01+7:2510:12
15Tommy AnderssonVänersborgs SK1:05:07+7:3110:13
16Jussi AumoKungälvs OK1:06:11+8:3510:23
17Anders HåkanssonOK Orion1:08:21+10:4510:43
18Niklas FlorénIF Rigor1:09:21+11:4510:53
19Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:09:51+12:1510:57
20Johan EngebrattGöteborgs SK1:10:21+12:4511:02
21Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK1:10:39+13:0311:05
22Martin BobergIF Rigor1:10:53+13:1711:07
23Fredrik BergIF Rigor1:11:49+14:1311:16
24Jonas AxelssonLerums SOK1:11:54+14:1811:17
25Martin WildheimMölndal Outdoor IF1:12:19+14:4311:21
26Anders LeireGöteborg-Majorna OK1:12:51+15:1511:26
27Magnus HanssonOK Löftan1:14:15+16:3911:39
28Martin PetterssonSävedalens AIK1:14:35+16:5911:42
29Erik AderstedtKungälvs OK1:16:23+18:4711:59
30Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering1:18:51+21:1512:22
31Anders LövgärdOK Alehof1:19:03+21:2712:24
32Anders ThulinKungälvs OK1:20:41+23:0512:39
33Erik LauriFK Herkules1:22:36+25:0012:58
34Ulf NyqvistOK Landehof1:23:05+25:2913:02
35Stefan JohanssonKungälvs OK1:24:33+26:5713:16
36Patrik SvedjenäsOK Skogshjortarna1:25:07+27:3113:21
37Johan BertsOK Alehof1:26:46+29:1013:37
38Mads MikkelsenHorsens OK1:28:06+30:3013:49
39Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb1:28:33+30:5713:54
40Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb1:28:35+30:5913:54
41Patrik JohanssonLerums SOK1:29:43+32:0714:05
42Adam OdénFjärås AIK1:30:35+32:5914:13
43Rikard AndreassonIFK Göteborg Orientering1:36:59+39:2315:13
44Mattias BillsonVänersborgs SK1:39:35+41:5915:37
45Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:45:24+47:4816:32
46Gabriel ThörnbladOK Flundrehof1:50:27+52:5117:20
47Peter NorbergIK Stern1:56:26+58:5018:16
48Pontus KastrupFK Herkules2:05:39+1:08:0319:43
49Fredrik AnderssonTolered-Utby Ol-klubb2:29:35+1:31:5923:28
50Ola StyreniusTolered-Utby Ol-klubb2:34:37+1:37:0124:16
51Robert EneljungIFK Göteborg Orientering2:34:43+1:37:0724:17
Mattias JägstedtHalmstad OKej godkänd
Per HolmbergUlricehamns OKej godkänd
Olof StåhlSävedalens AIKej godkänd
Per BaierTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Emil ErdeliusIF Rigorej godkänd
Fredrik EnbergHalmstad OKej godkänd
Stefan TisellIK Sternej godkänd
Fredrik RothamelTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Björn GrothKungälvs OKej godkänd
Johan ÅhlundVänersborgs SKutgått
Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubbutgått
Anders IvarssonFK Friskus-Varbergutgått
Håkan RundqvistOK Nackheej start
Ulrik MagnussonHalmstad OKej start
Henrik EssungerSjövalla FKej start
Johan HanssonOK Löftanej start
Stefan KinellIFK Göteborg Orienteringej start

D50

3 770 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ErikssonOK Landehof44:4811:52
2Eva PetterssonKarlskrona SOK44:53+0:0511:54
3Camilla ÖhgrenSävedalens AIK46:43+1:5512:23
4Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK49:16+4:2813:04
5Anette BernhedSävedalens AIK49:48+5:0013:12
6Catarina BengtssonOK Nackhe55:09+10:2114:37
7Charlotte ÖstermanVänersborgs SK58:38+13:5015:33
8Susanne BerghMölndal Outdoor IF59:21+14:3315:44
9Nina DjerfLerums SOK1:00:12+15:2415:58
10Kristina Höök PatrikssonOK Klyftamo1:11:47+26:5919:02
11Anki BlennowFalköpings AIK OK1:12:09+27:2119:08
12Erika AspMölndal Outdoor IF1:12:11+27:2319:08
13Kristina LindOK Skärmen1:14:46+29:5819:49
14Anne SvantessonHjärnarps OL1:18:15+33:2720:45
15Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK1:21:04+36:1621:30
16Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb1:21:55+37:0721:43
17Renita PåsseIF Hagen1:26:04+41:1622:49
18Agnetha Le ClaireFK Herkules1:59:18+1:14:3031:38
Gun RosendahlIF Marin Västej godkänd
Jeanette LarssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Maria SibilevaKarlskrona SOKutgått
Karin JägrydSkåneslättens OLej start
Tuuli SaariFK Herkulesej start
Karin ClarinIF Rigorej start
Annette SeldénIF Rigorej start
Ann ChihaniFK Herkulesej start

H50

5 770 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg Orientering53:439:18
2Björn KristianssonTrollhättans SOK55:10+1:279:33
3Pär HanssonIFK Göteborg Orientering55:13+1:309:34
4Magnus JohanssonOK Löftan56:03+2:209:42
5Odd WallumSävedalens AIK57:31+3:489:58
6Jan HildingHestra IF59:14+5:3110:15
7Anders AspMölndal Outdoor IF59:28+5:4510:18
8Niklas SkoogGöteborg-Majorna OK59:55+6:1210:23
9Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb1:00:59+7:1610:34
10Bjarne BäcklundIFK Göteborg Orientering1:01:31+7:4810:39
11Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK1:03:10+9:2710:56
12Peter AronssonFK Friskus-Varberg1:12:34+18:5112:34
13Magnus SödervallIK Gandvik1:14:48+21:0512:57
14Olle SjöforsOK Älme1:18:44+25:0113:38
15Ola WallinderGöteborg-Majorna OK1:21:05+27:2214:03
16Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:21:16+27:3314:05
17Mikael BergstedtMarkbygdens OK1:22:59+29:1614:22
18Pär MoqvistLerums SOK1:25:19+31:3614:47
19David GabrielssonSävedalens AIK1:27:08+33:2515:06
20Lars BjörkingOK Skogshjortarna1:27:39+33:5615:11
21Torbjörn GrahnIK Uven1:28:46+35:0315:23
22Hans NilssonKungälvs OK1:30:26+36:4315:40
23Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:31:44+38:0115:53
24Björn ZettervallKarlskrona SOK1:32:32+38:4916:02
25Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb1:34:05+40:2216:18
26Staffan OlofssonSjövalla FK1:35:27+41:4416:32
27Martin EkdalaKungälvs OK1:36:39+42:5616:45
28Joakim ÅkessonOK Landehof1:39:05+45:2217:10
29Jonas JohanssonOK Nackhe1:43:54+50:1118:00
30Kjell JohanssonIF Hagen1:44:05+50:2218:02
31Magnus Ö BernhedSävedalens AIK1:51:19+57:3619:17
32Lars LjungbergSjövalla FK1:52:23+58:4019:28
33Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OK1:54:27+1:00:4419:50
Claes HagstrandLerums SOKej godkänd
Mattias BååthSävedalens AIKej godkänd
Gert WildheimFK Friskus-Varbergej godkänd
Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Magnus Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Stefan ErikssonOK Älgenutgått
Peter RavnellGudhems IFutgått
Mats DahlrotIK Uvenej start
Patrik SvantessonTrollhättans SOKej start
Henrik MelkstamLerums SOKej start
Anders JägrydSkåneslättens OLej start
Stein BlomsethLillomarka OLej start
Björn LindbladSävedalens AIKej start
Bengt JohanssonFK Friskus-Varbergej start

D55

3 700 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules45:2712:17
2Alice BedwellJROS51:45+6:1813:59
3Annika AasaIK Uven52:29+7:0214:11
4Lena SwartzOK Orion53:27+8:0014:26
5Agneta ErikssonUddevalla OK56:34+11:0715:17
6Christina BirathStenungsunds OK59:20+13:5316:02
7Birgit HanssonHerrestads AIF1:03:56+18:2917:16
8Britta SahlinVänersborgs SK1:05:05+19:3817:35
9Helen CarlbomIFK Göteborg Orientering1:05:25+19:5817:40
10Maria LenningSkåneslättens OL1:05:43+20:1617:45
11Lena PeterssonOK Alehof1:11:43+26:1619:22
12Elisabeth FredrikssonGudhems IF1:18:48+33:2121:17
13Inger SimonsenSilkeborg OK1:22:55+37:2822:24
14Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared1:24:15+38:4822:46

H55

5 340 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JosefssonSävedalens AIK52:299:49
2Hans MelinGöteborg-Majorna OK54:30+2:0110:12
3Lars SvantessonHjärnarps OL58:57+6:2811:02
4Andres LaasOK Skogshjortarna59:36+7:0711:09
5Hans WedbergSjövalla FK1:00:05+7:3611:15
6Mats G AnderssonIFK Göteborg Orientering1:00:16+7:4711:17
7Tryggve RönnqvistOK Linné1:01:14+8:4511:28
8Lennart JosefssonRydboholms SK1:02:48+10:1911:45
9Jan GrahnIK Uven1:03:16+10:4711:50
10Magnus BlennowFalköpings AIK OK1:04:51+12:2212:08
11Göran StuhlhoferOK Landehof1:05:56+13:2712:20
12Ragnar UppströmFK Herkules1:06:14+13:4512:24
13Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK1:08:09+15:4012:45
14Magnus KarlssonOK Landehof1:09:00+16:3112:55
15Morten KjærSilkeborg OK1:10:25+17:5613:11
16Karl ErikssonUddevalla OK1:13:02+20:3313:40
17Lars G JohanssonIFK Göteborg Orientering1:14:18+21:4913:54
18Jan Petter HansenGöteborg-Majorna OK1:15:55+23:2614:12
19Magnus OhlssonSjövalla FK1:20:30+28:0115:04
20Patrick DjerfLerums SOK1:23:08+30:3915:34
21Bosse WiggeDomnarvets GOIF1:31:05+38:3617:03
22Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:40:51+48:2218:53
23Stig GustafssonIK Ymer1:41:23+48:5418:59
24Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK1:50:26+57:5720:40
25Lars KarlssonOK Gränsen1:50:28+57:5920:41
26Lars HumleAKIF1:58:07+1:05:3822:07
27Philip MullinsSjövalla FK2:01:46+1:09:1722:48
28Thomas ReichelSävedalens AIK2:31:22+1:38:5328:20
Mikael JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Arne SääfGudhems IFutgått
Bengt JohanssonOK Tyrutgått
Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubbej start
Leif HagmanIK Uvenej start
Ulf TörnströmFK Friskus-Varbergej start
Thomas AttforsSävedalens AIKej start

D60

3 370 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigbritt AndreassonIK Stern49:2314:39
2Eva Rabe MagnussonIF Hagen50:58+1:3515:07
3Marianne ThorssonIK Trenne Ullared1:00:16+10:5317:52
4Eva KarlssonUddevalla OK1:05:36+16:1319:27
5Katarina SjöholmMullsjö SOK1:08:02+18:3920:11
6Ann Warma LaasOK Skogshjortarna1:11:49+22:2621:18
7Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:15:03+25:4022:16
8Monika NilssonOK Alehof1:17:01+27:3822:51
9Leila LjunggrenMarkbygdens OK1:20:32+31:0923:53
Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OKutgått
Anita EklöfIK Ymerej start

H60

4 710 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK47:5410:10
2Thomas GeorgssonOK Nackhe53:27+5:3311:20
3Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK53:54+6:0011:26
4Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK55:20+7:2611:44
5Ulf PalmérUlricehamns OK58:10+10:1612:20
6Pierre KarlssonOK Alehof58:17+10:2312:22
7Mats LindqvistSävedalens AIK59:05+11:1112:32
8Urban LarssonOK Gipen59:22+11:2812:36
9Örjan WängdahlOK Gipen1:01:09+13:1512:58
10Mark SaundersJROS1:05:43+17:4913:57
11Ingemar BjörkmanGöteborg-Majorna OK1:05:56+18:0213:59
12Thomas HjertFalköpings AIK OK1:07:32+19:3814:20
13Arne LundStenungsunds OK1:07:49+19:5514:23
14Per-Martin JohanssonIF Rigor1:07:54+20:0014:24
15Hans GarmerGöteborg-Majorna OK1:07:56+20:0214:25
16Lasse JohanssonEds SK1:08:01+20:0714:26
17Anders BjörklundSävedalens AIK1:08:21+20:2714:30
18Anders SpånérGöteborg-Majorna OK1:08:41+20:4714:34
19Stefan O JanssonLerums SOK1:09:21+21:2714:43
20Per AnderssonOK Orinto1:09:30+21:3614:45
21Norbert ZenkerUSV TU Dresden1:24:18+36:2417:53
22Roger GustafssonIdefjordens SK1:26:14+38:2018:18
23Torbjörn AlmgrenGöteborgs SK1:26:43+38:4918:24
24Clas BörjessonIK Uven1:29:26+41:3218:59
25Bernt AnderssonIF Rigor1:33:28+45:3419:50
26Per NilssonStigmännen Karlshamns OK1:36:07+48:1320:24
27Jonas RutbergIK Stern1:53:26+1:05:3224:05
Martin EickhoffSävedalens AIKej godkänd
Lars-Erik AnderssonLerums SOKej godkänd
Dan SjöholmHalmstad OKutgått
Bengt-Åke JanssonFrämmestads IKej start

D65

3 430 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig HedenblomSjövalla FK44:3212:59
2Maria NordwallOK Kolmården45:32+1:0013:16
3Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK47:58+3:2613:59
4Anne KaillIK Omega48:07+3:3514:01
5Margareta JohanssonHalmstad OK50:00+5:2814:34
6Inger LindholmFjärås AIK51:48+7:1615:06
7Karin AxelssonIK Uven51:52+7:2015:07
8Gunnel TurpeinenKvillebyns SK52:00+7:2815:09
9Gunilla HogedalVänersborgs SK57:06+12:3416:38
10Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK1:04:54+20:2218:55
11Marion HallstenUddevalla OK1:05:35+21:0319:07
12Catherine DawsonGafanhori1:06:01+21:2919:14
13Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL1:10:45+26:1320:37
14Eva BlomströmIK Stern1:13:01+28:2921:17
15Monica IvarssonOK Skogshjortarna1:38:11+53:3928:37
Titti BergendahlOK Måsenej godkänd

H65

4 370 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent TörnqvistKarlskrona SOK51:2111:45
2Björn JägerströmIK Uven51:52+0:3111:52
3Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK52:50+1:2912:05
4Bo HerderssonMarkbygdens OK52:51+1:3012:05
5Thomas SjöholmMullsjö SOK55:01+3:4012:35
6Lennart HålsjöOK Skogshjortarna55:27+4:0612:41
7Bo HåkanssonIFK Göteborg Orientering56:24+5:0312:54
8Ulf PetersonKungälvs OK56:41+5:2012:58
9Kent ErikssonLerums SOK58:37+7:1613:24
10Börje SundbergOK Gipen1:00:12+8:5113:46
11Lars HogedalVänersborgs SK1:00:15+8:5413:47
12Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb1:02:34+11:1314:19
13Bill AnderssonHestra IF1:05:19+13:5814:56
14Henrik UndelandIFK Göteborg Orientering1:05:44+14:2315:02
15Uno MagnussonIF Hagen1:06:27+15:0615:12
16Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe1:06:41+15:2015:15
17Sten BlomströmIK Stern1:09:50+18:2915:58
18Kent KardellLjungskile FK1:12:55+21:3416:41
19Kent IvarssonOK Skogshjortarna1:13:28+22:0716:48
20Anders KumlinIK Ymer1:32:45+41:2421:13
21Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK1:46:07+54:4624:16
Anders MohlinIK Sternej godkänd
Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubbej start
Bengt SvedjebySkattkärrs SOKej start
Hans EkbergTrollhättans SOKej start

D70

3 020 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva AlsinIK Ymer56:3118:42
2Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK58:45+2:1419:27
3Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK1:04:08+7:3721:14
4Vivianne HolgerssonOK Måsen1:09:05+12:3422:52
5Monica LarssonOK Tranan1:12:00+15:2923:50
6Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK1:13:04+16:3324:11
7Ann-Britt JohanssonIK Stern1:16:46+20:1525:25
8Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK1:21:15+24:4426:54
9Rosa JohanssonIK Uven1:32:41+36:1030:41
10Ylva HäggströmIF Rigor1:37:12+40:4132:11

H70

3 690 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan FogelbergVästvärmlands OK46:5512:42
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto49:49+2:5413:30
3Rune SandbergUddevalla OK53:44+6:4914:33
4Benny IvarssonFjärås AIK55:14+8:1914:58
5Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb55:22+8:2715:00
6Ted LiivrandOK Skogshjortarna55:36+8:4115:04
7Roy DawsonGafanhori56:35+9:4015:20
8Stellan AhnströmForserums SOK59:53+12:5816:13
9Per-Arne KällénUddevalla OK1:04:10+17:1517:23
10Kenth SundgrenSkåneslättens OL1:04:41+17:4617:31
11Ronald Mc GrailHjärnarps OL1:05:53+18:5817:51
12Torbjörn WikströmOK Orinto1:06:52+19:5718:07
13Sören SvenssonSjövalla FK1:07:14+20:1918:13
14Jukka RankanenSjövalla FK1:09:22+22:2718:47
15Lennart AnderssonGöteborgs SK1:10:02+23:0718:58
16Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:10:12+23:1719:01
17Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK1:11:34+24:3919:23
18Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb1:15:33+28:3820:28
19Leif RylanderOK Gläntan Vessigebro1:16:47+29:5220:48
20Bertil HermanssonStenungsunds OK1:24:22+37:2722:51
Hans HolgerssonOK Måsenej godkänd
Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OKej godkänd

D75

2 980 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer58:1819:33
2Britt RangertIK Ymer1:00:25+2:0720:16
3Ingrid HermanssonIK Ymer1:05:18+7:0021:54
4Kerstin JohanssonMarkbygdens OK1:10:10+11:5223:32
5Ulla LindheIK Stern1:13:13+14:5524:34
Lotta GranholmLinköpings OKej godkänd
Mariann KjellbergBredareds IFej godkänd

H75

3 530 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören AnderssonIK Dran47:3013:27
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna49:07+1:3713:54
3Lars JohanssonOK Skogshjortarna55:16+7:4615:39
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna59:08+11:3816:45
5Dag LorénOK Frisene1:02:14+14:4417:37
6Steffen HäggströmIF Rigor1:06:55+19:2518:57
7Kurt FredrixonOK Skogshjortarna1:19:27+31:5722:30
8Karl-Axel JohanssonIK Uven1:21:36+34:0623:06
9Gösta MalmerIF Marin Väst1:25:24+37:5424:11
10Göran LefflerLerums SOK1:35:56+48:2627:10
11Lars-Åke LarssonOK Tranan1:37:39+50:0927:39
12Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK1:39:19+51:4928:08
Anders SternöTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Bengt-Åke SvenssonIK Ymerej godkänd

D80

2 520 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK58:4523:18
2Gunnel BörjessonIK Uven1:03:25+4:4025:09
3Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:11:35+12:5028:24
4Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK1:13:52+15:0729:18
5Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna1:14:41+15:5629:38
6Marianne GrahnGöteborgs SK1:48:21+49:3642:59
7Barbro VallinKungälvs OK1:49:27+50:4243:25

H80

2 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran OlofssonFjärås AIK1:01:5620:46
2Roland BrandshageSävedalens AIK1:04:35+2:3921:40

H85

2 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henrik HallbergIK Uven1:19:4631:39
2Lasse OlssonIK Trenne Ullared2:02:09+42:2348:28

Inskolning

1 310 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Malte AgnvallIK Uvenfullföljt
Vincent AmbergerKlubblösfullföljt
Elsa AnderssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Rut AxelssonKlubblösfullföljt
Vilhelmina AxenborgMölndal Outdoor IFfullföljt
Bruno AxeössonKlubblösfullföljt
Linnea BrohedeOK Tyrfullföljt
Valter DrottzKlubblösfullföljt
Elvira EdmanLerums SOKfullföljt
Maja EngIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Mattias FagerlindKlubblösfullföljt
Tilda FranzénEmmaboda Verda OKfullföljt
Nils FrickTrollhättans SKfullföljt
Molly GrundbergSävedalens AIKfullföljt
Ruben HolmquistGöteborg-Majorna OKfullföljt
Viktoria JohanssonOK Gipenfullföljt
Elizabeth KempGöteborg-Majorna OKfullföljt
Daniel LeireGöteborg-Majorna OKfullföljt
Hampus LöfgrenIK Uvenfullföljt
Erik MaxFrölunda OLfullföljt
Vera MedinEmmaboda Verda OKfullföljt
Felix MohlinIK Sternfullföljt
Jesper NethGöteborgs SKfullföljt
Viktor OscanderOK Alehoffullföljt
Torsten Pettersson HorneTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Doris PilbladIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Matilda StockbergEmmaboda Verda OKfullföljt
Viktor SunessonOK Alehoffullföljt
Moa SylvanVänersborgs SKfullföljt
Tuili ThorleyKlubblösfullföljt
Carl ThulinMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Fabian Van GyselMölndal Outdoor IFfullföljt
Arvid ÅbergMölndal Outdoor IFfullföljt
Bror ÄngebornEmmaboda Verda OKfullföljt
Julian BerggrenKlubblösutgått
Rut HolmstrandOK Landehofej start

U1

2 000 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander RosénGöteborg-Majorna OK22:4811:24
2Ella RosénGöteborg-Majorna OK23:13+0:2511:36
3Ida Nygaard MonradFIF Hillerød28:11+5:2314:05
4Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubb28:16+5:2814:08
5Daniel GunnarssonKlubblös31:49+9:0115:54
6Moa KjellbergerIFK Göteborg Orientering32:06+9:1816:03
7Tilda GustafssonGöteborg-Majorna OK32:40+9:5216:20
8Hannes ModénVänersborgs SK32:54+10:0616:27
9Emil OlinIK Hakarpspojkarna33:05+10:1716:32
10Henning AndreassonOK Skogshjortarna34:05+11:1717:02
11Vide Zetterberg ViklundOK Djerf34:11+11:2317:05
12Einar AamotFrölunda OL34:12+11:2417:06
13Fanny GunnarssonIF Rigor35:30+12:4217:45
14Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK36:32+13:4418:16
15Greta EngebrattGöteborgs SK36:46+13:5818:23
16Sally PilbladIFK Göteborg Orientering36:48+14:0018:24
17Robin LönnHalmstad OK38:11+15:2319:05
18Ville AbrahamssonBrattås CK42:09+19:2121:04
19Albin PeterssonOK Alehof42:49+20:0121:24
20Valdemar BrathTolered-Utby Ol-klubb43:27+20:3921:43
21Alva BergquistSjövalla FK43:33+20:4521:46
22Charlie FastBoxholm-Mjölby OL44:13+21:2522:06
23Märta DrottzFjärås AIK48:32+25:4424:16
24Tor AbrahamssonBrattås CK49:30+26:4224:45
25Elsa LindkvistMarkbygdens OK50:32+27:4425:16
26Saga Zobal MedinEmmaboda Verda OK50:43+27:5525:21
27Freja MedinEmmaboda Verda OK50:51+28:0325:25
28Linnea MohlinTolered-Utby Ol-klubb52:14+29:2626:07
29Maximilian SjöbergGöteborg-Majorna OK53:54+31:0626:57
30Maya EidertEmmaboda Verda OK54:52+32:0427:26
31Anton LindellOK Alehof1:02:54+40:0631:27
32Emilia HederströmLerums SOK1:03:07+40:1931:33
33Felix Hansson-TamKlubblös1:11:00+48:1235:30
Amanda LarssonOK Landehofej godkänd
Svante LindbergIFK Göteborg Orienteringutgått
Edgar AlexanderssonIK Uvenej start
Vincent Berglund KallerbäckEmmaboda Verda OKej start

U2

2 480 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel PerssonFK Herkules30:1912:13
2Valter GustavssonOK Löftan32:01+1:4212:54
3Olof KarlssonFK Herkules36:34+6:1514:44
4Arvid RudlingOK Landehof36:47+6:2814:49
5Karl HedmanKungälvs OK39:05+8:4615:45
6Elsa WisslerFK Herkules39:18+8:5915:50
7Leo BertsOK Alehof39:24+9:0515:53
8Oskar AnderssonFK Friskus-Varberg42:09+11:5016:59
9Ina JohanssonIFK Göteborg Orientering42:50+12:3117:16
10Emil JohanssonIFK Göteborg Orientering42:51+12:3217:16
11Isak FranzénEmmaboda Verda OK43:05+12:4617:22
12Emil MobergEmmaboda Verda OK43:09+12:5017:23
13Tim AhlströmEmmaboda Verda OK43:13+12:5417:25
14Wilmer MedinEmmaboda Verda OK43:20+13:0117:28
15Vera LindbergIFK Göteborg Orientering43:23+13:0417:29
16Nina OlssonIFK Göteborg Orientering43:29+13:1017:32
17Felix WeihardSävedalens AIK43:32+13:1317:33
18Esther AllwoodKarlskrona SOK43:42+13:2317:37
19Melvin HanssonEmmaboda Verda OK44:19+14:0017:52
20Engla Zobal MedinEmmaboda Verda OK45:38+15:1918:24
21Vera ArvidssonSjövalla FK46:19+16:0018:40
22Kajsa EvaldssonSjövalla FK47:22+17:0319:05
23Adam HemmendorffIK Uven48:06+17:4719:23
24Melker LöfFK Herkules52:15+21:5621:04
25Linnea LöfgrenStångenäs AIS54:10+23:5121:50
26Arvid JunkellFK Herkules54:40+24:2122:02
27Hanna SalbergIK Uven59:06+28:4723:49
28Matilda JonforsenFrölunda OL1:01:19+31:0024:43
29Ellen LindersTolered-Utby Ol-klubb1:05:37+35:1826:27
30David ErikssonTolered-Utby Ol-klubb1:08:48+38:2927:44
31Victor EkströmIK Uven1:09:00+38:4127:49
32Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb1:22:50+52:3133:24
Kerstin JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Emma Nygaard MonradFIF Hillerødej godkänd
Alfred ArnellOK Löftanej start
Pennie SvedjenäsOK Skogshjortarnaej start

Öppen 1

2 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin KågessonKlubblös34:5213:24
2Valter LindkvistMarkbygdens OK39:24+4:3215:09
3Jonatan GöökSjövalla FK41:11+6:1915:50
4Linnea OskarssonSjövalla FK44:47+9:5517:13
5Philip KågessonKlubblös46:39+11:4717:56
6Elliot KågessonKlubblös47:23+12:3118:13
7Beti GunnarssonKlubblös56:43+21:5121:48
8Johanna IvermarkSäffle OK1:14:06+39:1428:30
9Ditti ArvidssonOK Skogshjortarna1:16:56+42:0429:35
10Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK1:17:07+42:1529:39
Noah GrundbergSävedalens AIKej godkänd
Veronica AlmEmmaboda Verda OKej start

Öppen 3

3 010 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid MårildGöteborgs SK46:0615:18
2Nore ModénVänersborgs SK47:31+1:2515:47
3Marcus SöderbomSävedalens AIK49:17+3:1116:22
4Therese CarlssonEmmaboda Verda OK49:25+3:1916:25
5Hanna FranzénEmmaboda Verda OK50:06+4:0016:38
6Lisa KjellénHelsingborgs SOK50:23+4:1716:44
7Madeleine BjörkqvistKlubblös52:35+6:2917:28
8Camilla Rundkrantz ÄngebornEmmaboda Verda OK54:23+8:1718:04
9Elin RönnqvistOK Linné56:15+10:0918:41
10Per-Ove LarssonOK Landehof57:05+10:5918:57
11Lisa AgnvallIK Uven57:36+11:3019:08
12Matilda KallerbäckEmmaboda Verda OK58:04+11:5819:17
13Ida Sofie RönnqvistOK Linné58:24+12:1819:24
14Erik FermOK Löftan59:03+12:5719:37
15Sara AnderssonVänersborgs SK59:17+13:1119:41
16Sandra JohanssonGöteborg-Majorna OK1:00:17+14:1120:01
17Axel StenhammarKlubblös1:00:39+14:3320:08
18Matilda LanneKungälvs OK1:00:41+14:3520:09
19Malin FermOK Löftan1:00:49+14:4320:12
20Helen TofteredIF Rigor1:01:23+15:1720:23
21Linda PerssonGöteborg-Majorna OK1:01:37+15:3120:28
22Camilla AlexanderssonIK Uven1:04:29+18:2321:25
23Primus HäggbomTolered-Utby Ol-klubb1:05:02+18:5621:36
24Tilda ThulinKungälvs OK1:05:07+19:0121:38
25Freja NilssonGöteborg-Majorna OK1:05:15+19:0921:40
26Emma StockbergEmmaboda Verda OK1:07:26+21:2022:24
27Pia JohanssonIFK Göteborg Orientering1:07:41+21:3522:29
28Edvin LanneKungälvs OK1:08:11+22:0522:39
29Pernilla KallerbäckEmmaboda Verda OK1:09:14+23:0823:00
30Linda MedinEmmaboda Verda OK1:09:21+23:1523:02
31Harriet AnderssonOK Skogshjortarna1:10:10+24:0423:18
32Alice BohlinIFK Göteborg Orientering1:11:06+25:0023:37
33Emmelie GeorgssonOK Nackhe1:11:11+25:0523:38
34Ängeborn KarlEmmaboda Verda OK1:11:35+25:2923:46
35Ann WesterdahlGöteborg-Majorna OK1:11:50+25:4423:51
36Sofie JohanssonOK Tranan1:12:09+26:0323:58
37Anders ErnlothssonEmmaboda Verda OK1:12:14+26:0823:59
38Alva HellstrandIF Rigor1:14:10+28:0424:38
39Eva CarlbomMölndal Outdoor IF1:14:26+28:2024:43
40Ylva GrönroosOK Alehof1:16:03+29:5725:15
41Eva ErnstsonGöteborgs SK1:16:16+30:1025:20
42Maria PerssonKarlskrona SOK1:17:06+31:0025:36
43Nils NyquistEmmaboda Verda OK1:17:52+31:4625:52
44Malin GunnarssonEmmaboda Verda OK1:18:32+32:2626:05
45Hannes GöökSjövalla FK1:19:02+32:5626:15
46Monica JohanssonOK Gipen1:21:12+35:0626:58
47Hedda RoosIFK Göteborg Orientering1:27:00+40:5428:54
48Elisabeth RunessonOK Orinto1:28:58+42:5229:33
49Eva BergmanIK Uven1:30:13+44:0729:58
50Hanna AbrahamssonBrattås CK1:31:26+45:2030:22
51Reijo MukkalaHalmstad OK1:35:25+49:1931:41
52Marita HultanderIF Rigor1:37:06+51:0032:15 Ladda ner rutt i gpx-format
53Lilian SamuelssonKungälvs OK1:40:01+53:5533:13
54Joel GunnarssonSävedalens AIK1:45:33+59:2735:03
55Helena NyquistEmmaboda Verda OK1:49:03+1:02:5736:13
56Jonas KraftAlmby IK1:50:05+1:03:5936:34
57Anne Christine AndreassonLerums SOK1:50:36+1:04:3036:44
58Christina PeterssonIFK Göteborg Orientering2:00:39+1:14:3340:04
59Jeanette AntonssonKlubblös2:02:15+1:16:0940:36
60Inger GreenSjövalla FK2:03:00+1:16:5440:51
61Nils-Eric TofteredIF Rigor2:15:20+1:29:1444:57
62Annika BossMölndal Outdoor IF2:43:53+1:57:4754:26
Rune JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Oscar NymanOK Gipenej godkänd
Sara CahierIK Uvenej godkänd
Agnes CahierIK Uvenej godkänd
Ingela RoosIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Kerstin LjungbergOK Gipenutgått
Peter FranzénEmmaboda Verda OKej start
Febe JacobssonGöteborg-Majorna OKej start
Nicklas MedinEmmaboda Verda OKej start

Öppen 5

3 430 m, 85 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik WisslerFK Herkules41:1812:02
2Gustaf HederströmLerums SOK43:39+2:2112:43
3Klas BogsjöHelsingborgs SOK44:50+3:3213:04
4Hedvig Engström JakobssonOK Skogshjortarna45:51+4:3313:22
5Jörgen NymanOK Gipen46:42+5:2413:36
6David LundeviOK Skogsvargarna47:46+6:2813:55
7Tilda PalmIK Hakarpspojkarna49:13+7:5514:20
8Oskar HultanderIF Rigor51:14+9:5614:56
9Ellen NormanSävedalens AIK51:38+10:2015:03
10Mikael NilssonFK Friskus-Varberg51:40+10:2215:03
11Linda AllwoodKarlskrona SOK53:39+12:2115:38
12Lars KarlssonFK Herkules54:11+12:5315:47
13Ingela HåkanssonIK Uven55:37+14:1916:12
14Karin SundströmSävedalens AIK56:06+14:4816:21
15Sune VikströmKlubblös57:44+16:2616:49
16Alexandra HeglinKlubblös58:01+16:4316:54
17Eric PerssonFK Friskus-Varberg58:06+16:4816:56
18Martin GustafssonKlubblös58:09+16:5116:57
19Carl-Johan ArdboKlubblös58:12+16:5416:58
20Petter FranssonKlubblös59:41+18:2317:24
21Joakim GerhardtBrattås CK1:00:45+19:2717:42
22Stanley TaivulaKlubblös1:01:33+20:1517:56
23Lars HultanderIF Rigor1:02:50+21:3218:19 Ladda ner rutt i gpx-format
24Anders MedinEmmaboda Verda OK1:03:01+21:4318:22
25Jakob ArvidssonSjövalla FK1:03:43+22:2518:34
26Emma RingströmOK Landehof1:04:20+23:0218:45
27Marianne GustavssonHestra IF1:05:51+24:3319:11
28Helene JohanssonOK Nackhe1:06:34+25:1619:24
29Hugo LindbladKlubblös1:06:45+25:2719:27
30Kristina KarlssonFK Herkules1:07:04+25:4619:33
31Peter NorbergIF Marin Väst1:07:34+26:1619:41
32Thomas AhlströmEmmaboda Verda OK1:07:46+26:2819:45
33Johanna HulthénMölndal Outdoor IF1:07:50+26:3219:46
34Fredrik WännmanOK Södertörn1:09:53+28:3520:22
35Lena TornéusSävedalens AIK1:12:27+31:0921:07
36Anne Sofie HellstrandIF Rigor1:12:39+31:2121:10
37Anna-Karin ReuterKungälvs OK1:12:59+31:4121:16
38Christina BjörkqvistOK Landehof1:13:27+32:0921:24
39Anneli KarlsmoIK Uven1:13:43+32:2521:29
40Carina SturessonLerums SOK1:14:06+32:4821:36
41Emma EidertEmmaboda Verda OK1:14:07+32:4921:36
42Tobias Petersson JohanssonEmmaboda Verda OK1:14:08+32:5021:36
43Victoria BenanderIF Rigor1:14:45+33:2721:47
44Patrik AntonssonKlubblös1:14:58+33:4021:51
45Mårten SvenssonOK Gipen1:15:46+34:2822:05
46Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:16:06+34:4822:11
47Oskar NyquistEmmaboda Verda OK1:17:10+35:5222:29
48Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK1:17:13+35:5522:30
49Johannes MedinEmmaboda Verda OK1:17:22+36:0422:33
49Anna ZobalEmmaboda Verda OK1:17:22+36:0422:33
51Marie-Louise StridhHestra IF1:17:30+36:1222:35
52Ching-Pei ChenTrollhättans SK1:19:11+37:5323:05
53Jens FastBoxholm-Mjölby OL1:21:36+40:1823:47
54Maria EngmanKlubblös1:21:51+40:3323:51
55Sara LydmarkSjövalla FK1:22:01+40:4323:54
56Kristina TellqvistIK Dran1:22:21+41:0324:00
57Martin WiklundFalkenbergs OK1:22:27+41:0924:02
58Louise ModénVänersborgs SK1:23:03+41:4524:12
59Karin BergGöteborg-Majorna OK1:23:20+42:0224:17
60Solveig EdmanLerums SOK1:28:57+47:3925:55
61Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:30:45+49:2726:27
62William KraftIK Uven1:31:15+49:5726:36
63Erik JohanssonIK Uven1:31:24+50:0626:38
64Christina VestergrenIK Uven1:34:42+53:2427:36
65Jacob AxenborgMölndal Outdoor IF1:37:04+55:4628:17
66Merete BergmanIK Uven1:37:07+55:4928:18
67Helena RothamelTolered-Utby Ol-klubb1:37:33+56:1528:26
68Katarina ErikmatsSävedalens AIK1:43:58+1:02:4030:18
69Tony SchultzOK Löftan1:48:08+1:06:5031:31
70Christina SchultzOK Löftan1:49:54+1:08:3632:02
71Olof ThorssellOK Måsen1:53:45+1:12:2733:09
Lars-Olof RönnqvistOK Löftanej godkänd
Sofie EkdahlEmmaboda Verda OKej godkänd
Malin AlbrektssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Barbro SandbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Bibbi GustafssonOK Gipenej godkänd
Robert BurénIK Ymerej godkänd
Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Bo HermanssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Albin LindkvistMarkbygdens OKej godkänd
Lena HermanssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Elisabet WästlundKlubblösej godkänd
Erik NyquistEmmaboda Verda OKutgått
Malin HolmbergGöteborg-Majorna OKutgått
Gunilla GedinGöteborg-Majorna OKutgått
Anna BertsOK Alehofej start
Håkan FärnlöfIF Rigorej start
Kerstin LindbladSävedalens AIKej start
Jane McpheatFK Herkulesej start

Öppen 6

5 870 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter EkdahlEmmaboda Verda OK1:06:5911:24
2Bernard FiedlerSävedalens AIK1:09:25+2:2611:49
3Jonas HöijerSävedalens AIK1:20:50+13:5113:46
4Svante LundgrenKlubblös1:23:16+16:1714:11
5Ronja ArvidssonIK Uven1:42:19+35:2017:25
6Erik AndréIF Marin Väst1:43:46+36:4717:40
6Stefan PetterssonFjärås AIK1:43:46+36:4717:40
8Alfred KjellénHelsingborgs SOK1:44:26+37:2717:47
9Michael GrundbergKlubblös1:44:36+37:3717:49
10Patrik NilssonVänersborgs SK1:44:59+38:0017:53
11Maria JunkellFK Herkules1:47:49+40:5018:22
12Jörgen GranhageKlubblös1:49:10+42:1118:35
13Per LiedmanTolered-Utby Ol-klubb1:57:00+50:0119:55
14Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:58:20+51:2120:09
15Helmut HansenKlubblös1:58:26+51:2720:10
16Kristian PesonenMölndal Outdoor IF2:03:33+56:3421:02
17Daniel LindgenKlubblös2:09:29+1:02:3022:03
18Richard HolmStockholm Multisport Klubb2:12:52+1:05:5322:38
19Magnus StridOK Landehof2:13:20+1:06:2122:42
20Inge WågdahlKlubblös2:53:36+1:46:3729:34
David ErikmatsSävedalens AIKej godkänd
Tom NilssonGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen 7

3 090 m, 94 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders GunnarssonKlubblös30:239:49
2Per PerssonFK Herkules31:28+1:0510:11
2Johan NymanOK Gipen31:28+1:0510:11
4Sara MelinTolered-Utby Ol-klubb34:13+3:5011:04
5Staffan NethGöteborgs SK34:28+4:0511:09
6Per-Erik JohanssonKlubblös35:04+4:4111:20
7Agnes PetterssonSävedalens AIK35:19+4:5611:25
8Mattias IvermarkSäffle OK35:55+5:3211:37 Ladda ner rutt i gpx-format
9Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK37:24+7:0112:06
10Patrik FalkGöteborg-Majorna OK37:28+7:0512:07
11Mikael FjällborgStenungsunds OK38:00+7:3712:17
12Tobias RingströmOK Landehof38:19+7:5612:24
13Andreas EklundGöteborg-Majorna OK38:27+8:0412:26
14Andreas ViltfjällIFK Göteborg Orientering40:45+10:2213:11
15Magnus SöderbomSävedalens AIK41:34+11:1113:27
16Lennart NybergFjärås AIK42:20+11:5713:42
17Åsa SylvanVänersborgs SK42:29+12:0613:44
18Berit AslaksenJärfälla OK42:36+12:1313:47
19Filip LemanGöteborgs SK42:45+12:2213:50
19Rebecka PihlströmOK Landehof42:45+12:2213:50
21Glen NivertFK Herkules44:07+13:4414:16
22Eric TofteredIF Rigor44:10+13:4714:17
23Rikke Nygaard MonradFIF Hillerød44:23+14:0014:21
24Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb44:58+14:3514:33
25Annica Clevnert LeireGöteborg-Majorna OK45:34+15:1114:44
26Viktoria AhlströmEmmaboda Verda OK45:45+15:2214:48
27Tim KonradssonIK Omega45:48+15:2514:49
28Calle Randåker BokedalSjövalla FK46:20+15:5714:59
29Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK46:49+16:2615:09
30Magnus FovaeusSävedalens AIK47:44+17:2115:26
31Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK48:08+17:4515:34
32Johan SwartzOK Orion48:42+18:1915:45
33Helene EklundOK Södertörn48:57+18:3415:50
34Carina MöllerOK Södertörn49:04+18:4115:52
35Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK49:07+18:4415:53
36Britt-Marie GrönroosOK Alehof49:30+19:0716:01
37Malin JohanssonFK Friskus-Varberg49:36+19:1316:03
38Anders AgnvallIK Uven49:42+19:1916:05
39Sofia KarlssonOK Landehof50:03+19:4016:11
40Malin BruhnIF Rigor50:18+19:5516:16
41Magnus EliassonFK Friskus-Varberg51:13+20:5016:34
42Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering51:39+21:1616:42
43Sofia SamuelssonOK Gipen52:02+21:3916:50
44Jacob GrahnIK Uven52:13+21:5016:53
45Simon BengtsonFK Friskus-Varberg52:14+21:5116:54
46Johnny KarlssonUddevalla OK52:30+22:0716:59
47Andreas KarlssonSävedalens AIK52:49+22:2617:05
48Sven ErikssonOK Landehof53:23+23:0017:16
49Sandra EkströmOK Orinto53:30+23:0717:18
50Jörgen HedinTolered-Utby Ol-klubb53:38+23:1517:21
51Rune DavidssonOK Räven54:06+23:4317:30
51Patrik HultGöteborg-Majorna OK54:06+23:4317:30
53Karin BergquistSjövalla FK54:09+23:4617:31
54Jan ArvidssonOK Skogshjortarna54:42+24:1917:42
55Fredrik BackmanOK Tranan55:03+24:4017:48
56Frida PerssonFK Herkules55:30+25:0717:57
57Lisa JohanssonOK Tranan56:14+25:5118:11
58Jack GrönroosOK Alehof57:43+27:2018:40
59Johanna RonnedeOK Gipen58:44+28:2119:00
60Camilla WeihartOK Orinto58:50+28:2719:02
61Gabriela EgerupTullinge SK58:54+28:3119:03
62Sandra AnderssonFalkenbergs OK59:24+29:0119:13
63Ulf KarlssonKungälvs OK1:00:04+29:4119:26
64Mattias ModénVänersborgs SK1:00:14+29:5119:29
65Anna Ekbom OlsonIK Uven1:00:23+30:0019:32
66Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK1:00:31+30:0819:35
67Per-Johan PerssonFjärås AIK1:03:59+33:3620:42
68Jenny HomannOK Orinto1:04:13+33:5020:46
69Magnus HagmanFjärås AIK1:04:22+33:5920:49
70Kirsten TofteredIF Rigor1:05:24+35:0121:09
71Gösta LindqvistOK Löftan1:06:06+35:4321:23
72Anna ArvidssonSjövalla FK1:06:15+35:5221:26
73Lisbeth LindqvistOK Löftan1:06:31+36:0821:31
74Anna HagmanFjärås AIK1:06:56+36:3321:39
75Conny SahlinVänersborgs SK1:07:41+37:1821:54
76Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb1:07:58+37:3521:59
77Claes GreenSjövalla FK1:08:54+38:3122:17
78Elisabeth SöderströmIF Rigor1:08:57+38:3422:18
79Eva BäcklundTrollhättans SOK1:11:14+40:5123:03
80Monica BrönnestamOK Gipen1:11:37+41:1423:10
81Anna GrahnIK Uven1:13:38+43:1523:49
82Lennart AlmströmIK Stern1:13:51+43:2823:53
83Klas SkogOK Gipen1:15:22+44:5924:23
84Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:19:04+48:4125:35
85Olof AnderssonIF Rigor1:19:33+49:1025:44
86Annika OskarssonSjövalla FK1:20:37+50:1426:05
87Christina StåhlSävedalens AIK1:24:15+53:5227:15
88Anna BeischerIK Uven1:26:06+55:4327:51
89Susanne EickhoffSävedalens AIK1:42:02+1:11:3933:01
Lennart OlssonIK Uvenej godkänd
Tommy PedersenKlubblösej godkänd
Niclas KonradssonIK Omegaej godkänd
Frida AnderssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sten-Åke NilssonOK Alehofutgått
Mikael EwaldssonSjövalla FKej start
Peter HanssonEmmaboda Verda OKej start
Hanna SvenssonFK Herkulesej start

Öppen 8

4 540 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune Nygaard MonradFIF Hillerød40:418:57
2Agnes LeoGöteborg-Majorna OK46:22+5:4110:12
3Emil AndreassonOK Skogshjortarna47:07+6:2610:22
4Johan RosénGöteborg-Majorna OK47:12+6:3110:23
5Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK51:55+11:1411:26
6Niklas JohanssonGöteborg-Majorna OK55:25+14:4412:12
7Stefan AronengHestra IF55:30+14:4912:13
8Mats AnderssonOK Löftan55:36+14:5512:14
9Per SöderbergSjövalla FK56:16+15:3512:23
10Thomas KarlssonOK Landehof56:29+15:4812:26
11Mikael LindOK Tyr57:07+16:2612:34
12Erik AamotOK Skogshjortarna57:22+16:4112:38
13Erik PayerlIK Uven57:32+16:5112:40
14Axel JosefssonOK Alehof58:55+18:1412:58
15Jonas SvenssonOK Orion59:04+18:2313:00
16Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK59:32+18:5113:06
17Thomas BergstrandUddevalla OK59:33+18:5213:07
18Erik NordqvistHässleholms OK1:00:32+19:5113:20
19Martin JohanssonOK Orinto1:01:15+20:3413:29
20Hanna DjerfLerums SOK1:01:20+20:3913:30
21Per KristianssonHalmstad OK1:01:48+21:0713:36
22Staffan LjungqvistSävedalens AIK1:02:04+21:2313:40
23Erik MöllerOK Södertörn1:02:08+21:2713:41
24Per FlakbergIFK Göteborg Orientering1:02:48+22:0713:49
25Rikard FlinkFjärås AIK1:03:03+22:2213:53
26Nora AronengHestra IF1:03:43+23:0214:02
27Sara LorénOK Landehof1:05:08+24:2714:20
28Hans EricssonHalmstad OK1:05:11+24:3014:21 Ladda ner rutt i gpx-format
29Martina LindbergIK Ymer1:05:28+24:4714:25
30Gunnar JönssonGöteborg-Majorna OK1:05:52+25:1114:30
31Lennart EkvallTrollhättans SOK1:06:01+25:2014:32
32Jimmy HäggFK Friskus-Varberg1:06:25+25:4414:37
33Anders FrickTrollhättans SK1:06:27+25:4614:38
34Per KjellanderGöteborg-Majorna OK1:06:43+26:0214:41
35Therese AxenborgMölndal Outdoor IF1:10:10+29:2915:27
36Anna CarlströmOK Landehof1:11:48+31:0715:48
37Jenny EkströmStenungsunds OK1:11:52+31:1115:49
38Stefan PauliGöteborg-Majorna OK1:14:15+33:3416:21
39Gustaf BergquistSjövalla FK1:14:40+33:5916:26
39Stefan AbrahamssonBrattås CK1:14:40+33:5916:26
41Stefan NormanSävedalens AIK1:15:06+34:2516:32
42Kristofer DrejmoOK Landehof1:15:32+34:5116:38
43Fredrik PerssonFK Åsen1:16:56+36:1516:56
44Henrik NordholmSävedalens AIK1:17:01+36:2016:57
45Håkan SalbergIK Uven1:17:44+37:0317:07
46Kristin OlssonOK Alehof1:20:30+39:4917:43
47Peter SävingerGöteborg-Majorna OK1:21:14+40:3317:53
48Sara JosarpFK Friskus-Varberg1:21:45+41:0418:00
49Daniel MagnussonEmmaboda Verda OK1:22:46+42:0518:13
50Jason HoareNybro OK1:23:01+42:2018:17
50Amanda Stensson BohmanNybro OK1:23:01+42:2018:17
52Axel NiklassonIK Uven1:23:31+42:5018:23
53Stig LarssonGöteborg-Majorna OK1:24:30+43:4918:36
54Kristin LöfIK Hakarpspojkarna1:25:03+44:2218:44
55Matilda HagstrandLerums SOK1:25:45+45:0418:53
56Oskar ErikssonOK Älgen1:28:38+47:5719:31
57Johan HallmanTrollhättans SOK1:29:42+49:0119:45
58Nils PatrikssonOK Klyftamo1:32:00+51:1920:15
59Gunnar HåkanssonIK Uven1:32:40+51:5920:24
60Brett WeihartHestra IF1:34:05+53:2420:43
61Magnus TörnqvistNynäshamns OK1:34:53+54:1220:53
62Ronnie BohmanOK Orinto1:38:08+57:2721:36
63Mats WesterdahlGöteborg-Majorna OK1:39:03+58:2221:49
64Lars ÖstlingKungälvs OK1:40:01+59:2022:01
65Jimmy BondesonIK Uven1:41:28+1:00:4722:20
65Ingvor JohanssonFalkenbergs OK1:41:28+1:00:4722:20
67Egon JohanssonOK Tranan1:42:20+1:01:3922:32
68Johan AleniusKlubblös1:51:45+1:11:0424:36
69Olga BordikKlubblös1:51:48+1:11:0724:37
70Greta JodalGoat2:23:58+1:43:1731:42
Martin SvenssonMarkbygdens OKej godkänd
Tomas CahierIK Uvenej godkänd
Daniel NordeboKlubblösej godkänd
Helena BengtssonSävedalens AIKej godkänd
Gunnar BarreforsIK Uvenutgått
Olof BjörkmanKungälvs OKej start

Öppen 9

7 410 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna FastEksjö SOK1:01:248:17
1Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK1:01:248:17
3Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:01:54+0:308:21
4Martin JönssonFK Friskus-Varberg1:04:11+2:478:39
5Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:04:14+2:508:40
6Albin KällménOK Tisaren1:05:31+4:078:50
7Fredrik SturessonOK Alehof1:15:31+14:0710:11
8Karl LarssonOK Skogshjortarna1:17:06+15:4210:24
9Tobias ThorssonOK Löftan1:24:52+23:2811:27
10Andreas WikströmIK Uven1:27:14+25:5011:46
11Anton TorstenssonIK Hakarpspojkarna1:27:39+26:1511:49
12Herman RosénGöteborg-Majorna OK1:29:28+28:0412:04
12Alexander Wennergren-HelmGöteborg-Majorna OK1:29:28+28:0412:04
14Martin HjertbergHestra IF1:31:46+30:2212:23
15Preben JörgensenTisvilde Hegn OK1:34:36+33:1212:45
16Kirsi NurmiIFK Göteborg Orientering1:36:35+35:1113:02
17Erik ÖstlingKungälvs OK1:42:12+40:4813:47
18John LandstedtIFK Göteborg Orientering1:51:30+50:0615:02
19Emma LindénFK Friskus-Varberg1:58:10+56:4615:56
20Emil ErikmatsSävedalens AIK2:03:29+1:02:0516:39
21Johan GunnarssonGöteborg-Majorna OK2:08:23+1:06:5917:19
22Simon GöthbergKlubblös2:09:08+1:07:4417:25
John KumlinIK Ymerej godkänd
Ulf WallinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jonas LeissnerTrollhättans SOKej godkänd
Eric Van GyselMölndal Outdoor IFej godkänd
Jonas PilbladIFK Göteborg Orienteringutgått
Mats NordbrødenHalden SKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser