Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stenskogsmedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stenskogsmedeln
Arrangörsorganisation: Ringsjö OK
Datum: söndag 22 september 2019

Öppen 8

4 440 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rasmus GrönlundLunds OK37:44
2Anna PerssonFK Göingarna39:09+1:25
3Emil WestessonOK Kontinent40:01+2:17
4Ludvig HallabroHässleholms OK40:57+3:13
5Olle WinrothOK Löftan41:40+3:56
6Johan MickelåkerAndrarums IF41:47+4:03
7Jonas EdvardssonHästveda OK43:54+6:10
8Simon YngveOK Kontinent44:00+6:16
9Erik OlssonHelsingborgs SOK44:48+7:04
10Emma DahlstedtKamrat och IF KIF44:57+7:13
11André BjärbyFrosta OK45:08+7:24
12Fredrik StåhlHjärnarps OL46:06+8:22
13Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad47:17+9:33
14Stefan RosénHästveda OK47:29+9:45
15Sebastian WahlströmMalmö OK48:12+10:28
16Eva-Lotta BengtslinLunds OK48:37+10:53
17Anna BrodinOK Kontinent50:16+12:32
18Elida OttmerTormestorps IF50:19+12:35
19Pontus NilssonOK Pan-Kristianstad50:31+12:47
20Fredrik NordgrenOK Kontinent50:58+13:14
21Carina RydlundHässleholms OK52:15+14:31
22Mats OrrhedeHelsingborgs SOK52:16+14:32
23Simon LarssonOK Kontinent52:19+14:35
24Sofia KillanderHästveda OK52:47+15:03
25Anders LundborgKlubblös54:21+16:37
26Mats BredfeltLunds OK54:49+17:05
27Mark ObersHästveda OK54:51+17:07
28Robert BertilssonLunds OK54:55+17:11
29Jenny BredfeltLunds OK55:32+17:48
30Göran JohanssonOK Tyringe56:10+18:26
31Marie GrönlundLunds OK56:17+18:33
32Otto PileTolered-Utby Ol-klubb57:04+19:20
33Willie OlssonRävetofta OK57:31+19:47
34Stefan MagnussonLunds OK57:36+19:52
35Lars EdenbrandtLunds OK57:59+20:15
36Bengt-Arne ClaessonMalmö OK59:00+21:16
37Ola KrikströmHjärnarps OL1:00:26+22:42
38Jan-I NygrenFK Boken1:01:40+23:56
39Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF1:01:50+24:06
40Mårten MellbyEslövs FK1:03:48+26:04
41Clara EhrnbornAndrarums IF1:04:50+27:06
42Hanna MellbyEslövs FK1:05:16+27:32
43Göran FastOK Pan-Kristianstad1:08:13+30:29
44Jan OttmerTormestorps IF1:09:32+31:48
45Jimmy AnderssonKlubblös1:10:36+32:52
46Anna NordgrenOK Kontinent1:11:56+34:12
47Åsa JentschMalmö OK1:12:32+34:48
48Andreas JentschMalmö OK1:15:14+37:30
49Peter PukeYstads OK1:17:39+39:55
50Johan WensäterLunds OK1:19:48+42:04
51Miklos MolnarLunds OK1:20:39+42:55
52Willy OlssonOK Skogsfalken1:21:34+43:50
53Claes LinseforsLunds OK1:21:56+44:12
54Holger SigboOK Kompassen1:23:12+45:28
55Katarina FastOK Pan-Kristianstad1:23:56+46:12
56Marie SvenssonFK Åsen1:28:16+50:32
57Anna FreijLunds OK1:29:27+51:43
58Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL1:30:41+52:57
59Maria HarrieLunds OK1:38:02+1:00:18
Fredrik HjortHelsingborgs SOKej godkänd
Stefan NilssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Dan SjöholmHalmstad OKej godkänd
Camilla HaglundÖrkelljunga FKej godkänd
Lars HarrieLunds OKej godkänd
Cecilia OlssonSkåneslättens OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser