Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stenskogsmedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stenskogsmedeln
Arrangörsorganisation: Ringsjö OK
Datum: söndag 22 september 2019

Lunds OK

105 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Marie BorggrenD35 (4)47:0912:34
1Lotta LinseforsD60 (7)28:2311:23
1Sara Snogerup LinseD55 (16)32:3810:21
1Märta HenningssonD16 Kort (1)56:5119:28
1Rasmus GrönlundÖppen 8 (65)37:448:29
2Isak GustafssonH10 (12)19:00+3:409:02
2Gudrun NilssonD65 (7)42:50+5:1519:38
3Emelie EklöfD21 (13)41:46+3:1810:28
3David EriksonÖppen 3 (63)23:37+2:5211:05
4Michael AnderssonH55 (13)43:20+4:0012:12
6Isak AnderssonH16 (18)35:42+6:5210:01
6Selma LarssonD16 (18)41:41+6:5611:46
6Ingemar SvenssonH75 (25)57:51+9:4118:21
6Pesho HedbergH45 (26)38:58+3:189:48
6Hugo PetersenU2H (22)24:07+4:5411:45
7Fabian LjungqvistH45 (26)39:16+3:369:53
7Jenny VinbladD45 (19)48:45+16:4013:58
7Filip BengtslinU1 (31)21:52+7:3511:56
7Vilgot HjelmU2H (22)24:44+5:3112:03
7Ann-Kristin SjöströmD55 (16)47:40+15:0215:07
7Alma RingströmU2D (18)28:18+9:3013:48
7Tova BorggrenD12 (24)23:31+4:5210:32Ladda ner rutt i gpx-format
7Anna HellnerD21 (13)49:40+11:1212:26
8My WallenborgD12 (24)25:18+6:3911:20
9Alfred OlssonH12 (26)21:25+6:109:36
9Anna EriksonU2D (18)29:58+11:1014:37
9Johanna PlanckD10 (10)50:15+30:0623:55
9Esther Krogh NilssonD12 (24)26:06+7:2711:42
9Helena LindÖppen 3 (63)28:53+8:0813:33
9Bo Anders NilssonH65 (15)49:15+12:4214:06
9Petra EklundD21 (13)51:23+12:5512:52
9Daniel HellbergH21 (20)42:35+6:589:05
9Tereza PlanckD40 (12)56:22+21:3216:11
10Anders EricssonH50 (24)40:36+11:1511:14
11Sven ThelanderssonH75 (25)1:10:30+22:2022:22
11Love EnerothH12 (26)24:54+9:3911:09
12Eja GustafssonD14 (19)1:01:46+29:3821:09
12Lennart RevströmH70 (32)58:29+18:1117:40
12Kajsa HeydenD16 (18)50:14+15:2914:11
12Veronika NesverovaD21 (13)1:16:52+38:2419:15
12Patrick AdlercreutzH60 (18)53:45+21:2615:29
13Mats EriksonH45 (26)51:57+16:1713:05
13Jan HanssonH70 (32)58:34+18:1617:41
13Karin JohanssonÖppen 5 (65)57:48+16:2317:12
14Lucas TreldalH16 (18)50:24+21:3414:09
14Eric WahlbomH12 (26)26:20+11:0511:48
14Kristin LindbergD70 (17)1:05:48+26:2930:11
14Isak GrönlundU2H (22)32:11+12:5815:41
14Astrid HjelmD12 (24)29:56+11:1713:25
14Erik SchultzH21 (20)47:42+12:0510:11
14Kyrre ThalbergH60 (18)57:49+25:3016:39
15Stina LindU1 (31)29:49+15:3216:17
15Edith LindÖppen 3 (63)33:04+12:1915:31
15Per EnerothÖppen 7 (71)46:28+14:5717:01
15Henrik EklundH40 (20)1:02:33+28:4015:59
16Jens SörvikH45 (26)54:14+18:3413:39
16Anna DrakarveÖppen 3 (63)33:07+12:2215:32
16Stefan ElfH21 (20)53:39+18:0211:27
16Eva-Lotta BengtslinÖppen 8 (65)48:37+10:5310:56
17Tilda HarrieU2D (18)55:14+36:2626:56
17Marcus HenningssonH45 (26)55:29+19:4913:58
17Jeanette HenningssonD45 (19)1:00:26+28:2117:18
17Inga LjungquistD70 (17)1:54:19+1:15:0052:26
18Karin WikforssD45 (19)1:05:56+33:5118:53
18Karl SörvikH12 (26)29:32+14:1713:14
18Roland AkselssonH75 (25)1:25:25+37:1527:06
19Mikael NilssonH45 (26)57:57+22:1714:35
19Tom LindbergH75 (25)1:26:18+38:0827:23
19Maureen Olsson LoD45 (19)1:10:35+38:3020:13
19Lovisa HägerU1 (31)31:34+17:1717:14
19Lukas WittenbecherH21 (20)1:16:56+41:1916:26
20Kasper RingströmH12 (26)30:59+15:4413:53
20Richard AnderssonH40 (20)1:28:50+54:5722:43
22Christer LjungquistH75 (25)2:48:35+2:00:2553:31
22Hugo HjelmH14 (25)1:14:21+49:4625:27
23Julia PlanckD12 (24)42:09+23:3018:54
23Fredrik WahlbomH45 (26)1:19:42+44:0220:04
26Mats BredfeltÖppen 8 (65)54:49+17:0512:20
28Robert BertilssonÖppen 8 (65)54:55+17:1112:22
29Jenny BredfeltÖppen 8 (65)55:32+17:4812:30
30Thomas VinbladÖppen 7 (71)54:59+23:2820:08
31Marie GrönlundÖppen 8 (65)56:17+18:3312:40
34Stefan MagnussonÖppen 8 (65)57:36+19:5212:58
35Lars EdenbrandtÖppen 8 (65)57:59+20:1513:03
36Åsa EnerothÖppen 7 (71)57:20+25:4921:00
40Marianne EriksonÖppen 5 (65)1:15:17+33:5222:24
43Christine EdenbrandtÖppen 5 (65)1:15:47+34:2222:33
48Flor VillafuerteÖppen 3 (63)1:04:13+43:2830:08
50Johan WensäterÖppen 8 (65)1:19:48+42:0417:58
50Pamela SvenssonÖppen 7 (71)1:08:57+37:2625:15
51Miklos MolnarÖppen 8 (65)1:20:39+42:5518:09
53Claes LinseforsÖppen 8 (65)1:21:56+44:1218:27
53Linnea Grahn EskilssonÖppen 3 (63)1:06:56+46:1131:25
54Kristina RylanderÖppen 5 (65)1:29:35+48:1026:39
57Anna FreijÖppen 8 (65)1:29:27+51:4320:08
58Fanni Gustafson FaegerstenÖppen 5 (65)1:33:37+52:1227:51
59Maria HarrieÖppen 8 (65)1:38:02+1:00:1822:04
62Elsa EricssonÖppen 7 (71)1:18:05+46:3428:36
Thea PlankInskolning (27)fullföljt
Ing-Britt SwedenborgD55 (16)ej godkänd
Christer JönssonH70 (32)ej godkänd
Lovisa WahlbomD16 (18)ej godkänd
Lars HarrieÖppen 8 (65)ej godkänd
Emil AnderssonH14 (25)utgått
David LarssonH21 (20)utgått
David OlanderH16 (18)ej start
Lisa ElmerfjordD45 (19)ej start
Anna AnderssonD40 (12)ej start
Hilda EdströmÖppen 5 (65)ej start
Karin HjelmÖppen 5 (65)ej start
Krister EdströmÖppen 7 (71)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser