Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stenskogsmedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stenskogsmedeln
Arrangörsorganisation: Ringsjö OK
Datum: söndag 22 september 2019

OK Kontinent

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Liv LundsgaardD12 (24)18:398:21
3Lollo NybergD55 (16)38:53+6:1512:20
3Emil WestessonÖppen 8 (65)40:01+2:179:00
5Emma LundsgaardD10 (10)28:22+8:1313:30
6Elina NordgrenD10 (10)33:56+13:4716:09
8Samuel RasmussenH14 (25)37:28+12:5312:49
8Simon YngveÖppen 8 (65)44:00+6:169:54
8Magnus JönssonH21 (20)41:50+6:138:56
9Lotta HanssonD55 (16)56:34+23:5617:57
9Alf WestessonH60 (18)47:49+15:3013:46
10Björn MöllerH45 (26)42:58+7:1810:49
10Anna MöllerD40 (12)1:02:38+27:4817:59
11Alvin SörensenH10 (12)31:00+15:4014:45
11Klara MöllerD14 (19)52:45+20:3718:03
11Line LundsgaardÖppen 5 (65)57:09+15:4417:00
12Urban SchmidtH45 (26)47:03+11:2311:51
13Sandra SörensenÖppen 7 (71)44:20+12:4916:14
13Mathea YngveD12 (24)29:14+10:3513:06
14Wilda SchmidtD14 (19)1:04:53+32:4522:13
15Anders YngveH65 (15)1:18:40+42:0722:32
16Mattias SörensenÖppen 7 (71)47:00+15:2917:12
16Maja SörensenD14 (19)1:07:55+35:4723:15
16Hanna ThysellD12 (24)35:12+16:3315:47
17Anna BrodinÖppen 8 (65)50:16+12:3211:19
17Kajsa LarssonÖppen 7 (71)47:09+15:3817:16
18Markus ThysellH45 (26)57:21+21:4114:26
18Elliot BoyH14 (25)55:23+30:4818:58
20Fredrik NordgrenÖppen 8 (65)50:58+13:1411:28
22Karl-Johan ForsmanH45 (26)1:17:34+41:5419:32
23Simon LarssonÖppen 8 (65)52:19+14:3511:46
23Isak ThysellH14 (25)1:15:57+51:2226:00
25Truls ForsmanH12 (26)40:49+25:3418:18
31Bjarke LundsgaardÖppen 5 (65)1:11:38+30:1321:19
39Denise TykessonÖppen 7 (71)1:00:14+28:4322:03
46Anna NordgrenÖppen 8 (65)1:11:56+34:1216:12
Nova BrodinInskolning (27)fullföljt
Alma LarssonInskolning (27)fullföljt
Malte LarssonInskolning (27)fullföljt
Amelie NordgrenInskolning (27)fullföljt
Joel AnnermarkenH16 (18)ej godkänd
Saga SchmidtD18 (7)ej start
Julia SörensenD16 (18)ej start
Cornelia MöllerD16 (18)ej start
Balthazar Faunbäck BorgÖppen 5 (65)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser