Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stenskogsmedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stenskogsmedeln
Arrangörsorganisation: Ringsjö OK
Datum: söndag 22 september 2019

Skåneslättens OL

70 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Fredrik SalomonssonH35 (5)40:279:10
1Pontus ThuressonH18 (1)52:3514:01
1Linn ThuressonD12 Kort (1)46:3222:09
1Atle KulstadH12 (26)15:156:50
2Klas TykessonH85 (4)51:51+1:1323:47
2Albin WeidenH16 (18)30:47+1:578:38
2Alva NystedtD16 (18)37:59+3:1410:43
2Kim KulstadÖppen 3 (63)22:56+2:1110:46
2Kenth SundgrenH70 (32)48:29+8:1114:38
2Johan SanderH40 (20)35:43+1:509:08
2Atle KulstadÖppen 5 (65)44:01+2:3613:06
4Jonatan LagerlundÖppen 3 (63)24:27+3:4211:28
4Valter NelkingH10 (12)20:36+5:169:48
4Britt Forsell PirozziD70 (17)42:19+3:0019:24
5Ludwig UlanderU2H (22)22:55+3:4211:10
5Mats JonssonÖppen 5 (65)45:24+3:5913:30
6Saga ChristensenD12 (24)23:10+4:3110:23
6Eva NelkingD45 (19)48:32+16:2713:54
8Aprilia CinthioD14 (19)42:47+10:3914:39
8Lena OlssonD55 (16)55:15+22:3717:32
8Tuva ChristensenD10 (10)44:38+24:2921:15
8Valter SanderH12 (26)21:09+5:549:29
8Selma Olsson PålstorpU2D (18)28:24+9:3613:51
9Anna BenattiD14 (19)45:04+12:5615:26
9Bert OlssonÖppen 5 (65)51:14+9:4915:14
9Magnus ThuressonH45 (26)42:36+6:5610:43
9Anders ÅbergH55 (13)1:05:23+26:0318:25
10Gustav ÅkessonÖppen 5 (65)52:37+11:1215:39
11Liam HagströmU1 (31)25:43+11:2614:03
11Tuva ErlövU2D (18)35:44+16:5617:25
12Saga ErlövU2D (18)35:45+16:5717:26
13Vilmer LjungdahlH12 (26)25:36+10:2111:28
14Herta GrimlundU2D (18)37:43+18:5518:23
14Sven-Erik ForsellH75 (25)1:16:24+28:1424:15
15Filippa UlanderU2D (18)41:37+22:4920:18
15Fredrik NystedtH45 (26)54:09+18:2913:38
15Kajsa BenattiD45 (19)58:39+26:3416:48
16Christina OlssonD45 (19)59:22+27:1717:00
16Hannes DahlbergH14 (25)54:29+29:5418:39
17Hanna Jonsson-NordinD16 (18)1:39:08+1:04:2328:00
17Ture AnderssonU2H (22)43:25+24:1221:10
17Aksel SjögärdH14 (25)54:52+30:1718:47
17Martin NelkingH40 (20)1:10:56+37:0318:08
18Freja LjungdahlD14 (19)1:20:10+48:0227:27
18Ludvig PerssonU2H (22)43:27+24:1421:11
18Tom DahlbergH40 (20)1:13:36+39:4318:49
19Gert OlssonH70 (32)1:03:08+22:5019:04
22Viggo OlssonU1 (31)35:15+20:5819:15
24Björn ÅkessonH50 (24)1:17:19+47:5821:25
27Adrian UlanderÖppen 5 (65)1:06:18+24:5319:43
28Ebba GrimlundU1 (31)41:06+26:4922:27
37Dan OlssonÖppen 5 (65)1:13:19+31:5421:49
38Ture AnderssonÖppen 3 (63)47:54+27:0922:29
43Charlie RosvallÖppen 3 (63)56:34+35:4926:33
50Cilla UlanderÖppen 5 (65)1:27:08+45:4325:55
57Bengt SalomonssonÖppen 7 (71)1:11:29+39:5826:11
59Alice RosvallÖppen 3 (63)1:26:35+1:05:5040:38
66Helén ÅkessonÖppen 7 (71)1:33:20+1:01:4934:11
68Ingrid SalomonssonÖppen 7 (71)1:39:49+1:08:1836:33
Ella AgebjerInskolning (27)fullföljt
Hannah HagströmInskolning (27)fullföljt
Fanny NilssonInskolning (27)fullföljt
Bill SalomonssonInskolning (27)fullföljt
Tilde ThörnlundInskolning (27)fullföljt
Nanna UddmanInskolning (27)fullföljt
Jonathan StrandhÖppen 3 (63)ej godkänd
Svea SjögärdD10 (10)ej godkänd
Gunnar AnderssonU2H (22)ej godkänd
Edvin SanderH14 (25)ej godkänd
Cecilia OlssonÖppen 8 (65)ej godkänd
Karin JägrydD50 (9)ej start
Anders JägrydH50 (24)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser