Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Allans prövelöp

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Allans prövelöp
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: onsdag 18 april 2018

Kort - Dag

4 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malte GranefeltOK Tyr35:348:53
2Oscar AnderssonOK Tyr35:35+0:018:53
3Linn AnderssonOK Tyr35:42+0:088:55
4Thomas BomanSkattkärrs SOK35:50+0:168:57
5Milla ForkeusOK Tyr36:02+0:289:00
6Anton JonssonOK Tyr37:36+2:029:24
7Anna HaneOK Tyr41:42+6:0810:25
8Elisabeth ÖströmOK Tyr43:42+8:0810:55
9Ann-Sofie HultsvedOK Tyr48:42+13:0812:10
10Johanna Holtet-LindbergOK Tyr48:43+13:0912:10
11Karin MoodhOK Tyr1:05:58+30:2416:29
Sara Storm AnderssonEj klubbanslutenutgått

Mellan - Dag

5 900 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik HaneOK Tyr42:457:14
2Linda TakeOK Tyr42:59+0:147:17
3Lars NordströmKils OK43:15+0:307:19
4Jonas UllerEj klubbansluten43:38+0:537:23
5Rolf WikströmOK Tyr43:49+1:047:25
6Erik NallgårdVästerås SOK44:01+1:167:27
7Anton UllerKils OK44:41+1:567:34
8Jonas SamuelssonLustens OK44:48+2:037:35
9Pär NymanOK Tyr44:54+2:097:36
10Mats BergenfurIK Vikings OK45:57+3:127:47
11Olov ÖströmOK Tyr46:10+3:257:49
12Colin Mc IntyreOK Tyr47:11+4:267:59
13Malin JonssonOK Tyr49:17+6:328:21
14Johan HenricssonOK Tyr52:08+9:238:50
15Ella NordströmKils OK53:41+10:569:05
16Malin NymanOK Tyr54:05+11:209:10
17Anders HaneOK Tyr1:19:04+36:1913:24
Jens BeironSkattkärrs SOKej godkänd
Nicolina MobergOK Tyrej godkänd
Mattias PerssonOK Tyrej godkänd
Kirsty Mc IntyreOK Tyrutgått

Lång - Dag

8 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders Holtet-LindbergOK Tyr1:06:157:31
2Elin ErikssonVästvärmlands OK1:22:27+16:129:22
Samuel AxelsonOK Tyrej godkänd
Jörgen GranefeltOK Tyrej godkänd

Mellan - Natt

5 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ErikssonOK Älgen57:139:41
2Fredrik NordströmOK Älgen58:53+1:409:58
3Lars HolmgårdKils OK59:17+2:0410:02
4Ann HyvönenSkattkärrs SOK1:04:02+6:4910:51
5Adrian LundbergIK Vikings OK1:05:22+8:0911:04
Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OKej godkänd
Stefan ErikssonOK Älgenutgått

Lång - Natt

8 800 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sören KindlundOK Tyr58:456:40
2Jan OlmKils OK58:46+0:016:40
3Olof SkoglundKils OK59:07+0:226:43
4Henric BrohedeOK Tyr1:00:12+1:276:50
5Lars-Håkan BengtssonOK Tyr1:00:24+1:396:51
6Johan WennermarkOK Orion1:00:34+1:496:52
7Erik ForsgrenOK Tyr1:07:23+8:387:39
8Mattias HaneOK Tyr1:08:22+9:377:46
9Marcus BeckiusOK Tyr1:10:17+11:327:59
10Mårten MartinssonDegerfors OK1:14:47+16:028:29
11Magnus NordströmKils OK1:15:47+17:028:36
12Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK1:16:07+17:228:38
Johan SöderlundOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser