Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien #2, krets söder 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien #2, krets söder 4
Arrangörsorganisation: Snättringe SK
Datum: tisdag 15 maj 2018

D16

4 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina PerssonHaninge SOK44:3110:51
2Cecilia HectorSnättringe SK52:44+8:1312:51
3Ella KarlssonSnättringe SK59:56+15:2514:37

H16

4 850 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob Gadefors NauHaninge SOK45:349:23
2Erik Lidström LauriSnättringe SK50:39+5:0510:26
3Alvar MelinHaninge SOK50:52+5:1810:29
4Isak GeliusSnättringe SK52:45+7:1110:52
5John WolgastSnättringe SK57:12+11:3811:47
6Jakob TedhamreSnättringe SK1:03:42+18:0813:08
7Albin HainkeSnättringe SK1:06:54+21:2013:47
8Pontus AxellIFK Enskede1:08:37+23:0314:08
9Ludde BlomIFK Enskede1:14:11+28:3715:17
10Nils Forsberg RundströmIFK Enskede1:30:31+44:5718:39
11David BernSnättringe SK1:36:30+50:5619:53
Johan FredholmSnättringe SKej godkänd
Gustav BjörklundIFK Enskedeej godkänd
Andreas BorängSnättringe SKej godkänd
Filip StorellHaninge SOKej godkänd

H16 Kort

3 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Antoni KowalikSnättringe SK1:08:5319:04
Klas BränströmIFK Enskedeej godkänd
Jacob WolgastSnättringe SKej start
Björn KökeritzSnättringe SKej start

D14

3 610 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn De BoussardIFK Enskede46:4112:55
2Elin WolgastSnättringe SK48:54+2:1313:32
3Lovisa LindqvistIFK Enskede56:12+9:3115:34
4Emma HallendalIFK Enskede59:35+12:5416:30
5Alva Lidström LauriSnättringe SK1:02:46+16:0517:23
6Felicia StrindérIFK Enskede1:09:00+22:1919:06

H14

3 610 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elis Forsberg RundströmIFK Enskede33:209:14
2Hannes LindqvistIFK Enskede33:57+0:379:24
3Oskar EknerSnättringe SK55:46+22:2615:26
4Albert NordSnättringe SK59:34+26:1416:30
5Peter LindvallHaninge SOK1:25:36+52:1623:42

D14 Kort

2 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lilly ChristieSnättringe SK1:09:1924:50
2Hanna CarlqvistSnättringe SK1:18:42+9:2328:12

H14 Kort

2 790 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frans EkbergSnättringe SK34:5312:30
2Einar HolmSnättringe SK54:38+19:4519:34
3Gösta HolmSnättringe SK58:15+23:2220:52
4Malte ThelanderHaninge SOK1:07:08+32:1524:03
5Anton DyreliusSnättringe SK1:20:33+45:4028:52
6Stanislaw KowalikSnättringe SK1:31:59+57:0632:58
Edvin Flodell JohanssonHaninge SOKej godkänd
Alvin ForslinSnättringe SKej godkänd
Wilhelm EngstrandSnättringe SKej godkänd

D12

2 790 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Molly GeliusSnättringe SK34:3812:24
2Elin AbelSnättringe SK40:59+6:2114:41
3Linn Nordmyr MagnussonSnättringe SK42:58+8:2015:24
4Elin TheanderHaninge SOK1:05:15+30:3723:23
Kerstin ChristieSnättringe SKej godkänd

H12

2 790 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK37:3013:26
2Ludvig NordSnättringe SK1:01:43+24:1322:07
3Ludvig RosendahlSnättringe SK1:02:20+24:5022:20
Henning BlomkvistSnättringe SKej godkänd
Linus NileviHaninge SOKej godkänd

D12 Kort

2 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ylva ReménSnättringe SK33:2513:28
2Meja LangemarkSnättringe SK39:36+6:1115:58

H12 Kort

2 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David NybergSnättringe SK23:199:24
2Gabriel CarlqvistSnättringe SK25:11+1:5210:09
3Hugo ZieglerSnättringe SK26:21+3:0210:37
4Sebastian Van den Tempel SölvinSnättringe SK41:11+17:5216:36
5Egil HänströmSnättringe SK51:30+28:1120:45
Love Hahn RabnorSnättringe SKej start

D10

2 480 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thea GeliusSnättringe SK34:3613:57
2Heidi LindquistHaninge SOK43:48+9:1217:39
3Mira VejedalSnättringe SK44:18+9:4217:51
4Elin StorellHaninge SOK46:15+11:3918:38
5Emmy TheanderHaninge SOK49:43+15:0720:02
Nora AhlströmIFK Enskedeej godkänd
Ellen FlordalSnättringe SKej start

H10

2 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK21:368:42
2Lucas De BoussardIFK Enskede22:47+1:119:11
3Emil NorlinIFK Enskede26:49+5:1310:48
4August BlomkvistSnättringe SK33:39+12:0313:34
5Hugo AbelSnättringe SK47:09+25:3319:00

Inskolning

1 370 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Rebecca WibergSnättringe SK21:2815:40
Felicia WibergSnättringe SK15:2411:14
Tess LangemarkSnättringe SK27:1319:51
Viggo LidmarSnättringe SK32:0423:24
Viggo AbelSnättringe SK30:4722:28
Vilma FredholmSnättringe SK17:5713:06
Axel ThepperSnättringe SK30:3322:17
Anton WallstenSnättringe SK18:4313:39
Mi SvennersjöSnättringe SK29:2821:30
Sixten FlordalSnättringe SK32:0523:25
Alice Eggöy MarkhesterSnättringe SK28:0320:28
Svante FlordalSnättringe SK31:4323:09
Erik TheanderHaninge SOK22:3016:25
Elvin HedmanSnättringe SK30:0321:56
Hedda SjöstrandSnättringe SK22:2916:24
Olle BlomkvistSnättringe SK26:2919:19
Line VejedalSnättringe SK19:0413:55
Nike VejedalSnättringe SK18:5313:47
Victor HallendalIFK Enskede29:5721:51
Anton BlombergSnättringe SKej start
Hugo BlombergSnättringe SKej start

U1

2 160 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel HedmanSnättringe SK20:399:33
2Oliver Nordmyr MagnussonSnättringe SK23:22+2:4310:49
3Nadia FlorczykHaninge SOK26:05+5:2612:04
4Wilma WallstenSnättringe SK27:49+7:1012:52
5Titti SjöstrandSnättringe SK28:05+7:2613:00
6Matilda FlordalSnättringe SK28:10+7:3113:02
7Joel HolmgrenIFK Enskede29:08+8:2913:29
8Harry NorellSnättringe SK31:55+11:1614:46
9Vanja ReménSnättringe SK32:44+12:0515:09
10Simon CarlqvistSnättringe SK33:22+12:4315:26
11Anton SedvallHaninge SOK34:19+13:4015:53
12Emil LibérthHaninge SOK34:21+13:4215:54
13Livia HartleyHaninge SOK35:29+14:5016:25
14Wilmer RosendahlSnättringe SK35:34+14:5516:27
15Robin NileviHaninge SOK35:48+15:0916:34
16Sigge Fröberg WilhelmIFK Enskede35:53+15:1416:36
17Oskar StrandIFK Enskede36:36+15:5716:56
18Axel HolmgrenHaninge SOK38:39+18:0017:53
19Elin TryggHaninge SOK41:31+20:5219:13
20Lea WasbergHaninge SOK42:56+22:1719:52
21Martin Apelgren GrönhaugHaninge SOK44:40+24:0120:40
22Ines ThepperSnättringe SK45:51+25:1221:13
23Elliot HurtigHaninge SOK48:41+28:0222:32
24Vilma DyreliusSnättringe SK53:06+32:2724:34
25Felix AhlströmIFK Enskede54:19+33:4025:08
26Simon AhlströmIFK Enskede56:55+36:1626:21
Siri HolmgrenIFK Enskedeej godkänd
Elton BerghHaninge SOKej start
Melvin Flodell JohanssonHaninge SOKej start
Axel NymanSnättringe SKej start
Klara TryggHaninge SOKej start
Gry WisénSnättringe SKej start

U2

2 480 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jon Forsberg RundströmIFK Enskede28:1311:22
2Ludvig NirvinHaninge SOK31:39+3:2612:45
3Algot SjöstrandSnättringe SK34:21+6:0813:51
4Einar Lundin OrrghenIFK Enskede35:46+7:3314:25
5Ulf WesterSnättringe SK35:50+7:3714:26
6Ludvig KuusimurtoSnättringe SK35:51+7:3814:27
7Martin NybergSnättringe SK39:10+10:5715:47
8Martin LindvallHaninge SOK40:12+11:5916:12
9Anja HartleyHaninge SOK41:26+13:1316:42
10Linnea EkstrandHaninge SOK45:37+17:2418:23
11Love NorellSnättringe SK46:03+17:5018:34
12Tilde DahlHaninge SOK46:57+18:4418:55
13Liam de BoussardIFK Enskede47:42+19:2919:14
14Ella WasbergHaninge SOK50:47+22:3420:28
15Morgan MäkeläHaninge SOK53:03+24:5021:23
16Erik Hagel Von HeijneIFK Enskede53:50+25:3721:42
17Veronica WimmersjöHaninge SOK54:50+26:3722:06
18Samuel BacklundHaninge SOK1:12:11+43:5829:06
Wilma BergéeHaninge SOKej start
Valter DunkersHaninge SOKej start
Alfred ElinderSnättringe SKej start
Evelina Flodell JohanssonHaninge SOKej start
Samuel SvennersjöSnättringe SKej start
Anton TryggHaninge SOKej start

U3

2 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob VretenbrantHaninge SOK51:1418:21
2Leo TryggHaninge SOK1:04:54+13:4023:15
3Elias LindholmHaninge SOK1:24:05+32:5130:08
4Nilas Eriksson JülligSnättringe SK1:36:33+45:1934:36
Amelia SwidwaHaninge SOKej start

U4

3 610 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David ConwaySnättringe SK1:08:1818:55
2Helena BernSnättringe SK1:10:02+1:4419:23
3Edvin EkbergSnättringe SK1:14:52+6:3420:44
4Oscar FredholmSnättringe SK1:26:14+17:5623:53
5Sidney HiltonSnättringe SK1:31:03+22:4525:13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser