Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien #1, krets söder 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien #1, krets söder 4
Arrangörsorganisation: Snättringe SK
Datum: torsdag 3 maj 2018

Haninge SOK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Nina PerssonD1634:009:05
1Jakob Gadefors NauH1635:177:32
1Malte ThelanderH14 Kort45:0216:11
2Moa GlanshedD1235:51+0:4912:53
2Heidi LindquistU228:15+2:5412:16
2Elion ReimeringerH12 Kort25:36+1:4711:07
2Gustav StorellH1230:09+9:2410:50
2Marika MäkeläD12 Kort33:04+6:1614:22
3Linus NileviH1234:07+13:2212:16
3Anja HartleyU124:11+5:2512:01
4Elin TheanderD1253:58+18:5619:24
4Alvar MelinH1643:10+7:539:13
5Hampus GlanshedH1244:14+23:2915:54
6Peter LindvallH141:06:13+39:2218:58
7Robin NileviU127:00+8:1413:25
8Martin LindvallU239:00+13:3916:57
9Morgan MäkeläU243:52+18:3119:04
10Wilma BergéeU244:27+19:0619:19
11Livia HartleyU127:59+9:1313:55
12Valter DunkersU249:06+23:4521:20
19Linnea EkstrandU133:58+15:1216:53
Erik TheanderInskolningfullföljt
Filip StorellH16ej godkänd
Emmy TheanderD10utgått
Jakob VretenbrantH12 Kortej start
Elin StorellU2ej start

IFK Enskede

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elis Forsberg RundströmH1426:517:41
1Clara HöglindD16 Kort56:0216:03
1Jon Forsberg RundströmU225:2111:01
2Linn De BoussardD1445:23+1:1813:00
2Lucas De BoussardH1023:12+5:0110:05
3Lovisa LindqvistD1452:16+8:1114:58
3Hannes LindqvistH1448:24+21:3313:52
3Nora AhlströmD1027:42+3:0112:02
3Einar Lundin OrrghenU229:23+4:0212:46
4Felicia StrindérD141:07:01+22:5619:12
4Tuva HedlundU229:24+4:0312:46
5Emma HallendalD141:07:16+23:1119:16
6Ludde BlomH1650:39+15:2210:49
7Pontus AxellH1652:21+17:0411:11
11Gustav BjörklundH161:18:35+43:1816:47
11Alma HöglindU127:59+9:1313:55
12Nils Forsberg RundströmH161:21:40+46:2317:27
13Ester HöglindU128:53+10:0714:22
14Joel HolmgrenU129:05+10:1914:28
17Erik Hagel Von HeijneU133:07+14:2116:28
18Oskar StrandU133:11+14:2516:30
25Simon AhlströmU143:10+24:2421:28
26Sigge Fröberg WilhelmU144:28+25:4222:07
30Felix AhlströmU156:32+37:4628:07
Victor HallendalInskolningfullföljt
Siri HolmgrenInskolningfullföljt
Anton SjöbergInskolningfullföljt
Tilda DalekantD14 Kortej start
Emil NorlinH10ej start
Liam de BoussardU2ej start

Snättringe SK

89 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ludvig EggöyH1220:457:27
1Gustav EggöyH1018:117:54
1Henning BlomkvistH12 Kort23:4910:21
1Elin WolgastD1444:0512:37
1David ConwayU41:15:0921:31
1Molly GeliusD1235:0212:36
1Ellen FlordalD1024:4110:43
1Lilly ChristieD14 Kort46:3216:44
1Ylva ReménD12 Kort26:4811:39
1Josefin EdgrenU31:00:5021:52
1Noel HedmanU118:469:20
2Isak GeliusH1635:58+0:417:41
2Ella KarlssonD1636:45+2:459:49
2Edvin EkbergU41:27:29+12:2025:04
2Nilas Eriksson JülligU31:24:29+23:3930:23
2Oskar EknerH1433:31+6:409:36
2Einar HolmH14 Kort51:03+6:0118:21
2Thea GeliusD1025:40+0:5911:09
2Oliver Nordmyr MagnussonU118:53+0:079:23
3Cecilia HectorD1637:43+3:4310:05
3David NybergH12 Kort26:58+3:0911:43
3Hugo AbelH1033:13+15:0214:26
3Linn Nordmyr MagnussonD1240:23+5:2114:31
3Meja LangemarkD12 Kort50:05+23:1721:46
3Albin HainkeH1642:28+7:119:04
3Alvin ForslinH14 Kort1:01:40+16:3822:10
4Axel NymanU124:39+5:5312:15
4Albert NordH1458:22+31:3116:43
4Emil HammarbergH1037:06+18:5516:07
4Hugo ZieglerH12 Kort29:06+5:1712:39
4Ludvig NordH1241:34+20:4914:57
4Mira VejedalD1039:02+14:2116:58
4Gösta HolmH14 Kort1:02:09+17:0722:21
5Arvid BoströmH141:06:05+39:1418:56
5Ludvig RosendahlH12 Kort38:40+14:5116:48
5Martin NybergU230:37+5:1613:18
5Kerstin ChristieD121:01:11+26:0922:00
5Erik Lidström LauriH1645:27+10:109:42
5Joakim AppelqvistU125:31+6:4512:41
6Love Hahn RabnorH121:12:20+51:3526:01
6Algot SjöstrandU232:06+6:4513:57
6Sebastian Van den Tempel SölvinH12 Kort59:29+35:4025:51
6Wilma WallstenU126:30+7:4413:11
7Samuel SvennersjöU232:14+6:5314:00
7Egil HänströmH121:16:18+55:3327:26
7Tilde JonssonU127:00+8:1413:25
8Andreas BorängH1656:54+21:3712:09
9Jonna VisénU127:04+8:1813:27
9John WolgastH1658:32+23:1512:30
10Johan FredholmH161:00:04+24:4712:50
10Erik LöfqvistU127:23+8:3713:37
11Alfred NelsonU248:09+22:4820:56
13Love NorellU249:37+24:1621:34
14Holger Wiktor JareforsU250:43+25:2222:03
15Vanja ReménU129:39+10:5314:45
16Nike VejedalU132:58+14:1216:24
20Wilmer RosendahlU134:44+15:5817:16
21Ines ThepperU138:18+19:3219:03
22Matilda FlordalU138:39+19:5319:13
23Oscar RynerU140:59+22:1320:23
24Gry WisénU141:08+22:2220:27
27Vidar WisénU145:10+26:2422:28
28Emil SundbladU146:16+27:3023:01
29Vilma DyreliusU155:14+36:2827:28
Andreas AppelqvistInskolningfullföljt
Anna AppelqvistInskolningfullföljt
Alva DalenstamInskolningfullföljt
Liv DalenstamInskolningfullföljt
Audrey FranssonInskolningfullföljt
Elvin HedmanInskolningfullföljt
Svante KlevebroInskolningfullföljt
Tess LangemarkInskolningfullföljt
Viggo LidmarInskolningfullföljt
Edward MelinInskolningfullföljt
Edvin NelsonInskolningfullföljt
Svea NorbeckInskolningfullföljt
Harry NorellInskolningfullföljt
Hedda SjöstrandInskolningfullföljt
Axel ThepperInskolningfullföljt
Anton WallstenInskolningfullföljt
Titti SjöstrandU1ej godkänd
Alva Lidström LauriD14ej godkänd
Björn KökeritzH16 Kortej godkänd
David BernH16 Kortej godkänd
Wilhelm EngstrandH14 Kortej godkänd
Oscar FredholmH14 Kortej godkänd
Alfred ElinderU3ej godkänd
Frida GustafssonD12utgått
Anton DyreliusH14utgått
Victoria BengtssonU2ej start
Jakob TedhamreH16ej start
Antoni KowalikH16 Kortej start
Jacob WolgastH16 Kortej start
Frans EkbergH14 Kortej start
Stanislaw KowalikH14 Kortej start
Elin AbelD12ej start
Alexandra TorstenssonD12ej start
Gabriel CarlqvistH12 Kortej start
August BlomkvistH10ej start
Hugo BrinkH10ej start
Alexandra BengtssonU1ej start
Rasmus FujiiU1ej start
Sara HugdahlU1ej start
Connor LindbomU1ej start
Bo NordströmU1ej start
Simon CarlqvistU2ej start
Lukas KingstedtU2ej start
Ludvig KuusimurtoU2ej start
Axel Nygren GunsellU2ej start
Alfred WalleringU2ej start
Ulf WesterU2ej start
Isac ZieglerU2ej start
Alicia ArfvidsonU3ej start
Alexander SpärlinU3ej start
Hannes VenturaU3ej start
Agnes WärnelidU3ej start
Sidney HiltonU4ej start
Anton BlombergInskolningej start
Hugo BlombergInskolningej start
Alice Eggöy MarkhesterInskolningej start
Sixten FlordalInskolningej start
Svante FlordalInskolningej start
Elias IsakssonInskolningej start
Somay LindbomInskolningej start
Eskil NordströmInskolningej start
Leon SundestenInskolningej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser