Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Orintos vårtävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Orintos vårtävling
Arrangörsorganisation: OK Orinto
Datum: lördag 4 maj 2019

D21

4 140 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MagnussonSävedalens AIK37:058:57
2Karin ThernOK Skogshjortarna40:07+3:029:41
3Elsa JanssonJärla Orientering41:54+4:4910:07
4Emmi JokelaIFK Göteborg Orientering43:32+6:2710:30
5Åsa HellquistIFK Göteborg Orientering43:33+6:2810:31
6Pernilla NilssonSävedalens AIK45:10+8:0510:54
7Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK45:56+8:5111:05
8Sara BengtssonSävedalens AIK46:08+9:0311:08
9Elvira BjörklundTrollhättans SOK46:24+9:1911:12
10Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK47:12+10:0711:24
11Anna NiklassonGöteborg-Majorna OK47:13+10:0811:24
12Lovisa NilssonSävedalens AIK47:59+10:5411:35
13Ida HördegårdhIFK Göteborg Orientering48:48+11:4311:47
14Frida NeroGöteborg-Majorna OK49:52+12:4712:02
15Emma AnderssonSävedalens AIK50:58+13:5312:18
16Sofia LarssonHestra IF51:59+14:5412:33
17Amanda ClaessonSävedalens AIK52:42+15:3712:43
18Lovisa LemanGöteborgs SK52:57+15:5212:47
19Anna BrodinSävedalens AIK53:48+16:4312:59
20Alice AronengHestra IF55:00+17:5513:17
21Emelie UnossonBredareds IF55:28+18:2313:23
22Laila B HöglundFK Herkules56:01+18:5613:31
23Sofia EbermarkSävedalens AIK56:46+19:4113:42
24Emma KindbomIF Hagen1:01:41+24:3614:53
25Carolina RåbergOK Landehof1:04:26+27:2115:33
Johanna SundströmHestra IFutgått

H21

4 940 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK36:517:27
2Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK37:18+0:277:33
3Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK37:34+0:437:36
3Anders HedbergGöteborg-Majorna OK37:34+0:437:36
5Markus HederskogIK Hakarpspojkarna37:55+1:047:40
5Otto StuhlhoferOK Landehof37:55+1:047:40
7Tobias NobornIFK Göteborg Orientering38:01+1:107:41
8Erik Ivarsson SandbergOK Denseln39:13+2:227:56
9Albin AnderssonMarkbygdens OK39:38+2:478:01
9Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering39:38+2:478:01
11Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK40:26+3:358:11
12Kevin StåhlGöteborg-Majorna OK41:33+4:428:24
13Viktor WassénHalden SK42:49+5:588:40
14Kristjan LaasOK Skogshjortarna43:26+6:358:47
15Fredrik WeihardSävedalens AIK43:36+6:458:49
16Rickard StoltHestra IF44:30+7:399:00
17Anton KarlssonOK Kullingshof45:14+8:239:09
18Rasmus LarssonOK Alehof45:31+8:409:12
19Andreas HolmqvistHestra IF46:03+9:129:19
20Elias LjungqvistSävedalens AIK47:35+10:449:37
21Erik LindgrenSävedalens AIK48:56+12:059:54
22Rickard DjerfTibro OK49:10+12:199:57
23Fredrik NorellFrölunda OL49:11+12:209:57
24Lukas GustafssonIK Ymer51:55+15:0410:30
25Karl LarssonOK Skogshjortarna52:11+15:2010:33
26Fredrik SturessonOK Alehof53:01+16:1010:43
27Marcus KvarndalUlricehamns OK53:25+16:3410:48
28Simon WallmanOK Kullingshof1:18:26+41:3515:52
29Filip JohanssonKungälvs OK1:21:50+44:5916:33
30Filip LemanGöteborgs SK1:39:20+1:02:2920:06
Michal JirasekTSM Kralovehradeckoej godkänd
Jesper SjögrenHestra IFej godkänd
Gustav ÖstenssonOK Trananej godkänd
Fredrik NobornIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OKej start

D20

3 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia ElverlindOK Tranan1:04:0518:00
2Nikola ThynovaTSM Kralovehradecko1:16:21+12:1621:26
Tove JohanssonOK Alehofej godkänd
Natalie LarssonRyda SKej start

H20

4 140 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl HolmbergIF Hagen36:048:42
2Oscar David Broman JensenAllerød OK39:14+3:109:28
3Mikkel MeldgaardAllerød OK43:22+7:1810:28
4Theis MunktvedAllerød OK44:39+8:3510:47
5Mikkel Lau PetersenAllerød OK45:10+9:0610:54
6Emil Olander LorenzAllerød OK46:25+10:2111:12
7Hans Grønborg NielsenAllerød OK47:12+11:0811:24
8Hampus NyströmIF Hagen47:23+11:1911:26
9Lasse August HelwegAllerød OK50:03+13:5912:05
10Jonas LauriFK Herkules55:50+19:4613:29
11Valdemar MaragerAllerød OK1:11:24+35:2017:14
Lasse Fugmann ThamdrupAllerød OKej godkänd
Axel BlomFrölunda OLej start

D18

3 560 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roza VejrazkovaTSM Kralovehradecko39:1311:00
2Tereza KosovaTSM Kralovehradecko40:37+1:2411:24
3Ellika GrothKungälvs OK42:38+3:2511:58
4Petra HoleckovaTSM Kralovehradecko42:55+3:4212:03
5Veronika SklibovaTSM Kralovehradecko43:23+4:1012:11
6Tereza ChrástováTSM Kralovehradecko46:02+6:4912:55
7Emely WeihartHestra IF46:43+7:3013:07
8Nora AronengHestra IF47:22+8:0913:18
9Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK47:36+8:2313:22
10Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK48:12+8:5913:32
11Tilda MelkstamLerums SOK52:13+13:0014:40
12Adela VandasovaTSM Kralovehradecko52:18+13:0514:41
13Tova LarssonLerums SOK54:24+15:1115:16
14Barbora MatejkovaTSM Kralovehradecko55:14+16:0115:30
15Erica BogrenIF Hagen1:03:22+24:0917:47
16Elin JohanssonGudhems IF1:13:29+34:1620:38

H18

4 010 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vít ŠtefanTSM Kralovehradecko36:499:10
2Ondrej MetelkaTSM Kralovehradecko37:03+0:149:14
3Jan RuckerTSM Kralovehradecko42:28+5:3910:35
4Jonas GottsteinTSM Kralovehradecko42:44+5:5510:39
5Tomas ZalabaTSM Kralovehradecko43:15+6:2610:47
6Lukáš LinkTSM Kralovehradecko43:55+7:0610:57
7Erik JohanssonOK Alehof59:18+22:2914:47
8Gustav HarrysonOK Skogshjortarna1:12:06+35:1717:58
9Marcus RagnarssonMarkbygdens OK1:13:15+36:2618:16
10Wilmer LindblomKungälvs OK1:13:42+36:5318:22
11Zebastian ArfwedsonFrölunda OL1:18:23+41:3419:32
12David NeroNässjö OK1:20:53+44:0420:10
13Johan SandingOK Skogshjortarna2:05:17+1:28:2831:14
14Daniel AnderssonFjärås AIK2:40:02+2:03:1339:54
Hugo JohanssonOK Refteleej start

D16

3 400 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna KarlovaTSM Kralovehradecko33:019:42
2Sabina AumoKungälvs OK34:25+1:2410:07
3Adela RandakovaTSM Kralovehradecko44:10+11:0912:59
4Martina ThynovaTSM Kralovehradecko44:56+11:5513:12
5Elina ReinholdssonOK Alehof45:44+12:4313:27
6Ida BengtssonOK Alehof47:40+14:3914:01
7Moa SkoogIF Hagen47:45+14:4414:02
8Alma AppelgrenTrollhättans SOK52:01+19:0015:17
9Malin KindbomIF Hagen52:12+19:1115:21
10Maja InghammarHestra IF52:48+19:4715:31
11Ema GottsteinovaTSM Kralovehradecko53:11+20:1015:38
12Hedda Kärner GroossAllerød OK53:31+20:3015:44
13Mirjam InemyrIstrums SK58:01+25:0017:03
14Sofia ElverlindOK Tranan59:04+26:0317:22
15Alicia BergkvistVästerbergslagens OL1:03:31+30:3018:40
16Matilda AspIFK Göteborg Orientering1:04:29+31:2818:57
17Elin AxelssonMullsjö SOK1:05:06+32:0519:08
18Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb1:09:23+36:2220:24
19Johanna FredrixonOK Skogshjortarna1:19:17+46:1623:19
20Frida MouchardIF Hallby SOK1:19:44+46:4323:27
21Stella BurénIK Ymer1:26:55+53:5425:33
22Astrid ErikssonUlricehamns OK1:26:56+53:5525:34 Ladda ner rutt i gpx-format
23Nelly De Groot BoersmaRydboholms SK1:28:23+55:2225:59
Matilda CederbergVänersborgs SKej godkänd
Ebba ThernOK Skogshjortarnaej godkänd
Johana ChvatilovaTSM Kralovehradeckoej godkänd
Matilda WallströmSävedalens AIKej godkänd
Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Linnea Solvang StaggTrollhättans SOKej godkänd
Hanna AlsiöIF Hagenej godkänd
Thilda SeldénIF Rigorej start

H16

3 650 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakub ChaloupskyTSM Kralovehradecko28:217:46
2Casper SkeppSävedalens AIK30:59+2:388:29
3Tobias JohanssonOK Löftan31:13+2:528:33
4Samuel BökeOK Skogshjortarna32:23+4:028:52
5Willy FjällborgStenungsunds OK34:30+6:099:27
6Elias NordbergGöteborg-Majorna OK35:07+6:469:37
7Anton CarlssonIF Hagen35:55+7:349:50
8Arvid SkeppSävedalens AIK36:16+7:559:56
9Ludvig HedströmOK Skogshjortarna36:21+8:009:57
10Anton KastrupSävedalens AIK36:46+8:2510:04
11Melker ÅkessonOK Landehof36:55+8:3410:06
12Simon KolarTSM Kralovehradecko39:33+11:1210:50
13Simon BååthSävedalens AIK39:45+11:2410:53
14Victor BeischerIK Uven40:22+12:0111:03
15Alfred HallqvistUlricehamns OK40:48+12:2711:10
16Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK41:26+13:0511:21
17Edvin HenryssonTibro OK42:14+13:5311:34
18Albin NyqvistOK Landehof44:44+16:2312:15
19Filip IngemarssonHestra IF46:49+18:2812:49
20Alfred JohanssonOK Alehof48:37+20:1613:19
21Erik GullbrandIF Hagen49:01+20:4013:25
22Joel HolmbergUlricehamns OK49:46+21:2513:38
23Liam JohanssonIF Hagen50:51+22:3013:55
24Adam SkoglundUlricehamns OK51:31+23:1014:06
25David AlménVänersborgs SK51:42+23:2114:09
26Hannes EssungerSjövalla FK52:11+23:5014:17
27William RönnborgIK Uven52:20+23:5914:20
28Tomas DohnalekTSM Kralovehradecko53:28+25:0714:38
29Lukas GrothKungälvs OK54:35+26:1414:57
30Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb54:39+26:1814:58
31Karl GranforsOK Landehof55:50+27:2915:17
32Albin GenbergUlricehamns OK1:02:14+33:5317:03
33Anton BlomqvistMarkbygdens OK1:02:46+34:2517:11
34Jakob AspIFK Göteborg Orientering1:07:28+39:0718:29
35Joel RingströmOK Landehof1:12:38+44:1719:53
36Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:18:08+49:4721:24
37Kalle InemyrIstrums SK1:45:34+1:17:1328:55
38Hampus ElmquistBredareds IF1:47:49+1:19:2829:32
Gustav LidmanTibro OKej godkänd
Gunnar FovaeusSävedalens AIKej godkänd
Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Alfred LeonTrollhättans SOKej godkänd
Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Alfred ErdeliusIF Rigorutgått
Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarnaej start

H16 Kort

3 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin RösehagVänersborgs SK54:3517:43
2Måns TranellHestra IF56:17+1:4218:16
3Simon LjungkvistOK Alehof1:11:10+16:3523:06
Carl StadigIK Gandvikej start

D14

3 090 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michaela MetelkovaTSM Kralovehradecko33:0610:42
2Stina ThernOK Skogshjortarna33:57+0:5110:59
3Wilma ReinholdssonOK Alehof34:12+1:0611:04
4Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering35:47+2:4111:34
5Lisa ÖstenssonOK Tranan38:37+5:3112:29
6Maja AxelssonLerums SOK40:11+7:0513:00
7Miranda WallströmSävedalens AIK41:16+8:1013:21
8Emma KarlssonOK Landehof44:31+11:2514:24
9Audrey HanssonFrölunda OL49:10+16:0415:54
10Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb52:02+18:5616:50
11Agnes JohanssonIF Hagen52:24+19:1816:57
12Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb52:45+19:3917:04
13Stina NalbinMullsjö SOK54:56+21:5017:46
14Elin BlomqvistMarkbygdens OK56:00+22:5418:07
15Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb56:05+22:5918:08
16Moa HolstenHestra IF56:34+23:2818:18
17Hanna NilssonHestra IF57:21+24:1518:33
18Signe KullanderSävedalens AIK59:59+26:5319:24
19Hannah LandergrenHestra IF1:03:45+30:3920:37
20Emilia ElverlindOK Tranan1:05:23+32:1721:09
21Klara EberlénOK Skogshjortarna1:05:48+32:4221:17
22Elsie HäggmarkMarkbygdens OK1:08:47+35:4122:15
23Maja TorseinFrölunda OL1:09:01+35:5522:20
24Alice TryggSävedalens AIK1:11:50+38:4423:14
25Karolina CeckovaTSM Kralovehradecko1:13:15+40:0923:42
26Alice WernklevIK Ymer1:20:49+47:4326:09
27Clara LövgärdOK Alehof1:21:21+48:1526:19
Linna NybergIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Helena ErikssonUlricehamns OKej godkänd
Klara NilssonHestra IFej godkänd
Julia BogeOK Alehofej godkänd
Nanna TorénHestra IFutgått
Sara BengtssonOK Alehofej start
Elsa SödervallIK Gandvikej start
Elsa MoqvistLerums SOKej start
Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarnaej start
Hanna WidegrenIK Gandvikej start

H14

3 080 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK27:398:58
2Albin SundströmHestra IF29:19+1:409:31
3Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK30:51+3:1210:00
4Johan ErikssonTrollhättans SOK31:21+3:4210:10
5Elias NyqvistOK Landehof33:30+5:5110:52
6Tom WeihartHestra IF33:46+6:0710:57
7Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb36:57+9:1811:59
8Edvin OckbornTrollhättans SOK38:17+10:3812:25
9Arvid HermanssonKungälvs OK39:41+12:0212:53
10Felix JohanssonOK Alehof40:06+12:2713:01
11Liam HogedalVänersborgs SK41:22+13:4313:25
12Oliver JohanssonBredareds IF43:31+15:5214:07
13Lukas ErdalenIFK Göteborg Orientering44:14+16:3514:21
13Simon WesthMullsjö SOK44:14+16:3514:21
15Noel BengtssonOK Skogshjortarna44:35+16:5614:28
16Lukas KlangUlricehamns OK45:23+17:4414:44
17Kasper VemdalMullsjö SOK45:57+18:1814:55
18Isak SkoglundUlricehamns OK47:34+19:5515:26
19Julius WiklundFalköpings AIK OK48:11+20:3215:38
20Edvin LennartsonUlricehamns OK48:39+21:0015:47
21Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb49:12+21:3315:58
22Elias LauriFK Herkules52:34+24:5517:04
23Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb55:18+27:3917:57
24Martin EkFrölunda OL58:07+30:2818:52
25Otto LarssonOK Tranan1:00:09+32:3019:31
26Albin BoellIFK Göteborg Orientering1:09:11+41:3222:27
27Adam GranhageSjövalla FK1:12:36+44:5723:34
28Adam NeroNässjö OK1:25:50+58:1127:52
29Erik GustafssonDegerfors OK1:26:12+58:3327:59
30Albin ElmquistBredareds IF2:03:40+1:36:0140:09
Emil LindbladSävedalens AIKej godkänd
Edvin AlexanderssonIF Rigorej godkänd
Eskil LeonTrollhättans SOKej godkänd
Emil SeldénIF Rigorej start
Erik SlättOK Alehofej start
Olle KullmanOK Alehofej start

D14 Kort

2 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde StridOK Landehof44:0018:43

H14 Kort

2 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Samuel RingströmOK Landehofej godkänd

D12

2 350 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma WesthMullsjö SOK22:479:41
2Anezka NetukovaTSM Kralovehradecko26:21+3:3411:12
3Emilia MellegårdLidköpings VSK31:15+8:2813:17
4Elin AxelssonLerums SOK32:06+9:1913:39
5Jennie LidénOK Landehof32:54+10:0714:00
6Signe KullmanOK Alehof34:15+11:2814:34
7Wilma RosénGöteborg-Majorna OK36:25+13:3815:29
8Elin NobornIFK Göteborg Orientering36:27+13:4015:30
9Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna38:26+15:3916:21
10Ebba EberlénOK Skogshjortarna38:59+16:1216:35
11Nikki WeihartHestra IF39:25+16:3816:46
12Agnes BogeOK Alehof39:41+16:5416:53
13Wilma PalmqvistOK Tranan39:48+17:0116:56
14Vera HöglundSjövalla FK40:12+17:2517:06
15Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering40:23+17:3617:11
16Elsa ArvidssonSjövalla FK41:20+18:3317:35
17Moa VemdalMullsjö SOK44:53+22:0619:05
18Alice LarssonBredareds IF46:00+23:1319:34
19Selma PerssonFK Herkules47:52+25:0520:22
20Signe NygårdOK Skogshjortarna48:11+25:2420:30
21Ebba GranhageSjövalla FK51:16+28:2921:48
22Emma WisslerFK Herkules55:14+32:2723:30
23Frida SkoglundUlricehamns OK56:40+33:5324:06
24Nelly GrothKungälvs OK57:39+34:5224:31
25Elin KarlssonOK Landehof1:01:19+38:3226:05
26Elsa IngemarssonHestra IF1:23:49+1:01:0235:40
27Agnes WåkeråsRydboholms SK1:29:46+1:06:5938:11
Ebba LövgärdOK Alehofej godkänd
Elin LidénOK Landehofej godkänd

H12

2 350 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar IngelsboOK Tranan18:407:56
2Emil SkeppSävedalens AIK20:01+1:218:31
3Noah HedenblomSjövalla FK22:14+3:349:27
4Gustav AspIFK Göteborg Orientering22:33+3:539:35
5Filip ValentinGöteborg-Majorna OK23:58+5:1810:11
6Viktor HedströmOK Skogshjortarna27:57+9:1711:53
7Bruno FovaeusSävedalens AIK28:34+9:5412:09
8Melker SundströmHestra IF29:17+10:3712:27
9Calle WärnOK Skogshjortarna29:22+10:4212:29
10Albin SchröderOK Skogshjortarna30:16+11:3612:52
11Jarvis HanssonFrölunda OL30:33+11:5313:00
12Edvin SonedahlOK Landehof32:11+13:3113:41
13Gustav RexOK Landehof32:30+13:5013:49
14Gabriel HogedalVänersborgs SK33:01+14:2114:02
15Linus WeihardSävedalens AIK33:16+14:3614:09
16Emil WalleniusFrölunda OL33:47+15:0714:22
17Lukas RandåkerSjövalla FK34:00+15:2014:28
18Gustav StåhlSävedalens AIK35:38+16:5815:09
19Teo PalmérUlricehamns OK40:22+21:4217:10
20Malte LjungkvistOK Alehof41:15+22:3517:33
21Alvar AlexanderssonIF Rigor42:58+24:1818:17
22Albert EdgrenSjövalla FK44:32+25:5218:57
23Theo LarssonOK Tranan52:22+33:4222:17
24Theander HulthénMölndal Outdoor IF52:34+33:5422:22
25Linus ClaessonUlricehamns OK1:03:12+44:3226:53
26Otto BondesonIK Uven1:04:02+45:2227:14
27Anton KarlssonUlricehamns OK1:13:32+54:5231:17
Samuel JakobssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Jacob HolmbergUlricehamns OKej godkänd
Elias BengtssonOK Trananej godkänd
Axel SlättOK Alehofej start

H12 Kort

2 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils LydmarkSjövalla FK1:09:2832:09

D10

2 160 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering21:319:57
2Linnéa RexOK Landehof24:10+2:3911:11
3Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb30:40+9:0914:11
4Moa WallströmSävedalens AIK32:00+10:2914:48
5Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering33:41+12:1015:35
6Molly GraadIF Rigor36:17+14:4616:47
7Emilia WängrothOK Skogshjortarna38:26+16:5517:47
8Lisa InghammarHestra IF44:03+22:3220:23
9Elsa PalmqvistOK Tranan48:42+27:1122:32
Minna KvarndalUlricehamns OKej godkänd
Ellen KarlssonOK Skogshjortarnaej start
Linnéa PerssonOK Orintoej start
Moa LindgrenSävedalens AIKej start

H10

2 160 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper RandåkerSjövalla FK23:2410:50
2Gustav KarlssonUlricehamns OK23:33+0:0910:54
3Theo RydénMullsjö SOK25:24+2:0011:45
4Hjalmar JohanssonOK Alehof26:34+3:1012:17
5Gustaf IngelsboOK Tranan28:17+4:5313:05
6Nils TholénOK Skogshjortarna28:50+5:2613:20
7Olle JohanssonIFK Göteborg Orientering29:18+5:5413:33
8Filip StåhlSävedalens AIK29:31+6:0713:39
9John HermanssonKungälvs OK32:03+8:3914:50
10Anton BäckLerums SOK33:00+9:3615:16
11Olle BlomqvistMarkbygdens OK33:54+10:3015:41
12Sven TholénOK Skogshjortarna36:20+12:5616:49
13Oscar WärnOK Skogshjortarna36:39+13:1516:58
14Johannes HolmbergUlricehamns OK39:00+15:3618:03
15Alvar HedenblomSjövalla FK42:59+19:3519:53
16Einar GranatMarkbygdens OK50:45+27:2123:29
Alvin IrhageIK Gandvikej godkänd
Melvin KallinOK Orintoej start

D35

3 560 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie SvalinVänersborgs SK43:2112:10
2Desiré RexOK Landehof47:41+4:2013:23
3Frida KjellbergIFK Göteborg Orientering48:04+4:4313:30
4Lena FlinkFjärås AIK54:10+10:4915:12
5Lisa GassnerUlricehamns OK1:02:36+19:1517:35
6Ulrika LindholmFjärås AIK1:03:46+20:2517:54
Maria PollMölndal Outdoor IFutgått
Johanna KarlssonUlricehamns OKej start

H35

4 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas Litzell IvarssonOK Skogshjortarna57:5914:27
2Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK1:03:49+5:5015:54
3Erik HulthénMölndal Outdoor IF1:03:54+5:5515:56
Andreas JohanssonIFK Göteborg Orienteringej start

D40

3 560 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra HanssonFrölunda OL46:5613:11
2Malin BruhnIF Rigor1:00:33+13:3717:00
3Maria HöglundSjövalla FK1:01:23+14:2717:14
4Linda HedenblomSjövalla FK1:04:53+17:5718:13
5Malin AnderssonUlricehamns OK1:06:24+19:2818:39
6Ann-Christine NilssonGällstadbygdens SOK1:12:25+25:2920:20
7Jenny JohanssonIFK Göteborg Orientering1:16:12+29:1621:24
8Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:16:52+29:5621:35
9Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb1:38:35+51:3927:41
Ingrid AlinderSjövalla FKej godkänd
Åsa HagnestålMarkbygdens OKej godkänd

H40

4 010 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian NielsenIFK Göteborg Orientering32:408:08
2Johan HördegårdhIFK Göteborg Orientering35:33+2:538:51
3Sven GranforsOK Landehof36:00+3:208:58
4Johan AxenborgGöteborg-Majorna OK37:25+4:459:19
5Daniel GrahnIFK Göteborg Orientering38:55+6:159:42
6Magnus BertilssonOK Skogshjortarna45:34+12:5411:21
7Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK47:05+14:2511:44
8Magnus GassnerUlricehamns OK49:22+16:4212:18
9Andréas ThernOK Skogshjortarna51:28+18:4812:50
10Brett WeihartHestra IF52:52+20:1213:11
11Peter WernklevIK Ymer54:34+21:5413:36
12Magnus AlinderSjövalla FK55:57+23:1713:57
13Johan ZettergrenGöteborg-Majorna OK56:14+23:3414:01
14Christian StiernstedtKungälvs OK57:12+24:3214:15
15Klas ÅströmMölndal Outdoor IF1:01:47+29:0715:24
16Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OK1:15:58+43:1818:56
Magnus WåkeråsRydboholms SKej godkänd
Henrik EricksonUlricehamns OKej godkänd
Mikael MellegårdLidköpings VSKej godkänd
Patrick EricsonMullsjö SOKej start
Johan LidénOK Landehofej start
Magnus SundmarkIK Gandvikej start
Tobias HöglundSjövalla FKej start

D45

3 110 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia JohanssonOK Landehof33:4710:51
2Jeannette AumoKungälvs OK37:02+3:1511:54
3Katrin SkeppSävedalens AIK38:49+5:0212:28
4Anna LövgärdOK Alehof39:35+5:4812:43
5Karin NobornIFK Göteborg Orientering39:51+6:0412:48
6Ellinor JohanssonOK Alehof44:17+10:3014:14
7Johanna HallqvistUlricehamns OK45:32+11:4514:38
8Pavlína ChaloupskáTSM Kralovehradecko46:19+12:3214:53
9Sofia ÖstenssonOK Tranan49:13+15:2615:49
10Anna-Karin SärénHestra IF50:17+16:3016:10
11Sofia KarlssonOK Landehof53:29+19:4217:11
12Yvonne WeihardSävedalens AIK54:44+20:5717:35
13Annika BengtssonOK Alehof56:27+22:4018:09
14Karolina MelkstamLerums SOK57:34+23:4718:30
15Sara LorénOK Landehof57:58+24:1118:38
16Lotta RosénGöteborg-Majorna OK58:08+24:2118:41
17Ulrika OdénFjärås AIK58:12+24:2518:42
18Karin AlthoffKungälvs OK1:03:25+29:3820:23
19Hana TeplaTSM Kralovehradecko1:03:43+29:5620:29
20Christina OlssonSkåneslättens OL1:06:52+33:0521:30
21Jessica De Groot BoersmaRydboholms SK1:13:05+39:1823:29
22Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK1:18:36+44:4925:16
Martina LindbergIK Ymerej godkänd
Åse SundinSjövalla FKej godkänd
Karin KullmanOK Alehofej godkänd
Marie-Louise LarssonLerums SOKej start

H45

3 790 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SundströmHestra IF33:478:54
2Michal JedlickaTSM Kralovehradecko34:23+0:369:04
3Erik TholénOK Skogshjortarna37:47+4:009:58
4Anders LundellGöteborg-Majorna OK38:52+5:0510:15
5Jens ArvidssonIF Rigor39:29+5:4210:25
6Björn GrothKungälvs OK39:32+5:4510:25
7Peter DellmingIFK Göteborg Orientering39:52+6:0510:31
8Ola SkeppSävedalens AIK40:15+6:2810:37
9Anders ArfwedsonFrölunda OL40:22+6:3510:39
10Erik AderstedtKungälvs OK40:29+6:4210:40
11Herman RosénGöteborg-Majorna OK42:07+8:2011:06
12Anders LövgärdOK Alehof43:33+9:4611:29
13Anders HellgrenFrölunda OL43:54+10:0711:34
14Peter AspIFK Göteborg Orientering44:33+10:4611:45
15Jan NetukaTSM Kralovehradecko44:46+10:5911:48
16Marcus HanssonFrölunda OL45:20+11:3311:57
17Fredrik BergIF Rigor45:27+11:4011:59
18William RexOK Landehof46:06+12:1912:09
19Johan EngebrattGöteborgs SK46:36+12:4912:17
20Emil ErdeliusIF Rigor46:37+12:5012:17
21Daniel OlssonDalsjöfors GoIF46:48+13:0112:20
22Thomas KarlssonOK Landehof49:00+15:1312:55
23Jussi AumoKungälvs OK51:05+17:1813:28
24Erik LauriFK Herkules52:21+18:3413:48
25Mathias FredrixonOK Skogshjortarna52:41+18:5413:54
26Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK53:04+19:1714:00
27Per HolmbergUlricehamns OK56:06+22:1914:48
28Martin TryggSävedalens AIK56:36+22:4914:56
29Sven BogeOK Alehof59:22+25:3515:39
30Ulf NyqvistOK Landehof1:02:15+28:2816:25
31Martin LidénOK Landehof1:02:23+28:3616:27
32Anders GenbergUlricehamns OK1:03:46+29:5916:49
33Henrik EssungerSjövalla FK1:08:49+35:0218:09
34Per CarlssonIF Hagen1:08:57+35:1018:11
35Johan HanssonOK Löftan1:11:32+37:4518:52
36Niklas GranhageSjövalla FK1:12:13+38:2619:03
37Pontus KastrupFK Herkules1:14:25+40:3819:38
38Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:20:13+46:2621:09
39Johan ElmquistBredareds IF1:34:06+1:00:1924:49
Per BaierTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Stefan GraadIF Rigorej godkänd
Viktor KolarTSM Kralovehradeckoutgått
Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubbej start
Peter TudénIK Hakarpspojkarnaej start
Magnus HedmanKungälvs OKej start
Martin BobergIF Rigorej start

D50

2 860 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ErikssonOK Landehof38:0213:17
2Lena CarlssonSävedalens AIK39:53+1:5113:56
3Suzy LarssonOK Skogshjortarna46:58+8:5616:25
4Helen CarlbomIFK Göteborg Orientering48:04+10:0216:48
5Ing-Marie AronengBredareds IF48:31+10:2916:57
6Marita HaglundBredareds IF51:31+13:2918:00
7Nina DjerfLerums SOK53:14+15:1218:36
8Katarina AlmehedFrölunda OL56:24+18:2219:43
9Helena StensötaFrölunda OL56:43+18:4119:49
10Agnetha Le ClaireFK Herkules56:46+18:4419:50
11Tuuli SaariFK Herkules57:11+19:0919:59
12Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK1:08:02+30:0023:47
13Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK1:20:43+42:4128:13
14Anna BeischerIK Uven1:27:41+49:3930:39
Karin JägrydSkåneslättens OLej godkänd
Ann ChihaniFK Herkulesej start
Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OKej start
Carola VeltmanOK Skogshjortarnaej start

H50

3 690 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg Orientering31:268:31
2Jan HildingHestra IF32:25+0:598:47
3Björn AnderssonBredaryds SOK34:31+3:059:21
4Niklas SkoogGöteborg-Majorna OK35:00+3:349:29
5Magnus JohanssonOK Löftan35:35+4:099:38
5Lars BjörkingOK Skogshjortarna35:35+4:099:38
7Odd WallumSävedalens AIK37:47+6:2110:14
8Anders AspMölndal Outdoor IF39:18+7:5210:39
9Mattias BååthSävedalens AIK39:32+8:0610:42
10Richard BlomFrölunda OL41:23+9:5711:12
11Ludek VandasTSM Kralovehradecko46:09+14:4312:30
12Per JohanssonOK Reftele49:06+17:4013:18
13Stefan SpetzUlricehamns OK50:22+18:5613:38
14Thomas LjungqvistTibro OK55:15+23:4914:58
15Thomas KullanderSävedalens AIK55:29+24:0315:02
16Kjell JohanssonIF Hagen1:00:03+28:3716:16
17Henrik ErdalenIFK Göteborg Orientering1:00:55+29:2916:30
18Peter TorgénIstrums SK1:02:52+31:2617:02
19Stefan L JohanssonKungälvs OK1:13:29+42:0319:54
20Joakim ÅkessonOK Landehof1:17:29+46:0320:59
21Fredrik MouchardIF Hallby SOK1:17:40+46:1421:02
22Graham KempGöteborg-Majorna OK1:24:07+52:4122:47
23Ulf KokinskyIFK Göteborg Orientering2:01:01+1:29:3532:47
Anders JohanssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Anders JägrydSkåneslättens OLej godkänd
Henrik MelkstamLerums SOKej godkänd
Martin SvenssonMarkbygdens OKej godkänd
Magnus StafstedtFrämmestads IKej start
Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OKej start
Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OLej start
Hans-Olof PerssonOK Alehofej start
Magnus SödervallIK Gandvikej start

D55

2 790 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie HögstrandMarkbygdens OK42:1115:07
2Annette Falck LarssonVänersborgs SK42:34+0:2315:15
3Ingrid JohanssonLaholms IF OK43:17+1:0615:30
4Ingrid KensbyOK Tyr44:38+2:2715:59
5Lena PeterssonOK Alehof47:01+4:5016:51
6Birgit HanssonHerrestads AIF47:57+5:4617:11
7Gunnel SvenssonOK Tranan49:07+6:5617:36
8Åsa NybergGöteborg-Majorna OK49:23+7:1217:42
9Marianne HanssonBredareds IF49:25+7:1417:42
10Helena LarssonHestra IF49:49+7:3817:51
11Lisa AnderssonUlricehamns OK51:37+9:2618:30
12Agneta SanderGöteborg-Majorna OK52:12+10:0118:42
13Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb57:57+15:4620:46
14Camilla RosénAnnebergs GIF59:24+17:1321:17
15Lena ThuressonRydboholms SK1:00:41+18:3021:45
16Christina LiljeqvistHestra IF1:26:20+44:0930:56
17Karin B. AnderssonIF Hagen1:56:35+1:14:2441:47

H55

3 600 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HolmbergIF Hagen38:0610:35
2Bengt NorrmanTrollhättans SOK39:00+0:5410:50
3Kjell EinarssonOK Skogshjortarna40:58+2:5211:22
4Lennart JosefssonRydboholms SK41:37+3:3111:33
5Jan Petter HansenGöteborg-Majorna OK42:52+4:4611:54
6Per SanderGöteborg-Majorna OK43:23+5:1712:03
7Per-Arne WahlgrenSjövalla FK43:48+5:4212:10
8Pär ClaessonSävedalens AIK44:45+6:3912:25
9Thomas AttforsSävedalens AIK45:04+6:5812:31
10Johan ByströmKFUK-KFUM Göteborg46:52+8:4613:01
11Ulf AlmehedFrölunda OL47:11+9:0513:06
12Stefan GustafssonOK Skogshjortarna47:42+9:3613:15
13Magnus KarlssonOK Landehof49:32+11:2613:45
14Klaes AxelssonMullsjö SOK49:57+11:5113:52
15Magnus JoelssonSOK 6851:26+13:2014:17
16Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK52:31+14:2514:35
17Lars G JohanssonIFK Göteborg Orientering54:54+16:4815:15
18Nils-Olof LarssonVänersborgs SK55:16+17:1015:21
19Christer MannfolkUlricehamns OK56:10+18:0415:36
20Magnus OhlssonSjövalla FK1:00:09+22:0316:42
21Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK1:00:50+22:4416:53
22Ulf HolstenHestra IF1:01:32+23:2617:05
23Göran StuhlhoferOK Landehof1:02:01+23:5517:13
24Johan FalkUlricehamns OK1:03:58+25:5217:46
25Mats KensbyOK Tyr1:04:58+26:5218:02
26Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:06:08+28:0218:22
27Leif HagmanIK Uven1:06:12+28:0618:23
28Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:13:52+35:4620:31
29Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK1:22:09+44:0322:49
30Börje PerssonOK Alehof1:26:33+48:2724:02
31Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen1:27:24+49:1824:16
32Jonas KarlssonMarkbygdens OK1:32:15+54:0925:37
33Hans VokseppOK Skogshjortarna1:35:15+57:0926:27
34Stig GustafssonIK Ymer1:42:05+1:03:5928:21
Tomas AnderssonVänersborgs SKej godkänd
Mikael JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Magnus PedersenOK Skogshjortarnautgått
Hans WedbergSjövalla FKutgått
Christer BorgGöteborg-Majorna OKutgått
Bosse HaglundBredareds IFej start
Magnus DahlOK Trananej start
Håkan WåhlanderFrölunda OLej start
Ulf WallinGöteborg-Majorna OKej start
Mats G AnderssonIFK Göteborg Orienteringej start
Magnus WideFrölunda OLej start

D60

2 450 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla LarssonBredareds IF38:1315:35
2Eva Rabe MagnussonIF Hagen40:33+2:2016:33
3Lena FromIK Stern42:08+3:5517:11
4Eva KarlssonUddevalla OK46:12+7:5918:51
5My EngströmIK Stern48:38+10:2519:51
6Lisa LarssonSjövalla FK51:48+13:3521:08
7Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK53:14+15:0121:43
8Kristina Roos LarssonBredareds IF54:01+15:4822:02
9Leila LjunggrenMarkbygdens OK55:41+17:2822:43
10Anne JohanssonOK Tranan56:01+17:4822:51
11Ingrid AnderssonIF Rigor1:19:54+41:4132:36
Marianne ThorssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Monika NilssonOK Alehofej godkänd
Jane McpheatFK Herkulesutgått

H60

3 390 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK35:1210:23
2Torbjörn LöfvingMullsjö SOK39:48+4:3611:44
3Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK43:00+7:4812:41
4Pierre KarlssonOK Alehof46:23+11:1113:40
5Magnus AnderssonUlricehamns OK46:52+11:4013:49
6Urban LarssonOK Gipen47:25+12:1313:59
7Hans GarmerGöteborg-Majorna OK48:01+12:4914:09
8Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb49:10+13:5814:30
9Tomas KarlssonOK Skogshjortarna50:14+15:0214:49
10Jan IvarssonOK Skogshjortarna51:36+16:2415:13
11Martin EickhoffSävedalens AIK54:56+19:4416:12
12Morgan TidemanJönköpings OK55:47+20:3516:27
13Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK59:52+24:4017:39
14Sven-Åke AnderssonIF Rigor59:55+24:4317:40
15Per GustafssonRyda SK1:02:11+26:5918:20
16Bernt AnderssonIF Rigor1:03:46+28:3418:48
17Jan RydénSjövalla FK1:04:37+29:2519:03
18Per-Olof LarssonHestra IF1:09:12+34:0020:24
19Ulf SundinGöteborg-Majorna OK1:11:46+36:3421:10
20Per-Martin JohanssonIF Rigor1:12:47+37:3521:28
21Jan SveideFrölunda OL1:13:05+37:5321:33
22Jan FromIK Stern1:16:12+41:0022:28
Lars LarssonSjövalla FKej godkänd
Clas BörjessonIK Uvenej godkänd
Torsten BacktemanLerums SOKej start
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OKej start

D65

2 470 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK31:1412:38
2Solveig HedenblomSjövalla FK41:29+10:1516:47
3Inger LindholmFjärås AIK43:16+12:0217:31
4Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK45:20+14:0618:21
5Karin AxelssonIK Uven46:18+15:0418:44
6Britt-Marie LarssonSOK 6846:56+15:4219:00
7Titti BergendahlOK Måsen47:38+16:2419:17
8Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb51:12+19:5820:43
9Inga-Lill AnderssonSelånger SOK56:16+25:0222:46
10Marion HallstenUddevalla OK59:01+27:4723:53
11Eva BlomströmIK Stern1:33:41+1:02:2737:55
Margareta JohanssonHalmstad OKej godkänd
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullaredej start

H65

3 110 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AlbinssonBredaryds SOK31:4610:12
2Kjell NeroNässjö OK37:22+5:3612:00
3Per FredrikssonOK Skogshjortarna38:27+6:4112:21
4Lars HogedalVänersborgs SK40:24+8:3812:59
5Lennart HålsjöOK Skogshjortarna41:12+9:2613:14
6Lars GrehnMullsjö SOK41:31+9:4513:20
7Uno MagnussonIF Hagen42:51+11:0513:46
8Hans EkbergTrollhättans SOK44:27+12:4114:17
9Stefan MillegårdSävedalens AIK44:46+13:0014:23
10Mats AnderssonSelånger SOK44:53+13:0714:25
11Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb45:35+13:4914:39
12Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK47:01+15:1515:07
13Hans KarlssonIFK Göteborg Orientering47:40+15:5415:19
14Mats EricssonOK Skogshjortarna48:51+17:0515:42
15Björn PetterssonUlricehamns OK51:14+19:2816:28
16Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb51:25+19:3916:31
17Sten BlomströmIK Stern52:19+20:3316:49
18Håkan AnderssonMarkbygdens OK58:57+27:1118:57
19Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK1:16:26+44:4024:34
20Jan AnderssonFjärås AIK2:15:05+1:43:1943:26
Ulf PetersonKungälvs OKej start
Lars EkbergTrollhättans SOKej start
Björn-Olof ValdemarssonOK Nackheej start

D70

2 470 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evy GabrieliiBredareds IF46:2218:46
2Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK47:38+1:1619:17
3Eva AlsinIK Ymer49:57+3:3520:13
4Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL51:43+5:2120:56
5Eva HöijeOK Skogsstjärnan1:00:01+13:3924:17
6Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:01:01+14:3924:42
7Rosa JohanssonIK Uven1:01:09+14:4724:45
8Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:05:43+19:2126:36
9Linnea ClaessonRydboholms SK1:06:01+19:3926:43
10Lotta BörjessonSävedalens AIK1:23:08+36:4633:39
Ingrid CullbrandIK Sternej godkänd
Ingrid Rex WallströmOK Landehofej godkänd
Lena BarkestamIK Hakarpspojkarnaej start

H70

2 860 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune LarssonOK Skogshjortarna35:5412:33
2Rune SandbergUddevalla OK42:37+6:4314:54
3Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK47:18+11:2416:32
4Benny IvarssonFjärås AIK47:54+12:0016:44
5Roland BomanUlricehamns OK48:54+13:0017:05
6Rune EliassonFalkenbergs OK53:28+17:3418:41
7Johnny KarlssonUddevalla OK55:03+19:0919:14
8Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb1:00:44+24:5021:14
9Kjell JeppsonIF Rigor1:03:23+27:2922:09
10Gert OlssonSkåneslättens OL1:03:55+28:0122:20
11Lars ÖsterbergSävedalens AIK1:05:43+29:4922:58
12Lennart AlmströmIK Stern1:09:49+33:5524:24
13Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb1:11:17+35:2324:55
14Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:12:49+36:5525:27
15Kurt JohanssonSvenljunga OK1:25:43+49:4929:58
Lennart AnderssonGöteborgs SKej godkänd
Leif LöfTrollhättans SOKej godkänd
Håkan WinnbergIK Trenne Ullaredej godkänd
Kent JogelandIK Ymerej godkänd
Sören SvenssonSjövalla FKej godkänd
Gösta ClaessonRydboholms SKej godkänd
Bertil HermanssonStenungsunds OKej godkänd
Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OLutgått
Björn AhlnérGöteborg-Majorna OKutgått

D75

1 780 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mariann KjellbergBredareds IF32:3418:17
2Gunnel SvenssonIK Ymer35:11+2:3719:45
3Britt RangertIK Ymer38:13+5:3921:28
4Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK38:49+6:1521:48
5Kerstin ErnvidUlricehamns OK40:06+7:3222:31
6Gun LarssonOK Lindéna42:27+9:5323:50
7Inga PerssonOK Skogshjortarna52:13+19:3929:20
8Elvy BörjessonOK Alehof53:59+21:2530:19
9Inger BylanderSvenljunga OK57:36+25:0232:21
10Barbro JohanssonSjövalla FK1:09:17+36:4338:55
11Ingrid HermanssonIK Ymer1:20:09+47:3545:01
Ingrid ÅhlundSvenljunga OKutgått

H75

2 790 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna40:3114:31
2Sören AnderssonIK Dran42:14+1:4315:08
3Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna42:33+2:0215:15
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna44:01+3:3015:46
5Lars JohanssonOK Skogshjortarna46:16+5:4516:34
6Gösta LindqvistOK Löftan50:58+10:2718:16
7Lennart HöijeOK Skogsstjärnan55:44+15:1319:58
8Bengt-Åke SvenssonIK Ymer56:14+15:4320:09
9Magne HagströmFrölunda OL58:05+17:3420:49
10Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK59:43+19:1221:24
11Sven Erik SjöholmMullsjö SOK1:10:58+30:2725:26
12Ivan ErnvidUlricehamns OK1:11:57+31:2625:47
13Leif BjörkmanIK Ymer1:14:58+34:2726:52
14Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK1:20:02+39:3128:41
15Kjell JohanssonDalsjöfors GoIF1:30:09+49:3832:18
16Christer WestbergIFK Göteborg Orientering1:38:57+58:2635:27
Karl-Axel JohanssonIK Uvenej godkänd
Sune MentorGöteborg-Majorna OKej godkänd
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOKej godkänd
Kenneth RosénGöteborg-Majorna OKej godkänd
Bert LuvöFK Herkulesej start

D80

1 780 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK40:1422:36
2Eivor Steen-OlssonKungälvs OK47:27+7:1326:39
3Marianne GrahnGöteborgs SK52:45+12:3129:38
4Vivi-Anne BylundRydboholms SK1:06:50+26:3637:32
Gunnel BörjessonIK Uvenej godkänd
Barbro VallinKungälvs OKej godkänd
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarnaej start
Bernice AntonssonFK Friskus-Varbergej start

H80

2 450 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland BrandshageSävedalens AIK44:4018:13
2Rune AhlanderJönköpings OK47:48+3:0819:30
3Bernt LarssonOK Lindéna1:04:35+19:5526:21
4Kurt RydinOK Tranan1:05:06+20:2626:34
5Mats BirgerssonForserums SOK1:14:45+30:0530:30
6Gösta GrahnGöteborgs SK1:19:30+34:5032:26
7Nils-Eric TofteredIF Rigor1:26:46+42:0635:24
8Sten HjelmOK Tranan1:34:16+49:3638:28
Eive JerkstrandTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Per LarssonJönköpings OKej godkänd
Ragnar BewertOK Landehofej godkänd
Gunnar BylundRydboholms SKej start
Göran OlofssonFjärås AIKej start

H85

1 780 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henrik HallbergIK Uven42:1223:42
2Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:10:36+28:2439:39
3Lasse OlssonIK Trenne Ullared1:16:22+34:1042:54

Inskolning

1 690 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Måns AlinOK Skogshjortarnafullföljt
Veronica AnderssonFjärås AIKfullföljt
Anton HedlundHestra IFfullföljt
Gillbert IrhageIK Gandvikfullföljt
Ruben IrhageIK Gandvikfullföljt
Clara JakobssonOK Skogshjortarnafullföljt
Emil JohansonIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Maja KosavaienHestra IFfullföljt
Charli LundinOK Orintofullföljt
Jesper NethGöteborgs SKfullföljt
Joel RåbergOK Landehoffullföljt
Hanna SjööKlubblösfullföljt
Sixten SundbäckSävedalens AIKfullföljt
Eric UnemanOK Alehoffullföljt
Henry WemmeusBredareds IFfullföljt
Selma WåkeråsRydboholms SKfullföljt
Klara GassnerUlricehamns OKej start
Hugo KristianssonKlubblösej start

U1

1 680 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle LaasOK Skogshjortarna17:4310:32
2Viggo Kjellberg NielsenIFK Göteborg Orientering20:57+3:1412:28
3Milliam BerggrenOK Skogshjortarna21:06+3:2312:33
4Ebba ÅbergHestra IF21:17+3:3412:40
5Filip BengtssonOK Tranan22:48+5:0513:34
6Anton LindellOK Alehof22:58+5:1513:40
7Ella RosenGöteborg-Majorna OK23:01+5:1813:42
8Jonathan RexOK Landehof23:30+5:4713:59
9Alva KullmanOK Alehof24:03+6:2014:18
10Lukas HollanderGällstadbygdens SOK26:04+8:2115:30
11Axel GustafssonDegerfors OK29:35+11:5217:36
12Vera ArvidssonSjövalla FK29:42+11:5917:40
13Gustav AgnvallIK Uven30:32+12:4918:10
14Adelia BurvallOK Orinto31:34+13:5118:47
15Greta EngebrattGöteborgs SK31:56+14:1319:00
16Sally PilbladIFK Göteborg Orientering32:00+14:1719:02
17Kajsa EvaldssonSjövalla FK32:21+14:3819:15
18Hilma AxelssonGöteborg-Majorna OK33:35+15:5219:59
19Felix LarssonOK Tranan34:51+17:0820:44
20Emil InghammarHestra IF34:53+17:1020:45
21Evelina SvalinOK Alehof35:56+18:1321:23
22Meya FlinkOK Orinto37:01+19:1822:02
23Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb37:29+19:4622:18
24Judith GranatMarkbygdens OK37:57+20:1422:35
25Erik LidénOK Landehof44:14+26:3126:19
26Tilda BäckLerums SOK45:55+28:1227:19
27Mio KvarndalUlricehamns OK49:02+31:1929:11
Ebba BogeOK Alehofej godkänd
Milton BerggrenOK Skogshjortarnaej godkänd
Ville GassnerUlricehamns OKej start

U2

2 480 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Meja StridOK Landehof30:5212:26
2Felix WeihardSävedalens AIK33:47+2:5513:37
3Elias SvalinOK Alehof34:28+3:3613:53
4Alexander LindellOK Alehof38:53+8:0115:40
5Axel PerssonFK Herkules39:28+8:3615:54
6Felix AumoKungälvs OK40:03+9:1116:08
7Alfred MartinssonMarkbygdens OK41:41+10:4916:48
8Linus HolanderGällstadbygdens SOK42:11+11:1917:00
9Ture SundbäckSävedalens AIK45:11+14:1918:13
10Isabella StiernstedtKungälvs OK46:42+15:5018:49
11Oliver StiernstedtKungälvs OK46:48+15:5618:52
12Liv JakobssonOK Skogshjortarna47:54+17:0219:18
13Jonna Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK51:06+20:1420:36
14Alva MellegårdLidköpings VSK51:07+20:1520:36
15Noel KjellbergerIFK Göteborg Orientering53:36+22:4421:36
16Elis BergOK Skogshjortarna54:23+23:3121:55
17Elmer KarleOK Skogshjortarna54:26+23:3421:56
18Mira BeniaminssonIK Ymer55:49+24:5722:30
18Ester BeniaminssonIK Ymer55:49+24:5722:30
20Emma LindströmTolered-Utby Ol-klubb57:41+26:4923:15
20Ingrid BirkestadOK Orinto57:41+26:4923:15
22Nils BirkestadOK Orinto57:42+26:5023:15
23Selma BirkestadOK Orinto58:00+27:0823:23
24Kasper AhlinOK Skogshjortarna1:00:19+29:2724:19
25Leonel StåhlgrenOK Skogshjortarna1:00:20+29:2824:19
26Kerstin JohanssonOK Skogshjortarna1:03:03+32:1125:25
27Viktor SakrissonOK Alehof1:04:00+33:0825:48
28August PalmOK Orinto1:10:38+39:4628:28
29Filip LindOK Orinto1:11:49+40:5728:57
30Simon LindOK Orinto1:12:06+41:1429:04
31Axel LydmarkSjövalla FK1:12:43+41:5129:19
32Alvi BerthagKlubblös1:22:14+51:2233:09
33Linnea WemmeusBredareds IF1:31:46+1:00:5437:00
34Agnes JohanssonBredareds IF1:31:52+1:01:0037:02
Noel BerthagKlubblösej godkänd
Julius Hellqvist JakobssonOK Orintoej godkänd
Eskil NygårdOK Skogshjortarnautgått
Hanna LarssonOK Gipenej start
Tuva SundmarkIK Gandvikej start

Öppen 1

2 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emanuel JambrénOK Räven1:01:2524:45
2Signe LyckelidBorås GIF1:07:00+5:3527:00
3Annica HolstenHestra IF1:14:53+13:2830:11
4Kwan JohanssonBredareds IF1:22:15+20:5033:09

Öppen 3

2 780 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin InghammarHestra IF37:3413:30
2Linda RydénMullsjö SOK39:53+2:1914:20
3Anna HögbergOK Tranan40:05+2:3114:25
4Rebecka BengtssonOK Tranan40:11+2:3714:27
5Lennart BjufströmSOK 6841:31+3:5714:56
6Eva SundbäckSävedalens AIK42:21+4:4715:14
7Lisa ErikssonLidköpings VSK46:38+9:0416:46
8Signe AxelssonGöteborg-Majorna OK48:43+11:0917:31
9Robin HildingHestra IF49:12+11:3817:41
10Sussana WernklevIK Ymer54:46+17:1219:42
11Kristina TellqvistIK Dran56:04+18:3020:10
12Sofia EkblomOK Skogshjortarna1:00:17+22:4321:41
13Maja NygårdOK Skogshjortarna1:00:22+22:4821:42
14Ulla BjörkmanIK Ymer1:01:37+24:0322:09
15Reijo MukkalaHalmstad OK1:05:26+27:5223:32
16Martin GranatMarkbygdens OK1:06:22+28:4823:52
17Jakob RingströmOK Landehof1:06:44+29:1024:00
18Agne ÖstenssonSävedalens AIK1:06:50+29:1624:02
19Elisabeth GranhageSjövalla FK1:07:36+30:0224:18
20Viktor HolanderGällstadbygdens SOK1:08:43+31:0924:43
21Johanna HulthénMölndal Outdoor IF1:12:11+34:3725:57
22Marie IrhageIK Gandvik1:17:04+39:3027:43
23Jennie LyckelidBorås GIF1:20:18+42:4428:53
24Alva JunkellFK Herkules1:21:09+43:3529:11
25Lars JohanssonBredareds IF1:34:24+56:5033:57
26Alma GullbrandIF Hagen1:36:47+59:1334:48
27Maja JohanssonGudhems IF1:48:28+1:10:5439:01
28Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK1:51:26+1:13:5240:05
Maria VallinOK Skogshjortarnaej godkänd
Stina KjellbergKlubblösej godkänd
Ann NybergIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Lis ErikssonUlricehamns OKej godkänd
Maria NethGöteborgs SKej godkänd
Katrine BuskheKlubblösej godkänd
Josef BuskheKlubblösej godkänd
Stig WallermanBorås GIFutgått

Öppen 5

3 350 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hedvig Engström JakobssonOK Skogshjortarna45:1113:29
2Jenny TörnblomTolered-Utby Ol-klubb45:58+0:4713:43
3Karl-Johan LennartssonUlricehamns OK46:22+1:1113:50
4Carin MagnussonKlubblös47:15+2:0414:06
5Patrik WisslerFK Herkules47:25+2:1414:09
6Johanna WillstrandBurseryds IF49:05+3:5414:39
7Maria LarssonDegerfors OK51:24+6:1315:20
8Carl-Johan StåhlSävedalens AIK55:01+9:5016:25
9Axel Ström EckerlidSävedalens AIK55:28+10:1716:33
10Urban BjufströmSOK 6855:43+10:3216:37
11Mathias SundbäckSävedalens AIK58:01+12:5017:19
12Marika ElverlindOK Tranan58:08+12:5717:21
13Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna58:48+13:3717:33
14Robert BurénIK Ymer58:55+13:4417:35
15Daniel HolmdellKlubblös59:12+14:0117:40
16Elin HerrmannFalköpings AIK OK59:29+14:1817:45
17Frida OdénFjärås AIK1:02:50+17:3918:45
18Adam OdénFjärås AIK1:02:58+17:4718:47
19Andreas MartinssonMarkbygdens OK1:03:15+18:0418:52
20Jonas JohanssonIK Stern1:04:04+18:5319:07
21Kristofer AlinOK Skogshjortarna1:05:50+20:3919:39
22Lisa ErikssonOK Landehof1:06:32+21:2119:51
23Linda DanielssonLerums SOK1:06:58+21:4719:59
24Nils LianderKlubblös1:08:53+23:4220:33
25Jonas LianderKlubblös1:08:59+23:4820:35
26Karin NalbinMullsjö SOK1:09:28+24:1720:44
27Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:09:55+24:4420:52
28Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:09:58+24:4720:53
29Filip LyckelidBorås GIF1:11:51+26:4021:26
30Lena Carlsson TellIF Hagen1:13:15+28:0421:51
31Emma RingströmOK Landehof1:15:09+29:5822:25
32Sune WikströmKlubblös1:16:05+30:5422:42
33Renita PåsseIF Hagen1:17:09+31:5823:01
34Jonas LarssonDegerfors OK1:18:21+33:1023:23
35Glenn LundbergOK Skogshjortarna1:18:38+33:2723:28
36Natalie AhlvikRydboholms SK1:18:43+33:3223:29
37Nina KastrupFK Herkules1:20:54+35:4324:08
38Rakel MartinssonMarkbygdens OK1:21:15+36:0424:15
39Ronny RagnarssonMarkbygdens OK1:21:22+36:1124:17
40Elin JambrénOK Räven1:23:17+38:0624:51
41Ing-Britt GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb1:26:15+41:0425:44 Ladda ner rutt i gpx-format
42Jan LarssonFrämmestads IK1:29:48+44:3726:48
43Marianne GustavssonHestra IF1:30:35+45:2427:02
44Matilda TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:31:03+45:5227:10
45Jakob ArvidssonSjövalla FK1:31:25+46:1427:17
46Stephanie BaidaUlricehamns OK1:33:25+48:1427:53
47Sara StiernstedtKungälvs OK1:45:49+1:00:3831:35
48Sara LydmarkSjövalla FK1:45:54+1:00:4331:36
49Hannes GöökSjövalla FK1:52:12+1:07:0133:29
50Pernilla ElmquistBredareds IF2:00:57+1:15:4636:06
51Hanna HasselKlubblös2:21:35+1:36:2442:15
Inger GuståsLinköpings OKej godkänd
Juho NiiniskrpejKlubblösej godkänd
Stanley TaivulaKlubblösej godkänd
Pia JohansonIK Sternej godkänd
Åsa LarsenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Sara PeterssonHestra IFej godkänd
Terese LarssonOK Trananej godkänd
Kerstin LindbladSävedalens AIKej godkänd
Lise-lotte RybergFK Herkulesutgått
Mattisa LykelidBorås GIFutgått
Anna LuhrmanKlubblösutgått
Marie-Louise StridhHestra IFej start

Öppen 7

3 150 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola WillstrandKlubblös30:599:50
2Oscar SvalinOK Alehof32:51+1:5210:25
3Niclas AnderssonMarkbygdens OK33:54+2:5510:45
4Albin ÖstlingOK Skogshjortarna38:25+7:2612:11
5Patrik FalkGöteborg-Majorna OK39:10+8:1112:26
6Johan OckbornTrollhättans SOK40:07+9:0812:44
7Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK40:27+9:2812:50
8Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK42:40+11:4113:32
9Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL43:20+12:2113:45
10Lotta NybergOK Alehof44:14+13:1514:02
11Sara HolmdellGöteborg-Majorna OK48:14+17:1515:18
12Helena BlomqvistMarkbygdens OK49:20+18:2115:39
13Torgny PettersonMarkbygdens OK50:23+19:2415:59
14Frida StoltHestra IF50:42+19:4316:05
15Anna RönnborgIK Uven51:08+20:0916:13
16Håkan JohanssonGudhems IF52:06+21:0716:32
17Lasr Erik FredrikssonOK Skogshjortarna53:02+22:0316:50
18Thomas OlofssonFjärås AIK53:56+22:5717:07
19Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL54:42+23:4317:21
20Jessika SvessonKlubblös54:50+23:5117:24
21Sofia SjögrenOK Kullingshof54:54+23:5517:25
22Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna54:55+23:5617:26
23Anders BäckLerums SOK55:16+24:1717:32
24Calle Randåker BokedalSjövalla FK56:32+25:3317:56
25Lars-Inge AnderssonOK Räven57:25+26:2618:13
26Ida ErikssonOK Landehof57:28+26:2918:14
27Mattias BengtssonOK Tranan57:44+26:4518:19
28Jimmy BondesonIK Uven59:46+28:4718:58
29Viktor LyxelGöteborg-Majorna OK59:47+28:4818:58
30Sigrid VemdalMullsjö SOK1:00:11+29:1219:06
31Håkan EggertIF Hagen1:03:17+32:1820:05
32Ingrid HesselSjövalla FK1:04:18+33:1920:24
33Lars ErikssonMarkbygdens OK1:05:11+34:1220:41
34Sven ErikssonOK Landehof1:05:39+34:4020:50
35Stefan SvenssonOK Kullingshof1:05:57+34:5820:56
36Anders AgnvallIK Uven1:06:15+35:1621:01
36Johan BengtssonGöteborg-Majorna OK1:06:15+35:1621:01
38Kurt-Åke KarlssonSjövalla FK1:06:59+36:0021:15
39Åsa GassnerKlubblös1:07:15+36:1621:20
40Daniel EdebroKlubblös1:08:51+37:5221:51
41Anika HogedalGöteborg-Majorna OK1:10:41+39:4222:26
42Monica KnutssonSävedalens AIK1:12:16+41:1722:56
43Mikael EvaldssonSjövalla FK1:13:28+42:2923:19
44Lars ErikssonUlricehamns OK1:13:36+42:3723:21
45Simon BengtssonKlubblös1:15:00+44:0123:48
46Anders SwedinLidköpings VSK1:15:28+44:2923:57
47Cecilia TofteredIF Rigor1:16:11+45:1224:11
48Kjell EhrencronaIFK Göteborg Orientering1:23:01+52:0226:21
49Sandra AnderssonFalkenbergs OK1:23:11+52:1226:24
50Christina StåhlSävedalens AIK1:25:19+54:2027:05
51Audeun TengsFK Herkules1:26:00+55:0127:18
52Lars TorstenssonGöteborgs SK1:26:03+55:0427:19
53Gunnel KarlssonSOK 681:36:52+1:05:5330:45
54Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:38:30+1:07:3131:16
55Olof AnderssonIF Rigor1:39:48+1:08:4931:40
56Anna DurgéKFUK-KFUM Göteborg1:52:55+1:21:5635:50
Jukka RankanenSjövalla FKej godkänd
Pernilla KarlssonOK Landehofej godkänd
Elsa KarlssonOK Landehofej godkänd
Karin WahlgrenSjövalla FKej godkänd
Amanda Ström EckerlidSävedalens AIKej godkänd
Mats HanssonOK Alehofej start

Öppen 8

4 480 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias LindellOK Alehof36:308:08
2Petter JönssonGöteborg-Majorna OK38:46+2:168:39
3Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK40:57+4:279:08
4Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK42:13+5:439:25
5Mathias WärnOK Skogshjortarna43:19+6:499:40
6Tobias ThorssonOK Löftan50:30+14:0011:16
7David HallbergIK Ymer51:12+14:4211:25
8Erik LindströmOK Tranan51:14+14:4411:26
9Lotta SaetreOK Landehof51:19+14:4911:27
10Hanna LindströmOK Tranan51:20+14:5011:27
11Tobias WängrothOK Skogshjortarna52:43+16:1311:46
12Johan UnemanOK Alehof56:19+19:4912:34
13Per-Olov DavalliusKlubblös57:25+20:5512:48
14Andreas KaverénAnderstorps OK59:23+22:5313:15
15Johan BerghagKlubblös1:00:40+24:1013:32
16Per GuståsLinköpings OK1:02:54+26:2414:02
17Stefan OlofssonOK Gisle1:03:07+26:3714:05
18Emelie LorénOK Landehof1:03:30+27:0014:10
19Partik CorneliussonOK Löftan1:03:40+27:1014:12
20Nils Peter NilsenAllerød OK1:05:43+29:1314:40
21Per PerssonFK Herkules1:08:00+31:3015:10
22Joakim HanssonKlubblös1:08:13+31:4315:13
23Mattias PalmqvistOK Tranan1:08:16+31:4615:14
24Mattias IvermarkSäffle OK1:08:29+31:5915:17
25Olle WindeliusFrosta OK1:11:39+35:0915:59
26Olof StåhlSävedalens AIK1:13:14+36:4416:20
27Pernilla HanssonKlubblös1:13:26+36:5616:23
28Staffan NethGöteborgs SK1:16:14+39:4417:00
29Jonas RutbergIK Stern1:16:18+39:4817:01
30Stefan HjertenOLV Steinberg1:18:45+42:1517:34
31Niklas LorénOK Landehof1:20:16+43:4617:54
32Lotta EnbergHalmstad OK1:23:42+47:1218:40
33Mangnus ElverlindOK Tranan1:24:00+47:3018:44
34Nicklas NygrenFrölunda OL1:26:27+49:5719:17
35Lars KullmanOK Alehof1:30:05+53:3520:06
36Linda CorneliussonOK Löftan1:35:23+58:5321:17
37Peter ÖstenssonOK Tranan1:36:56+1:00:2621:38
38Anna-Karin BondessonFrosta OK1:41:02+1:04:3222:33
39Fredrik EnbergHalmstad OK1:41:12+1:04:4222:35
40Jesper IngelsboOK Tranan1:48:08+1:11:3824:08
41Mickael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:49:43+1:13:1324:29
42Magnus FovaeusSävedalens AIK1:49:47+1:13:1724:30
43Hannah FovaeusSävedalens AIK1:49:48+1:13:1824:30
Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Erik EinarssonLerums SOKej godkänd
Ragnar OlssonTibro OKej godkänd
Gustav JonssonOK Skogshjortarnaej start

Öppen Trail

5 080 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia HallbergIK Ymer49:049:39
2Jesper AgustssonKinnaströms SK51:41+2:3710:10
3Eva ÖhrvallOK Skogshjortarna53:36+4:3210:33
4Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna53:37+4:3310:33
5Amanda MellqvistElfsborg SOK1:11:39+22:3514:06
6Morgan NilssonHestra IF1:11:47+22:4314:07
7Pernilla NilssonHestra IF1:11:53+22:4914:09
8Hanna InemyrIstrums SK1:33:02+43:5818:18
Britt-Marie CoxnerLerums SOKej godkänd
Emil Händén SkönvallElfsborg SOKej godkänd
Lovisa RingHalmstad OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser