Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprintstafett, Småland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprintstafett, Småland
Arrangörsorganisation: OK Älme
Datum: lördag 18 maj 2019

Alvesta SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
7Alvesta SOK 1H20 (7)1:19:25
10Alvesta SOK 1H14 (11)1:05:13
Alvesta SOK 1H45 (17)ej godkänd

Anderstorps OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Anderstorps OK 1H14 (11)43:38
4Anderstorps OK 1D16 (10)57:03

Bredaryds SOK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Bredaryds SOK 1H21 (6)1:06:02
1Bredaryds SOK 1D45 (8)56:08
3Bredaryds SOK 1H65 (6)1:11:15
4Bredaryds SOK 2H21 (6)1:25:41
4Bredaryds SOK 1H20 (7)49:35
9Bredaryds SOK 1H45 (17)1:17:59
11Bredaryds SOK 1H16 (14)57:26
Bredaryds SOK 2H45 (17)ej godkänd
Bredaryds SOK 1D55 (4)ej godkänd
Bredaryds SOK 1D35 (9)ej godkänd

Eksjö SOK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Eksjö SOK 1D20 (5)52:55
2Eksjö SOK 1D16 (10)52:54
3Eksjö SOK 1D55 (4)1:19:19
3Eksjö SOK 1H20 (7)49:22
6Eksjö SOK 1H12 (16)51:09
10Eksjö SOK 1D14 (12)1:16:54
Eksjö SOK 1H45 (17)ej godkänd
Eksjö SOK 2H20 (7)ej start

Emmaboda Verda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Emmaboda Verda OK 1D65 (3)1:26:32

FK Finn

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3FK Finn 1H35 (7)57:41
5FK Finn 1D12 (8)55:38
6FK Finn 1H45 (17)1:07:10
8FK Finn 1H14 (11)1:00:59

FK Åsen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3FK Åsen 1H55 (4)1:07:04

Gamleby OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Gamleby OK 1H20 (7)50:56
9Gamleby OK 1H14 (11)1:01:02

Gränna-Bygdens OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Gränna-Bygdens OK 1H12 (16)59:25
11Gränna-Bygdens OK 1H45 (17)1:23:20

Hjärnarps OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Hjärnarps OL 1H65 (6)1:07:43

IK Hakarpspojkarna

18 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1IK Hakarpspojkarna 3H45 (17)54:19
1IK Hakarpspojkarna 2D14 (12)46:05
1IK Hakarpspojkarna 1D12 (8)19:36
1IK Hakarpspojkarna 1D35 (9)1:02:41
1IK Hakarpspojkarna 1H55 (4)1:02:55
2IK Hakarpspojkarna 4H16 (14)43:49
2IK Hakarpspojkarna 2H45 (17)54:37
2IK Hakarpspojkarna 1H20 (7)46:58
2IK Hakarpspojkarna 1H14 (11)44:32
3IK Hakarpspojkarna 3H16 (14)44:10
3IK Hakarpspojkarna 1H45 (17)54:51
3IK Hakarpspojkarna 1D14 (12)47:07
4IK Hakarpspojkarna 1H16 (14)44:38
4IK Hakarpspojkarna 1D45 (8)1:01:56
5IK Hakarpspojkarna 3D16 (10)58:19
IK Hakarpspojkarna 2H16 (14)ej godkänd
IK Hakarpspojkarna 1D16 (10)ej godkänd
IK Hakarpspojkarna 2D16 (10)ej godkänd

Jönköpings OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Jönköpings OK 1D45 (8)57:41
3Jönköpings OK 1D12 (8)49:49
5Jönköpings OK 1H35 (7)1:00:17
5Jönköpings OK 1H12 (16)49:13
7Jönköpings OK 1D35 (9)1:43:52
8Jönköpings OK 2D12 (8)1:26:34
Jönköpings OK 1H45 (17)ej godkänd
Jönköpings OK 2H45 (17)ej start
Jönköpings OK 1D16 (10)ej start

Kalmar OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Kalmar OK 1D16 (10)51:30
2Kalmar OK 1H55 (4)1:03:56
3Kalmar OK 1D35 (9)1:18:52
5Kalmar OK 1H16 (14)46:42
6Kalmar OK 1H20 (7)1:03:10
8Kalmar OK 1D14 (12)1:02:03
Kalmar OK 1H45 (17)ej godkänd

Kexholms SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Kexholms SK 1H45 (17)59:58
9Kexholms SK 1H12 (16)1:05:00
Kexholms SK 1H65 (6)ej godkänd

Lunds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Lunds OK / Örkelljunga FK 1H16 (14)51:48

Markaryds FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Markaryds FK 1D21 (2)1:40:27

Nybro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
7Nybro OK 1H14 (11)58:56

Nässjö OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Nässjö OK 1D12 (8)51:38
7Nässjö OK 2D14 (12)56:49
9Nässjö OK 1D14 (12)1:08:00

OK Bävern

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2OK Bävern 1H35 (7)57:32
OK Bävern 1D45 (8)ej start

OK Gränsen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3OK Gränsen 1H14 (11)44:54
5OK Gränsen 1H21 (6)1:26:31
5OK Gränsen 1D35 (9)1:31:06
OK Gränsen 1H12 (16)ej godkänd

OK Njudung

8 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3OK Njudung 1D45 (8)1:01:24
4OK Njudung 1H14 (11)47:43
6OK Njudung 1D14 (12)56:46
7OK Njudung 1H16 (14)51:09
7OK Njudung 2H45 (17)1:07:11
OK Njudung 1H45 (17)ej godkänd
OK Njudung 1H65 (6)ej godkänd
OK Njudung 1D35 (9)ej godkänd
OK Njudung 1D20 (5)ej start

OK Norrvirdarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3OK Norrvirdarna 1H12 (16)44:05
12OK Norrvirdarna 1H16 (14)1:04:35

OK Vivill

10 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2OK Vivill 1H12 (16)42:27
3OK Vivill 1H21 (6)1:20:51
5OK Vivill 1D20 (5)1:06:36
6OK Vivill 1D35 (9)1:34:57
6OK Vivill 1D45 (8)1:13:31
7OK Vivill 1D12 (8)1:13:16
10OK Vivill 1H16 (14)53:25
11OK Vivill 1D14 (12)1:25:43
11OK Vivill 3H12 (16)2:09:14
OK Vivill 2H12 (16)ej godkänd

OK Älme

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4OK Älme 1H12 (16)44:58

SOK Viljan

13 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1SOK Viljan 1H35 (7)55:05
2SOK Viljan 1H65 (6)1:08:24
2SOK Viljan 1D65 (3)2:24:27
3SOK Viljan 1D16 (10)56:05
4SOK Viljan 1D20 (5)1:04:37
6SOK Viljan 2H16 (14)48:05
6SOK Viljan 1D12 (8)1:02:58
6SOK Viljan 1H14 (11)53:32
9SOK Viljan 1H16 (14)52:06
10SOK Viljan 1H45 (17)1:19:18
13SOK Viljan 3H16 (14)1:11:56
SOK Viljan 2H14 (11)ej godkänd
SOK Viljan 1H12 (16)ej godkänd

Vimmerby OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Vimmerby OK 1D55 (4)1:03:24
5Vimmerby OK 1D45 (8)1:09:57
8Vimmerby OK 1H45 (17)1:16:37
Vimmerby OK 1D16 (10)ej start

Västerviks OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Västerviks OK 1D35 (9)1:29:38
7Västerviks OK 1H35 (7)1:07:07
10Västerviks OK 1H12 (16)1:14:41
Västerviks OK 1H55 (4)ej godkänd

Växjö OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Växjö OK 1H16 (14)43:35
1Växjö OK 1H20 (7)44:28
2Växjö OK 1D55 (4)1:05:51
2Växjö OK 1D35 (9)1:16:23
3Växjö OK 1D20 (5)56:55
4Växjö OK 1H45 (17)55:37
4Växjö OK 1H35 (7)59:38
6Växjö OK 2H35 (7)1:00:27
7Växjö OK 1D45 (8)1:17:20
Växjö OK 1D65 (3)ej godkänd

Örkelljunga FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Lunds OK / Örkelljunga FK 1H16 (14)51:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser