Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VärmlandsSerien MTBO Del. 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VärmlandsSerien MTBO Del. 2
Arrangörsorganisation: Kils OK
Datum: måndag 21 maj 2018

Herrar 8Km

8 040 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus KullinOK Tyr34:234:16
2Stefan WennbergSkattkärrs SOK35:29+1:064:24
3Lars-Håkan BengtssonOK Tyr37:21+2:584:38
4Mikael RööhsSkattkärrs SOK40:25+6:025:01
5Lars-Ola WesterlundLustens OK41:16+6:535:07
6Erik ErikssonOK Älgen42:06+7:435:14
7Leif CelanderKristinehamns OK46:00+11:375:43
8Robert AmbjörnssonOK Tyr49:00+14:376:05
9Sören PerssonOK Tyr50:00+15:376:13
10Magnus StråleOK Tyr52:02+17:396:28
11Henrik KarlssonOK Tyr54:39+20:166:47
12Rickard KristofferssonKristinehamns OK57:26+23:037:08 Ladda ner rutt i gpx-format
13Anders ForsbergOK Tyr58:45+24:227:18
Lars LönnbergKristinehamns OKej godkänd
Anders JohanssonVästvärmlands OKej start
Oskar JohanssonVästvärmlands OKej start

Herrar 5Km

5 070 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan WiseniusSkattkärrs SOK26:135:10
2Ulf MellerdalKils OK26:32+0:195:14
3Johan SiggessonOK Tyr27:12+0:595:21
4Jens BeironSkattkärrs SOK27:20+1:075:23
5Jonas BergenfurSkattkärrs SOK28:53+2:405:41
6Lars HolmgårdKils OK31:02+4:496:07
7Tom HollowellOK Tyr32:27+6:146:24
8Ola SköldKlubblös33:06+6:536:31
9Lars AnderssonOK Tyr33:10+6:576:32
10Stefan ErikssonOK Älgen33:43+7:306:39
11Åke KappelOK Tyr34:43+8:306:50
12Thomas BomanSkattkärrs SOK36:19+10:067:09
13Mattias HolmströmÅmåls OK36:45+10:327:14
14Mikael NilssonÅmåls OK39:15+13:027:44
15Christer HällmanOK Tyr49:39+23:269:47
16Kenneth AxelssonOK Tyr54:19+28:0610:42
Anders GewertOK Älgenej start
Conny GunnarssonOK Älgenej start

Herrar 3Km

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam StråleOK Tyr23:22
2Isak HolmgårdKils OK25:02+1:40
3Henry NordströmKils OK28:55+5:33
4Pontus NilssonÅmåls OK29:23+6:01
5Mats LiljaOK Älgen31:39+8:17
Joel HolmgårdKils OKej start

Kvinnor 3Km

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helene Helgesson HällmanOK Tyr24:18
2Saga KällstrandÅmåls OK25:58+1:40
3Ann-Sofie HultsvedOK Tyr27:17+2:59
4Hanna NilssonKlubblös30:03+5:45
5Helené KvarnströmKlubblös30:22+6:04

Kvinnor 5Km

5 070 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann HyvönenSkattkärrs SOK32:516:28
2Maria MarinopoulouUmara SC38:44+5:537:38
3Heléne SvenssonKristinehamns OK41:03+8:128:05
4Lisbeth CelanderKristinehamns OK45:59+13:089:04
5Karin MoodhOK Tyr51:13+18:2210:06
6Maria DåverhögVästvärmlands OK55:06+22:1510:52
7Linda SiggessonOK Tyr1:03:02+30:1112:25

Kvinnor 8Km

8 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie AlfredssonOK Tyr47:115:52
2Linn NilssonOK Tyr49:26+2:156:08

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser