Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: Horreds SK / OK Mark / OK Räven / Skene Sim o IS
Datum: fredag 2 augusti 2019

HD-12

89 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Lynx 155:32
1. Karri Kuusinen12:023+0:2912:023
2. Antti Isoherranen16:0732+3:2528:0912+9
3. Tuomas Kuusinen12:29140:381-11
4. Oliver Hellstedt14:547+0:5555:3210
2Helsingborgs SOK 157:31
1. Kurt Sjöberg13:1034+1:3713:1034
2. Benjamin Davidson14:046+1:2227:144-30
3. Alma Kjellén14:4312+2:1441:572-2
4. Felicia Persson15:3411+1:3557:3120
3Espoon Suunta 157:42
1. Aarne Kemppainen13:1936+1:4613:1936
2. Mikki Kankaanpää15:0012+2:1828:1915-21
3. Martta Kankaanpää15:0821+2:3943:2710-5
3. Venla Teuri15:2024+2:5130:28
4. Anton Kemppi14:152+0:1657:423-7
4Åmåls OK 157:43
1. Alva Olsson12:2310+0:5012:2310
2. Alice Källstrand15:5826+3:1628:2117+7
3. Simon Skott15:0317+2:3443:249-8
3. Emma Hellström17:4893+5:1932:51
4. Eric Åhl14:193+0:2057:434-5
5Koovee 157:48
1. Hanni Koski12:4017+1:0712:4017
2. Reetta Yliaho15:2821+2:4628:0811-6
3. Ilona Mäkelä15:0317+2:3443:115-6
3. Sandra Mariani15:0519+2:3630:08
4. Lauri Lakanen14:374+0:3857:4850
6FIF Hillerød 158:57
1. Thorbjørn Staugaard12:4118+1:0812:4118
2. Malte Cook Simonsen16:2640+3:4429:0732+14
3. Frederik Holmberg14:224+1:5343:2911-21
3. Niclas Cook Simonsen15:1423+2:4529:36
3. Tobias Egekvist18:0295+5:3332:24
4. Niels Elton Jokumsen15:2810+1:2958:576-5
7Frölunda OL 159:02
1. Harald Martner13:0733+1:3413:0733
2. Anna Johannesson15:2319+2:4128:3022-11
3. Pontus Bergström14:409+2:1143:104-18
3. William Fedje16:4466+4:1531:24
4. Emil Wallenius15:5215+1:5359:027+3
7Tjällmo-Godegårds OK 159:02
1. Arvid Trofast12:135+0:4012:135
2. Oscar Svensk13:162+0:3425:291-4
3. Arvid Karlsson16:2857+3:5941:572+1
3. Elvira Svensk23:04140+10:3539:32
4. Oskar Karlqvist17:0523+3:0659:027+5
9OK Landehof 159:18
1. Gustav Rex13:0329+1:3013:0329
2. Linnéa Rex16:0631+3:2429:0934+5
3. Ivar Holmstrand14:033+1:3443:126-28
3. Linnea Nilsson16:4768+4:1830:50
4. Edith Holmstrand16:0617+2:0759:189+3
10Mullsjö SOK 159:57
1. Moa Vemdal14:2363+2:5014:2363
2. Theo Rydén16:0027+3:1830:2340-23
3. Hugo Gustavsson15:3528+3:0645:5833-7
3. Vera Westh19:15109+6:4634:50
3. Theo Kronmarker20:34120+8:0536:09
4. Irma Westh13:59159:5710-23
11Snättringe SK 11:00:06
1. Gustav Eggöy Markhester12:186+0:4512:186
2. Thea Gelius16:1937+3:3728:3724+18
3. Kerstin Christie16:5069+4:2145:2729+5
3. Hugo Abel17:0975+4:4033:59
4. Ludvig Eggöy Markhester14:395+0:401:00:0611-18
12IFK Göteborg Orientering 11:00:09
1. Nils Andreasson13:1936+1:4613:1936
2. Elin Noborn15:0012+2:1828:1915-21
3. Elin Johansson16:3061+4:0144:4923+8
4. Gustav Asp15:209+1:211:00:0912-11
13Vänersborgs SK 21:00:34
1. Ida Andersson13:2741+1:5413:2741
2. Andrea Enbom12:42126:092-39
3. Elvira Åhlund18:51103+6:2245:0025+23
3. Ida Sylvan19:00105+6:3137:51
4. Linn Enbom15:3411+1:351:00:3413-12
14OK Kåre 11:00:35
1. Hilma Dalin12:4421+1:1112:4421
2. Frode Montelius Risberg16:0329+3:2128:4725+4
3. Olle Brandin15:3025+3:0144:1719-6
3. Walter Oksvold15:4931+3:2031:19
3. Ingrid Olsson15:5639+3:2731:26
4. Walter Söderqvist16:1820+2:191:00:3514-5
15Tampereen Pyrintö 11:01:11
1. Emilia Ylilehto13:3748+2:0413:3748
2. Aino Koskinen15:1817+2:3628:5529-19
3. Selma Turpeinen15:3829+3:0944:3320-9
3. Sampo Syväterä15:5437+3:2531:32
4. Eevert Riikonen16:3822+2:391:01:1115-5
16Nyköpings OK 11:01:13
1. Elvira Lindsten13:3146+1:5813:3146
2. Melker Clashammar14:024+1:2027:337-39
3. Jonathan Petersson15:5033+3:2143:238+1
3. Evelina Petersson17:1377+4:4433:03
3. Ludvig Björnberg Färdig17:3083+5:0133:20
4. Vilgot Hellsten17:5032+3:511:01:1316+8
17OK Tyr 31:02:17
1. Ivar Wikström13:1335+1:4013:1335
2. Gilbert Karlström14:035+1:2127:165-30
3. Vincent Ljungberg17:0073+4:3144:1618+13
3. Tilda Kindlund26:40158+14:1143:40
3. Erik Mossbrantej startfullföljt
4. Wilma Jonsson18:0136+4:021:02:1717-1
18Helsingin Suunnistajat 11:02:25
1. Aapo Joensuu14:1057+2:3714:1057
2. Väinö Länsiluoto17:4853+5:0631:5852-5
3. Emil Roschier14:347+2:0546:3236-16
3. Eino Ristimäki14:368+2:0729:10
3. Lotta Lehtinen16:1646+3:4730:50
4. Väinö Haara15:5316+1:541:02:2518-18
19IFK Göteborg Orientering 21:02:27
1. Elsie Hördegårdh13:2944+1:5613:2944
2. Alice Fagerström15:2922+2:4728:5830-14
3. Ted Nömm16:1545+3:4645:1328-2
3. Hedvig Grahn16:1949+3:5032:34
4. Artur Stjernlöf17:1424+3:151:02:2719-9
20Frölunda OL 21:02:31
1. Jarvis Hansson12:4319+1:1012:4319
2. Ellen Skovbjerg16:1133+3:2928:5428+9
3. Martin Skovbjerg16:1747+3:4845:1127-1
3. Ellen Rubendahl18:0797+5:3834:24
4. Björn Djupström17:2025+3:211:02:3120-7
21OK Milan 11:02:32
1. Fabian Larsson12:4823+1:1512:4823
2. Mio Eriksson15:0514+2:2327:539-14
3. Edvin Lindh16:5470+4:2544:4722+13
3. Arvid Larsson20:28118+7:5937:22
4. Cecilia Eriksson17:4530+3:461:02:3221-1
22Göteborg-Majorna OK 11:02:40
1. Filip Valentin12:2813+0:5512:2813
2. Axel Persson16:2439+3:4228:5227+14
3. Jonas Leire14:4413+2:1543:3614-13
3. Jonna Jodal Göthfors17:4792+5:1832:31
4. Wilma Rosén19:0443+5:051:02:4022+8
23OK Skogshjortarna 11:02:41
1. Viktor Hedström12:064+0:3312:064
2. Nils Tholén16:2038+3:3828:2620+16
3. Ebba Eberlén15:0519+2:3643:3112-8
3. Ida Ivarsson15:4931+3:2030:54
3. Moa Bengtsson18:47102+6:1833:52
4. Frida Öhrvall19:1044+5:111:02:4123+11
24Sjövalla FK 11:02:43
1. Noah Hedenblom12:4421+1:1112:4421
2. Eric Olofsson15:0615+2:2427:508-13
3. Emelina Holmqvist15:3025+3:0143:207-1
4. Lukas Randåker19:2347+5:241:02:4324+17
25Ulricehamns OK 11:02:44
1. Jacob Holmberg12:3014+0:5712:3014
2. Gustav Karlsson16:1736+3:3528:4725+11
3. Anton Karlsson14:5915+2:3043:4617-8
3. Olle Nordin16:2959+4:0031:28
3. Linus Claesson17:3788+5:0832:36
4. Teo Palmér18:5842+4:591:02:4425+8
26Koovee 21:02:46
1. Eero Siivonen12:229+0:4912:229
2. Vilho Tolonen16:4443+4:0229:0631+22
3. Konsta Mäkelä15:5134+3:2244:5724-7
4. Joona Vuorenmaa17:4931+3:501:02:4626+2
27Garphyttans IF 11:03:01
1. Fabian Bergqvist12:5327+1:2012:5327
2. Ebba Fryxell15:0716+2:2528:0010-17
3. Arne Lagerqvist15:4330+3:1443:4316+6
4. Elin Doering19:1846+5:191:03:0127+11
28Vänersborgs SK 11:03:14
1. Vilgot Åhlund12:4319+1:1012:4319
2. Johannes Andersson15:2620+2:4428:0912-7
3. Nore Modén16:3663+4:0744:4521+9
3. Max Sylvan29:20164+16:5145:56
4. Gabriel Hogedal18:2940+4:301:03:1428+7
29OK Ravinen 11:03:56
1. Ture Lindskog13:3949+2:0613:3949
2. Arvid Rundström18:0054+5:1831:3948-1
3. Milla Klasson16:2959+4:0048:0845-3
4. Oscar Lundquist15:4814+1:491:03:5629-16
30OK Trian 11:04:14
1. Saana Kajander12:3916+1:0612:3916
2. Mico Määttä18:4159+5:5931:2046+30
3. Einar Vickholm15:0216+2:3346:2235-11
3. Samuli Holmström21:33126+9:0436:35
4. Arthur Wickholm17:5233+3:531:04:1430-5
31OK Djerf 11:04:19
1. Edvard Pelander12:208+0:4712:208
2. Axel Lindblad16:0329+3:2128:2319+11
3. Lin Pelander19:43115+7:1448:0643+24
3. Lucas Bodin Liliegren21:01125+8:3240:44
4. Linus Bodin-Liliegren16:1318+2:141:04:1931-12
32Hagaby GoIF Örebro / Lindebygdens OK 11:04:21
1. Axel Thybeck11:33111:331
2. Edwin Säker17:3450+4:5229:0732+31
3. Oliver Arnesson14:295+2:0043:3614-18
4. Lovisa Thybeck20:4557+6:461:04:2132+18
33Ronneby OK 11:04:39
1. Arvid Ericsson14:1559+2:4214:1559
2. Hugo Bäcklund16:0027+3:1830:1539-20
3. Olle Saleskog16:3162+4:0246:4637-2
4. Elias Lindström17:5334+3:541:04:3933-4
34Karlskrona SOK 31:04:43
1. Anton Svetnicky14:2665+2:5314:2665
2. Erik Zettervall13:503+1:0828:1614-51
3. Sixten Eliasson18:52104+6:2347:0839+25
4. Vaclav Mrkvica17:3527+3:361:04:4334-5
35Tolered-Utby Ol-klubb 21:05:11
1. Albin Törngren14:0855+2:3514:0855
2. Ulrik Olsson19:2267+6:4033:3062+7
3. Agnes Åberg16:2756+3:5849:5754-8
3. Hedda Ljungberg17:2180+4:5233:48
3. Saga Ringstad23:21144+10:5239:48
4. Elvis Åberg15:148+1:151:05:1135-19
36Tolered-Utby Ol-klubb 11:05:12
1. Sixten Åberg13:2741+1:5413:2741
2. Pontus Cliffordson15:4823+3:0629:1536-5
3. Stina Petersson16:2453+3:5545:3931-5
3. Martin Ekdahl19:24112+6:5535:48
4. Erik Rothamel19:3350+5:341:05:1236+5
37Hämeenlinnan Suunnistajat 11:05:20
1. Topias Lautamäki13:2640+1:5313:2640
2. Venla Hyvölä14:5511+2:1328:2117-23
3. Alisa Göransson17:0975+4:4045:3030+13
3. Siiri Jokimäki21:59127+9:3039:08
4. Niklas Göransson19:5053+5:511:05:2037+7
38IK Hakarpspojkarna 11:05:28
1. Signe Eskilsson13:4250+2:0913:4250
2. Melker Carlsson19:1166+6:2932:5356+6
3. Stina Elgh15:1222+2:4348:0542-14
3. Harald Carlsson16:5972+4:3032:11
3. Evelina Gomér23:42147+11:1338:54
4. Emil Ling17:2326+3:241:05:2838-4
39OK Tranan 11:05:49
1. Wilma Palmqvist16:1481+4:4116:1481
2. Theo Larsson18:5563+6:1335:0973-8
3. Gustaf Ingelsbo15:5235+3:2351:0158-15
3. Elias Bengtsson15:5336+3:2431:45
3. Elsa Palmqvist25:26156+12:5741:18
4. Hjalmar Ingelsbo14:486+0:491:05:4939-19
40IF Thor 11:05:54
1. Algot Hellgren14:0654+2:3314:0654
2. Oskar Lind17:1447+4:3231:2046-8
3. Rickard Jemth14:409+2:1146:0034-12
4. Lukas Lind19:5454+5:551:05:5440+6
41OK Skogshjortarna 21:05:56
1. Calle Wärn13:0430+1:3113:0430
2. Olof Tholén14:067+1:2427:103-27
3. Vilma Löfgren16:2352+3:5443:3313+10
3. Sven Tholén17:3083+5:0133:53
3. Ellen Jonsson17:3587+5:0633:58
4. Signe Nygård22:2365+8:241:05:5641+28
42Halmstad OK 11:06:40
1. Julia Lönn14:3368+3:0014:3368
2. Sara Lönn15:5625+3:1430:2943-25
3. Isak Gustafsson16:2857+3:5946:5738-5
4. Emma Persson19:4351+5:441:06:4042+4
43Åmåls OK 21:07:09
1. Emilie Hellström13:4651+2:1313:4651
2. Elsa Reuter21:4477+9:0235:3074+23
3. Eira Olsson13:102+0:4148:4048-26
3. Jonna Åhl15:3025+3:0128:40
3. Oscar Ahlstedt24:23151+11:5437:33
4. Pontus Nilsson18:2940+4:301:07:0943-5
44OK Tyr 11:07:19
1. Izabella Ljungberg13:0632+1:3313:0632
2. Johannes Isaksson16:1133+3:2929:1737+5
3. Olle Granefelt16:2453+3:5545:4132-5
3. Amélie Sundquist20:24117+7:5536:48
4. Mira Karlström21:3864+7:391:07:1944+12
45Tampereen Pyrintö 21:07:26
1. Erika Ahlfors14:2061+2:4714:2061
2. Saana Lehtovirta17:2048+4:3831:4049-12
3. Okko Koskinen17:2078+4:5149:0050+1
3. Saara Malm17:3286+5:0334:52
4. Lotta Pesu18:2639+4:271:07:2645-5
46OK Tyr 21:07:58
1. Malte Granefelt12:186+0:4512:186
2. Tage Nyman16:5644+4:1429:1435+29
3. Alrik Wikström19:12107+6:4348:2646+11
3. Tove Kasos20:28118+7:5939:40
4. Albin Ransjö19:3249+5:331:07:58460
47KFUM Örebro OK 11:08:00
1. Ted Nilsson12:3815+1:0512:3815
2. Sofia Halldin21:0275+8:2033:4064+49
3. Henning Janegren16:0040+3:3149:4053-11
3. Lisa Malm16:0542+3:3632:05
3. Simon Jonhed16:0643+3:3732:06
4. Ella Kruse18:2038+4:211:08:0047-6
48Linköpings OK 11:08:09
1. Edwin Otterborg14:3267+2:5914:3267
2. Love Otterström17:3049+4:4832:0253-14
3. Stina Berggren16:4466+4:1548:4649-4
4. Frida Söderqvist19:2347+5:241:08:0948-1
49Kungälvs OK 11:08:54
1. Rasmus Granäng13:5152+2:1813:5152
2. Elin Zachrisson18:5664+6:1432:4755+3
3. Nelly Groth18:30101+6:0151:1760+5
3. Joel Gabrielsson24:44154+12:1543:14
4. Axel Ekdala17:3728+3:381:08:5449-11
50Täby OK 11:09:04
1. Simon Trossing14:2061+2:4714:2061
2. Erik Balck18:4762+6:0533:0759-2
3. Elias Trossing14:4914+2:2047:5640-19
4. Ida Röken21:0862+7:091:09:0450+10
51FK Friskus-Varberg 11:09:22
1. Elvira Karmstig12:5025+1:1712:5025
2. Alice Carlqvist17:3551+4:5330:2542+17
3. Elis Marmander18:0496+5:3548:2947+5
4. Lova Johansson20:5359+6:541:09:2251+4
52Rastikarhut 11:10:01
1. Arttu Kivioja12:2411+0:5112:2411
2. Otso Tomula21:4778+9:0534:1169+58
3. Lotta Kivioja15:5437+3:2550:0555-14
3. Jenni Oksa16:0341+3:3431:57
3. Siiri Oksa16:1044+3:4132:04
4. Lauri Kujansuu19:5655+5:571:10:0152-3
53Jönköpings OK 11:10:42
1. Walter Blomqvist16:1279+4:3916:1279
2. Hilma Trofast14:118+1:2930:2340-39
3. Vera Dahlberg17:4490+5:1548:0744+4
3. Alice Ullerteg27:51159+15:2245:35
3. Felicia Svensson28:06161+15:3745:50
4. Felix Svensson22:3566+8:361:10:4253+9
54OK Löftan 11:10:43
1. Ella Andersson14:2564+2:5214:2564
2. Agnes Paulsson21:1076+8:2835:3575+11
3. Almer Hanning17:2482+4:5552:5966-9
3. Lukas Moberg24:20150+11:5141:44
3. Cornelia Hällås24:25153+11:5641:49
4. Hugo Corneliusson17:4429+3:451:10:4354-12
55Espoon Akilles / Pihkaniskat / Rajamäen Rykmentti 11:11:42
1. Reko Saarinen20:0787+8:3420:0787
2. Siiri Sumanen20:3274+7:5040:3983-4
3. Slava Laisev14:326+2:0355:1170-13
3. Kaapo Malmström14:4111+2:1229:13
4. Jonne Mourujärvi16:3121+2:321:11:4255-15
56OK Gränsen 11:12:09
1. Rasmus Sterner13:0430+1:3113:0430
2. Emil Sterner15:2218+2:4028:2620-10
3. Linus Holmberg22:43133+10:1451:0959+39
4. Hannes Holmberg21:0061+7:011:12:0956-3
57Sävedalens AIK 11:12:35
1. Herman Pettersson13:3447+2:0113:3447
2. Linus Weihard26:0384+13:2139:3781+34
3. Bruno Fovaeus16:4165+4:1256:1874-7
4. Emil Skepp16:1719+2:181:12:3557-17
58Brattås CK 11:12:42
1. Floyd Gerhardt12:5126+1:1812:5126
2. Anton Arvidsson14:4110+1:5927:326-20
3. Nils Eriksson23:51148+11:2251:2362+56
3. Alvin Jagelundej startfullföljt
4. Miles Gerhardt21:1963+7:201:12:4258-4
59OK Tisaren 11:13:17
1. Isak Larsson12:2612+0:5312:2612
2. Maja Sjödin22:1779+9:3534:4372+60
3. Allis Sjödin22:55138+10:2657:3879+7
3. Lovisa Pihel22:59139+10:3045:54
4. Philip Sjödin15:3913+1:401:13:1759-20
60Karlskrona SOK 11:14:31
1. Joel Leistra13:2741+1:5413:2741
2. Linnea Hedman20:1173+7:2933:3863+22
3. Disa Lundberg22:49134+10:2056:2775+12
3. Wilma Lundgren31:54166+19:2554:43
3. Alva Lundgren32:10167+19:4154:59
4. Elias Kronmar18:0437+4:051:14:3160-15
61Tampereen Pyrintö 31:15:17
1. Akseli Skyttä15:0273+3:2915:0273
2. Aaro Niskala18:4460+6:0233:4666-7
3. Kaisla Kalari16:5470+4:2550:4057-9
4. Samu Ritala24:3771+10:381:15:1761+4
62Sjövalla FK 21:15:37
1. Vera Höglund15:0974+3:3615:0974
2. Jesper Randåker18:4661+6:0433:5567-7
3. Axel Lydmark19:07106+6:3853:02670
3. Alvar Hedenblom22:51135+10:2241:58
3. Nils Lydmark33:27168+20:5852:34
4. Elsa Arvidsson22:3566+8:361:15:3762-5
63Karlskrona SOK 21:16:05
1. Elin Nilsson14:2966+2:5614:2966
2. Sam Mårtensson22:4580+10:0337:1478+12
3. Hjalmar Svennerud20:51123+8:2258:0580+2
4. Märta Svennerud18:0035+4:011:16:0563-17
64IF Rigor 11:16:07
1. Alvar Alexandersson13:3045+1:5713:3045
2. Ella Ruderfelt19:4070+6:5833:1060+15
3. Oskar Hellstrand16:2150+3:5249:3152-8
3. Josefine Horndahl16:2453+3:5532:45
4. Hugo Tolestam26:3675+12:371:16:0764+12
65Kangasala SK 11:16:09
1. Miko Sipilä15:4976+4:1615:4976
2. Aaro Hämäläinen15:5424+3:1231:4350-26
3. Vilma Mustonen16:1747+3:4848:0041-9
3. Vilma Liuha16:2251+3:5332:39
3. Emmi Honkala19:38113+7:0935:55
4. Tami Uusitalo28:0979+14:101:16:0965+24
66Espoon Suunta 21:16:15
1. Pilvi Kemppainen16:1078+4:3716:1078
2. Petrus Pirilä19:4771+7:0535:5777-1
3. Erik Fey17:0073+4:3152:5765-12
3. Noora Niittymaa20:36121+8:0737:36
4. Ronja Heikkinen23:1869+9:191:16:1566+1
67FK Boken / Helsingborgs SOK / Örkelljunga FK 21:16:16
1. Milton Gunnarsson16:2182+4:4816:2182
2. Linnea Stéen16:3541+3:5332:5657-25
3. Agnes Persson22:31132+10:0255:2772+15
4. Klara Palm20:4958+6:501:16:1667-5
68Lidköpings VSK 11:16:23
1. Alice Hult13:5853+2:2513:5853
2. Evelina Lindgren19:0565+6:2333:0358+5
3. Astrid Lindgren19:17110+6:4852:2064+6
3. Emilia Mellegård20:49122+8:2040:06
4. Cornelia Berglund24:0370+10:041:16:2368+4
69Västerås SOK 11:16:33
1. David Thapper14:0855+2:3514:0855
2. Elin Palm14:239+1:4128:3123-32
3. Oscar Noring16:3964+4:1045:1026+3
3. Frida Herbst17:2078+4:5133:59
3. Hanna Thapper17:2381+4:5434:02
4. Lovisa Björnberg31:2386+17:241:16:3369+43
70IF Rigor 21:17:03
1. Andy Granfors14:1158+2:3814:1158
2. Molly Graad19:3168+6:4933:4265+7
3. Ludvig Overland17:3788+5:0851:1961-4
4. Jacob Ruderfelt25:4473+11:451:17:0370+9
71Eksjö SOK 11:17:11
1. Pelle Jakobsson19:1986+7:4619:1986
2. Alfred Lundbom18:3858+5:5637:5780-6
3. Måns Persson18:20100+5:5156:1773-7
3. Truls Frohlund Hägg22:00128+9:3140:20
3. Vilmer Hagelberg22:04129+9:3540:24
4. Linnéa Edvardsson20:5460+6:551:17:1171-2
72Hyvinkään Rasti 21:19:17
1. Vili Kantelinen14:5171+3:1814:5171
2. Eemeli Friman16:1535+3:3331:0644-27
3. Justus Rantanen18:0797+5:3849:1351+7
4. Leevi Kantelinen30:0483+16:051:19:1772+21
73OK Hällen 11:20:24
1. Emil Öberg14:1559+2:4214:1559
2. Jonah Stenils19:4771+7:0534:0268+9
3. Sixten Nordin23:16141+10:4757:1877+9
3. Alfons Stenils23:19142+10:5046:35
3. Loke Zeinow23:23145+10:5446:39
4. Tuva Karlsson Sandberg23:0668+9:071:20:2473-4
74IFK Enskede / Skogsluffarnas OK 11:21:03
1. Henning Falkenström13:0128+1:2813:0128
2. Jon Forsberg Rundström29:0488+16:2242:0585+57
3. Janne Synnermark19:42114+7:131:01:4784-1
4. Lucas De Boussard19:1645+5:171:21:0374-10
75Leksands OK 21:21:14
1. Lova Wilén14:5472+3:2114:5472
2. Moa Jäderberg17:4052+4:5832:3454-18
3. Kajsa Wilén17:3185+5:0250:0555+1
3. Vidar Brodén22:30131+10:0140:01
3. Alva Jäderbergej startfullföljt
4. Nils Sernfält31:0985+17:101:21:1475+20
76OK Alehof 31:21:31
1. Malte Ljungkvist16:1279+4:3916:1279
2. Moa Dahl19:3469+6:5235:4676-3
3. Hjalmar Johansson17:4691+5:1753:3268-8
4. Agnes Boge27:5978+14:001:21:3176+8
77OK Alehof 21:21:45
1. Axel Slätt14:4569+3:1214:4569
2. Alexander Lindell17:0845+4:2631:5351-18
3. Madeleine Bergqvist23:32146+11:0355:2571+20
3. Eric Uneman24:52155+12:2348:24
4. Signe Kullman26:2074+12:211:21:4577+6
78OK Alehof 11:22:47
1. Isak Dahl12:4823+1:1512:4823
2. Ebba Boge18:2356+5:4131:1145+22
3. Leo Berts22:24130+9:5553:3569+24
3. Elias Bergqvist54:02175+41:331:16:26
4. Sonja Berts29:1281+15:131:22:4778+9
79OK Tyr / Skattkärrs SOK / Kils OK 41:24:23
1. Joel Holmgård13:2239+1:4913:2239
2. Edith Bergenfur23:5682+11:1437:1879+40
3. Birger Karlström19:14108+6:4556:3276-3
3. Malin Nilsson23:20143+10:5142:34
4. Irma Eriksson27:5177+13:521:24:2379+3
80Falköpings AIK OK / Hestra IF / Mullsjö SOK 21:26:19
1. Melker Sundström11:562+0:2311:562
2. Hugo Samuelsson18:1855+5:3630:1438+36
3. Lydia Lindén30:36165+18:071:00:5083+45
4. Oliver Hammar25:2972+11:301:26:1980-3
81Täby OK 21:26:52
1. Ella Lindqvist14:4569+3:1214:4569
2. Max Lindqvist18:3357+5:5133:1861-8
3. Dagny Iko24:19149+11:5057:3778+17
3. Ella Ljungdell24:23151+11:5448:42
4. Elliot Ljungdell29:1582+15:161:26:5281+3
82Lynx 21:27:15
1. Eemeli Leskinen17:3385+6:0017:3385
2. Lotta Packalen16:3842+3:5634:1169-16
3. Kaapo Närvä17:5694+5:2752:0763-6
3. Eino Leskinen18:1899+5:4936:14
4. Tuomas Vuorensola35:0888+21:091:27:1582+19
83Leksands OK 11:27:18
1. Olle Englén17:0083+5:2717:0083
2. Neo Gunnarsson23:4381+11:0140:4384+1
3. Esther Hellman19:23111+6:541:00:0681-3
3. Axel Stolt20:20116+7:5139:43
4. Alice Funke27:1276+13:131:27:1883+2
84Espoon Suunta 31:27:32
1. Terhi Noponen17:1584+5:4217:1584
2. Ilari Suntioinen17:0845+4:2634:2371-13
3. Kaapo Tuominen25:49157+13:201:00:1282+11
4. Senni Määttälä30:2384+16:241:27:3284+2
85OK Trian 21:33:46
1. Valtteri Liukkonen15:4275+4:0915:4275
2. Marcus Liski28:5887+16:1644:4087+12
3. Jaakko Lainas20:57124+8:281:05:3786-1
4. Inga-Sofia Suihkonen28:0979+14:101:33:4685-1
86Sävedalens AIK 21:34:11
1. Gustav Ståhl13:2138+1:4813:2138
2. Filip Ståhl26:2585+13:4339:4682+44
3. Moa Wallström22:52136+10:231:02:3885+3
3. Evelina Lindsjö22:54137+10:2545:46
4. Carl Davidsson31:3387+17:341:34:1186+1
87Markbygdens OK 11:40:48
1. Alfred Martinsson23:3688+12:0323:3688
2. Einar Granat25:4783+13:0549:23880
3. Vanja Hagnestål Lundenius35:20172+22:511:24:43880
3. Judith Granat35:22173+22:531:10:42
3. Hjalmar Skogevall35:26174+22:571:10:46
4. Olle Blomqvist19:4852+5:491:40:4887-1
88IF Hagen 11:40:58
1. Filip Bergqvist33:2389+21:5033:2389
2. Jonatan Sahlén29:0689+16:241:02:29890
3. Edvin Nordlund28:03160+15:341:30:32890
3. Liam Eckerman29:00162+16:3157:03
3. Axel Vallendin29:01163+16:3257:04
4. Hampus Sahlén19:5856+5:591:40:5888-1
89Jönköpings OK 22:01:44
1. Lova Beijer16:0577+4:3216:0577
2. Alma Trofast27:0686+14:2443:1186+9
3. Edith Palmér34:04169+21:351:17:1587+1
3. Hanna Palmér34:17170+21:481:08:21
3. Norah Blomqvist34:47171+22:181:08:51
4. Lovisa Dahlberg44:2989+30:302:01:4489+2
FK Göingarna 1ej start
1. Albin Granqvistej startej start
2. Gustav Granqvistej startej start
3. Smilla Thomassonej startej start
4. Carl-Johan Olvegårdej startej start
IFK Mora OK / Korsnäs IF OK 2ej start
1. Sebastian Alinej startej start
2. Elsa Golsäterej startej start
3. Nanna Lissmyrej startej start
4. ej startej start

HD-18

69 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tampereen Pyrintö 15:12:38
1. Riku Gröhn42:439+3:0842:439
2. Akseli Konttila44:229+1:211:27:055-4
3. Matias Mäenpää27:3922+5:071:54:446+1
4. Tuukka Kupiainen45:5011+6:302:40:345-1
5. Tuomas Leinamo16:0912:56:432-3
5. Miro Sivonen17:509+1:4133:59
5. Eemil Koskinen18:3316+2:2434:42
6. Aapo Liponkoski18:564+34:223:15:394+2
7. Anttoni Mäki-Laurila19:414+0:453:35:202-2
8. Juho Nieminen24:462+0:024:00:0620
9. Olli Mustajoki25:2511+3:154:25:313+1
10. Leo Matinheikki47:0715:12:381-2
2Jämsän Retki-Veikot / Turun Suunnistajat 15:13:01
1. Samuli Peltola42:163+2:4142:163
2. Aarni Ronkainen44:037+1:021:26:192-1
3. Vili Olkkonen27:0319+4:311:53:223+1
4. Touko Seppä39:2012:32:421-2
5. Juho Virkajärvi18:4718+2:382:51:2910
5. Pyry Vaho25:5381+9:4444:40
5. Felix Ruohonen25:5482+9:4544:41
6. Onni Sinervä21:3414+37:003:13:032+1
7. Ilari Virtanen20:309+1:343:33:331-1
8. Leevi Röntynen25:486+1:043:59:2110
9. Elias Ronkainen23:233+1:134:22:442+1
10. Daniil Fomin50:174+3:105:13:0120
3IK Hakarpspojkarna 15:17:47
1. Emil Öhlund45:0418+5:2945:0418
2. Viktor Gunnarsson45:0412+2:031:30:0812-6
3. Mattias Öhlund24:345+2:021:54:425-7
4. Jakub Chaloupsky43:023+3:422:37:442-3
5. Kalle Öhlund19:0319+2:542:56:473+1
5. Erik Ling19:0520+2:5638:08
5. Felix Frykfeldt19:4225+3:3338:45
6. Joel Svensson Finndahl19:398+35:053:16:265+2
7. Albin Hjellström19:013+0:053:35:273-2
8. Joel Björnlinger24:4414:00:1130
9. Isak Eskilsson22:232+0:134:22:341-2
10. Olle Karlsson55:138+8:065:17:473+2
4Sävedalens AIK 15:22:43
1. Casper Skepp46:3429+6:5946:3429
2. Carl Josefsson45:3216+2:311:32:0618-11
3. Nils Grimbeck24:163+1:441:56:2212-6
4. Rasmus Johansson Fjordside44:168+4:562:40:387-5
5. Emil Lindblad16:514+0:422:57:294-3
5. Simon Bååth18:0312+1:5434:54
5. Arvid Skepp23:2258+7:1340:13
6. Gabriel Öhgren17:423+33:083:15:113-1
7. Anton Kastrup22:5321+3:573:38:044+1
8. Per Nordholm25:557+1:114:03:5940
9. Gunnar Fovaeus26:4113+4:314:30:4040
10. Axel Pannier52:037+4:565:22:4340
5Järfälla OK 15:30:00
1. William Grunder54:2852+14:5354:2852
2. Manne Hammarberg47:5122+4:501:42:1938-14
3. Erik Bovallius30:5238+8:202:13:1135-3
4. Anton Silier44:035+4:432:57:1424-11
5. Jonatan Anderson17:255+1:163:14:3919-5
5. Melker Palm17:276+1:1834:52
5. Isak Westring26:1793+10:0843:42
6. Konrad Stamer17:002+32:263:31:3913-6
7. Jesper Åkesson18:5613:50:359-4
8. Niklas Svensson25:013+0:174:15:367-2
9. Johan Lundback23:444+1:344:39:2070
10. Johan Langerak50:405+3:335:30:005-2
6Karlskrona SOK 15:33:28
1. Simon Lukasak47:1333+7:3847:1333
2. Maxim Omelchenko44:4011+1:391:31:5316-17
3. Frantisek Svetnicky24:214+1:491:56:1411-5
4. Vit Cech43:034+3:432:39:173-8
5. Jan Antonowicz18:1314+2:042:57:305+2
5. Jakob Omelchenko19:2622+3:1737:39
5. Kasper Fager22:1948+6:1040:32
6. Jakob Wilhelmsson19:529+35:183:17:226+1
7. Radek Svoboda23:2826+4:323:40:505-1
8. Arvid Kronmar28:4719+4:034:09:3750
9. Anton Törnqvist25:219+3:114:34:5850
10. Hugo Larsson58:3014+11:235:33:286+1
7Espoon Suunta 15:35:40
1. Olli Tiainen45:0418+5:2945:0418
2. Antti Sorsa50:0632+7:051:35:1026+8
3. Mikko Määttälä26:4016+4:082:01:5022-4
4. Topias Kemppi41:352+2:152:43:2510-12
5. Anton Kemppi17:477+1:383:01:127-3
5. Anton Hamppu17:5911+1:5035:46
5. Emil Laaksonen18:2115+2:1236:08
6. Jussi Raasakka21:4215+37:083:22:5470
7. Daniel Rautio21:2613+2:303:44:2070
8. Topias Uusitalo26:369+1:524:10:566-1
9. Tuomas Ruuskanen27:4417+5:344:38:4060
10. Kristian Boström57:0012+9:535:35:407+1
8Eksjö SOK 15:42:50
1. Mattis Persson42:367+3:0142:367
2. Hugo Djurstedt43:424+0:411:26:181-6
3. Olof Hedin26:4217+4:101:53:002+1
4. Lukas Novak46:2514+7:052:39:254+2
5. Tilda Hagelberg22:2049+6:113:01:459+5
5. Alva Hagelberg22:3250+6:2344:52
6. Ella Persson27:2952+42:553:29:1412+3
7. Carl Hedin25:4740+6:513:55:01120
8. Simon Svahn25:415+0:574:20:428-4
9. Jakob Wolfram24:005+1:504:44:4280
10. Hugo Jakobsson58:0813+11:015:42:5080
9OK Denseln / OK Kolmården 15:43:53
1. Viktor Waernqvist46:5832+7:2346:5832
2. Arvid Westerberg45:2715+2:261:32:2521-11
3. Sverre Röjgård22:3211:54:578-13
4. Simon Johansson50:0422+10:442:45:0115+7
5. David Malm24:5071+8:413:09:51150
6. Carl Hedegård24:3931+40:053:34:3016+1
7. Carl-Henrik Wass20:5010+1:543:55:2013-3
8. Erik Johnsson36:2947+11:454:31:4919+6
9. Hugo Persson22:1014:53:5912-7
10. Leo Johansson49:543+2:475:43:539-3
10Härnösands OK / Skogslöparna / Sundsvalls OK 15:46:47
1. Benjamin Näslund40:192+0:4440:192
2. Axel Lundgren51:3537+8:341:31:5417+15
3. Edvin Lake23:032+0:311:54:578-9
4. Oskar Vikström48:3818+9:182:43:3512+4
5. Mattias Larsson19:4527+3:363:03:2010-2
5. Wilmer Rex19:4729+3:3839:32
6. Hugo Nordlander22:5822+38:243:26:18100
7. Seth Borglund20:177+1:213:46:358-2
8. Albin Kårén34:1142+9:274:20:469+1
9. Jonne Liukkonen25:198+3:094:46:0590
10. Hannes Lindahl1:00:4222+13:355:46:4710+1
11Nyköpings OK 15:49:39
1. Edvin Hellsten46:3328+6:5846:3328
2. Albin Falk47:5323+4:521:34:2625-3
3. Odin Ek24:426+2:101:59:0818-7
4. Axel Lindgren55:0038+15:402:54:0821+3
5. Emanuel Eriksson21:3942+5:303:15:47210
5. Vilgot Hellsten21:4343+5:3443:22
6. Anders Petersson21:5116+37:173:37:38210
7. Axel Björnberg Färdig21:2312+2:273:59:0119-2
8. Andreas Holmqvist29:3921+4:554:28:4016-3
9. Emil Clashammar31:2833+9:185:00:0818+2
10. Philip Carlsson49:312+2:245:49:3911-7
12Hyvinkään Rasti / Hämeenlinnan Suunnistajat / Rastikarhut 15:50:18
1. Pyry Willman44:1612+4:4144:1612
2. Matias Lautamäki45:0412+2:031:29:2010-2
3. Pietu Jutila25:199+2:471:54:394-6
4. Valtteri Lahti45:5612+6:362:40:356+2
5. Ilari Skyttä17:498+1:402:58:2460
5. Aaro Kujansuu17:509+1:4135:39
5. Arttu Kivioja18:0312+1:5435:52
6. Paavo Lahti24:4333+40:093:23:078+2
7. Joona Nolvi20:005+1:043:43:076-2
8. Lauri Partanen38:0952+13:254:21:1610+4
9. Severi Orrainen30:1925+8:094:51:3511+1
10. Iivari Willman58:4315+11:365:50:1812+1
13Lynx 15:50:51
1. Matias Koponen49:4736+10:1249:4736
2. Juuso Viskari43:332+0:321:33:2024-12
3. Karim Mbembela25:5310+3:211:59:1319-5
4. Tatu Aaltonen44:156+4:552:43:2811-8
5. Karri Kuusinen19:5430+3:453:03:22110
5. Antti Isoherranen26:52102+10:4346:46
5. Rasmus Enqvist35:57146+19:4855:51
6. Tuomas Kuusinen32:2565+47:513:35:4717+6
7. Oliver Hellstedt21:5117+2:553:57:3816-1
8. Rasmus Koponen27:3611+2:524:25:1411-5
9. Florian Fritzén30:0624+7:564:55:2014+3
10. Anton Packalen55:3110+8:245:50:5113-1
14Valkeakosken Haka 15:55:57
1. Ilmari Aho45:2125+5:4645:2125
2. Seeti Salonen44:2810+1:271:29:4911-14
3. Oskari Aumo26:3315+4:011:56:2212+1
4. Rauli Aho44:189+4:582:40:408-4
5. Reetta Nieminen25:2478+9:153:06:0412+4
6. Inka Joensivu26:0039+41:263:32:0415+3
7. Lauri Nieminen26:5644+8:003:59:0018+3
8. Eerik Aaltio28:1814+3:344:27:1814-4
9. Kalle Taura27:4417+5:344:55:0213-1
10. Valtteri Rantala1:00:5523+13:485:55:5714+1
15OK Löftan 15:58:29
1. Adrian Vartia45:5827+6:2345:5827
2. Jesper Johansson43:0111:28:598-19
3. Isak Bengtsson26:1414+3:421:55:1310+2
4. Tobias Johansson49:3520+10:152:44:4814+4
5. Albin Paulsson22:0545+5:563:06:5313-1
5. Ella Andersson32:27134+16:1854:32
5. Agnes Paulsson32:29135+16:2054:34
6. Victor Hansson19:325+34:583:26:2511-2
7. Hugo Corneliusson31:1762+12:213:57:4217+6
8. Gustav Andersson27:4412+3:004:25:2613-4
9. Simon Corneliusson24:556+2:454:50:2110-3
10. Jakob Moberg1:08:0842+21:015:58:2915+5
16Helsingin Suunnistajat 16:01:25
1. David Bunn42:345+2:5942:345
2. Atte Ikola48:5226+5:511:31:2614+9
3. Juho Leiniö35:1158+12:392:06:3730+16
4. Luca Kallela46:3916+7:192:53:1619-11
5. Juha Länsiluota19:1021+3:013:12:2616-3
5. Eino Haara19:2723+3:1838:37
5. Iikka Leiniö23:5565+7:4643:05
6. Aapo Ikola19:366+35:023:32:0214-2
7. Emil Koivula21:1811+2:223:53:2011-3
8. Nuutti Jääskeläinen32:0028+7:164:25:2012+1
9. Lassi Tervo32:3539+10:254:57:5516+4
10. Väinö Ristimäki1:03:3030+16:236:01:25160
17Trollhättans SOK / Vänersborgs SK 16:03:48
1. Hugo Mandinger45:1222+5:3745:1222
2. Arvid Björk43:486+0:471:29:009-13
3. Olle Melén25:5611+3:241:54:567-2
4. David Almén45:4910+6:292:40:459+2
5. Eskil Leon26:3199+10:223:07:1614+5
6. Agnes Eriksson29:1857+44:443:36:3420+6
7. Isak Thörnblad20:208+1:243:56:5415-5
8. Johan Eriksson31:1626+6:324:28:10150
9. Liam Hogedal30:4828+8:384:58:5817+2
10. Elias Thörnblad1:04:5033+17:436:03:48170
18Koovee 16:05:24
1. Joona Yliaho1:01:3963+22:041:01:3963
2. Joel Schüle47:5924+4:581:49:3846-17
3. Lauri Naskali27:2921+4:572:17:0739-7
4. Henrik Hihnala49:1319+9:533:06:2031-8
5. Leevi Pinta22:3451+6:253:28:5430-1
5. Elias Schüle22:3753+6:2845:11
5. Olli Kuusisto28:25110+12:1650:59
6. Eevert Kenttämies21:2412+36:503:50:1828-2
7. Lauri Lakanen21:4015+2:444:11:5825-3
8. Oliver Schüle28:0013+3:164:39:5821-4
9. Jenny Ojala29:2822+7:185:09:26210
10. Jasper Alajoutsi55:5811+8:516:05:2418-3
19OK Ravinen 16:06:15
1. Martin Rinnbäck53:2051+13:4553:2051
2. Albin Lindskog1:00:1955+17:181:53:3953+2
3. Hugo Lindskog28:2225+5:502:22:0146-7
4. Hannes Mogensen44:156+4:553:06:1630-16
5. Gustav Lübcke20:5634+4:473:27:1228-2
5. Oscar Lundquist21:1835+5:0942:14
5. Ture Lindskog23:0256+6:5343:58
6. Linus Forsberg19:366+35:023:46:4826-2
7. Edvin Wollbrand25:1034+6:144:11:5825-1
8. Erik Lundquist28:2015+3:364:40:1824-1
9. Teo Struck26:0712+3:575:06:2520-4
10. Edvin Forsberg59:5017+12:436:06:1519-1
20Göteborg-Majorna OK 16:06:24
1. Arvid Aronsson46:4731+7:1246:4731
2. Elias Nordberg45:5117+2:501:32:3822-9
3. Simon Nordberg26:5518+4:231:59:3320-2
4. Ludwig Rosén46:2313+7:032:45:5616-4
5. Axel Persson29:52123+13:433:15:4822+6
5. Jonas Leire30:01124+13:5259:53
6. Wilma Rosén28:0553+43:313:43:5325+3
7. Filip Valentin23:3227+4:364:07:2523-2
8. Ola Leire32:4032+7:564:40:0522-1
9. Ivan Magnusson30:5429+8:445:10:59220
10. Viktor Jellvert Börjeson55:259+8:186:06:2420-2
21FK Boken / Helsingborgs SOK / Hjärnarps OL / Örkelljunga FK 16:06:51
1. Albin Kronkvist42:284+2:5342:284
2. Agust Kronkvist49:3829+6:371:32:0618+14
3. David Morén29:4232+7:102:01:4821+3
4. Jacob Moberg51:4427+12:242:53:3220-1
5. Kurt Sjöberg21:2637+5:173:14:58200
5. Elias Persson21:2738+5:1842:53
5. David Persson22:0646+5:5743:32
6. Victor Ericsson21:3013+36:563:36:2818-2
7. Noah Krikström18:5613:55:2414-4
8. Elia Kämpe35:3445+10:504:30:5817+3
9. Jakob Zäll25:017+2:514:55:5915-2
10. Axel Orrhede1:10:5248+23:456:06:5121+6
22Växjö OK 16:13:44
1. Noel Braun42:378+3:0242:378
2. Hugo Ericsson44:198+1:181:26:564-4
3. Erik Åkesson26:0012+3:281:52:561-3
4. Olle Kallerbäck51:4830+12:282:44:4413+12
5. William Björkman16:342+0:253:01:188-5
5. Miranda Niklasson28:25110+12:1644:59
6. Martina Niklasson24:4132+40:073:25:599+1
7. Alvin Lundgren25:2036+6:243:51:1910+1
8. Wilma Kroksmyr39:4156+14:574:31:0018+8
9. Lovisa Kroksmyr33:0640+10:565:04:0619+1
10. Alicia Lundgren1:09:3845+22:316:13:4422+3
23KFUM Örebro OK 16:14:20
1. Hugo Örn42:5610+3:2142:5610
2. Anton Kruse58:0550+15:041:41:0136+26
3. Marcus Klasenius24:587+2:262:05:5924-12
4. Linus Malm58:4044+19:203:04:3928+4
5. Ted Nilsson22:4055+6:313:27:1929+1
6. Edvin Halldin26:3145+41:573:53:5030+1
7. Viktor Jonhed28:5052+9:544:22:4033+3
8. Olle Malm32:2729+7:434:55:0734+1
9. William Segura27:1214+5:025:22:1930-4
10. Melker Forsberg52:016+4:546:14:2023-7
24FK Göingarna / Skåneslättens OL 16:14:21
1. Edvin Selin45:0721+5:3245:0721
2. Svante Selin48:0925+5:081:33:1623+2
3. Alice Olvegård33:0750+10:352:06:2328+5
4. Wilmer Selin58:5647+19:363:05:1929+1
5. Hjalmar Axelsson19:4527+3:363:25:0425-4
5. Smilla Thomassonej startfullföljt
6. Tuva Selin24:3430+40:003:49:3827+2
7. Alva Nystedt23:2024+4:244:12:58270
8. Hilda Axelsson32:5934+8:154:45:57270
9. Lovisa Weiden29:1021+7:005:15:07270
10. Albin Weiden59:1416+12:076:14:2124-3
25Västerås SOK 16:14:29
1. Noa Sjöstrand49:4937+10:1449:4937
2. Kalle Åkerman Sjöström47:4521+4:441:37:3432-5
3. Hugo Frisk28:2726+5:552:06:0125-7
4. Martin Sandqvist53:4535+14:252:59:46250
5. Elis Wiklund19:3024+3:213:19:1624-1
6. Kristoffer Klarin20:5611+36:223:40:1223-1
7. Tamás Szüts20:086+1:124:00:2020-3
8. Tobias Dahlmark33:2037+8:364:33:40200
9. Lucas Ahlström38:0848+15:585:11:4824+4
10. Andreas Näslund1:02:4128+15:346:14:2925+1
26OK Trian 16:17:10
1. Eelis Johansson50:5740+11:2250:5740
2. Kristian Salo49:5631+6:551:40:5334-6
3. Marcus Kopra25:038+2:312:05:5623-11
4. Oskari Reijonen46:5917+7:392:52:5518-5
5. Simon Nordgren19:4225+3:333:12:3717-1
5. Nicholas Stjernberg24:2068+8:1144:02
5. Joar Bäckblom35:00141+18:5154:42
6. Max Määttä23:5227+39:183:36:2919+2
7. Valter Sillman29:2754+10:314:05:5622+3
8. Anton Liukkonen34:1041+9:264:40:0623+1
9. Veikka Lintula31:3134+9:215:11:37230
10. Alec Still1:05:3334+18:266:17:1026+3
27OK Njudung 16:22:31
1. Karl Petersén45:2826+5:5345:2826
2. Albin Toll50:1633+7:151:35:4429+3
3. Alexander Gustafsson30:2234+7:502:06:0627-2
4. Isak Fransson50:0221+10:422:56:0823-4
5. Gustaf Johansson20:1931+4:103:16:27230
5. Linus Norén23:5464+7:4544:13
5. Lia Fransson29:34121+13:2549:53
6. Olle Petersén25:2435+40:503:41:5124+1
7. Felicia Gustafsson22:3720+3:414:04:2821-3
8. Ellen Toll38:2454+13:404:42:5225+4
9. Wilhelm Karmetun31:3635+9:265:14:28250
10. Oscar Hultgren1:08:0341+20:566:22:3127+2
28Kalmar OK 16:23:53
1. Adrian Skobe52:5243+13:1752:5243
2. Edvin Strandberg53:3942+10:381:46:3141-2
3. Lukas Hagberg30:4537+8:132:17:1640-1
4. Hugo Unosson50:4425+11:243:08:0034-6
5. Johan Glatz25:1174+9:023:33:11340
6. Olof Glatz24:2829+39:543:57:3933-1
7. Ville Lundgren22:0018+3:044:19:3929-4
8. Stanislaw Wolek32:2931+7:454:52:08290
9. Krzysztof Wojtowicz29:0220+6:525:21:10290
10. Bartlomiej Olszewski1:02:4329+15:366:23:5328-1
29OK Orion 16:24:56
1. Oliver Håkansson53:1650+13:4153:1650
2. Filip Håkansson53:1741+10:161:46:3342-8
3. Axel Bratt30:2936+7:572:17:0238-4
4. Melker Larsson51:4628+12:263:08:4836-2
5. Malva Larsson29:00115+12:513:37:4840+4
5. Erik Leopold38:04151+21:551:07:04
5. Selma Leopold39:16153+23:071:08:16
6. Nils Swartz23:3025+38:564:01:1839-1
7. Hedda Svensson22:1919+3:234:23:3735-4
8. Erik Oscarsson28:2516+3:414:52:0228-7
9. Lisa Swartz31:0230+8:525:23:0432+4
10. Isak Olsson1:01:5227+14:456:24:5629-3
30OK Tyr 16:26:19
1. Anton Jonsson55:0456+15:2955:0456
2. Mattias Hane51:3136+8:301:46:3543-13
3. Hugo Ekström34:2255+11:502:20:5744+1
4. Fredrik Hane46:2615+7:063:07:2332-12
5. Adam Stråle21:3341+5:243:28:5631-1
5. Albin Isaksson22:3451+6:2544:07
5. Ivar Wikström25:3680+9:2747:09
6. Isak Wikström25:3236+40:583:54:2832+1
7. Oscar Andersson21:3914+2:434:16:0728-4
8. Gustav Perman26:5410+2:104:43:0126-2
9. Linus Nilsson31:5536+9:455:14:56260
10. Richard Take1:11:2349+24:166:26:1930+4
31IF Hagen / Tibro OK 16:32:07
1. Johan Mårtensson50:2439+10:4950:2439
2. Anton Carlsson49:5530+6:541:40:1933-6
3. Liam Johansson27:5624+5:242:08:1532-1
4. Johan Holmberg53:2733+14:073:01:4226-6
5. Hampus Sahlén28:30113+12:213:30:1232+6
6. Gustav Lidman23:4526+39:113:53:5731-1
7. Per Hedman26:3742+7:414:20:3430-1
8. Linus Ahlén32:2729+7:434:53:0131+1
9. Lukas Andrén29:4123+7:315:22:42310
10. Erik Gullbrand1:09:2544+22:186:32:07310
32Snättringe SK 16:36:46
1. Hampus Hatlen45:1924+5:4445:1924
2. Isak Gelius43:383+0:371:28:576-18
3. Ludvig Eggöy Markhester27:2720+4:551:56:2414+8
4. John Wolgast51:5331+12:332:48:1717+3
5. Gustav Eggöy Markhester26:0786+9:583:14:2418+1
5. Elin Wolgast27:20107+11:1153:27
5. Lilly Christieej startfullföljt
6. Molly Gelius24:0928+39:353:38:3322+4
7. Elin Abel31:0159+12:054:09:3424+2
8. Alva Lidström Lauri43:1365+18:294:52:4730+6
9. Jakob Tedhamre27:3916+5:295:20:2628-2
10. Erik Lidström Lauri1:16:2056+29:136:36:4632+4
33SK Zabovresky Brno 26:36:47
1. Leon Ebster52:5845+13:2352:5845
2. Vojtech Marek56:4348+13:421:49:4147+2
3. Maya Kastner31:2943+8:572:21:1045-2
4. Peter Berger53:5336+14:333:15:0343-2
5. Josef Racek20:3232+4:233:35:3537-6
5. Nilla Bogensperger20:5033+4:4141:22
6. Anna Ondrova22:2219+37:483:57:5734-3
7. Marketa Rotkova23:2525+4:294:21:2232-2
8. Klara Barnatova33:4439+9:004:55:0633+1
9. Karolina Hovorakova31:2432+9:145:26:3034+1
10. Vojtech Fousek1:10:1746+23:106:36:4733-1
34Järla Orientering / Lunds OK / Skogsluffarnas OK 16:36:52
1. Povel Hedberg57:1158+17:3657:1158
2. Allan Hedberg52:3239+9:311:49:4348-10
3. Elin Hugosson36:2260+13:502:26:0550+2
4. Carl Ås58:4845+19:283:24:5348-2
5. Olle Synnermark21:3139+5:223:46:2445-3
5. Arvid Hammarbäck21:3240+5:2343:03
5. David Olander29:31120+13:2251:02
6. Åke Falkenström26:0241+41:284:12:26450
7. Simon Stridh25:3138+6:354:37:5743-2
8. Sixten Lindqvist28:2516+3:415:06:2239-4
9. Lukas Wallhed30:3226+8:225:36:5437-2
10. Loke Hedberg59:5818+12:516:36:5234-3
35SK Zabovresky Brno 16:39:29
1. Josef Sterbak1:20:3368+40:581:20:3368
2. Adam Urbanek59:0552+16:042:19:3864-4
3. Adam Zridavesely31:5144+9:192:51:2962-2
4. Killian Zapf53:0432+13:443:44:3360-2
5. Jan Strycek16:393+0:304:01:1254-6
5. Ivana Jezkova23:2861+7:1940:07
6. Emma Bednarikova22:2018+37:464:23:3251-3
7. Julie Finstrlova23:0122+4:054:46:3347-4
8. Marie Maier25:598+1:155:12:3241-6
9. Marketa Mulickova25:2310+3:135:37:5538-3
10. Jachym Coufal1:01:3426+14:276:39:2935-3
36OK Skogshjortarna 16:39:37
1. Lukas Larsson45:0017+5:2545:0017
2. Samuel Böke45:0914+2:081:30:0913-4
3. Viktor Hedström27:4623+5:141:57:5515+2
4. Ludvig Hedström57:3842+18:182:55:3322+7
5. Axel Olsson30:15126+14:063:25:4826+4
5. Gustav Andersson30:16127+14:071:00:31
5. Nils Tholén39:06152+22:571:09:21
6. Calle Wärn33:2966+48:553:59:1735+9
7. Olof Tholén21:4516+2:494:21:0231-4
8. Noel Bengtsson34:0340+9:194:55:0532+1
9. Gustav Harryson31:1431+9:045:26:1933+1
10. Arvid Öhrvall1:13:1855+26:116:39:3736+3
37Täby OK 16:40:53
1. Marcus Ekman53:1046+13:3553:1046
2. Otto Balck49:3127+6:301:42:4139-7
3. Erik Nederheim33:3151+10:592:16:1237-2
4. Filip Lindqvist51:4628+12:263:07:5833-4
5. Elias Trossing26:38100+10:293:34:3636+3
5. Elliot Ljungdell37:24148+21:151:04:02
5. Erik Balck52:45159+36:361:19:23
6. Simon Trossing28:5855+44:244:03:3441+5
7. Elias Ljungdell24:3530+5:394:28:0938-3
8. Noa Helgars29:5922+5:154:58:0835-3
9. Axel Balck32:1237+10:025:30:20350
10. Gustaf Hofstedt1:10:3347+23:266:40:5337+2
38North German Youth Team 16:54:50
1. Matti Bruns58:5059+19:1558:5059
2. Theo Hennseler1:03:0156+20:002:01:51590
3. Jussi Bruns29:2829+6:562:31:1954-5
4. Nilas Stamer53:3934+14:193:24:5849-5
5. Maren Strauß30:59128+14:503:55:57490
5. Liena Grahl31:03129+14:541:02:02
6. Anna Marcao26:1343+41:394:22:1050+1
7. Bennet Grote24:2429+5:284:46:3448-2
8. Annika Stamer32:4833+8:045:19:2246-2
9. Kristaps Grahl27:1815+5:085:46:4041-5
10. Tom Buchholz1:08:1043+21:036:54:5038-3
39Espoon Akilles 17:00:59
1. Paulus Hanhijärvi55:3757+16:0255:3757
2. Eemi Vaherlehto1:05:5760+22:562:01:3456-1
3. Pyry Riissanen29:3931+7:072:31:1353-3
4. Heikki Sumanen59:2248+20:023:30:3551-2
5. Nellie Torpo26:3098+10:213:57:0550-1
5. Reko Saarinen27:11103+11:0253:41
5. Lucas Liski55:43160+39:341:22:13
6. Ronja Torpo28:1054+43:364:25:1552+2
7. Oliver Carlsson27:0845+8:124:52:23520
8. Maijukka Hanhijärvi30:2425+5:405:22:4750-2
9. Dennis Florström33:4142+11:315:56:2845-5
10. Inari Karppinen1:00:5924+13:527:00:5939-6
40Linköpings OK 17:00:02
1. Olof Ljunggren42:356+3:0042:356
2. Johan Årbrink49:3428+6:331:32:0920+14
3. Olle Malmström35:3459+13:022:07:4331+11
4. Otto Nilsson56:3440+17:143:04:1727-4
5. Ian Johansson26:0084+9:513:30:1733+6
5. Edwin Otterborg37:38149+21:291:03:38
5. Love Otterström37:45150+21:361:03:45
6. Arvid Roth23:0923+38:353:53:2629-4
7. Lucas Berggren29:4155+10:454:23:0734+5
8. Ludvig Eronn36:0546+11:214:59:1236+2
9. Wilhelm Larsson32:2938+10:195:31:41360
10. Erik Sahlman1:28:2161+41:147:00:0240+4
41OK Tranan 17:00:16
1. Hugo Setthagen44:2113+4:4644:2113
2. Gustav Ohlin47:1118+4:101:31:3215+2
3. Otto Larsson34:5957+12:272:06:3129+14
4. Sara Ohlin1:04:2455+25:043:10:5539+10
5. Wilma Palmqvist29:19118+13:103:40:1442+3
5. Hjalmar Ingelsboej startfullföljt
6. Hjalmar Ingelsbo20:2210+35:484:00:3638-4
7. Emilia Elverlind24:4431+5:484:25:2037-1
8. Anna Nowak41:2961+16:455:06:4940+3
9. Sofia Elverlind45:4059+23:305:52:2944+4
10. Gustav Östensson1:07:4740+20:407:00:1641-3
42Rajamäen Rykmentti 17:07:24
1. Ilari Haltia44:2314+4:4844:2314
2. Artturi Hiiro51:1835+8:171:35:4128+14
3. Essi Multala48:3068+25:582:24:1148+20
4. Aleksi Hämäläinen1:06:1459+26:543:30:2550+2
5. Tatu Lääveri27:18106+11:093:57:4351+1
5. Kaapo Malmström27:25108+11:1654:43
5. Krister Hiiro31:55130+15:4659:13
6. Jonne Mourujärvi23:2624+38:524:21:0948-3
7. Jarkko Leivo31:1561+12:194:52:2453+5
8. Elina Hämäläinen30:2324+5:395:22:4750-3
9. Elisa Mänty33:5143+11:415:56:3846-4
10. Aleksanteri Hiiro1:07:2438+20:177:07:2442-4
43Kils OK / OK Hällen / OK Måsen 27:07:11
1. Hugo Kindborn45:1623+5:4145:1623
2. Anton Uller43:424+0:411:28:587-16
3. Rasmus Öberg29:1028+6:381:58:0817+10
4. Ella Stenils1:15:0264+35:423:13:1040+23
5. Vilma Johansson33:59139+17:503:47:0946+6
5. Tuva Karlsson Sandberg35:35144+19:261:09:34
6. Isak Holmgård22:1417+37:404:09:2343-3
7. Vera Carlsson31:5163+12:554:41:1445+2
8. Wilhelm Tengroth39:5157+15:075:21:0547+2
9. Elsa Linder36:0346+13:535:57:08470
10. Tobias Janzon Sjöstedt1:07:1137+20:047:07:1143-4
44FK Friskus-Varberg / Halmstad OK 17:05:38
1. Albin Persson52:5744+13:2252:5744
2. Klara Persson54:2343+11:221:47:2045+1
3. Axel Bechtel31:5144+9:192:19:1143-2
4. Emil Jägstedt57:0341+17:433:16:1445+2
5. Julia Lönn21:4444+5:353:37:5841-4
5. Filip Carlqvist29:50122+13:4151:34
5. Emma Persson35:37145+19:2857:21
6. Lovisa Eliasson30:1661+45:424:08:1442+1
7. David Johansson27:2546+8:294:35:3941-1
8. Emma Eliasson40:5859+16:145:16:3744+3
9. Malte Kristiansson30:3226+8:225:47:0942-2
10. Alex Johansson1:18:2958+31:227:05:3844+2
45Sjövalla FK 17:04:07
1. Märta Ljungberg1:02:5765+23:221:02:5765
2. Hannes Essunger1:04:4458+21:432:07:4161-4
3. Linnea Wedberg-Kilnäs34:3756+12:052:42:18610
4. Ebbe Holmqvist59:3549+20:153:41:5359-2
5. Emelina Holmqvist26:0485+9:554:07:5758-1
5. Eric Olofsson26:0786+9:5852:11
5. Axel Björkman26:0890+9:5952:12
6. Signe Lundqvist26:1242+41:384:34:0957-1
7. Tove Wedberg-Kilnäs26:2941+7:335:00:3856-1
8. Linus Alinder33:1336+8:295:33:5153-3
9. Fabian Alinder28:1419+6:046:02:0549-4
10. Eleonora Alinder1:04:0732+17:007:04:0745-4
46OK Djerf 17:08:04
1. Rasmus Pettersson45:0620+5:3145:0620
2. Alexander Jansson52:0338+9:021:37:0930+10
3. Ellen Pelander31:5144+9:192:09:0034+4
4. Amanda Jansson1:01:2951+22:093:10:2938+4
5. Axel Lindblad26:1392+10:043:36:42380
5. Melvin Törshagen27:11103+11:0253:24
5. Jonna Lindbladej startfullföljt
6. Edvard Pelander22:4121+38:073:59:2336-2
7. Linus Bodin-Liliegren25:1935+6:234:24:42360
8. Arvid Johansson38:0551+13:215:02:4738+2
9. Ylva Johansson39:4053+17:305:42:2740+2
10. Elin Lindblad1:25:3759+38:307:08:0446+6
47IF Thor 17:05:44
1. Aron Hellgren44:3515+5:0044:3515
2. Viktor Jemth1:09:0961+26:081:53:4454+39
3. Axel Andersson30:5540+8:232:24:3949-5
4. Love Bylund50:2924+11:093:15:0844-5
5. Emelie Svärd22:3753+6:283:37:4539-5
5. Algot Hellgren35:22142+19:1357:59
5. Rickard Jemth35:22142+19:1357:59
6. Elis Hansson25:4037+41:064:03:2540+1
7. Theodor Von Seth28:3951+9:434:32:04400
8. Albin Jemth42:5463+18:105:14:5842+2
9. Miro Mårtensson48:5561+26:456:03:5351+9
10. David Berglund1:05:4435+18:377:05:4447-4
48IFK Enskede 17:00:00
1. Hannes Lindqvist54:4054+15:0554:4054
2. Pontus Axell58:4351+15:421:53:2352-2
3. Linn De Boussard36:5162+14:192:30:14520
4. Henrik Lundfors1:06:4360+27:233:36:5754+2
5. Lucas De Boussard21:1835+5:093:58:1552-2
5. Tomas Axell22:1547+6:0643:33
5. Sofia Lindhagen24:5772+8:4846:15
6. Tilda Dalekant29:1056+44:364:27:2554+2
7. Felicia Strindér30:5958+12:034:58:2455+1
8. Emma Hallendal35:2944+10:455:33:5354-1
9. Lovisa Lindqvist39:2451+17:146:13:1753-1
10. Elis Forsberg Rundström1:00:0019+12:537:00:0048-5
49IFK Mora OK / Korsnäs IF OK / Leksands OK 17:12:17
1. Joel Golsäter46:3630+7:0146:3630
2. Simon Karlsson Holmer54:3144+11:301:41:0737+7
3. Johan Olars37:0263+14:302:18:0942+5
4. Markus Halvarsson55:5739+16:373:14:0641-1
5. Alfred Danielsson29:07116+12:583:43:1343+2
5. Per Pulkkinen29:07116+12:5858:14
6. Egil Lissmyr26:2144+41:474:09:3444+1
7. Ivar Lissmyr28:2047+9:244:37:5442-2
8. August Göras44:4666+20:025:22:4049+7
9. Thobias Brodin38:4949+16:396:01:2948-1
10. Klockar-Eskil Nääs1:12:1752+25:107:12:1749+1
50OK Tisaren 17:07:07
1. Valter Pettersson44:1311+4:3844:1311
2. Emil Larsson53:1140+10:101:37:2431+20
3. Robin Helmersson28:4027+6:082:06:0426-5
4. Noel Helmersson1:14:1563+34:553:20:1947+21
5. Maja Sjödin32:13131+16:043:52:3248+1
5. Allis Sjödin32:16132+16:071:04:29
5. Hedda Lindberg32:18133+16:091:04:31
6. Isak Larsson29:3258+44:584:22:0449+1
7. Philip Sjödin25:2036+6:244:47:24490
8. Alfred Sjödin39:2955+14:455:26:5352+3
9. Amanda Sjödin40:2754+18:176:07:20520
10. Grzegorz Nowak1:07:0736+20:007:07:0750-2
51Ulricehamns OK 17:14:58
1. Adam Skoglund51:0841+11:3351:0841
2. Alfred Hallqvist55:3345+12:321:46:4144+3
3. Lukas Klang31:2742+8:552:18:0841-3
4. Isak Skoglund51:0126+11:413:09:0937-4
5. Jacob Holmberg25:2277+9:133:34:3135-2
5. Teo Palmér25:2979+9:2050:51
5. Anton Karlsson28:26112+12:1753:48
6. Edvin Lennartson25:4638+41:124:00:1737+2
7. Emanuel Zitka30:4956+11:534:31:0639+2
8. Joel Holmberg29:0820+4:245:00:1437-2
9. Albin Genberg40:3555+18:255:40:4939+2
10. Ludvig Carlbom1:34:0962+47:027:14:5851+12
52OK Kåre 17:25:58
1. Melker Nordgren53:1348+13:3853:1348
2. Karl Granath47:4220+4:411:40:5535-13
3. Wille Söderqvist33:3753+11:052:14:3236+1
4. Christoffer Lindgren53:5737+14:373:08:2935-1
5. Esbjörn Montelius Risberg18:4017+2:313:27:0927-8
5. Alvin Edbäck26:2094+10:1145:00
5. Olle Gahnshag26:2395+10:1445:03
6. William Oksvold-15:2613:11:431-26
7. Eric Johansson1:26:1768+1:07:214:38:0044+43
8. Albin Sjöblom37:1649+12:325:15:1643-1
9. Hugo Atterbrand34:2145+12:115:49:37430
10. Markus Melén1:36:2163+49:147:25:5852+9
53Falköpings AIK OK / Hestra IF / Mullsjö SOK / OK Gränsen 17:07:32
1. Axel Nalbin53:1147+13:3653:1147
2. Erik Ingemarsson59:1053+16:091:52:2150+3
3. Kasper Vemdal36:4761+14:152:29:0851+1
4. Albin Sundström1:20:3365+41:133:49:4161+10
5. Ida Karlsson30:06125+13:574:19:47610
5. Oliver Hammarej startfullföljt
6. Adam Samuelsson27:1351+42:394:47:00610
7. Tilda Sundkvist28:2948+9:335:15:2960-1
8. Viggo Wulff31:2527+6:415:46:5459-1
9. Filip Ingemarsson34:0744+11:576:21:0156-3
10. Simon Westh1:07:3239+20:257:07:3253-3
54Tjällmo-Godegårds OK 17:11:27
1. Ludvig Karlqvist53:1449+13:3953:1449
2. Emil Söderberg1:10:4962+27:482:04:0360+11
3. Daniel Jonsson32:3947+10:072:36:4259-1
4. Karl Hjärtsjö1:02:4254+23:223:39:2455-4
5. Arvid Karlsson26:42101+10:334:06:0657+2
6. Oscar Svensk22:3420+38:004:28:4055-2
7. Arvid Trofast23:3328+4:374:52:1351-4
8. Elias Ohlsson43:0064+18:165:35:1355+4
9. Oskar Karlqvist50:4562+28:356:25:5857+2
10. Alva Svensk1:11:2750+24:207:11:2754-3
55Bredaryds SOK / OK Vivill 17:12:11
1. Clara Samuelsson1:05:4566+26:101:05:4566
2. Filip Broling55:5047+12:492:01:3557-9
3. Albin Samuelsson30:5339+8:212:32:2856-1
4. Elias Thunberg1:06:5761+27:373:39:25560
5. Elma Friberg28:55114+12:464:08:2059+3
6. Elias Samuelsson26:0039+41:264:34:2058-1
7. Arvid Josefsson28:3750+9:415:02:57580
8. Lea Friberg37:3550+12:515:40:32580
9. Oskar Andrén Skoglund45:4260+23:326:26:14580
10. Linus Bägeby1:12:1151+25:047:12:1155-3
56Lounais-Hämeen Rasti 17:00:41
1. Vilhelm Toivonen55:0355+15:2855:0355
2. Aleksi Välimaa55:4146+12:401:50:4449-6
3. Leevi Niemelä46:4366+24:112:37:2760+11
4. Nuutti Vennelä1:02:0952+22:493:39:3657-3
5. Tiuku Suomi26:0786+9:584:05:4356-1
5. Miko Sipilä26:0786+9:5852:14
6. Anni Rokka41:0667+56:324:46:4960+4
7. Joni Uusitalo31:0159+12:055:17:5061+1
8. Eero Sallinen42:3962+17:556:00:2962+1
9. Tyko Suomi43:0857+20:586:43:0861-1
10. Tuomas Rokka1:00:4121+13:347:00:4156-5
57Kungälvs OK 17:17:25
1. Fritjof Aderstedt Althoff47:3834+8:0347:3834
2. Karl Aderstedt Althoff1:13:5563+30:542:01:3355+21
3. Alwin Einarsson32:4948+10:172:34:2257+2
4. Lukas Groth1:05:2257+26:023:39:4458+1
5. Elin Zachrisson40:14154+24:054:19:5862+4
5. Joel Gabrielsson40:16155+24:071:20:30
6. Nelly Groth32:1764+47:434:52:1563+1
7. Rasmus Granäng28:5052+9:545:21:05630
8. Dante Rangert33:0035+8:165:54:0561-2
9. Axel Ekdala39:0850+16:586:33:1359-2
10. Oscar Lundborg1:17:2557+30:187:17:2557-2
58Frölunda OL / IK Uven 17:48:55
1. William Rönnborg48:5335+9:1848:5335
2. Marcus Lamm57:2449+14:231:46:1740+5
3. Harald Martner48:0967+25:372:34:2658+18
4. Tim Martner59:5850+20:383:34:2452-6
5. Henry Nicholson23:5966+7:503:58:2353+1
5. Johan Saméus24:0267+7:5348:01
5. Alexander Fedje24:2669+8:1748:25
6. Jarvis Hansson27:0348+42:294:25:26530
7. Emil Wallenius25:3739+6:414:51:0350-3
8. Audrey Hansson30:0423+5:205:21:0748-2
9. Martin Ek42:0256+19:526:03:0950+2
10. Edvin Borne1:48:5565+1:01:487:48:5558+8
59Arboga OK / OK Hedströmmen / Surahammars SOK 17:03:48
1. Filip Bäck1:00:2361+20:481:00:2361
2. Eric Bäck1:19:3067+36:292:19:5366+5
3. Arvid Jonforsen33:3452+11:022:53:2763-3
4. Vidar Nettelmark58:2743+19:073:51:5462-1
5. Vilma Thornell24:3870+8:294:16:3260-2
5. Amanda Bäck29:29119+13:2054:07
6. Beatrice Österberg26:3246+41:584:43:0459-1
7. Ellen Thorsén25:0532+6:095:08:09590
8. Rebecka Hasler41:1460+16:305:49:2360+1
9. Edvin Berggren59:3065+37:206:48:5362+2
10. Ludvig Hasler1:03:4831+16:417:03:4859-3
60Tampereen Pyrintö 27:51:00
1. Aaro Koskinen1:01:3262+21:571:01:3262
2. Otso Tukiainen1:00:0654+17:052:01:3858-4
3. Milo Konttila29:4333+7:112:31:2155-3
4. Aarni Laine1:05:0256+25:423:36:2353-2
5. Onni Liponkoski25:1575+9:064:01:3855+2
5. Sampo Syväterä25:1575+9:0650:30
5. Arttu Ritala27:34109+11:2552:49
6. Eetu Lehtovirta27:1050+42:364:28:4856+1
7. Julius Sipiläinen33:5565+14:595:02:4357+1
8. Eino Liponkoski34:3243+9:485:37:15570
9. Totte Välkki39:2652+17:166:16:4154-3
10. Jyry Tukiainen1:51:0066+1:03:537:51:0060+6
61Tolered-Utby Ol-klubb 17:13:17
1. Jakob Baier1:34:5569+55:201:34:5569
2. Samuel Ljungqvist1:05:3759+22:362:40:3268-1
3. Albin Liljenvall29:3730+7:053:10:0967-1
4. Pontus Hedin1:02:1053+22:504:12:1964-3
5. Noah Törngren23:2759+7:184:35:4665+1
5. Erik Petersson23:2759+7:1846:54
5. Albin Törngren23:2861+7:1946:55
6. Axel Rydgren31:0963+46:355:06:5564-1
7. David Rothamel26:5343+7:575:33:48640
8. Ivar Henriksson28:2718+3:436:02:15640
9. Felix Kinde1:02:5766+40:477:02:5763-1
10. Jakob Lundberg1:13:1754+26:107:13:1761-2
62Gävle OK / OK Hammaren / Valbo AIF 17:48:50
1. David Björk54:3153+14:5654:3153
2. Axel Hejdenberg1:18:3965+35:382:13:1063+10
3. Linnea Persson45:4765+23:152:58:5765+2
4. Julia Näslund58:5146+19:313:57:4863-2
5. Albin Möllerberg23:3463+7:254:21:22630
6. Axel Söderholm26:5147+42:174:48:1362-1
7. Linnéa Westlin32:0364+13:075:20:16620
8. Frida Jonsson40:5558+16:116:01:1163+1
9. Rasmus Söderberg37:5147+15:416:37:5160-3
10. Tyra Forsberg1:48:5064+1:01:437:48:5062+2
63Västerbergslagens OL 17:12:33
1. Alma Wallman1:00:2160+20:461:00:2160
2. Olga Rindeskog1:19:2066+36:192:19:4165+5
3. Alicia Bergkvist38:0964+15:372:57:5064-1
4. Kajsa Ivarsson1:29:0467+49:444:26:5466+2
5. Nils Arvid Wedman32:48136+16:394:59:42660
5. Karl Forsgren32:54137+16:451:05:42
6. Stina Dernfalk27:0449+42:305:26:46660
7. Tyra Dernfalk28:3449+9:385:55:20660
8. Olle Wallman37:0448+12:206:37:0465-1
9. Elsa Forsgren51:1563+29:056:51:1564-1
10. Karin Wedman1:12:3353+25:267:12:3363-1
64Västerås SOK 27:28:08
1. Markus Österlund1:02:4864+23:131:02:4864
2. Kristina Lindgren1:30:1168+47:102:32:5967+3
3. Erik Palm33:5354+11:213:06:5266-1
4. Axel Tarkpea1:05:3258+26:124:12:2465-1
5. David Thapper23:1857+7:094:35:4264-1
5. Oscar Noring33:53138+17:4457:11
5. Lovisa Björnberg44:12156+28:031:07:30
6. Fanny Andersson41:2168+56:475:17:0365+1
7. Carl Sandqvist34:1866+15:225:51:21650
8. Hanna Hermann1:09:0368+44:197:00:2467+2
9. Felicia Sahlén1:06:3467+44:247:06:3466-1
10. Sixten Slagbrand1:28:0860+41:017:28:0864-2
Espoon Suunta 2ej godkänd
1. Otso Pajuoja50:1538+10:4050:1538
2. Joona Vuorela1:03:0557+20:041:53:2051+13
3. Juho Noponen30:2234+7:502:23:4247-4
4. Lenni Väisänen50:2523+11:053:14:0742-5
5. Ilari Suntioinen34:49140+18:403:48:5647+5
5. Petrus Pirilä49:30157+33:211:24:19
5. Kaapo Tuominen49:33158+33:241:24:22
6. Mikki Kankaanpää30:2462+45:504:19:20470
7. Erik Fey37:4267+18:464:57:0254+7
8. Aarne Kemppainen38:1353+13:295:35:1556+2
9. Antti Tiainenej godkändej godkänd
10. Elias Tikkanen1:00:3920+13:32ej godkänd
Garphyttans IF / OK Milan 1ej godkänd
1. David Mårtensson1:10:2667+30:511:10:2667
2. Anna Nilsson1:37:0269+54:012:47:2869+2
3. Måns Bergqvist26:0012+3:283:13:2868-1
4. Vilma Larsson1:22:5766+43:374:36:2567-1
5. Fabian Bergqvist26:2395+10:145:02:48670
5. Ebba Fryxell26:2897+10:1952:51
6. Elin Doering29:3459+45:005:32:22670
7. Axel Nilsson25:0532+6:095:57:27670
8. Rasmus Doering50:3067+25:466:50:3066-1
9. Nelly Mårtensson45:0758+22:576:45:0765-1
10. Sanna Sanderej godkändej godkänd
Lerums SOK / OK Alehof 1ej godkänd
1. William Sturesson44:5216+5:1744:5216
2. Gustav Berts50:4634+7:451:35:3827+11
3. Erik Slätt32:5049+10:182:08:2833+6
4. Alfred Johansson1:09:0062+29:403:17:2846+13
5. Isak Dahl25:5683+9:473:43:2444-2
5. Felix Johansson27:12105+11:0353:08
5. Simon Ljungkvistej startfullföljt
6. Axel Slätt29:4960+45:154:13:1346+2
7. Malte Ljungkvist30:5657+12:004:44:09460
8. Maja Graad33:2238+8:385:17:3145-1
9. Adrian Bergqvist59:2464+37:146:16:5555+10
10. Erik Johanssonej godkändej godkänd
OK Landehof 1ej godkänd
1. Samuel Pihlström39:35139:351
2. Felix Drejmo47:1819+4:171:26:533+2
3. Albin Nyqvist31:0741+8:351:58:0016+13
4. Nils Körleej godkändej godkänd
5. Isak Nilsson25:0473+8:55ej godkänd
5. Ida Körle26:1091+10:01ej godkänd
5. Johanna Pihlström36:29147+20:20ej godkänd
6. Elias Nyqvist25:0834+40:34ej godkänd
7. Joel Ringström23:1423+4:18ej godkänd
8. Alvin Ollander25:294+0:45ej godkänd
9. Rebecka Pihlström33:3141+11:21ej godkänd
10. Melker Åkesson1:01:3025+14:23ej godkänd
Ronneby OK 1utgått
1. Jindrich Benes52:5142+13:1652:5142
2. Marcus Grunder1:16:0264+33:012:08:5362+20
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. ej startej start
8. ej startej start
9. ej startej start
10. ej startej start
Järla Orientering / Skogsluffarnas OK 2ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
8. vacant ej startej start
9. vacant ej startej start
10. vacant ej startej start
Kils OK 1ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
8. vacant ej startej start
9. vacant ej startej start
10. vacant ej startej start

D-18

60 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Espoon Suunta 12:44:25
1. Hanne Hilo34:473+0:0634:473
2. Siana Senn36:5211:11:391-2
3. Liisa Raasakka19:3211:31:1110
3. Sofia Soikkeli22:2019+2:4841:52
3. Kerttu Peura22:5029+3:1842:22
4. Silva Kemppi26:5511:58:0610
5. Maria Määttänen46:194+1:482:44:2510
2IK Hakarpspojkarna 12:46:51
1. Emma Ling34:504+0:0934:504
2. Ida Eskilsson37:023+0:101:11:523-1
3. Emmy Granstedt19:542+0:221:31:462-1
4. Julia Rangert29:103+2:152:00:5620
5. Hilda Holmqvist Johansson45:553+1:242:46:5120
3Lynx 12:53:43
1. Suvi Heikkilä34:462+0:0534:462
2. Aino Asklöf36:592+0:071:11:4520
3. Nelli Aaltonen22:0715+2:351:33:523+1
3. Saana Viskari24:1239+4:4046:19
4. Veera Turakainen30:146+3:192:04:0630
5. Salla Isoherranen49:379+5:062:53:4330
4Falköpings AIK OK 12:56:17
1. Elsa Sonesson39:3122+4:5039:3122
2. Alma Vilhelmsson42:1911+5:271:21:5012-10
3. Alice Wahlberg22:3021+2:581:44:2016+4
4. Ellen Blennow27:262+0:312:11:467-9
5. Alva Sonesson44:3112:56:174-3
5OK Kolmården 12:58:43
1. Kerstin Ljungemyr38:5919+4:1838:5919
2. Yrsa Röjgård40:407+3:481:19:398-11
3. Alva Karlsson21:338+2:011:41:1280
4. Fanny Östlund30:349+3:392:11:467-1
5. Linnea Lund46:575+2:262:58:435-2
6OK Ravinen 12:58:45
1. Smilla Mogensen38:2415+3:4338:2415
2. Emilia Engel43:3117+6:391:21:5514-1
3. Tilda Mårtensson21:267+1:541:43:2111-3
4. Elin Berg30:288+3:332:13:499-2
5. Amanda Granqvist44:562+0:252:58:456-3
7Tampereen Pyrintö 12:59:27
1. Oona Luoma38:5818+4:1738:5818
2. Ida Jussila40:558+4:031:19:539-9
3. Saana Kuusinen21:145+1:421:41:076-3
3. Anni Laine21:349+2:0242:48
3. Siiri Julkunen24:1138+4:3945:25
4. Silja Yli-Hietanen30:349+3:392:11:4160
5. Ilona Tikkakoski47:466+3:152:59:277+1
8Kungälvs OK 13:05:50
1. Ellika Groth38:0313+3:2238:0313
2. Sabina Aumo38:415+1:491:16:444-9
3. Molly Granäng22:5630+3:241:39:405+1
3. Disa Rangert25:3850+6:0648:34
4. Elsa Aderstedt Althoff30:167+3:212:09:564-1
5. Isabella Aumo55:5417+11:233:05:508+4
9Helsingin Suunnistajat 13:05:52
1. Emilia Tala35:045+0:2335:045
2. Juulia Tala43:2014+6:281:18:247+2
3. Anni Rajala22:4425+3:121:41:0870
3. Nadja Rehberger22:5931+3:2745:43
3. Merianna Rantakokko23:3933+4:0746:23
4. Ulla-Riina Mäntylä32:4717+5:522:13:5510+3
5. Minja Nietula51:5713+7:263:05:529-1
10Jämsän Retki-Veikot / Turun Suunnistajat 13:08:51
1. Helmi Pitkänen37:5712+3:1637:5712
2. Elena Konstari50:1234+13:201:28:0923+11
3. Heta Virkajärvi22:3824+3:061:50:4720-3
3. Elli Kyläkoski22:4526+3:1345:23
3. Lotta Huhtala29:3694+10:0452:14
4. Henna Rantala29:424+2:472:20:2918-2
5. Hilla Pitkänen48:227+3:513:08:5110-8
11Karlskrona SOK 13:10:26
1. Alma Svennerud34:41134:411
2. Ema Markova45:3422+8:421:20:1510+9
3. Sandra Widuch25:1345+5:411:45:2818+8
3. Lova Kronmar29:1489+9:4254:27
3. Märta Svennerudej startfullföljt
4. Vendula Skoupa33:1419+6:192:18:4216-2
5. Emma Zettervall51:4412+7:133:10:2611-5
12Domnarvets GOIF 13:10:41
1. Klara Andersson39:5724+5:1639:5724
2. Emma Eliasson38:144+1:221:18:116-18
3. Sanna Hörnell23:5235+4:201:42:039+3
3. Anja Nilsson25:0742+5:3548:59
4. Alice Eriksson Björling36:3931+9:442:18:4216+7
5. Elsa Nilsson51:5914+7:283:10:4112-4
13Tolered-Utby Ol-klubb 13:15:39
1. Maja Karlsson39:4523+5:0439:4523
2. Silje Ringstad42:019+5:091:21:4611-12
3. Maja Nordenfelt22:4627+3:141:44:3217+6
3. Siri Larsenej startfullföljt
3. Isabella Baierej startfullföljt
4. Amanda Cliffordson33:0418+6:092:17:3614-3
5. Linn Mauritzson58:0324+13:323:15:3913-1
14IF Hagen 13:15:42
1. Moa Alsiö37:3711+2:5637:3711
2. Moa Skoog44:3119+7:391:22:0815+4
3. Agnes Johansson22:1118+2:391:44:1914-1
3. Emma Ahlén26:4560+7:1348:56
3. Erica Bogren31:06103+11:3453:17
4. Malin Kindbom36:4232+9:472:21:0119+5
5. Hanna Alsiö54:4115+10:103:15:4214-5
15Paimion Rasti 13:19:54
1. Jaana Haapala47:2439+12:4347:2439
2. Lina Buchberger42:1710+5:251:29:4127-12
3. Selina Arola25:0541+5:331:54:4625-2
3. Jenna Lehtinen26:4259+7:1051:47
3. Suvi Loukola27:1467+7:4252:19
4. Pinja Leppäaho35:3427+8:392:30:20250
5. Milja Väätäjä49:348+5:033:19:5415-10
16OK Skogshjortarna 13:20:01
1. Ebba Thern36:479+2:0636:479
2. Stina Thern45:2420+8:321:22:1116+7
3. Agnes Ivarsson21:5913+2:271:44:1012-4
4. Klara Eberlén29:455+2:502:13:5510-2
5. Josefine Öhrvall1:06:0640+21:353:20:0116+6
17Nyköpings OK 13:20:12
1. Alice Ek36:187+1:3736:187
2. Frida Jarding46:0823+9:161:22:2619+12
3. Cajsa Alenius20:333+1:011:42:5910-9
4. Emma Westerlund32:1015+5:152:15:0912+2
5. Caroline Guttke1:05:0338+20:323:20:1217+5
18IFK Lidingö SOK / Kalmar OK / Tullinge SK 13:23:09
1. Filippa Söderberg42:1226+7:3142:1226
2. Tove Sjöberg43:3016+6:381:25:4220-6
3. Filomena Chabiera27:0664+7:341:52:4824+4
3. Antonina Mianowskaej startfullföljt
4. Lena Chabiera31:4713+4:522:24:3520-4
5. Julia Mianowska58:3425+14:033:23:0918-2
19OK Kåre 13:23:49
1. Vendela Söderqvist38:4817+4:0738:4817
2. Elsa Kaipe43:0513+6:131:21:5313-4
3. Klara Ersson22:2620+2:541:44:1914+1
3. Emilia Johnsson22:4828+3:1645:14
4. Julia Hagelberg Nordahl34:2223+7:272:18:4115+1
5. Tove Ringi1:05:0839+20:373:23:4919+4
20Trollhättans SOK / Vänersborgs SK 13:23:57
1. Alva Björk36:479+2:0636:479
2. Linnea Solvang Stagg45:3321+8:411:22:2018+9
3. Ida Andersson21:5412+2:221:44:1413-5
3. Linn Enbom22:0916+2:3744:03
3. Andrea Enbom22:1017+2:3844:04
4. Elsa Martander33:1520+6:202:17:29130
5. Alma Appelgren1:06:2842+21:573:23:5720+7
21OK Alehof 13:27:12
1. Elina Reinholdsson39:5825+5:1739:5825
2. Wilma Reinholdsson47:4624+10:541:27:4422-3
3. Sara Bengtsson28:3081+8:581:56:1426+4
3. Signe Kullman28:3882+9:0657:08
4. Julia Boge40:2237+13:272:36:3632+6
5. Ida Bengtsson50:3610+6:053:27:1221-11
22Tampereen Pyrintö 23:27:36
1. Salla Valio47:1636+12:3547:1636
2. Emilia Schmidt42:2112+5:291:29:3726-10
3. Liisa Matinheikki21:186+1:461:50:5521-5
4. Emma Jussila34:2223+7:272:25:1722+1
5. Villa Mustajoki1:02:1929+17:483:27:36220
23Rastikarhut 13:27:39
1. Tiina Niemi38:4516+4:0438:4516
2. Heta Haunia43:2815+6:361:22:1317+1
3. Jutta Koivunen26:2955+6:571:48:4219+2
3. Venla Imberg28:3983+9:0755:08
4. Iisa Jutila36:3430+9:392:25:1621+2
5. Pinja Jutila1:02:2330+17:523:27:3923+2
24OK Tyr 13:28:46
1. Elsa Albinsson45:1031+10:2945:1031
2. Cornelia Kindlund44:2318+7:311:29:3325-6
3. Milla Forkéus21:4510+2:131:51:1823-2
3. Sara Storm-Andersson26:4861+7:1648:33
3. Elin Boman28:0479+8:3249:49
4. Linn Andersson36:4232+9:472:28:0024+1
5. Nicolina Moberg1:00:4627+16:153:28:46240
25Sävedalens AIK 13:29:16
1. Ella Pettersson44:2829+9:4744:2829
2. Filippa Kinde51:0637+14:141:35:3431+2
3. Julia Lindblad23:0332+3:311:58:3729-2
3. Elvira Söderberg25:1946+5:4748:22
3. Matilda Wallström26:0653+6:3449:09
4. Miranda Wallström33:4021+6:452:32:1726-3
5. Kajsa Carlsson Wallum56:5919+12:283:29:1625-1
26IFK Mora OK / Korsnäs IF OK 13:32:06
1. Maja Bergqvist47:3040+12:4947:3040
2. Agnes Wallin48:2328+11:311:35:5333-7
3. Elsa Golsäter26:0152+6:292:01:54330
3. Elin Bryggar28:4285+9:1054:43
4. Elin Gezelius35:2526+8:302:37:19330
5. Tilda Golsäter54:4716+10:163:32:0626-7
27IFK Göteborg Orientering 13:32:50
1. Olivia Asp42:2227+7:4142:2227
2. Filippa Fagerström50:4236+13:501:33:0428+1
3. Signe Hördegårdh23:3933+4:071:56:4327-1
4. Matilda Asp39:3835+12:432:36:2130+3
5. Elin Flakberg56:2918+11:583:32:5027-3
28Koovee 13:34:18
1. Rosa Simola46:2535+11:4446:2535
2. Idaliina Kuusisto49:5132+12:591:36:1634-1
3. Heidi Salonen22:3322+3:011:58:4930-4
3. Hanni Koski22:3423+3:0245:07
3. Iiris Yliaho29:1489+9:4251:47
4. Oona Kaikkonen37:3034+10:352:36:1929-1
5. Rita Simola57:5923+13:283:34:1828-1
29Täby OK 13:35:19
1. Ida Hänström38:2314+3:4238:2314
2. Alice Röken48:0426+11:121:26:2721+7
3. Ida Röken30:19100+10:471:56:4628+7
3. Dagny Iko48:45118+29:131:19:04
3. Ella Ljungdell48:53119+29:211:19:12
4. Ella Lindqvist36:2229+9:272:33:08280
5. Doris Iko1:02:1128+17:403:35:1929+1
30IK Hakarpspojkarna 23:36:36
1. Stella Rangert52:0449+17:2352:0449
2. Sandra Ling48:2328+11:311:40:2740-9
3. Tova Rangert20:344+1:022:01:0132-8
3. Signe Eskilsson27:2872+7:5648:02
3. Stina Elgh27:2973+7:5748:03
4. Minna Palm31:3512+4:402:32:3627-5
5. Evelina Svensson Finndahl1:04:0034+19:293:36:3630+3
31Leksands OK 13:38:56
1. Tuva-Cajsa Spik45:1733+10:3645:1733
2. Elsa Göras49:5031+12:581:35:0729-4
3. Linnea Junevik26:4962+7:172:01:5635+6
3. Matilda Hedlund37:30113+17:581:04:19
3. Ellen Funkeej startfullföljt
4. Isabella Joons34:2925+7:342:36:2531-4
5. Clara Spik1:02:3131+18:003:38:56310
32Espoon Suunta 23:39:14
1. Emmi Markki39:1021+4:2939:1021
2. Linnea Soikkeli50:0233+13:101:29:1224+3
3. Iris Hosio21:5211+2:201:51:0422-2
3. Martta Kankaanpää25:1043+5:3847:02
3. Ulrika Rautio25:1244+5:4047:04
4. Fanni Määttälä36:0628+9:112:27:1023+1
5. Liisa Turkkila1:12:0450+27:333:39:1432+9
33Västerås SOK 13:42:23
1. Elvira Björnberg47:3341+12:5247:3341
2. Ida Larsson48:1427+11:221:35:4732-9
3. Elin Palm26:0754+6:352:01:5433+1
3. Alva Skoog26:3156+6:5952:38
4. Nova Sahlén43:0644+16:112:45:0035+2
5. Emilia Brangefält57:2320+12:523:42:2333-2
34Härnösands OK / OK Nolaskogsarna / Skogslöparna / Sundsvalls OK 23:44:16
1. Tilde Engberg44:2528+9:4444:2528
2. Nora Westerlund54:3943+17:471:39:0438+10
3. Emma Johansson27:0664+7:342:06:1040+2
4. Lisa Jakobsson40:2738+13:322:46:3738-2
5. Amelie Josefsson57:3922+13:083:44:1634-4
35KFUM Örebro OK 13:49:28
1. Johanna Berg47:3642+12:5547:3642
2. Karin Lindgren47:4825+10:561:35:2430-12
3. Julia Gustafsson25:2747+5:552:00:5131+1
3. Johanna Halldin28:3983+9:0754:06
4. Julia Berg43:4246+16:472:44:3334+3
5. Lovisa Gustafsson1:04:5537+20:243:49:2835+1
36Kangasala SK 13:49:31
1. Annukka Linnainmaa1:01:0458+26:231:01:0458
2. Katri Kontio49:1530+12:231:50:1951-7
3. Mia Sipilä26:4057+7:082:16:5947-4
3. Siiri Pajula32:14106+12:4258:54
3. Kirsi Kontio32:24108+12:5259:04
4. Katja Linnainmaa32:3316+5:382:49:3239-8
5. Linda Sainio59:5926+15:283:49:3136-3
37Linköpings OK 13:51:44
1. Sigrid Forsman53:2954+18:4853:2954
2. Alva Forsman55:5445+19:021:49:2348-6
3. Frida Söderqvist27:4876+8:162:17:11480
3. Malin Borg27:5077+8:1855:38
3. Greta Berglund39:03114+19:311:06:51
4. Stina Söderqvist42:5443+15:593:00:0547-1
5. Sigrid Ljunggren51:3911+7:083:51:4437-10
38Hyvinkään Rasti 13:53:16
1. Iida Heinäaro45:1632+10:3545:1632
2. Kerttu Haapamäki53:3541+16:431:38:5137+5
3. Piia Romppainen24:5940+5:272:03:5038+1
3. Ninni Åberg27:1467+7:4252:13
4. Nea Åberg41:5240+14:572:45:4236-2
5. Milla Koistinen1:07:3445+23:033:53:1638+2
39FK Boken / Helsingborgs SOK 13:54:01
1. Elsa Wiberg51:0246+16:2151:0246
2. Alice Johansson56:3046+19:381:47:32460
3. Felicia Persson25:3148+5:592:13:0344-2
3. Linnea Stéen29:5696+10:2455:27
3. Klara Palm31:55105+12:2357:26
4. Saga Palmertz43:3545+16:402:56:38440
5. Emmy Palm57:2320+12:523:54:0139-5
40OK Trian 13:54:24
1. Saga Wickholm39:0120+4:2039:0120
2. Jannica Lindahl57:2347+20:311:36:2436+16
3. Cecilia Nordgren25:5651+6:242:02:20360
3. Kristiina Martikainen27:3775+8:0553:33
3. Venla Silvennoinen40:13115+20:411:06:09
4. Sofia Nordgren47:1650+20:212:49:3640+4
5. Sandra Isoniemi1:04:4836+20:173:54:24400
41Sundsvalls OK 13:55:05
1. Ylva Sandström53:4556+19:0453:4556
2. Ebba Andersson50:2735+13:351:44:1241-15
3. Stina Lindholm25:3449+6:022:09:46410
3. Ella Ytterström29:1993+9:4754:53
4. Amanda Schönfeldt42:2942+15:342:52:1542+1
5. Julia Nordlander1:02:5032+18:193:55:0541-1
42OK Roxen 13:58:11
1. Tove Pettersson35:436+1:0235:436
2. Ida Hjort1:00:3851+23:461:36:2135+29
3. Tilde Eveborn27:5478+8:222:04:1539+4
4. Fanny Waltersson46:3049+19:352:50:4541+2
5. Jonna Alfredsson1:07:2644+22:553:58:1142+1
43Hämeenlinnan Suunnistajat 14:04:03
1. Essi Metsälä47:2138+12:4047:2138
2. Viivi Vesterinen1:05:3253+28:401:52:5352+14
3. Venla Hyvölä29:1489+9:422:22:0750-2
3. Aino Mäki29:1692+9:4458:30
4. Emma Raimovaara34:1622+7:212:56:2343-7
5. Maija Mäenpää1:07:4046+23:094:04:03430
44Tampereen Pyrintö 34:05:10
1. Noora Laine53:1752+18:3653:1752
2. Meri Väistökoski51:3638+14:441:44:5343-9
3. Emilia Ylilehto27:0363+7:312:11:56430
3. Aino Koskinen27:2269+7:5054:25
3. Selma Turpeinenej startfullföljt
4. Kaisla Häkkinen50:2053+23:253:02:1648+5
5. Outi Savisaari1:02:5433+18:234:05:1044-4
45Mullsjö SOK 14:10:30
1. Julia Westh47:3743+12:5647:3743
2. Stina Nalbin1:11:2156+34:291:58:5854+11
3. Moa Vemdal28:5587+9:232:27:5352-2
4. Irma Westh32:0814+5:133:00:0146-6
5. Elin Axelsson1:10:2948+25:584:10:3045-1
46Helsingin Suunnistajat 24:11:23
1. Vieno Ristimäki47:2037+12:3947:2037
2. Ella Rantala51:5039+14:581:39:1039+2
3. Camilla Lauren24:0637+4:342:03:1637-2
3. Siiri Roschier33:13109+13:4157:19
3. Veera Aunila34:24110+14:5258:30
4. Lumi Joensuu42:2841+15:332:45:44370
5. Aino Ristimäki1:25:3954+41:084:11:2346+9
47Espoon Suunta 34:15:21
1. Oona Paloheimo52:1950+17:3852:1950
2. Elli-Anna Suntioinen52:0840+15:161:44:2742-8
3. Terhi Noponen44:16117+24:442:28:4354+12
3. Ronja Heikkinenej startfullföljt
4. Lauriina Soikkeli40:0836+13:133:08:5150-4
5. Venla Tiljander1:06:3043+21:594:15:2147-3
48Nyköpings OK 24:17:20
1. Lovis Hellsten51:5948+17:1851:5948
2. Filippa Guttke54:1542+17:231:46:1445-3
3. Miriam Gustafsson23:5436+4:222:10:0842-3
3. Meja Aleniusej startfullföljt
4. Hanna Anängen48:4551+21:502:58:5345+3
5. Katja Gustafsson1:18:2751+33:564:17:2048+3
49Karlskrona SOK 24:18:37
1. Adela Binarova51:4947+17:0851:4947
2. Julie Zatloukalova57:4048+20:481:49:2949+2
3. Helena Burdova27:0664+7:342:16:3546-3
4. Marie Mikoskova52:0355+25:083:08:3849+3
5. Veronika Lubrichova1:09:5947+25:284:18:37490
50OK Ravinen 24:20:29
1. Johanna Almgren49:2844+14:4749:2844
2. Vendela Rundström55:3144+18:391:44:59440
3. Milla Klasson31:28104+11:562:16:2745+1
4. Sanna Rinnbäck57:3858+30:433:14:0552+7
5. Wilma Mårtensson1:06:2441+21:534:20:2950-2
51Lynx 24:31:17
1. Kia Mbembela56:2457+21:4356:2457
2. Laura Sukselainen1:10:3155+33:392:06:5558+1
3. Reetta Yliaho27:2770+7:552:34:2256-2
3. Ilona Mäkela27:2770+7:5554:54
3. Lotta Packalen27:3174+7:5954:58
4. Minttu Laakkonen44:5347+17:583:19:1555-1
5. Viliina Sundberg1:12:0249+27:314:31:1751-4
52Åmåls OK 14:41:51
1. Saga Källstrand53:3055+18:4953:3055
2. Emilie Hellström1:05:3454+28:421:59:04550
3. Elsa Reuter28:5386+9:212:27:5753-2
3. Alice Källstrand29:0188+9:2957:54
4. Alva Olsson41:4739+14:523:09:4451-2
5. Emelie Backman1:32:0757+47:364:41:5152+1
53OK Skogshjortarna 24:46:27
1. Lova Berzelius53:2453+18:4353:2453
2. Linnea Stenbaek1:12:4057+35:482:06:0456+3
3. Frida Öhrvall30:46101+11:142:36:5057+1
3. Vilma Löfgren30:47102+11:151:01:33
3. Signe Nygårdej godkändfullföljt
4. Alma Berzelius45:3948+18:443:22:2956-1
5. Johanna Fredrixon1:23:5853+39:274:46:2753-3
54Espoon Suunta 44:46:39
1. Aino Lehikoinen50:1845+15:3750:1845
2. Jenny Hilo59:4250+22:501:50:0050+5
3. Pilvi Kemppainen32:19107+12:472:22:1951+1
3. Noora Niittymaa37:11112+17:391:09:30
3. Senni Määttäläej startfullföljt
4. Venla Teuri55:3957+28:443:17:5854+3
5. Vilja Viinikainen1:28:4156+44:104:46:39540
55Järfälla OK 14:56:47
1. Miia Roller45:0930+10:2845:0930
2. Stina Pedersen1:13:4458+36:521:58:5353+23
3. Bella Pedersen30:1399+10:412:29:0655+2
4. Ebba Westring59:3960+32:443:28:4557+2
5. Sara Hertegren1:26:4755+42:164:56:4755-2
56Falkenbergs OK 14:50:09
1. Emmy Wallin1:07:0560+32:241:07:0560
2. Elsa Ranebo59:3649+22:442:06:4157-3
3. Mira Wallin35:02111+15:302:41:4358+1
4. Jenny Severinsson54:2756+27:323:36:10580
5. Linnea Bengtsson1:20:0952+35:384:50:0956-2
57Pihkaniskat 14:34:20
1. Ida Nyman52:3251+17:5152:3251
2. Heta Laitakari1:44:3760+1:07:452:37:0959+8
3. Iida Miettinen42:07116+22:353:19:16590
4. Ella Ryynänen49:3952+22:444:08:55590
5. Kiia Miettinen1:04:2035+19:494:34:2057-2
Eksjö SOK 1ej godkänd
1. Martina Rizzi36:438+2:0236:438
2. Agnes Djurstedt40:386+3:461:17:215-3
3. Thea Nordin Abaji22:0114+2:291:39:224-1
3. Linnéa Edvardsson26:4158+7:0948:42
3. Julia Abaji28:1880+8:4650:19
4. Anna Gröll30:4711+3:522:10:095+1
5. Emma Erikssonej godkändej godkänd
Tampereen Pyrintö 4ej godkänd
1. Siina Lampinen45:3134+10:5045:3134
2. Pihla Lampinen1:02:5252+26:001:48:2347+13
3. Saara Malm29:5595+10:232:18:1849+2
3. Lotta Pesu29:5696+10:2459:51
3. Saana Lehtovirta29:5798+10:2559:52
4. Erika Ahlfors59:0859+32:133:17:2653+4
5. Sanni Hänninenej godkändej godkänd
Ulricehamns OK 1ej godkänd
1. Maja Nordin1:04:2459+29:431:04:2459
2. Ellen Arneborg1:43:2559+1:06:332:47:4960+1
3. Helena Erikssonej godkändej godkänd
3. Frida Skoglundej godkändej godkänd
4. Anna Genberg51:2054+24:25ej godkänd
5. Astrid Eriksson1:54:5658+1:10:25ej godkänd
IF Rigor / Lerums SOK 1ej start
1. Lovisa Moqvistej startej start
2. Maja Graadej startej start
3. Elin Axelssonej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. Elsa Moqvistej startej start
5. Maja Axelssonej startej start
Sundsvalls OK 3ej start
1. Ylva Sandströmej startej start
2. Lisa Jakobssonej startej start
3. Ella Ytterströmej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. Ebba Lindholmej startej start
5. Amanda Schönfeldtej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser