Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Markdubbeln, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Markdubbeln, medel
Arrangörsorganisationer: Horreds SK / OK Mark / OK Räven / Skene Sim o IS
Datum: lördag 3 augusti 2019

H16

3 600 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Casper SkeppSävedalens AIK26:08
2Konrad StamerJärfälla OK27:10+1:02
3Oskar VikströmSundsvalls OK27:12+1:04
4William SturessonLerums SOK27:19+1:11
5Edvin HellstenNyköpings OK28:23+2:15
6Hugo KindbornOK Hällen29:02+2:54
7Edvin SelinFK Göingarna29:18+3:10
8Johan MårtenssonIF Hagen29:22+3:14
9Hugo ÖrnKFUM Örebro OK30:21+4:13
10Filip HåkanssonOK Orion30:22+4:14
11Anton TörnqvistKarlskrona SOK31:25+5:17
12Edvin LakeSundsvalls OK31:37+5:29
13Elis Forsberg RundströmIFK Enskede32:43+6:35
14Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK33:32+7:24
15Hugo LarssonKarlskrona SOK33:50+7:42
16Isak FranssonOK Njudung34:06+7:58
17Jindrich BenesKarlskrona SOK34:14+8:06
18Marcus EkmanTäby OK34:21+8:13
19Alfred HallqvistUlricehamns OK34:52+8:44
20Anton CarlssonIF Hagen34:57+8:49
21Kristaps GrahlNorth German Youth Team35:00+8:52
22Vit CechKarlskrona SOK35:41+9:33
23Elias NordbergGöteborg-Majorna OK36:04+9:56
24Erik OscarssonOK Orion36:14+10:06
25Melker ÅkessonOK Landehof36:15+10:07
25Erik LingIK Hakarpspojkarna36:15+10:07
27Stanislaw WolekKalmar OK36:52+10:44
28Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna37:21+11:13
29Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb37:38+11:30
30Lukas WallhedJärla Orientering38:29+12:21
31William GrunderJärfälla OK39:32+13:24
32Erik BovalliusJärfälla OK39:40+13:32
33Grzegorz NowakAzymut 45 Gdynia40:18+14:10
34Filip LindqvistTäby OK40:53+14:45
35Rasmus PåledalOK Roxen41:56+15:48
36Emil JägstedtHalmstad OK42:31+16:23
37Melker PalmJärfälla OK44:53+18:45
38Gustaf HofstedtTäby OK45:37+19:29
39Jesper ÅkessonJärfälla OK46:14+20:06
40Victor EricssonHelsingborgs SOK46:42+20:34
41Bennet GroteNorth German Youth Team47:41+21:33
42Krzysztof WojtowiczKalmar OK49:00+22:52
43Melker LarssonOK Orion50:54+24:46
44Rasmus SöderbergGävle OK58:50+32:42
45Eric JohanssonOK Kåre59:06+32:58
46David PerssonHelsingborgs SOK1:02:13+36:05
47Jussi BrunsNorth German Youth Team1:04:47+38:39
Hugo EricssonVäxjö OKej godkänd
Lukas GrothKungälvs OKej godkänd
Albin GenbergUlricehamns OKej godkänd
Teo HennselerNorth German Youth Teamej godkänd
Axel BjörkmanSjövalla FKej start
Arvid SkeppSävedalens AIKej start
Joel HolmbergUlricehamns OKej start
Filip BrolingBredaryds SOKej start
Adam SkoglundUlricehamns OKej start
Jonathan RundqvistOK Nackheej start
David AlménVänersborgs SKej start
Anton KastrupSävedalens AIKej start
Axel BechtelFK Friskus-Varbergej start
Emanuel ZitkaUlricehamns OKej start
Eskil WidehagSundbybergs IKej start
Henrik LundforsIFK Enskedeej start
Gustav AnderssonOK Löftanej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser