Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Anebyorienteringen, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Anebyorienteringen, lång
Arrangörsorganisation: SOK Aneby
Datum: måndag 22 april 2019

D21

7 850 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad51:476:35
2Isa EnvallIK Hakarpspojkarna56:52+5:057:14
3Elin GranstedtNTNUI1:01:13+9:267:47
4Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna1:07:47+16:008:38
5Filippa JohanssonJönköpings OK1:09:10+17:238:48
6Elin SvenssonNässjö OK1:09:55+18:088:54
7Irma FridolfssonOK Gränsen1:11:57+20:109:09
8Moa SvenssonNässjö OK1:14:07+22:209:26
9Kristin E KarlssonKexholms SK1:15:09+23:229:34
10Emma RosénOK Njudung1:22:35+30:4810:31
Cecilia BerganderEksjö SOKej godkänd
Alma HaagOK Gränsenej godkänd
Gabriella S BerganderEksjö SOKej start
Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarnaej start
Ebba EnvallIK Hakarpspojkarnaej start
Anna JohanssonAnkarsrums OKej start

H21

10 070 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel AttåsOK Tisaren55:415:31
2Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna56:26+0:455:36
3Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna56:34+0:535:37
4Arvid NordIK Hakarpspojkarna57:46+2:055:44
5Martin DjerfIK Hakarpspojkarna58:59+3:185:51
6Lucas SundbladEksjö SOK1:00:53+5:126:02
7Erik MartinssonLinköpings OK1:01:34+5:536:06
8Andreas BerganderEksjö SOK1:01:37+5:566:07
9Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna1:09:58+14:176:56
10Jonatan FridolfssonOK Gränsen1:10:44+15:037:01
11Jacob LindstamOK Ravinen1:10:56+15:157:02
12Joel Käll KarlssonLinköpings OK1:14:31+18:507:23
13Coni MeiliOLG Chur1:16:38+20:577:36
14Simon NilssonEksjö SOK1:19:04+23:237:51
15Johan KastenssonEksjö SOK1:21:54+26:138:07
16Thomas E ErikssonKexholms SK1:22:30+26:498:11
17Måns LennermoNässjö OK1:26:07+30:268:33
18Johan SandlundOK Njudung1:27:02+31:218:38
19David SvensonSOK Viljan1:28:54+33:138:49
20Daniel HåkanssonOK Gränsen1:30:43+35:029:00
21Simon LennermoNässjö OK1:37:38+41:579:41
22Mats HolmbergOK Gränsen1:37:51+42:109:43
23Simon BjörnehällOK Gränsen1:40:08+44:279:56
24Thomas PerssonOK Gränsen1:41:01+45:2010:01
25Tobias HaagOK Gränsen1:48:58+53:1710:49
Viktor AntonssonEksjö SOKej start

D21 Kort

5 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leena Kuusipohja JohanssonJämsän Retki-Veikot53:0510:19
2Annalena SchmidOLG Wislig1:02:36+9:3112:10
3Lina EttlingSkogspojkarnas OK1:04:54+11:4912:37

H21 Kort

7 590 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders YngveIK Hakarpspojkarna58:317:42
2Mikael HallOK Bävern1:04:35+6:048:30
3Ludvig WallénVäxjö OK1:30:23+31:5211:54
4Mattias HenrikssonCentrum OK1:44:01+45:3013:42

D20

5 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna41:307:34
2Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna43:19+1:497:54
3Ella PalmIK Hakarpspojkarna44:36+3:068:08
4Lovisa BlomgrenEksjö SOK46:19+4:498:27
5Stina JohanssonOK Bävern46:30+5:008:29
6Fanny SundbladEksjö SOK47:04+5:348:35
7Alice StenquistOK 64 Torpa1:03:07+21:3711:31

H20

7 590 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav RuneforsVäxjö OK42:585:39
2Hugo LillieströmOK Roxen43:56+0:585:47
3Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna48:51+5:536:26
4Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna50:19+7:216:37
5Albin AnderssonTullinge SK51:04+8:066:43
6Filip RosjöJönköpings OK52:12+9:146:52
7Oskar SvahnEksjö SOK1:06:59+24:018:49
Simon FreylandEksjö SOKej start

D18

5 140 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna39:187:38
2Emma ErikssonEksjö SOK40:47+1:297:56
3Martina RizziEksjö SOK42:48+3:308:19
4Clara SamuelssonOK Vivill43:38+4:208:29
5Wilma BerganderEksjö SOK50:30+11:129:49
6Hanna OlssonIFK Sävsjö53:07+13:4910:20
Emma LingIK Hakarpspojkarnaej start

H18

6 570 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ElmbladBredaryds SOK40:126:07
2Mattis PerssonEksjö SOK41:24+1:126:18
3Hugo JakobssonEksjö SOK42:30+2:186:28
4Aron ÖstangårdGamleby OK42:50+2:386:31
5Hugo DjurstedtEksjö SOK45:08+4:566:52
6Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna45:16+5:046:53
7Albin TollOK Njudung47:47+7:357:16
8Linus LundbergOK Bävern50:04+9:527:37
9Samuel LindénAttunda OK52:33+12:217:59
10Olle BergstedtMarkbygdens OK54:07+13:558:14
11Simon SvahnEksjö SOK56:34+16:228:36
12Sixten EkbladhSol Tranås58:18+18:068:52
13David NeroNässjö OK1:21:48+41:3612:27
14Petter BergstedtMarkbygdens OK1:26:52+46:4013:13
Gustav OhlinOK Trananej start
Viktor WaernqvistOK Kolmårdenej start

H17-20 Kort

5 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo DahlénOK Njudung1:03:0411:47

D16

4 850 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna37:187:41
2Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb41:56+4:388:38
3Thea Nordin AbajiEksjö SOK43:28+6:108:57
4Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna43:43+6:259:00
5Agnes DjurstedtEksjö SOK43:47+6:299:01
6Eira HertinIK Hakarpspojkarna45:49+8:319:26
7Ida RosjöJönköpings OK52:53+15:3510:54
8Ellen TollOK Njudung54:14+16:5611:10
9Mira EnellJönköpings OK57:49+20:3111:55
10Tilda HagelbergEksjö SOK59:49+22:3112:20
Tilda PalmIK Hakarpspojkarnaej start
Meja BergerAnkarsrums OKej start
Frida MouchardIF Hallby SOKej start
Linn AnderssonOK Tyrej start

H16

5 350 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna34:306:26
2Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna35:41+1:116:40
3Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna38:24+3:547:10
4Oscar HultgrenOK Njudung38:51+4:217:15
5Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna42:30+8:007:56
6Filip BrolingBredaryds SOK46:12+11:428:38
7Isak FranssonOK Njudung47:11+12:418:49
8Alexander GustafssonOK Njudung48:50+14:209:07
9Erik LingIK Hakarpspojkarna50:49+16:199:29
10Albin SamuelssonOK Vivill59:44+25:1411:09
Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej start

D14

3 920 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingIK Hakarpspojkarna36:299:18
2Minna PalmIK Hakarpspojkarna37:04+0:359:27
3Lovisa DufvaSundsvalls OK37:33+1:049:34
4Tuva ÖstangårdGamleby OK39:34+3:0510:05
5Sofie EttlingSkogspojkarnas OK39:46+3:1710:08
6Linda SahlinNässjö OK45:03+8:3411:29
7Alice HallOK Bävern45:13+8:4411:32
8Alva HagelbergEksjö SOK45:48+9:1911:41
9Sara OhlinOK Tranan46:15+9:4611:47
10Tilda SundkvistOK Gränsen47:08+10:3912:01
11Felicia GustafssonOK Njudung47:35+11:0612:08
12Pia EliassonIK Hakarpspojkarna48:15+11:4612:18
13Stina NalbinMullsjö SOK52:25+15:5613:22
14Frida LindénEksjö SOK1:01:27+24:5815:40
15Vega EnellJönköpings OK1:05:08+28:3916:36
16Ida KarlssonOK Gränsen1:15:03+38:3419:08
17Julia AbajiEksjö SOK1:18:06+41:3719:55
18Tuva JohanssonNässjö OK1:26:21+49:5222:01
Evanna JohanssonOK Njudungej godkänd
Smilla LennartssonNässjö OKej start

H14

3 950 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna28:307:12
2Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna35:34+7:049:00
3Kasper VemdalMullsjö SOK38:52+10:229:50
4Max OlssonIFK Sävsjö47:52+19:2212:07
5Hugo HedströmOK Bävern59:57+31:2715:10
6Emil ÅslundSol Tranås1:07:30+39:0017:05
7Oscar AnderssonOK Tyr1:07:48+39:1817:09
8Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:14:41+46:1118:54
Matti JohanssonOK Njudungej start

D14 Kort

2 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selma HedströmTenhults SOK1:10:2624:17

D12

2 840 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilma TrofastJönköpings OK34:0211:59
2Frida AhlOK Norrvirdarna39:43+5:4113:59
3Siri RehnGränna-Bygdens OK44:28+10:2615:39
4Amanda GustavssonVäxjö OK46:21+12:1916:19
5Tilde LennartssonNässjö OK52:21+18:1918:25
6Vera DahlbergJönköpings OK53:20+19:1818:46
7Emma LindénEksjö SOK54:41+20:3919:15
8Klara JohanssonSOK Aneby56:30+22:2819:53
9Alice EttlingSkogspojkarnas OK1:09:55+35:5324:37
10Julia PetterssonJärfälla OK1:11:55+37:5325:19
11Elsa HallOK Bävern1:26:27+52:2530:26
Moa VemdalMullsjö SOKej godkänd
Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

H12

2 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna26:319:08
2Måns SandahlIK Hakarpspojkarna31:35+5:0410:53
3Hannes HolmbergOK Gränsen43:03+16:3214:50
4Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb45:54+19:2315:49
5Teo PalmérUlricehamns OK49:45+23:1417:09
6Pelle JakobssonEksjö SOK52:49+26:1818:12
7Gabriel CarlqvistSnättringe SK56:43+30:1219:33
Axel ErikssonKexholms SKej godkänd
Elias SamuelssonOK Vivillej godkänd
Gustaf KarlssonOK Njudungej godkänd
Måns DjärvJönköpings OKej start
Alexander JohanssonSOK Anebyej start

D10

2 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa DahlbergJönköpings OK29:2313:43
2Ida PetterssonJärfälla OK32:12+2:4915:02
3Alma TrofastJönköpings OK32:35+3:1215:13
4Lova BeijerJönköpings OK45:17+15:5421:09

H10

2 180 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander DufvaSundsvalls OK17:087:51
2Olof HertinIK Hakarpspojkarna20:38+3:309:27
3Vilmer HagelbergEksjö SOK22:31+5:2310:19
4Alfred MartinssonJönköpings OK25:17+8:0911:35
5Erik EttlingSkogspojkarnas OK27:35+10:2712:39
6Viktor WretbäckSOK Aneby29:29+12:2113:31
7Linus HolmbergOK Gränsen32:10+15:0214:45
8Hannes SonnerfjordJönköpings OK33:05+15:5715:10
9Arvid RosanderSOK Aneby36:05+18:5716:33
Rufus HedströmOK Bävernej start

D40

5 140 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda NordinEksjö SOK42:508:20
2Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK45:14+2:248:48
3Jenny MartinssonJönköpings OK45:28+2:388:50
4Therese BarjeJönköpings OK45:53+3:038:55
5Elisabeth HagelbergEksjö SOK46:21+3:319:01
6Jennie GustavssonVäxjö OK55:23+12:3310:46
7Anna KullbergBjörkfors GOIF1:05:05+22:1512:39
Helena SandahlIK Hakarpspojkarnaej start

H40

7 590 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael TrofastJönköpings OK1:01:588:09
2Patrick EricsonMullsjö SOK1:06:30+4:328:45
3Magnus NilssonEksjö SOK1:07:27+5:298:53
4Mattias RehnGränna-Bygdens OK1:11:11+9:139:22
4Christian EricssonEksjö Garnisons IF1:11:11+9:139:22
6Jonas HåkanssonEksjö SOK1:12:47+10:499:35
7Martin BeijerJönköpings OK1:14:10+12:129:46 Ladda ner rutt i gpx-format
8Ingemar MånssonRonneby OK1:15:53+13:559:59
9Tobias MöllerströmJönköpings OK1:20:35+18:3710:37
10Niclas PeterssonCentrum OK1:22:43+20:4510:53

D45

4 470 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna33:077:24
2Anna EnvallIK Hakarpspojkarna34:17+1:107:40
3Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna34:22+1:157:41
4Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL38:06+4:598:31
5Marie NordSol Tranås47:19+14:1210:35
6Sara LarssonOK Bävern49:10+16:0310:59
7Ann-Sophie OhlinOK Tranan51:54+18:4711:36
8Carin RosjöJönköpings OK52:36+19:2911:46
9Ulrica RudbergOK Bävern53:31+20:2411:58
10Maria SundbergOK Njudung53:59+20:5212:04

H45

6 570 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna43:186:35
2Anders DahlénOK Njudung44:07+0:496:42
3Andreas EkbladhSol Tranås45:33+2:156:55
4Peter TudénIK Hakarpspojkarna47:14+3:567:11
5Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna47:33+4:157:14
6Peter EttlingSkogspojkarnas OK50:46+7:287:43
7Anders ArfwedsonFrölunda OL51:17+7:597:48
8Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna53:26+10:088:07
9Hans FranssonOK Njudung55:52+12:348:30
10Magnus JonssonSundsvalls OK58:51+15:338:57
11Jerker AnderssonOK Tyr1:05:32+22:149:58
12Anders PeterssonOK Njudung1:09:18+26:0010:32
13Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:14:36+31:1811:21
14Tomas FridénOK Gränsen1:22:28+39:1012:33
Magnus ClaessonJönköpings OKej godkänd
Christian Eriksson SternerLinköpings OKej start
Daniel AxelssonMålilla OKej start

D50

3 930 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena LindmanOK Gränsen38:459:51
2Anna RosénOK Njudung41:31+2:4610:33
3Anna JohanssonJönköpings OK41:38+2:5310:35
4Ulrika WahlströmTenhults SOK41:52+3:0710:39
5Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL42:56+4:1110:55
6Camilla HolmqvistOK Stigen44:33+5:4811:20
7Ulrika RibbholmOK Njudung48:55+10:1012:26
8Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK57:23+18:3814:36
9Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:05:28+26:4316:39
10Petra OlssonIFK Sävsjö1:08:31+29:4617:26

H50

5 950 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna42:067:04
2Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna44:05+1:597:24
3Per FranssonOK Njudung44:32+2:267:29
4Erik HelanderOK Roxen45:05+2:597:34
5Matti EnvallIK Hakarpspojkarna47:04+4:587:54
6Fredrik MouchardIF Hallby SOK51:10+9:048:35
7Tomas KarlssonKexholms SK51:12+9:068:36
8Johan AnderssonHultsfreds OK53:18+11:128:57
9Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL53:24+11:188:58
10Roger LindénAttunda OK53:47+11:419:02
11Björn KarlssonKexholms SK55:35+13:299:20
12Stefan SpetzUlricehamns OK57:21+15:159:38
13Göran NordSol Tranås57:42+15:369:41
14Lars HagelbergEksjö SOK1:02:58+20:5210:34
15Håkan HammarinAnnebergs GIF1:03:24+21:1810:39
16Jimmy NicklassonKexholms SK1:03:47+21:4110:43
17Krister RosjöJönköpings OK1:04:03+21:5710:45
Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarnaej start
Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orienteringej start

D55

3 930 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maritha HenrikssonJönköpings OK38:399:50
2Pia Käck FritzellGudhems IF44:20+5:4111:16
3Ann-Marie AnderssonTenhults SOK49:00+10:2112:28
4Kerstin SegerssonOK 64 Torpa49:53+11:1412:41
5Camilla RosénAnnebergs GIF50:10+11:3112:45
6Helene SvenssonIK Vista50:48+12:0912:55
7Sari HåkanssonOK Gränsen52:21+13:4213:19
8Agneta SanderGöteborg-Majorna OK53:15+14:3613:32
9Ann-Sofie FalkVimmerby OK58:46+20:0714:57
Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIFej godkänd

H55

5 480 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per SanderGöteborg-Majorna OK43:077:52
2Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK45:46+2:398:21
3Elis BengtssonOK Norrvirdarna45:53+2:468:22
4Michael HertinIK Hakarpspojkarna46:15+3:088:26
5Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna46:18+3:118:26
6Anders MolinBoxholm-Mjölby OL47:17+4:108:37
7Bengt HesslekransOK Njudung48:35+5:288:51
8Gunnar KarlssonMålilla OK49:06+5:598:57
9Håkan SvenssonIK Vista49:10+6:038:58
10Jens LindströmTibro OK49:11+6:048:58
11Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna49:36+6:299:03
12Ola AllvinIK Hakarpspojkarna51:48+8:419:27
13Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna54:02+10:559:51
14Kent LarssonNässjö OK55:10+12:0310:04
15Egon GustavssonOK Bävern58:31+15:2410:40
16Anders FogelströmOK Gränsen1:00:02+16:5510:57
17Lars KarlssonOK Gränsen1:37:43+54:3617:49

D60

3 560 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica HenrikssonEksjö SOK38:2510:47
2Pia SvenssonFalköpings AIK OK47:19+8:5413:17
3Vivianne LindstamSol Tranås49:02+10:3713:46
4Maria AnderssonBredaryds SOK49:11+10:4613:48
5Inger EnglundIFK Sävsjö57:26+19:0116:07
6Liselott SigbyIK Vista1:12:08+33:4320:15
Bente KällVäxjö OKej godkänd

H60

5 140 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne KlintbergEksjö SOK45:398:52
2Jan KarlssonVäxjö OK47:05+1:269:09
3Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna49:17+3:389:35
4Torbjörn FalkVimmerby OK50:35+4:569:50
5Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL1:03:00+17:2112:15
6Håkan HåkanssonOK Gränsen1:11:25+25:4613:53
7Hans SamuelssonOK 64 Torpa1:18:57+33:1815:21

D65

3 420 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna38:3411:16
2Gun HenrikssonEksjö SOK40:00+1:2611:41
3Anna-Karin ArgusSol Tranås41:19+2:4512:04
4Mona ForsbergNyköpings OK43:09+4:3512:37
5Ing-Marie BackEksjö SOK44:21+5:4712:58
6Monica MartinssonOK Tranan45:08+6:3413:11
7Agneta NilssonEskilstuna OL47:26+8:5213:52

H65

4 470 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf SvenssonOK Njudung37:118:19
2Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK41:31+4:209:17
3Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna42:04+4:539:24
4Arne BackEksjö SOK42:41+5:309:32
5Kjell NeroNässjö OK43:47+6:369:47
6Lennart GustafssonJönköpings OK45:11+8:0010:06
7Ulric SvenssonVimmerby OK46:57+9:4610:30
8Peter EnglundIFK Sävsjö50:41+13:3011:20
9Lars-Åke BrengdahlSol Tranås51:32+14:2111:31
10Tommy WesterbergIF Hagen52:48+15:3711:48
11Arne AnderssonBredaryds SOK52:59+15:4811:51
12Anders JohanssonSol Tranås56:07+18:5612:33
13Gunnar EckertIK Hakarpspojkarna1:00:43+23:3213:34
Rainer ScholzIK Vistaej godkänd
Sören KarlssonMullsjö SOKej start
Klas BjörkIK Hakarpspojkarnaej start
Jan LenhammarOK Gränsenej start

D70

3 070 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK40:4713:17
2Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna45:19+4:3214:45
3Inga-Lill PetterssonLinköpings OK49:02+8:1515:58
4Margareta LarssonOK Njudung53:35+12:4817:27
5Inger PetterssonBjörkfors GOIF1:05:53+25:0621:27
Vega SlottnerJönköpings OKej godkänd

H70

3 840 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen33:128:38
2Hans SvensonSOK Viljan35:50+2:389:19
3Göran DehlinAnnebergs GIF38:56+5:4410:08
4Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL40:54+7:4210:39
5Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna41:10+7:5810:43
6Stefan G LarssonOK Njudung41:43+8:3110:51
7Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL43:26+10:1411:18
8Gunnar EnbergMålilla OK43:36+10:2411:21
9Kjell MartinssonOK Tranan44:36+11:2411:36
10Johnny GustafssonGamleby OK44:46+11:3411:39
11Bo TuressonIFK Sävsjö45:55+12:4311:57 Ladda ner rutt i gpx-format
12Stellan AhnströmForserums SOK46:18+13:0612:03
13Roland NilssonSOK Viljan47:31+14:1912:22
14Göran ForsbergNyköpings OK50:33+17:2113:09
15Yngve PetterssonLinköpings OK52:30+19:1813:40
16Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna56:05+22:5314:36

D75

2 890 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK44:4815:30
2Lotta GranholmLinköpings OK45:24+0:3615:42
3Margareta TidmanOK Kolmården48:56+4:0816:55
4Ann-Britt BjörnlingerIK Vista51:11+6:2317:42
5Kerstin GunnarssonNässjö OK53:34+8:4618:32
6Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK1:01:45+16:5721:22
7Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg1:24:16+39:2829:09

H75

3 470 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke EckerbomIFK Sävsjö36:2110:28
2Arne SvenssonOK Njudung40:53+4:3211:46
3Lars FranssonBottnaryds IF42:29+6:0812:14
4Lars WürsigJönköpings OK46:04+9:4313:16
5Allan OlovssonOK Njudung47:33+11:1213:42
6Gunnar AnderssonIK Vista49:41+13:2014:19
7Rune GunnarssonNässjö OK52:15+15:5415:03
8Sven Erik SjöholmMullsjö SOK53:10+16:4915:19
9Jan-Ulf KarlssonMålilla OK1:04:49+28:2818:40
10Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:07:19+30:5819:23
11Stig JonssonBjörkfors GOIF1:14:22+38:0121:25
Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FKej godkänd
Roland SandahlAnnebergs GIFej start

H80

2 890 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Göran BjörnlingerIK Vista39:0713:32
2Torild BornetunSkillingaryds FK39:34+0:2713:41
3Rune AhlanderJönköpings OK42:23+3:1614:39
4Lennart KammenhedJönköpings OK45:09+6:0215:37
5Göran HektorLinköpings OK48:18+9:1116:42
6Mats BirgerssonForserums SOK55:42+16:3519:16
7Per LarssonJönköpings OK1:06:51+27:4423:07

Inskolning

1 840 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Sigge AronssonJönköpings OKfullföljt
Adam BackEksjö SOKfullföljt
Stella BeijerJönköpings OKfullföljt
Leo BlomdahlIK Hakarpspojkarnafullföljt
Mattis CarlströmIK Hakarpspojkarnafullföljt
Alice HjälmbergSOK Anebyfullföljt
Gustav MartinssonJönköpings OKfullföljt
Lova SandbergIFK Mora OKfullföljt
Ellric SonnerfjordJönköpings OKfullföljt
Sixten StenbeckEksjö SOKfullföljt

U1

1 670 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens EliassonIK Hakarpspojkarna23:1313:54
2Linnea DufvaSundsvalls OK25:14+2:0115:06
3Thure Qwick NilssonEksjö SOK26:22+3:0915:47
4Clara ElonssonIK Vista27:17+4:0416:20
5Oskar BerggrenIFK Sävsjö29:16+6:0317:31
6Ingrid WretbäckSOK Aneby29:53+6:4017:53
7Thea TudénIK Hakarpspojkarna30:24+7:1118:12
8Hilma KarlssonOK Njudung33:54+10:4120:17
9Theo ElofssonOK Njudung34:15+11:0220:30
10Signe AronssonJönköpings OK36:21+13:0821:45
11Simon CarlqvistSnättringe SK36:42+13:2921:58
12Elise JohanssonNässjö OK42:05+18:5225:11
13Emil EreldOK Norrvirdarna42:56+19:4325:42
14Oscar ElonssonIK Vista45:11+21:5827:03
15Tilda HarrieLunds OK45:46+22:3327:24
16Viktor BerggrenIFK Sävsjö52:58+29:4531:42
17Konrad LindénMullsjö SOK54:16+31:0332:29
18Axel LindènMullsjö SOK54:19+31:0632:31
19Lydia LindénMullsjö SOK54:20+31:0732:32

U2

2 230 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik AhlOK Norrvirdarna30:0213:28
2Axel BogmarkEksjö SOK30:30+0:2813:40
3Arvid GustavssonVäxjö OK32:00+1:5814:20
4Truls Frohlund HäggEksjö SOK34:58+4:5615:40
5Albert AxelssonOK Norrvirdarna36:10+6:0816:13
6Elsa AxelssonOK Norrvirdarna36:31+6:2916:22
7Agnes ErikssonKexholms SK37:15+7:1316:42
8David DackeSOK Aneby39:01+8:5917:29
9Saga GrönkvistJönköpings OK44:02+14:0019:44
10Alma EreltOK Norrvirdarna45:53+15:5120:34
11Joel OlssonOK 64 Torpa52:16+22:1423:26

Öppen 1

2 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes KindgrenNässjö OK24:2811:07
2Emil SternerOK Gränsen32:29+8:0114:45
3Elliott RehnGränna-Bygdens OK38:32+14:0417:30
4Hanna CarlqvistSnättringe SK43:56+19:2819:58
5Annika SvenssonGöteborg-Majorna OK44:45+20:1720:20
6Tove JakobssonEksjö SOK46:10+21:4220:59
7Thomas PoshSol Tranås52:27+27:5923:50
8Olof WalfridssonSOK Aneby57:26+32:5826:06
Lennart SahlinAnnebergs GIFej godkänd
Ulla NilssonSOK Viljanej godkänd

Öppen 2

3 820 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland TengvallBoxholm-Mjölby OL1:11:5018:48

Öppen 3

2 860 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per WretbäckSOK Aneby30:4810:46
2Cecilia ElofssonOK Njudung39:42+8:5413:52
3Sara RosénOK Njudung40:12+9:2414:03
4Sören RobertssonOK Njudung40:47+9:5914:15
5Ulrika EliassonIK Hakarpspojkarna42:22+11:3414:48
6Kinna ÅslundSol Tranås42:59+12:1115:01
7Josefine SandbergIFK Mora OK43:03+12:1515:03
8Ingela KlassonNässjö OK46:19+15:3116:11
9Karin HedströmTenhults SOK46:43+15:5516:20
10Lizette KaverénAnderstorps OK48:14+17:2616:51
11Mose GrafströmAttunda OK51:53+21:0518:08
12Martina OlssonOK 64 Torpa54:34+23:4619:04
13Jakob MartiinVaggeryds SOK54:41+23:5319:07
14Agneta HolmOK Bävern54:51+24:0319:10
15Åsa AhlOK Norrvirdarna55:27+24:3919:23
16Alma OlssonOK 64 Torpa55:58+25:1019:34
17Ingrid NorénBoxholm-Mjölby OL56:52+26:0419:53
18Malin SonnerfjordJönköpings OK57:12+26:2420:00
19Susanne BerganderEksjö SOK57:21+26:3320:03
20Tindra DavidssonOK Bävern57:22+26:3420:03
21Malena CarlqvistSnättringe SK1:00:46+29:5821:14
22Inger LindénMullsjö SOK1:01:07+30:1921:22
23Madelaine SvenssonVimmerby OK1:03:43+32:5522:16
24Angelica BrandqvistTibro OK1:07:49+37:0123:42
Sandra DavidssonOK Bävernej godkänd
Linda KindgrenNässjö OKej godkänd

Öppen 4

4 810 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan WennerbergSOK Aneby55:1211:28
2Carola BillingHultsfreds OK1:07:09+11:5713:57
3Patrik DahlbergJönköpings OK1:16:25+21:1315:53
4Göran ErikssonKexholms SK1:25:14+30:0217:43
5Katja Leibe BergstedtMarkbygdens OK1:30:30+35:1818:48
6Alice ArbergKlubblös1:37:54+42:4220:21

Öppen 5

3 430 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas SvenssonAnnebergs GIF36:0210:30
2Mikael SvenssonAnnebergs GIF36:06+0:0410:31
3Eva AdolfssonOK Tyr40:38+4:3611:50
4Helena JohanssonJönköpings OK41:41+5:3912:09
5Matilda WalfridssonBromma-Vällingby SOK44:54+8:5213:05
6Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna45:15+9:1313:11
7Bo AnderssonFalköpings AIK OK46:37+10:3513:35
8Mats AdolfssonVimmerby OK46:42+10:4013:36
9Ola SamuelssonOK Vivill47:02+11:0013:42
10Kent RobertssonVaggeryds SOK49:22+13:2014:23
11Kenneth AntonssonVimmerby OK49:23+13:2114:23
12Mats NilssonEskilstuna OL51:25+15:2314:59
13Ida SwärdEksjö SOK54:40+18:3815:56
14Anton LevinssonGränna-Bygdens OK57:38+21:3616:48
15Anders ErikssonKexholms SK58:21+22:1917:00
16Sofia EnellJönköpings OK58:44+22:4217:07
17Fredrik EreltOK Norrvirdarna1:00:04+24:0217:30
18Gunnar HolmOK Bävern1:03:13+27:1118:25
19Daniel PorschSol Tranås1:03:19+27:1718:27
20Jenny JakobssonEksjö SOK1:03:27+27:2518:29
21Matilda TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:05:51+29:4919:11
22Lotta FischerströmSol Tranås1:07:40+31:3819:43
23Emma SylvanVäxjö OK1:11:36+35:3420:52
24Irene HyvärinenCentrum OK1:15:01+38:5921:52
25Stefan ClaessonOK Stigen1:15:09+39:0721:54
26Anette OlssonEksjö SOK1:16:24+40:2222:16
27Dennis SjöblomNässjö OK1:17:00+40:5822:26
28Gunitha RobertssonVaggeryds SOK1:18:13+42:1122:48
29Maria PetterssonOK Njudung1:19:17+43:1523:06
30Helen AhlstrandOK Vivill1:21:11+45:0923:40
31Anna GöranssonIFK Sävsjö1:34:05+58:0327:25
32John-Erik ErikssonJönköpings OK1:35:44+59:4227:54
33Kicki SanderBjörkfors GOIF1:50:52+1:14:5032:19
34Maria DahlbergJönköpings OK2:02:33+1:26:3135:43
Veronica SahlinNässjö OKej godkänd
Jesper RundbäckVaggeryds SOKej godkänd
Per EnellJönköpings OKej godkänd

Öppen 6

5 780 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Urban BillingHultsfreds OK55:269:35
2Daniel AxelssonMålilla OK59:50+4:2410:21
3Marina JohanssonOK Njudung1:01:01+5:3510:33
4William BlomströmKlubblös1:03:43+8:1711:01
5Albert BrickarpSol Tranås1:05:28+10:0211:19
6Björn DavidssonOK Bävern1:07:50+12:2411:44
7Lars KarlssonÖdeshögs SK1:10:32+15:0612:12
8Daniel HedströmSOK Aneby1:13:12+17:4612:39
9Sofia SkördeBredaryds SOK1:31:27+36:0115:49

Öppen 7

3 010 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus LundbergOK Bävern21:026:59
2Anders AhlOK Norrvirdarna23:09+2:077:41
3Rickard JakobssonEksjö SOK30:37+9:3510:10
4Fredrik SkillermarkOK 64 Torpa31:03+10:0110:18
5Bo HultgrenOK Njudung32:03+11:0110:38
6Pia LundbergOK Bävern32:10+11:0810:41
7Atakilte BeyeneOK Gränsen32:41+11:3910:51
8Lennart CedervärnUlricehamns OK32:53+11:5110:55
9Mats LarssonMålilla OK33:48+12:4611:13
10Thomas ElofssonOK Njudung35:56+14:5411:56
11Karin EmanuelssonBredaryds SOK36:14+15:1212:02
12Per  LundbergOK Bävern36:36+15:3412:09
13Sigrid VemdalMullsjö SOK37:04+16:0212:18
14Peter SahlinNässjö OK38:21+17:1912:44
15Martin ErikssonAnnebergs GIF39:41+18:3913:11
16Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF40:55+19:5313:35
17Torbjörn BlomqvistJönköpings OK41:33+20:3113:48
18Anette Von HaugwitzOK Njudung42:14+21:1214:01
19Åsa Flink SvenssonNässjö OK42:37+21:3514:09
20Andreas LeanderssonOK Tyr42:43+21:4114:11
21Boo NordinSol Tranås43:26+22:2414:25
22Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna43:57+22:5514:36
23Johannes AxelssonOK Norrvirdarna44:10+23:0814:40
24Ann-Katrin LarssonMålilla OK44:16+23:1414:42
25Harald HenrikssonLekeryd-Svarttorps SK45:26+24:2415:05
26Rune TuressonOK Bävern46:12+25:1015:20
27Maria HarrieLunds OK46:13+25:1115:21
28Monica GrönkvistJönköpings OK47:06+26:0415:38
29Nils-Åke EmanuelssonBredaryds SOK47:49+26:4715:53
30Anne TuressonBredaryds SOK48:25+27:2316:05
31Håkan AxelssonSol Tranås49:59+28:5716:36
32Patrik PerssonNässjö OK52:01+30:5917:16
33Karin ErnfridssonOK 64 Torpa52:33+31:3117:27
34Per HallendorffEksjö SOK53:26+32:2417:45
35Dennis GustafssonOK Njudung54:21+33:1918:03
36Anna DufvaSundsvalls OK55:02+34:0018:17
37Göran NilssonEksjö SOK56:42+35:4018:50
38Ingela KlintbergEksjö SOK56:54+35:5218:54
39Ann Sofie AdolfssonVimmerby OK1:01:21+40:1920:22
40Agnes AdolfssonEksjö SOK1:01:22+40:2020:23
41Mona LindénEksjö SOK1:06:09+45:0721:58
42Göran ThourVärend GN OL1:18:32+57:3026:05
Kjell LindholmSol Tranåsej godkänd

Öppen 8

4 560 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SandbergIFK Mora OK31:567:00
2Stefan DjurstedtEksjö SOK35:35+3:397:48
3Staffan KjellmanOK Ravinen37:41+5:458:15
4Dennis TollOK Njudung39:40+7:448:41
5Martin PehrssonSkillingaryds FK39:48+7:528:43
6Jonas FrohlundEksjö SOK40:34+8:388:53
7Klas GrönkvistJönköpings OK40:56+9:008:58
8Stefan SvenssonBredaryds SOK41:42+9:469:08
9Lars HarrieLunds OK42:36+10:409:20
10Per SternerOK Gränsen43:09+11:139:27
11Alma GustafssonSOK Aneby43:33+11:379:33
12Sara HelanderDomnarvets GOIF44:57+13:019:51
13Mikael M KarlssonOK Bävern45:13+13:179:54
14Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna45:23+13:279:57
15Susanna DjurstedtEksjö SOK45:27+13:319:58
16Ulf PerssonBottnaryds IF46:53+14:5710:16
17Magnus KarlssonRyda SK47:30+15:3410:25
18Wilhelm KarmetunOK Njudung48:00+16:0410:31
19Mats BirkestålKöping-Kolsva OK48:31+16:3510:38
20Fredrik AugustssonOK Bävern50:04+18:0810:58
21Elin PoschJönköpings OK51:49+19:5311:21
22Frida PerssonNässjö OK53:43+21:4711:46
23Elisabet LarssonVästerviks OK54:20+22:2411:54
24Håkan CarlqvistSnättringe SK55:43+23:4712:13
25Angelica JörnlingVaggeryds SOK55:46+23:5012:13
26Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL56:22+24:2612:21
27Sara BerganderEksjö SOK56:35+24:3912:24
28Peter SvahnEksjö SOK57:42+25:4612:39
29Hans DjärvJönköpings OK1:00:38+28:4213:17
30Aleksander SamuelssonOK 64 Torpa1:00:57+29:0113:21
31Dag KöllerströmForserums SOK1:06:16+34:2014:31
32Stefan ÅslundSol Tranås1:09:39+37:4315:16
33Jonny LindénEksjö SOK1:11:20+39:2415:38
34Åke PerssonOK Bävern1:14:17+42:2116:17
Daniel SonnerfjordJönköpings OKej godkänd

Öppen 9

7 450 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik TengvallIFK Göteborg Orientering48:096:27
2Mats JohanssonSol Tranås1:03:03+14:548:27
3Magnus ErikssonKexholms SK1:03:11+15:028:28
4Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:06:04+17:558:52
5Andreas KaverénAnderstorps OK1:07:07+18:589:00
6Lennart NilssonJönköpings OK1:09:53+21:449:22
7Carina BerganderEksjö SOK1:11:38+23:299:36
8Emeli GrafströmAttunda OK1:14:34+26:2510:00
9Josef PetterssonGöteborg-Majorna OK1:20:30+32:2110:48
10Torbjörn KvistHässleby SOK1:30:01+41:5212:04
11Christina PernebyIFK Lidingö SOK1:35:14+47:0512:46
12Anders MalmerTenhults SOK1:45:03+56:5414:06
13Ulf IsakssonHässleby SOK2:03:03+1:14:5416:31
Jari PöyhönenIFK Lidingö SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser