Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarserie 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarserie 1
Arrangörsorganisation: Njurunda OK
Datum: torsdag 3 maj 2018

Bana 1 vit

1 890 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna SundlöfSelånger SOK32:0817:00
2Anders MeitonSundsvalls OK44:55+12:4723:45
Åsa NilssonVK Uvarnaej start

Bana 2 gul

2 720 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid CarlssonSundsvalls OK32:5712:06
2Jon FlordalLjusdals OK33:29+0:3212:18
3Erik KardellNjurunda OK35:22+2:2513:00
4Christina FlordalLjusdals OK35:30+2:3313:03
5Kjell ErikssonVK Uvarna36:09+3:1213:17
6Elisabet LundgrenSundsvalls OK37:16+4:1913:42
7Peter LorentzsonSundsvalls OK40:32+7:3514:54
8Inger LorentzsonSundsvalls OK41:39+8:4215:18
9Christina WibronNjurunda OK46:47+13:5017:11
10Linda GårdingNjurunda OK48:46+15:4917:55
11Carl ErngrundSelånger SOK49:20+16:2318:08
12Ove PeterssonSundsvalls OK49:35+16:3818:13
13Teresia YtterbomKovlands IF53:45+20:4819:45
14Savanna DahlkvistKovlands IF53:54+20:5719:48
15Elin KarlssonKovlands IF54:26+21:2920:00
16John BylundNjurunda OK58:17+25:2021:25
17Ingrid PeterssonSundsvalls OK1:05:41+32:4424:08
18Josefin KihlbergNjurunda OK1:09:05+36:0825:23
Jim PerssonVK Uvarnaej godkänd

Bana 3 röd

3 700 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter HanssonSundsvalls OK34:129:14
2Sten Åke VedinSelånger SOK36:32+2:209:52
3Sven Erik SundinSelånger SOK37:35+3:2310:09
4Jonas KarlssonKovlands IF38:28+4:1610:23
5Eva OlssonNjurunda OK39:29+5:1710:40
6Lars PalinSundsvalls OK41:01+6:4911:05 Ladda ner rutt i gpx-format
7Fredrik PonténSelånger SOK41:27+7:1511:12
8Tomas VirtanenSelånger SOK41:47+7:3511:17
9Johan NylanderNjurunda OK42:26+8:1411:28
10Jonas NilssonVK Uvarna42:54+8:4211:35
11Johan LindénSelånger SOK43:17+9:0511:41
12Winn BjörklundSundsvalls OK43:35+9:2311:46
13Sofia LindénSelånger SOK43:45+9:3311:49
14Harri NäätänenKovlands IF50:51+16:3913:44
15Pernilla HannusVK Uvarna52:15+18:0314:07
16Jan OlofssonVK Uvarna52:53+18:4114:17
17Kristina NilssonVK Uvarna53:48+19:3614:32
18Ann-Kristin VedinSelånger SOK58:37+24:2515:50
19Peter ErngrundSelånger SOK1:00:11+25:5916:15
20Anita SundlingNjurunda OK1:04:30+30:1817:25
21Sten-Olov HellbergSundsvalls OK1:08:31+34:1918:31
22Maria OlssonNjurunda OK1:10:29+36:1719:02
23Stefan GullbackIF Strategen1:12:32+38:2019:36
24Olivia KarlssonKovlands IF1:14:18+40:0620:04
25Karin ViklundKovlands IF1:14:43+40:3120:11
26Luise HeermannNjurunda OK1:15:29+41:1720:24
Heléne CardellTimrå SOKej start

Bana 4 svart

5 720 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janne NäätänenSundsvalls OK41:117:11
2Anders AxlingSundsvalls OK41:33+0:227:15
3Madeleine Tjernberg DahlinKovlands IF46:38+5:278:09
4Richard LindströmNjurunda OK46:42+5:318:09
5Lars HolmquistSundsvalls OK50:27+9:168:49
6Erik ToomingasSundsvalls OK55:41+14:309:44
7Johnny BlästaNjurunda OK59:20+18:0910:22 Ladda ner rutt i gpx-format
8Rolf JohanssonSundsvalls OK59:48+18:3710:27
9Michael LarssonSundsvalls OK1:06:13+25:0211:34
10Mattias AgåsSundsvalls OK1:06:29+25:1811:37
11Kadri KalvoSundsvalls OK1:08:21+27:1011:56
12Anders BjörklundNjurunda OK1:12:16+31:0512:38 Ladda ner rutt i gpx-format
13Leif SundlingNjurunda OK1:31:42+50:3116:01
Hans-Erik JanssonVK Uvarnaej godkänd
Jörgen BlästaNjurunda OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser