Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarserie 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarserie 4
Arrangörsorganisation: Njurunda OK
Datum: torsdag 28 juni 2018

Bana 1 vit

1 210 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nino NäätänenSundsvalls OK17:3514:31

Bana 2 gul

2 830 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus YtterbomKovlands IF28:2510:02
2Erik KardellNjurunda OK31:15+2:5011:02
3Luise HeermannNjurunda OK43:12+14:4715:15
4Teresia YtterbomKovlands IF43:49+15:2415:28
5Elin KarlssonKovlands IF50:37+22:1217:53
6Hillevi SjöbomNjurunda OK1:15:07+46:4226:32

Bana 3 röd

3 420 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan ZetterbergHudiksvalls OK36:5310:47
2Sven Erik SundinSelånger SOK39:16+2:2311:28
3Fredrik PonténSelånger SOK43:35+6:4212:44
4Jerker YtterbomKovlands IF43:39+6:4612:45
5Markus OttossonKlubblös44:33+7:4013:01
6Olivia KarlssonKovlands IF51:26+14:3315:02
7Viktoria KarlssonKovlands IF51:28+14:3515:02
8Peter ErngrundSelånger SOK54:27+17:3415:55
9Karin ViklundKovlands IF56:31+19:3816:31
10Winn BjörklundSundsvalls OK1:01:09+24:1617:52
11Christina WibronNjurunda OK1:14:36+37:4321:48
12Peter SjöbomNjurunda OK1:15:28+38:3522:03
13Anita SundlingNjurunda OK1:16:11+39:1822:16
14Ann-Karin ÅkerlundNjurunda OK1:22:07+45:1424:00
15Maria OlssonNjurunda OK1:22:15+45:2224:02
Mats JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Osmo JärvinenNjurunda OKej godkänd
Ann-Kristin VedinSelånger SOKutgått
Mattias BerglundSundsvalls OKej start
Eva OlssonNjurunda OKej start

Bana 4 svart

4 530 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AxlingSundsvalls OK36:198:01
2Lars HolmquistSundsvalls OK38:49+2:308:34
3Niklas MartinNjurunda OK43:05+6:469:30
4Johanna SjölundSundsvalls OK43:25+7:069:35
5Janne NäätänenSundsvalls OK47:56+11:3710:34
6Elin VedinSundsvalls OK48:05+11:4610:36
7Hedwig HaasSundsvalls OK52:37+16:1811:36
8Håkan RichterKlubblös52:53+16:3411:40
9Anders SjögrenSundsvalls OK53:18+16:5911:45
10Jonas KarlssonKovlands IF53:24+17:0511:47
11Johnny BlästaNjurunda OK54:47+18:2812:05 Ladda ner rutt i gpx-format
12Martin SöderbergSelånger SOK1:00:44+24:2513:24
Marcus ErikssonVK Uvarnaej godkänd
Pia LindholmSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser